Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) Mirman válasza Burt1793 (#46600) üzenetére


Mirman
őstag

Nem , nem változtattam rajta hogy hol van , ugyanúgy fent hagytam az ODD-helyén. Így néz ki nálam belülről a gép , de mos tmár a hőfokkal is elégedett vagyok , nem tudom hamarabb miért nem jutott eszembe hogy feltekerjem a ház ventiket . :)

(#46602) Burt1793 válasza Mirman (#46601) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, egy ilyen kis házat gyorsan átszellőztet két venti, jól megtervezett ház ez, igazából nem is szükséges a harmadik venti se, pénzügyileg biztos felesleges. Szerintem az alsó átrakhatod hátra, ha valamit variálni szeretnél, amúgy meg minden szupernek tűnik így. (De hogy azt a hdd-t miért nem rakod le. :D Még a tárolót se kéne bekötnöd, ha jól emlékszem, egy hdd-t be lehet rakni anélkül is.)

(#46603) proci985 válasza Burt1793 (#46598) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem is vizszintben van ket SFlex, ket TY140 es ket Antec TC 140 mar par eve:).

vinyora venti nelkul 37 teljesen ok. nalam anno 2008 nyaran a 35fokos kanikulaban a raptor 50 fokon ment, ugy, hogy ket 120as venti volt beallitva a vinyokat huteni. azon rohogtem egy idoben, hogy a cpu kupakot verte furmark alatt OC nelkul.

Mirman: probalgasd hol a leghalkabb a gep ugy, hogy semmi nem melegszik tul. 2x120as pushban abba a pici, egyenes legcsatornaju hazba eleg kell, hogy legyen. SPCR szerint egyebkent is az egyik legjobb mATX kucko, a max 250Wos fogyasztast birnia kene siman.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46604) Mirman válasza Burt1793 (#46602) üzenetére


Mirman
őstag

Nem tudom , normálisabbnak néz ki így a ház meg az SSD-t sem akarom vele fűteni plusszban úgyhogy jó ez így . :DDD

(#46605) Lacielvtárs válasza bluyoo (#46590) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát meg mondom neked őszintén hogy az artic-al nem volt semmi bajom eddig
csendben teszik a dolgát :)
SWiF2-ket azért szeretem mert alacsony fordulaton is csendben teszi a dolgát, és mehetnek full fordulaton is
de tény hogy jelenleg ott hátul egy ilyen artic-om van és én magam nem panaszkodom rá
csendes, tolja ki a levegőt
sok lapátja van, kialakítása is, hangja is rendben van...
tény hogy amikor hajtom a gépet és pörög az artic akkor már előjön a hangja.
látod erre nem is gondoltam
de alapjáraton rendben van
de vissza vonom az előbbi állításom és inkább SWiF2 vegyen a kérdező :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46606) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

már nem tudom ki kérdezte a hőfokokat de szerintem ilyen melegben nincs miért aggódni...
nálam jelenleg így alakulnak a hőfokok
és reggel óta megy a gép

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46607) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv ház szakértők, NZXT H440 alternatívaként találtam EZT,mennyire pro/kontra ? Corsair H105 is lenne benne.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#46608) RVR400 válasza Lacielvtárs (#46606) üzenetére


RVR400
veterán

Én most így állok. Kb péntek délután óta megy a gép. :DDD
A 3. burkolatról fogalmam sincs melyik ventit mérheti el (talán a TY-140 lehet), a Hitachi winyó meg egy 2.5"-os, ami külső házban van a gép tetejére téve. :)

[ Szerkesztve ]

(#46609) Hardver Arc válasza RVR400 (#46608) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Üdv!
Milyen fajta ventiket használsz és milyen procit hűtesz?

(#46610) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Ha már láttom megy a rendszer hűtő téma itt is megkérdezem offban csendben.. :D
Melyik a csendesebb és a jobb teljesítményű? CFM

Swif2 vagy bitfenix spectre?
Kettő között vacilálok..

(#46611) P.Dude


P.Dude
őstag

Kérdésem, hogy a következő alkatrészekhez milyen ház lenne jó:

Core i-5 (2. vagy 3. generációs, mindegy milyen foglalattal)

Olyan alaplap, amely támogatja ezt a processzort és a ddr3-as memóriát

8 GB DDR3 RAM

Sapphire HD 7770

Corsair cx 500

Samsung SpinPoint F3EG 500gb

Zoll

(#46612) Hardver Arc válasza P.Dude (#46611) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Mennyi a kereted a házra?

(#46613) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Aki 750D-ben gondolkodik esetleg,annak írnám,hogy a HDD-k 26 és 27 fokosak,az SSD szintén 26 fokos a gyári helyre téve.
VGA 32 fok idle,BF4 multiban maximum 70 fok,CPU idle 28(nem mérvadó),load maximum 60 fok 4,6GHz-en egy H110-zel hűtve.
Tehát igen jó a hűtése.
Csak azért írtam le,mert még senkitől nem láttam és SK sem tesztelte. :)

(#46614) Lacielvtárs válasza RVR400 (#46608) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ilyen időben szerintem, ezek teljesen rendben levő értékek...
no ha összevetem a két gépünk hőfokait, akkor a tied sokkal jobb értékek mint az enyém, ezért is kell nekem egy másik, jobb ház :)
no meg a vízhűtés hogy fizikailag is kivezesse a házamból legalább a proci melegét :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46615) kurtzyx


kurtzyx
tag

Üdv!
Mini-ITX alapú konfigon ügyködök éppen.
Ami eddig tiszta vagy annak tűnik:
I5 4590
MSI Z87I / MSI B85I [még agyalok rajta igazából a hangchip, a wifi és a ramokat kivéve számomra lényeges különbség nincs.]
MSI R9 270x ITX / MSI R9 280x TF2 [Gaming series]
WD red 1tb
valami külső odd ami éppen lesz és fehér.
A psu, a ram és a hűtő pedig a többi alkatrésztől függ.

Hogy rátérjek a lényegre: A kiszemelt ház a Fractal Design Node 304.
A konkrét kérdés pedig, hogy a táp elhelyezéséből adódóan felmerülhet-e olyan probléma
miszerint 1 moduláris táp egész 1xűen nem köthető be mert betakar a vga?
Alternatívaként össze futottam a Cooltek W1el és a Bitfenix Phenomal.

(#46616) Burt1793 válasza RVR400 (#46608) üzenetére


Burt1793
veterán

Az látszik, hogy nagyon hűtöd a házat, de 21 fokos cpu esetén jön a kérdés, hogy hány fok van nálad. :)
Klímával se hűti le az ember 18 fokra a szobát.

(#46617) Lacielvtárs válasza Burt1793 (#46616) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az az FX mag hőfok...
nálam is ilyeneket a hőfokok...
én is úgy gondolom FX esetében a magok hőfoka nem mérvadó
télen nálam volt hogy 8-9 fokot is mutatott magra :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46618) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! Eljött az ideje annak, hogy vegyek egy új házikót olyan 20ropi magasságáig. Igazából ami már megdöntött nálam pár jelöltet az a [link] 157mm-es magasságával, illetve a [link] Ezeknek bele kell, hogy férjen.... Néztem a Zalmannak a kuckóit is de nem igazán tudok dönteni... valaki vmit tud ajánlani? Előlre is köszönöm!

(#46619) bluyoo válasza Lacielvtárs (#46605) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem az ajánlás miatt írtam. Csak meglepődtem hogy a SWiF2-nél jobbnak találod, és az új házadba is F12 Pro-t tennél. :)

(#46594) proci985
Amikor vettem a két SWiF2-t akkor elég jó vételnek számítottak (szerintem még most is így 4év után :) ).
De biztos vannak nála jobb, olcsóbb, drágább szélkavarók. A közeljövőben én is tervezek újítani. A BitFenix Spectre-n felbuzdulva a BitFenix Spectre Pro PWM-et néztem ki.

(#46617) Lacielvtars
Én is csak néztem .... Nálam a maghők mindig magasabbak a kupakhőtől.
(IMG:http://kepfeltoltes.hu/140609/APC_-_2014.06.08_22.18_-_001.3d_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)(/IMG)

Bazinga!

(#46620) jeni válasza marco0007 (#46618) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Az a kérdés kell-e USB 3.0 előlapi kivezetés? Mert több házban még nincs beszerelve.
Játszhat a használt vagy sem?
Elsőre a Zalman 9 Plus,a Corsair Carbide 200R,A Fractal DC 3000 (ennél ép,hogy beférne a 157mm proci hűtő)
Vagyis figyelni kell a ház vastagságát,mert többségében elsőre kiedül,hogy mekkora max betehető proci hütés.

(#46621) eventus válasza kurtzyx (#46615) üzenetére


eventus
veterán

Corsair 250D? Nagyon jól van megoldva az elrendezes.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#46622) RVR400 válasza Hardver Arc (#46609) üzenetére


RVR400
veterán

A proci egy 4.2-re húzott FX-8320. Sajnos nekem mindig antituning példányok jutnak, így ezt 1.4V-on tudja, nagyobb órajelet már csak irreálisan magas fesszel tudna.
A képeken látszik, hogy a tetőben van egy Thermalright TY-147, ami befelé tol, mellette az egyik radi, amin csak vékony venti fért el, hogy ne legyen útban a lap, így oda egy Scythe Slipstreamet tettem kifelé, de még ehhez is kellett kcisit faragni a házon. A hátsó radin egy Arctic F12 van szintén kifelé, elől nem látszik, de van egy F12 befelé, az oldallapon pedig egy F12 Pro viszi ki a levegőt. A tápban is kicseréltem a gyári ventit egy F12-re, valamint a táp nem a földről szívja fel a koszt, hanem a ház belsejéből viszi ki a levegőt.
Az összes venti alapon megy, a Fan Xperttel szabályzom őket, így kb semmi hangja nincs a gépnek alapjáraton.

[ Szerkesztve ]

(#46623) tranceplanet válasza marco0007 (#46618) üzenetére


tranceplanet
addikt

FD Core 3000 -160 max. CPU cooler, kérdés a 157mm matterhorn esetén a borda vagy venti, ha venti túllóg a bordán max. 3mm-t, akkor befér. Ha a ventit is beleszámították a gyári adatba, akkor tuti elfér. amiben biztos kényelmesen elférsz: Zalman Z9 Plus ; Zalman Z11 Plus

Adattáblázat

Carbide 200R már nem hűt annyira frankón.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#46624) eventus válasza tranceplanet (#46623) üzenetére


eventus
veterán

Tesztelő a 350D házra sem írt jó hűtést, pedig teljesen elégedett vagyok. Függ a hardverektől és nyilván a gyári ventiket is cserélni kell.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#46625) tranceplanet válasza eventus (#46624) üzenetére


tranceplanet
addikt

Akkor mondom úgy, hogy a 200R jól hűt, de gyengébben, mint az említett három ház. A gyári venti kiépítést kell vizsgálni, mert ilyen alapon bármelyik házba tehetsz jobb ventiket, akkor jobban fog hűteni, de ekkor már elveszíti az összehasonlíthatóságot és felborul a hűtési ranglista. Ezt már SK is többször leírta itt.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#46626) eventus válasza tranceplanet (#46625) üzenetére


eventus
veterán

Aki drágább cuccokat vesz (nagyobb hőt termelőt) , az ne spóroljon + 3 ventin.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#46627) tranceplanet válasza eventus (#46626) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ez így van. Ettől függetlenül a házak hűtési viszonyán (ranglista) ez semmit nem változtat.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#46628) kurtzyx válasza eventus (#46621) üzenetére


kurtzyx
tag

Kösz, kifejezetten érdekes jószág.
Videókat már találtam utána olvasok még 1 kicsit aztán re.

(#46629) eventus válasza tranceplanet (#46627) üzenetére


eventus
veterán

Lehetőségeket kell nézni, hogy mit lehet majd belepakolni és hogyan. Mennyi és mekkora hely van a ventinek, radiàtoroknak.

kurtzyx: szívesen! Nekem ez lesz a következő hàzam, egyre kisebbe megyek :) Okos ötlet, hogy a vga kintről tud szívni levegőt. H100i is elfér benne.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#46630) marco0007 válasza tranceplanet (#46623) üzenetére


marco0007
tag

SZia! Köszönöm a választ Neked is illetve jeni kollégának is! Igen ezen a Zalman Z11-en gondolkoztam, csak nem igazán tudok rájönni, hogy mi a különbség ezek között.[link] és [link] és [link]. Mert ha csak feltételezem a színek illetve az elsőben és az utolsóban nincs USB 3.0-a (ami nem vág padlóra) akkor az elsőt venném. De amit még ajánlottatok [link] ezzel is szemezek. Gondolom azt kell eldöntenem, hogy szép letisztult kinézet vagy az extra a tutibb nekem.
Megmértem a poci hűtőt és 157mm-ben benne van a venti magassága is vagyis nem lóg ki. De szerintem Zalman lesz:S Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#46631) P.Dude válasza Hardver Arc (#46612) üzenetére


P.Dude
őstag

20000 körül kb

Zoll

(#46632) RVR400 válasza marco0007 (#46630) üzenetére


RVR400
veterán

Zalman házak honlapja

Itt meg tudod nézni, de a felszereltség más. Ventik száma, színe, stb.

Én a Z9-cel tökéletesen elégedett vagyok. :) Ez kb a Fractal és a Z11 között van külsőre.Tudom, sokat nem segítettem...

[ Szerkesztve ]

(#46633) P.Dude válasza Hardver Arc (#46612) üzenetére


P.Dude
őstag

A lényeg, hogy jó áron és ezek a cuccok elférjenek benne

Zoll

(#46634) Hardver Arc válasza P.Dude (#46633) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Ha atx méretű lesz a lap akkor zalman z9 plus ajánlom.. Jó hűtés,pofás ház és szabályzós ventik stb..
Ha micro atx akkor szerintem érdemes még 3k rá szánnod és olyat venni mint én :D fractal design arc mini r2
Én ezeket ajánlom ahogy olvasgattam a fórumot meg utána olvasgattam.. De nem biztos hogy neked tecceni fog ami nekem is.. Nagyon nehezen találtam olyan házat ami jó szellős 20-25max és még teccen is..

De hallgasd meg Shellkretort is esetleg (ház szakértő)...

(#46635) P.Dude válasza Hardver Arc (#46634) üzenetére


P.Dude
őstag

Értem és köszi az ajánlatokat :)

Zoll

(#46636) Hardver Arc válasza RVR400 (#46622) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Hm.. Értem jól nézz Ki... :) egész hűs akkor az fx.. Azt hittem intelt hűtesz és a 8szál annyi fokos..

(#46637) Burt1793 válasza Hardver Arc (#46636) üzenetére


Burt1793
veterán

Mint írtuk, azok a cpu hőfok adatok nem tükrözik a valóságot.

Amúgy jó a képed. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46638) Hardver Arc válasza Burt1793 (#46637) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jah azt nem nem figyeltem.. Akkor az aida64 mert én is azt használok mennyi fokkal téved?

Igen köszi alakul még a gép.. Majd eztán kerül bele egy wd vinyó 2tb csak nem tudom melyik a jobb mert a milyen vinyó toppicba a kollega nem tudott normálisan válaszolni.. Nem tudom hogy black,red,green vagy purple lenne jó adattárolásra ami csendess és gyors is..

Meg majd a következő fizuból juliusba újítanák be egy sapphire r9 270x vapor 2gb nah meg majd a pc ház..
Elsőnek gtx660 akartam mert jár hozzá gamer füles meg watch dogs pc game.. De a r9 gyorsabb

[ Szerkesztve ]

(#46639) Burt1793 válasza Hardver Arc (#46638) üzenetére


Burt1793
veterán

Neked inteled van, az amd prociknál mér mást a hőmérő. Az intellel kb valós adatot mutat az aida.

(#46640) eventus válasza Hardver Arc (#46638) üzenetére


eventus
veterán

Alapvetően green, de a red is szòba jöhet. Nekem két green van (1-2 tb) es szépen működnek, parkolàsok számával sincs baj.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#46641) Hardver Arc válasza P.Dude (#46635) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

:R
Egyébként én úgy voltam vele ha atx lapom lesz akkor sharkoom tauron... Jól nézz ki és szellőzése is rendben van.. 25k pcx-nél

[ Szerkesztve ]

(#46642) Hardver Arc válasza Burt1793 (#46639) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jah értem... Kb: 8évig voltam amd-s úgy hogy szoknom kell az intelt :)

(#46643) Hardver Arc válasza eventus (#46640) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Akkor a green lesz mert az valamivel olcsóbb is mint a red... THX :R

(#46644) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Ezt nem tudja valaki milyen márkájú házikó? Jelenleg ez van nekem de semmi infom róla.. Csak az apple én ragasztottam rá.. Azért teccik mert olyan mint egy 5.1 mélynyomója de amúgy az kijelző középen a kerek mert jelzi a hőfokokat meg a ventik fordulatszámát stb.. Csak újra össze kellene forasztani a érzékelő panelhez a vezetékeket mert valamiért el lettek vágva meg valami kis elem is kell bele mint ami az alaplapon van akkora.. De nem értem miért mikor rá köthető a táp.. Júliusban viszont sajnos megvállok tőlle mert nagy házikó..

[ Szerkesztve ]

(#46645) Giovanny válasza Hardver Arc (#46644) üzenetére


Giovanny
őstag

A belseje milyen elrendezésű? Szép házikó :)

Zero Defect.No Compromise !

(#46646) Hardver Arc válasza Giovanny (#46645) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Valamikor volt benne felül usb meg mic..
Élőbe jobban nézz ki :D






[ Szerkesztve ]

(#46647) Burt1793 válasza Hardver Arc (#46646) üzenetére


Burt1793
veterán

Volt egy tök hasonló chieftic ház a családban, kb 5-6 éve tűnt el. a belseje dettó ugyanez, a külseje meg próbált modernül kinézni mindenféle gagyi műanyagokkal. :)

Hogy bírja a proci a mindennapi használatot? Mennyire kínozza meg egy 1080p-s netes film mondjuk a youtube-ról? netezős gépnek a családba szeretnék valami hasonlót ultracsendesre, egy ssd-vel, egy nagyobb cpu bordával és a fanless tápommal. :)

[ Szerkesztve ]

(#46648) Hardver Arc válasza Burt1793 (#46647) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Procit csak játékközben tesztelgettem de csak igp-vel bírtam pl nfs-the run 53fok.. Alapjáraton 30-32 között mozog.
Igen érdekes egy házikó de van súlya.. Maga a váz meg az oldallapok nehezek.. A eleje az ilyen műanyag a fekete hosszúkás kör meg valami műanyag plexi izé lehet szerintem..
De 2,5-3k csak megér.. Postával akarták volna vinni mult hónapba de a posta lett volna vagy 5-8k xd
Meg nincs doboz amibe elküldjem.

[ Szerkesztve ]

(#46649) anytime válasza Burt1793 (#46647) üzenetére


anytime
őstag

Latom, csak lepasszolod azt a fanless tapot ;]

(#46650) Burt1793 válasza Hardver Arc (#46648) üzenetére


Burt1793
veterán

Én doboz nélkül elpasszoltam 6,5ezerért egy cm430-at, szerencsére pont utazóban volt a vevő és át tudta venni, ilyen embert keress. :)
Szóval a proci jól bírja egymagában az általános feladatokat?

(#46649) anytime: Nagyon szeretem, el nem adom, max a házban kerül más gépházba. :) 35ért megvette volna valaki, de rájöttem, hogy fölösleges eladni, mert kell nekem. :D Ez a jövő. :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.