Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#50351) margithid válasza potyi23 (#50350) üzenetére


margithid
veterán

Ahogy gondolod, én se akrtam sokat kiadni érte, de 17k-ért megérte szerintem, nekem 120 GB is elég lett volna, de olyan kicsi az árkülönbség már, hogy inkább 240-eset vettem.
Másik gépembe szerintem majd jövőre kell venni ssd-t, remélem addigra már a 480 GB-osok is 20k körül lesznek!lesznek

(#50352) huszkab


huszkab
csendes tag

Sziasztok! :)

SSD vásárlás előtt állok és lenne pár kérdésem.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 18-20K
2. Mekkora SSD-re van szükség? 120gb/(esetleg ha ilyen árban van jöhet a 240gb is)
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Laptop és M.2
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Y520
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) 3év elegendő
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? átlagos, mindennapi használat + egy kis játék

Ezeken felül még annyit, hogy ha én szedem szét itthon akkor garanciát veszti-e a laptop és mennyire nehéz ez. Illetve
1 terrás HDD van benne és e mellé lenne az SSD szóval mind a kettő egyszerre lenne benne. Nem tudom mennyit számít ez mivel fogalmam sincs, hogy mekkora hely van az SSD-nek ( ha minden igaz ebben a tipusban mivel alapból HDD így van hely az SSD-nek külön de ebben nem vagyok biztos) a laposban és befolyásolják-e egymást.

A válaszokat előre is köszönöm!

Pacsi

[ Szerkesztve ]

"Ravaszabb csak akkor leszel ha ravaszabb ellenféllel játszol"

(#50353) Televan74 válasza huszkab (#50352) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hát talán a Samsung 860 EVO 250GB M.2 van 18.000 - 19.000 körül. [link]

SSD beszerelés videó. [link] Burkolat leszedése kicsit macerás.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#50354) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

Régi gépem gyorsítanám.
Alaplap: MSI 870A-G54, AMD phenom x4
Tudok ebbe tenni SSD-t? Ha igen milyen ajanlott? Mert olvastam visszább, hogy a samsung 960as nem igazán bírja a régi amda chipsetet, az ajanlasok között szereplők nagy részét mar nem lehet kapni.

128as elég szerintem, csak rendszernek kell.

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#50355) Raymond válasza ra^ven (#50354) üzenetére


Raymond
félisten

A Crucial BX500 jo aron van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50356) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Egy másik topikban már feltettem az alábbi kérdést, de még senki sem válaszolt:

Érdeklődni szeretnék, hogy az ASRock Fatal1ty Z97 Killer teljes mértékben ki tud használni egy ADATA XPG SX6000 128GB M.2-es SSD-t?

Illetve, ha nem, akkor mit javasolnátok helyette, hasonló áron? A hasonló sebesség sem lenne rossz :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#50357) erikke17 válasza erikke17 (#50309) üzenetére


erikke17
őstag

Erre tudna nekem valaki választ? :D

Köszi.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#50358) Frawly válasza jolti05 (#50356) üzenetére


Frawly
veterán

Pont most írt erről Raymond a (#50337)-es hozzászólásban, ezen az oldalon.

Vannak helyette jobb vételek (Adata S11, SX8200) alig drágábban. A te lapod max. egy SX6000-et tud kihajtani, mivel a lapon csak Gen2x2 M.2 csati van, aminek a sávszélesssége max. 1 GB/sec, így az SX6000-nél gyorsabb SSD-t nem tudna kihajtani.

(#50359) Raymond válasza jolti05 (#50356) üzenetére


Raymond
félisten

Inkabb egy Crucial MX500 250GB M.2 SATA +3000-ert: [link] Tobb ertelme van mint ennek a lassu NVMe-nek foleg abban a lapban. A max sebesseg a slot-on 1GB/s (gyakorlat 800MB/s) igy ennel az SSD-nel nem kell jobb, de mondjuk ha valtasz jobb gepre es ezt megtartanad akkor nem hasznalod ki az uj lap lehetosegeit. A gyorsabb NVMe-k pedig mar annyival dragabbak hogy akkor inkabb egy 240-256GB M.2 SATA SSD-t, foleg mert 120-128GB meetben semmit nem hasznalsz ki az NVMe plusz sebessegebol mert nincs mivel es hol, ugyanis nincs hely :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50360) Frawly válasza erikke17 (#50357) üzenetére


Frawly
veterán

Betöltési időknél nem hátrány. Csak nagy adag fájlmásoláskor jön ki, akkor is íráskor főleg. Ha nem másolsz sokat fájlokat, akkor nagy hátrány nem ér miatta. Főleg, ha SATA2-re lesz úgyis korlátozva.

(#50361) jolti05


jolti05
őstag

Frawly & Raymond:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#50362) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

egy atom lassú HP 250 G5 laptopot szeretnék gyorsítani ssd-vel. Úg ylátom több verzió van ebből a gépből, a konkrét laptop az egy w4m72ea#akc különben:
HP oldala

Ha jól értelmezem ezt, bármilyen normál ssd-t bele rakhatok ugye? A vinyó helyére menne mindenképpen.

Support all 7mm/9.5mm, SATA 2.5 in hard drives
Hard drives
500 GB 5400 rpm SATA (7/9.5 mm)
500 GB 7200 rpm SATA (7 mm)
1 TB 5400 rpm SATA (9.5 mm)
1 TB Hybrid
Solid state drives
M.2 SATA-3
128 GB SATA-3
256 GB SATA-3 TLC
1TB 5400RPM SSHD with 8GB NAND (9.5 mm)

Ha igen, egy 860 EVO-t gondoltam... előre is köszi a válaszokat!

(#50363) Raymond válasza Orgi (#50362) üzenetére


Raymond
félisten

Ugy nez ki van benne M.2 SATA port, vehetsz abba egy SSD-t es akkor megmarad a HDD az adatokra. Az aruk ugyanaz mint a 2.5" tarsaike.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50364) Amazonas válasza erikke17 (#50357) üzenetére


Amazonas
senior tag

(#50365) luck66


luck66
tag

Sziasztok
ez a típus is a "problémás" Adata-k közé tartozik?

ADATA XPG ASX950 120GB

köszi

[ Szerkesztve ]

(#50366) Frawly válasza luck66 (#50365) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tudni róla semmit, itt pl. még nem vett senki. Ez, amit kérdezel, nem is az SX950, mert abból nincs 120 gigás. A sima SX950 a specifikációk alapján 3D MLC-s, magas íráslimit, sebességre sem néz ki rossznak. Ráadásul az Adata 6 (!) év garit ír rá, de nem látok sehol, mindenhol SX950U van helyette.

Ez a 120 gigás az SX950U lesz, de arról sem tudni semmit. 3D TLC-s, SU800-SU900-zal megegyező (magas) íráslimit, 5 év gari, sebességadatok is korrektnek néznek ki. Ha nem riaszt el a nem túl jó alakulása az Adata számainak, bepróbálhatod, mert az ára sem rossz. Eddig kicsit magasan volt az ára, ezért nem került itt a topikban senkinek a látókörébe.

(#50367) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

tudtok olyan helyet ajánlani budapesten, ahol a crucial mx500 250-es vagy 500-as ssd-t 5 év garanciával adják?

3 év garival találok, de 5 évvel nem, csak 1TB-osat

(#50368) Szabikaa20 válasza DeFranco (#50367) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Például... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#50369) luck66 válasza Frawly (#50366) üzenetére


luck66
tag

köszi,
igen,az lesz az,amit említettél.
ASX950USS-120GT-C

[ Szerkesztve ]

(#50370) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Ti a kettő közül melyiket választanátok használtan, ugyan annyiért?

SK Hynix 512GB SC300 vagy Intel SSDSC2BP480G4? :R

Topicban rákeresve semelyikről sem találtam semmit.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#50371) Frawly válasza aAron_ (#50370) üzenetére


Frawly
veterán

Az Intel-t. Arra jobb a terméktámogatás. Attól is függ, hogy melyiken mennyi a kondíció, és mennyi írás van rajtuk, mert ha az Intel rojtosra van írva, akkor a másik jobb választás lehet.

(#50372) aAron_ válasza Frawly (#50371) üzenetére


aAron_
őstag

Gondolom nincs ilyen éles határ, de kb. hány TB-ig tekinthető nem rojtosnak? Csak az írás számít, vagy az olvasás is?

What is your ikigai?

(#50373) margithid válasza aAron_ (#50372) üzenetére


margithid
veterán

Nekem intel 530 120 GB van, 3-4 éves és 273 tera lett ráírva eddig, kondíció 20%. Haldoklik, naponta többször lefagy az operációs rendszer, de ha újraindítom a böngészőket, akkor után helyreáll a Win10.

Intel 520 120 GB, 230 tera írással 80%-os kondíción van jelenleg, ott semmi baj nincs, pöpecül müködik minden.

(#50374) Raymond válasza aAron_ (#50372) üzenetére


Raymond
félisten

Az Intel-nel eles hatar van. A beallitott TBW vagy daily writes megszorozva a garancia napokkal a vegso hatar. Alltalaban linearisan csokken a elattartam es amikor eleri a nullat akkor read only modba valt. Ezert nem mindegy mennyi volt mar rairva es hogy mennyit/hogyan szeretned meg hasznalni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50375) Frawly válasza aAron_ (#50372) üzenetére


Frawly
veterán

Mérettől is függ. Olyan 100 TB környéke nálam már rojtosra írás, de az 50 TB is komoly írási mennyiség. Volt itt a fórumon, aki vett egy használt SP920-at és csak vásárlás után vette észre, hogy 300 TB volt már rajta. Ezért még vétel előtt kell kérni az eladótól SMART adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#50376) vjacintka


vjacintka
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni a gépembe egy SSD-t és lecserélni a HDD-t. Ezért ki is néztem egy nagyobb tároló kapacitású tárolót.
A kérdésem azonban az lenne, hogy milyen csatlakozásút vegyek, befolyásol ez bármit is. Játékra lenne főleg használva.

A 3 SSD variáns(Samsung):
klikk

Alaplapom: klikk

(#50377) Raymond válasza vjacintka (#50376) üzenetére


Raymond
félisten

Az mSATA eleve nem megy a lapodba, de sebessegben egyebkent egyformak igy mindegy hogy M.2 vagy a 2.5" amit veszel. A lapodon van 2x M.2 slot igy talan M.2-est is veheted, nem kell kabelozni. Meg mindig marad egy ha a jovoben valamikor veszel egy M.2 NVMe SSD-t :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50378) Frawly válasza vjacintka (#50376) üzenetére


Frawly
veterán

M.2 SATA vagy 2,5 colos SATA3. Ízléstől függ. Az M.2-es kevesebb helyet foglal, nem kellenek hozzá kábelek. Sebességre ugyanaz a kettő.

Az mSATA nem jó ebbe az alaplapba.

(#50379) vjacintka


vjacintka
tag

Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek. :)

(#50380) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Egy 2009-es Macbook Proba keresem a legolcsobb 250Gb koruli SSD-t angol amazonrol amit lehet kapni. Filmezehez, Youtubehoz, es talan Photoshophoz kellene. Eddig ezeket talaltam ami le van arazva:

£47 - Crucial MX500 CT250MX500SSD1(Z) 250 GB Internal SSD (3D NAND, SATA, 2.5 Inch)
£46 - Western Digital WDS250G2B0A WD Blue 3D NAND Internal SSD 2.5 Inch SATA, 250 GB - Black
£40 - SanDisk SSD PLUS 240 GB Sata III 2.5 Inch Internal SSD, Up to 530 MB/s
£37 - Crucial BX500 CT240BX500SSD1 240 GB Internal SSD (3D NAND, SATA, 2.5 Inch)
£30 - Western Digital WDS240G2G0A WD 240 GB Internal SSD 2.5 Inch SATA, Green

En Crucialrra szavazom mert olyat hasznalok, de szerintem a WD Green is eleg lenne ha csak nincs valami ami miatt marara nem ajanlatos. Igy is a koltsegvetesen tullog az SSD vasarlas szoal az ar tenyleg komoly szemszog. Jelenleg 160Gb SATA vinyo van benne ami borzasztoan lassu. Ujratelepites segitett valamiben de szerintem hamarosan ki is fog nyiffanni.

Elore is koszonom a valaszokat.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#50381) Frawly válasza kem (#50380) üzenetére


Frawly
veterán

Ezekből az MX500 a legjobb választás. De vállalható a WD Blue és a SanDisk Plus is. WD Green-t semmiképp ne, az elég lassú.

Esetleg ha nagyon a spórolás a szempont, akkor
Patriot BURST High Performance 240GB 2.5" Solid State Drive, SSD, PBU240GS25SSDR £32.96
Crucial BX500 CT240BX500SSD1(Z) 240 GB Internal SSD (3D NAND, SATA, 2.5 Inch) £38.96

Bár azt nem tudom, hogy a Macbook melyik SSD-vel támogatja a TRIM-et, a MacOS állítólag válogatós ilyen szempontból, csak azokon az SSD-ken megy alapból, amelyeket az Apple átszitázva eleve beletesz a termékeibe.

De ha valami kupon vagy vásárlási keretakció miatt nem ragaszkodsz az angol Amazonhoz, akkor az angol eBayen van 43 fontért MX500. UK-en belül ingyenes postázással, míg Amaznon általában rádvernek még kiszállítási költséget is, ha nincs Amazon Prime előfizetésed.

[ Szerkesztve ]

(#50382) Frawly válasza Frawly (#50381) üzenetére


Frawly
veterán

Sőt, az utolsó linken lévő eladónál a BX500 is csak 32 font.

(#50383) kem válasza Frawly (#50381) üzenetére


kem
addikt

Szia. Koszi a valaszokat!

Ebayrol nem rendelnek mert nem biztos, hogy ideer idoben mire repul el a laptop tulaja. Foleg, hogy nem maindlandrol kuldik konkretan hanem egy szigetrol a Channel Islands-rol. Amazon meg masnapra kihozza Prime-al. Ez a Patriot egyelore elegge tetszik:£32.96

szerk:
najo az ertekelesek alapjan nem annyira tetszik mar :D akkor rairok az ebayes arcra. ha nem tudja garantalni a 24 oras deliveryt akkor feljebb kell mennem arban.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#50384) Raymond válasza kem (#50383) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem azt vedd amit le tudnak idoben szallitani. Ha az a talan 10-15GBP difi problema a komplett arat figyelembe veve akkor ott mar mas gondok vannak es sok sikert az uj tulajnak a HDD-re varakozasban hasznalat kozben, mert lassan tobb energia es ido elmegy a valogatasra mint az arkulonbozet. Sot, mar talan el is ment tobb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50385) Misi61


Misi61
tag

Sziasztok. Segítséget kérnék. A lányomnak van egy lenovo y 50-70-es laptopja. Egy ssd-re szeretné cserélni a vinyót. Kb 500gb-os kellene ,de nem tudom hogy milyen tipusut vegyek neki. Láttam gyors Samsungokat, csak a csatlakozás miatt vannak kétségeim.(40-50 ezret szánnék rá)

(#50386) Raymond válasza Misi61 (#50385) üzenetére


Raymond
félisten

Sima 2.5" SATA a csatlakozas es formatum, a Samsung 860 EVO jo lesz ha azokat nezegetted.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50387) Frawly válasza kem (#50383) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt nem is néztem, hogy az értékelések ilyen rosszak róla. Jó páran írták, hogy eleve működésképtelenül érkezett. WTF. De a maradék is arra panaszkodik, hogy lassú, az ígért írási sebesség negyedét éri csak el. Pedig konkrétan a Linus Tech Tips csatornán dicsérték, hogy milyen jó SSD jó árban.

Ha tényleg egy napos szállítás kell, akkor az Amazonról érdemes rendelni, azt kiszállítási sebességben nem lehet lepipálni. Az eBayes rendelésnek lehet valóban kell 2-3 nap.

(#50388) Amazonas válasza Frawly (#50387) üzenetére


Amazonas
senior tag

Linus.... :) Az ő videóit már reflexből egy nagy hangerő-letekeréssel kezdem... :D

(#50389) Frawly válasza Amazonas (#50388) üzenetére


Frawly
veterán

Azt én is utálom, hogy állandóan üvölt, mint a piaci vásáros kofa. Komolyan tényleg néha olyan tud lenni, mint egy veresegyházi öregasszony. Most a legutóbbi videója alatt is jelezték, hogy a YouTube Stats for nerds szerint -7 dB hangerőcsökkentést kellett a YT-nak végrehajtani, olyan hangos a videó :W

(#50390) kem válasza Frawly (#50387) üzenetére


kem
addikt

Koszi, akkor megrendelem a Crucial BX500 CT240BX500SSD1 240 GB-ot ha csak nem araznak le valamit holnap a cyber monday miatt. keddre megjon, szerdan repulhet az uj rendszerrel :))

#50384 Raymond:

Koszi de az ilyen kommentekre nem vagyok kivancsi. En egeszen pontosan annyi idot fogok ezzel eltolteni amennyit csak akarok. £55-je van a tulajnak rendberani a gepet amibol toltot is kell venni ami £30, igy a tobbi penzt a testvere egesziteni ki aki szinten diak. Legyszives a sajat penzed szorjad aki kisegiti majd eldonti mennyi van neki erre, en meg nyilvan nem fogok mas occsere kolteni de szivesen segitek nekik.

Köszi!

(#50391) Frawly válasza kem (#50390) üzenetére


Frawly
veterán

Az angol töltőkkel vigyázni kell, mert Machez a legtöbb fajta fix kábeles, a végén angol konnektorcsatlakozóval. Ha hazarepül, itthon átalakítót is kell, hogy vegyen akkor hozzá.

Persze van nem fix kábeles töltő is, amihez lehet csatlakoztatni európai csatlakozós kábelt.

(#50392) kem válasza Frawly (#50391) üzenetére


kem
addikt

A tolto mar megvan, minden rendben van vele. Eleg reg ota dolgozom mar ilyenekkel :)

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#50393) Raymond válasza kem (#50390) üzenetére


Raymond
félisten

En nem koltom mas penzet. A lenyeg az volt hogy nem toltesz el ezzel annyi idot amennyit akarsz, mert "mert nem biztos, hogy ideer idoben mire repul el a laptop tulaja" igy errol az oldalrol van nyomas. A lehetosegek:

1) hasznalja HDD-vel mert nincs +10GPB arra ami biztosra megjon idoben
2) megrendeled a legolcsobbat ami vagy megjon vagy nem idoben es igy marad a HDD
3) megrendeled azt amelyik jo lesz, biztosra stressz nelkul ott an es X-be kerul

A termekeket amiket listaztal 30 es 50 GPB kozott vannak, igy a feltetelezes az hogy a 47 meg jo. Ha nem akkor minek irod oda. Ha igen akkor pedig a 3-as pont fentrol es igy megsporolsz 3 embernek egy kis stresszt. A leirtak alapjan egy 30-47GBP kozotti SSD-t keresel ami biztosra megjon egy napon belul aztan a 32GBP-sekre knocentraltal. Erre irtam amit irtam.

Szoval lehetett volna ezt talan kevesbe haraposan is lereagalni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50394) bbubby00


bbubby00
őstag

Sziasztok, üzletünkbe szeretnénk kicsit felgyorsítani a gépeket, így HDD-ről SSD-re váltanánk.
Legtöbbször csak internetes böngészés és számlakészítésre használnánk.
Melyiket ajánlanátok jobban?
240GB WD Green 2,5" SSD meghajtó (WDS240G2G0A)
240GB Silicon Power SSD-SATAIII TLC S55 meghajtó (SP240GBSS3S55S25)
Azért kérdezem, mert többet rendelnénk, melyik a jobb, ti mire esküsztök? Árban kb ugyan az a kettő 12-13e Ft.
Előre is köszi!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#50395) kem válasza Frawly (#50391) üzenetére


kem
addikt

Meg is jott a Cyber Monday learazas, £37 az MX500, es holnapra itt van :))

Köszi!

(#50396) bbubby00 válasza bbubby00 (#50394) üzenetére


bbubby00
őstag

Vettem egy 120as és egy 240es A400-as Kingstont végül. :U

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#50397) Emperor_ válasza bbubby00 (#50396) üzenetére


Emperor_
addikt

WD Green: Sebesség problémák vannak vele, nem hozza a gyári speckót. A gyártó nem ad meg TBW adatokat -> nem összevethető más gyártók termékeivel. Én nem ajánlom
Silicon Power: Nincs vele tapasztalat.
Kingston A400: Alacsony TBW-jü típus, garanciájában írási limittel. Én nem szoktam ajánlani. Viszont arra a célra, amit írtál jó választás, alacsony költségvetés esetén.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#50398) bbubby00 válasza Emperor_ (#50397) üzenetére


bbubby00
őstag

Nem lesz sok iras szerencsere. Akkor jol valasztottunk, szerdara szallitja az ipon. Netto arakon nem volt kifejezettem draga.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#50399) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok! Mi a különbség a samsung 850 EVO és a 860 EVO között? Miért sokkal drágább a 850?

(#50400) Raymond válasza Palesztin994 (#50399) üzenetére


Raymond
félisten

Mert a 860 ujabb es amit ott latsz 850 az meg regi raktarkeszlet regi, magasabb aron beszerezve.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.