Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#17951) Sk8erPeter válasza Ice&Lime (#17948) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hogy mi van? :DDD És akkor mi van, ha PH! nagyúr a rangom? Akkor ez azt jelenti, hogy naponta követnem kellene az SSD-piacot? Nem, kösz. :D Vagy egy PH! nagyúrnak már MINDEN területen kötelessége otthon lennie? :D Teljesen más terület érdekel az informatikában, de nem is értem, miért kell emiatt neked magyarázkodnom. Feltettem egy kérdést tök normálisan, hogy arra miért nem lehet normálisan reagálni, azt nem igazán értem. :DD

Sk8erPeter

(#17952) zoli_1989 válasza Ice&Lime (#17950) üzenetére


zoli_1989
tag

Köszönöm a véleményed!
Én is arra gondoltam elsőnek, csak kíváncsi vagyok van-e vélemény vagy tapasztalat a másik márkával kapcsolatban!

(#17953) Ice&Lime válasza Sk8erPeter (#17951) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Most komolyan, itt prohardveren tesztekből vagy google kereső...
ph teszt részlet: sam 830 - 2011-09-28 lett megírva, 2,5éves cikk, 840 evo - 2013-08-28-án lett megírva, 8 hónapos cikk

[ Szerkesztve ]

(#17954) BomiBoogie válasza Ice&Lime (#17948) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Attól, hogy sok hozzászólása összegyűlt az évek alatt, még nem lesz szakértő.

Lehet, hogy valaki 10.000-szer ír a gyúrós topikba és azt sem tudja, milyen gépe van. :D

(#17955) Sk8erPeter válasza Ice&Lime (#17953) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gratulálok, ember! Tényleg képtelen vagy egy kérdésre értelmesen válaszolni? Előre leszögezném: nem az MLC vs. TLC chipek közötti különbségre kérdeztem rá, hanem a felvetésedre kérdeztem vissza.
Akkor hadd idézzelek még egyszer:
"Hát...ki tudja milyen tlc lesz majd benne..
Csak nézd meg mi lett a 830-ból azóta."

Erre pedig teljesen egyértelműen megkérdeztem: "Miért, mi lett belőle azóta?"
Miután nem sikerült válaszolnod erre a kérdésre, feltettem ugyanazt másképpen, erre pedig idegborzoló stílussal körítve belinkelsz két teljesen általános ismertetőt a 830-asról és 840-esről, amiben arról van szó, hogy a 830-as és 840-es PRO-változata "MLC NAND chipekre épült, és az 5 év garanciával társítva leginkább a nap mint nap komoly terhelésnek kitett környezetekbe tervezték", a sima pedig TLC-s, és ebben abszolút semmi új nincs, és ezt mindenki tudja, aki egyszer is legalább belenézett normálisan abba a nyomorult összefoglalóba.
De még mindig nem adtál választ a te magad eredeti felvetésére, hogy MI LETT A 830-BÓL AZÓTA??
A mondatod valami rosszat sejtet, de miért is válaszolnál egyértelműen, miért is kommunikálnál normálisan, akkor biztos vesztenél valamit.
A korábbi kérdéseidből meg ahogy elnézem, nálam semmivel sem értesz jobban az SSD-khez. Nem mintha ez probléma lenne.

(#17954) BomiBoogie :
"Attól, hogy sok hozzászólása összegyűlt az évek alatt, még nem lesz szakértő.
Lehet, hogy valaki 10.000-szer ír a gyúrós topikba és azt sem tudja, milyen gépe van"

Ahogy elnézem, ma ez egy ilyen nap, ma mindenki elmebeteg. Hogy jön ide ez az idióta példa? Mégis hogy jössz ahhoz, hogy ilyen emberekhez hasonlítgass?
Talán olvasgass bele szakmai topicokba is, és akkor észreveheted, hogy nem idióta hozzászólás-vadász vagyok, mint az általad említett gyúrós kretén, de már csak a két dolog összemosása is vérlázító.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17956) BomiBoogie válasza Sk8erPeter (#17955) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Csak szemléltettem a kollégának, hogy nem a hozzászólások száma határozza meg, ki mihez mennyire ért, nem kell magadra venned, főleg nem ilyen stílusban. :)

(#17957) Bjørgersson válasza Sk8erPeter (#17955) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ennyi erővel te milyen alapon gyúrós kreténezel le bárkit is? Állj fel a gép elől és szellőztesd ki inkább a fejed, mert ahogy látom, lassan agyérgörcsöt kapsz.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17958) Sk8erPeter válasza BomiBoogie (#17956) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ennek örülök, hogy nem akarsz összehasonlítani az általad említett példával. Bocsánat, hogy nálad is kijött, de jakos73 rettentő idegesítő okoskodása előtte kicsit felborzolta az idegeimet. :D Nem szeretem, amikor valaki indokolatlanul próbálja a másikat hülyének/tájékozatlannak beállítani (miközben ő maga sem tűnik jóval tájékozottabbnak a kérdéseiből ítélve, és azokra a válaszok a cikkekben is megtalálhatók; de egyébként nem is nagyon izgat, mennyire az, nem céloztam a tudáshiányára korábban ;)), és keresőre, meg ötezer éves cikkekre hivatkozik.

(#17957) kovy29 : :D Igen, pont arra készülök. Valóban nem reagáltam túl higgadtan, sorry, de az okát itt fentebb írtam le.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17959) Qru


Qru
MODERÁTOR

Fejezzétek be, menjetek át a fáradt gőzbe de ne egy szakmai topikban acsarkodjatok. Köszönöm.

#nincsbennetarcsi

(#17960) Ice&Lime válasza Sk8erPeter (#17955) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Semmi probléma nincsen egyébként, a cikkekből kiderül, hogy
830 25nm - evo 19nm
830 teljes méretű nyák - evo kis méretű nyák
Az újabbak mindig költséghatékonyabbak, ami a gyártóknak jobb semmint a felhasználóknak.

(#17961) Sk8erPeter válasza Ice&Lime (#17960) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor még egyszer visszakérdezek - mindenféle acsarkodás nélkül, kizárólag szakmai alapokon -, hogy "mi lett a 830-ból azóta"? :)
Amiket írtál, azok teljesen rendben vannak, voltak eddig is, de még mindig kíváncsi vagyok, mire céloztál azzal, hogy valami lett a 830-ból azóta. Mi lett belőle? :) Mint említettem, ez a mondatod valami rosszat sejtetne, hogy valami kiderült róla azóta. De micsoda? 830-asom van, nyilván érdekel. :)

Sk8erPeter

(#17962) Qru válasza Sk8erPeter (#17961) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs velük semmi, tovább húzzák majd mint a 840-esek (jó a Pro az más tészta 840-ből). Szóval nem kell aggódnod, anno jól választottál nagyon.

#nincsbennetarcsi

(#17963) Ice&Lime válasza Sk8erPeter (#17961) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A 830-ból lett a 840 és a 840-ből lett a 840 evo és a 840 evo-ból lesz most talán nyárom a 850.
Az elődhöz képest milyen az utód. Az utód, hogy milyen, meg kell nézni az elődöt is, hogy miből fejlődött hova.
Nekem is volt egy 830-asom 1,5 éves, eladtam, szerettem + van egy másik ugyan úgy 64GB-os is még egy másik laptopban, ami nagyon szépen üzemel azóta is.

Úgy, mint megnézel egy 8-6 éves laptopot és összehasonlítod egy 2014-essel, hatalmas a különbség minőségben és tartósságban.

Nyugtasson meg az, hogy nagyon keresgéltem azt a típust, ami neked is van, ami nekem is volt és van még egy, csak már nem találtam és nem lehet kapni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#17964) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Tudnátok mondani pár ajánlottabb mSATA típust hogy utána nézhessek (~120 GB-os kivitelben érdekelne leginkább)?

Előre is köszönöm!

(#17966) Bodor válasza B-L-A-C-K (#17964) üzenetére


Bodor
veterán

Összefoglaló kinyitása ▼

(#17967) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Mi a különbség az ADATA SP900 és SX900 között? Azt látom, hogy egy hangyaf@sznyit gyorsabb az SX, de van valami más is? Vezérlő? Megér 2k-val többet az SX?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17968) Qru válasza vzsryl (#17967) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Frissített, energiatakarékosabb verziójú SF vezérlő és a legfőbb különbésg az, hogy az SX900-ban syncron NAND-os az SP900 meg aszinkronos.

2k-t bőven megér, mert a való életben jóval gyorsabb az SX900 mint az SP900.

#nincsbennetarcsi

(#17972) Wayne válasza Ice&Lime (#17907) üzenetére


Wayne
aktív tag

Köszi a válaszod! Ezek között van érdemi különbség sebességben? Mert ha 3 évente újat kell vennem az még beleférne a keretbe... Csak szórakozásra használom a gépet, játék, film ilyesmi....

(#17973) Ice&Lime válasza Wayne (#17972) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Érdemi sebesség különbség már ezek között nem nagyon van.
Ha még azt is bevállalod, hogy 3 évente újat veszel (tovább is bírhatja még), akkor olcsóbban hozzá tudsz jutni 250-256GB-os ssd-hez, pl. sx900 256GB vagy sam 840 evo 240GB által. Akkor viszont amelyik a szimpatikusabb a kettő közül azt választhatod és így spórolsz 10ezret.

[ Szerkesztve ]

(#17975) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Kicsit off, bár ha nem sikerül megoldani akkor új SSD lesz belőle.
Sikerült letörnöm a sata csatlakozó műanyag részét. Lehet javítani az ilyet?

(#17976) B-L-A-C-K válasza n00n (#17975) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha csak a műanyag része tört le egyszerűen ragaszd vissza.

(#17978) batt


batt
aktív tag

Srácok akinek van intel 530-as ssd-je az meg tudná mondani,hogy a ssd külső burkolata fém vagy csak utánzat? Ha fém gondolom alumínium! Félek egy kicsit a korrodálástól,elég magas a páratartalom sajnos a szobámba!

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#17979) radi8tor válasza batt (#17978) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LOL. És pont az SSD-t félted? Ha a csavarok nem rozsdásodnak a szekrényeken, akkor nincs miért aggódni.
Alumínium amúgy is csak oxidálódni tud, de ezek eloxált felületek.

⭐ Stella

(#17980) Imy


Imy
veterán

Aki 500Gb-os SSD-n töri a fejét, egy jó ajánlat: [link]

(#17981) BomiBoogie válasza batt (#17978) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Üvegházban laksz? :D

[ Szerkesztve ]

(#17982) zsolabacsi válasza Bodor (#17881) üzenetére


zsolabacsi
tag

Közben elgondolkodtam a költséghatékonyságon is így hosszas keresgélés után még van egy opció a legolcsóbb 120 asokkal:

Crucial M500 120Gb (MLC) ~ 19e 3év (Marvell)
Seagate 600 120GB (MLC) ~ 20,5e 3év (LAMd)

ugye a crucial ajánlott, de a tesztek szerint kissé elmarad a az írási sebesség bár nagyobb súllyal
nézném a megbízhatóságot és az alacsony peak latency-t ha jól értem ez befolyásolja a mikrolagok kialakulását.

Érdemesebb lehetne az Seagate?

(#17983) Ice&Lime válasza zsolabacsi (#17982) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Viszont azt jó tudni, hogy a seagate 600 120GB-osnál van egy garancia korlátozás, mégpedig az, hogy a 3év alatt maximum 36,5TB-ot lehet rá írni.
A 240 és 480GB-osoknál 73TB a maximum.

[ Szerkesztve ]

(#17984) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

SSD vásárlás előtt állok!
Milyen márkát,vagy milyen vezérlőst lenne érdemes venni?
120gb környékén nézelődök.

Üdv

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#17985) Ice&Lime válasza steewcv65 (#17984) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Topic tetején összefoglaló kinyitása és találsz jópárat.

(#17986) steewcv65 válasza Ice&Lime (#17985) üzenetére


steewcv65
őstag

Láttam is ,de nem tudom,hogy mi a különbség a tlc mlc között .....ez csak egy példa amiért ide írtam

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#17987) Sk8erPeter válasza steewcv65 (#17986) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"nem tudom,hogy mi a különbség a tlc mlc között"
Erre is megtalálod a választ az összefoglalóban...

Sk8erPeter

(#17988) Ice&Lime válasza steewcv65 (#17986) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És mennyit szánsz rá maximum? Fontos-e, hogy 3 vagy 5 év garancia legyen? Mennyire akarod igénybe venni és mire akarod használni?

(#17989) Bodor válasza zsolabacsi (#17982) üzenetére


Bodor
veterán

Érdemesebb lehetne az Seagate?

Nem.

(#17990) Iomega


Iomega
őstag

Újdonság.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#17991) Ice&Lime válasza Iomega (#17990) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Érdekes az a write érték.
128GB Performance (ATTO) :
Read : Up to 560MB/s
Write : Up to 180MB/s
Maximum 4K read/write IOPS up to 80K/45K

(#17992) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Melyiket érdemesebb megvenni:

- Kingston hiperX 3K 240 GB, vagy
- Samsung 840 Evo 250 GB

A méretbeli különbség nem döntő tényező. A sebesség és a megbízhatóság a lényeg. Rendszer SSD-nek kell.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#17993) BomiBoogie válasza Hoorus (#17992) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Bármelyiket veheted.

(#17994) Impressa válasza batt (#17978) üzenetére


Impressa
őstag

Az alumínium felületén keletkezik egy oxid réteg, ami meggátolja, hogy „korrodáljon”. Szóval ettől nem kell tartanod.

BomiBoogie :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#17995) Bodor válasza Hoorus (#17992) üzenetére


Bodor
veterán

Kingston hiperX 3K azért szerintem csak tartósabb, én rá szavazok a kettő közül.

(#17996) regener


regener
veterán

Ha esetleg valaki holnap venne 500GB-os SSD-t akkor 25%-os engedmény lesz itt: SAMSUNG 500GB SSD Series 840 EVO basic

(Off-ba rakom, mert jó ajánlat, de nem tudom szabad-e így linkelni - bár anno iPon-os SzuperSzerdáknál is voltak bolti linkek most jut eszembe.)

[ Szerkesztve ]

(#17997) radi8tor válasza regener (#17996) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

3000-el olcsóbb, mint jó pár másik boltban. És nem csak 1 napig. ;)

⭐ Stella

(#17998) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#17997) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó de tudod te is van olyan ember aki képes 500 Ft-ért is átutazni a várost...:) Amúgy ha pont ilyet készülnék venni én is megvenném ott...

(#17999) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#17998) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze van ilyen, de láttuk már nem egyszer, hogy csak 1 db volt belőle nekik a szuper akciós termékből.

⭐ Stella

(#18000) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#17999) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Múltkor is volt valami hasonló azt hiszem ~250-esbe akkor volt egy halom mikor én mentem (nem vettem csak pont arra jártam), persze ha az akciós nap végén mész oda valószínű pár darab, vagy egy sem lesz...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.