Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#60551) Bodz válasza etejedu (#60533) üzenetére


Bodz
nagyúr

Sata, nvme, mekkora kell?

(#60552) Pyttawrx válasza etejedu (#60533) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, pont ma írtam erről, hasonló kérdésre:
[link]

(#60553) fordjee válasza McJoker (#60548) üzenetére


fordjee
aktív tag

Valamiért azt hittem, ha kifizettem volna előre, tuti megkapom :) De a törlős emailben írják, hogy visszautalják majd. Kicsit idegeskedtem ezen feleslegesen :)
Egy kis nyerészkedés csak belefért volna :)

fordjee

(#60554) jeni válasza fordjee (#60553) üzenetére


jeni
félisten

Az Alta boltnál több akció van.

(#60555) Laraxior


Laraxior
titán

Köszi a helpet, megjött a WD Blue SSD. :K :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#60556) fordjee válasza jeni (#60554) üzenetére


fordjee
aktív tag

Alzánál? 1tb-os-at nézegetek ,de nem látok olyan extrém jó árakat.

fordjee

(#60557) Amazonas válasza fordjee (#60546) üzenetére


Amazonas
senior tag

Nekem a másik helyen azt írja, hogy "Rendelésre", de szerintem itt sem reális az ár. Valószínűsítem, hogy itt is csak idő kérdése, mikor jönnek rá a hibára.
Azért majd szólj, hogy hogyan alakult a rendelésed.

(#60558) fordjee válasza Amazonas (#60557) üzenetére


fordjee
aktív tag

Nekem is azt írta. Kb. 100%, hogy ez sem fog összejönni, főleg, hogy páran véleményezték, hogy rendeltek olcsón, nem volt készleten, aztán drágábban már volt.

fordjee

(#60559) fordjee válasza Amazonas (#60557) üzenetére


fordjee
aktív tag

Gyorsan lefőtt, felhívtak, hogy elfogyott, gyorsan elkapkodták ezen az áron, már csak 50-ért tudnak rendelni :) Időrendben szolgálták ki a rendeléseket. Borzasztó gyenge duma volt :)
Legalább felhívtak, az is valami.

[ Szerkesztve ]

fordjee

(#60560) jeni válasza fordjee (#60556) üzenetére


jeni
félisten

kuponos,meg egyéb akciók idején jobbak ott a lehetőségek.
ebben nincs benne a novemberi fekete péntek.

a gyorsan elfogyott,meg az időrendbeli rendelések azok fals szövegek!

17800Ft a WD kék NVME 500Gb volt az ALZÁBAN

[ Szerkesztve ]

(#60561) attiati


attiati
veterán

m.2 ssd beszerelésnél van valami tartó a csavar alá? (ahogy a videón látszik)
Az alaplaphoz kellett volna adni?
Mennyire gáz, ha ez a tartó nincs alatta és ferdére van lenyomva az ssd?
Vagy találtam egy maszek megoldást egy hosszabb csavarral, csak így ugye nincs alátámasztva. Cserébe nincs ferdén, nem feszül és ugyanúgy tartja felülről.

[ Szerkesztve ]

(#60562) Fire/SOUL/CD válasza Frawly (#60532) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szia!

Teljesen igazad van, csak a legjobb tudomásom szerint, ez a típus kapott egy "szép" FW frissítést, amiben semmi nem ott van, mint a korábbi FW-ben... (értsd, a SMART adatok módosultak (amúgy ADATA-nak nem ez az első ilyen húzása) teljesen új feldolgozást igényel a SMART adatok kiértékelése.

(FW követést (szvsz) nem alkalmaz senki, mert az azzal járna, hogy minden gyártó, minden meghajtójához, minden egyes kiadott FW-t ismerni kellene... Szerintem belátható, hogy ez minden "outsider" fejlesztőnek egy nightmare lenne....)

Ezért írtam, hogy "talán" a gyári ADATA Utility tudna valami "okossággal" szolgálni (ha a HDS beta nem is). :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#60563) Amazonas válasza attiati (#60561) üzenetére


Amazonas
senior tag

Igen, az alaplaphoz kellene, hogy legyen tartozékként csomagolva - általában a hozzá tartozó kis csavarral együtt.
A ferdén lenyomott helyzet semmiképp sem tesz jót a PCB foglalatba csatlakozó végének. Az általad kitalált megoldás jó lehet - annyi a lényeg, hogy a meghajtó az alaplap síkjával párhuzamos legyen és ne feszüljön, illetve fixen tartsa a helyén, a foglalatban, mert nem tesz neki jót, ha véletlenül használat közben kimozdul (adatvesztés, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#60564) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Seagate Firecuda termékek mennyire ajánlottak? Ezt szemeltem ki. Szerintetek érdemes beruházni rá?

Előre is köszönöm! :R

(#60565) Bodz válasza Oposzumtoszó (#60564) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nincs még velük tapasztalat, de ez is Phison referencia dizájn. Szóval ugyanezt megkapod olcsóbban is. Firecuda - P34A80

(#60566) dabadab válasza Oposzumtoszó (#60564) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként biztos vagy abban, hogy NVMe SSD kell neked? Mert pl. a játékok (ha már gaming SSD :D ) nem lesznek tőle gyorsabbak.

DRM is theft

(#60567) Oposzumtoszó válasza Bodz (#60565) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Bodz: Köszönöm a véleményt!

dabadab: Úgy vagyok vele, hogy ha már van a lapon kettő csati, akkor kihasználom. :) A "gaming" jelzőn én is mosolyogtam. :DDD

(#60568) KISDUCK válasza Oposzumtoszó (#60564) üzenetére


KISDUCK
addikt

Laptopba vagy asztali pc-be szánod?
Laptop esetén nem biztos hogy jó választás, mert ha nincs szellőzés melegedni fog nagyon. Én most pont ebben a helyzetben vagyok, hogy nem szellőző laptopba keresek lassabb (1000mb/s körüli) meghajtót. A mostani hynixben a vezérlő nem kicsit le akar főni gyakran van 100 fok felett és a lapkák is 70-80 fok között mennek és már majdnem bele nyalt a kritikus hőmérsékletbe.

(#60569) Oposzumtoszó válasza KISDUCK (#60568) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Asztaliba menne, jól szellőző házba. Kíváncsi leszek a hőmérsékletre. Van egy foglalat a PCI-E slot és a CPU foglalat között, meg egy a két PCI-E slot között.
Az alsóba szánom, ott "szellősebb" helyen lesz.

(#60570) Bodz válasza Oposzumtoszó (#60569) üzenetére


Bodz
nagyúr

Van a lapodhoz m2 borda gyárilag? Ezek a Phison E12 alapú cuccok nem éppen a hűvösebbek közé tartoznak. Egy szint felett önmagában a jó kis légáramlat kevés lehet. Nyilván nem átlag használat esetén, de ha mondjuk kínozni (tényleg kihasználni) fogod, akkor kellemetlen meglepetés érhet.

[ Szerkesztve ]

(#60571) Bodz válasza KISDUCK (#60568) üzenetére


Bodz
nagyúr

Állítólag az SN550 egész hűsre és takarékosra sikerült.

(#60572) Oposzumtoszó válasza Bodz (#60570) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Nincs hozzá borda, de jó is hogy megemlítetted, mert ha jól tudom lehet külön kapni, szóval ha meglesz az ssd, veszek hozzá.
Jelenleg egy sima 1TB ssd van benne, ami extrém terhelés alatt 47 fokos.

(#60573) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Most van egy 128GB Samu 850 128GB ssd-m, ami lassan úgy néz ki, hogy rendszernek kevés lesz.
Ahogy nézem az árakat, a 256GB-os Samu EVO/Basic 20K körül mozog, kicsit sokallom.

Lehet tundék szerezni kingstont, valószínű A400-at. Erről mi a vélemény?
Rendszer meghajtónak mindenképpen jót akarok.

Köszi!

(#60574) Csaber


Csaber
senior tag

A lényeg a gépem a cuccok alatt megtalálható , SSD kell 30000 Ft alatt rendszer meg a játékok alá sata csatis inkább nem játszik (helyhiány , igaz ma kivettem a 1TB -os samu F1-et , gyakorlatilag az 13 éves WD helyére menne a mostani Intel 250 GB-os SSD )...512 GB-os bőven elég sok garancia , alza aktuálisan előny (onnan rendelek mást is ) Mi a mai legjobb ajánlat?

(#60575) jeni válasza attiati (#60561) üzenetére


jeni
félisten

mert akkor nincs hova rögzítened és nem lesz vízszintben.
az a távtartó jár az alaplaphoz.
hosszú csavar esetén (ezt tutira méretre vágva kell ráhúzni egy műanyag csövet távtartónak,ne lebegjen és ne essen le.
alátámasztás ilyen esetben kötelező!
műanyag szívószál esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#60576) Bodz válasza Oposzumtoszó (#60572) üzenetére


Bodz
nagyúr

Lehet kapni, persze. Többféle méretben, színben, csillámpónisan, ahogy tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#60577) Bodz válasza Csaber (#60574) üzenetére


Bodz
nagyúr

(#60578) Bodz válasza coolpet (#60573) üzenetére


Bodz
nagyúr

Akkor vegyél mondjuk MX500-at.

(#60579) jeni válasza attiati (#60561) üzenetére


jeni
félisten

ez is jó és több darabot egymásra teszel méretre vágva.

(#60580) attiati


attiati
veterán

Ez ssd gond lehet?
(Vagy lehet, hogy az Acronis Image beduplázza a tárhelyet valahova?)

11 GB szabad helyem maradt egy 52 GB-os rendszerpartíción, ahol csak 20GB hely foglalt (a könyvtárakat egyesével összeadogatva)?

ntfs formátum
rejtett könyvtárak is látszanak
samsung 970 evo plus

jeni: köszi szépen, megpróbálom akkor alátámasztani.

[ Szerkesztve ]

(#60581) Frawly válasza etejedu (#60533) üzenetére


Frawly
veterán

Az Adata SX8200-at mondanám (vagy ugyanez a Gammix S11, de hűtőbordával). De sok jó olcsóbb NVMe van, Plextor M9-esek, WD Black, akár még egy Patriot Viper is. Végül is mindegy mit veszel, mert NVMe-ben nincs nagyon bóvli, csak az QLC-seket kell kerülni, meg arra figyelni, hogy jó áron legyen x4-sávos PCIe 3.0-ás a vezérlő, meg legyen rá min. 3 év gari és ezen szint felett mindegy mit veszel, ami adott tárhelyből a pénzkeretbe belefér.

Persze a Sámsong 970-es a legjobb, de árban is eléggé sok, emiatt ár-érték-arányban nem bestbuy. Persze ettől még teljesítményben kick-ass SSD, ha a géped és az általad használt speciális alkalmazások ki tudják hajtani.

De ahogy írják, rendszermeghajtónak viszont nem indokolt feltétlenül NVMe-t venni, meg játékra sem érdemes, ezekre még jobb egy azonos áron esetleg dupla tárterületű SATA vagy M.2 SATA SSD.

(#60582) dabadab válasza attiati (#60580) üzenetére


dabadab
titán

Szinte biztosan nem SSD gond, szerintem az NTFS volume shadow copyt látod akcióban.
CCleaner is tudja ezeket kezelni, de biztosan az Acronis, ha már valószínűleg ő csinálta :)

DRM is theft

(#60583) Pyttawrx válasza coolpet (#60573) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Az A400 kerülendő!
Javasoltak az olcsóbb kategóriából:
WD Green 3D
Crucial BX500
Patriot Burst
Középáras SSD-k:
Crucial MX500
WD Blue 3D
ezeket szoktam még én ajánlani, ezekkel sem volt gondom még:
PNY (Belépő szint, viszonlyag olcsó, de nem tapasztaltam eddig hibát ezeknél)
Patriot P200

(#60584) mm89


mm89
őstag

Sziasztok!
Egy HP 250 g5 laposba kéne ssd-t raknom, mert nagyon lassú már szegény.
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
A lehető legkevesebbet
2. Mekkora SSD-re van szükség?
128 vagy 256
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
szerintem sata3
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3 elég
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
átlagos, otthoni internetezés, torrentezés.

Az összefoglalóban ajánlott első három típus közül bármelyik?
:R

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#60585) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
amennyit muszáj,kb.40000 elég lesz?
2. Mekkora SSD-re van szükség?
500 GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
M.2 lenne.
Asztali gép.
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
[link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3-5év.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos szerintem.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#60586) Frawly válasza Kezdő vagyok (#60585) üzenetére


Frawly
veterán

Ebbe a keretbe minden belefér a 970 Pro-n kívül. Azaz szóba jön a 970 EVO Plus, 970 EVO, vagy a még olcsóbbak, Adata SX8200/GammixS11, WD Black, Plextor M9Pe, Corsair MP510, Gigabyte NVMe, Kingston KC2000, Kingston A2000, HP EX900, EX950, de lemehetsz egész a legolcsóbbakig, Patriot Viper VPN100, de egyik kolléga a Silicon Power P32A80-at is szokta ajánlgatni, már ha nem zavar, hogy az utolsó kettő legolcsóbb nem valami nagy márka. Esetleg lassabb NVMe-k, Adata SX6000 vagy WD Blue SN500.

Itt most ajánlásnál feltételeztem, hogy M.2 NVMe-t keresel, mivel emlékszek rád a másik topikból, hogy M.2 SATA SSD-d az már van, és másik nem megy bele ebbe a B450-es lapba, mivel az csak a 2_M.2 foglalatba megy bele, így már csak az 1_M.2 foglalatod szabad, ami ilyenkor csak M.2 NVMe-t fogad emlékeim szerint, M.2 SATA-t nem.

Ennek ellenére átlagos felhasználásra megfontolhatsz egy 1 TB-os SATA SSD-t is, 860 EVO, Crucial MX500, WD Blue, ha van szabad SATA portod. Az átlagos nem azt jelenti, hogy számodra tűnik-e átlagosnak. Átlagoson azt értjük, hogy OS, böngészés, játék, irodai programok, multimédia (zenehallgatás, filmnézés, ilyesmik), ezek nem profitálnak az NVMe többletsebességéből, mivel főleg nem nagy fájlokkal dolgoznak szekvenciálisan, vagy apró fájloknál nem párhuzamosítanak túl sok műveletet. Professzionális felhasználás: videóvágás, nagy fájlok másolása SSD-n belül nagy tételben, sok virtuális gép futtatása, nagy SQL adatbázisok birizgálása, sok apró fájlból álló projektek fordítása forráskódból, stb., azaz bármi, ami nagy fájlokkal dolgozik vagy aprókkal, de nagyon sok műveletet párhuzamosít, ez nem jellemző az átlag felhasználói programokra, játékokra.

[ Szerkesztve ]

(#60587) Frawly válasza mm89 (#60584) üzenetére


Frawly
veterán

Ebbe a gépbe vagy 2,5 colos SATA vagy M.2 SATA megy bele SSD-ből. Ezek közül Samsung 860 EVO, Crucial MX500, WD Blue jó ideje a legajánlottabb, ezek kaphatók SATA és M.2 SATA kivitelben is. M.2-re akkor érdemes rámenni, ha a HDD-t meg akarod tartani a gépben.

(#60588) Kezdő vagyok válasza Frawly (#60586) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Jól emlékszel:
[link]
Visszaküldtem az M.2 WD-t,ezért most egy WD SATA SSD-t használok.
Viszont gondolkodom,mi legyen a visszaküldött helyett.

(#60589) mm89 válasza Frawly (#60587) üzenetére


mm89
őstag

Én külső adattárolónak gondoltam a hdd-t (nekem is úgy van).
Megnézem majd árban mennyire dobja meg az m2 és rákérdezek ér e nekik annyit. Köszönöm! :R
Bár a képek jobb helyen vannak a fiókban külső hdd-n szerintem.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#60590) GribMate


GribMate
aktív tag

Sziasztok!

Asztali gépbe szeretnék egy 1 TB-s SATA3-as SSD-t a mostani megegyező kapacitású vinyó helyett a mindennapi adatoknak, átlagos felhasználásra.
A Samsung 860 EVO-n gondolkozok, de nem tudom megéri-e az árát, illetve van-e más jobb ár/érték arányú típus ami ajánlott?
Az érzékeny adatoknak van backup természetesen, szóval nincsenek "Pro" elvárásaim, de azért szeretném ha minél tovább bírná...
(Alaplap: ASUS H170 Pro Gaming)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#60591) Pyttawrx válasza GribMate (#60590) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Teljesen felesleges arra, amit írtál, hogy használni fogod. Crucial bx500, pny, patriot wd blue 3d crucial mx500. Ezek közül valogathatsz nyugodtan. :)

(#60592) Frawly válasza mm89 (#60589) üzenetére


Frawly
veterán

Úgy is jó, ha külső HDD-nek használod. Nem azt írtam, hogy meg KELL tartani, hanem HA megtartod. Van előnye-hátránya mindkét megoldásnak. Ha külső meghajtóként tartod a HDD-t, akkor nincs a gépben mozgó alkatrészt, halkabb lesz, kitolod vele az akkuidőt, nem lesz kényes a laptop rázkódásra, ütődésre, mágneses dologkra. Viszont ha használni akarod, állandóan csatlakoztatni kell, meg kábelekkel bűvészkedni, ami kényelmetlen. Ha belső meghajtóként tartod meg, akkor meg ennek a fordítottja.

A sima 2,5 colos SATA és az M.2 SATA SSD-k között nagyon minimális az árkülönbség, alig pár százalékkal drágábbak csak az M.2 SATA-sok. Szóval ez nem lesz gond a döntésben.

(#60593) Frawly válasza Pyttawrx (#60591) üzenetére


Frawly
veterán

A PNY-ról nem sokat tudunk, neked van, bejött, de ez csak egyéni tapasztalat, én a neten a külföldi vásárlói review-kben nem valami jó dolgokat olvasok róla. BX500 belépős modell, nagy fájlmásolásokkor belassulhat. A Patriot Bursttal megint nincs tapasztalat, bár arról meg legalább rosszat nem olvastam, kevés ember próbálta ki, de azok nem írtak vissza, hogy gond lenne vele, vagy aki visszaírt, pozitívan számolt be róla. WD Blue, Crucial MX500-zal viszont tömeges tapasztalat van, emiatt ajánljuk bátrabban, és nincs semmilyen gyengeségük, vagyis az MX500 M.2-es változatban melegedésre hajlamos, de ez csakis az M.2-es változatot érinti, a sima SATA-sat nem.

Persze HDD-hez képest minden SSD előrelépés. Sebességben mindegyik hoz egy olyan szintet általában átlag felhasználáskor, amivel az I/O lemezműveletre várakozásokat ki lehet küszöbölni, és nem lép fel bottleneck hatás. A kérdés inkább az, hogy az adott modell mennyire megbízható, meg milyen felhasználásra való.

(#60594) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Csak tájékozódás képpen, mert elmaradtam az utóbbi években a technikai fejlődéssel kapcsolatban. Az m.2 Sata VS NVME témából kiműveltem már magam, és egyértelmű számomra, hogy az NVME-é hosszú távon a jövő.

A kérdésem az, hogy miért mondjátok, hogy rendszermeghajtó/gaming alá elég egy Sata3 m.2 az NVME helyett? Most már 50GB+-ok a játékok, sok a szekvenciális olvasás, valamint az oprendszeren is segíthet nem?

A másik dolog hogy bootolási lehetőség szempontjából támogatott e az NVME, valamint alaplapi portok hiányában PCI bővítőkártyában elhelyezett Sata/NVME?

Köszi!

(#60595) varmi2 válasza coolpet (#60594) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mert lényelegesebb a nagyobb tárhely, mint a plusz sebesség, amit az nvme ssd ad a sata ssd-hez képest. Ha egy áron van, akkor természetesen jobb vétel az nvme, de ha az nvme árából, kétszer akkora sata ssd-t adnak, akkor jobb vétel a sata. Mert játékokban és normál használat mellett minimális az nvme előnye, itt egy video, de van ezer másik is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60596) coolpet válasza varmi2 (#60595) üzenetére


coolpet
senior tag

Aham látom, tényleg nincs sebesség különbség a Sata vs NVME között.
Árban viszont ha samukat nézek, akkor nincs 2x-es tárkapacitás :) 250GB-ból 22K VS 26K.

A kérdés az, hogy a jövőben mennyire javítanak az NVME SSD teljesítmény kihasználásán, mert többet tud.
Mert az ember nem 2 évre veszi.

(#60597) varmi2 válasza coolpet (#60596) üzenetére


varmi2
nagyúr

ssd-t bármikor vehetsz a jövőben, ha az nvme és sata árkülönbség eltünik, a szoftverkben nem várható jeletős előre lépés e téren, és nem azért mert nem foglalkoznak az nvme ssd-vel, hanem mert a sata olyan gyors , hogy bármennyivel is gyorsabb az nvme, érzetre alig lesz különbség. Az nvme előnye, csak speciális használattal aknázható ki, mint pl: vioó vágás, sok vitruális gép egyszere futtatása, és hasonló speciális dolgok.
De mondjuk 26k-ból már tudsz venni crucial mx500 500Gb, ott már megvan a 2x tárterület a samuhoz képest. Ebből is van m.2 sata verzió, ami látványra adja az nvme látszatot, mert ugyan úgy m.2-be megy.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60598) coolpet válasza varmi2 (#60597) üzenetére


coolpet
senior tag

Most azon folózom, hogy érdemes e PCIE m.2 bővítőkártyát vennem, mert a lapomon nincs m.2 slot. 2011-es a gép, Asus P8Z68-V, egy I7-2600K-val.

Kábelmentesíteni szeretném, úgy sincs benn már HDD meg optikai drive, csak a 2.5"-os Sata ssd-k kábelei tekeregnek.

De lehet nem is bootolna vele, meg lehet a bővítőkártyára is kellene sata kábelt kötni, mert nem a PCI-E buszon keresztül kommunikálna.

(#60599) varmi2 válasza coolpet (#60598) üzenetére


varmi2
nagyúr

Figyelj, akkor ez a kérdés eldölt, mivel a lapod túl régi, ezért ugy sem tud bootolni nvme ssd-ről.Így a pcie helyre tett m.2 nvme bővítő kártyáról sem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60600) Pyttawrx válasza Frawly (#60593) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hagyjuk már ezt...Ne javítgass ki mindig. Szerintem a kérdésre válaszoltam... Az volt a kérdés, hogy kell-e neki a samsung ssd. Erre írtam, hogy felesleges, mert amire használja, ott nem veszi észre a különbséget. Az, hogy te mit olvasol az egy dolog. Én a tapasztalatot írom le, amit én tapasztaltam. (És nem 1db PNY tapasztalatra építettem nyilván). Ha nincs róla tapasztalatod ne cáfold az enyémet. Senki nem mondta, hogy a bx nem belépős modell.
Ha kérek tőled segítséget, mert nem kizárt, akkor arra írj.
Köszönöm és szép napot.
Lásd:
[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.