Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#50251) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Olvasom, hogy az SP920-nál tapasztaltak boot problémát, de azt nem írta senki, hogy ez hideg, vagy meleg indításnál jelentkezett.
Én lassan 3 éve használok egy ilyet, és tényleg előfordult olyan, hogy nem erről bootol be a rendszer, de ez kizárólag akkor fordult elő, amikor áramszünet miatt leállt a gép, és utána próbáltam indítani.
Először meg is lepődtem, mert felállt a rendszer, de egész más volt az asztal elrendezése, de egy perc csodálkozás után rájöttem, hogy a másodlagos merevlemezen meghagyott rendszer indult el. Ilyenkor rögtön néztem az UEFI-ben, és csak annyi volt a hiba, hogy be kellett állítani elődleges lemeznek. Mondjuk azt nem értem, hogyan állítja el egy áramszünet.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#50252) villifog válasza margithid (#50250) üzenetére


villifog
tag

Szia!

Kb. 2-3 hete még volt 240GB-os SX930, nekem pont egy SU 900 lett cserélve 14 napon belül. Pár napig volt csak elérhető, azóta nem igazán láttam, én még 19000Ft környékén tudtam elérni. Ha nem lett volna, nem tudom mit választottam volna. Esetleg (talán) előfordulhat, felbukkanhat mint az SP 920, de ez már kifutó széria.

(#50253) margithid válasza villifog (#50252) üzenetére


margithid
veterán

Jó lenne, még egyelőre megvan az SSD-m, de haldoklik, egy nap többször is lefagy, szóval ha valami megfelelő ssd lesz jó áron, azt megvenném.
Black fridaykor talán lesznek akciózások.
Intel 520nak is kár, hogy nincsen útódja, az egy jó kis konstrukció volt, kb 20-25 lehetett jópár évvel ezelőtt!

(#50254) Amazonas válasza margithid (#50250) üzenetére


Amazonas
senior tag

A Samsung 850 EVO már bizonyított ilyen téren, csak ez már kifutó széria és a 860 EVO vette át a helyét, viszont a vezérlője nincs kibékülve a régebbi AMD-s chipset-ekkel (csak az IDE-mód megy, az AHCI, ami szerintem a lényeg lenne, nem), de a gyártástechnológia miatt olcsóbb a 850-nél, illetve olyan hosszú távú tapasztalat még nincsen vele, mint a 850-nel.
A normális vezérlővel összerakott mai 3D TLC NAND-ok (Crucial MX300, MX500 vagy Samsung EVO 850, 860 - az ADATA-król sajnos egyre több az elbizonytalanító hír) már elvileg bírják a kiképzést és nagyobb eséllyel purcan ki előbb a vezérlő mellőlük, az MLC szépen felvándolni látszik a felsőkategóriába (Samsung PRO sorozat, pl.).
Ha nagyon tutira akarsz menni, nézegess MLC-seket vagy pedig TLC-set nagyobb kapacitással (min. 500 GB) és TBW-vel. A mostani slágertermék szerintem a 860 EVO és az MX500.

Black Friday-kor a jóég tudja mi lesz... Azt látom, hogy már azt sem tudják eldönteni, hogy most mikor lesz, mert eddig úgy hallottam mindenhonnan, hogy november 23., erre néhány bolt már most november 16-át nyomatja. Illetve, ilyenkor arra is lehet számítani, hogy az eddig szépen lassan bedrágított cuccokkat akciózzák vissza a korábbi árra. Tisztelet a kivételnek.
+ ott van az is, hogy vajon hogyan fognak alakulni az árak a közeli-távoli jövőben...

(#50255) margithid válasza Amazonas (#50254) üzenetére


margithid
veterán

Ha jól tudom áresést várnak jövőre az SSD piacon, szóval nem bánnám ha bírta volna még egy kicsit az intel 530...
A 850 pro jobb mint az evo sokkal? 30k-ért látok 256 G-osat.
Jó régi cucc amúgy, 2014-s ha jól látom.

(#50256) Amazonas válasza margithid (#50255) üzenetére


Amazonas
senior tag

PRO: MLC, magasabb TBW, 10 év garancia.
EVO: TLC, 5 év gari, viszont jóval olcsóbb.
Sebességben nincs számottevő és érezhető különbség. Mindkettő 3D NAND.
Átlag otthoni user-nek a PRO szerintem overkill, még úgy is, ha az EVO-n torrent menne. Ráadásul, kicsivel kevesebb, mint 30k-ért már 500 GB-os EVO-t veszel.
Mire használnád egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#50257) margithid válasza Amazonas (#50256) üzenetére


margithid
veterán

Lehet, hogy sok írásra, e hónapban dől el, ha nem sok írásra, akkor is 7/24ben menne egy gép rajta.
A mostani intel 530 120 GB SSD 270 tera után kezd el haldokolni, sajna sokszor lefagy már.
Evo 150 terát bír, azért az sem rossz, és az már 20k alatt van.
A pronál mennyi a tbw?

(#50258) Raymond válasza margithid (#50257) üzenetére


Raymond
félisten

"A pronál mennyi a tbw?"

Az egy MLC-s termek, aranylag mindegy mennyi a hivatalos TBW, a gyakorlatban sokkal tovabb birja. Mar az elodje is 2PB+ eredmenyeket hozott: [link]

"Reallocated sectors started appearing in volume after 600TB of writes. Through 2.4PB, the Pro racked up over 7000 reallocated sectors totaling 10.7GB of flash. Samsung's Magician utility gave a clean bill of health, though, and the used-block counter showed ample reserves to push past 2.5PB"

Mas eszteknel is hasonlok jottek ki a 840 es 850 Pro valtozataira.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50259) Amazonas válasza margithid (#50257) üzenetére


Amazonas
senior tag

850 PRO: 10 év gari, vagy:
256 GB: 150 TBW
512 GB: 300 TBW

850 EVO: 5 év gari, vagy:
250 GB: 75 TBW
500 GB: 150 TBW

860 EVO: 5 év gari, vagy:
250 GB: 150 TBW
500 GB: 300 TBW

Mindegyiknél vagylagos a garancia, tehát, ha hamarabb eléred a TBW-értéket, akkor megszűnik a garancia. Fontos, hogy ettől még továbbra is használható marad a termék, sőt...

A helyedben bizalmat szavaznék a 860 EVO-nak, feltéve, hogy nem régi AMD-géped van.

(#50260) margithid válasza Amazonas (#50259) üzenetére


margithid
veterán

Nem, intel i7 4770.
Ahogy nézem adata se lenne olcsóbb, és azért a samsung talán megbízhatóbb.

(#50261) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

A Kingston A400 480 gb verziója 23k-ért mennyire ajánlott vétel? Nem rendszer alá menne, hanem steames játékoknak kellene, de nagyon casual gamer vagyok, semmi extra terhelés.

3 év garival van az emag-en (onnan "kell" vásárolnom). Tudom, hogy nem ez a sebességbajnok, de nekem szimpi az ára ehhez a mérethez.

Ha nem ajánlott, miért nem, és mi legyen kb. ebben az ársávban?

Ryzen 2600 alapú PC-be menne, torrentre mrg hasonlókra van egy 1 terrás hdd mellé.

Köszönöm mindenkinek!

DH

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#50262) Raymond válasza Den Hadnagy (#50261) üzenetére


Raymond
félisten

Nem ajanlott drab de arra amire kell az is jo lenne, mert nem fogsz ot sokat irni. Viszont alltalaban ugyanazon az aron van jobb, pl. a Crucial BX500, lehet meg kene nezni van-e naluk es mennyiert.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50263) ftc


ftc
nagyúr

OK

találtam még

Intel 545s 512GB?

ha nem marad aWD blue

Crucial mx500 talan dec elejere lenne...

(#50264) Emperor_ válasza abdulka1 (#50251) üzenetére


Emperor_
addikt

Na most pont ezért javasoljuk a legkisebb számú sata portra dugni az SSD.t ;-).

os telepítés előtt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#50265) Emperor_ válasza tothl42 (#50247) üzenetére


Emperor_
addikt

Van egy kérdés sor az összefoglalóban.
Megtennéd, hogy megválaszolod?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#50266) Emperor_ válasza ftc (#50263) üzenetére


Emperor_
addikt

Intel, ha megkapod 5 évvel.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#50269) wulfi


wulfi
tag

Sziasztok.
Ehhez a laptophoz milyen ssd-t ajánlanátok. [link]
Én ezt néztem ki: [link]

Max. 20k-t szánnék rá.
Otthoni használat, böngészés, videóhívások, zenehallgatás.
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#50270) tothl42 válasza Emperor_ (#50265) üzenetére


tothl42
csendes tag

Szia!

Végre valaki reagál:)

Szóval:
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
kb. 30000 Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség?
min 240 gb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
ASUS Vivobook N552VW laptop (weboldal szerint M.2 2280 PCIE x 4 256G / 512G
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Skylake-H
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
legalább 3 (bár néhol ugyanarra a termékre látok 3-at és 5-öt is)
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Win 10 op.rendszer, játékok + néha nagy méretű képszerkesztés

Jelenleg a 2 kiszemelt:
- Samsung EVO 970 250Gb
- ADATA XPG SX8200 240Gb

Ha jól értelmeztem, akkor az ADATA picivel lassabb, de nagyobb a TBW-je és nem melegszik annyira.

Hálás köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

(#50271) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló,

Végül a 860EVO-nál maradtam meg, van esetleg valami program, amivel átlehet menteni a mostani hdd tartalmát az ssd-re ? :F

(#50272) Pintim....


Pintim....
tag

sziasztok. Vettem egy ssd-t, de sem nem kaptam csavart, se nem kaptam azt a tokot,vagy mit, amivel beferne normalisan a helyere, tehat most csak beraktam a CD meghajto ala, a polcra,es ott van. veszek egy ilyet:

https://www.ebay.co.uk/itm/2-5-to-3-5-SSD-to-HDD-With-Screws-Mounting-Adapter-Bracket-Hard-Drive-Holder/382611283124?hash=item591568dcb4:g:BdcAAOSw9z1b2Bhf:rk:10:pf:0

[ Szerkesztve ]

(#50273) abdulka1 válasza Emperor_ (#50264) üzenetére


abdulka1
őstag

Az SSD az első Sata portra van dugva, és telepítéskor is ott volt, sőt a HDD le is volt húzva, csak azt használtam előtte boot lemezként, és meghagytam rajta a rendszert egy esetleges hiba esetére.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#50274) Raymond válasza Pintim.... (#50272) üzenetére


Raymond
félisten

"most csak beraktam a CD meghajto ala, a polcra,es ott van"

Jol van az ott, ha nem hordozod a gepet sehova akkor nem kell neki tok/tarto.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50275) Pintim.... válasza Raymond (#50274) üzenetére


Pintim....
tag

Hat jah, nem mozog,de tudod jobb ugy a lelkemnek hogy rendben van a gep .

(#50276) Delírium


Delírium
csendes tag

Sziasztok!

Dell 7559 laptopomba szeretnék SSD vásárolni, ti milyen típust ajánlanátok?
Válaszotokat előre is kösznöm!

(#50277) Frawly válasza asuspc96 (#50271) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, a Samsung mellékel az SSD-ihez egy jó klónozóprogit, ami csak Samsung SSD-kkel használható.

(#50251) abdulka1: ez hasznos infónak tűnik. Lehet azért történik, mert áramszünetkor félbehagyta a vezérlő a munkát, és amikor újra áram alá kerül, szintén az SSD vezérlője próbál szemetet takarítani, és egy kis idő kell neki, mire végez, addig meg nem látja a BIOS. Furcsa, mert más modellnél nem hallottam ilyen bootkimaradásról.

(#50275) Pintim... általában M2-es csavarok kellenek egy szabvány házba (ennek az M2-nek semmi köze az M.2-höz). Elég ha veszel 1-2-őt, és csak az egyik felét csavarozod be a meghajtósínbe. Már akkor sem fog mozogni, rendesen rögzítve lesz, és nem kell beépítőkeret.

[ Szerkesztve ]

(#50278) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Megjött a válasz az SU900-akra, pénzvissza. Mi legyen helyette, ha maradni akarnék (3D) MLC-nél, és 5 év garanciánál (20000 körül)?
Nem nagyon van ilyen, esetleg, mint a viccbeli vadász :D

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#50279) karcsi42


karcsi42
csendes újonc

Hali!
Az összefoglalóban nem láttam ezt a három márkát. Esetleg tudna valaki véleményt írni ezekről a típusokról/ márkákról?

(#50280) mayafree


mayafree
csendes tag

Sziasztok!

20000 Ft-ig szeretnék venni új 250 GB csak 2.5" SSD-t általános felhasználás rendszer menne rá, alap programok és elvileg egy videóvágó.
Samsung Evo 860 250 GB
Crucial MX500 250 GB néztem ki.

Van bármi amiben jobb a crucial a samsungnál?
Van ebben a kategóriában jobb ajánlat?
Köszi!

(#50281) schumanus


schumanus
csendes tag

Sziasztok!

Egy AMD Phenom II x4 955 procis géphez milyen SSD-t ajánlanátok? Úgy tudom a régebbi AMD prociknak gondjuk van bizonyos SSD-kel. 120 GB-osra gondoltam, csak rendszer alá+alap szoftverek.

(#50282) Szabikaa20 válasza schumanus (#50281) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nekem Phenom II X4 B50 van és működik.Trimet volt kicsit szar bekapcsolni.Am meg nem a proci,hanem az alaplap chipset-e a mérvadó,mert nForce chipset miatt nem akar kommunikálni.De ez konkrétan a Samsung 860 EVO-ra vonatkozik.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#50283) fishman985


fishman985
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata hogy a Samsunghoz vagy a Cruialhoz adnak esetleg merevlemez klónozó szoftvert?
Nem lenne mindegy.

(#50284) Emperor_ válasza schumanus (#50281) üzenetére


Emperor_
addikt

Adata SU800.
Samsung EVO 850.
A Samsung 860 problémás.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#50285) Emperor_ válasza fishman985 (#50283) üzenetére


Emperor_
addikt

Macrium Reflect Free ingyenes klónozó. Teljes egészében alkalmas.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#50286) Emperor_ válasza tothl42 (#50270) üzenetére


Emperor_
addikt

Az Adata.t venném a jobb hűtés miatt.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#50287) Bodz válasza fishman985 (#50283) üzenetére


Bodz
nagyúr

Samsung Data Migration, Crucial meg Acronis.

(#50288) fishman985 válasza Emperor_ (#50285) üzenetére


fishman985
tag

Átviszi az egészet bitről bitre?
Nem szeretnék úratelepíteni

(#50289) Emperor_ válasza mayafree (#50280) üzenetére


Emperor_
addikt

Kb egy kategória a Samsung tartósabb.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#50290) Emperor_ válasza fishman985 (#50288) üzenetére


Emperor_
addikt

Pontosan. Alignálást is jól állítja be.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#50291) fishman985 válasza Emperor_ (#50290) üzenetére


fishman985
tag

Remek! :)
Köszönöm

(#50292) Televan74


Televan74
nagyúr

Melyik lenne az igazi? :)
Samsung 860 EVO 500GB, Crucial MX500 500GB vagy ADATA Ultimate SU800 512GB, árban közel vannak egymáshoz.

Másik választási segítség.
ADATA Ultimate SU800 128GB M.2 SATA3 vagy GOODRAM S400u 120GB M.2 SATA3? Mondjuk ez csak egy bemutatóra kellene,de utána beraknám a gépbe. Goodram -ra gondoltam első körben a 8.xxxFt -os ára miatt. Úgy is csak tesztelném vele hogy mennyire melegszik el játékok alatt a 72C° fokos vga és a 60C° cpu között. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#50293) tothl42 válasza Emperor_ (#50286) üzenetére


tothl42
csendes tag

Köszönöm!:)

(#50294) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok, SSD vásárlásán gondolkodom. Alzán elég jó áron van most a Samsung EVO 860 250GB-os változat 58 euróért. Gondoltam meg kérdem inkompatibiltási probléma esetleg neadjistem.. :)

Főként csak OP rendszer lenne rajta egy pár program esetleg játék. Nem egy erőmű de amire használom kielégíti dolgaimat, csak egy kis gyors boot idő jól jönne na meg programok indulása. Miután megláttam havernál hogy bootol SSD-ről :D

Asus M3N-H/HDMI Geforce 8300-as chipset
AMD Phenom II X4 955BE
RAM 6GB DDR2 800mhz
AMD HD 6770 1GB

Elrőe is ksözönöm :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#50295) Emperor_ válasza erikke17 (#50294) üzenetére


Emperor_
addikt

Sajnos pont az amd.s alaplapokkal van gond. E generáció, és előtte.

Crucial MX500 nincsen?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#50296) Raymond válasza erikke17 (#50294) üzenetére


Raymond
félisten

Inkabb ez: [link] Csak 1EUR-al dragabb ;)

Szerk: de oszinten szolva abba a gepbe ez a 44EUR-os vagy eppen meg ez a 41EUR-os is boven eleg. Az olcsobb Adata SU650-re es a Kingston A400-ra is volt mar panasz.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50297) erikke17 válasza Emperor_ (#50295) üzenetére


erikke17
őstag

Akkor stornó nem probléma, de van lejjebb linkelték :)

Raymond - Belefér nem azon az 1 eurón múlik :D Nem rossz az MX300-se de már csak egy darab van belőle raktáron. WD nem problémás? Csak mert mintha olvastam volna olyat.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#50298) Amazonas válasza erikke17 (#50297) üzenetére


Amazonas
senior tag

WD Green szerintem nem éppen sebességbajnok. Planár TLC NAND, a konkurensekhez képest alacsony írásterhelhetőséggel. Az onboard hardveres cache hiányában nagyobb file-ok másolásakor szinte borítékolható, hogy belassul, ráadásul random 4k-olvasásban sem remekel annyira. (Ez utóbbi számít inkább oprendszereknél.)

Az újabb WD Blue-k (de csak azok, amik már 3D TLC NAND-al jönnek) már inkább elfogadhatóak a belépőszintre.

Régebbi, lassabb procis gépekbe jó lehet egy budget drive is, mert egy gyors 4k-s random read drive hamar teletolná az I/O-puffert adattal (a full SATA3 sávszélről nem is beszélve), és utána csak feleslegesen várakozna az újabb read/write parancsokra, illetve még egy budget SSD is suhan egy HDD-hez képest.

VISZONT: minden attól függ, tervezel-e a közeljövőben gépújítást, és abban milyen szerepe lesz a most kiválasztott SSD-nek. Ha a most kiválasztott SSD rövidesen átkerül egy gyorsabb gépbe, akkor érdemes legalább egy Crucial BX500-ban gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#50299) peestike


peestike
senior tag

black friday-es akciókban nem látott valaki ajánlott 240-56 giga környéki ssd-t?
rászántam magam a vételre, windows-hoz kellene. dvd helyére a tok is itt van lassan kínából.
köszönöm! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#50300) r0by válasza peestike (#50299) üzenetére


r0by
addikt

Edigital hírlevélben jött:
Samsung EVO 860 250 GB (860 Series, SATA3) 18 990 Ft (10%) helyett 16 990 Ft.
Nem egy nagy kedvezmény, de én lehet beruházok egyre, ha még lesz :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.