Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Sziasztok,

házat keresek eredeti terv egy corsair air 540-es volt de elég rossz véleményeket olvastam róla. A főbb szempontok: vízhűtés lenne 2db 240 vagy 280as radiátorral az adatlapomon lévő konfig menne bele csak r9 290X-el, fontos még a hordozhatóság ár max 40e újonnan

Köszönöm

An odyssey through the realm of consciousness.

(#45652) MrPetya19 válasza m0h0senator (#45651) üzenetére


MrPetya19
addikt

A hordozhatóság nálad mit takar? Hány HDD és SSD lesz? Mennyire fontos neked a szakszerű ssd elhelyezés?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45653) m0h0senator válasza MrPetya19 (#45652) üzenetére


m0h0senator
őstag

Pl a mostani házamnak van fogantyúja de az is elég ha normális fogása van tehát ne egy 900D méretű legyen (tudom hogy az nem 40e). Egy ssd 1 hdd, ssd rögzítése szinte mindegy csak stabil legyen szállításkor.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#45654) MrPetya19 válasza m0h0senator (#45653) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ezek tudom így hírtelen:
Arc midi R2:
ha a 240-es radid nem vastagabb 60mm-nél, és csak egy 5.25-ös helyed marad.

Phanteks Enthoo Pro
27-én jön ki, kb 30k lesz, és felülre mehet egy 30-as radi tutira, (akár 420-as is) alulra meg akár monsta is. Elég jó kuckó.

NZXT H440
radi kompatibilitásával annyira nem vagyok képbe, de ha az első radi vastag, akkor nincs hdd hely. Ja és nincs 5.25-ös helye.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45655) m0h0senator válasza MrPetya19 (#45654) üzenetére


m0h0senator
őstag

Ez a Phanteks nagyon jó és jó árban is van. Akkor ezt megvárom és ez lesz plexivel szerintem.

Köszönöm :R :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#45656) MrPetya19 válasza m0h0senator (#45655) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én is várom, de a Luxe-t is, de arról nincs hír, pedig az jött volna ki hamarabb.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45657) m0h0senator válasza MrPetya19 (#45656) üzenetére


m0h0senator
őstag

Már csak az a kérdés, hogy fér be előre egy 240es radiátor. Mind a 2 keretházat ki kell venni? elég hülye a galériája az oldalnak.

Itt mondjuk jobban leírják a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#45658) MrPetya19 válasza m0h0senator (#45657) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én alulra raknám, de ha kiveszed mind2 hdd blokkot, akkor előre is befér.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45659) therón


therón
tag

Sziasztok.
Szerintetek is egy használt gari nélküli, de jó állapotú haf x 16k-ért főnyeremény?
Késöbb vízhűtést szeretnék építeni bele.

[ Szerkesztve ]

(#45660) cor válasza m0h0senator (#45657) üzenetére


cor
őstag

ebben hátha benne van ami érdekel

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#45661) snipy


snipy
tag

Üdv!

Tudnátok-e ajánlani méretéhez képest jól szellőző kis méretű házat? Esetleg plusz ventik bele? MicroATX vagy Mini-ITX lap menne bele /ház függvénye/, valamint ATX táp /Seasonic G360/, VGA majd később menne bele.
COOLERMASTER RC-130-KKN1 Elite 130 vagy hasonlóra gondoltam....

Előre is köszi a tippeket

[ Szerkesztve ]

(#45662) Grave_444 válasza snipy (#45661) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Először döntsd el mekkora házat szeretnél. Micro-ATX vagy Mini-ITX ?
[link] [link]

(#45663) snipy válasza Grave_444 (#45662) üzenetére


snipy
tag

Mindkét méret érdekelne.
pl FD Core 1000 is szimpi...sallangmentes

[ Szerkesztve ]

(#45664) m0h0senator válasza cor (#45660) üzenetére


m0h0senator
őstag

köszönöm :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#45665) BomiBoogie válasza snipy (#45661) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A CM130-as csak ITX. :K

(#45666) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Üdv!

Jelenleg egy CM 430-as házikóm van elől és hátul 1-1db 12 centis hűtővel. A héten vennék másik házat, hangszigetelt házban gondolkodom. A sokat ajánlott deep silence 2 nem játszik, nem várok rá heteket.

A Fractal Design Define R4-et néztem ki, az ablakos verziót. A PH! teszt szerint még így, hangszigetelés mellett is jobban hűt, mint a 430-am, és igazából ez lenne a lényeg:

Valóban ennyivel jobb lenne a szellőzése? És a hangszigetelés mennyire működik? valóban alig lesz hallható a számítógép?

Az alábbi konfig menne bele, a gyári ventiken kívül még be tudok szerelni 2db 12centis ventit is akár

i7 4770
matx lap
R9 290 trixx sapphire (utóbbi berezonál a 430-as házammal, ezért is fontos lenne a csere)

(#45667) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Na azt akarom kihozni ebből, hogy ajelenlegi cm430-as mőmérsékleteimmel elégedett vagyok, ha ezta szintet hozza az R4 és mellette kussban is marad akkor már megérné nekem a csere :) erre várnék válaszokat, hogy a fenti dolog teljesülne-e szerintetek!

(#45668) Burt1793 válasza GeneraL_XTX (#45667) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez aztán a különös véletlen, nekem is cm 430-am volt, a hőmérsékleti adataival meg voltam elégedve, 4 12-es ventivel használtam. Most R4-et használok, kussban van az egész, a hőmérsékletek meg biztosan alacsonyabbak. Most is 4 venti van a házon, a konfigomat az adatlapomon megnézheted.
Szerintem jó ház az R4, de itt mást fognak mondani. :D A Nanoxia Deep Silence valamelyik verzióját jobban szereti a nép elvileg.

(#45669) GeneraL_XTX válasza Burt1793 (#45668) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

No akkor azt hiszem el is döntöttem a dolgot, ennél jobb tapasztalatot nem is kaphattam volna :)

Az R4-be bepakolnám a gyári ventik mellé a mostani két darab kék ledes 12 centis ventit ami a CM430-asban van. A gyári hátsó 14-est előre raknám a másik alá/fölé, az egyik 12-es menne hátulra, a másik felülre vagy alulra. A középső hdd/ssd szekciót ki is szerelném a francba, minek :)

Így csak jobbnak kell lennie szellőzés ügyileg, mint a jelenlegi, de halk is marad ha minden igaz, ugye? egy kb 40-45 db-s videokártyán mennyire halkít ez le?

Elhiszem én egyébként, hogy a DS2 jobb, de egyrészt egy 10k-val drágább, másrészt nem kapni itthon csak rendelésre.

Meg, ha a jelenlegi hőmérsékleteimmel elégedett vagyok (terhelés mellett a proci max65, a 290 max 75 fokra megy fel) akkor inkább a halkságra mennék rá. :K

(#45670) elso


elso
csendes tag

Üdv.Érdeklődnék venni szeretnék egy Corsair 300R házat elöl a hdd keret teljesen kivehető?Egy H105öt szeretnék előre bekötni csak kérdés kivehető e a teljes hdd keret.

(#45671) Grave_444 válasza snipy (#45661) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Írd ide le milyen alkatrészeket tennél bele.

(#45672) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Űdv!

15k-ért milyen fehér színű házikót érdemes venni, ami alsótápos, jól szerelhető, jól szellőzik, és lehet ventit tenni alulra, felülre, előlre, hátulra és oldalra is? (mindegyik oldalra 1-1, akkor legalább 5 ventit), és rendelkezik frontpanellel, amin két usb csatlakozó van, és a mikrofon / jack csatlakozó.

A mostani dolgokat költöztetném át az újba.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#45673) Burt1793 válasza GeneraL_XTX (#45669) üzenetére


Burt1793
veterán

Én két noctuát raktam bele, egy 12es már volt régebbről, hátra meg vettem egy új 14est. Én is előre raktam a két gyárit, alul vana 12es noctua és hátul egyedüli kifele fújóként a legjobb hatásofú noctua. Jó a légáramlás. Nekem egy régebbi i7esem van, rajta egy ashura. Ha a ház ventiket max fordulaton járatom játék közben, akkor az ashura nem pörög 50% felett. Pedig ez nem egy nagy procihűtő. Mindeközben a prociterhelés magas. Gta 4re és tomb raiderre gondolok. Természetesen minden ultrán.
A vga se melegszik 70 fok fölé, pedig alatta van egy fanless táp, ami a vgara nyomja ahőjét (ami annyira azért nem nagy).
Na mindegy, a tapasztalataimat ebbena fórumban olvashatod, ha visszakeresel a nevemre.
Nagyon csendes a ház, alapjáraton leveszem a házventik fordulatát 500 rpmre, az ashura 400 rpm körül van, a vga meg 1100 rpmen. Szinte semmi se hallatszik ki. Szépen leszigetel mindent. Nekem nagyon bejön.

(#45674) 3.Aragorn válasza Burt1793 (#45668) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A különbség az R4 és a Nanoxia házak között elsősorban a ventilátorok légszállításának különbözősége miatt lehet ilyen jelentős, hiszen felépítésükben nagyon hasonlóak.
Ha venti csere is játszik, akkor a tesztek hűtési eredményei irrelevánssá válnak. Csak egy azonos ventikkel lefuttatott teszt dönthetné el, hogy abszolút értékben melyik háznak nagyobb a hűtési potenciálja.

Nem minden vándorút céltalan...

(#45675) Burt1793 válasza 3.Aragorn (#45674) üzenetére


Burt1793
veterán

Én ennyire nem ismerem a két ház szerkezetét, de lehet valami az állításodban, mivel mindekttő egy sima kockaház ventinyílásokkal. Más lyuk nincs rajtuk, a szélcstorna kb ugyanaz. Az biztis, hogy amíg a gyári 14es szívott ki hátul a proci mögött, akkor max terhelésnél az ashura maxon forgott (aidás terhelés), noctua 14essel meg 800 rpmen. És ez egy egyik napról a másikra mérés, a peoci mindkét esetben 4 ghzen volt.
Annyivel melegebb ez a ház egy nem szigeteltnél, amennyivel az első borítás lefogja a két első venti hasznos teljesítményét. Egy jó ház is olyan, hogy csak a venti helyeken nincs borítás.
Amúgy azt vettem észre, hogy egy használatban lévő merevlemez 30 fokos 500 rpmes fújásnál és 1200asnál is. Ezen valamiért nem javítanak a ventik. No nem mintha soknak találnám ezt a 30 fokot, csak érdekes.
Annyi szent, hogy a két plusz ventivel sokat javult a hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#45676) 3.Aragorn válasza Burt1793 (#45675) üzenetére


3.Aragorn
addikt

30 fok alatt nem is érezné jól magát a hdd. Egyes vélemények szerint egyenesen káros neki az ennél alacsonyabb hőmérséklet. 35-45 fok között minden jó. De még az 50 fok körüli értékek sem veszélyesek. Mondjuk 50 fok fölött nem szívesen tartanám a hdd-imet...

Az említett házaknak (R4, DS1, DS5 - a DS2 sajnos nem ilyen) megvan az az előnye, hogy az első ajtó nyitható, így ha extrém terhelésnél legalább résnyire nyitva hagyod, a szűk légbeömlőkből adódó kapacitásvesztés megszűnik.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45677) Grave_444 válasza 3.Aragorn (#45676) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekem 5 éve megy 20-24 fok között.Hülyeség, hogy 30 fok alatt károsodik. :U

[ Szerkesztve ]

(#45678) 3.Aragorn válasza Grave_444 (#45677) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez nem a saját véleményem volt, itt olvastam erről, most nem találom a forrást. :F
Forrás:
[link], [link], [link]

Az én véleményem az, hogy a szobahőmérsékletnél alacsonyabb hdd hőmérséklet igenis lehet káros, ld kondenzáció. Valamint egy hdd-nek (mivel mozgó alkatrészeket tartalmaz) van egy egészséges üzemi hőmérséklete, ami szvsz nem 30 fok alatt van.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45679) Grave_444 válasza 3.Aragorn (#45678) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Hát baszki arról nem tehetek, hogy nem melegszik. Ez akkor is baromság. Nehogy már azért tönkremenjen valami, mert túl jól szellőzött a gépház. :DDD

(#45680) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Sziasztok!
Néhány héten belül szeretnék venni új házikót, mert a mostani Spire, hát...... megérett a cserére.
A keret 25000 forint lenne maximum, szeretném, ha jól szellőző és csendes lenne a ház. A letisztult formájú kuckókat kedvelem és fontos lenne, hogy lehessen kapcsolóval szabályozni a házventiket.
Eredetileg Xigmatek Midgard II-t néztem (amit tényleg meg is vennék), de azt már nagyon kevés helyen lehet kapni, gondolom kifutó modell (IPonból szeretnék rendelni és ott pillanatnyilag nem kapható; ki tudja mikor lesz).

A konfigom egy Gigabyte P35-DS4 alaplapot, Core 2 Duo E7300 procit, Thermalright True Spirit 90 hűtőt, Sapphire HD 3850 vidkártyát, XFX Pro 450W tápot és egy WD merevlemezt tartalmaz 2 GB Kingston RAM mellett. Ez természetesen lenne fejlesztve még az idén 1150-es alapra R9-es kártya mellett.

Remélem tudtok ajánlani valami jó házat. :R

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#45681) 3.Aragorn válasza Grave_444 (#45679) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem valószínű, hogy ettől menne tönkre, sőt, ha egyszer tönkremegy, akkor sem lehetsz biztos benne, hogy ha kevésbé hűtöd, tovább bírta volna. :)
Mindenesetre nálad nem érdemes (fölösleges) a hdd-t direktben fúvatni.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45682) Grave_444 válasza HaJózsi (#45680) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ilyen géphez 25ezres ház? :) A többi alkatrész is cseréled?

3.Aragorn HDD Sentinel szerint 26 fok fölött sose volt még a 4ezres venti nélküli házban sem. :)

Másképp nem megy. :)) [link]

[ Szerkesztve ]

(#45683) Milka 78 válasza Grave_444 (#45679) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azért biztos ami biztos alapon,dobj be a HDD alá egy Bunsen égőt :DDD

(#45684) 3.Aragorn válasza HaJózsi (#45680) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az 1. hsz-ban sok segítséget találsz. Ha a házat hosszú távra veszed és rövid távon gondolkozol a jelenlegi konfigod cseréjén, indokolt lehet ekkora összeg ráfordítása; ha nem akkor fölösleges, ahogy Grave444 is írja.

Grave444: Ok :DDD Milyen hdd-ről beszélünk amúgy?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45685) zoltan6 válasza HaJózsi (#45680) üzenetére


zoltan6
őstag

merlinnél van midgard 2.meg a bluchipnél is.

(#45686) HaJózsi válasza Grave_444 (#45682) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Persze, ahogy mondtam. :D
Kb. így fog kinézni:

Gigabyte H97-D3H lap
Core i5 4570 proci
Radeon R9 270 videokártya
8GB Crucial BallistiX Tactical memória
Kingston SSDNow V300 60 GB SSD
WD Caviar Green 500 GB merevlemez
XFX Pro 450W táp
Thermalright True Spirit 90 procihűtő

Fokozatosan cserélem le az alkatrészeket. Szóval van valami ajánlatod ehhez a konfighoz, ami a jelenlegivel is használható lenne?

3.Aragorn: Köszi. :) AZ első hsz. alapján találtam rá a Xigmatek házra.

zoltan6: Köszi, ezeket nem is néztem. :B Várok egy kicsit hátha lesz Iponban is, aztán, ha nem tudtok valami jobbat ajánlani, megrendelem valamelyik üzletből.

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#45687) Grave_444 válasza 3.Aragorn (#45684) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pontos típust már nem tudom. Egy komoly Samsung 160GB SataII 7200rpm 8MB HDD-ről van szó. :)

HaJózsi Én a helyedben mindenképp ezt venném.
Olcsóbban Zalman Z9/11

[ Szerkesztve ]

(#45688) HaJózsi válasza Grave_444 (#45687) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Ez elég meggyőző eredmény: [LINK]

Egy két bemutatót még elolvasok és, ha minden megfelel benne, akkor szerintem meg is rendelem. Köszi a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#45689) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Sajnos kicsit kicseszett velem a CM690-es házam. Gyártó szerint elfér benne egy 176mm magas hűtő is, erre a 171mm magas TR True Spirit kb. 5 mm-t kilóg így nem tudom felrakni a ház oldalát.
Keresgetek egy ideje, de még nincs meg az "igazi" ház (eddig talán csak a Sharkoon Bulldozer tűnik elég szélesnek, viszont nem kicsit csúnya szegény :) ).

Ami fontos:
- alsó tápos
- kábeleknek legyen hely
- elférjen benne egy 171mm-es hűtő
- ne legyen iszonyat drága (jó lenne 25 alatt maradni)

Tudtok ajánlani valami megfelelően széles házat ilyen feltételekkel?

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#45690) 3.Aragorn válasza Picturemaker (#45689) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem csak ronda, gyengén is hűt. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45691) 3.Aragorn válasza Picturemaker (#45689) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Egyébként nehéz ügy, mert ekkora szélessége tipikusan a komolyabb full towereknek van, de ezeknek az ára is komolyabb. (Egyelőre keresem neked a megfelelő alternatívát)

Ez pl. megfelel?
coolermatser HAF 912+
esetleg ez:
Akasa Eclipse

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45693) smiti válasza Picturemaker (#45689) üzenetére


smiti
addikt

Fractal Design Arc Midi ?

(#45694) Potzee válasza Picturemaker (#45689) üzenetére


Potzee
addikt

Lehetséges, hogy a CM 690 II oldalán láttad a CPU cooler méretét... :F

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#45695) GeneraL_XTX válasza #98593280 (#45692) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Mint mondtam, a cm430 hűtésével meg vagyok elégedve, nem kell jobb. A cpu és gpu értékeim is teljesen rendben vannak.

Szerintem az R4-ben a két 12cm-es mellé behelyezett gyári 14 centis ventik csak érnek már valamit. Ha így hozza a CM430 teljesítményét (halkan!) én már elégedett leszek.

Nem igazán érdekel hogy más házban 3-4 fokkal jobbak lennének a hőfokok. A kevesebb zaj jobban mozgat.

(#45696) Picturemaker válasza Potzee (#45694) üzenetére


Picturemaker
őstag

Potzee: Nem: [link]

3.Aragorn: Köszönöm a segítséget. :R Az Akasa nem alsó tápos ezért kiesett. Ezek után nem tudom, hogy hihetek e a CM leírásának.

smiti: Köszi neked is. Ez paraméterre stimmel, de FD ház nekem még nem tetszett. :( Mondjuk ez az én bajom. Nézegetem, próbálom szokni a kinézetét. :)

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#45697) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Erre valami? [link]

Fehér házikó tipp? ;)

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#45698) drunkyboy válasza LyonnaisFan1 (#45697) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

A fehér szín és az árlimit leszűkíti a lehetőségeket. Van a Zalman Z3 Plus vagy az In Win GT1 fehérben 15k alatt. Hűtésben a középmezőny vége felé találhatók, de ha a konfigod marad a jelenlegi, akkor elfogadhatóak. Hosszabb távra tervezve én azért valami hűvösebb kuckót vennék..
Oldalra pedig nem szükséges ventit tenni, csak bekavar a ház hűtési rendszerébe. Ajánlott minimum elől és hátul, majd felül és alul.

(#45699) Potzee válasza Picturemaker (#45696) üzenetére


Potzee
addikt

HAF 922
" Main: 253 x 502 x 563 mm "
253 mm széles... :K

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.