Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#50651) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

250Gb-os m.2 SSD-ből melyiket ajánljátok a következő notebook-ba?

Felhasználás: Általános dolgok, Irodai programok, Játék

HP Pavilion 15-BC400NH

Ehhez a felhasználáshoz indokolt a PCIe (nvme)?

Előre is köszi a választ!

(#50652) jeni válasza nemethchek19 (#50651) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Itt nem az a kérdés indokolt-e hanem betehető oda?

(#50653) nemethchek19 válasza jeni (#50652) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

(#50654) Frawly válasza w.miki (#50646) üzenetére


Frawly
veterán

Nem lesz tőle baja. De amíg nincs rádugva egy SATA kábel, addig a gép nem fogja látni az eszközt, mivel nem tud vele kommunikálni.

(#50655) jeni válasza Frawly (#50654) üzenetére


jeni
félisten

ott szerepel mint típus PCIe NVMe 3x4 de mint gyártó az már nem. a másik kérdés,hogy egy m.2 SSD esetén egy 256GB és a Nvme 3x4 256GB kettő közti különbség árban mennyi is lenne?
szerintem az olcsóbb lassabb,de nem észrevehető m.2 SSD-t venném

[ Szerkesztve ]

(#50657) Emperor_ válasza SPeti1984 (#50656) üzenetére


Emperor_
addikt

A Crucial BX500.

Azt nem írod, hogy mire használnád :U ...

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#50658) Dave567 válasza betyar1974 (#50648) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm a választ. :R

(#50659) mate0117


mate0117
csendes tag

Hello!

Laptopba szeretnék 250 gigás SSD-t venni.

Samsung 860 Evo vs. ADATA SU900?

A samsungot mindenki isteníti, szóval biztos nem rossz, viszont már TLC-s és 150 TBW-s
Az ADATA "még" MLC-s és 200 TBW-s + olcsóbb is kicsit...
Mindkettőre 5 év gari van.
Van annyival jobb vezérlője a Samsungak, hogy azt legyen érdemes megvenni? Ki mit venne?

Köszi! :)

(#50660) andaman


andaman
tag

Üdv.
250GB Samsung 860 EVO-hoz venném az 1TB WD 3.5" SATA-III 64MB Red NAS winchestert
Jó ez így?
Irodai alkalmazások, videónézegetés, képek.
Nem tudom ez a kérdés ide, esetleg a HDD fórumba illik.

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#50661) dudu5130


dudu5130
őstag

Sziasztok!
Szerintetek, hogy érdemesebb kialakítani az új gépemet. Van egy HDD-m és ez mellé szeretnék egy SSD-t. Amit kinéztem az egy Crucial MX500 500Gb SATA-ban és M.2-ben. Szerintetek vegyek-e egy SATA SSD-t egy kisebb pl 240-250 Gb-os M.2 ssd-vel vagy csak vegyem meg az M.2 változatát? Vagy esetleg valami más javaslat?

(#50662) betyar1974 válasza andaman (#50660) üzenetére


betyar1974
senior tag

Mi baj lehetne? Sokáig használtam(wd black) így, semmi gond sem volt. Csakis a mod.táp végett vettem ki, mert nem kellenek + vezetékek a pc-be, így lett külső

(#50663) Frawly válasza mate0117 (#50659) üzenetére


Frawly
veterán

Az SU900 sem klasszik MLC-s már, hanem 3D MLC. Specifikációkra elég jó SSD, de ketten is vettek itt a topikban, és mindkettő embernek szektorhibás volt már újkorában, egyiknek cserélték, az is hibás volt. Az Adatákkal úgy tűnik egyre több baj van, úgyhogy csak a saját kockázatodra vegyél. A Samsunggal nem lehet mellényúlni, hiába „csak” 3D TLC, a megbízhatóság nem a NAND típusán múlik, inkább a vezérlőn.

(#50664) mate0117 válasza Frawly (#50663) üzenetére


mate0117
csendes tag

Köszi szépen! :R
Akkor marad a Samu.

(#50665) betyar1974 válasza dudu5130 (#50661) üzenetére


betyar1974
senior tag

Ezek szerint egy foglalatos(m.2) lap, ezesetben én bíztos 500gb(egybe) m.2-est venném. Kevesebb vezeték, kevesebb kontakt, ha 2db m.2 lenne a lapon, akkor jó lenne a 250-250

(#50666) SPeti1984 válasza Emperor_ (#50657) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Asztali gépbe jelenleg 120gb-os van mellette több hdd-vel és gondoltam vennék egy nagyobbat azt meg áttenném laptopba.

(#50667) dudu5130 válasza betyar1974 (#50665) üzenetére


dudu5130
őstag

A lap egy MSI B450 Gaming Pro Carbon. 2 M.2 slot van.
Az m.2-re és a SATA-ra is ugyanazt a sebességet adják meg, a valóságban van különbség?

[ Szerkesztve ]

(#50668) fefer


fefer
csendes tag

Intel 545s 128GB, Intel 545s 256GB - ról mik a tapasztalatok? Szerintem jó árban vannak 5 év garival. Nem látom, hogy valaki is venne ilyet. Milyen hátrányai vannak ezeknek a Samsung EVO-val és az MX 500-al szemben?

Az áram allatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#50669) Frawly válasza dudu5130 (#50667) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, nincs különbség sebességben. Az MX500 egy SATA SSD, SATA interface-en kommunikáló vezérlőchip van rajta. A sima SATA3 és az M.2 SATA csak fizikai kialakításban különbözik, meg hogy utóbbihoz nem kellenek kábelek, de sebességre egyformák.

Amire te eredetileg gondoltál, az az M.2 PCIe NVMe, mint a Samsung 970-es széria. Az már sebességre is gyorsabb.

(#50668) fefer: vállalható SSD az Intel 545 is, hátránya nincs. Ha annyira kell az 5 év gari, és annyira olcsó, vehető, de ha nem nagy az árkülönbség, én inkább 860 EVO-t vagy MX500-at vennék helyette. Azok elterjedtebb modellek, több velük a tapasztalat, jobb a szoftveres támogatottságuk (pl. jobb SSD-s toolbox és klónozószoftver jár hozzájuk).

[ Szerkesztve ]

(#50670) Frawly válasza Frawly (#50669) üzenetére


Frawly
veterán

Kimaradt: az Intel SSD-knél még arra is kell figyelni, hogy azoknál az TBW limit abszolút korlát. Ha azt eléri a meghajtó, akkor átkapcsol a vezérlő read only módba. Más SSD-ken, ha eléred a TBW limitet, akkor sem történik semmi a garivesztésen túl, az SSD működik tovább csökkent kondícióval.

(#50671) dudu5130 válasza Frawly (#50669) üzenetére


dudu5130
őstag

és az NVMe M.2 ssd-kből mik ajánlottak? Van belőle best buy?

(#50672) Frawly válasza dudu5130 (#50671) üzenetére


Frawly
veterán

Rászánt pénzbeli kerettől függ. A Samsung 960-970 (a 970 szerintem a best buy), Plextor M8P/S-M9P/S-széria (ez eléggé melegszik), Corsair MP500, Adata SX8200, Adata S11 Gamix, WD Black NVMe, ezek ajánlottak főleg. Vannak ezeknél is olcsóbbak, de azok jellemzően csak visszavágott sebességű, x2-es SSD-k (Adata SX6000, SX7000, Kingston A1000), nem full sebességű x4-esek. Nincs közöttük túl nagy árkülönbség, a 256 gigások mennek 19-25 ezer között. Ha meg a sebesség nem fontos, csak játékok alá lesz, akkor arra meg jobb M.2 SATA-t venni.

[ Szerkesztve ]

(#50673) fefer válasza Frawly (#50669) üzenetére


fefer
csendes tag

És 128 GB-ból milyet javasolsz az Intel helyett?

Az áram allatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#50674) Raymond válasza fefer (#50673) üzenetére


Raymond
félisten

Semmilyet, inkabb egy 256GB SATA-t.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50675) dudu5130 válasza Frawly (#50672) üzenetére


dudu5130
őstag

Leginkább játszom, igen. Akkor arra elég az MX500 is bőven?

(#50676) csorba23


csorba23
tag

Kérhetnék segítséget? Vettem egy 860 Evo 500-at. Át kéne rakni a Win10es rendszeremet a mostani 850 Evo 250-esről. De akárhogyan is csinálom, az új SSDre kerülő kötet mérete ugyanakkora lesz, mint az átmásolt köteté. A klónozás indításakor csökkenteni tudom a kötet méretét, de növelni nem. Utólag sem tudom a méretet növelni. Macrolex Reflecttel próbáltam, utána még két másik klónozó programmal is. De vagy ott marad az új SSD fele üresen, vagy új kötetet tudok létrehozni. Egyik sem megoldás számomra.

(#50677) dugo_ válasza csorba23 (#50676) üzenetére


dugo_
veterán

Klónozd át, bootolj be, futó Windows alól pedig Minitool Partition Wizard-dal bővítsd ki.

(#50678) csorba23 válasza dugo_ (#50677) üzenetére


csorba23
tag

Istenkirály vagy! :C :R
Sikerült! :))

(#50679) Frawly válasza dudu5130 (#50675) üzenetére


Frawly
veterán

Arra elég az MX500. Annyi, hogy a játék nem 23, hanem 24-25 mp alatt tölt be róla maximum, de van, ahol ennyi különbség sincs. Vagy a bootidő 4,7 mp. helyett lesz 5-6 között. Így inkább NVMe helyett dupla tárhelyű SATA-s, M.2 SATA-s jobban megéri.

(#50676) csorba23: az nem jó, hogy az eredeti 250 gigás partíció mögé simán csinálsz egy második 250 gigásat? Aztán a C: kötet mellett lesz egy D: is. Semmi kényelmetlenséget nem okoz, sőt, inkább kifejezetten előnyös, hogy telepítést nem igénylő programokat, játékokat, letöltéseket, doksikat a D: köteten tárolsz, így ha újra kell húzni a Windows a C:-n, akkor nem kell utána minden adatot visszamásolni.

Szerk.: sztornó, látom Sandu Ciorba megoldotta időközben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50680) csorba23 válasza dugo_ (#50677) üzenetére


csorba23
tag

A régebbi lemezen volt egy 466MB-s helyreállítási partíció. Klónozás során ez is klónozásra került, de az új meghajtón ennek a partíciónak a típusa nem "helyreállítási partíció", hanem elsődleges.Ez okozhat gondot?

(#50681) Frawly válasza csorba23 (#50680) üzenetére


Frawly
veterán

Nem okoz gondot. Én ezt a helyreállító-partíciót mindig le is törlöm. Az előtelepített gyári Windows tele szokott lenni bloatware-rel, adware-rel, szeméttel. Néha még malware is akad rajta, voltak ebből botrányok a HP-nél, de talán a Lenovonál is. Csak addig érdemes meghagyni ezt a partíciót, amíg 14 napos visszaküldési határidőn belül vagy online vásárlásnál. Egyébként nem kell semmihez. Van, aki meg szokta hagyni hogy a gép értékét növelje, de semmin nem növel rajta, nem érdemes használni. Akinek Windows kell, szedje le a MS oldaláról a legfrissebb tiszta lemezképet, és telepítsen rendesen abból, ne gyártó által gányolt verzióval szenvedjen.

(#50682) dugo_ válasza csorba23 (#50680) üzenetére


dugo_
veterán

Csak akkor, ha szeretnéd kihasználni a recovery partíció nyújtotta előnyöket.

Én nem használok ilyet, ezért nem tudok első kézből infót adni. Az internet azt mondja, hogy ilyenkor vagy parancssoros mókolással megmondod a rendszernek, hogy márpedig az a recovery, használja akként, vagy csak simán törlöd és hozzácsapod a C:\-hez, hiszen így most nincs funkciója.

(#50683) csorba23 válasza dugo_ (#50682) üzenetére


csorba23
tag

Köszi neked is és Frawlynak is!

(#50684) King Unique válasza csorba23 (#50680) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván klónozásra került, mivel a Windows 10 (is) létrehoz BIOS-MBR és UEFI-GPT telepítésnél egyaránt kisebb partíció(ka)t a rendszer számára. Ezeket pedig eleve át kell klónozni, mivel a rendszer részei. Törölni pedig nem javasolt őket, mert az gondot okozhat a rendszer, illetve a WinRE esetében a helyreállítási környezet működésénél is.

Egyébként nem derült ki milyen programmal klónoztad, de egy normális szoftver (pl. Macrium Reflect) nyilván 1:1-ben átmásolja a szükséges partíciókat és ami a forrásmeghajtón helyreállítási partíció, az a célmeghajtón is az lesz. Aztán nem mutattál screenshotot a lemezkezelőről sem, hogy pontosan mi a gondod a kiterjesztésnél. Ha a rendszerpartíció (C) és a klónozás után fennmaradt nem lefoglalt terület közé van ékelődve a WinRE, akkor van a probléma. Ez esetben max. külső particionáló programmal lehet megoldani a kiterjesztést, átmozgatást. De ezt sem minden esetben javasolt erőltetni, pláne rendszerpartíciók esetében!

Egyébként meg eleve a másik SSD topikban kellett volna feltenni a kérdést, amit az összefoglalóban is le van írva világosan.

Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!

[ Szerkesztve ]

(#50685) csorba23 válasza King Unique (#50684) üzenetére


csorba23
tag

AOMEI Backupperrel klónoztam. De Macrolex Reflect-el is próbáltam. Át is klónozódott, de a lemezkezelő nem írta ki, hogy helyreállítási partíció lenne. Az előbbi hozzászólások tükrében töröltem ezt a partíciót.

(#50686) King Unique válasza csorba23 (#50685) üzenetére


King Unique
titán

Ha a forrásmeghajtón még helyreállítási partíció, illetve a Windows 10 újabb verzióinál OEM-partíció néven szerepelt a WinRE, ellenben az említett programokkal történő klónozás után a célmeghajtón már nem, akkor az elég siralmas... Nálam a Macrium Reflect nem szokta így elcseszni, az normálisan átklónozza a rendszert és a szükséges partíciókat. Ha már törölted és nem okozott gondot, bootol rendesen a Windows, akkor elvileg elmegy úgy is. De normál esetben ezeket a rendszer által nem véletlenül létrehozott kisebb partíciókat eleve nem javasolt törölni, mint már említve volt.

[ Szerkesztve ]

(#50687) wsanyi válasza mate0117 (#50659) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Szia!

Az a kérdés, mennyit használod. A TLC hamarabb megy tönkre, mint az MLC. Ma már nehéz MLC-s SSD-t találni. SLC lenne a legjobb, de azt még nehezebb. Lehet, Kingstone-t is érdemes mengézni, pl. Hyperx FURY.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#50688) wsanyi válasza csorba23 (#50685) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Bocsi, h külön írok, Paartition Wizard Home-ot betöltöd, leklónodzod vele a teljes HDD/SSD tartalmát vaáloztatás nélkül (azonos partícióméretekkel), újraindítja a gépet, és akkor a bootolás során elkezdi másolni aza datokat, majd beboot-ol a gép, amikor készen van. Én semmit sem törölnék. A helyreállítási partíció okkal van ott. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#50689) Amazonas válasza wsanyi (#50687) üzenetére


Amazonas
senior tag

"A TLC hamarabb megy tönkre, mint az MLC."

Egyre inkább az látszik, hogy a mai 3D TLC-k világában ennek már nem nagyon van jelentősége, mert a mai minőségi TLC-k is bőven évekig bírják az átlagos felhasználással keletkező írásmennyiséget. A gyártók által megadott TBW-limit - kevés kivételtől eltekintve - csak egy mérföldkő az SSD életében, a gyártó által garantált írásmennyiséget jelöli, de attól függetlenül az eszköz továbbra is üzemképes.
Sokkal valószínűbbnek látszik ma már az, hogy a NAND-ok helyett a vezérlőchip-ek adják be a kulcsot.

A Kingston HyperX Fury pedig a SandForce vezérlővel pedig már igencsak oldschool darabnak számít. Nem tömöríthető adatok írásakor a SATA-sávszél felére-harmadára zuhan be a sebesség - az IOPS számokról nem is beszélve. Ráadásul, képességeihez mérten aránytalanul drága (a boltok valószínűleg az eredeti beszerzési ár környékén akarják továbbra is eladni), ezért szerintem ma már nem ajánlott vétel.

[ Szerkesztve ]

(#50690) dudu5130 válasza Frawly (#50679) üzenetére


dudu5130
őstag

Köszönöm!

(#50691) betyar1974


betyar1974
senior tag

1hét-1hó garival érdemes venni ssd-t? Lényeg: 981,961,xg5 ezek esetében, meghibásodási arány, vagy felejtős?

(#50692) duronx


duronx
senior tag

sziasztok, van egy asus h97 pro gamer alaplapom s szeretnèk venni egy m2es ssd, ezt a kèt ssd.èt nèztem ki:
1.crucial mx500 m2 250Gb
2.intel 545s 256Gb
Ezek jók az èn alaplapomba? ill melyiket javasoljátok ha rendszernek ès játèkokhoz szeretném használni.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#50693) betyar1974 válasza duronx (#50692) üzenetére


betyar1974
senior tag

Gyártó szerint(spec.) támogatja, sőt az mx100-as még a qvl-ban is szerepel. mx500-at többen javasolják

[ Szerkesztve ]

(#50694) lemusz


lemusz
addikt

Alaplapom: Asrock B360M Pro4 [link]
Kinézett NVME: Transcend 128GB NVMe PCIe TS128GMTE110S - 11K

Működnének együtt? Windowst és 1-2 játékot lehetne rá telepíteni? Egyáltalán ajánlott ilyet venni? Magát az írási-olvasási adatokat nézve szerintem nekem megérné azt a 3 ezer forintot amivel többe kerül a satásoknál. Régi 60 gigás kis SV300-as kingston ssd-met szeretném lecserélni, már már öregecske, szűköcske, 15TB megfordult rajta. Kicsit félek a hőmérsékletek miatt, amit ezek produkálnak.

[ Szerkesztve ]

(#50695) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok. Egy Adata SU 900 Ultimate ssd-t neztem ki magamnak. Jatekok futtatasara hasznalnam. Egy regebbi intel mlc ssd 520 as ssd-m van,a mai napig megy. Ezzel a tipussal is jol jarnek? (Ekezet nelkuli irasert elore is elnezest).

(#50696) duronx válasza betyar1974 (#50693) üzenetére


duronx
senior tag

Köszönöm :R

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#50697) Frawly válasza pistabyte (#50695) üzenetére


Frawly
veterán

Olvass vissza az 50663-as hozzászólásig.

Játékra jó bármi. Leginkább a 860 EVO-t és MX500-at szoktuk ajánlgatni. Az Intel 520 jó SSD, de már nem nagyon lehet kapni.

(#50698) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Ezzel az SSD-vel van valami tapasztalat?

Külső házba menne onnan meg tv alá filmezni full hd meg 4k.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#50699) Amazonas válasza Moonwolf (#50698) üzenetére


Amazonas
senior tag

Melyikkel? :)

(#50700) Moonwolf válasza Amazonas (#50699) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Úgy tűnik lemaradt. :)

Silicon Power S55

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.