Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#60651) Graphics válasza dik (#60650) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem fog sérülni.

A műanyag keret laptopokhoz lenne jó, ahol 9mm-re kéne kiegészíteni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60652) viperabácsi válasza varmi2 (#60628) üzenetére


viperabácsi
addikt

WD Blue 3d 500 gb M.2 sata van a másik slotban.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60653) dik válasza Graphics (#60651) üzenetére


dik
őstag

Remélem is mert itt fogom a kezemben és beépítés ON. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#60654) Graphics válasza dik (#60653) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem kell semmit elvégezni, használni kell :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60655) dik válasza Graphics (#60654) üzenetére


dik
őstag

Nem ártana találnom egy jó 10.... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#60656) Bodz válasza viperabácsi (#60652) üzenetére


Bodz
nagyúr

Akkor veheted nyugodtan a kiszemelt S11 Prot.

(#60657) viperabácsi válasza Bodz (#60656) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszönöm mindenkinek !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60658) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

apámnak szeretnék a zenelejátszójába venni egy SSD-t.

A kütyü egy Raspberry Pi4 alapú, USB3-as csatival rendelkező Volumio eszköz, amin most lóg egy 500-as lassúcska WD laptop HDD, ezt migrálnám át neki SSD-re.

Hogy segítsek Nektek, hogy segíthessetek nekem, hozom a kötelezőket kitöltve. :)

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Tok-vonó 25, USB3-as adapterrel együtt.

2. Mekkora SSD-re van szükség?
512G/1T (utóbbi csak ha belefér, de sztem 512 lesz)

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Nincs eldöntve. USB3-as "stick" házzal szeretném a Pi4 USB3 portjába dugni és mivel az NVMe modellek jellemzően teljesítményorientáltak és melegebbek, SATA-sat gondoltam bele, a létező leghűvösebb modellt az ajánlóból, sebesség nem lényeg a flac-ok alá, már a puszta SSD dolog is óriási lépés lesz. Lehet csupasz a kütyü, de ha háza van, mert csak külsőből találok ilyet, max kihúzom a házból és úgy építem be a Pi mellé a nagy házba. (Egy nagy alu házban van a motyó, most még eléggé üres a pici Pi-vel :) )

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Hááát ... jó kérdés, mit mondjak erre ? Ilyesmit lehet kapni itthon ? (SATA verzióban persze).
[link] Ezeken fogalmam sincs, milyen kontroller, áramkör van ...

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Mindegy, minden pótolható. Lehet csak 3 is..

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos. Fájltárolás. Egyszer telemásoljuk úgy 80%-ig, utána már csak kevés olvasás, mégkevesebb írás. Egy DIY médialejátszó része lesz, csak zenére (video-k nincsenek).

:R

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#60659) Alex91 válasza Dißnäëß (#60658) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, hogy ennek igy mennyi ertelme lenne, szerintem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#60660) Graphics válasza Dißnäëß (#60658) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én egy olcsóbb SSD mellett tennem le a voksom.

Az igaz, hogy az atmasolas Dram cache miatt nem lenne túl tempós, de utána igazából lehet nem is mérvadó a használat során.

Amúgy zene mellett kijön a HDD tempó hátránya?

WD Green
Crucial BX500

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60661) Pyttawrx válasza Dißnäëß (#60658) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Én sem m.2 tennék bele, simán elég oda egy sata3, és ha szükséges azt betenni egy házba vagy sima usb3->sata átalakítóval (4-600ft ebay), mivel az usb3 miatt nem tudná kihasználni az nvme sebességét sem, illetve ahogy írta Graphics nem igazán lesz az mérvadó. Plusz ahogy említetted melegedne is az m.2

(#60662) dabadab válasza Dißnäëß (#60658) üzenetére


dabadab
titán

A Raspi4-en van SATA port, szerintem oda lenne a legegyszerűbb rádugni (gondolom a mostani HDD is ott van).

A 25k-s keretből csak 500 GB jön ki.

Konkért modell szintjén meg a szokásos: WD Green, Crucial BX500, illetve ha szórni akarod a pénzt (kb +2000 Ft), akkor Blue vagy MX500, bár ezeknek a plusz sebességéből csak akkor fogsz látni bármit is, amikor az elején átmásolod rá a HDD tartalmát.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#60663) Dißnäëß válasza Graphics (#60660) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Mindkettőtöknek válaszolva, mert szerintem a "van-e értelme" dolog is ezt feszegeti: nagyon is. :K

A Volumio (de bármi egyéb is) ha néha le-scan-eli a meghajtót új zene hozzáadása után, vagy frissítünk, vagy átpakolgatunk 1-2 könyvtárat ide-oda-amoda (mert az öreg most szortírozgat épp, megmutattam neki az SSH-zást és a Midnight Commandert) :) ... szóval ilyen változató műveletek után ki kell adni a Volumio-nak, hogy scan-elje újra a háttértárat.

Az alapján építi fel a cache-ét és mutatja a menüben is később jó helyen a jó thumbnail-eket (kis képek minden album könyvtárba).

Ez a mostani kis HDD mellett nagyon sok seek, közel menve csak imádkozom, le ne essen a fej, úgy kerreg. Cserébe van otthon kevésbé fontos anyagom, aminek 500G-jével könnyebb lehetnék simán, kiteszem a polcra és jó, vagy gépbe beszerelve bealszik és elvan, majd ébred ha kell ...

De seek idő miatt nagyon jó lenne az SSD, mert elég tetű, mikor újra kell a teljes arzenált scan-elnie a Volumio-nak. (Ami amúgy egy Debian alapú, kicsit spécire hangolt linux és csinos frontend hozzá, semmi extra).

Szóval látom értelmét és az áraikat elnézve felhatalmazást kaptam tőle, hogy cseréljük már le, nézzek neki valami SSD-t és akkor megvehetem, Foxpost-al leküldöm, beépíti, öröm.

Hatalmas CD arzenálja van az öregnek, de köhög az öreg Technics, a benne lévő DAC is egy elég tré motyó, szóval kapott karácsonyra egy Pi-t és arra most jön egy külső DAC, meg rendbe kéne tenni storage oldalt. A HDD-t most az én külső, 2 slot-os, beletámasztós fajta nagy bumszli külső tápos USB3-as dokkolómból hajtja, nem túl professzionális :)

Az alu házba viszont csinosan le tudja tenni az eszközöket szabvány csavarokkal, amikkel egy alaplapot is lecsavarozunk egy PC házban, mert egy régi ház alaplaptálcája van lefúrva a vastag alu ház aljára belül, és így erre a vékonyabb lemezre építkezünk (azaz ő).

Remélem nem off, de: ez milyen lenne itthonról beszerezve ? [link]
USB3, UASP, szerintem a célra megfelel. A tokját eltennénk, tok nélkül beépítenénk és akkor tud hűlni az SSD (lesz a házban egy csendes 12cm-es venti, 5V-ra lekötve, enyhe légáramlást biztosítva).

Illetve amiben adhatnátok tanácsot, hogy M.2-es kell nekem feltétlen, vagy lehet klasszik 2.5" SSD is ? Ha fém házas, az sem melegedne túl sztem, leadja a saját hőjét a környezetének, hmm ? :F Szokásos PC-ház környezeti hőmérsékletre lehet számítani (nyáron 36, télen 26 fok saccra).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#60664) Dißnäëß válasza dabadab (#60662) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Egyik Raspberry Pi-n sincs SATA port. Csak külön "hat"-el lehet SATA portokat adni neki.
Plussz speed nem kell, jó a Green és társai, ha hűvös.

@Többiek: M.2-ben van SATA és NVMe egyaránt, tudtommal nem attól lesz egy SSD SATA vagy nemsata, hogy M.2-es a csatoló interfésze, vagy SATA port.

Arra gondoltam, egy csupasz M.2-es USB adapter és benne a SATA (!) M.2-es kütyü ideálisabb ilyen felhasználásra, mint a külső, tokba tett 2.5" SATA SSD.

(Hogy SATA legyen, nem kérdés, se kihasználva nem lenne az NVMe, se a hője nem kell).

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#60665) jeni


jeni
félisten

Üdv!

Meg jött a tegnapi rendelésű mysoft Fujitsu.


Nem az van/volt benne hanem egy Micron 1100 256gb.
Ha minden igaz ez egy 3DNand TLC.
1 év garanciával van megadva.

(#60666) Pyttawrx válasza Dißnäëß (#60664) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De melegedni fog az m.2 míg [link] ilyet veszel, és teszel rá nem m.2 sata ssd-t olcsóbban is jössz ki és semmivel nem lesz lassabb. az m.2 sata és a sata ugyan az sebességileg, az m.2 PCIe(nvme az papíron nyilván gyorsabb, de itt közel sem lenne kihasználva és ez is melegedhet.

(#60667) Graphics válasza jeni (#60665) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na király, ez viszont jó hír, tehát akkor egy OEM cucc.

Nekem ez is teljesen jó lenne, főleg, hogy a Micron dolgokat alapvetően jobban díjazom.

Köszi az infót :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60668) Dißnäëß válasza Pyttawrx (#60666) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Értem. Akkor Te mondjuk lőnél egy ilyet (vagy ezzel egyenértékűt) és rátolnál egy ilyet és béke, igaz ? (Lényegében).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#60669) jeni válasza Graphics (#60667) üzenetére


jeni
félisten

Nem rendelhető a Fuji cucc.
Ellenben a Micron SSD-ből biztosan több van.
1 év garival nem buli.
Így megy is vissza a cucc. Postaköltség nem is volt rajta. Ennek ellenére a boltban személyesen adom át.

[ Szerkesztve ]

(#60670) Graphics válasza jeni (#60669) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na majd futok egy kört vele, ha aktuális lesz az SSD rendelése.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60671) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#60668) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na közben eldőlt, megrendeltem az USB adaptert is és a WD Blue SSD-t is.
Köszönöm Neked is és mindenkinek a tanácsokat :R :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#60672) dabadab válasza Dißnäëß (#60664) üzenetére


dabadab
titán

"Egyik Raspberry Pi-n sincs SATA port"

Tényleg, akkor nem tudom, honnan álmodtam, pedig a pár hete raktam össze egy Pi4-alapú kis szervert.

DRM is theft

(#60673) Dißnäëß válasza dabadab (#60672) üzenetére


Dißnäëß
veterán

No para, én is benézek néha ezt-azt, annyi mindennel tömve a fejem :D :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#60674) Pyttawrx válasza Dißnäëß (#60668) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Így van, pontosan. :)

(#60675) Csaber válasza Bodz (#60577) üzenetére


Csaber
senior tag

Köszönöm a segítséget !Mivel megjött hétvégén rakhatom újra win 10-et :D

(#60676) dabadab válasza Csaber (#60675) üzenetére


dabadab
titán

Nem kell újraraknia, simán klónozhatod a futó rendszert mondjuk a Macrium Reflecttel.

DRM is theft

(#60677) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Üdv mindenkinek.
Úgy alakult, hogy a 860 EVO SSD-m beépítettem unokahúgom gépébe és szeretnék helyette egy másikat.
Van egy [ilyen] alaplapom amiben egy 970 EVO az egyik M.2 slotban van. Igazából a kérdésem az lenne, ha a második M.2-be is tennék SSD-t az megfelelően fog működni? Gondolok itt arra, hogy pl. elég a pci sáv, hogy kiszolgálja mindkét SSD-t? Dedikált VGA is van a gépben.
Ha hülyeséget írok javítsatok ki.

500GB-ost szeretnék olyan max 40 ezer forintig.
Milyen SSD ajánlott ilyen feltételekkel?
Az SSD-re a játékaim kerülnének.

Válaszokat köszi.

Humorban nincs helye tréfának!

(#60678) dabadab válasza pecccccccca (#60677) üzenetére


dabadab
titán

Őszintén szólva 40k-ért inkább 1 TB-os SATA SSD-t ajánlanék (szokásos WD Blue meg MX500, van belőlük m.2-es is), mert az NVMe plusz sebességét nem fogod észrevenni, a SATA plusz tárhelyét viszont igen.

A manual nem ír semmi korlátozásról az m.2 slotokkal kapcsolatban, de nem tudom, hogy a x16 videókártya meg a két darab x4 NVMe SSD hogyan férne bele a B365 20 lane-jébe.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#60679) pecccccccca válasza dabadab (#60678) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Ja igen. Elfelejtettem írni, hogy nem kell NVME-nek lennie, csak, ha már M.2-vel ilyen jól fel van szerelve a lap akkor szeretném kihasználni. Bár nem röghöz kötött. Ha ésszerűbb és ajánlottabb lenne a SATA SSD akkor természetesen olyat választok.

Pont erre gondoltam, hogy elég lesz e az pci sáv amit tud a lap. De akkor ezek szerint nem.
Köszi. 👍🏻

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#60680) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Sziasztok!
Szeretnék még egy SSD-t tenni s gépembe!
A kérdésem az lenne ... hasonló árban vannak most az M.2 és a 2.5", SATA III SSD-k.
Ilyen [link] alaplapom van.

Azt olvastam hogy igazából nincs nagy sebességkülönbség a kettő között.

Ti melyiket ajánlanátok, mi az előnyök-hátrányok az egyik ill. a másik közt.

Örok :R

[ Szerkesztve ]

(#60681) Pyttawrx válasza Zen_Ronin (#60680) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen az M.2 sata és a SATA III ugye az ugyanaz a szabvány, így sebességre is ugyanaz. A linkelt lap tudja a M.2 PCIe (nvme) is, ami ugyan gyorsabb jóval, de csak ugymond papíron, azaz ha nincs kihasználva (pl nagy file-ok mozgatása, vagy hasonló) Akkor felesleges pénkidobás, pl játéknál, meg boot időben sincs jelentősége.
Azért javasolnám talán az m.2 sata III-at, mert ha már van használjuk ki, plusz én tennék rá egy hűtőbordát is. Márkába meg: WD GREEN 3D, CRUCIAL, ezek ilyen középárasok, a drágább samsungnak szintén akkor van értelme, ha kihasználod

[ Szerkesztve ]

(#60682) Zen_Ronin válasza Pyttawrx (#60681) üzenetére


Zen_Ronin
tag

:R

(#60683) KaitouP


KaitouP
veterán

Sziasztok!

Jelenleg egy ADATA SU800-as SSD-n terjeszkedik az OS, azonban gondoltam arra hogy upgradelni kéne, tárhelyben és sebességben is egy nagyobbra, előtérbe helyezve az ár/érték arányt. Nagyon maximum 30K-ra gondoltam összegben, tárhely tekintetében pedig 256 GB-tól ameddig csak ebbe az összegbe belefér. Mit ajánlanátok, szakik? :) Köszi előre is! :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#60684) Kempetlen


Kempetlen
tag

Üdv! Adott egy Lenovo IdeaPad 320-15ISK, SSD-t vennénk bele. A hivatalos topik alapján 2242-es M.2 kártyát fogad a gép, viszont ahogy nézem, többnyire a 2280-asak az elterjedtek a boltokban, az tűnik az újabbnak. Kapható 2242 is (ezt néztem - már ha egyáltalán ajánlott típus), viszont borzasztó szállítási ideje van.

A kérdés, hogy van-e ennek jelentősége, vagy lefele (?) kompatibilis a 2280?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#60685) Pyttawrx válasza Kempetlen (#60684) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A 2280-as az a mérete, 2242-ből aliexpress-en van kingspec, tökéletesen ment, vagy itthon a transcend 430s pl

(#60686) varmi2 válasza Kempetlen (#60684) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha 2242 m.2 ssd tehető vele, akkor a 2280-as nem jó, mert túl hosszú, így fizikailag nem megy be a helyére.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60687) Kempetlen válasza Pyttawrx (#60685) üzenetére


Kempetlen
tag

Köszi! A csatoló gondolom ugyanaz, és a hossza/szélessége változik.

Mondjuk most magát a csatlakozót se találom, lehet mégis 2,5" lesz a megoldás. :U [kép]

[ Szerkesztve ]

(#60688) Pyttawrx válasza Kempetlen (#60687) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A wifi kártya helytt tudnád betenni. Akkor a 2.5” jó lesz. Sebessége ugyanaz, mindkettő sata-III. Ezeket veheted;
WD GREEN 3D, CRUCIAL, PATRIOT BURST, PNY

(#60689) Kempetlen válasza Pyttawrx (#60688) üzenetére


Kempetlen
tag

:R

(#60690) Pyttawrx válasza Kempetlen (#60689) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

szívesen :)

(#60691) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Van egy 240Gb-os
ADATA XPG SX930 (3 éves, eddig ezen volt a rendszer) és egy
Crucial bx500 (1 éves, alig használt).
Melyiket javasoljátok az új win10 rendszer alá?
Köszönöm.

Mik ezek a pár ezres árak?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#60692) varmi2 válasza user112 (#60691) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én az adata-t javaslom. A bx belépő kategória, ha crucial mx500 lenne, akkor más lenne a helyzet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60693) Kempetlen válasza user112 (#60691) üzenetére


Kempetlen
tag

Nézd meg CrystalDiskMark-kal, és amelyik gyorsabban bánik a kis fájlokkal. De a gyakorlatban úgysem érzed majd a különbséget, szóval teljesen mindegy.

(#60694) jeni válasza user112 (#60691) üzenetére


jeni
félisten

Az Adata ETALON volt egyben is anno!

(#60695) Raymond válasza user112 (#60691) üzenetére


Raymond
félisten

Adata

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60696) user112


user112
senior tag

Köszönöm, akkor felül kell írnom a mostani rendszert.
A First-nél még mindig 1600Ft a SAMSUNG 860 EVO. Ez most lehet rendelni?

(#60697) Graphics válasza user112 (#60696) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem elírás.

Rendelés meg aztán majd kiderül

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60698) user112 válasza Graphics (#60697) üzenetére


user112
senior tag

De Te is úgy látod, hogy ez ssd és nem valami keret szerűség?

(#60699) user112 válasza user112 (#60698) üzenetére


user112
senior tag

A rendelés végén már 20 ezer

[ Szerkesztve ]

(#60700) Raymond válasza user112 (#60698) üzenetére


Raymond
félisten

Arukereso hiba, kattints ra es meglatod.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.