Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#59451) Khaosz55 válasza Frawly (#59450) üzenetére


Khaosz55
addikt

Van egy 4 Tb vinyóm filmeknek mellé akartam még egy 4 TB-et. Egy 3 TB-s vinyó még kell.
Az jó lenne ha vennék egy 256-os NVMe-t a oprendszernek és egy 1 TB-os SSD-t a gameknek ?

(#59452) dabadab válasza Khaosz55 (#59451) üzenetére


dabadab
titán

Teljesen felesleges külön NVMe SSD a rendszernek, nem lesz semmivel se gyorsabb, mintha SATA-s SSD-ről menne.

DRM is theft

(#59453) Khaosz55 válasza dabadab (#59452) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok rendben akkor melyik 1TB-s SSD.
pl:
Crucial MX500 1TB
Western Digital Blue 3D NAND SATA SSD 1TB
Adata Ultimate SU800 1TB
Samsung 860 QVO 1TB
Vagy valami más ?
Amd 3700X mellé menne.

(#59454) Graphics válasza dabadab (#59452) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én mondjuk inkább híve vagyok a rendszer SSD + tárhely SSD-nek.

Azért ha egy rendszer SSD bedoglik semmi baj, a másodlagos Ssd-n hagyok annyi helyet, ahová tudok egy imageből visszaállni és használni tovább

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59455) jeni válasza Khaosz55 (#59453) üzenetére


jeni
félisten

lehet elfoglak keseríteni
az a 1TB SSD is befog telni hamar!
filmekre meg játékra a HDD jobb vétel.
inkább 256GB sata op. rendszernek + 2 vagy 3TB HDD filmekre ,játékokra

(#59456) dabadab válasza Khaosz55 (#59453) üzenetére


dabadab
titán

MX500 vagy Blue, QVO-t ne.

DRM is theft

(#59457) dabadab válasza Graphics (#59454) üzenetére


dabadab
titán

Ezt nem igazán értem. Ezzel a felállássál egyedül a kis SSD elromlása ellen tudsz védekezni, amire semmi szükség nincs, ha eleve nincs is ilyened :) Ha meg a nagy SSD dobja fel a talpát, akkor az mindkét felállásban game over, az ellen csak a külön backup véd.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#59458) #56474624 válasza dabadab (#59457) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha meg a nagy SSD dobja fel a talpát, akkor az mindkét felállásban game over

A kis SSD-n nem marad meg a rendszer? :F

Így gyakorlatilag két helyen van meg a rendszere, annak a valószínűsége pedig nem túl nagy, hogy egyszerre megy tönkre mindkét SSD.

[ Szerkesztve ]

(#59459) dabadab válasza #56474624 (#59458) üzenetére


dabadab
titán

"A kis SSD-n nem marad meg a rendszer? :F"

De, csak hát ugye pont az, amit egy telepítőről bármikor újraraksz. Nem hiszem, hogy bárkit komolyan aggasztana, hogy elveszik a win32.dll-je, a személyes adatok (amik kellenek) meg mindenképpen a nagy SSD-n vannak.

DRM is theft

(#59460) #56474624 válasza dabadab (#59459) üzenetére


#56474624
törölt tag

A win telepítés maga gyorsan megvan, viszont az egyéb programok, driverek feltelepítésével összességében már el tud menni az idő.
Gondolom, ezeket is a rendszer SSD-re teszi.

(#59461) Khaosz55 válasza jeni (#59455) üzenetére


Khaosz55
addikt

Tudom ezért van most egy 4TB vinyóm és lesz mellé még egy 3 vagy 4TB. Az 1 TB SSD be fog telni, de fontos játékok amivel tolom mehetnek rá.

(#59462) Frawly válasza Khaosz55 (#59453) üzenetére


Frawly
veterán

Átlag felhasználásra ezek közül az első 3 vehető. Egyedül a QVO-t nem javaslom, mert ha sokat másolsz rá nagy mennyiségben, belassul másolás alatt. De ha nem művelsz túl sok ilyet, akkor akár ez is elmegy. De a többi felsorolt SSD-vel nincs baj, ha belefér az árba, akkor a 860 EVO-t is nézheted. Nagyban függ attól, hogy pontosan mi a rá szánt pénzbeli keret, amibe bele kell férni, mert ha abba adott esetben nem fér bele az 1 terás SATA, akkor maradhatsz a fél terás NVMe-nél is akár, az SX8200 NVMe létére SATA árban van.

(#59463) Graphics válasza #56474624 (#59458) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindenki máshogy használja a rendelkezésre álló erőforrásokat, én így tartom számomra megfelelőnek.

Laptopban pl a HDD-n van egy 100Gb-os rendszer is, ha mondjuk az SSD megdoglik, akkor tudjam használni a gépet. Asztalinál is szoktam ezt alkalmazni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59464) mogyoro42


mogyoro42
csendes tag

Sziasztok!
Bocs a kérdésért, de 10+ óra meló mellett sajnos nem tudom végigböngészni a fórumot.
Tartalék gépet rakok össze, ne gondoljatok semmi extrára.
Egy 120-as SSD-t raknék bele, a szempont, hogy tartós és megbízható legyen.
Megköszönném, ha segítenétek tipusokban. (ami nekem gyorsn elérhető: Adata, Gigabyte, Intenso, Kingmax, Kingston, Intenso, PNY, Teamgroup 120-asai)
Alaplap: Asus H-81 M-K (SATA 6G) BIOS: 2016 02.
CPU: I5 4570t
DDR3 1600
Win10
A lap eddig egy 2014-es próba Samsungot nem látott a slotban, egy Kingstont igen.
BIOS beállításokkal tisztában vagyok.
A Gigabyte érdekelne, mennyire bejövős.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#59465) Graphics válasza mogyoro42 (#59464) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

PNY CS900-asom volt 2db, azóta is mennek, nem rossz cucc.

Pár helyen hallottam ,hogy az Apacer Pantherek sem rosszak az olcsó szegmensben, de ha tutira akarsz menni, akkor WD Green pl., vagy Crucial BX500

Amiket írtál, azok nem annyira.

Adata-ból csak az SU800, Intenso matricáz, Kingmax van nálam ,de nem tudom mi van benne, Kingston felejtős lett, Teamgroup-nál sem igazán tudni mi van belül.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59466) mogyoro42 válasza Graphics (#59465) üzenetére


mogyoro42
csendes tag

Köszi!
Akkor maradt a PNY meg a Gigabyte.
Benchmark szerint a Gygabyte veri a mezőnyt, de a minőségéről semmi infóm nincs.

(#59467) Graphics válasza mogyoro42 (#59466) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A garanciaidő úgyis védeni fog :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59468) Upo válasza metrion (#59232) üzenetére


Upo
addikt

A hardveres titkosítás normális helyeken nem minősül biztonságosnak, javíthatatlan biztonsági gondok vannak vele, nem érdemes (sőt, nem szabad) számolni vele. Bárki hozzájuthat a meghajtókon levő adatokhoz! Nem tudom ki foglalkozik a cégnél IT biztonsággal, de ha még mindig ezt keresi a cég az ssd-ben akkor kéne egy kompetens személyt találni helyette a pozícióba. Egy biztonsági vezetőnek ezzel tisztában kellene lennie!
Akkora a baj, hogy még a Microsoft is lépett, már a windows-ban sem minősül biztonságosnak a hardware encrypted ssd!
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#59469) Phantom017


Phantom017
csendes tag

Sziasztok!!

Laptopba szeretnék SSD-t venni, (2.5", SATA3 ), ami mellett nem lenne a gépben HDD, vagyis kizárólagos háttértár lenne a laptopban.
Nem tervezek sokat költeni rá.
Felhasználás: általános, irodai, nem játszanék, MATLAB, mechanikai szimulációk.... szóval nem igazán háttértár igényes feladatokra használom a laptopom.
Kinéztem a 250 GB-os Crucial MX500-at néztem ki 13k-ért
Az lenne a kérdésem, hogy megérne-e 3-4 ezer forint felárat, a Crucial BX500, ha jól tudom , ez egy kicsit rosszabb minőségű, ugyanakkor a felhasználás jellege miatt érdkelne a válaszotok.

Előre is köszi!!

(#59470) dabadab válasza Phantom017 (#59469) üzenetére


dabadab
titán

Nyugodtan veheted akár a BX-et is, a kettő közti sebességkülönbség alapvetően íráskor jön elő, főleg, ha egyszerre kell nagyobb adag (több gigabyte) adatot írni.

DRM is theft

(#59471) Phantom017 válasza dabadab (#59470) üzenetére


Phantom017
csendes tag

köszi szépen :)

(#59472) ubyegon2 válasza dabadab (#59470) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Meg ha QLC-ket raknak a kis méretűekbe is, mint a 2 hónapja kijött 1TB CX-be. Most még olcsó az SSD, megérné talán az MX felára, ha nem is olyan egetverően sok a DRAM cache benne, de van.
(csak elmélkedem, még mielőtt mindenki nekem ugrana szokás szerint)

[ Szerkesztve ]

(#59473) ed0518


ed0518
csendes tag

Sziasztok!

Silicon Power SP001TBP34A60M28 1TB M.2-ről mi a véleményetek? ill. hasonló árban alternatívát tudnátok-e ajánlani, köszi előre is.

(#59474) Bodz válasza ed0518 (#59473) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!

Nincs még vele tapasztalat, nem túl rég jelent meg a hazai piacon. Mennyire hasonló árban? :) Durván 4k-val drágábban már van pl P34A80, az frankó.

(#59475) Garsza válasza Garsza (#59434) üzenetére


Garsza
veterán

Ebben senki nem tud segíteni?

(#59476) ed0518 válasza Bodz (#59474) üzenetére


ed0518
csendes tag

Szia!

Köszi a választ, max 50-ig szeretnék elmenni, a Silicon Power akkor nincs baj? Más gyártó is érdekel ebben az árban.

(#59477) Bodz válasza Garsza (#59475) üzenetére


Bodz
nagyúr

SX8200 Pro, ha meg bordás kell, akkor S11 Pro.

(#59478) Raymond válasza ed0518 (#59476) üzenetére


Raymond
félisten

Abba belefer az emlitett P34A80 es szukosen meg a 8200 Pro is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59479) mogyoro42


mogyoro42
csendes tag

Csak benézek már így estefelé is, hátha van valakinek valami mélyebb meglátása a
Gigabyte GP-GSTFS31120GNTD
-vel kapcsolatban.
Vajon hozza a GIGABYTE szintet, vagy ez is egy török Toyota?
Elég gyors 4k-nál is benchmark szerint, de nálam ez nem annyira szempont. Viszont lehúzni sem, méltatni sem meri senki, pedig már biztos van róla tapasztalat valakinek.
A környékbeli kereskedők legalábbis jól bevásároltak belőle.

[ Szerkesztve ]

(#59480) Bodz válasza ed0518 (#59476) üzenetére


Bodz
nagyúr

Persze, lehet SP. Vagy 50-ig ott van még a Viper VPN100, ami tök ugyanaz, csak van rajta egy borda, S11 Pro (ami meg az SX8200 Pro bordás változata) is vehető bátran.

[ Szerkesztve ]

(#59481) Paul Nichols


Paul Nichols
csendes tag

Sziasztok.

M.2-es 512 GB-os SSD-t szeretnék vásárolni.

Pár db-ot kinéztem, de hasonló 25k körüli árban mit ajánlanátok?

Kingston A2000 500GB
ADATA XPG SX8200 PRO 512GB
Silicon Power A80 512GB
ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 512GB

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#59482) Bodz válasza Paul Nichols (#59481) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!

SX8200 Pro, S11 Pro.

(#59483) Graphics válasza mogyoro42 (#59479) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valahol gyártják, de nem a Gigabyte .

Jelenleg a Samsung, Crucial, WD az ismert gyártó.

Ok maguknak gyártanak.

Olcsó vonalon BX500 pl jó

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59484) miki111222


miki111222
lelkes újonc

Sziasztok!

Gamer gépbe szeretnék 1TB-os SSD-t 30-40között maximum, mit javasolnátok? :)

(#59485) Raymond válasza miki111222 (#59484) üzenetére


Raymond
félisten

WD Blue kb 35e Ft-ert, pont a feluton van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59486) crocy


crocy
tag

Na sikerült berakni egy uj Samsung 860 Evo-t (500 GB) a Fujitsu U772-be ( i5 3337U, 8GB RAM):

szerk: BOCS az SSD topicba akartam!!

[ Szerkesztve ]

(#59487) joocek


joocek
aktív tag

Sziasztok!
Van most valami kupon türk mint múltkor az alzánál! Meg van az ssd csak hol vegyem az a kérdés már!

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#59488) Graphics válasza joocek (#59487) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem nagyon

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59489) joocek válasza Graphics (#59488) üzenetére


joocek
aktív tag

😪azert köszi.....

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#59490) Graphics válasza joocek (#59489) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én is szívom a fogam, mert mindenkinek most kéne SSD az ismerősöknél...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59491) ubyegon2 válasza joocek (#59489) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ma írták a topikjában, hogy minden telefon árát emelték 10000 ft-tal, az ott említett tipusnál az 30+ %! Ebből ki tudja milyen következtetést lehet levonni, ha Alza-ról van szó, de ha nem sürgős, várd ki, mi lesz ebből. Majdnem kizárt, hogy a múlt évi őrület után lesz valami komoly, de mivel az is nélkülözött minden logikát...vagy mégsem, szóval neked kell eldöntened.

Olvasni, hogy durva SSD áremelkedés is lesz, sokat nem célszerű várni.

Talán a Látóasszonyok topikjába is írhatsz......

(neked válaszoló kollégának majdnem írtam, hogy elfogyott már a WD Green?) :D

[ Szerkesztve ]

(#59492) Graphics válasza ubyegon2 (#59491) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most települt, már megy a klónozás, hasít ahogy kell :)

Később tesztelem is, majd a másik topicba teszem az infókat ha valakit érdekel :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59493) ubyegon2 válasza Graphics (#59492) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mindig így kezdik a Greenek! Már HDD-nél is ez volt, de most még zöld, beérik az hamar. :D
Talán ha Linux-szal használnád....de így Winx-szel rövidtávfutás lesz. :Y

(ne vegyük túl komolyan, mármint amit írtam)

[ Szerkesztve ]

(#59494) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Sziasztok! Tényleg drágulni fog most az ssd vagy még nem tudni ? :DDD

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#59495) Ramoskaa válasza Ramoskaa (#59494) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Bocsánat! Kozbe láttam ,hogy fentebb írták már. :W
Akarok 1tb-os Ssd -t ps4 pro-ba vagy pc-be, ezek közül melyik lehet jó választás: [link]
Qlc vagy tlc jobb választás?
Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#59496) Frawly válasza Ramoskaa (#59495) üzenetére


Frawly
veterán

Ezek közül konzolba mind vehető. De nyilván ilyen felállásban, amiben ugyanannyiba kerül a 3D QLC mind a 3D TLC, az utóbbit kell venni, mert jobb. Tehát MX500 vagy WD Blue 3D. Ez nem vitás, nincs mit rajta mérlegelni. A 3D TLC még akkor is megérné, ha pár ezrest rá kéne fizetni.

Pont ez a baja a QLC-seknek, hogy árban még nem mentek le eléggé a 3D TLC-sekhez képest.

(#59497) Pokesz007 válasza Frawly (#59496) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Főleg az MLC-sek :) Nem mentek még ,le. Gyűjtőm rá a pénzt :)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#59498) Ramoskaa válasza Frawly (#59496) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Köszönöm! :R
Inkább akkor wd :)

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#59499) kireka válasza Ramoskaa (#59494) üzenetére


kireka
tag

Én joideje beszereztem ami feltétlenül kell, rambol még többet is. Akciosan, azota sem lattam olcsobban, szoval kolonosebben nem esnek az arak egy jo ideje. Általában hirtelen emelkedik meg az ár, ha fog egyáltalán. Valami Kínai gyártást is emlegettek, amikor fent voltak az árak, azzal mi van?

Épp most láttam egy 860pro t jó áron de aztán kiderült hogy nem terrás, hanem 256os :D

(#59500) Ramoskaa válasza kireka (#59499) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

És mennyibe kerültek mikor jó árba voltak? 1tb pl?

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.