Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#50901) makoss válasza Frawly (#50900) üzenetére


makoss
addikt

:R Azért kérdezem, mert állítólag sokat számít, ha a sebességet nézzük...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#50902) Frawly válasza makoss (#50901) üzenetére


Frawly
veterán

Csak akkor számít sebességügyileg, ha az SSD olyan forró lesz, jóval 70 fok fölött, hogy visszaveszi a sebességét, ez a throttling nem tudom a Samsungnál hány fok felett jön el. Ennek ellenére mindenképp érdemes rendesen hűteni, akkor is, ha a sebességét nem érinti. Az élettartamnak csak jót tehet.

(#50903) CsyGaBiKa


CsyGaBiKa
csendes tag

Sziasztok? Adata SX8200 vagy 970 Evo 250 Gb-os lenne megfelelőbb egy MSI B450 Tomahawk lapba? A sebesség nagyjából egál, inkább arra lennék kíváncsi melyik üzemel alacsonyabb hőmérsékleten illetve, melyik mondható tartósabbnak, garancia nem érdekel, ha tönkre megy, az már eleve bukó, z nem olyan nagy tétel, hogy még drága pénzen küldözgessem, akár külföldre is, ha oda szól a garancia.

(#50904) Zroo


Zroo
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy van egy asrock b75 pro3m alaplapon és szeretnék venni bele ssd-t. Van benne egy régi lassú fajta (ocz agility 3), viszont most néztem h a Samsung 970 evo elég gyors lenne és nem tudom h támogatja e az alaplap, nem találtam sehol említést róla.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#50905) Frawly válasza Zroo (#50904) üzenetére


Frawly
veterán

Az alaplapodon nincs M.2 csatlakozó. Vagy PCIe-os M.2 kártyát veszel bele (és abba csatlakoztatod), vagy a Samsung 970 EVO helyett Plextor M8PeY vagy M9PeY SSD-t veszel, ezek normál PCIe foglalatba mennek bele. Akármelyik megoldás mellett is döntesz, az alaplap lehet továbbra sem fog tudni róluk bootolni. Nem biztos, hogy ragaszkodnod kéne az NVMe-hez, felhasználásfüggő, hogy mennyivel éreznéd gyorsabbnak.

(#50906) Zroo válasza Frawly (#50905) üzenetére


Zroo
csendes tag

Köszönöm a gyors választ 🙂
Akkor inkább nem erőltetem a dolgot.

(#50907) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Sziasztok,

Megjött végre az m2 SSD-m, de az arcomra is fagyott a kezdeti mosoly.
Az alaplapomhoz nem adtak gyárilag "közcsavart", így nem tudom rögzíteni.
Lehet olyat valahonnan rendelni?

Kerestem de nem sok szerencsével. :W

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#50908) Frawly válasza Shokkolo (#50907) üzenetére


Frawly
veterán

Elvileg valami M2-es 3mm-es csavarnak hívják, aminek semmi köze nincs az M.2 foglalathoz, nem azért M2 a neve. De bármilyen csavar jó lesz, mondjuk amivel HDD-t csavaroznál be. Kukázz ki egyet valami régebbi gépből. Egyébként ezt nem is értem, hogy a gyártók most egy darab csavaron spórolnak egy 30-40-80 ezer forintos SSD esetén.

(#50909) Shokkolo válasza Frawly (#50908) üzenetére


Shokkolo
addikt

Jó is lehetne akár... csak épp nem.
Mert elég magasan van az SSD, és nem akarom lefelé sem hajlítani. :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#50910) dugo_ válasza Shokkolo (#50909) üzenetére


dugo_
veterán

Milyen alaplap?

Asztali kellett adniuk. Csak olyankor nincs, ha elállással visszavett lapot vettél meg, és elcsaklizták belőle. Sokszor csak a marék csavar között van, nincs előre becsavarva a lapba.

(#50911) Frawly válasza Shokkolo (#50909) üzenetére


Frawly
veterán

Nézelődj eBay-en. Az M2x3mm csavar kéne hogy jó legyen bele.

Ha nem jók a HDD csavarok, próbálj meg valami elfekvő laptopból kölcsön venni addig, azokban szoktak lenni M2-es csavarok. De alaplapfüggő is lehet, hogy milyen magasan van az M.2 csatoló, sok alaplapnál speciális pöcök is tarthatja az M.2 SSD-t.

Vészesetben egy másik gépből próbálj olyan nagyobb méretű csavart kivenni, amivel a tápot szokták odacsavarozni, hátha az jó lesz. Magán az SSD-n a kivágás vagy csavarlyuk az mindig nagyobb egy kicsit, hogy többféle csavar is jó legyen bele, legyen tűrése.

(#50912) Shokkolo válasza dugo_ (#50910) üzenetére


Shokkolo
addikt

Asus Maximus Hero VIII (z170).
Ilyet sehol nem találok...

@Frawly
Lehet, hogy meg tudnám barkácsolni, de nem okos ötlet.
Relatív "magasam" kell legyen az SSD a lap fölött (kb 3-5 mm-re), azért kéne alá a "távtartó".
Ha csak egy sima csavarral lefogatom akkor ugyanúgy feszül az SSD.
Nem akarom

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#50914) Frawly válasza Shokkolo (#50912) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, így már értem, hogy nálad nem csak a csavar, de annak az állványa is hiányzik. Az szopó, nem is értem hová került, alapból bele kéne lennie csavarva.

(#50915) Shokkolo válasza Frawly (#50914) üzenetére


Shokkolo
addikt

Igen. Lehet, hogy ilyen vékony kis csavarom van is (van egy kisebb méhtelepre való pc / notebook csavar), csak épp az alátétcsavar hiányzik :W

@dugo_
Köszönöm a linkeket, ennek rendelés lesz a vége :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#50916) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Hahóó.
Van egy 2 napos 860 Evo 500 gigás SSD-m. A probléma az,hogy játék telepítés közben belassult a gép és le is állt hibával a Windows. Azóta a HDD Sentinel 82% teljesítményt ír ki rá. Mit tudok ezzel csinálni ? :

(#50917) Raymond válasza Viiktor1989 (#50916) üzenetére


Raymond
félisten

A Samsung Magician mit ir?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50918) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Op rendszer alá CRUCIAL MX500 M.2 500GB vagy SAMSUNG 860 EVO M.2 500GB??
Win 7 menne rá, pár játék.. Programok..
:R

WOT: kissio

(#50919) makoss válasza Frawly (#50902) üzenetére


makoss
addikt

És van amúgy normális hűtő ami ajánlott ezekhez az m.2-es SSD-khez?
Valami olyan kéne ami elég jól lehűti!
Vagy egy topik ami ilyen hűtőkkel foglalkozik :R
Az adatlapomon ki van írva milyen 3 db házventit használok, kettőt előre, egyet hátra.
Amúgy pont pofára kapná, ha bordásról lenne szó, szépen kifújná a meleg levegő t a bordák közzül.... :K

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#50920) Beni2360


Beni2360
félisten

Érdeklődnék ezen SD után: HP EX900 250G M.2 NVMe SSD 250 GB és egy acer aspire lapiba menne op rendszerre. Csak netezésre , semmi játék.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50921) Upo válasza Frawly (#50843) üzenetére


Upo
addikt

Ha már Adata SU800, a szeptemberi 40+ gép vásárlásból tegnap döglött be a harmadik SU800 (250GB). Gyanús hogy lesz még, ezek is kék halálozással indultak, jórészt ntfs.sys-el. Újrahúzás után még mennek egy darabig, de 3 kész, és most is van 2 amit épp telepítek újra.
Persze a 2 héttel előbb jött 70+ gépben a 860pro-k tökéletesek, nem is tudok róla hogy léteznek... ;]

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#50922) Upo válasza Shokkolo (#50915) üzenetére


Upo
addikt

Legutóbb amit raktam össze gépet, ott a saláta papírok zacskójában volt, majdnem észre sem vettem. Nézd át, hátha ott bújik a dobozban valahol.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#50923) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Jelenlegi SSD-m egy Crucial MX300 525GB M.2 SATA3 CT525MX300SSD4 amivel elégedett is vagyok, de az a gondom vele, hogy VGA alatti slotban van és ha a VGA megy, akkor az SSD is 50 fok fölé melegszik. A lapom tartalmaz még1 M.2 portot, oda milyen SSD-t lehet rakni és mi az ajánlott? (felső kategóriában keresve) :R

Ahogy nézem, amit most használok (port) az Gen.3 x4
az alsó (2.-ik slot) az meg Gen.2 x5 amit tud csak?
Ezek szerint oda nem érdemes rakni semmit? (M.2 PCIe) /ilyen SSD-t sose használtam, így tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban./

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#50924) dugo_ válasza MaxxDamage (#50923) üzenetére


dugo_
veterán

50°C az egyáltalán nem meleg. Gen.2 x5 nem létezik.
Csak az M.2_1 fogad SATA SSD-t, a másik M.2_2 csak PCIe-t, így nem tudod átrakni. Oda PCIe NVMe kell, pl. Samsung 970 EVO, ami még ennél is jóval melegebb lesz, függetlenül a slot helyétől.

[ Szerkesztve ]

(#50925) MaxxDamage válasza dugo_ (#50924) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hmm...hát akkor nem nyert hangszórót, azért köszi!
Gen.2 x4 akart lenni (csak elírtam) :U

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#50926) Frawly válasza Upo (#50921) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz a visszajelzést. Akkor jól tettük, hogy az SU800-at sem ajánlgatjuk. Kár érte, mert amúgy az SU széria árban jó, sebesség- és kompatibilitásproblémája nincs, kellően magas a TBW, megfelelő a szoftveres támogatottság. Csak hullanak. Nem tudom az Adatának ebben mi a jó, hogy sorban tolja ki mindegyikből a hibás szériát. És még azt sem lehet mondani, hogy tesztelésre nem költenek, mert pont az SU-k érkeznek úgy gyárilag párszáz GB írással, hogy meg vannak járatva. Szerintem felvásároltak valami olcsó selejtes NAND-ot, és nem akarják bebukni, próbálják elsütni, de ez hosszú távon nagyon presztízsbeli kárt fog nekik okozni, mintha most kidobnák az egészet.

(#50927) Frawly válasza Beni2360 (#50920) üzenetére


Frawly
veterán

Csak netezésen meg OS-en nem sokat gyorsítana, de olyan nevetségesen olcsó, hogy ennyiért legalább kipróbálod az NVMe élményt, szóval miért ne. A tesztek, amiket néztem, nem is húzzák le, igaz DRAM cache nélküli meghajtó, de valami Host Memory Buffer miatt a rendszer RAM-ot használja helyette. Sebességre ennek ellenére a drágább WD Black szintjét hozzá. Jó, az ilyen Samsung 970 EVO és Plextor M9PeG-hez képest nincs sehol, de a sima SATA-soknál meg mégis csak gyorsabb.

Az a 99 dollár lenne a reális ára, ilyen nagy akcióban érdemes rá lecsapni gari nélkül is.

(#50928) Beni2360 válasza Frawly (#50927) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a választ már van a vinyó helyett egy Samsung SSD 840 EVO 250GB.
De talán vissza kerülhet a :F vinyó habár semmire nem használnám.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50929) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Ismertek olyan hordozható meghajtót, ami type-c porton keresztül képes 550 MB/s sebességgel írni?

(#50930) Frawly válasza Beni2360 (#50928) üzenetére


Frawly
veterán

OS alá, meg netezésre elég a 840 EVO is. Volt elfekvőben, vagy használtan vetted?

(#50931) Frawly válasza Teasüti (#50929) üzenetére


Frawly
veterán

Lehet, hogy van, de én nem ismerek. Leggyorsabb, amiről tudok, az a Samsung T5, de az csak 540-et tud.

Viszont meg kell nézned a portot is, mert attól, hogy Type C, még nem tudni USB hányas. Ahhoz, hogy ilyen 550 MB/sec-es sebességet kihajtás, USB 3.1 Gen2 10 Gbps csatoló kell. Ha csak USB 3.0-ás van, máris elérhetetlen lesz az 500 MB/sec is.

(#50932) makoss válasza Teasüti (#50929) üzenetére


makoss
addikt

Samsung T5, nekem ilyen van. :K
De van gyorsabb is Thunderbolt 3 csatlakozással.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#50933) Beni2360 válasza Frawly (#50930) üzenetére


Beni2360
félisten

Ja netezésre, hálózat kezelésre, és időnként egy BD lemez kiírásra bőven elég lesz. Az 1 TB vinyóm meg marad egy külső házban.
Igen az elelőző lapiban volt HP pav.6-ban de ott valamiért , gondolom a rendszer nem igazán volt a helyzet magaslatán, nem volt az igazi. Itt csuda gyors.
A régibe meg tettem egy 5 órás fúria 128Gb és az most ott szuperül müxik, gyors.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#50934) Chriss


Chriss
csendes tag

sziasztok

Kaptam egy M2 pcie 2280 as ssd t viszont csak asztali gépembe tudnám belerakni. Most egy gigabyte H77 alaplapom van. Ebbe egy M2 pcie adapterrel tudnám használni? Gyorsabb lenne mint egy sima sata ssd?

(#50935) Teasüti válasza makoss (#50932) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez csak usb 3.0-ás, nem győzött meg. Ha szintetikus teszteken sem hozza az 500+ MB/s-ot, akkor inkább másfelé nézegetnék. Thunderbolt bár gyors, de az eszköz csak usb-n tud kommunikálni.

(#50936) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

A lassú 1TB-os HDD mellé szeretnék, egy 120Gb-os m.2-es megbízható normális sebességre képes SSD-t. Szerintem a Sata elég, az nvme nem szükséges. Csak a Windows lesz az SSD-n meg kisebb általános felhasználásra való programok. Nagyobb méretű szoftverek pl. játékok a HDD-re lesznek telepítve.

120gb igazából elég a rendszernek, de ha 250gb-ból van valami best buy, akkor az is jöhet.

Laptop típusa, amelyikbe be lesz szerelve: HP Pavilion 15-bc400nh

Párhuzamosan tud két sata eszközt lekezelni?

Mit ajánlotok? :)

[ Szerkesztve ]

(#50937) Teasüti válasza Teasüti (#50935) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Visszavonom. Találtam egy listát a gyártó által ajánlott eszközökről, amin rajta van a T5 is. Ha ők mondják, akkor jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#50938) Breaker válasza Chriss (#50934) üzenetére


Breaker
tag

Pontosan milyen SSD-t kaptal?

Az alaplapodon van pcie 3.0, igy nvme-s is mehet bele, abszolut gyorsabb lesz a sima satanal. nem baj, ha adapterrel hasznalod.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#50939) makoss válasza Teasüti (#50935) üzenetére


makoss
addikt

A T5 engem sem győzött meg az elején, mert nem volt olyan a platform, hogy rendesen lássa, most már az is jó :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#50940) Chriss válasza Breaker (#50938) üzenetére


Chriss
csendes tag

TRANSCEND 128GB 110s M.2 PCIe M.2 2280

(#50941) Teasüti válasza makoss (#50939) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fogalmam sincs ez mit jelent. :D

(#50942) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Samsung 860 EVO 250GB M.2 SATA3 ajánlott? Nem látom az összefoglalóban.

(#50943) Breaker válasza Chriss (#50940) üzenetére


Breaker
tag

Ez ugyan nem a leggyorsabb elérhető, de igy is nagyságrendekkel gyorsabb lesz mint a sima sata.

Read speed: 1800 MB/s
Write speed: 1500 MB/s

De ha jol veszem ki a szavaidbol ingyé volt, ugyhogy ezáltal csak előnyöd lesz :D

Üdv
Breaker

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#50944) King Unique válasza Teasüti (#50929) üzenetére


King Unique
titán

Ha USB alapon keresel ilyet, akkor eleve USB 3.1 Gen 2 eszköz (külső SSD) és port (gépen) kell ehhez. A mások által is említett Samsung Portable SSD T5 opció lehet, de annál is inkább a szekvenciális olvasási sebesség az, ami eléri az 550 MB/s értéket (teszt). Illetve az hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is lehet, hogy kinél milyen lesz a sebesség. Egyébként vannak az előbbinél gyorsabbak is USB 3.1 Gen 2 alapon, mint pl. a SanDisk Extreme 900 Portable SSD, aminek a tesztje is szemlélteti ezt. Ez már képes kb. teljesen kihajtani az USB 3.1 Gen 2 szabványt, de ezt is RAID 0 megoldással, mivel 1 db SATA3-as SSD önmagában eleve kevés hozzá. A T5 is emiatt tud "csak" annyit, illetve annál elvileg maga az USB-chip is csak SATA 6 Gbps alapú.

Másik opció a Thunderbolt 3 lehetne és pl. a Samsung kínálatában is van már ilyen X5 Portable SSD néven. Ez már elég komoly értékeket tud köszönhetően a benne lévő NVMe SSD-nek [teszt]. De egy ilyen eszköz nyilván eleve nem olcsó és az adatátviteli sebességét kihasználni is csak akkor tudnád, ha van Thunderbolt 3 port a gazda hardveren.

[ Szerkesztve ]

(#50945) Frawly válasza Chriss (#50934) üzenetére


Frawly
veterán

Próbáld meg. Elvileg mehet, de a bootolás kérdéses lehet. Háttértárnak viszont mindenképp lehet használni. Gyorsabbnak elvileg gyorsabb, mint a SATA-s, de nagyban függ attól, hogy konkrétan milyen SSD-ről van szó, gyártó, modell.

(#50942) nemethchek19: igen, ajánlott. AMD-seket intjük óvatosságra, mert náluk lehetnek kompatibilitási gondok vele.

[ Szerkesztve ]

(#50946) Upo válasza Teasüti (#50937) üzenetére


Upo
addikt

Csak nem BMPCC 4k ?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#50947) makoss válasza Teasüti (#50941) üzenetére


makoss
addikt

Mi mit jelent?

Mondjuk én meg arra lennék már kíváncsi, mikor fognak továbbesni az SSD-k ára, azon belül is az m.2-eké, mert most egy jó ideje mint ha megállt volna egy szinten....

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#50948) Frawly válasza makoss (#50947) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tudni. Arra tippelek, hogy most egyelőre nem fognak tovább esni, már így is rengeteget estek egy év alatt, majd most jöttek a Black Friday meg decemberi, karácsonyi akciók, így már annyira lent vannak az árak, amennyire csak lehet. Esetleg jövőre tovább eshetnek az árak, ha a gyártók kihozzák az új termékvonalakat, felfrissítik a meglévő kínálatukat.

(#50949) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

sajnos pár hete beköltöztek bad sectorék az 500GB-os elég régi HDD-re, két napja pedig a 120-as Samsung 840 adta be a kulcsot. HDD-t nem akarok venni megint, az van a NAS-ban pont elég, viszont nagyon megcsappant az elérhető tárhelyem, úgyhogy valamit kellene venni. szóval 480-512GB-os SATA 3 SSD-t keresek, játékok mennének rá elsősorban, meg mindenféle random adat, semmi professzionális felhasználás.

Samsung 860 EVO 500GB-ot és Crucial MX500 500GB-ot néztem, van valami, amire ezeken kívül érdemes lenne rákukkantani?

config az adatlapomon, ha kellene.

köszi :R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#50950) Frawly válasza fogtunder (#50949) üzenetére


Frawly
veterán

A két legjobbat nézted ki. Vedd azt, amelyiket meg tudod venni 5 év garival.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.