Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) Burt1793 válasza 3.Aragorn (#45883) üzenetére


Burt1793
veterán

Bocs, késő van, most esett le a dolog, ha Budapesten mozogsz, akkor szívesen lepasszolom pár napra a ventiket, de akkor rendesen nyúzd meg a géped. ;]

(#45902) 3.Aragorn válasza Burt1793 (#45901) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi! Egyelőre még nem aktuális, még mindig a garicserés házamra várok. Ha megjött és lesz időm, megbeszéljük priviben.

Nem minden vándorút céltalan...

(#45903) AirBundy1 válasza 3.Aragorn (#45902) üzenetére


AirBundy1
tag

Sziasztok,

A segítségeteket kérném. Van egy EPC2 mini-ITX házam, azonban erősen bizalmamat vesztette a paneltáp. Gondoltam lecserélem egy flex ATX tápra, de ahogy számolom, pár miliméter kéne, hogy szélességben elférjen az alaplap mellett. Szerintetek van bármi lehetőségem fúrni-fargani, vagy felejtős?
Ha másik házat kell vennem, ésszerű (20k bezárólag) keretek között találhatok egy kis méretű házikót táppal együtt vagy bilibe lóg a kezem?

Nagyon köszönöm.

(#45904) bigdee888


bigdee888
tag

Sziasztok!
Mint sokunk, én is a hozzáértéseteket kérném.
Szeretnék építeni egy HTPC-t. Semmi extrát nem terveztem, egy Asrock Q1900-ITX alaplapra gondoltam, egy SSD-vel és 4GB memóriával.
Nézegettem már rengeteg házat, de nagyon nehéz választani, sőt, olyat találni ami szimpatikus, még nehezebb. Már az alaplapból és a memória méretéből is kiderül, hogy low-end HTPC-t szeretnék építeni, így "a házon is spórolni szeretnék".
A lényeg az lenne - mivel a Q1900-as alaplap passzív hűtésű -, hogy a táp nagyon csendes legyen. Szeretném 0-24-ig használni a gépet, úgy hogy nem messze lenne a fejemtől alvás közben (kb. másfél méter).
Eddig a ModeCom Feel 202-es házat néztem, aminek passzív tápja van (adapteres). A CHIEFTEC IX-01B-OP-t is nézegettem, de abban nincs táp, és mivel nem vagyok túlzottan hozzáértő, így nem tudom, hogy ahhoz milyen tápot kellene venni...

Szeretném kérni a segítségeteket. Tudnátok ajánlani olyan házakat amik csendesek és van tápjuk? Esetleg amiket kinéztem, azok megfelelőek-e?

Előre is köszönöm!

(#45905) 3.Aragorn válasza AirBundy1 (#45903) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Kis moddinggal/barkácsolással sok mindent meg lehet oldani, van aki nulláról épít magának házat. Itt kérdezd meg a mester urakat és hölgyeket, biztosan fognak tudni segíteni!

"Ha másik házat kell vennem, ésszerű (20k bezárólag) keretek között találhatok egy kis méretű házikót táppal együtt vagy bilibe lóg a kezem?"
Most őszintén? :N
Ennyiért minőségit max használtan kapsz, óriási szerencsével.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45906) AirBundy1 válasza 3.Aragorn (#45905) üzenetére


AirBundy1
tag

Sejtettem :)
Fotózok és megmutatom majd a modding topikban, hátha van valakinek ötlete. Tegnap egész este mértem, ötleteltem, hogy lehetne átalakítani, de sehogy se adta ki.

(#45907) AirBundy1


AirBundy1
tag

A Chieftec BT-02B-ről mi a véleményetek? Gondolok elsősorban a hűtésre, a táp megbízhatóságára és úgy általában a minőségre.

Köszönöm.

(#45908) 88Prot


88Prot
tag

Sziasztok! A tanácsotokat szeretném kérni.
Jelenleg egy Cooler master HAF 922-m van, és szeretnék váltani, lehetőleg Citromsárga, és fekete domináljon a ház színeit illetően. Láttam is egyet az Aksas Venomot, de azt már nem nagyon lehet kapni :S esetleg más alternatívát tudtok ajánlani?

Illetve úgy is kérnék egy két ötlete, hogy mondjuk a ház színe nem érdekes.

Válaszotok előre is köszi

Üdv Bence :R

(#45909) Adee_91 válasza 88Prot (#45908) üzenetére


Adee_91
aktív tag

(#45910) jeni válasza 88Prot (#45908) üzenetére


jeni
félisten

(#45911) Picturemaker válasza jeni (#45910) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nekem erre sem jön be.

Esetleg így: [link]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#45912) jeni válasza Picturemaker (#45911) üzenetére


jeni
félisten

Talán mondhatnám,hogy a világ legjobb szellőzésű,légszállítású PC háza,mert oda rakom és úgy rakom a cuccokat bele ahogy a legideálisabb legyen. Az alaplapot és a tápot leszámítva,így ez lehetne a No.1

[ Szerkesztve ]

(#45913) Adee_91 válasza Picturemaker (#45911) üzenetére


Adee_91
aktív tag

erre nekem sem,ellenben az én linkemen ott van

(#45914) Picturemaker válasza jeni (#45912) üzenetére


Picturemaker
őstag

A saját házamon az oldalsó szellőzőket lezártam. Ez meg olyan "lyukacsos" :), hogy mindenhol átjárja a levegő. Nem vagyok benne biztos, hogy ez jó, de mivel nem próbáltam, így nem mondok véleményt, csak kételkedem. Amúgy egész jól néz ki. Kicsit Legóház.

Adee_91: Nálam a Te linkeden egy error oldal jön.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#45915) Adee_91 válasza Picturemaker (#45914) üzenetére


Adee_91
aktív tag

hmm,ez érdekes. :F nekem simán bejön az oldal.

(#45916) jeni válasza Adee_91 (#45915) üzenetére


jeni
félisten

egyedi netes hozzáférésű géped van ;]

az biztos,hogy abban a házban nincs ami felmelegedne. Gondolom én.

(#45917) Adee_91 válasza jeni (#45916) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Nekem pedig most is megy:

[ Szerkesztve ]

(#45918) 88Prot válasza Adee_91 (#45917) üzenetére


88Prot
tag

Köszi! igen egy ilyen lanboy elég jó... már nézegettem. :)

Egyéb:

ShellKretor: nézegettem ezt a mérési összehasonlításodat, amibe elég sok házat feltüntetsz és rangsorolsz, számomra sokszor meglepőek a mérési eredmények... ne érts félre ez nem kritika, de amikor egy 20ezres gépház jobban hűt mint egy 600T az azért elég meredek :D ebből is látszik, hogy sokszor a design a lényeg sajnos. :R

(#45919) #98593280 válasza 88Prot (#45918) üzenetére


#98593280
törölt tag

Egy 3 szobas lakast ugyanazzal a legkondival kevesbe lehet lehuteni mint egy 1 szobasat.

(#45920) Powermetal


Powermetal
csendes tag

Hali!
Tudtok nekem ajánlani ehhez a konfighoz egy ilyen árban levő és hasonló minőségű KÉK ledes házat?

(#45921) Powermetal válasza Powermetal (#45920) üzenetére


Powermetal
csendes tag

8.731 Ft
SHARKOON VS3-S én ezt gondoltam ki,ha már sharkoon :)
Ha szerintetek jó,akkor rendelem is ezzel :)

(#45922) AxBattler válasza Powermetal (#45921) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor inkább már a VS3-V, azon van USB3 csati is!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45923) Potzee válasza AxBattler (#45922) üzenetére


Potzee
addikt

Akkor inkább már Vaya II, abba befér egy normális méretű torony cooleer is (160mm magas)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#45924) AxBattler válasza Potzee (#45923) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz, a Vaya jobb, de annak is inkább a Value változatát!
12k-ból simán kijön.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45925) jeni


jeni
félisten

A ShellKretor PC ház tesztes listán való jó helyezésnek köszönhetően szinte már sehol sem kapni BitFenix Merc Alpha házat árgép bár az Ipon boltban mai napon ismét rendelhető

[ Szerkesztve ]

(#45926) Powermetal válasza Potzee (#45923) üzenetére


Powermetal
csendes tag

A vaya 2 vörös az a baj...hiába a kék kép, meg nem is nagyon terveztem coolert...

(#45927) Potzee válasza Powermetal (#45926) üzenetére


Potzee
addikt

van kék is

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#45928) vasq


vasq
csendes tag

Üdv

Szeretnék venni egy teljesen letisztult házat a gépemhez. Csendes,hűvös és ne világítson:)

Config:

Ram: 8gb(2x4)
Video: ASUS R7 260X 2GB GDDR5 DirectCU II OC
proci: AMD Phenom II X4 965 3.40GHz AM3 BOX Black Edition
lap: http://www.asrock.com/mb/AMD/970DE3U3S3/index.hu.asp?cat=CPU
Táp 600W chieftech

Ár: 15.000-20.000 Ft

Előre is köszönöm.

(#45929) jeni válasza vasq (#45928) üzenetére


jeni
félisten

CORSAIR Carbide Series 200R
BITFENIX Merc Alpha
a fenti kettőt dicsérik és előkelő helyen vannak a PC házas táblázaton

(#45930) vasq válasza jeni (#45929) üzenetére


vasq
csendes tag

Köszönöm a választ

És ha esetleg tudnék venni egy vadonat új Cooler Master Silencio 550-at 20.000Ft-ért akkor érdemes lenne erre beruháznom?

Köszi

(#45931) jeni válasza vasq (#45930) üzenetére


jeni
félisten

ment privátba az űzi a házzal kapcsolatban

[ Szerkesztve ]

(#45932) Powermetal válasza AxBattler (#45922) üzenetére


Powermetal
csendes tag

Az USB 3.0 csatiba kompatibilisek a régebbi USB eszközök? (Pendrive-ok,adatkábelek,nyomtatók...)

(#45933) jeni válasza Powermetal (#45932) üzenetére


jeni
félisten

lefelé mindegyik,csak nem éri el a valós USB 3.0 eszközök sebességét.

(#45934) Powermetal válasza jeni (#45933) üzenetére


Powermetal
csendes tag

Az nem baj,csak azért kérdeztem,hogy meg e vegyem a 3.0-s házat :)

(#45935) patomi válasza Powermetal (#45934) üzenetére


patomi
őstag

Ma már mindenképp..

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#45936) AxBattler válasza Powermetal (#45934) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem igen. Ha jól látom, kb. 1,5k-val drágább az ablakos Value változat, usb3-mal. Annyit szvsz simán megér, később szívnád a fogad a csati hiánya miatt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45937) skandarg27


skandarg27
csendes tag

Sziasztok! :)

A segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen házat vegyek.
20k volt a kiindulási alap és a fórumot olvasgatva, illetve a teszteket nézegetve 2 gép között vacilálok:

Fractal design core 3000
Zalman z11 plus

Igazából a Fractal a szimpatikusabb, mert jobban szellőzik és a Zalman dizájnra nem az én világom...viszont a videókártyám elvileg nem fér bele rendesen, belelóg a hdd blokkba. Igaz, ki is vehetem azt a részt és lejjebb rakom a vinyót...

Bár ahogy így visszaolvasom, magamat győzködöm és mintha sikerült is volna teljesen, de azért szeretném kérni, hogy valaki erősítsen meg, jó választás lenne?

(#45938) GeneraL_XTX válasza skandarg27 (#45937) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

a core 3000-el nem jársz rosszul, vedd azt ha a szellőzés a fontos.

(#45939) jeni


jeni
félisten

épen néztem a Corsair C.200R videó részét és annak csak a power LED vissza jelzése van? a HDD-nek nincs kiépítve?(mennyire lényeges annak a kontroll LED-nek a megjelenése egy házon?)
a Bitfenix Merc Alpha házon mindkettő LED rajta vannak.

(#45940) xtevo válasza jeni (#45939) üzenetére


xtevo
őstag

(Szinte) egyáltalán nem fontos, nekem legalábbis tuti nem. Fractal Define Mini-n sincs, nem is hiányzik. :N

(#45941) drunkyboy válasza skandarg27 (#45937) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

+1 az FD3K-nak.

(#45942) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Helyhiány miatt nagyobbra kell cserélnem a TJ08E-met, a kiszemeltek:
Cooler Master N200 KWN1
Cooler Master Elite 344 - több merevlemezt lehet belerakni, de gyengébb a hűtése, mint az N200-nak.
Silverstone Precision SST-PS08B - most sehol nem kapni feketében. és lehet hogy ez is kicsi lenne, nem tudom.

Ezek közül melyik ajánlottabb, illetve hasonlót tudtok még mondani?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45943) patomi válasza skandarg27 (#45937) üzenetére


patomi
őstag

+1 " Fractal design core 3000 " Nekem volt z11-em, igazán soha nem barátkoztam meg vele, pedig jó kis ház volt az is. Most nekem is define mini van és minőségre is jobbnak tűnik a zalmannál.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#45944) #98593280 válasza AxBattler (#45942) üzenetére


#98593280
törölt tag

A TJ08-hoz képes mindegyik erős vissza lépés.

(#45945) AxBattler válasza #98593280 (#45944) üzenetére


AxBattler
félisten

Tisztában vagyok vele, de mindenképpen kell a kicsivel nagyobb hely.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45946) skandarg27


skandarg27
csendes tag

Köszönöm a megerősítést. Már meg is rendeltem! :) :DD

(#45947) vasq


vasq
csendes tag

Sziasztok

Most fogok megvenni egy:
Cooler Master Silencio 550 házat.

Felmerült egy érdekes "probléma", a tápom kábelei elég hosszúak lesznek a beszereléshez?
Ez a táp: http://www.chieftec.eu/de/netzteile/a-80-serie/ctg-600-80p.html

Ha esetleg nem elég hosszúak akkor lehet kapni minden egyes kábelhez hosszabbítót?

Üdv:
Vq

(#45948) Potzee válasza vasq (#45947) üzenetére


Potzee
addikt

Elég hosszúak lesznek a kábelek. :K
Általában a CPU tápkábel (EPS 12V) szokott rövid lenni néhány táp esetében, alsó tápos házban használva, de ehhez és mindegyik kábelhez létezik hosszabbító.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#45949) vasq válasza Potzee (#45948) üzenetére


vasq
csendes tag

Nagyon szuper akkor megnyugodtam. :C :R

Köszönöm.

(#45950) AxBattler válasza AxBattler (#45942) üzenetére


AxBattler
félisten

No, úgy tűnik N200-as lesz a dologból.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.