Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#59201) varmi2 válasza enginev3.0 (#59199) üzenetére


varmi2
nagyúr

Általában -5-10C szokott lenni a különbség.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#59202) Bodz válasza enginev3.0 (#59199) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mi a baj, mennyire melegszik?
Olyan 5-20+ fok hűtőtől, ssd-től, környezettől függően.

[ Szerkesztve ]

(#59203) enginev3.0 válasza Bodz (#59202) üzenetére


enginev3.0
félisten

44fok terhelés nélkül, terhelés alatt 60-65

Bár terhelve nem nagyon lesz kb soha
Csak rosszul mutat a 44 fok a 30fokos hdd-k és ssd-k mellett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#59204) Raymond válasza enginev3.0 (#59203) üzenetére


Raymond
félisten

Az semmi, annyi boven belefer.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59205) enginev3.0 válasza Raymond (#59204) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor jó :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#59206) metrion válasza Frawly (#59193) üzenetére


metrion
aktív tag

Szia!

Köszönöm, az SU800 lenne a legjobb áron postával... :B

(#59207) metrion válasza metrion (#59206) üzenetére


metrion
aktív tag

Végül döntöttem méretben 500GB lenne és akkor WD Blue 3D NAND vagy Crucial MX500? MX500 úgy látom többször lett ajánlva illetve külföldön is.

(#59208) AxBattler


AxBattler
félisten

Hiba az összefoglalóban az ajánlott modellek között!

Crucial Force Series MP500 M.2 /PCIe/ (3év)
helyett
Corsair Force Series MP500 M.2 /PCIe/ (3év)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#59209) CirrMee válasza AxBattler (#59208) üzenetére


CirrMee
addikt

Nyomdahuba. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#59210) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

Egész szépen lementek a 128 GB SSD árak és az olcsóbbak közül néztem az Adata ultimate SU 650-et [link] illetve a WD Greem 3D Nand-ot. [link]

Melyiket érdemesebb megvenni? ( irodai, netezős felhasználás)

Esetleg van jobb alternatíva?

(#59211) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok!

Intel C2D E8400 és Gigabyte EP45-DS3R mellé keresnék SSD-t, nem hiszem, hogy mostanság fogok új gépet venni, viszont ha vennék azzal szeretném ha jó lenne. Elvileg a lap kezeli a SATA3-t szóval leginkább csak ebben gondolkoznék.

Az SSD-n csak windows lenne, minden más torrent, játék (csgo, dota2) HDD-n. Jó lenne ha max 15 körül lenne az ára. Szerintem bőven elég a 120gb, viszont kérdeznék egy olyat, hogy win10 belakva mennyi helyet foglal (most win7 van) ? Érdemes lenne 240gb-ban inkább gondolkozni?

Szóval fentiek szerint tudnátok ajánlani?

Köszi szépen.

(#59212) varmi2 válasza swoody (#59211) üzenetére


varmi2
nagyúr

Csak sata2 tud a lapod, nézd meg jobban.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#59213) jokeph válasza swoody (#59211) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Ebbe a konfigba 12k körül a GigaByte 240GB GP-GSTFS31240GNTD SSD tökéletesen megteszi, ennél többet kár költeni. ;) Én 120 GB-ost újonnan már nem vennék bele (meg másba se).
manapság már mindegyik SATA SSD SATA III-as interface-el bír, a lapod SATA II-őt tud, gyakorlatban ez kb 200-250 Mbyte/sec-es átvitelt jelent ezzel (és kb. az összes mostanság kapható) az SSD-vel, de még így is hyperugrás lesz HDD után. :D
Amire még érdemes odafigyelni: a BIOS-ban a SATA AHCI módra legyen beállítva, ez kell az SSD helyes működéséhez, a lapod déli hídja (ICH10R) tudja ezt. :K
A legfontosabb játékot nyugodtan dobd fel az SSD-re.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59214) dabadab válasza swoody (#59211) üzenetére


dabadab
titán

Ha van rá 15k-d, akkor már inkább a 480-as modelleket nézném (és akkor a játékok is költözhetnek rá): pl. WD Green meg a Kingston A400 is ilyen tizenötezerpárszáz táján van.

DRM is theft

(#59215) Laci4


Laci4
senior tag

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt, a válaszát.
Közben újabb beszélgetés, eredménye: legyen 1Terrás az ssd.. háát, ők tudják..
Így viszont egyértelmű a ház+2,5" SSD kombó és lehet overkill, de maradunk a samu 860EVO-nál..(bár én még mindig felesleges kiadásnak gondolom, egy jó kis külső winyó... dehát ha ez a kérés :D )
Ha esetleg később gépbe kerül, is megállja a helyét, lesz rá 5 év gari, bár ha elszáll, és nem volt mentés, akkor az csak rész segítség...

[ Szerkesztve ]

(#59216) Wayne


Wayne
aktív tag

Sziasztok, rendszer/játék meghajtónak szeretnék egy új sata SSD-t venni. Teljesen egy árban van a három kiszemelt. Melyiket ajánlanátok?
-WD Blue
-Samsung 860 EVO
-Crucial MX500

(#59217) Frawly válasza enginev3.0 (#59199) üzenetére


Frawly
veterán

Gépfüggő, milyen a ház szellőzése, bordán felül igényel-e ventit. Egy jól szellőző házban akár még borda sem kell rá, egy közepesen szellőzőben kell egy borda, ami 5-15 fokot is levehet, nagyon rosszul szellőző környezetben még venti is kellhet. Még attól is függ, hogy mennyire tudod spéci felhasználással kihajtani az SSD-t, mennyire dolgoztatod meg. Általában minél gyorsabb egy SSD, és minél jobban meg van dolgoztatva, annál inkább melegszik, és annál inkább elkerülhetetlen rá valami hűtés.

Szerk.: ja, most látom. 44-60 foknál nem kell rá hűtés. 70 fok alatt teljesen jó. Ha annyira aggódsz érte, egy bordát rádobhatsz, de ellesz anélkül is. Általában még az NVMe-knél jóval lassabb, kevésbé melegedő SATA SSD-k is be tudnak menni terhelésen 40-50 fok fölé, a Crucial BX500, MX500 70 fok fölé is.

[ Szerkesztve ]

(#59218) ubyegon2 válasza Wayne (#59216) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eddig a magasabb ára miatt volt kicsit ritkábban ajánlott a 860 EVO, én addig is azt ajánlottam volna. Így meg aztán...... ;)

(#59219) swoody


swoody
senior tag

varmi2: igen bocsanat, ugy akartam irni, hogy sata3 mukodik 2-es interface-el.

jokeph: sose hallottam meg gigabyte ssd-rol de az kemeny, hogy 10-11 korul van egy 240-es. Nem problema, hogy osszefoglaloba nem esik rola szo? Gondolkoztam jatekon is, hogy majd ssd-n lesz, de bennem meg mindig a nagy ssd megkimeles van, mikor megjelent mindig csak azt lehetett olvasni, hogy mi kell ahhoz, hogy megorizzuk a lapok irhatosagat.
Hagyjuk hdd ssd sebesseg kulonbseget. :) mostanaban eleg sok ssd-s laptophoz volt szerencsem, hat akkor elegeltem meg. Konkretan iphone-om biztonsagi mentese hdd-n ma 2 ora volt, ugyan az ssd-n 30 perc volt.

dabadab: hat nem tudom. Csak ez a ket jatek amivel jatszok meg cs 1.6, de annak kb. 1gb ha van a konyvtara. :) Barmi masra szerintem jo a HDD, de nem tudom. De majd megnezem mennyivel dragabb.

(#59220) jokeph válasza swoody (#59219) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pedig van, igaz nem régóta. 3 db 240-est és 2 db 120-ast építettem be az elmúlt fél évben 5 Core 2-es gépbe, eddig minden ok. kopp-kopp-kopp. Ami biztatóbb, hogy a boltban ahol berendeltem őket, eddig nincs visszahozva egy sem durván 100 db-ból. :D
Tudom, ez nem nagy darabszám, de valahol el kell kezdeni. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59221) Wayne


Wayne
aktív tag

Valaki helyrerakná nekem ezt a sata, msata dolgot? :)
Van egy GA-X58A-UD5 (rev. 2.0) alaplapom (Sata2), a jelenlegi 840PRO mellé szeretnék még egy SSD-t. Ezt [link] néztem ki esetleg ezt [link] . Az összefoglalóban mSata szerepel a Samsungnál. Az amazon linken sata... jó lenne ez nekem?

(#59222) ubyegon2 válasza Wayne (#59221) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Samsung 860 EVO*** 2,5", mSata és M.2

Ezt láthatod az Összefoglalóban. A linkjeiden 2,5" SSD-ket látok.

Egyébként mindkettő jó lenne neked. De ezt már megbeszéltük talán. ;)

[ Szerkesztve ]

(#59223) Frawly válasza Wayne (#59221) üzenetére


Frawly
veterán

Neked sima SATA kell, 2,5 colos 7 mm magas sztenderd méretben. Van ilyen 860 EVO-ból. Az mSATA csak azért van említve az összefoglalóban, mert ma már kevesen gyártanak mSATA SSD-t, de 860 EVO-ból szintén létezik ilyen formátumban is, meg M.2 SATA formátumban is.

(#59224) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Szerintetek ez az adata 480GB SU630 - 15390 forintot megér?

(#59225) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Jól tudom, hogy a Kingston KC600-ban és az MX500-ban van 512MB DDR3 DRAM cache és hardveres titkosítás? Az ajánlott WD Blue 3D NAND-ból ezek hiányoznak...akkor miért ajánlott a WD?

(#59226) Frawly válasza metrion (#59225) üzenetére


Frawly
veterán

A WD Blue 3D ajánlott, mert jó áron ad, jó tárterületet, elfogadható teljesítménnyel. Nincs belassulási vagy melegedési gondja. Azt viszont rosszul tudtam, hogy van benne DRAM cache, mert így utánaolvasva meglepett, hogy valóban nincs rajta, ezt említeni fogom ajánláskor. A DRAM cache hiánya nem zárja ki továbbra sem az ajánlottságot, a BX500, WD Green is ajánlva van a legalsóbb árszegmensben, és azokon sincs.

A hardveres titkosítás az olyan, hogy az emberek 99%-ának mindegy, nem használják, a maradék 1%-nak is általában olyan gépe van, amiben a BIOS nem támogatja. Így csak lényegében üzleti notikon, céges workstation, thinclient gépeken van támogatva.

A KC600 papíron jó, árban sem olyan rossz, de nem is vonzó annyira, és még nincs vele tapasztalat. Azért nincs kifejezetten ajánlva, de az nem azt jelenti, hogy kifejezetten nem javasolt lenne. Itt pár hsz.-szel ezelőtt írtam is valakinek, hogy vehető.

Pont azért van a kérdőív, hogy ha neked bizonyos szempontok fontosak, akkor megfelelő legyen ajánlva. Tehát ha úgy indítasz, hogy neked DRAM cache kell bele, meg hardveres titkosítás, stb., akkor olyat ajánlanak. Pl. a 860 EVO-n is van DRAM cache is, meg hardveres titkosítás is.

(#59227) Graphics válasza megint én (#59224) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem. Sajnos hulladék. Alacsony minőségű

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59228) Frawly válasza megint én (#59224) üzenetére


Frawly
veterán

Nem. Az SU650, SU700, SU900 szériákkal voltak tömeges problémák. Az SU630-cal nincs tapasztalat, de ezek alapján nem sok bizadalmunk van benne. Kb. 4 ezerrel többért ott vannak a topikban ajánlott modellek.

(#59229) ubyegon2 válasza Frawly (#59226) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem mindenütt említik a DRAM cache-t, de itt pédául a fotón látszik a G1BOA-n, hogy van 2 lapka, a G2BOA User Manual pedig ezeket sorolja fel:

▪ Volatile cache — DDR DRAM cache
▪ Tiered Caching structure — A non-volatile flash write cache
▪ Mass storage — TLC NAND flash

Itt is írnak 500MB LPDDR3-at

[ Szerkesztve ]

(#59230) Pyttawrx válasza Frawly (#59228) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Visszakanyarodva a nem ajánlott Intenso 240GB High Performance SATA3 2.5" SSD-re abba is írnak cache-t. Ettől még lehet nem ajánlott. Csak megjegyeztem. :)

(#59231) metrion válasza Frawly (#59226) üzenetére


metrion
aktív tag

Megrendeltem egyébként a WD-t...de végül megy vissza. Maradok a jól bevált Samsungoknál, kár hogy nem annyira pénztárca-barát. :B

(#59232) metrion válasza metrion (#59231) üzenetére


metrion
aktív tag

Egyébként cégnél Kingstonokat használunk, A400, UV500 a titkosítás miatt és most KC600-asok jöttek, az utóbbi még egy gépbe se lett beszerelve. A400 egy grafikus gépben produkált lassúságokat, illetve szépen romlik a kondiciója. :DDD

(#59233) Joltee


Joltee
aktív tag

Adata SD600Q 480GB USB-s ssd-ről van tapasztalat? Ajánlott?

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#59234) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok.

Apám 8 éves Lenovo Ideapad Y570-es laposába keresek SSD-t. Kompatibilitás,ár szempontjából eddig a Kingston A400 típust néztem, de olvasom sokan inkább samsungokat tartják megbízhatóbbnak. Samukból melyik az a típus amelyik belepasszol és akár sebességben a kingston fölé megy ? Árba ez a max 15 ezer 250GB környéke. A gép netezésre böngészésre,Chrome, fb, youtube, film nézésre van csak használva. Semmi játék, vágás, másolás, írás vagy egyéb. Elsődleges szempont tehát a sebesség és hogy pattanjon az appok megnyitása illetve a win felállása. Köszi a segítséget

(#59235) Pyttawrx válasza mrThomi (#59234) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ebbe felesleges a samsung, mivel nem használja ki, elég egy olcsóbb modell:
WD Green 3D
Crucial BX500
Patriot Burst
Patriot P200
még a talán PNY

(#59236) swoody válasza jokeph (#59220) üzenetére


swoody
senior tag

Tudtam, hogy ez lesz.....
Ahogy venni akarok valamit egy csomó időt szarakodok. Egész nap ssd-ket néztem. Azt mar megse emlitem, hogy ket eve, illetve fel eve is mar tema volt ez mar nalam, de aztan annyit toprengtem, hogy hagytam a fenebe. :W

Akkor is ajanlanad gigabyte-ot (10490, - ft) ha a kesobbiekben egy uj gepbe lenne vagy egy laposba lenne? Felek gigabyte-tol, valahol mintha olvastam volna ma, hogy egy átnevezett termék.

Ha melle rakok meg par ezer ft-ot, akkor ezeket neztem, amiket mindig ajanlotok:
Samsung 860 evo 250gb 18k
crucial mx500 250gb 15k

Ha a fenti kettobol valasztok, az gonsolom tuti jo?

Koszi es bocsi a farasztasert.

(#59237) mrThomi válasza Pyttawrx (#59235) üzenetére


mrThomi
addikt

Kingston a400 hol van ezekhez a modellekhez képest amiket felsoroltál? Holnap bemegyek úgy is egy szaki boltba meglátom mit ajánlanak. Örülnénk ha még 5 évet minimum elmenne a lapos

(#59238) jokeph válasza swoody (#59236) üzenetére


jokeph
nagyúr

:(
Nos, az a gazság, hogy SATA 3-as sebességüket nem néztem, mivel mindet Core 2-es gépbe építettem be, ezekben meg kivétel nélkül SATA II-es interface van. Annyi biztos, hogy itt nem "pörgik" széjjel magukat.
És ami a poén, hogy a 4 éves Kingston Hyper X Fury 120 GB-os SSD-et verik, mert az 120-130 MByte/sec-nél nagyobb írásra nem képes, bár igazából átlagfelhasználás és a rendszer szempontjából az olvasás sebessége fontosabb.

Samsung/Crucial: Ahogy olvasom a topikokat, egyikkel se nyúlsz mellé. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59239) Pyttawrx válasza mrThomi (#59237) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A nagyon nem ajánlott kategória, sok a hibás, és a fagyogatós belőle. A bolt, ha az van neki, úgyis azt mondja, hogy azt forgalmazzák, és nem hoztak belőle vissza... :).

(#59240) Laccoss válasza Pyttawrx (#59239) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor már inkább egy kicsivel drágábban, de jobb ssd-t fog ajánlani szerintem.

(#59241) Pyttawrx válasza Laccoss (#59240) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak értelmetlen abba a gépbe, mert úgy sem használja ki

(#59242) Frawly válasza ubyegon2 (#59229) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor lehet mégis jól tudtam, és van rajta DRAM cache. Az az igazság, hogy a kolléga ezzel az infóval elbizonytalanított, gyorsan utánanéztem még egyszer, és se review-k, se a gyártó weboldala, se a gyártó SSD datasheet-je nem említ sehol DRAM cache-t. Sőt, kerestem néhány nyákfotót, és azon sem láttam, de lehet én néztem be.

Általában ha a gyártó nem említi, akkor úgy kell számolni, hogy nincs rajta, vagy szériafüggő, hogy egyes modelleken van, másokon nincs. Ugyanez a NAND típusára, ha nem ír róla semmit a gyártó, akkor planár TLC-vel kell számolni. Ha MLC valami, vagy 3D TLC, vagy van rajta DRAM cache, azt a gyártó büszkén szokta reklámozni az oldalán, meg a datasheetekben.

(#59231) metrion: az A400 nem komoly felhasználásra való. Azon is csodálkozok, hogy tudja a hardveres öntitkosítást, belépő szintű meghajtók nem szokták tudni. A belassulásai ellen lehet védekezni firmware-frissítéssel. De azt nyilván ti sem gondoltátok, hogy egy pendrive árában lévő belépő kategóriás SSD majd hozza a felső kategóriás Samsungok szintjét. Persze rendszermeghajtónak arra jó az A400 is, hogy ne HDD-ről röcögjön el a rendszer, de komoly munkára, scrap drive-nak, meg spéci felhasználásra (nagyobb virtuális gépek, adatbázisok, videóvágás) nem való.

Ezt a WD Blue 3D-t viszont túl korán írtad le, azt kell mondjam. Persze ha nektek mindenképp fontosak ezek a feature-ök, hogy tuti legyen rajta DRAM cache, meg öntitkosítás, oké, de akkor már eleve berendelés előtt tájékozódni kellett volna.

(#59230) Pyttawrx: ez meg a másik, hogy a DRAM cache megléte sem tesz ajánlottá egy SSD-t. Pl. az Adata SU sorozaton van, és mégse ajánlottak, sőt, az SU800 kivételével kifejezetten kerülendő, ócska áruk fóruma szintű termékek.

De elhiszem, hogy a DRAM cache megléte valakinek fontos, ezért is van a topikösszefoglalóban lévő kérdőív, ott a speciális felhasználás környékén ki kell rá térni, hogy mi legyen benne extrának.

(#59243) Pyttawrx válasza Frawly (#59242) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Persze ezt írtam is. :) Egynek örülök, ahol használom, ott tökéletesen és hiba nélkül megy az a néhány :).

(#59244) Laccoss válasza Pyttawrx (#59241) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor vegyen olcsón, egy "sz.r" ssd-t és legyen vele minden baja mikor használja, vagy vegyen pár ezerrel drágábban egy olyat, ami "jó", viszont nem használja ki. Szerintem egyértelmű.

Kicsivel többért, ott a Bx500, vagy a Wd green. Ezek ipon árakat nézve 200-400 forinttal drágábbak, mint egy a400.

[ Szerkesztve ]

(#59245) Pyttawrx válasza Laccoss (#59244) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

olvastad-te mit írtam???
LINK

(#59246) Laccoss válasza Pyttawrx (#59245) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem olvasok sci-fit, de akkor miért kötsz bele abba, amit írtam?

A bolti eladó szerintem segít neki megfelelőt választani, nem az a cél, hogy sz.rt adjanak el, legalábbis a legtöbb helyen.

[ Szerkesztve ]

(#59247) ubyegon2 válasza Frawly (#59242) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem csoda, ha elbizonytalanodtál, nem sok helyen találni nyomát, nyák képen a G1-en van, nem lenne észszerű, ha elhagynák a G2-n, de azon én is meglepődtem, hogy a datasheet-ben nyoma sincs, az user manualban sincs igazán konkrét adat, a skinflint mondjuk elég megbízható ilyen téren, ott írják, meg most találtam még egy oldalt, ahol konkrétan le van írva ugyanaz.

These drives used the Marvell 88SS1074 controller, 512MB of LPDDR3 cache memory and Sandisk’s 15nm TLC NAND modules.

forrás

[ Szerkesztve ]

(#59248) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#59247) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

WD Blue 3D NAND 500 ГБ

Micron D9STQ 8Gb DDR3-1600 cache van benne, ott is van a képen:

forrás

[ Szerkesztve ]

(#59249) Pyttawrx válasza Laccoss (#59246) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Látom ráérsz.
Ha kigoboztad amit írtam, jelezz kérlek. Amúgy meg ez itt értelmetlen már rég túl vagyunk a fórumtárs segítésén.
Te nem olvastad el amit írtam, vagy félreértetted, de tudod mit, segítek:

A segítséget kérő fórumtárs írásából idézek
"a Kingston A400 típust néztem, de olvasom sokan inkább samsungokat tartják megbízhatóbbnak."
erre írtam:
"Szia.
Ebbe felesleges a samsung, mivel nem használja ki, elég egy olcsóbb modell:
WD Green 3D
Crucial BX500
Patriot Burst
Patriot P200
még a talán PNY"

Lefordítom:
Felesleges a samsung abba gépbe, mertnem lesz különbség, viszont árba sokkal több lesz. itt jönnek képbe az általam és általad említett típusok, amik árban hasonlóak, de megbízhatóságban sokkal jobbak.
Ha így sem érted, akkor sajnálom.

(#59250) Graphics válasza Laccoss (#59246) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért üzleti alapon azt adnak el amit ..

Azt, amin a nagyobb haszon van...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.