Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46701) Hardver Arc válasza menledge (#46698) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jah vágom.. Az nem baj.. Köszi :D

(#46702) benikeee válasza menledge (#46700) üzenetére


benikeee
tag

köszi

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#46703) benikeee


benikeee
tag

Corsair Carbide spec 01+ Thermalright macho 120 milyen párosítás lenne?

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#46704) menledge válasza benikeee (#46703) üzenetére


menledge
senior tag

Nem igazán jó! A 3 ház közül is a Carbidenak a legrosszabb a hűtése, szóval abba se árt a plusz venti. De a spec 01 még a Carbidenál is sokkal rosszabb, vagyis egy rosszul szellőzö ház, szvsz. nem jó választás!

(#46705) Tomdriver válasza MrPetya19 (#46696) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszönöm!
Igen, levegővel lenne hűtve minden.

(#46707) Burt1793 válasza #98593280 (#46706) üzenetére


Burt1793
veterán

Tyű, ez remélem, hogy csak képről ilyen ocsmány... :Y
De a bevezető tetszik. :C

[ Szerkesztve ]

(#46708) #98593280 válasza Burt1793 (#46707) üzenetére


#98593280
törölt tag

kinek mi tetszik, egyébként kissé Thermaltake feeling lebegett körül a tesztje alatt...
lehet ez a váz ugyanonnan érkezett...

(#46709) benikeee válasza #98593280 (#46706) üzenetére


benikeee
tag

Gigabyte gz g2 plus?

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#46710) L4mie válasza #98593280 (#46676) üzenetére


L4mie
veterán

szobában 34 fok volt
Ház.: Define "Mini" a profilomban lévő konfiggal

ventilátor vezérélés:
Silence - módban 51 fok CPU /csak CPU-t néztem/
Turbo - módban 41 fokos CPU

Terhelés: Diablo 3 + 2. monitoron filmnézés webről.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46711) #98593280 válasza L4mie (#46710) üzenetére


#98593280
törölt tag

AIDA-val told meg, full CPU, RAM, VGA és HDD terhelés.

(#46709) benikeee : nem rossz, de puritán

[ Szerkesztve ]

(#46712) menledge válasza benikeee (#46709) üzenetére


menledge
senior tag

Az elődje nem rossz ház, de vannak nála jobbak! Nem sokat változhatott tőle...
Abba 28 cm VGA fért, valószínű ebbe is, szóval a 28 centis kártyád épphogy befér..

Írtam már neked 3 ennél jobb házat, ráadásul árban ugyan ennyi...
Azóta már 2 másik házra kérdeztél rá, ami egyik sem igazán jó... :(((
Mi nem tetszik a 3 általam ajánlott házban? :F

(#46713) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Üdv!
Fractal mini r2-be a ssd ugye hátulra az alaplap allatti tárcára lehet szerelni ahol van a wiring space..
De az nem hülyeség oda rakni az ssd?
Márcsak azért mert ott kábelek stb oda teszi az ember és nem igazán hiszem hogy az alaplapi tálca mögé menne valami levegő..

(#46714) j.bravo


j.bravo
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy irodai konfignak (Asrock b85m pro4, g3220, 2x2gb ram, 1odd, 1hdd, esetleg 1ssd), lehetőleg alsó tápos házat - és olyat ami szolid kinézetű (a Sharkoon Vaya pl eme tekintetben egy űrhajónak minősül, ennél szolidabb kéne).
Tudnátok ajánlani ilyet? Az se baj ha nem drága, a CM n200 még beleférne, de átpörgetve a topikot nem úgy láttam hogy feltétel nélkül ajánlanátok. Vagy ehhez a konfighoz elég?

Persze az se baj hogy (esetleges) i5-re fejlesztés meg két RAM modul esetén azok se sülnek majd meg...

Whatever.

(#46715) Burt1793 válasza Hardver Arc (#46713) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem az alaplap mögött van az ssd az R4-ben, hosszú gépterhelésnél se melegszik 30 fok fölé, még most is 30 fokos! Az persze normális, hogy terhelésre nem melegszik, nincsenek benne forgó alkatrészek, de a 40 fokos alaplap se melegíti fel. A wiring space meg olyan nagy az r4-ben, hogy ez nem zavar, gondolom a miniben is van ennyi.

(#46716) menledge válasza j.bravo (#46714) üzenetére


menledge
senior tag

Helo!

Szerintem, veheted nyugodtan! Nálam a Vayában is hasonló konfig van, 600-ra szabályozva az egyszem ventije, és tökéletes, még ebben a melegben is! Ha ráküldöm az Aidát, akkor persze emeli a fordulatszámot de 55 fölé pl nem megy a proci!

Szóval irodai gépnek tökéletesen megfelel, i5-nél már neccesebb, de plussz ventikkel szerintem még úgy is simán mehet, persze ha nem teszel bele egy kazán dVGA-t.

De ha árban tudsz feljebb menni, akkor pl. ottvan a Carbide 200R, az jobb hűtésben és kinézetben is szolid! :)

(#46717) j.bravo válasza menledge (#46716) üzenetére


j.bravo
addikt

Szia!
ha Vayád van,. akkor meg tudod mondani, hogy a képeken látható színes venti mennyire látszik ki? Illetve, a világítása kikapcsolható? :R
Ha nem feltűnő, illetve kikapcsolható (forogjon de ne világítson), akkor ha jobb a szellőzése mint az n200-nak, akkor ez is abszolút vállalható opció.

Whatever.

(#46718) Rypejakten válasza j.bravo (#46717) üzenetére


Rypejakten
addikt

ha nem viszolyogsz egy kábel elvágásától, akkor forog és nem világít. ugrik a gari, bár egy háznál nemtudom, mennyire fájó pont.

[ Szerkesztve ]

(#46719) menledge válasza j.bravo (#46717) üzenetére


menledge
senior tag

Kikapcsolni sajnos nem lehet!
Az én megítélésem viszont abszolút pozitív, tehát a képek alapján nem tetszett, de így élőben azért más! Egyrészt mivel feszültséggel szabályozom a ventit, így nem csak a fordulatszám, de a világítás erőssége is csökkent, másrészt egyáltalán nem úgy kell elképzelni mint a képeken!
Tehát napközbe alig látszik, este jobban, és pl ha oldalról néz rá az ember, szinte csak feketeséget lát, épphogy látni egy kis pirosságot, csak szemből venni észre.Szóval egyáltalán nem egy pirosan világító lámpaként kell elképzelni!
Tessék két kép, nagyjából ilyen élőbe.
Ja és még annyi, hogy ha akarod beteszed hátra, előre meg teszel egy sima 1500Ftos ventit, és akkor már nem is látod!

[ Szerkesztve ]

(#46720) j.bravo válasza menledge (#46719) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi! Gondoltam hogy a képek tuningolva vannak :DDD
Ha áthelyezhető/cserélhető, az is zsír.
Így jobban hangzik; végülis túlnyomórészt nappal menne, ha az asztal alatt lenne a helye mint a jelenleginek akkor ennyi fény belefér.

Ez jobban szellőzik mint a CM N200, ugye?
Bitfenix Merc Alpha-n kezdtem még gondolkodni...

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#46721) Burt1793 válasza menledge (#46719) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem eddig cm 430-as házam volt, amiben 4 venti volt, 2 piros, 1 zöld és egy kék ledes. Kibírhatatlan volt. Este meg a vga két ledje világított ki a plexin. Most, hogy lecseréltem, ami a dobozban van, az a dobozban is marad, nagy a megnyugvás. Az más kérdés, hogy az esetleg hibákat nem nagyon lehet kihallani... :B

(#46722) menledge válasza j.bravo (#46720) üzenetére


menledge
senior tag

Sztem észre se vennéd! :) Én is ilyen szempontból pozitívan csalódtam a házban, képekről nagyon nem tetszett, de élőben egész pofás! :)
Igen jobban szellőzik, a Bitfenix meg mégjobban, sőt!! egyik legjobban szellőző ház!
De annak a szereléséről egyébről semmit nem tudok, hogy egyébként milyen...
Nézd meg SK rangsorát, itt megtalálod mind3 plusz még sok-sok házat.
Bár mint írtam egy HTPC-nek ezek is megfelelőek. :)

(#46721) Burt1793
Hát én agy****t kapnék annyi össze vissza világító izétől! :DDD
Ennek is még a Power lede is idegesít, olyan erős, csak még lusta voltam ráragasztani bármit is...
Meg amikor alvóba teszem villog... na hát az nagyon durva... :W Mintha a mentők fényhida volna a szobában :D
Az a baj lusta voltam eddig utána nézni, hogyan lehetne azt kikapcsolni.. :U :B

(#46723) Burt1793 válasza menledge (#46722) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem kell utánanézni, húzd le az alaplapról a power led nevű egy pines csatlakozót. :)
Én azt se kötöttem be az r4-be. A gomb körül világítana kéken. Úgy egy az egyben egy kis mosógép lenne. :D

(#46724) menledge válasza Burt1793 (#46723) üzenetére


menledge
senior tag

Igen igaz, elgondolkodtam rajta! :D De mondom, világítson már ha van, csak ne ilyen erősen! :DDD

(#46725) tranceplanet válasza j.bravo (#46720) üzenetére


tranceplanet
addikt

Hűtési rang:
4. Merc Alpha -nagyon jól hűt, a kábel menedzsment, ha jól tudom nagyon gyenge benne
73. Vaya
95. N200

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#46726) j.bravo válasza tranceplanet (#46725) üzenetére


j.bravo
addikt

fura, azt gondolnám, hogy ha jó a kábel mgmt, nincsenek útban a kábelek, az javít a hűtésen, illetve vica-versa...
Tudom, attól hogy ez elvben igaz, a konkrét házak még lehetnek kivételek...
Persze ha kábeldzsungel esetén is jól hűt, végülis jó az, nem tervezem gyakran szerelgetni. Keresek majd még vmi tesztet is...
SK oldala tök jó, de meg kell tanulnom használni :)
lehet h otthonról könnyebb lesz mint munkahelyi gépről/mobilról.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#46727) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Gondolkozom egy ilyenen, elég jó tesztet írnak róla és nemcsak itt.
Valaki találkozott már vele? Ősszel állítólag jön a nagytesója is, a 780T.

(#46728) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
A Nanoxia Deep Silence 4 a 2-höz képest előre vagy visszalépés lett? Mi a különbség?

(#46729) zsolthee


zsolthee
senior tag

A Define R4-be bele lehet tenni előre olyan ventit, ami nem szögletes kialakítású?
Van furat a csavarral való rögzítéshez?

[ Szerkesztve ]

(#46730) benikeee válasza menledge (#46712) üzenetére


benikeee
tag

Én sem tudom, sorry! :D

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#46731) Burt1793 válasza zsolthee (#46729) üzenetére


Burt1793
veterán

Majd holnap megnézem, csak szólj. Az biztos, hogy egy sín van elöl, amibe becsúsztatható a két 14es venti. Nekem alapból be se volt csavarozva az elöl lévő.

(#46732) Hardver Arc válasza Burt1793 (#46715) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Akkor jó majd figyelem úgyis az aida-val.. Köszi az infot :D

(#46733) benikeee


benikeee
tag

Sharkoon BD28 Bulldozer házról mi a véleményetek?

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#46735) benikeee válasza #98593280 (#46734) üzenetére


benikeee
tag

köszi!

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#46736) benikeee válasza #98593280 (#46734) üzenetére


benikeee
tag

Ami a ranglistádon szerepel Zalman Z9/Z11 a 17. heylen azok a simák vagy a plusosak?
Mennyire könnyű ezeket a házakat szerelni, milyen a kábel menedzsmentjük?
Mondjuk én leginkább a Z9-re lennék kíváncsi! :)

[ Szerkesztve ]

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#46737) zolee0307 válasza benikeee (#46736) üzenetére


zolee0307
őstag

Nekem z11 volt, de belül ugyanaz, mint a z9. Könnyen, jól szerelhető, a vinyók rögzítése is jól van megoldva. A kábel menedzsment sem rossz, el lehet pakolni a dolgokat az alaplaptálca mögött.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#46738) benikeee


benikeee
tag

Nah megvan a 3 ház jelöltem:

Zalman Z9
Sharkoon BD28 fekete-vörös (elég jó áron van a pcx-nél, jó nagy ház)
Corsair Carbide spec-02

Ezeket a házakat néztem mind 1 árban van, tudnátok mondani javaslatokat melyiket miért, miért ne vegyem?

Előre is köszi a véleményeket! :)

A leírásomban szereplő konfigot rakom bele annyival kiegészülve hogy egy Thermalright Macho 120 cpu hűtő jön még bele.

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#46739) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,van egy "kellemes" tapasztalatom egy webáruházzal. Az áru elérhetőségi státusza 24 órán belül.Hétfőn (ünnep) megrendeltem, kedden kapta email-t: Az Ön által rendelt termék beszerzését megkezdtük. Értesítjük, amint rendelése átvehető, vagy postázható státuszban van.

A beszerzés várhatóan normál időn belül fog megtörténni (a megrendeléskor a terméknél olvasható beszerzési időn belül), ha mégsem így történne, erről külön értesítjük

Szerdán már én érdeklődtem hogy meddig tart nekik a 24 óra,és hogy még a héten pénteken talán hozza a futár:F A válasz :Minden bizonnyal. :F Ma megint hívtam hogy akkor mi a f...sz van a rendelésemmel?

Válasz: valószínűleg holnap megkapom....

Tehát,a kérdésem még mindig hány órából van a 24 óra? Azért rendeltem ott mert gyorsan akartam megkapni,hát nem sikerült.

Mondtam az illetőnek akivel beszéltem,hogy lemondom a rendelésemet ha holnap nem jön a doboz,erre azt válaszolta hogy ...

Most elégé hülyének érzem magam,hogy az én elvárásaim túl magasak,vagy nekik van igazuk :F

Zero Defect.No Compromise !

(#46740) sinick válasza Giovanny (#46739) üzenetére


sinick
senior tag

Ha "úgy érzem győztem" győzelmet akarsz aratni, akkor nem mondod le, hanem nem veszed át az árut. Ez neki belekerült a 1-2-3 ezer forint futárdíjba.

(#46741) RVR400 válasza Giovanny (#46739) üzenetére


RVR400
veterán

24 munkaórát akartak írni, de azt csökkentett munkaidővel számolva, tehát 4 munkanap. :DDD Én ilyenkor diszkréten írok egy e-mailt, hogy lemondom a rendelést, feleslegesen nem húzom fel magam. Pl 2 hét alatt nem jött meg egy 3500 Ft-os procihűtő egy helyről, de másik helyről kellett rendelnem cuccokat, így hozzácsaptam a rendeléshez ott 2900 Ft-ért. Pedig most rendes akartam lenni, gondoltam most már egy helyi kereskedőtől vásárolok, még ha drágább is. Hülyeség volt. :DDD

(#46742) Giovanny válasza RVR400 (#46741) üzenetére


Giovanny
őstag

Valahogy úgy néz ki a dolog.. :) Ha a beszerzés is olyan nehézkes, mi lenne ha valami garanciális probléma lenne a későbbiekben? Ez volt az első is egyben az utolsó rendelésem ott. És ráadásul a beszélgetés után sem kaptam semmi infón email-en,hogy mi a helyzet a rendeléssel,egy inkorrekt cég,ennyi. Már minden megvan,és gondoltam hogy a héten összerakom a gépet,de ahogy állnak itt a dolgok,a jövő hét lesz belőle a 24 órának vége,vicc az egész.. Az I betűs webáruházból mindig gond nélkül jött az áru,és mindig tájékoztatva voltam a dolgokról,stb.., de ennél a boltnál ez lehetetlen úgy látom.

Zero Defect.No Compromise !

(#46743) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Cooler Master N500-ról valakinek vélemény?( [link] )Megéri megvenni (13k iponon). Sharkon Vaya-t váltana, ugyanis az öcsémé lesz.
Bitfenix Merc Alpha-n és N200-on gondolkozok még. A Bitfenix Kinézetre nem igazán jön be, viszont a két CM pont az én ízlésemnek megfelelő (főleg az N200, de az meg ugye mAtx).
Válaszokat köszi.

#KeepFightingMichael

(#46744) zsolthee válasza guftabi96 (#46743) üzenetére


zsolthee
senior tag

Milyen konfig menne bele?

Anno én is nézegettem egy olcsóbb számítógéphez, de arányaiban mérve ahhoz drága lett volna. Ráadásul nagyon kevés hely van hátul a kábeleknek. Ebben az árszegmensben a Sharkoon-nak jobb házai vannak

(#46745) guftabi96 válasza zsolthee (#46744) üzenetére


guftabi96
addikt

a sharkoonok nem igazán tetszenek
amúgy: pentium g3420 (1 éveb belül i5), Sapphire R7 265, Asrock B85M PRO4, 1db hdd, 1db optika

#KeepFightingMichael

(#46746) fenixke


fenixke
csendes tag

Sziasztok!

GIGABYTE GZ-G1 Plus és GIGABYTE GZ-G3 Plus között van különbség? Melyiket érdemesebb megvenni?

Egy árban van a kettő, azért kérdezem. Mennyire jó ház ez 16K-ért?

Köszi a választ,
Dani

(#46747) AxBattler válasza fenixke (#46746) üzenetére


AxBattler
félisten

Ennyiért inkább Zalman Z1-et, vagy Z3 Plus-t néznék, nagyon jó kis házak!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46748) zsolthee


zsolthee
senior tag

Zalman Z1 termékleírás:
"Luxus fekete fényezés" :DD

(#46745) guftabi96
Én a kábelmenedzsment miatt nem javaslom..ez nálad mennyire szempont? :U
Nehezebb ugyan mint egy Vaya csak kérdés, hogy mennyire zörög, rezonál az egész.

[ Szerkesztve ]

(#46749) AxBattler válasza zsolthee (#46748) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyilván csak olcsó marketing, a gyári oldalon nem is próbálkoznak ilyesmivel. :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46750) NoControl


NoControl
újonc

Sziasztok.

Asztali vásárlásán töröm a fejem, nézelődtem itt, hogy a midguard II áll a toplista elején, viszont úgy nézem, hogy ez nem szigetelt.

A szigetelt házak között van valami bestbuy? 30 alatt nézelődöm, nem bánom azt sem ha csak 20.

Egy GTX 780 fog bele menni, azthiszem a többit tudom ehhez igazítani (pl procihűtőt), illetve i5, semmi extra.

Illetve gondolkodom nem szigetelten is (ez esetben talán a midguard 2), és akkor egy olyan alaplap ami letudja állítani a ventiket IDLE-ben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.