Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#60151) Raymond válasza Aurig@ (#60149) üzenetére


Raymond
félisten

"hetente átlagban 100GB letöltésre"

Barmelyik. Mondjuk az A400-at hanyagold mert problemas darab es ezt is csak azert irom mert a topic tapasztalatok alapjan kb. 80% hogy a kovetkezo hozzaszolasod az lenne hogy "Az A400 akkor jo lesz?" :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60152) Bodz válasza Aurig@ (#60149) üzenetére


Bodz
nagyúr

Árban erre most az MX500 tűnik a legmegfelelőbbnek, ami egyébként is ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#60153) attiati válasza Bodz (#60150) üzenetére


attiati
veterán

Akkor meg mégiscsak jobb eladni és 1 nagy nvme-vel tolni, nem?
Backupnak SSD-t tartani luxus, nem? Videót szerkeszteni meg kevés rá a 250 mb.

dabadab:
"Amúgy két SSD közül nagyobb eséllyel döglik meg valamelyik, mintha csak egy SSD-d lenne"

Mert zavarják egymást a hűtésben vagy rontják egymás esélyeit, vagy hogy érted?

Ha arra gondolsz, hogy dupla ssd-nél duplára nő az esély, hogy valamelyik elromlik. Akkor jogos. De hát nah.... csak az egyik romlik el. Adatnál ezt úgy nézném, hogy fele esélyem van, hogy elvesztem az összes adatomat.

Aurig@: miért jó SSD-vel torrentezni? Mármint értem, csak hogy miért jó erre 70+ ezret elkölteni?

[ Szerkesztve ]

(#60154) dabadab válasza Aurig@ (#60149) üzenetére


dabadab
titán

Tulajdonképpen bármelyik.
A legolcsóbb az A400, de azzal állítólag elég komoly gondok vannak megbízhatóság terén, aztán jön a Samu QVO, ami nagyobb írásoknál (több tíz GB esetén) nagyon be tud lassulni, aztán kb. a Crucial MX500 a harmadik, amit már tényleg fenntartások nélkül lehet ajánlani.

DRM is theft

(#60155) attiati válasza Bodz (#60150) üzenetére


attiati
veterán

hát nem tudom, nem túl acélos az az SX6000

(#60156) Bodz válasza attiati (#60155) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nyilván nem, egy belépő szintű nvme. De amúgy a linkelt tesztben lévő nem ugyanaz, mint ami most SX6000 Lite néven kapható.

Szubjektív teljesen, szerintem nem luxos backupnak ssd-t tartani.

[ Szerkesztve ]

(#60157) attiati válasza Bodz (#60156) üzenetére


attiati
veterán

Oh tényleg, a lite verziót írtad. Az még visszafogottabb teljesítményű?

(#60158) Bodz válasza attiati (#60157) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem. Előnyére változott szerencsére a Lite. Ami azért Lite tulajdonképpen mert van Pro is.
Főleg csak azért érdekes, mert épp jó áron van eMagon. Amúgy ugyanannyiért vagy picit drágábban a combosabbak javasoltak.

[ Szerkesztve ]

(#60159) Graphics válasza attiati (#60157) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi számít teljesítmény, a marketingadatok, amiket a user elsőnek lát meg, vagy a valós felhasználás?

A Lite "papíron" gyorsabb :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60160) Piftuka


Piftuka
veterán

Ez a "Rammax RMX-S120G" miféle szerzet?

3 év gari, Magyarországon elérhető...

Az ára alapján elég jó megoldásnak tűnik azok számára, akik egy régi notit, vagy PC-t szeretnének olcsón "felturbózni" SSD-vel.

"Aquila non captat muscas."

(#60161) Graphics válasza Piftuka (#60160) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az ára alapján ugyanannyiba kerül mint mondjuk egy Crucial BX500, szóval felesleges kockáztatni.

A logója egy lopott Samsung logó, a cég maga pedig egy tajvani gyártó.

És én igazán olcsónak sem mondanám, pár hete 6 ezer körül lehetett 120GB-os SSD-ket kapni

PNY CS900 olcsóbb.
Apacer-ek is.
WD Green is olcsóbb, egyszóval minden.

Mitől olyan jó ajánlat?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60162) attiati válasza Graphics (#60159) üzenetére


attiati
veterán

Nulla tapasztalatom van ssd-vel.
Nagy fájlok írására olvasására lenne 1db nagyobb méretű NVME + 1 db kicsi sata rendszernek.
Vagy 1 db NVME lenne mindenre és particionálom.

Akkor felültem a marketingnek, mert elhittem, hogy legalább a nagy fájlok kezelésénél tényleg gyorsabb az NVME. Ha az egész humbug, akkor tök jól elleszek én egy olcsó satas ssd-vel rendszernek és fájloknak is. Mondjuk az se annyira olcsó, 38e.

(#60163) attiati válasza Bodz (#60158) üzenetére


attiati
veterán

De a prohoz képest lassabb a lite?
Csak mert az SX6000 pro verzió is nagyon gyengén muzsikál.

Például az Intel 660hoz képest, ami akció nélkül is ugyanannyi és 5 év garival adják.
Az adata lite meg csak 3 év. Szerintem nem rohanok a pénztárhoz erre az emag akcióra :)

(#60164) Bodz válasza attiati (#60163) üzenetére


Bodz
nagyúr

Aztán lehet nézni másik tesztet is... Amúgy bármilyen összehasonlításnak csak adott oldalon belül van értelme. Mert remélhetőleg az ssd-n kívül minden más mindig ugyanaz.

Nem szeretem a 660p-t túlzottan. Annyira be tud lassulni a qlc miatt, hogy csak na... Nyilván tök átlagos felhasználással, böngészéssel, filmezéssel pl ez soha sem fog előjönni.

Amúgy vehetsz pl SX8200 Prot, S11 Prot, EX950-et, MP510-et, P34A80-at, CS3030-at, VPN100-at. Azok a rakéta ssd-k. :)

[ Szerkesztve ]

(#60165) dabadab válasza attiati (#60162) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor felültem a marketingnek, mert elhittem, hogy legalább a nagy fájlok kezelésénél tényleg gyorsabb az NVME"

A gyorsabb SSD-ket már tényleg visszafogja a SATA és ha az ember nagy file-okkal dolgozik, akkor tényleg kijön a különbség a SATA meg az NVMe között: az általad linkelt tesztben is elég sok teszten fölényesen megveri az SX6000 az amúgy teljesen korrekt, de SATA-s MX500-at. (Egy másik topikban pont ma írta egy hasonló cipőben járó user, hogy SATA-s SSD-knél ha ugyanarra a drive-ra ír, mint amiről olvas, akkor az érezhető lassulással jár.)

Ezért javasoltam neked a HP-t, mert abban nincsenek ilyen csúnyaságok, az egy olyan SSD, ahol a kontroller meg a flash teljesítménye is olyan, amit az ember egy NVMe-s SSD-től elvár.

DRM is theft

(#60166) bab1987


bab1987
tag

Sziasztok! Van egy ősrégi alaplapom. [link]
Milyen SSD-t ajánlanátok hozzá?
240 GB-os kellene csak OP-rendszerhez.
Az ár mindegy.
Köszi előre is.

psn:balazsb1987

(#60167) Frawly válasza lenoma (#60138) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig ezt mindig mi is leírjuk, hogy régebbi AMD-s lapoknak gondja lehet a Samsungokkal. Főleg a 860-as szériával. Ami nem a Samsung sara, hanem az alaplap gyártójáé, hogy rá merte rakni azt az ASMedia-szemetet.

Az a helyzet, hogy márkától függetlenül mindennel megégetheted magad. Crucial SSD-kből az újabbakkal is előfordulhat, hogy inkompatiblis lesz régi vagy ócska SATA vezérlőkkel. Meg selejtet is foghatsz ki akármilyen gyártótól, mivel nem tudják 100%-ban szűrni. Ilyen alapon akkor ne vegyél semmit.

(#60168) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Üdv. Van egy Hp laptopom i5 4, genes procival, kevés a hey benne, mivel most egy 240 gigás 2,5 colos SSD van benne. Szeretnék bele valami 1 terrás 2.5 colos SSD-ét. Leginkább filmezéshez kellene meg a gyors bootolás lenne a lényeg win 10 alá.
A Samsung 860Qvo tipust néztem ki. Ti mit ajánlanátok hasonló árban, vagy ettől jobbat én nem kapok erre a célra?

(#60169) attiati válasza dabadab (#60165) üzenetére


attiati
veterán

Végignéztem csomó tesztet, már csak azért is, mert érdekel.

Arra jöttem rá, hogy valószínűleg nem az SSD a szűk keresztmetszet a legtöbb folyamatnál.
Éppen ezért a legtöbb esetben nem profitál a gép a még gyorsabb SSD-ből (nvme).

Talán ezért van talán az, hogy a benchmarkokban kijön a különbség, a való életben meg nem. Mert nem elég gyors a többi periféria a gépben.

Windows betöltésnél max 1 másodperceket lehet nyerni. És hányszor indítom újra a wint?

Programok és játékok indításánál szintén nincs szerepe a sok kisméretű fájlművelet miatt az nvme-nek. A sok képfájllal való dolgozásnál szintén nincs jelentősége.

Videofájlokkal való művelet is inkább cpu igényes. Lehet, hogy kevesebb adatot tud feldolgozni a cpu, mint amilyen gyorsan kimenti az SSD-re.

Ahol kijön az nvme előnye, az a nagyméretű fájlok másolása egyik helyről a másikra.
Backup, vagy másolás A-ból B-be. De olyankor ott lehet hagyni a gépet.
Vagy a nagy méretű játékok telepítésénél profitál az NVME-ből. Ez már életszerű és látványos előny, de ilyen sincs túl sokszor !

Amit a fent említett user írt problémát, ott sem tudom, hogy az nvme segítene e (a satahoz képest), vagy csak a két külön SSD oldja meg. És ott megint csak lehet érdemesebb inkább két olcsóbb SSD-t venni, mint egy drágábbat.

Meglátom, ha tök egyforma árban kapok nvme-t, akkor azt veszem sata helyett (ha a gari is egyforma). Arra mennek a fájlművelet igényes dolgok: játéktelepítés, videószerkesztés. A rendszer meg megy a régi sata 850 Evo-ra. Bootolás és programindításnál úgysincs jelentősége.

Összességében inkább akkor az lenne a cél és a leglátványosabb javulás, hogy bármilyen olcsó SSD-vel kiváltani az összes napi szintű HDD műveletet.

[ Szerkesztve ]

(#60170) 42861


42861
senior tag

Sziasztok. Tervezem egy ilyen adapter használatát: [link]
A cél csak adattárolás. Ide másolnám fotózás után a nyers képeket és a Lightroom innen dolgozna. Max. 120-240 GB elég lenne. De egy kicsit megakadtam a választásban. Ha jól értelmezem a felső foglalatba tett SSD-hez mindenképp kell SATA kábel. Ezt elkerülném. Az alsóba bármilyen M.2-es SSD jó vagy van valami spéci kitétel amit én nem látok előre?
Konkrét ajánlást is szívesen vennék.
Köszi a válaszokat.

(#60171) varmi2 válasza 42861 (#60170) üzenetére


varmi2
nagyúr

A felsőben csak m. 2 sata mehet, ahoz van a sata port. Az alsoba meg csak m. 2 nvme mehet. Ezt csak akkor, ha a lapod támogatja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60172) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Kb 8 eves Samsung notiban behalt az 500 GB-os SATA hdd (meg megy de at kellett raknom az asztali gepembe es chkdsk-kel eletet lehelni bele hogy elinduljon ujra a noti). Helyere keresnek egy ugyanolyan meretu SSD-t. Nyilvan itt nem a legjobb sebesseg a fontos hanem a megbizhatosag. Ujat szeretnek venni garival vmi budapesti uzletben. Tudtok ajanlani vmit?

(#60173) Frawly válasza attiati (#60169) üzenetére


Frawly
veterán

Így van. Bottleneck hatás lép fel, és egy szinten túl nem az SSD nyers sebessége a szűk keresztmetszet. Épp ezért NVMe-vel és RAM drive-val nem lesz már gyorsabb. Kivéve ha szintetikus benchmark, vagy spéci programról van szó.

És még nem is az, hogy csak 1 mp-et nyersz bootidőben, hanem hogy kb. 20 mp-es bootidőnél nyersz 1-2 mp.-et max. Néha még ennyit sem. Játékbetöltésnél is ugyanez. Ez meg általában nem ér meg nagy felárat.

Ezt először senki nem hiszi el, aki nem tapasztalta ezt meg. Mikor először írták nekem is, én is azt hittem, hogy ez egy vaskos bullshit, mi az hogy a teszteken 6× gyorsabb SSD betöltési időkben nem gyorsabb? Miután RAM drive-val méricskéltem, azonnal beláttam, hogy de tényleg nem fut róla semmi gyorsabban, mint egy középkategóriás SATA SSD-n.

Szoktam erre egy jó gamer videót is linkelni, ahol ezt lemérték, NVMe vs. SATA SSD, játékok betöltési idejénél, és nem csak pusztán lemérték, de még a feladatkezelő is futott a háttérben, és mutatta, hogy betöltés közben az NVMe SSD is csak ilyen max. 200-300 MB/sec sebességgel tölt, mikor a teszteken meg 3000+ MB/sec-et megy. És nem, nincs csalás, mert tényleg tud 3000+ MB/sec-et, de ahhoz az alkalmazásnak speciálisan kell használja, főleg szekvenciálisan. A játék és OS betöltése nem ilyen, mert akkor a proci, GPU, stb. feldolgozására kell várni, azok lesznek a szűk keresztmetszet.

Csak kevés ember néz ennek utána, bedőlnek a 3000 MB/sec-es marketingadatoknak, és akkor már egyből elképzelik, hogy 6× gyorsabb lesz minden.

(#60174) jeni válasza Tibicsucsu (#60172) üzenetére


jeni
félisten

Samsung 860 EVO
Crucial MX500

(#60175) attiati válasza Frawly (#60173) üzenetére


attiati
veterán

"A játék és OS betöltése nem ilyen, mert akkor a proci, GPU, stb. feldolgozására kell várni, azok lesznek a szűk keresztmetszet"

+1
Előre sietett az SSD technológia.
Csak ott jön ki az előny, ahol a SSD önmagára vár: másolás.

Erre viszonylag kevés teszt van a neten. Legtöbben szintetikus benchmarkokat indítanak vagy játékbetöltést szemléltetnek. De a telepítésre és fájlmásolásra kevesebb teszt van. Ott viszont kijön az nvme előnye. Most már átlátom :)

[ Szerkesztve ]

(#60176) Raymond válasza Tibicsucsu (#60172) üzenetére


Raymond
félisten

20e Ft a Crucial BX500 vagy ha tenyleg elereszted magad akkor 22e Ft a WD Blue 3D. Abba a gepbe ugyan mindegy, de 2e Ft-ot talan meger a jobbik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60177) Frawly válasza attiati (#60175) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, másolásnál kijön az előnye. De átlag felhasználó mennyit másol? Én pl. nagyon ritkán. Általában csak letöltök, amikor a net sebessége a szűk keresztmetszet, vagy ha másolok is, akkor is olyan eszközről vagy eszközre, ami lassabb egy SATA SSD-nél is, pl. pendrive, HDD, telefon. Olyan rettenet ritkán van, mikor SSD-ről SSD-re másolok közvetlenül, és olyan nagy mennyiséget, hogy időben profitálnék egy NVMe-ből, vagy a SATA megoldásnak lenne ideje kifutni a cache-ből. Minden SSD-men van kb. 10-20 GB NAND cache minimium, és a Linux kernel is cache-elésre fordítja az általában nagy részben üresen álló 16 GB RAM-ot is. 30 GB felett meg csak szökőévenként egyszer másolok SSD-ről SSD-re, akkor meg kibírom, hogy néhány perccel hosszabb, lehet mellette mást csinálni, lehet másra használni a gépet, nem lassul be vagy ilyesmi.

Nyilván, aki sokat másol SSD-ről SSD-re, vagy videót vág, vagy nagy virtuális lemezképeket állítgat állandóan vissza virtuális gépekhez, annak megéri az NVMe, de még az érte kért felár is. De ők a topik lakosságának elenyészően kis része. Az OS betöltődése, böngészés, irodai programok, játékok, stb. nem lesznek gyorsabbak, és ezeknek főleg ez elérési idő számít, meg a random lemezműveletek, abból is főleg az olvasás csak, és ez is csak egy bizonyos szűk keresztmetszeti/küszöb szintig.

Egyébként még így is szoktunk NVMe-t ajánlani, ha nem nagy az árkülönbség, akkor miért ne. Ha csak ilyen 2-3 ezer forint, és a gép is tényleg támogatja, akkor ha más nem, a kíváncsiság meg az érdekesség miatt is lehet NVMe-t venni.

De ugyanez szokott lenni az írásterhelhetőségnél is. Akinek első SSD-je, és látja, hogy csak 75-100 TBW van megadva az SSD-re, mindjárt kétségbe esik, hogy hú az de kevés. Hazaviszi, rendszert klónoz vagy telepít rá, visszahúz adatokat, feltelepít néhány 100+ gigás játékot, és látja, hogy elment fél-egy tera. Úristen, ez semmire nem lesz elég, gondolja. Aztán mikor már az 5. éve használja, és látja, hogy írt rá 10-20 TB-ot max, akkor veszi észre, hogy ezek a TBW értékek milyen nagyvonalúak mégis ,mert nagy átlagban nem ír rá annyit, amennyit gondolt, hogy fog. De elsőre kevésnek tűnik, meg az első néhány nap tapasztalata alapján, így mindjárt jönnek a topikba, hogy nekik nem jó az EVO, meg a TLC, hanem Pro kell, meg MLC, dupla áron, 100 évig tartson. Aztán 2-3 év után cserélik le az SSD-t, mert addigra a lényegesen nagyobb tárhelyesek is elérhető árban lesznek.

(#60178) Tibicsucsu válasza Raymond (#60176) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Na igen, kb mindegy csak ha mar koltunk ra akkor legyen a hasonlo kategoriabol a megbizhatobb. Eleg nagy a valasztek. Koszi szepen! Sztem a BX500 jo lesz.

(#60179) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok.
Jelenlegi Toshiba 500GB-os hdd kiváltására szeretnék vásárolni ssd-t.Ezért semmi extra nem kell.
2,5"-os közül most 2db elérhető nálunk.
1, Gigabyte GP-GSTFS31480GNTD
2, Apacer Panter 95.DB2E0.P100C AS350
Mondjuk nekem ezek a számok és betűk nem mondanak semmit,de ti jártasabbak vagytok és meg tudjátok válaszolni,hogy melyiket vegyem meg.
Mindkét ssd 20,5k árban van és 3 év garral.

(#60180) Pyttawrx válasza Zadia (#60179) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
A megfizethető áru ssd esetén ezeket szoktuk ajánlani:
WD Green 3D
Crucial BX500
Patriot Burst
Patriot P200
PNY
Még szoktuk ajánlani a:
Crucial MX500
Vagy a Samsung evo-kat, ez a legdrágább mondjuk :)

(#60181) Frawly válasza Pyttawrx (#60180) üzenetére


Frawly
veterán

PNY-t és a P200-at te szoktak ajánlani csak, azt tegyük hozzá. Cáfolni nem tudlak benne, de ezért az ajánlásért neked kell vállalni a felelősséget, ha emberek befürdenének vele. A Patriot Burstot azért elő szoktam hozni meg még néhány ember, de esküdni azért nem mernék rá bárki sírjára, inkább csak akkor említem, ha a legolcsóbb megoldást keresik. Amiket soroltál, azok mind low budget, belépő szintű SSD-k, egyedül az MX500 középkategóriás, a 860 EVO meg közép-felső kategória között. Egyedül még a WD Blue 3D-t említeném még középkategóriásként, meg a WD Blue nem 3D (planár TLC-s korai széria)-t alsó kategóriásként.

A megfizethető ár meg mindenkinek relatív, erősen tárhelymérettől is függ. Észerűbb tárhelyméretnél sok középkategóriás NVMe sem drágább már a SATA-snál. Épp ezért kell a kérdőívet kitölteni az összefoglalóból, hogy konkrét esetben a legjobb konkrét SSD-t tudjuk ajánlani.

(#60182) Wolfire


Wolfire
friss újonc

Üdv, szeretnék venni egy SSD-t leginkább játékok gyorsabb betöltése érdekében, de sajnos nem tudom, hogy milyen is kéne.
Ilyen alaplapom van: https://www.asrock.com/MB/AMD/A320M-DGS/index.hu.asp
Szerintem kb 256 GB-os elég lenne, ahogy nézegettem olyan 10000 forint körül vannak, annyiért jó lenne nekem is.

(#60183) Piftuka válasza Graphics (#60161) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mitől olyan jó ajánlat?"

Nem azt mondtam, hogy "jó". Hanem, hogy "annak tűnik"! Nagy különbség.

De én kérek elnézést, hogy azt hittem, jó vétel... :)

"Aquila non captat muscas."

(#60184) Graphics válasza Piftuka (#60183) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ismeretlen is és drága is , ez a baj vele

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60185) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok Cimborák! :)

Lehet, hogy lecserélném a SATA3 rendszer SSD-met egy M.2 SSD-re.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 10.000Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség? 120-128GB elég lenne a rendszernek.
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? M.2 csatolós.
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Asus Prime X-370 Pro alaplapba
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? 3-10 év garancia közt bármi megfelel.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Átlagos felhasználás lenne.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#60186) kapicsabi


kapicsabi
tag

Sziasztok!

Macbook Air gépemet szeretném bővíteni, mert a gyári 128Gb-os borzasztóan kevés, folyton tele van és mindig sakkozni kell a hellyel... 1 Tb-osra gondoltam. Ahogy utána néztem, nekem M.2 PCI-E kell. Azt tudom, hogy szükségem lesz egy ilyen adapterre is, hogy jó legyen a gépembe: https://www.amazon.com/dp/B01CWWAENG/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&linkCode=sl1&tag=dschiopu-20&linkId=40d282e9b85a5b27a793f72d82aaed56&language=en_US

Én első körben ezeket a típusokat néztem ki:
- Samsung 1TB 970 EVO
- WD 1TB Black SN750
- ADATA 1TB XPG SX8200 Pro

Samsung-ból néztem még a 970Prot is, de annyival drágább, mint a többi, hogy nem biztos, hogy annyit akarok rászánni. Meg, annak az árán az ADATA-ból már egy 2Tb-osat is tudok venni.

Ti melyiket vennétek? Vagy, ha nem ezeket, akkor tudtok esetleg ajánlani még valami jó vételt? Fontos, hogy az adapter miatt be vagyok határolva, hogy milyet vegyek.

Előre köszi a tanácsot!

(#60187) jeni válasza kapicsabi (#60186) üzenetére


jeni
félisten

Ilyet is lehet venni adapter nélkül,lehet érdemes így rákeresni a neten.
Igaz elég húzós az ára.
ez viszont átalakító nélkül talán korrekt ár.
Adapterrel olcsóbb lehet összességében-ebbe viszont nem NVMe SSD kell hanem NGFF m.2 verziós.

az átalakítós módszer mennyire megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#60188) Bodz válasza Hegyirabló (#60185) üzenetére


Bodz
nagyúr

Sata, nvme?

(#60189) jeni válasza kapicsabi (#60186) üzenetére


jeni
félisten

max 54000Ft és nem kell átalakítóznod,igaz csak 480Gb

(#60190) Hegyirabló válasza Bodz (#60188) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Hát ezt nem tudom. :F

Ezt írja a lap leírása:

"1 db M.2 Socket 3, M Key csatlakozással, 2242/2260/2280/22110 típusú tárolóeszközök támogatása (SATA és PCIe 3.0 x4 mód)"

Aquila non captat muscas.

(#60191) kapicsabi válasza jeni (#60187) üzenetére


kapicsabi
tag

Néztem ez a Jetdrive-ot is, de sokallom az árát. Mindenképpen 1Tb-osat akarok venni, az meg 100e felett van. Ha tényleg jól működik ez az adapter, akkor inkább az + egy 1Tb-s ssd.

Megrendeltem a drágább átalakítót (jó tapasztalatokat olvastam róla, nincs gond újraindításnál, meg az alvó móddal).

Már csak azt kellene eldönteni, hogy milyen ssd legyen?! Egy kicsit a Samsung felé hajlok, lehet az lesz...

(#60192) jeni válasza kapicsabi (#60191) üzenetére


jeni
félisten

ezen meglepődőm,hogy ez a Gigabyte 1600TBW-t tud!! a gyártó 5évet ad
amúgy szerintem a 970 EVO elég is lenne,de az EVO Plus gyorsabb,kérdés nem -e melegszik annyival jobban,hogy gyorsabb is?
ez sem lenne rossz 5év garis.

[ Szerkesztve ]

(#60193) Pyttawrx válasza Frawly (#60181) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Elkezdtem írni a választ.....
Inkább csak annyit írok, amit ajánlok azért vállalom a felelősséget, mivel majdnem napi szinten építem be ezeket, és eddig semmi probléma nem volt. Nyilván ez nem zárja ki, hogy más nem fürdik be vele, ahogy akár egy samsunggal is vagy bármelyikkel az itt ajánlottak közül. :) De köszönöm a jezést :)

[ Szerkesztve ]

(#60194) kapicsabi válasza jeni (#60192) üzenetére


kapicsabi
tag

Az EVO Plus-t nem támogatja ez az adapter. Csak az EVO-t és a PRO-t.
Úgyhogy szerintem marad az EVO.

(#60195) Bodz válasza Hegyirabló (#60190) üzenetére


Bodz
nagyúr

Arra gondoltam, hogy te milyet szeretnél. :) Bár 10 alatt van egy csomó ismeretlen, meg gyenge cucc (hello WD Green), árban sincs nagy difi, így én ezt venném.

(#60196) Hegyirabló válasza Bodz (#60195) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nagyon szépen köszönöm! :R

Aquila non captat muscas.

(#60197) Frawly válasza kapicsabi (#60191) üzenetére


Frawly
veterán

Mindenképp azokból az M.2 NVMe-kből vegyél, amit soroltál, és vegyed meg hozzá az Amazonról azt az M.2 NGFF adaptert, amit néztél. Az a legolcsóbb. Ezek a Jetdrive-ok heroinárat nem érnek meg.

Az az infó honnan van, hogy a 970 EVO Plust nem támogatja az NGFF adapter?

[ Szerkesztve ]

(#60198) Aurig@ válasza kapicsabi (#60194) üzenetére


Aurig@
őstag

Nekem a képen látható adapter van, amiben egy 500GB-os 970 EVO PLus van. Tökéletesen bootol róla a rendszer.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#60199) Multibit válasza Aurig@ (#60198) üzenetére


Multibit
veterán

Éppen beleillik egy Macbook Air-be ;]

(#60200) kapicsabi válasza Frawly (#60197) üzenetére


kapicsabi
tag

Az adapter leírásában van benne, hogy nem támogatja. Egészen pontosan így van: "NOT Support: Samsung 970 Evo Plus, PM981, 950 Pro". Úgyhogy ezért nem is néztem azt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.