Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#60401) Bodz válasza djrozsomak (#60399) üzenetére


Bodz
nagyúr

WD Blue bőven elég, de ha mindenáron nvme kell, akkor S11 Pro pl.

[ Szerkesztve ]

(#60402) dik


dik
őstag

Úgy döntöttem mivel még samu nem volt az kellene. Jókat írnak róla remélem nem nyúlok mellé. Annyi kérdésem lenne van valami nagy különbség közöttük ami megéri azt a plusz összeget? WD is nagyon gondolkodtam, de ezen több a gari. :) Semmi extra igénybevétel nem lenne néha pici játék csak 24/7 megy a gépem.

Samsung 250GB 860 EVO MZ-76E250B/EU
Samsung 860 PRO 256GB MZ-76P256B/EU

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#60403) varmi2 válasza dik (#60402) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bőven elég az evo, számodra pénz kidobás lenne a pro.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60404) dik válasza varmi2 (#60403) üzenetére


dik
őstag

Oké köszönöm! Remélem nem nyúlok mellé... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#60405) Bodz válasza dik (#60404) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha az adatlapodon szereplő gépbe lesz, akkor inkább ne Evot vegyél...

[ Szerkesztve ]

(#60406) dik válasza Bodz (#60405) üzenetére


dik
őstag

Igen az a gép. Miért ne?
Lenne valami jobb lehetőség esetleg?

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#60407) jilian


jilian
addikt

Hello,

Kezdek kifogyni az 1tb-os mp510-ből és szeretnék bővíteni még egyre.
2tb-osra pályázom és találtam is egy "jót-jóáron"

Sabrent Rocket (SB-ROCKET-256) QLC 2TB

Javarészt game-eket pakolnék rá, a lap amibe kerül egy x570 Aorus pro.

A qlc-s 220€ _____a tlc-s pedig 270€

Mennyire időt álló a qlc?

(#60408) Graphics válasza jilian (#60407) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Idehaza nem annyira ismert márka.

Mennyire jó az az ár?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60409) jilian válasza Graphics (#60408) üzenetére


jilian
addikt

Hát a 2TB-hoz viszonyítva szerintem bestbuy.
Csak ez a "qlc" aggaszt. Mennyire időtálló....

(#60410) Raymond válasza jilian (#60409) üzenetére


Raymond
félisten

220-ert a geizhals.de listaz jobb modelleket is, pl mar Crucial MX500 is van annyiert.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60411) jilian válasza Raymond (#60410) üzenetére


jilian
addikt

Melyik pontosan?

(#60412) Raymond válasza jilian (#60411) üzenetére


Raymond
félisten

Itt vannak a 2TB+ modellek: [link]

224-231 kozott ott a Sandisk Ultra 3D, Crucial MX500 es a WD Blue 3D is. Mondjuk jatekoknak szerintem top ajanlat az a sima Sandisk Plus is a Saturn-nal 169EUR-ert [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60413) Alex91 válasza Raymond (#60412) üzenetére


Alex91
félisten

Nem lehet, hogy o nvme SSD-t keres...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#60414) Raymond válasza Alex91 (#60413) üzenetére


Raymond
félisten

Az eredeti SSD az, de aztan ott volt a 2TB emlitese. Na meg az az aprosag hogy a SB-ROCKET-256 az nem egy 2TB SSD hanem egy 256GB-os :) Jatekokra pedig boven eleg a sima SATA is, nem az lesz a limitalo tenyezo beolvasaskor.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60415) jilian válasza Raymond (#60412) üzenetére


jilian
addikt

Most ha nem nézzük a Saturn - os SanDisk - et, hanem maradunk a ~220 as áron, miért nem jobb egy "gyorsabb" nvme-t választani egy 'sima ssd-nél?

Ez lenne a pontosítás kedvéért. [link]

[ Szerkesztve ]

(#60416) Raymond válasza jilian (#60415) üzenetére


Raymond
félisten

Nem jo a link.

Ugyanazon az aron ugyanazert a kapacitasert persze jobb az NVMe mert miert ne lenne a gyorsabb ha kijon az elonye ha nem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60417) jilian válasza Raymond (#60416) üzenetére


jilian
addikt

[link] még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#60418) Raymond válasza jilian (#60417) üzenetére


Raymond
félisten

Standard Phison+Micron kombo, arra amire kell boven jo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60419) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Gondolkozok az ssd cserén, szeretnék egy nagyobbat. Most egy hynix m2 pc401-es 256gb-s modell van a gépemben és 79 fok a figyelmeztetési hőmérsékleti zónája 81 fokig, onnantól már kritikus és 79 fok felett már eltöltött 26 percet hwinfó szerint. Nézegettem az 1TB-os samsung 970 evot, de ott 70 fokot adtak meg maximum működési körülménynek és aggódok hogy a laptopom lefőzné szegényt. Szóval a kérdésem az lenne hogy a 970 evo m2 mennyire bírja a hőterhelést gyakorlatban vagy van esetleg olyan m2 ssd ami jobban bírja a nagy hőterhelést? A gépemben sajnos nincs megoldva a hőelvezetés ssd-nél (dell 7577).

(#60420) jilian válasza Raymond (#60418) üzenetére


jilian
addikt

Ez jó vagy rossz? :U :)

(#60421) Raymond válasza jilian (#60420) üzenetére


Raymond
félisten

Arra amire kell jo mert oda sima SATA is jo lenne. NVMe-ben van jobb/gyorsabb de ez itt lenyegtelen foleg hogy sima SATA arban adjak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60422) jilian válasza Raymond (#60421) üzenetére


jilian
addikt

:R

(#60423) Bodz válasza dik (#60406) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha rákeresel bárhol a régebbi AMD lapok és a 860 Evo viszonyára, akkor találkozhatsz furcsa dolgokkal. Így szerintem jobb inkább nem kockáztatni. Vegyél MX500-at! :)

(#60424) Frawly válasza Fire/SOUL/CD (#60377) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig ezzel a WD Blue-val nincs probléma, van rá support is, meg gyári szoftver WD SSD Toolbox vagy Dashboard vagy mi a neve. Valóban nem Amazonon kéne venni, de aki külföldön él, annak sokszor más opciója nincs, hiába nem jár hozzá rendes garipapír, külföldön máshogy működnek a dolgok, mint magyarban, nem annyira jótállásorintáltak, mint mi magyarok.

Jó, jó, jó a Samsung, de drága, és van, amikor kisebb keretbe kell beleférni.

Azzal viszont egyetértek, hogy aki M.o.-n él, az ne vegyen külföldi online oldalon, vegye egy rendes magyar boltban, vagy rendelje magyar webshopból, mindegy, csak olyan helyről, ahol megadják ár a 3-5 év garit. Inkább legyen pár ezressel drágább, de ha baj van vele, akkor lehessen cseréltetni. Ha meg gariidőn kívül megy tönkre, akkor meg nem érdekes, addigra kiszolgálja az árát.

(#60425) dik válasza Bodz (#60423) üzenetére


dik
őstag

Na ne csináld nem értek a lovakhoz azért jöttem ide itt elég ha tudják a frankót. Nekem valami nagyon strapabíró kell. Nem sűrűn fejlesztek mint látszik is az aláírásomban. Szóval akkor az a masina kellően gyors lesz és agyon üthetetlen? :D Esetleg valami megbízható beszerzési hely? 250 vagy 500 gigás kell. A lényeg ne legyen sokkos ára... :)
Bár amilyen mákom lesz hamarosan kifekszik ez a bazár és vehetek újat mindenből és akkor meg már az nem lesz jó hozzá mi... :) Nem egyszerű dolgok ezek. Azon is meg vagyok lepődve eddig is bírta. :) Nem arról szól ez a világ már sokáig használjunk valamit boldogan... :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#60426) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Vettem egy ilyet:
[link]
MSI B450M MORTAR MAX-alaplapba lett beletéve,de nem látja a Windows 10.
Van-e valami ötletetek?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#60427) jeni válasza Kezdő vagyok (#60426) üzenetére


jeni
félisten

mivel nincs particionálva :U
ezért nem látod
megoldás:
ez a gép/kezelés/lemezkezelés/ itt fogod látni azt a meghajtót ami nincs formázva.

(#60428) varmi2 válasza Kezdő vagyok (#60426) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tedd át a másik m. 2 port a. Ott látni fogja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60429) Kezdő vagyok válasza jeni (#60427) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Windows telepítéskor sem látta,akkor lett beletéve.
varmi2 :kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

(#60430) attiati


attiati
veterán

tényleg

szűz gép / win10 estén továbbra is érdemes ezeket a lépéseket végigcsinálni?
mert ez a cikk meg pont az ellenkezőjét mondja

illetve ssd-nél is kell fájrendszert választani particionáláskor? (fat32, ntfs...)?

[ Szerkesztve ]

(#60431) varmi2 válasza attiati (#60430) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nézd meg az alignalast és a trimet, ennyi. Más nem fontos. Miért ne kelle filerendszert választani? Ez is hattertar mint egy hdd, csak nincs benne mozgó alkatrész. De az op. rendszer szempontjából mindegy.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60432) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni ssd vásárlásban.

Alaplap: X99-A/USB 3.1 [link]
Kiszemelt ssd: Samsung M.2 NVMe 2280 970 EVO Plus 250GB SSD MZ-V7S250BW

Az alaplapomon van m.2-es foglalat, viszont nem tudom nagyhirtelen, hogy nvme ssd is fog-e benne működni, ezért kérem a segítségeteket!

(#60433) varmi2 válasza zsolti1debre (#60432) üzenetére


varmi2
nagyúr

Csak nvme ssd-t fogad az m.2 csatid.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60434) jokeph válasza varmi2 (#60433) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K

#60432) zsolti1debre: írja a honlap és a manualis, hogy csak pci-e SSD (NVMe) a támogatott. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#60435) zsolti1debre válasza varmi2 (#60433) üzenetére


zsolti1debre
tag

Köszi mindkettőtöknek! Azért kérdeztem rá, mert én nem nagyon értek az m.2-es ssd-k lelki világához.

(#60436) tobias40


tobias40
veterán

Hi!

Milyen ssd-t vegyek a Dell Lattitude 5420-as laptopomba ha főleg torrentezésre használom és lesz a gépben egy 2,5-es vinyó is?(cd meghajtó helyén)
Max 500-asra gondoltam,kb 40-50 torrent állna seedbe,és egyszerre csak egyet szoktam tölteni,max 600/300-as sebességel.

Köszi a helpet előre is! :R

(#60437) tobias40 válasza tobias40 (#60436) üzenetére


tobias40
veterán

Max 25.000-et szeretnék fizetni,SATA3-as kell és 3 év garanciával,ha nem sokkal drágább akkor 5 év garanciával! :R

(#60438) Bodz válasza dik (#60425) üzenetére


Bodz
nagyúr

Alza pl. Legalább megadják az 5 év gart. Az MX500 a megbízható ssd-k közé tartozik. Egyszer biztos ki fog halni a sata, de az még a nagyon távoli jövő. Szóval az új géphez is használhatod majd.

[ Szerkesztve ]

(#60439) dabadab válasza tobias40 (#60436) üzenetére


dabadab
titán

A szokásosak: Samsung EVO 860 (erre öt év garancia van, de egy hajszállal kilóg a keretedből) vagy pár ezressel olcsóbban Crucial MX500 és WD Blue (ezekre három év garancia van - illetve ahogy Bodz írja, az Alzánál az MX500 5 év garanciával van).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#60440) tobias40 válasza Bodz (#60438) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,berendelem! :R
Kupon esetleg Alzára nincs? :R :B

(#60441) Bodz válasza tobias40 (#60440) üzenetére


Bodz
nagyúr

Sajnos nincs.

[ Szerkesztve ]

(#60442) tobias40 válasza Bodz (#60441) üzenetére


tobias40
veterán

Megrendeltem,24.180 szállítással együtt!

Köszi a helpet! :R

(#60443) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok!!
Lehet hogy nem ide kellene írnom,de ha tudna valaki segíteni azt megköszönném :R
Mi lehet akkor ha újonnan vásárolt kB 2 hónapos 240GB ADATA SSD-m már a kondíciója csak 83%-os??
Mi lehet a baja??

NAGYPAPA

(#60444) Pyttawrx válasza Indian74 (#60443) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Mellékelsz képet? Mert ilyen akkor szokott lenni, ha pl régi verziójú a sentinel progi, vagy nem jó a driver, nah persze rossz is lehet. Általában ezek szoktak lenni inkább

(#60445) dik válasza Bodz (#60438) üzenetére


dik
őstag

Aha értelek köszönöm. A jövőre való tekintettel szerinted akkor inkább a nagyobb kellene vagy elegendő lehet a 250 is?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#60446) Graphics válasza Indian74 (#60443) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Picivel több infó kellene. Típus ,kép amit fentebb is kértek..

Infó hiányában ez csak találgatás :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60447) Bodz válasza dik (#60445) üzenetére


Bodz
nagyúr

Helyből sosem elég szerintem.

(#60448) nubreed


nubreed
veterán

Na, mivel az eMagon volt egy elég jó akció az elmúlt héten (42.000 Huf), le is csaptam egy 1 TB -os Samsung EVO 860 -ra. Eredetileg 2 TB -os HDD -ben gondokoztam, de igazából nekem sokkal fontosabb az, hogy a lehető leghalkabb legyen a gépem. Ez az SSD egy 1 TB -os WD Black HDD -t vált (ami egy iszonyúan hangos hdd), ezt a hdd-t pedig száműzöm egy külső usb -s rackbe, és ilyen mentő hdd funkciókat fog szolgálni, így nyilván nem lesz mindennap bekapcsolva. Remélem bírni fogja az új Samsung SSD a gyűrődést, a már meglévő 500 GB -s 850 EVO is teljesen rendben van, ezen van évek óta a rendszer és a programok többsége. De ezen az új 1 TB -os ssd-n mondjuk torrentezés is lesz valamennyire, remélem bírni fogja.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60449) dik válasza Bodz (#60447) üzenetére


dik
őstag

Aha oké. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#60450) Indian74 válasza Pyttawrx (#60444) üzenetére


Indian74
senior tag

Köszönöm,de ma tudom csak megcsinálni a kèpet :R

NAGYPAPA

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.