Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#59101) Raymond válasza Soma01 (#59099) üzenetére


Raymond
félisten

Az igazsag az hogy meg ha sok is lenne az is mindegy, ezek a gyakorlatban petabyte-okat birnak. A Power-On Hours is csak 1493 ora igy tenyleg alig ment. Szerintem siman megveheted.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59102) Soma01 válasza Pyttawrx (#59100) üzenetére


Soma01
veterán

Ennyi info van. Nem telepít mást. Vagy nem tud , vagy, nem akar... De Smart adatokat és Samsung Magician képet küld. A Smart adatok is a Magicianből vannak.

Raymond!
Én is ebből indulok ki. 99 százalékos, kevés működési idő...

(#59103) Pyttawrx válasza Soma01 (#59102) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

értem.. fura eladó :). azt tudjuk, hogy a kondíció nemigazán számít egy ssd-nél egy 40%-os tökéletesen fog működni még sokáig. Ezért lenne jó a többi infó pontosan

[ Szerkesztve ]

(#59104) zapikanka


zapikanka
tag

(#59105) Soma01 válasza Pyttawrx (#59100) üzenetére


Soma01
veterán

Csak egy mező nincs meg pontosan. A több látszik jól. De megpróbálom azt is megtudni.
De a többi alapján szerinted gyanús valami?

(#59106) Pyttawrx válasza Soma01 (#59105) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem nem az csak szeretem a tiszta dolgokat. Én árulok, a vevő kérdez, amit kér illik teljesíteni, főleg, hogy egy hd sentinel kép nem nagy dolog free verzió is kiadja kb 3 perc se. :)

(#59107) Soma01 válasza Pyttawrx (#59106) üzenetére


Soma01
veterán

Igazad van!
Mondtam azt is, hogy van hordozható változat is, tehát nem kell telepíteni, nem "szemeteli" össze a gépet. Mindegy, a Smart adat elég, csak így nehezebb a kiértékelés.

(#59108) ubyegon2 válasza Soma01 (#59107) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Vennél olyan autót, amit megnézhetsz belülről, de a motorházat már nem nyitja ki az eladó, mert nem találja a kulcsát?

Ahogy a kolléga írta, pár perc alatt meg lehet csinálni egy HDS screenshotot. Ha nem akar, adja az anyjának Karira.

Láttál egyáltalán egy olyan screenshotot, ahol az eszköz pontos megnevezése, gyári száma is ott van? Ha nem és így is megveszed ezekkel a bárhonnan is lőtt semmilyen infót nem tartalmaző screenshotokal........... Gondolom túl jó áron is van! Hajrá! :(

(#59109) Soma01 válasza ubyegon2 (#59108) üzenetére


Soma01
veterán

Van fénykép, gyári szám, fw verzió az eszközről.

(#59110) Intelligencs

Új gépet rakok össze, és abba raknék rendszernek egy 250-es SSD-t, a mostani 500-as Samsungot (SATA) meg átraknám D meghajtónak. Ezt a kettőt néztem ki:
Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 250GB
Samsung 860 EVO M.2 250GB

Az alaplap, egy Asus Prime B360-PLUS támogatja ezt:
1 db M.2 Socket 3, , M kulccsal, 2242/2260/2280 tárolóeszköz támogatással (SATA és PCIe 3.0 x 2 mód)*2
1 db M.2 Socket 3, , M Key csatlakozással, 2242/2260/2280 típusú tárolóeszközök támogatása (PCIe 3.0 x4 mód)

Mivel csak 3000 Ft a különbség a kettő SSD között, van bármi ok, hogy a 860 EVO-t vegyem meg? A házam hűtése jó, kérdés, hogy ebben az esetben is kell külön hűtés a 970-esre, és ha igen, akkor azt vajon adnak az alaplaphoz? Illetve ha a 970-est veszem meg, akkor melyik M2 socketba kell rakni? (Gondolom amihez az x4 mód van írva.)

The Amiga, Born a Champion

(#59111) arcitec válasza ubyegon2 (#59108) üzenetére


arcitec
addikt

Ha már autó is szóba került, de nagy az analógiai hasonlóság: [link] ;] :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#59112) ubyegon2 válasza arcitec (#59111) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hú ezek nagyon durvák és valósághűek, sajnos aki ritkán vásárol és szembetalálkozik a mai kor lókupeceivel, alapból óriási hátrányban van. Néztem pár ilyen videót ilyenekből, nem is ment könnyen a választás, hogy ki az, akit egyáltalán felhívok. Alapból winettukkal csak úgy lehet böcsületesen üzletelni, ha a homlokára lőtézel, különben tuti át fog b*szni.

(#59113) Bodz válasza Intelligencs (#59110) üzenetére


Bodz
nagyúr

A 250-es Evo Plus nem egy nagy vétel. Kb ugyanannyiért kapsz 512-es Adata SX8200 Prot, esetleg Patriot Vipert, Corsair MP510-et, stb, stb.
A kinézett laphoz nincs M.2 hűtés. A x4 foglalatba kell rakni.

[ Szerkesztve ]

(#59114) Raymond válasza ubyegon2 (#59108) üzenetére


Raymond
félisten

Oszinten szolva egy 1500 ora alatti uzemidos 99%-os 850 Pro-nal nem izgatna hogy nem latom pontosan mennyi lett ra irva mert teljesen lenyegtelen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59115) Intelligencs válasza Bodz (#59113) üzenetére

Köszi. Nem kell nagyobb. Akkor ha az Adata is megfelelő, akkor egy ilyet vennék:
ADATA XPG SX8200 M.2 PCIE SSD 240GB. Ez csak 15e Ft.
Bocs, most látom ez nem pro. Akkor ezt:
ADATA XPG SX8200 PRO 256GB M2. Ez is megvan 16-ból.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#59116) rushmoon válasza Raymond (#59098) üzenetére


rushmoon
csendes tag

Ami a 241-est illeti ott a pontos érték: 2.26*10^9 darab LBA írás történt, azaz 1077 GB.

(#59117) milestone


milestone
tag

Lehetséges/szabad egy új Dell G3 3579-et bővíteni SSD-vel garanciavesztés nélkül?
Mit javasoltok hol/hogyan (én nem tudom beszerelni)?
Milyen típus javasolt bele (rendszer? Jól gondolom, hogy M2 NVME-féle való bele?
250GB-os elég lenne, van benne gyárilag egy 1TB-os HDD (melyre tegnap éppen telepítésre került a Win10 Home, gyári, tehát migrálni kellene a rendszert HDD-ről SSD-re).

Továbbá, van egy régi Dell Latitude 6430, Core I5 3380M, 8GB RAM-mal, HDD+ODD. Érdemes, lehetséges SSD-vel bővíteni? Piszok lassú, igaz, több éves már a Win10 Pro rajta. Ebbe milyen SSD való?

(#59118) ubyegon2 válasza Raymond (#59114) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Magáról az SSD-ről szeretnénk tudni pár dolgot és pontosan arról, amit eladásra kínálnak(jó persze másikról is lehet valami álreleváns infó, akinek így is jó), de ha valaki így áll a vevő érdeklődéséhez, az nem eladó, kvázi ha valaki nem eladó, attól hogyan is vennék bármit? No de mindenki úgy vásárol, ahogy neki megfelel. ;)

Nem is biztos, hogy itt érdemben meg lehet ítélni egy HA-s eladás tárgyának az értékét.......

(#59119) arcitec


arcitec
addikt

Sziasztok.
Jó látom, hogy ezen 3-ból a "kvázi legolcsóbbat" érdemes megvenni?
[link] 970 EVO Írási sebesség 2500 MB/s Olvasási sebesség 3400 MB/s 56eft
[link] 970 EVO Plus Írási sebesség 3300 MB/s Olvasási sebesség 3500 MB/s 65eft
[link] 970 Pro Írási sebesség 2700 MB/s Olvasási sebesség 3500 MB/s 95eft
Érdekes a Plus 65eft a legjobb paramétereiben. A 95eft-os miért oly drága?(keveset tud ahhoz képest).

[ Szerkesztve ]

(#59120) dabadab válasza arcitec (#59119) üzenetére


dabadab
titán

A Pro MLC (2 bit / cella) az EVO meg TLC (3 bit / cella) és pont ez a másfélszeres különbség látszik az áron is.
Az MLC jobban bírja az írást, illetve az írási sebessége se esik vissza folyamatos (ha egyszerre úgy kb. 100-200 GB-nál több adatot írsz) írásnál.

DRM is theft

(#59121) Raymond válasza rushmoon (#59116) üzenetére


Raymond
félisten

Na igen :B

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59122) arcitec válasza dabadab (#59120) üzenetére


arcitec
addikt

KHÜMM szerintem meg mind három MLC ezt már tudom hogy TLC-eset nem veszek. :U :(((
De nem is ez volt az lapvető kérdés, mert a pro ára miatt kiesik, hanem az alatta lévő kettőből
megéri-e a drágább vagy sem.Most azt látnám, hogy nem, főleg ha az olvasás lesz az elsődleges.U.I: A pro-t akkor sem értem mert az ir/oval paramétere nem számottevő a többihez képest , akárhány cellás.

[ Szerkesztve ]

(#59123) ReFleXx válasza arcitec (#59122) üzenetére


ReFleXx
addikt

az EVO 3bit MLC aka TLC

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#59124) dabadab válasza arcitec (#59122) üzenetére


dabadab
titán

"KHÜMM szerintem meg mind három MLC ezt már tudom hogy TLC-eset nem veszek. :U :((("

Kérdezzük meg erről inkább a Samsungot! :)

970 Evo: "Samsung V-NAND 3-bit MLC"
970 Evo Plus: "Samsung V-NAND 3-bit MLC"
970 Pro: "Samsung V-NAND 2-bit MLC"

Igen, a 3-bit MLC az más néven a TLC, amit meg simán MLC-nek szoktak itt emlegetni, az meg a 2-bit MLC.

DRM is theft

(#59125) arcitec válasza dabadab (#59124) üzenetére


arcitec
addikt

Köszi most már értem, bár akkor miért nem TLC van írva, mert ez félrevezető.
No akkor , most visszatérhetünk a 3-ból melyiket érdemes venni kérdéshez.
És köszönöm a válaszaid... :K

(#59126) arcitec válasza arcitec (#59125) üzenetére


arcitec
addikt

Illetve úgy is kérdezhetném,hogy meg merjem venni a 970 Evo-t? Vagy esetleg a Plus.(de ez csak akkor ha annyival érdemben több is.) A gyártói oldalon mindhárom élettartamra u.a az érték. Köszönöm a választ. :R

[ Szerkesztve ]

(#59127) Raymond válasza arcitec (#59125) üzenetére


Raymond
félisten

"akkor miért nem TLC van írva, mert ez félrevezető."

Ezert:

"ezt már tudom hogy TLC-eset nem veszek."

A gyakorlatban megalapozatlan TLC averzio miatt kreativkodtak az elnevezessel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59128) dabadab válasza arcitec (#59125) üzenetére


dabadab
titán

Az attól függ, hogy mik az elvárások :)
Ha csak simán jáccósgépbe kell, akkor a legolcsóbbat, ha vannak speciális elvárások, akkor meg attól függ.

DRM is theft

(#59129) Ribi válasza arcitec (#59125) üzenetére


Ribi
nagyúr

MLC=Multi-Level Cell, vagyis lehet bármennyi igazából. Így elkerülve a TLC használatát amivel ha nem is szándékosan de jobb színben tüntetik fel az cuccukat.

(#59130) ReFleXx válasza Ribi (#59129) üzenetére


ReFleXx
addikt

szándékosan irjak ugy.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#59131) Bodz válasza Intelligencs (#59115) üzenetére


Bodz
nagyúr

Pedig helyből sosem elég. Jó, nyilván a saját helyzeted te tudod. :)

(#59132) Archttila válasza Frawly (#58798) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Az Adata SX8200 pro es sima valtozata miben kulonbozik? Ha jol latom mindketto TLC-s.

:R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#59133) Bodz válasza Archttila (#59132) üzenetére


Bodz
nagyúr

Egy frissebb, fejlesztett vezérlőt kapott a Pro.

[ Szerkesztve ]

(#59134) Archttila válasza Bodz (#59133) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Koszi a gyors valaszt!:R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#59135) Humy


Humy
csendes tag

Sziasztok!
Msi b450-a pro alaplapomba windowshoz es jatekokhoz szeretnek 500 gigas m2-es ssdt venni 30 alatt. Mit ajanlotok?

(#59136) Pyttawrx válasza Humy (#59135) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Játékhoz érdemes ezt, igen tudom drágább, de ez már való játékra.

(#59137) Humy válasza Pyttawrx (#59136) üzenetére


Humy
csendes tag

A 20 es 30 kozotti arresben levo 20 peldany miert nem valo jatekra?

(#59138) dabadab válasza Pyttawrx (#59136) üzenetére


dabadab
titán

Ennyi pénzért sokkal inkább egy 1TB-s Crucial MX500.

DRM is theft

(#59139) dabadab válasza Humy (#59137) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem játékra bőven jó a fent említett MX500, amiből az 500-as kicsivel húsz felett van. Azt érdemes meggondolnod, hogy egy kevéssel harminc felett már 1TB-set kapsz, márpedig a játékok szeretnek terpeszkedni :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#59140) Bodz válasza Humy (#59135) üzenetére


Bodz
nagyúr

SX8200 Pro, S11 Pro, Viper VPN100,.

(#59141) Frawly válasza arcitec (#59122) üzenetére


Frawly
veterán

Biztos, hogy TLC-s nem jó? Ezek egyike sem TLC egyébként, hanem az első kettő 3D TLC, a harmadik 3D MLC. Az MLC-sek már erősen felszorultak a legfelső, meg vállalati, szerveres, workstation-ös kategóriába, a konzumer szegmensbe mindenki a 3D TLC-t tolja, alig egy-kettő belépő szintű, régi budget SSD maradt meg 2D TLC-n.

Elsőre NEM azt kéne eldöntened, hogy MLC vagy TLC. Az SSD minőségét úgyse ez határozza meg, ha annyira nem hiszed el, keresek neked jóféle noname kínai SSD, MLC lesz, de elbőgöd magad, ahogy használod. Meg az olcsóbb MLC meghajtókkal egyébként is vigyázni kell, mert régen is gyakran hulladék TLC NAND-okkal szerelt SSD-ket módosított több gyártó MLC-sre, mivel 4 jelszintet könnyebb leprogramozni meg kiolvasni, mint 8-at. Ugyanazt a fizikai NAND-ot lehet többféle módban is használni, az SSD vezérlőjének a programozásán múlik, hogy milyen módban használja. A legtöbb TLC-s és 3D TLC-s SSD pl. simán írja a NAND-ot SLC módban, cache-elés közben.

A NAND típusának eldöntése helyett inkább töltsd ki a topikösszefoglalóban a kérdőívet, és ajánlanak neked adott pénzbeli kereten belül, adott felhasználásra legjobb ár/értékarányú SSD. Ha meg a pénz nem számít, mert csak a legjobb kell, akkor ne 970 Pro-t vegyél, hanem Intel 900p Optane-t.

Az sem mérvadó, hogy mit ad meg a gyártó maximális sebességnek, mert az csak egy maximálisan elérhető szekvenciális sebességcsúcs. A gyakorlatban az csak újkorában megy annyit, bika gépben, ha a legnagyobb modellt veszed, és jófajta PCIe 3.0 x4 vezérlővel hajtod, és még a felhasználásod is olyan, hogy ki tudod hajtani, pl. nagy fájlokkal dolgozol. Sőt, az a 970 Pro egy ligával felette van a 970 Plusnak, mert ugyan utóbbi a vezérlőnél kapott egy ráncfelvarrást, emiatt nagyobb ugyan a sebességcsúcsa, de sebességkonzisztenciában, elérési időben, 4K randomban jobb a 970 Pro, olyan, mintha az egész SSD egy nagy MLC cache lenne. Nem véletlenül drágább. De ezek az előnyök csak speciális felhasználáskor jönnek ki, simán Windows alá, meg játékokhoz felesleges 970 Pro-t meg Intel 900p-t venni.

(#59133) Bodz: most lehet, hogy én vagyok tévedésben, de úgy tudom, hogy SX8200 nem-Pro nem létezik. Csak Pro változat. Sok bolt viszont nem írja ki a Pro nevet, hanem lerövidíti a termék nevét. Ugyanez volt az Adata SATA-s Premier SSD-ivel, sokszor ott sem írják ki a boltok, hogy Premier.

[ Szerkesztve ]

(#59142) Bodz válasza Frawly (#59141) üzenetére


Bodz
nagyúr

De, létezik. :) El is felejtettem az előbb, hogy méretben is különbözőek.

[ Szerkesztve ]

(#59143) winhate


winhate
őstag

Sziasztok

Megvettem első SSD -met.
Mindent beallitottam stb... elmeletileg jonak kene lennie.

Hard Disk Sentinellel hibát véltem felfedezni amitől kicsit kezdek morcos lenni.

"Runtime Bad Block"
Minden egyes ujrainditasnal növekszik az értéke 1-el.

Szerintetek mi lehet mi okozhatja ezt?
Táp , adat kábel ?

Jelen pillanatban:
52 hiba fordult elő a lemezre írás során.
Kondicio 84%

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#59144) dugo_ válasza winhate (#59143) üzenetére


dugo_
veterán

Milyen SSD, mikori HDS verzió?
Legújabbal nézd meg.

(#59145) winhate válasza dugo_ (#59144) üzenetére


winhate
őstag

Koszi

HDS5.2
SAMSUNG MZ7PD256HCGM

Szerintem megvan a valasz:

[link]

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#59146) winhate válasza winhate (#59145) üzenetére


winhate
őstag

Lemez vezérlő,"Szabványos AHCI 1.0 Serial ATA-vezérlő (AHCI) [VEN: 8086, DEV: 3A22] Verzió: 6.1.7601.17514, 6-21-2006"

Win7 ide vel telepitett HDD re volt atirtam regedittel AHCI erteket hogy menjen az SSD.
Marcium Reflectel kapott egy Clone -t az SSD

Lehet dobom a projectet megnezem friss Ahci installal.

Ez is kimaradt :
HW: x58 deszka
Intel ICH10R

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#59147) Raymond válasza winhate (#59145) üzenetére


Raymond
félisten

Osregi HDS, az lesz a problema. Nezd meg a legujabbal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59148) winhate válasza Raymond (#59147) üzenetére


winhate
őstag

Ez Smart ertek ezt barmivel meg lehet nezni.
Masik proggy is ugyanezt az erteket olvassa ki.

Ugyanaz az effekt marad a bugrepair...

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#59149) Raymond válasza winhate (#59148) üzenetére


Raymond
félisten

Mennyi iras van rajta osszesen? Az az ertek ket dologra is hasznalva van (SATA Downshift vagy a Runtime Bad Block) es nem mindegy melyiket meri es minek nevezi az adott program amivel mered. Egy kabelcseret azert meger.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59150) winhate válasza Raymond (#59149) üzenetére


winhate
őstag

Mar itt is vagyok.
Win7 ujrahuzva hds beizzitva sajnos ugyanaz a feature.

sw:
AHCI 1.0 Serial ATA-vezérlő (AHCI) [VEN: 8086, DEV: 3A22] Verzió: 6.1.7600.16385, 6-21-2006

Hiba mar 62 re ugrott fel.

Az irast nem tudom sajnos megnezni esetleg ha van 5leted hol mivel kene mar ra is repulok.
Kabel cseret megprobalom.
Koszonom a segitseget ! :R
Holnap folyt. kov.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.