Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#60801) Gumimaci666


Gumimaci666
friss újonc

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni ebbe az alaplapba https://www.msi.com/Motherboard/B250M-PRO-VDH/Specification egy SSD választani? Leginkább játékra használom a számítógépet és 250gb vagy attól nagyobbak érdekelnének.
Pénzem kb 30.000Ft lenne de örülnék ha lenne pár olcsóbb ajánlat is (ár érték arányban). Nem tudók dönteni annyi felé fajta SSD van M.2. egyáltalán elbír az alaplap? (bocsánat ha baromságot kérdek de nem vagyok egy számítógép zseni)

Köszönöm a segítséget !

(#60802) Dave Crank válasza Graphics (#60798) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Persze, ez egyértelmű számomra is, csak a magasabb értékek meglepőek voltak, meg hogy egyáltalán fizikailag is tapasztaltam a változtást.

Köszönöm.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#60803) Pyttawrx válasza zorzy4 (#60800) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Használtan szeretnéd megvenni, vagy csak van neked? Amúg mindkettő felejtős, hasonló kategória. Az A400 kerülendő nagy ívben, a piros-ról nincs sok infó, csak annyi azt sem vettem meg sosem. :)

(#60804) Top cat válasza zorzy4 (#60800) üzenetére


Top cat
őstag

Csak ázsiai oldalakon találni róla infót.

Vagy próbáld felvenni vele a kapcsolatot, ő is kérdezett már ilyenről korábban.

(#60805) Tala076


Tala076
friss újonc

Sziasztok. laptopunk nagyon lassú, alap felhasználók vagyunk, semmi extra. Lenovo yoga 520 14IKB 80X8, i5 7200U 2.5GHz, 4GB DDR4 2400 Mhz RAM Sodimm, sajnos az alaplapot nem tudom milyen. SSD merevlemezt és memória cserét javasoltak 8GB-ra. Kérdésem a következő ki milyen ssd-t ajánlana, 256 v. 500GB ( van pár külső winchester, így a méret nem fontos) , ár 25 ezer környéke, garancia 3-5 év. Ha memóriát is tudnátok ajánlani azt is megköszönném. Köszönöm a segítséget

(#60806) Pyttawrx válasza Tala076 (#60805) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Szerintem elég neked is a sata 3, nem kell nvme ssd:

belépőszintűek, de ajánlott SSD-k:
WD Green 3D
Crucial BX500
Patriot Burst

Középáras SSD-k:
Crucial MX500 (m.2 sata esetén melegedhet, Normál SATA-val nincs ilyen gond)
WD Blue 3D (nem melegszik, nem lassul)

Drágább kategória
Samsung evo (Ezek drágák, de jó is, átlag felhasználásnál nem lesz különbség a teljesítményben, így
mondjuk azt, hogy indokolt esetben érdemes megvenni.)

ezeket szoktam még én ajánlani, ezekkel sem volt gondom még:
PNY (Belépő szint, viszonlyag olcsó, de nem tapasztaltam eddig hibát ezeknél)
Patriot P200 (Nincs DRAM, olcsóbb kategória)

Ram igazából 8gb ddr4 2400MHz, mondjuk jó lenne tudni pl cpu-z progival, hogy mi van benne pontosan, ha lehet olyat beletenni

(#60807) Tala076


Tala076
friss újonc

Szia,
köszönöm a ssd-s segítséget, az általad javasoltakból választok. Igazából megnéztem ezzel a cpu-z programmal. A memory fül alatt csak pár infó , hogy DDR4 4GB A Channel Single, NB frequency amikor néztem 797.8 Mhz volt

Az spd fül alatt a következők olvashatók
Max Bandwith: DDR4-2400 (1200MHz)
Module Manuf.: Samsung
DRAM Manuf.:Samsung
Part number: M471A5244CB0-CRC
Serial number: 186DFA49
Module size: 4GB
Week/Year: 08/17
Ranks: single

alatta a Timings Table
4 oszlop egymás mellett
a frequency 1090 1163 1200 1200

(#60808) Pyttawrx válasza Tala076 (#60807) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jó helyen jársz. Ez a típus : M471A5244CB0-crc. Samsung lesz. Ha nem találsz ilyet más is jó, ami 2400-es és ugye ddr4. Más márka van most nekem is. Ha érdekel privatba irj. :)

(#60809) Dißnäëß válasza Tala076 (#60807) üzenetére


Dißnäëß
veterán

[link] ha nem idegenkedsz az eBay-től. Én is innen kaptam már csak, a meglévő Samsung modulomhoz egy másikat, bővítésre. Jó az az opció is, amit a kolléga ír előttem eggyel, de ha szereted a rendet és a precizitást, akkor inkább lőnék helyedben külföldről egy tökugyanolyan másikat.

Vagy itthoni kínálatból (bárkitől is) lősz 2db 8 gigásat, egyformát, és így felmész 16G-re, a 4-esedet pedig eladod. 16 + SSD elég jó leszel sokáig még :K de 8 is egyébként. Mire a W10 meghízik akkorára a sok frissítéstől, hogy 8 mellett is köhögjön, már szétesik a laptop igencsak. A 4 az necc, a HDD szintén.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#60810) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Új gépem lenne (Asrock B450M Pro4, R5 1600AF, 16GB RAM).
Vacillálok rajta, hogy a 3 éves SX930-on (250 GB) legyen e Win10 rendszer, vagy érdemesebb e egy új PCIe m2-re tenni.
Mit javasoltok? Megérné ujat venni? Ha igen, milyent? Az A2000-nél olcsobban nem nagyon találok (19e).
Köszönöm.

(#60811) varmi2 válasza user112 (#60810) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez csak rajatd múlik, de tudd, hogy az nvme ssd-n futatott win10 és a sata3-as ssd-n futatott win10 között semmi különbség nincs, és ez igaz a játékokra is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60812) Pyttawrx válasza user112 (#60810) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igazából észrevehetetlen a különbség, ha nincs kihasználva a szabvány által nyújtott lehetőség, így viszont csak pénzkidobás.

(#60813) user112


user112
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek. Megzavart a dupla, vagy több sebesség érték. De jó hogy tisztázodott. :R

(#60814) gaborn1


gaborn1
tag

Sziasztok!

Kingmax, Western Digital márkájú SSD-k milyenek?

[link] Vagy bármi más innen, lehetőleg 15K körüli áron? (Ez a bolt tőlem 5 percre van, azért ezt linkeltem)

Konkrétabban: Lenovo y530-ba kellene nekem SSD, 250GB körüli méret, WIN10, Office, Chrome, LOL lenne rajt, minden másnak ott az 1 terrás HDD. El vagyok kicsit veszve SSD téren, sosem volt még a gépemben.

Köszönöm a segítséget.

(#60815) varmi2 válasza gaborn1 (#60814) üzenetére


varmi2
nagyúr

A wd blue 3D és az kingstone a1000 a2000 mehet, a többi felejtős.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60816) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Segítsetek kérlek SSD kiválasztásában.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
40.000 Ft, de törekedjünk az alacsonyabb árra.

2. Mekkora SSD-re van szükség?
750 GB - 1 TB

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali, SATA3 vagy M.2

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
ASRock B365M-HDV

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
Nem számít.

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
80% játék, 10% általános, 10% grafika (PS, CD, Vegas)

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#60817) kujkuj123


kujkuj123
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

1 TB-os M2-es SSD vásárlása elött állok és jelenleg 2 potenciális opcióm van!

A jól ismert Samsung 970 EVO 1TB vagy a Sabrent Rocket 4.0 1TB. Alapvetően Samsung-ot ajánlja mindneki de nekem a magas sebesség miatt (Random read/write) a Sabrent jobban bejön de eddig nem nagyon halottam róluk. Samsung-al van személyes tapasztalatom és nem volt rá nagyon panaszom eddig.
Bármit alternatívát is szívesen meghallgatok, a keret 200€ és M2-es 1TB-os kell. Laptop-ba fog menni.

Köszi,
D

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#60818) Graphics válasza kujkuj123 (#60817) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem fogja tudni kihasználni a laptopod.

Milyen laptop?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60819) kujkuj123 válasza Graphics (#60818) üzenetére


kujkuj123
csendes tag

Hp ZBook Studio G5.

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#60820) TomX


TomX
tag

Sziasztok,

Ezzel az SSD-vel (Samsung SSD 850 PRO 256GB (MZ-7KE256) van valakinek tapasztalata? Érdekelne még az is hogy jobb választás lenne-e a 860-as(MZ-76E250B)?

Köszi előre is.

(#60821) varmi2 válasza TomX (#60820) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mire kell? Ha általános használatra vennéd, akkor felesleges a 850 pro, bőven elég a 860 evo, vagy még olcsóbban, wd blue 3D, vagy crucial mx500

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60822) TomX válasza varmi2 (#60821) üzenetére


TomX
tag

Azért kérdeztem a 850 PRO-t mivel olcsóbban tudom beszerezni mint a 860 EVO-t.
De akkor a 850 PRO jobb választás lenne?

[ Szerkesztve ]

(#60823) varmi2 válasza TomX (#60822) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha olcsóbban veszed, akkor ugyan olyan jó választás. Jobb akkor lenne, ha kihasznánád a pro előnyeit az evohoz képest, de erre kicsi az esély, így azt mondom, hogy ugyan olyan jó választás mind a kettő.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60824) Graphics válasza kujkuj123 (#60819) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha nem tudja a PCIe 4.0-et akkro az SSD sebességét nem fogja kihasználni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60825) Bodz válasza Thome (#60816) üzenetére


Bodz
nagyúr

2.5" MX500, M.2 WD Blue. Ezek simán beleférnek a keretbe. Ha bolti gar sem számít, akkor én lehet ezt bepróbálnám.

[ Szerkesztve ]

(#60826) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!

Hp ProBook 450 G1 laptopomban a vinyót szeretném egy ssd-re cserélni.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Az árban nem vagyok otthon, első ssd-m lenne. Nyilván nem szeretnék túl drágát. Valamint nem tudom, hogy érdemes-e most venni (ha még nem mentek fel nagyon az árak pl a koronavírus miatt), vagy érdemes-e várni még vele.
2. Mekkora SSD-re van szükség?
512 GB-osat szeretnék.
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Egy Hp ProBook 450 G1-es laptopba (i5 4200M, 4 GB DDR3 RAM) menne. Ha jól látom akkor ebben most SATA 2.6-os vinyó van, bár a honlapján SATA 3-as ssd-vel is van gyári specifikáció róla.
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Mobile Intel HM87 Express alaplap van benne - ezen oldal alapján.
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Legalább 3 évvel.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Sima házi laptopba átlagos felhasználásra kéne (internet, Office, játék).

Olyan ssd-t szeretnék ami ár-érték arányban nem túl drága, de tartós és megbízható, nem hal meg hamar.

Előre is köszönöm :)

(#60827) Thome válasza Bodz (#60825) üzenetére


Thome
addikt

Köszi, M.2-es wd blue lesz! :R

(#60828) Graphics válasza djzolee91 (#60826) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

WD Blue 3D 500GB
Crucial mx500
Samsung 860 evo

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60829) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Egy másik Topic-ban most olvastam olyat, hogy előfordulhat, hogy egy régebbi alaplap esetén nem fog boot-olni a Windows SSD-ről. A kérdéses lapom elég régi: ASUS P5QSE2, még 2008-ban vettem és egy SATA SSD menne bele, direkt fő rendszer/Windows futtatás céllal. Hogyan lehetne ezt kideríteni, ha egyáltalán ki lehet, pl. valami AIDA szerű programmal? Mert ha nem menne a boot, akkor teljesen felesleges lenne az SSD.

(Sorry, ha OFF lenne, de jobb Topic-ot nem találtam ehhez.)

[ Szerkesztve ]

(#60830) varmi2 válasza SunMount3r (#60829) üzenetére


varmi2
nagyúr

Menni fog a boot. Az alaplapnak mindegy, hogy sata hdd vagy sata ssd van rákötve. De mivel csak sata2 portok vannak a lapon, így az ssd csak félgőzzel fog menni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60831) SunMount3r válasza varmi2 (#60830) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi, akkor nem tudom honnan szedhette, aki ezt írta.
az ssd csak félgőzzel fog menni.-> No de gondolom még így is sokkal gyorsabb lesz, mint bármilyen HDD. Direkt azért akarok SSD-t, hogy pörgősebb legyen a rendszer.

(#60832) varmi2 válasza SunMount3r (#60831) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, így is hatalmas lessz a különbség.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60833) Pyttawrx válasza SunMount3r (#60831) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Igen lesz változás, de tény, hogy csak félgőzzel fog menni az ssd:

LINK

(#60834) ZsoZso126


ZsoZso126
tag

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
15.000Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség?
128GB-256GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop lenne. Acer aspire 5742 ZG(pontosan nem értek hozzá ahogy utána néztem szerintem SATA3)
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Acer aspire 5742G
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
Nem számít.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Általános felhasználás csak átlagos

köszönöm előre is :)

(#60835) ubyegon2 válasza Pyttawrx (#60833) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

&(#60830) varmi2

direkt fő rendszer/Windows futtatás céllal

Az OK, hogy a fájlok másolása fél gőzzel fog menni, de amit a kolléga ír, az arra nem érvényes. A rendszer futtatása gyakorlatilag teljes gőzzel fog menni, mivel ott a hozzáférési idő számít.

(#60836) Pyttawrx válasza ubyegon2 (#60835) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Papíron igazad is van, de gyakorlatban, ha sata3 lenne az is gyorsabb lenne. Nyilván az más kérdés, hogy mennyire veszi észre, főleg hdd után. Minden gyorsabb lesz. :)

(#60837) SunMount3r válasza Pyttawrx (#60836) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, én minden tőlem telhetőt meg fogok tenni, hogy "észrevegyem". :D A többi már nem rajtam múlik...

(#60838) Pyttawrx válasza SunMount3r (#60837) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C :D

(#60839) ubyegon2 válasza Pyttawrx (#60836) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Anno használtam ugyanazt az SSD-t SATA2-es csatolójú gépben is, desktopon és Toshiba Satellite notin is, de a gépek összes eleme lassúbb volt, mint a SATA3-as gépekben, így érzékelhetetlen a dolog valóban. Viszont HDD 5400RPM-es volt előtte a Toshibában, no ott valóban eszméletlen különbséget lehetett tapasztalni, miután beraktam az SSD-t. :K

Szerintem a kolléga napestig is figyelheti, nem fog érzékelni semmit, ms-ben mért értékeknél lehetetlen.

Sajna nincs meg régről az SSD teszt, ahol láthatnád ms-ben mért értékeket a SATA 2 és 3 eredményeiről, én úgy emlékszem acess time-ban nem volt különbség, de már meg nem esküdnék rá. HDD-hez képest talán 100x-os (akár 1000x -es)nagyságrend a különbség és ez a lényeg. :Y

[ Szerkesztve ]

(#60840) Pyttawrx válasza ubyegon2 (#60839) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ok, köszi :)

(#60841) Frawly válasza Pyttawrx (#60777) üzenetére


Frawly
veterán

Én azt nem mondanám, hogy az A400 kifejezetten kerülendő, de én sem ajánlom. Minőségileg nem egy combos modell, és kicsivel többért vannak jobbak, megbízhatóbbak. Az A400 addig volt csak ajánlott, amíg nagyon fent voltak a konkurencia árai, de már rég lementek az A400 árszintjére, azóta valahogy kiesett az ajánlásból, meg a tapasztalatok sem olyan egetverően jók vele.

(#60800) zorzy: az elsőt nem tudom beazonosítani. Vagy valami OEM Kingston modell, vagy valami régi, még a V100 előtti korai modell. Én simán ezt választanám az A400-zal szemben. Ámbátor ilyen olcsó, 120-128 gigás SSD-knél nem nagyon lehet mondani, hogy az egyik annyival jobb lenne a másiknál, ezek mind kicsik, lassúak, olcsósítva gyártottak, ha van is cache rajtuk, baromi kevés, a vezérlő nem tud sok chip között lemezműveletet párhuzamosítani, stb.. Max. csak a megbízhatóságban lehet különbség, meg gariidőben. Én ilyen 120-128 gigás SSD-t vagy csak nagyon régi, már retró gépbe vennék, vagy pendrive-nak használni.

(#60842) Pyttawrx válasza Frawly (#60841) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, jó lesz az még kerülendőnek. :)

(#60843) mitibi


mitibi
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Asus P8Z77-V LX2 alaplappal szerelt PC. Szeretnék beletenni egy 250GB - os SSD - t. Próbáltam úgy választani, hogy megkerestem az Asus oldalán az alaplapot és a hozzá ajánlott SSD - et, közben figyeltem a forum elején az összefoglalót.
Egy darabot, a Samsung 850 EVO találtam meg mindkét helyen és kapható is a boltokban. Az Adata SX930, Crucial MX300, HyperXSavage mindkét helyen találtam, de szerintem ezek régebbi fajták és már nem áruljak őket.
A Neten több helyen is olvastam, hogy a Samsung 860 EVO - t valamint a Crucial MX500 - at is építették már be, habár én az alaplap oldalán nem találtam az ajánlott SSD - él.
A Samsung 850 EVO lenne a tuti, mert ezt mindenki ajánlja, de nézve az árát, és összehasonlítva a Samsung 860 EVO - al valamint a Crucial MX500 - al , majdnem 10000FT - al drágább, annyival meg nem jobb szerintem.
Néztem, ez az alaplap 2013 - ban került piacra. Az lehetséges, hogy feleslegesen nézem a hozzá ajánlott SSD - et, mert ez a lista nincs frissítve és már elavult ?
Bocsánat a hosszúra sikerült hsz. - ért, lehet túl lihegem a dolgokat, az általános felhasználásra részen említett SSD - k közül nézzek egyet, vagy ezek közül melyiket?
Mi a tapasztalat, ti, hogy csináljátok?
Segítségeteket, előre is köszönöm!

mitibi

(#60844) varmi2 válasza mitibi (#60843) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, feleslegesen nézed az ajánlatot ssd listát a lapod oldalán. Cruxial mx500, 860 evo, wd blue 3d.mind jó, ajánlott ssd, ezekből válassz. Nem éri meg a 850 evo plusz ára.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60845) ch2onic


ch2onic
csendes tag

Üdvözlet,
Szeretnék segítséget kérni SSD vásárlás ügyében.

1. 30-35k
2. Min. 500 GB
3. Asztali gép
4. Alaplap [link]
5. 3, max 5.
6. Átlagos: játék, netezés, streamelés

Köszönöm szépen!
ch2onic

(#60846) Pyttawrx válasza ch2onic (#60845) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ha nem használod ki a PCIe csati előnyeit akkor sata3-as ssd:

belépőszintűek, de ajánlott SSD-k:
WD Green 3D
Crucial BX500
Patriot Burst

Középáras SSD-k:
Crucial MX500 (m.2 sata esetén melegedhet, Normál SATA-val nincs ilyen gond)
WD Blue 3D (nem melegszik, nem lassul)

Drágább kategória
Samsung evo (Ezek drágák, de jó is, átlag felhasználásnál nem lesz különbség a teljesítményben, így mondjuk azt, hogy indokolt esetben érdemes megvenni.)

ezeket szoktam még én ajánlani, ezekkel sem volt gondom még:
PNY (Belépő szint, viszonlyag olcsó, de nem tapasztaltam eddig hibát ezeknél)
Patriot P200 (Nincs DRAM, olcsóbb kategória)

(#60847) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Sziasztok!
Dell 7400 2 in 1 notebookba keresek ssd-t, igazabol ki is neztem, de a vastagsaggal befurodtem, ugyhogy a kovetkezonel mar nem szeretnek.
Adata XPG SX8200 Pro 1TB -ot szereztem bele de sajna tul vastag amint kiderult :( ugyhogy megy is HWaprora nemsoka.
A Samsung 970 Evo plus 1TB ahogy olvastam a gyartoi oldalakon ~1mm-re vekonyabb, ez bele fog menni? Vagy van barmi egyeb meret/alakbeli akadalya ennek is? Esetleg hasonlo kategoriaban mas ami ajanlott es bele is passzol?
Jelenleg SK Hynix PC601 256GB van benne Win10 szerint, szoval azzal megegyezo meretu/formaju kell hogy legyen.
Koszi a segitseget!

Son of a Bit

(#60848) Pyttawrx válasza Radeon_5 (#60847) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
[link] szerint 2230-as és 2280-as jó bele

(#60849) Bodz válasza Radeon_5 (#60847) üzenetére


Bodz
nagyúr

Kellemetlen. Sajnos tényleg akad olyan noti is amibe egyoldalas ssd jó csak. Ilyen az említett 970 Evo Plus, vagy a Kingston A2000, WD SN750, Intel 660p.

(#60850) Pyttawrx válasza Radeon_5 (#60847) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még annyi, hogy az említett pc601. az max, 2,23mm vastag
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.