Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) AxBattler válasza SpZ (#45850) üzenetére


AxBattler
félisten

PS08 nekem is bejön, kár hogy most csak fehérben találtam.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45852) hszilard666 válasza #98593280 (#45848) üzenetére


hszilard666
veterán

Én tj08ban a nem moduláris táp felesleges kábeleit összekötöztem és rögzítettem az 5.25 helyekre :D
Más:
Egy fractal design define r4 ben megoldható a hűvös es csendes 2way sli? Oldalról megküldeném valami ventivel.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#45853) SpZ válasza hszilard666 (#45852) üzenetére


SpZ
senior tag

2way sli kialakitásához inkább Naxnoxia Deep Silence 2 -t ajánlanám. Jobban szellőzik és nagyobb a vga-knak a hely.
szerk:
Szerintem R4 ben is megoldható a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#45854) hszilard666 válasza SpZ (#45853) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszönöm! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#45855) #98593280 válasza hszilard666 (#45852) üzenetére


#98593280
törölt tag

csak 12 db Noktua venti kell hozzá és konzervnyitóval minden oldalát felnyitni jó szellősre:)

(#45856) zalyy válasza #98593280 (#45855) üzenetére


zalyy
tag

Azért ne túlozzunk, ne hallgass rá. :)

(#45857) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Most költözködöm be a Fractal Core 3000 házba, és egy olyan kérdésem volna, hogy becsavartam a HDD-khez való csavarokkal a tálcába a vinyókat, de nem igazán fogja őket a tálcához, csak a helyén tartja, de a HDD lötyög a tálcán. Ez normális, ilyennek kell lennie? A beépítő kereten kívül persze rögzítettem az tálcát, szóval nem lényeg, csak gondoltam, megkérdezem, hogy ez ilyen-e?

(#45858) 3.Aragorn válasza Gabesz87 (#45857) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Használj valamilyen alátétet. Gumisat érdemes ha van. Ha nincs, vágj ki valamilyen gumi szerű anyagból kis négyzeteket, lukaszd ki és már mehet is. Ha ügyesen csinálod, nem is fog látszani.

Nem minden vándorút céltalan...

(#45859) Gabesz87 válasza 3.Aragorn (#45858) üzenetére


Gabesz87
addikt

Gumialátét gyárilag van minden fiókban. Azokon szépen áll, úgxhogy nem gond. Csak gondoltam a 4 csavar az alján megfogja. De úgy néz ki nem szorítja meg, csak úgymond pozicionálja.

(#45860) cor válasza m0h0senator (#45664) üzenetére


cor
őstag

merlinnél feltűnt a Pro, de hát az idő s főleg az ár.. :(

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#45861) hszilard666 válasza #98593280 (#45855) üzenetére


hszilard666
veterán

:D Megoldjuk. :R
Azon filóztam hogy a ház elején elég sok réteg porszűrőn. drve cage en kell átmozgatni a levegőt, és hogy nem lenne oda jobb megoldás magas nyomású venti?
Köszi. :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#45862) 3.Aragorn válasza Gabesz87 (#45859) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ja, már értem miről van szó. Azt gondoltam, a hdd keretet szeretnéd a házba rögzíteni, amibe majd a tálcák is mennek.
Az általad írt jelenség természetes. Nem szabad, hogy túl szorosan álljanak a vinyók, mert úgy átvenné a ház a rezgésüket. Ha ilyen lazán vannak felfogatva, az alátétek a rezgés agy részét elnyelik.
iszilard: Biztos jobb lenne, de hangosabb is lenne.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45863) Gabesz87 válasza 3.Aragorn (#45862) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ja értem, akkor jó, köszi. Gondoltam, hogy van rá valami magyarázat, hogy miért így van, csak kíváncsi voltam.

(#45864) GeneraL_XTX válasza #98593280 (#45855) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Mostanában néztem képeket mindkét házról, a kettő megszólalásig hasonlít egymásra, ha kicsit rosszmájú volnék azt írnám, hogy a deep silence nem kicsit koppintja az R4-et :U

R4:

DS2:

Most komolyan, meg tudod magyarázni, hogy mondjuk azonos ventillátorokkal miért lenne az "hatalmas" különbség? ;]

(#45865) SpZ válasza GeneraL_XTX (#45864) üzenetére


SpZ
senior tag

Deep Silence koncepció öregebb mint a fractal féle de ezt hagyjuk is. A DS2 eleve nagyobb ház E-atx, sokkal szellősebb a kialakitása bár képek alapján nem jön le annyira. Hatalmasnak nem nevezném a különbséget próbáltam mind a két házat és a DS2 kemény fokokat ver a fractal csodájára. Egy dolog ami a mai napig nem tetszik a DS2 ben az a wiring space ha az nagyobb lenne akkor nem lenne versenytársa szerintem.

(#45867) 3.Aragorn válasza #98593280 (#45866) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Sztem itt arra utalt, ha egy független 3. típusú ventit tennénk mindkét házba, nem lennének nagyok a különbségek.

Nem minden vándorút céltalan...

(#45868) GeneraL_XTX válasza SpZ (#45865) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"próbáltam mind a két házat és a DS2 kemény fokokat ver a fractal csodájára"

Ugyanazokkal a ventillátorokkal próbáltad? Azért kíváncsi lennék mit mutat az R4 mondjuk a DS ventikkel :U Vagy fordítva :K

"Deep Silence koncepció öregebb mint a fractal féle"

Erről se lennék meggyőződve, a legrégebbi teszt amit a DS1-ről találtam az 2012 október, az R4 2012 júliusa.

[ Szerkesztve ]

(#45869) #98593280 válasza 3.Aragorn (#45867) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem teszteltem a szóban forgó két házat azonos ventilátorokkal, következésképpen nincs kompetenciám ezen kérdés megválaszolására. Akinek sok az ideje és van kedve, pénze, tegye meg!

[ Szerkesztve ]

(#45870) Burt1793 válasza GeneraL_XTX (#45864) üzenetére


Burt1793
veterán

Jajj de ismerős az a fenti ház. :-)
Azt tudom mondani, hogy a fractal 14es venti érzésre kb feleakkora erővel fúj, mint a noctua. Ez persze csak kézrátételes módszer. :-D. Az viszont már más kérdés, hogy, ha fractal venti fúj kifele aidás terhelés köben az ashura mögött, akkor az ashura max fordulattal pörög, míg ha noctua fúj ki hátul ugyanilyen terhelésnél, akkor az ashura csak 60%on pörög.
A terhelés jelentése jelen esetben: egy i7 2600k, 4 ghzen. És ez 1 óra folyamatos terhelés után. Az asura mindkét esetben normál automatán volt. Szóval először össze kéne hasonlítani egy nanoxia és egy fractal ventit. Vagy mindkét házba berakni ugyanazokat a ventiket. Persze lehet, hogy így is sokkal jobb a nanoxia, bár az oka érthetetlen. Ekkora különbség biztosan nem lesz egy kicsit nagyobb belső tértől, sőt az még a számok ellen is dolgozhat.
A szélcsatorna meg ugyanaz. Fölös lyuk egyik házon sincs.

(#45871) Bálint306


Bálint306
tag

Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kérni ház vásárlási ügyben. :))

Thermaltake V4 (VM30001W2Z) házat néztem ki, mert árban és kinézetben ez az ami bejön.

- FSP Raider S 550W
- INTEL Core i5-4570 3.20GHz 1150 BOX
- MSI Z87-G45 GAMING Alaplap
- MSI Radeon R9 270X GAMING 2GB
- Western Digital Caviar Red 2TB
- Kingston HyperX 3K 120GB SH103S3
- Corsair 8GB 1600Mhz DDR3 Vengeance CL9 KIT 2x4GB

( Illetve van olyan ház hasonló kinézetben aminek teli plexis az oldala, ha az MSI sárkányokban szeretnék gyönyörködni? :DD )

Köszi,

Bálint

[ Szerkesztve ]

(#45872) 3.Aragorn válasza GeneraL_XTX (#45868) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Valószínűleg a Fractal a régebbi koncepció, de ők se maguk találtak föl mindent. Tíz évekre vissza lehetne menni, hogy ők kiről másoltak, és azok kiről. Sztem ez a kérdés irreleváns.
Ahogy az is, hogy azonos ventikkel mit tudnak. Nagyon kevés felhasználó van, aki ha megvesz egy házat, rákölt további 10-20k-t, hogy lecserélje a gyári ventiket. Ismerünk kivételeket persze. ;]
Legtöbben gyári ventikkel használják és legfeljebb ezek mellé vesznek másikat, ha kell. És pont erre jó a Több ventis DeltaT

Nem minden vándorút céltalan...

(#45873) #98593280 válasza Burt1793 (#45870) üzenetére


#98593280
törölt tag

Miért lenne ugyanaz a szélcsatorna?
A Fractal 25 mm-el szélesebb, sokkal több levegőt kell megmozgatniuk a ventiknek és nem is hatékony annyira emiatt a Define szellőzése. A Nano 207 mm széles, a Define 232.

Ha már itt tartunk, az új Corsair Graphite 760T is nem kevesebb mint 246 mm széles, gyanítom ha megmérném, közel sem hozná a bit-tech.net jó szellőzési eredményeit.
(a logout-os cikk is szerintem egy csinos mese: "Szellőzés terén makulátlan"...)

[ Szerkesztve ]

(#45874) SpZ válasza GeneraL_XTX (#45868) üzenetére


SpZ
senior tag

Valószinűleg igazad lehet, rosszul emlékeztem a DS1 megjelenésére. Nem próbáltam ugyanazokkal a ventikkel. A fractalos ventik nekem nem hatnak túl minőséginek és hangosabbak is. A nanoxiák nagyon szépen járnak teljes csendben mégis elég szép légtömeget mozgatnak meg. De egyébként nem értem a vita alapját két nagyon jó házról beszélünk, bármelyiket veszi az ember jól jár vele. A hőfokok meg főként a hardverek ráépitett hűtésétől fognak függeni. Az a 3-4 fok ide oda szerintem nem kellene hogy vitaalap legyen.

(#45875) 3.Aragorn válasza SpZ (#45874) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Pedig látod hogy vitaalap. Olvasd végig az előző 50 oldalt :DDD (igen oldalt, nem hsz-t...)

Amúgy tényleg jó mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45876) GeneraL_XTX válasza 3.Aragorn (#45872) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az a DeltaT táblázat, amiben mondjuk benne sincs az R4? ;]

SpZ: így van, a ds2 ventijei nagyon jók, én is gondolkodok hogy nyárra veszek majd egyet hátra, mert a gyári hátsót előlre pakoltam.

[ Szerkesztve ]

(#45877) 3.Aragorn válasza GeneraL_XTX (#45876) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nincs benne? ShellKretor: Hogy lehet ez? ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45878) SpZ válasza 3.Aragorn (#45875) üzenetére


SpZ
senior tag

Hát ha már vitaalap legalább ez esetben azon folyik a vita hogy melyik a jobb két kitűnő ház közül.

(#45879) 3.Aragorn válasza SpZ (#45878) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Így van.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45880) Burt1793 válasza 3.Aragorn (#45872) üzenetére


Burt1793
veterán

No para, ha lesz időm, veszek két nanoxia ventit és berakom a fractal ventik helyére. Nekem már úgy is mindegy. :-D. Aztán jól letesztelem mindkettővel.
Az viszont igaz, hogy max fordulaton egy kicsit behangosodnak a ventik. A legfurcsább meg az, hogy semmit se hűlnek a hddk, ha 5volt helyett 12re rakom a ventiket. Végig 30-31 fokosak. Ha lenyitom az elejét (tehát nem csak az ajtót), akkor max fordulaton lehűlnek a hddk egy-egy fokot 15 perc alatt. Persze nem rossz ez az érték 21-22 fokos szobában.
A porszűrők meg már nagyon el vannak lepve, lassan kitisztítom az egészet. Remélem bent minden makulátlanul csillog.

Melyik van a ds2ben? [link]
Tablettel vagyok, kicsit fura ez az oldal. De gondolom az 1100as verzió.

[ Szerkesztve ]

(#45881) Burt1793 válasza Burt1793 (#45880) üzenetére


Burt1793
veterán

Azért van különbség a ventilátorok között, de nem sokFractal R2 140 mm, nanoxia 140mm.

[ Szerkesztve ]

(#45882) Gabesz87


Gabesz87
addikt

A Fractal 3000-ben 2 HDD+1 SSD esetén mi a legokosabb elrendezés? Én kivettem az felső fiókot, és az alsóba tettem mind a hármat úgy, hogy középen van az SSD (hogy a 2 vinyó ne fűtse egymást). Meg persze eléjük betettem egy ventit. De úgy látom, hogy a korábbi házamhoz képest (AeroCool AeroEngine II) pár fokkal mintha több lenne a hőmérsékletük. Az egyik vinyónak mondjuk nem, az 30 fokos, a másik 34, az SSD 31. Mondjuk nem magas értékeke ezek, csak úgy emlékszem, régebben mind 30 alatt volt (26-29 közt kb).

(#45883) 3.Aragorn válasza Burt1793 (#45880) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én pedig, ha megjön a nanoxia, szívesen kitesztelném gyári, fractal és noctua ventikkel... :))
Persze az eredmények nem lennének teljesen mérvadóak, hiszen a DS5-tel inkább a Define XL-t illene összepárosítani, mindazonáltal a ventik milyenségéről sok minden kiderülne. Az enyémbe pl. 3 db 14-es megy, kisebb venti nem lenne olyan hatékony, a megmaradó rések miatt...

Gabesz87: Ha Hdd hőmérsékletre hajtasz, ne tedd őket egy fiókba! Az ssd-t pedig nem tenném a két vinyó közé, neki sem hiányzik, hogy két hdd fűtse egyszerre...
De egyébként ezek az értékek így is nagyon szépek. 30 fok alá tökéletesen fölösleges hűteni őket. Tehár rendben van ez így.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45884) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Bocs az OFF ért!
DS5 ben cserélném a ventiket Pwm re. Érdemes gyárira (Nanoxia Deep Silence PWM 140mm, 700-1400rpm, max. 16,2db(A), max. 76,5 CFM, max. 1,18 mmH2o)?

Köszi!

...

(#45885) 3.Aragorn válasza alfiboy (#45884) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Megkérdezhetem, hogy miért cseréled őket? Csak mert 3 pines? Ventiszabályzás miatt?

Nem minden vándorút céltalan...

(#45886) alfiboy válasza 3.Aragorn (#45885) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Igen azért. Előre tervezek H110 et Push-Pull ban, Felüre 2 venti, előre 2 venti, hátura 1. Nekem meredek lenne a szabályzásuk.

...

(#45887) Bálint306 válasza Bálint306 (#45871) üzenetére


Bálint306
tag

Erre valaki? :)) (plexi ügyben? )

(#45888) 3.Aragorn válasza alfiboy (#45886) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem járnál jobban, ha vennél egy diszkrét előlapi ventiszabályzó panelt?

Nem minden vándorút céltalan...

(#45889) #98593280 válasza 3.Aragorn (#45877) üzenetére


#98593280
törölt tag

Úgy lehet, hogy a Define R4 cikk később készült, mint a "több ventis deltaT".
Itt megírtam, hogy a Define R4 csak a 70. helyig mozdult, amikor nem kevesebb mint 4 db plusz ventit tettem bele: [link]
A Deep Silence 2, több ventivel a dobogón van...

Ami pedig a táblázatok frissítését illeti, majd ha nem csesztetnek egyesek, akkor esetleg lesz kedvem és majd update-elem őket..

[ Szerkesztve ]

(#45890) 3.Aragorn válasza #98593280 (#45889) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Azért nem kell így felfortyanni. Csupán tréfáltam. :)

Nem minden vándorút céltalan...

(#45891) zalyy


zalyy
tag

Azt szeretném kérdezni az R4-be alapból milyen fanok vannak vagyis hány mm-esek?
A kisebb HDD tartót fel lehet-e rakni a nagy helyébe és a nagy akkor kikerülne ezáltal jobb lenne a légáramlás?
Olvastam, hogy a nagy nélkül jobb az áramlás.
A be quiet fanok mennyire jók?
Kösz!

(#45892) alfiboy válasza 3.Aragorn (#45888) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Hát fogalmam nincs. Tudnak ezek annyit mint a lapomon a fan xpert 2?

...

(#45893) #98593280 válasza 3.Aragorn (#45890) üzenetére


#98593280
törölt tag

Már nagyon elegem van ebből a Define sztoriból. Komolyan mondom jobb lett volna ha meghamisítom az eredményeket és azt írom le, hogy a Defire R4 k. jól hűt, a legjobban, NR1.

Akkor mindenki nyugodt lenne 1000 évre.

Ennek ellenére minden héten jön valaki és be akarja bizonyítani hogy nem így van.
Hát bizonyítsa be! Tegyen érte valamit. Álljon elő saját mérési adatokkal!

Nekem van más dolgom is, mintsem hogy a Define R4-et teszteljem le alulról a tetejéig meg balról jobbra és vissza haránt terpeszben.

(#45894) 3.Aragorn válasza #98593280 (#45893) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Meg tudlak érteni.

alfiboy: A fan expertet sajnos nem ismerem, de ezek a ventiszabályzók sokmindent tudnak. A jobbaknak saját hőmérői vannak, amit te helyezhetsz el a házadon belül.
Hirtelen erről találtam tesztet: [link]
Nekem személy szerint jobban tetszenek azok, ahol a kijelző mellett tekerő is van. A DS 5 ajtós mivolta miatt ez gondot fog okozni, de erre is van megoldás.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45895) alfiboy válasza 3.Aragorn (#45894) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Tetszetős! Nekem a vakságom miatt ezek sajnos nem játszanak, jobb ha beállítják és a lap vezérli. Akkor nem lehet gond.

...

(#45896) 3.Aragorn válasza alfiboy (#45895) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Léteznek egyszerűbbek, amin csak tekerő van.

Nem minden vándorút céltalan...

(#45897) MammoUTh


MammoUTh
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan házra lenne szükségem, ami az ENERMAX SpineRexhez hasonlóan ATXes lap és a ház alja/táp teteje (kialakítástól függően) 4-5 cm távolság van. Szóval mely házak lehetnek azok, amikbe az ATX-es lap legalsó PCI-e csatolójába gond nélkül bele tudok illeszteni egy 3 slot magas videokártyát?

Köszi! ;)

"A növényeknek Brawndo kell! Elektorlit van benne!"

(#45898) alfiboy válasza 3.Aragorn (#45896) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Köszönöm! Utána olvasok.

...

(#45899) hszilard666 válasza #98593280 (#45893) üzenetére


hszilard666
veterán

Elnézést kérek, nem volt szándékomban semmilyen vitát indítani. :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#45900) Burt1793 válasza 3.Aragorn (#45883) üzenetére


Burt1793
veterán

Jól látom, hogy ez a venti van a ds2-ben? a hivatalos oldal 1300-as max fordulatot ír a házban lévőhöz, de olyan nincs.
Látom, hogy van még egy 12 centis venti a házban, olyat azért nem veszek, majd berakom a kis noctuát hátra.

Hű bakker, teljesen elnéztem, a házban mindegyik venti 12-es. Akkor ezt offolom, 12-es ventiket nem veszek, így is van itthon jópár használaton kívül.
Francba, pedig úgy kipróbáltam volna. Így viszont a gyártók által megadott számok alapján a Fractal R2-es venti mindenben jobb, mint a 12-es nanoxia deep silence 1300-as venti. (Kivéve decibelben, a fractal venti hangosabb).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.