Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#59051) Frawly válasza Shokkolo (#59047) üzenetére


Frawly
veterán

Melyik volt az a konkrét hozzászólás, ami lebeszél a Samsungról?

(#59052) wasdffafaaff


wasdffafaaff
junior tag

helo
valaki tudna segíteni privátba hogy egy A400 és egy hiper x fury között mennyi a külömbség teljesitményben?

(#59053) Frawly válasza wasdffafaaff (#59052) üzenetére


Frawly
veterán

Nem. Privátban nem tudunk segíteni, ez egy publikus fórum, az a lényege, hogy mások is okulhatnak egy kérdésből vagy válaszból.

A régi, klasszik HyperX Fury még egy planár MLC-s meghajtó volt, ráadásul DRAM cache-el. Az A400 meg egy planár TLC meghajtó, DRAM cache nélkül. Utóbbin a NAND jóval lassabb, sok adat írása után, mikor kifogy az SLC cache, belassul, illetve alapból 4k random lemezműveletekben is gyengébb. Az, hogy mennyi különbséget érzel a kettő között, erősen függ, hogy milyen gépbe teszed, azon miket futtatsz.

Vigyázni kell, mert most is van még HyperX Fury, de már 3D TLC-sítették. Igaz kapni sem nagyon lehet sehol. De még ez is egy középkategóriás SSD, míg az A400 alsókategóriás.

(#59054) wasdffafaaff válasza Frawly (#59053) üzenetére


wasdffafaaff
junior tag

jó akkor jobban járok ha az a400-at adom el a kettő közül még úgy is hogy a fury az 100/98 és a a400 meg 100/100
és i3 7100 meg gt1030 ,2x4gb ddr4 be használom

[ Szerkesztve ]

(#59055) Frawly válasza wasdffafaaff (#59054) üzenetére


Frawly
veterán

A kettő közül én is a Fury-t tartanám meg alapvetően, de attól is függ, hogy melyik mekkora tárterületű, melyikre van még jótállást, stb..

(#59056) arcitec


arcitec
addikt

Sziasztok M2.ssd-t keresek 1TB, ezekből mi az ajánlott vétel? De olvasva az összefoglalót nem lenne igazán gyorsabb mint, a "sima", melegedés lép(het) fel(+hűtő),sávszélesség probléma is lehet,illetve a fix sata3.ból is vehet el , azt pedig nem kéne. A lap Giga Z390 M Gaming. Jelenleg 1 sata3 szabad hely van. A lapon 2db m2.ssd hely van.Lehet jobb lehetne egy "sima" sata3? Azokból is melyiket. ár/érték/megbízhatósági szempontok szerint?
U.I:Meg ahogy nézem a sata3 olcsóbb is..

[ Szerkesztve ]

(#59057) Pyttawrx válasza arcitec (#59056) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
A sima sata3 és az m-2 sata sebessége megegyezik, viszont ha a másik m.2 az pcie akkor nvme ssd-t tudsz beletenni, akkor nagyon javaslom a Samsung 970 EVO 1TB M.2 PCIe MZ-V7E1T0BW, igaz ennek borsos az ára, viszont brutál jó és gyors

(#59058) arcitec válasza Pyttawrx (#59057) üzenetére


arcitec
addikt

De ahhoz kell egy + pcie beszerelő lap is nem?

(#59059) Pyttawrx válasza arcitec (#59058) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem, a lapod tudja! (Z390 M GAMING)
Lapkakészlet:1 x M.2 foglalat (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280/22110 PCIe x4/x2 SSD támogatása) (M2Q)1 x M.2 foglalat (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280 SATA és PCIe x4/x2 SSD támogatás) (M2P)

(#59060) arcitec válasza Pyttawrx (#59059) üzenetére


arcitec
addikt

Ok és az a meghajtó tud "C" lenni? Illetve kell-e rá hűtés.
Apropó kérdés akkor miért érdekes a pcie tulajdonság ha m2 slotba megy.
Mondhatni nem kicsit zavartál össze. Kérlek részleteiben kifejteni, ha lehetséges.
Mert most úgy látom a pcie(tulajdonság) akkor kellene,ha nem lenne m2 slot. Vagy nem?
U.I: varmi2 : Köszi szépen... :R

Akkor már csak az a kérdés kell-e hűtőborda rá? :U És a 6 sata3-ból egy sem záródik ki igaz?
5 van jelenleg használatban.

[ Szerkesztve ]

(#59061) varmi2 válasza arcitec (#59060) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mert az nvme ssd ami az m.2 slotba megy szintén a pcie sávot használja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#59062) arcitec válasza arcitec (#59060) üzenetére


arcitec
addikt

Mi a különbség az (M2P) és az (M2Q) között.

(#59063) varmi2 válasza arcitec (#59062) üzenetére


varmi2
nagyúr

x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280/22110 PCIe x4/x2 SSD support) (M2Q)1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280 SATA and PCIe x4/x2 SSD support) (M2P)
Az a különbség, hogy Q végübe csak nvme ssd mehet, míg a másikba nvme és sata m.2 ssd is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#59064) Bodz válasza arcitec (#59062) üzenetére


Bodz
nagyúr

M2Q a felső foglalat, ebbe csak pcie (nvme) ssd mehet. Az M2P az alsó, ebbe pedig pcie és sata is.

[ Szerkesztve ]

(#59065) jokeph válasza arcitec (#59062) üzenetére


jokeph
nagyúr

Lényegében annyi, hogy ennél a lapnál, ha M2 NVMe (pci-e) SSD van az M2P slotban, akkor tiltódik a SATA1-es port, ha M2 SATA SSD-t teszel ugyanide, akkor meg a SATA 0-ás port fog tiltódni. Én mindenképpen vennék egy jó árú NVMe pci-e SSD-t és bedobnám az M2Q portba (ebben M2 SATA nem megy!), és nem tiltódik le egy SATA port sem. :D

Táblázatosan, alaplapi manual 16. oldalán találod. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59066) Pyttawrx válasza arcitec (#59060) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tud c lenni, a többit már megválaszolták :)

(#59067) arcitec válasza jokeph (#59065) üzenetére


arcitec
addikt

Köszönöm és persze mindenkinek aki válaszolt :R .
Tehát , akkor egy ilyet kell [link] az M2Q portba és marad 6 db sata3 is.
Egy kérdés ellenben még megmaradt, kellhet-e hűtőborda rá?

(#59068) varmi2 válasza arcitec (#59067) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen ilyen kell. Tehetsz rá hűtőbordát, meg fogja hálálni. De van olcsóbb is észre vételn amivel lasabb a samutól.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#59069) Pyttawrx válasza arcitec (#59067) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha teszel rá bordát az nem hátrány, ahogy írták is. Ezt veheted igen

[ Szerkesztve ]

(#59070) arcitec válasza Pyttawrx (#59069) üzenetére


arcitec
addikt

Most beszéltem a Samsung support-al és erre MZ-V7E1T0BW nem lehet állítólag felrakni.
Állítólag a Samsung a legjobb nem a Kingston , vagy ez a modell ajánlott?
Hűtőben erre gondoltam, [link] , de akkor most nem értem, mert a support azt mondja nem kell és nem is lehet.
Ellenben nem mondanám, hogy a Kingston olcsóbb : [link]

[ Szerkesztve ]

(#59071) varmi2 válasza arcitec (#59070) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azért írják hogy nem lehet, mert ha eltávolítod a matricákat az ssd-ről, akkor ugrik a garancia. Ha rajta hagyod és úgy teszed rá a hűtőbordát, akkor valamelyest romlik a hőátadás. De még így is jobb, mint ha nem lenne rajta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#59072) Pyttawrx válasza arcitec (#59070) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen a garvesztés miatt nem ajánlott, ha nem játszol vele és a házban normális a hűtés, akkor nem kell, nem szükséges. :) Kingston NE, azt felejtsd el ennél a szintnél. :) Meg ahogy írták a pírra is teheted nem lesz tőle rosszabb. Én simán lehuztam a papírt óvatosan, a aj lenne visszateszem. Nekem más márka van és laptopban, tehát ott nem olyan azért a hűtés, mert kevés a hely

[ Szerkesztve ]

(#59073) arcitec válasza Pyttawrx (#59072) üzenetére


arcitec
addikt

Köszönöm a válaszokat. Igen Samu lesz amit ajánlottál. Eszerint hatékony a hűtés és pont ezt a hűtőt néztem ki. [link] Igen és a papírra rakta rá. Csak kérdés lehet, ha le kell venni,akkor a ragasztó mit csinálna vele... :U

(#59074) Pyttawrx válasza arcitec (#59073) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Semmit ezek "könnyen" lejönnek majd. Szerintem emiatt nem kell aggódj

(#59075) redingitell


redingitell
senior tag

Mi az a hőfok, ami kezd veszélyes lenni egy nvme ssd,-re?
3 óra folyamatos játék alatt 57c is volt. Ez elfogadható?

(#59076) Pyttawrx válasza redingitell (#59075) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hűtőborda nélkül mérted? Anélkül bőven jó igen. Bordával meg elfogadható :) Mindenképp megfelelő az érték

[ Szerkesztve ]

(#59077) varmi2 válasza redingitell (#59075) üzenetére


varmi2
nagyúr

70C fölött nem jó. 57C az jó főleg borda nélkül, de bordával is vállalható.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#59078) Graphics válasza redingitell (#59075) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljesen ok

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59079) redingitell


redingitell
senior tag

Köszi mindenkinek, megnyugodtam. Az x570 aorus elithez kapott bordával.

(#59080) enonlui


enonlui
tag

Hello Mindenki!

Segítségeteket szeretném kérni, mégpedig abban hogy milyen ssd- ajánlotok amit tv re tudnék kötni filmnézés miatt. Ami legalább 500gb vagy 1 tb. És 3.0 tehát szeretném gyorsan rá tölteni laptopról a filmet hogy utána ra dugva a tv re tudjam nézni a filmeket? A válaszokat előre is köszönöm.

(#59081) enonlui


enonlui
tag

Sajnos hálózaton keresztül nem lehet nézni mert a 4k-s film mindig újra töltöget...

(#59082) Graphics válasza enonlui (#59080) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az USB3.0 limitáló tényező lesz.

TV tudja?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59083) enonlui válasza Graphics (#59082) üzenetére


enonlui
tag

Huha, meg se néztem. Most utana nézek

(#59084) Graphics válasza enonlui (#59083) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet egy külső merevlemez is elég.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59085) enonlui válasza Graphics (#59084) üzenetére


enonlui
tag

Igen eleg lenne. Csak nem akarok sokat várni amig rá másolom a laptopról.
2.0 a Tv
De tudja olvasni a 3.0 at. Nem?

(#59086) King Unique válasza enonlui (#59080) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik kérdés-válasznál leírtakat, ahol esetedben nyilván nem kell gamer külső SSD, azokat kihúzhatod.
Az USB 3.0 meg max. a SATA3-as SSD sebességéhez szűk keresztmetszet, de ott is csak részben, pláne UASP módban. Ellenben a tévéhez nyilván nem, ha amúgy is csak USB 2.0 portok vannak rajta. A HD és 4K-felbontású UHD filmek lejátszáshoz pedig megint nyilván nem. Az utóbbinál pl. egy combosabb UHD BD film is max. 88 Mbit/s, azaz 11 MB/s, amit az USB 2.0 is röhögve tud. Vagy akár 140 Mbit/s bitrátájú is lehetne itt leírtak szerint, ami megint csak 17,5 MB/s, amit szintén. Szóval ilyen célra a külső SSD elég overkill, max. PC-n, nagy adatmennyiség mozgatásánál lehetne inkább profitálni a sebességéből.

(#59087) Graphics válasza enonlui (#59085) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudja. De az USB3.0 az SSD-nek is szűk keresztmetszet lesz

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59088) Multibit válasza enonlui (#59085) üzenetére


Multibit
veterán

Ha ilyen türelmetlen vagy - én is ;] -, miért nem használsz LAN-t? XXI. század ;)
Egy gigabites, hálózatos mediaplayerrel lenne a legkényelmesebb az életed (nincs másolás).

(#59089) enonlui


enonlui
tag

Köszönöm a válaszokat!

A 3.0 azert irtam hogy gyorsan történjen az át másolás a laptopról az ssd-re.
Ennyire nem vagyok sajnos tájékozott a területen, itt a keresztmetszet kijelentésre értem.
Lan kábellel sajnos nem tudom össze kötni a laptopot mert ezen sajna nincs. De még hdmi sincs. Mert annyira fjucsörre akarták csinálni. Marmint a vékonysága/keskenység szempontjából hogy gondolom ezek nem fértek el.
Tehát csak egy olyan kábelek tudom össze kötni aminek az 1ik vége usb-c a masik hdmi. De igy a tévé nem latja gép tárhelyét. Csak a szokásos hdmi mód ot dobja fel. Hogy egy az egyben kép és hang kivetítés. De külön a meghajtón levő videókat nem látja.
Ezert szeretnék egy külső ssd-t

(#59090) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,

édesapámnak általános felhasználásra szeretnék venni egy Samsung 860 EVO 256GB-t. A gépe már elég régi, de gondoltam ez dob neki rajta valamit.

Egy Abit AB9 Pro alaplap van a gépbe, egy darab SATA III-s porttal. Mennyire rizikós ilyen régi alaplaphoz SSD-t venni, menni fog vele, van esetleg valakinek tapasztalata?

Köszönöm szépen!

Üdv,
z

(#59091) Graphics válasza zapikanka (#59090) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Menni fog, de nem SATA3 van rajta, hanem SATA300,. ami a SATA2-es. Ha nem Core2 Duo van benne, akkor egy fillért nem áldoznék arra a gépre.. Mert SSD-vel is lesznek majd laggolások.

Tehát túl drága SSD-t nem érdemes, max ha cseréltek később gépet.

15-17 ezer körül lehet kapni sima kétmagos 1150-s HP/Fujitsu brand gépet, abba 10-ért egy WD Green 3D-t és tökéletes neki évekig.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59092) Pyttawrx válasza zapikanka (#59090) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Ebbe nem Sata-III van. Én most tettem egy core 2 duo 4gb ddr2-es gépbe egy olcsóbb SSD-t és mérföldekkel jobb. Nyilván nem csodát kell várni. Ebbe felesleges a samsung, mivel nem használja ki, elég egy olcsóbb modell:
WD Green 3D
Crucial BX500
Patriot Burst
Patriot P200
még a talán PNY

(#59093) Soma01


Soma01
veterán

Szeretnék venni egy Samsung 850 pro-t. A SMART adatok megvannak. Tudnátok segíteni, hogy ezen adatokból kiderüljön, hogy kb. mennyi Írás van az SSD-ben? Túl sok nem lehet, mert 99%-os a kondíciója (Wear leveling).

(#59094) Pyttawrx válasza Soma01 (#59093) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nézd meg hd sentinellel.

(#59095) jokeph válasza Pyttawrx (#59092) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1.
Több C2D-s gépbe tettem 120 GB-os SSD-t (Gigabyte, Kingston V300), mindegyiket elégedetten használják azóta is, mintha új gép lenne. :D
(#59090) zapikanka
Abit AB9 Pro: ebbe a lapba max Core 2 Q6600/6700 a legerősebb CPU ami okés bele, Core 2 Duo-kból pedig E6600/6700. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59096) Raymond válasza Soma01 (#59093) üzenetére


Raymond
félisten

Rakd be a SMART adatokat ide.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59097) Soma01 válasza Raymond (#59096) üzenetére


Soma01
veterán

Ennyit tudok róla.

(#59098) Raymond válasza Soma01 (#59097) üzenetére


Raymond
félisten

A 241-esnel nem latni a lenyeget az utolso elotti oszlopban, abbol ki lehetne szamolni. Egy CrystalDiskInfo pl. kiirja GB-ban is (jobbra fent a Total Host Writes) ha az elado hajlando csinalni egy kepet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59099) Soma01 válasza Raymond (#59098) üzenetére


Soma01
veterán

Samsung magician van csak. Pont. Az ssd USB-n csatlakozik. Ennyit tudok. Max azt a számot meg tudom mondani pontosan.
Jól látom amúgy, hogy 99 százalékos? Szóval túl sok írás nem lehet rajta...

(#59100) Pyttawrx válasza Soma01 (#59099) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még 1x akkor hard disk sentinel, usb csatlakozás esetén is kiírja

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.