Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46201) jeni válasza kalapacsolok (#46200) üzenetére


jeni
félisten

olcsóbb ház kell ami zárt a teteje akkor vissza kell menned a múltba vagy venni használtan az aprón,esetleg a fenti részbe teszel ventit ami kifelé viszi a levegőt

a fatertől megveszed a Compaq EVO házat? kis méretű olyan ami kell neked,még oldalt sincs szellőzés,kivágás,annak zárt a teteje,oldala ;]
annak elölről van helye a ventinek és hátulra szerelhető be +1,s onnan fújja ki a levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#46202) kalapacsolok válasza jeni (#46201) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Nem megy a gép a nap 24 órájában, így beleszáll a por.A porszűrők meg nem tudom, mennyire jók, mert gondolom hamar eltömődnek, és az problémát okozhat...

Irodai munka nem izzasztja meg a gépet annyira, hogy 3 ventillátor és 60 nyílás kell neki, hogy menjen ki a levegő. Viszont a porosodás, élettartam nagyon fontos. Nekem csak új, számlás ház jön szóba az ipontól, egy helyről.

(#46203) jeni válasza kalapacsolok (#46202) üzenetére


jeni
félisten

sajnos a trendi már más mint 10 éve a házaknál :K
akkor más volt az elvárás,más a technika
mai alaplapok,procik VGA-k,tápok megfulladnának egy régimódi kicsi házakban
felső tápos és kivágatlan,kicsi ház a kérdés az,hogy a lap amit veszel bele az m-ATX kivitelű?

[ Szerkesztve ]

(#46204) jeni válasza jeni (#46203) üzenetére


jeni
félisten

bele fér,jó oda a lap a házba
a porszűrők jobb a semminél

(#46205) Potzee válasza kalapacsolok (#46200) üzenetére


Potzee
addikt

Sharkoon Vaya [link]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46206) jeni válasza kalapacsolok (#46202) üzenetére


jeni
félisten

Sharkoon-Vaya-teszt teteje zárt
Iponban kapható több változata is

[ Szerkesztve ]

(#46207) kalapacsolok válasza jeni (#46203) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Fentebb írtam az alkatrészeket, amiket vennék bele.

(#46208) Kar07 válasza kalapacsolok (#46207) üzenetére


Kar07
tag

Esetleg nézd meg a kisebb Zalman házakat is:
Pl.: ZM-Z1, ipon
Vagy ZM-T1, ZM-T3,
Esetleg ez, fele annyiért: Kolink CXA-SA01.
Mindegyik van iponban, ha onnan kellene.

(#46209) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Asus Maximus IV Extreme alaplaphoz szeretnék házat venni.
Elsőnek egy FD DEFINE R4 Black Pearl-Window házat néztem, de az a hivatalos leírás szerint nem támogatja az EATX lapokat. :O Pedig elég nagy jószág...
Mit javasolnátok? Ablakos legyen és legalább olyan minőségű és letisztult (ha hangszigetelt az se baj) mint az előbb említett ház. Ár: 20-30k között, vízhűtés nem lesz.
:R

Corsair Carbide 330R-ről vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#46210) GeneraL_XTX válasza zsolthee (#46209) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én úgy gondolom nyugodtan veheted az R4-et :)

(#46211) Burt1793 válasza GeneraL_XTX (#46210) üzenetére


Burt1793
veterán

Óóó :D Úgy látszik nem én vagyok az egyetlen, aki két noctuával egészítette ki a 2 alap házventit... :)

(#46212) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

nem pont házat keresek, de nem nagyon találtam jobb helyet a kérdésnek. van itthon egy Sharkoon MS140. nagyon jól szuperál, de egy év se telt bele és a rendszeres használattól az előlap jack csatik szétestek. a kimenet teljesen, darabjaira, a bemenet is félig halott már.

azt szeretném kérdezni, hogy ezt hogy lehetne cserélni, elérhető vajon a belső panel? szétszedtem, a nyákon lévő műanyagok törtek el, nem nagyon lehet javítani.

köszi előre is! :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46213) AxBattler válasza hoffman_ (#46212) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha egy év sem telt bele, akkor én nem szenvednék a gányolással, hanem sürgősen gariztatnám, amíg le nem telik a 12 hónap.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46214) hoffman_ válasza AxBattler (#46213) üzenetére


hoffman_
nagyúr

jó, lehet, hogy picit túloztam, és már megvan egy éve :) nem viccből nem a gari volt az első dolgom. nem is gányolni akarok, ha nem muszáj, hanem alkatrész cserét.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46215) 3.Aragorn válasza hoffman_ (#46212) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Általában ezeket ritkán készítik el úgy, hogy cserélhetőek legyenek. (Egybe öntött műanyag elemek ugyebár...) Az előlapi panelt egyben szokták cserélni, ha egyáltalán cserélik. Szükség lenne képekre.
Illetve itt biztosan tudnak segíteni az ezermesterek valamilyen alternatív megoldásban. Nem csak gányolni szoktak. ;)

Az is egy megoldás, hogy veszel egy multifunkciós előlapi panelt. Vagy egy új házat... ;] Bár egyik megoldás sem olcsó.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#46216) AxBattler válasza hoffman_ (#46214) üzenetére


AxBattler
félisten

Egy külső / belső kép jó lenne, illetve ITT nagyobb valószínűséggel tudnak segíteni neked.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46217) hoffman_ válasza 3.Aragorn (#46215) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a válaszokat!

sajnos nem nagyon tudok képet lőni. nem hagyományos értelemben vett "panel" csak a kivezetések vannak a ház elején, belülről van rögzítve egy nyák, és annyi. akkor ez gány lesz, köszi, el is felejtettem a modding topicot!

bár hasonló bajom volt a Fractal Arc Midi házammal is, 3 év után beszart a jack. garancia már rég lejárt, de írtam a fractal supportnak, hogy mit lehetne csinálni, van-e cserepanel, stb. egy hét múlva jött ingyen és bérmentve postán az új panel, szó nélkül...

azóta is maxi respekt a supportnak :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46218) zoltan6 válasza hoffman_ (#46217) üzenetére


zoltan6
őstag

hát igen ennyit jelent a normális support,lehet kapni is amúgy panelba forrasztható aljzatot,én álltalában régi alaplapról,vagy hangkártyáról szoktam leszedni,de tényleg elég gánya munka,mert elég erős ezüst alapú forraszanyaggal van beforrasztva.

(#46219) bluyoo válasza hoffman_ (#46217) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem lehet a nyákon cserélni a jack csatlakozó aljzatot?
Pár száz Ft pl..

Bazinga!

(#46220) Burt1793 válasza bluyoo (#46219) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, az r4-ben biztos cserélhető, bár én egyszer se fogom kb. használni.

(#46221) hoffman_ válasza bluyoo (#46219) üzenetére


hoffman_
nagyúr

sajnos nem pont ilyen a kialakítása. mindenesetre körbenézek, ha van olyan, ami passzol rá, akkor gond nélkül kicserélem. köszi a tippet!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46222) Burt1793


Burt1793
veterán

Amúgy a define r4-hez adnak olyan átalakítót, aminek a segítségével be lehet rakni az 5,25ös helyre egy 3,5-es hdd swich-t? Én csak ideiglenesen beledobtam és két csavaron lóg. Most kinyitottam az oldalát, egy takarítást fogok eszközölni és megláttam, hogy milyen trén módon sikerült ezt megcsinálnom... :B
A silverstone-hoz adtak, de azt visszaadtam. Akkor minden bizonnyal vennem kell.

(#46223) bluyoo válasza hoffman_ (#46221) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Nem tudom hogy a lábkiosztása passzol vagy nem (van három pólusú is [link]). De ha beviszed a panelt egy műszerész szaküzletbe biztos vagyok benne hogy tudnak megfelelőt adni (még lehet ki is cserélik neked :) )..

Bazinga!

(#46224) semetka


semetka
őstag

[link]

Ez a ház milyet kategóriát képvisel? VAn olyan mint egy CM N500/400?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#46225) hoffman_ válasza bluyoo (#46223) üzenetére


hoffman_
nagyúr

egyelőre én sem, nem a kvalitás hiánya miatt nem szöszöltem vele, csak időhiány, meg lustaság, végzős villanymérnök vagyok :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46226) bluyoo válasza hoffman_ (#46225) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Elméleti szakember .... :DDD

(#46227) hoffman_
Én is ezt mondanám! :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46227) hoffman_ válasza bluyoo (#46226) üzenetére


hoffman_
nagyúr

még igaz is lehetne... de nem az :D :P

#46227

naná :))

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46228) kalapacsolok válasza Kar07 (#46208) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszönöm, megnéztem mindet, az Aerocool QS-200 tűnik a legjobbnak. A tetején nem hull be a por, és felső tápos.

Itt egy kép: [link]
Az volna a kérdésem, hogy hátul ugye van a táp + 1 extra ventilátor, de érdemes még venni bele előre, vagy oldalra még 1 halk ventit? Nem nagy összeg, viszont talán jobban hűt, és a por is jobban kimegy belőle a nagyobb légáramlat miatt...

(#46229) jeni válasza kalapacsolok (#46228) üzenetére


jeni
félisten

Egy valami azért lemaradt!

A felső tápos házban 1 a gond!

A táp a friss levegőt nem kintről kapja hanem a felmelegedett házban levő levegőt szívja be és ez nem tetszene hosszabb távon a tápnak vagyis hamarabb felmelegszik,és ez nem elegendő a táp üzemi hőfok lehűtésesre
A Sharkoon Vaya jobb ház,mivel abban épen alul van a táp helye! Tehát alulról a friss hideg levegőt szívja be és ez a jobb hűtési mód!

[ Szerkesztve ]

(#46230) jeni válasza jeni (#46229) üzenetére


jeni
félisten

kalapacsolok:

A kép alapján ez nem jó megoldás,mert eleve a CPU által termelt meleg levegője felfelé áramlik és ezt a meleg levegőt szívja be a tápegység!

[ Szerkesztve ]

(#46231) 3.Aragorn válasza semetka (#46224) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ezt a házat nem ismerem, de itt találsz róla "customer review"-kat.

Nem minden vándorút céltalan...

(#46232) Kar07 válasza kalapacsolok (#46228) üzenetére


Kar07
tag

Jeni leírta miért nem javasoltam felső tápos házat. Irodai gépnek, ahova nem kell böszme nagy gépház, én kipróbálnék egy kisebb zalman házat, vagy a többiek által javasolt Vaya-t. Mindegyik felül zárt, hátulra (is) lehet ventit tenni beléjük.

Esetleg ha van olyan felül rácsos ház ami jobban tetszene (pl. CM N200), akkor a felső venti helyet egy vékony plexi lemezzel belülről eltakarhatod (csavarozva mint a ventit, vagy ha nem akarsz lyukat fúrni a plexire, akkor kétoldalú ragasztóval rögzítve). De akár egy mezei irattartó genotherm is megteszi, méretre vágva. Mindkettő átlátszó, nem feltűnő, a kétoldalú ragasztó (de pl. a cellux is) szükség esetén szépen lejön a házról. Műhelyben használtam már, nem ment be a por felül.

(#46233) GeneraL_XTX válasza jeni (#46229) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Azért azt is hozzá kell tenni, hogy kevés olyan processzor van manapság, ami annyira felmelegítené a körülötte lévő levegőt, hogy az súlyosan megnövelje a táp hőfokát. Ellenben igen is sokat segít a kisebb házakban a meleg levegő eltávolításában.

Persze a passzív cpu hűtést most ne tessék ide venni :DDD

(#46234) Killer01 válasza zsolthee (#46209) üzenetére


Killer01
őstag

nekem 330R van (nincs belőle ablakos verzió mivel hangszigetelt), konfig az adatlapomon.... mire vagy kíváncsi?

(#46235) AxBattler


AxBattler
félisten

MicroATX házak kedvelőinek: MS-TECH CA-0400 "Edo", a Merlinnél már kapható. Magamnak is ezt néztem ki, amíg meg nem jött a hír a FD Core 1500-ról, de lehet annak egy olcsóbb alternatívája, csak kár a zongoralakk festésért, és a zéró kábelmenedzsmentért. Pedig jobban néz ki, mint a Fractal.

Fényképalbum
Keleti ismertető

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46236) zsolthee válasza Killer01 (#46234) üzenetére


zsolthee
senior tag

Már tárgytalan, mert mindenképp ablakos ház kéne.
De a kérdés még továbbra is nyitott: 25-30k körül milyen EATX alaplapot (Asus Maximus IV Exrteme) fogadó házat érdemes venni? Plexis oldallapja legyen illetve a megjelenése a 330R-hez vagy Define R4-hez hasonlítson.
Az agyonperforált házak kizárva!
Az R4-el korában az volt a problémám, hogy az oldallapi illeszkedése hagyott némi kívánnivalót maga után.
Arról nem is beszélve, hogy az oldallapon lévő perforációt belülről eltakarta egy vastagabb szivacs szerű anyag, amely már a kezdetektől fogva fel volt pöndörödve. Olyan volt mint amelyik pár nap múlva le fog esni.
Szép, masszív és halk volt de közel nem azt a minőséget nyújtotta mint amire számítottam. Vagy lehet, hogy ezt az egy példányt az éjszakai műszak gyártotta...?! :U
:)

[ Szerkesztve ]

(#46237) Burt1793 válasza zsolthee (#46236) üzenetére


Burt1793
veterán

Az én r4-emen nincs semmi hiba, jók az illesztések és a szivacsok is a helyükön vannak.

(#46238) zsolthee válasza Burt1793 (#46237) üzenetére


zsolthee
senior tag

Akkor az utolsó mondatom van érvényben. :)

(#46239) Burt1793 válasza zsolthee (#46238) üzenetére


Burt1793
veterán

Igaz, azt nem mondhatom, hogy nagyon odatették magukat, amikor kiválasztották, hogy milyen szivaccsal takarják el a szabad ventihelyeket... :D
Sima, elvágott darabok vannak ott, amik el tudnak foszlani, ha az ember bátnja őket. Amúgy az enyémnél mindegyik sértetlen. :)



Pont be akartam nézni így 3 hónap után, hogy van-e valami gond, de nincs. :) Vicc, hogy a fanless táp hideg mindenhol. Nagyon bejön, még ha nem is egy ilyen házba szánták.

(#46240) zsolthee válasza Burt1793 (#46239) üzenetére


zsolthee
senior tag

Ezt én sem nevezném innovatív megoldásnak.

A tervezett ROG Designhoz most egy új példányt szúrtam ki:
NZXT H440
Nem olcsó, az tény de lehet inkább spórolok még rá egy kicsit. Ezen azért vannak praktikus megoldások.
Mondjuk a portokat elrejtettem volna egy fedél alá, de így sem rossz.
Valaki birtokol esetleg egy ilyen szépséget? :)

(#46241) Giovanny válasza zsolthee (#46240) üzenetére


Giovanny
őstag

Ha minden igaz,veszek én is egy ilyen szépséget,csak 5.25" hely hiánya miatt még nézelődök esetleges alternatívát.

Zero Defect.No Compromise !

(#46242) Burt1793 válasza zsolthee (#46240) üzenetére


Burt1793
veterán

Brutál az a három venti elől, bár nem tudom, hogy van-e értelme.

(#46243) #98593280 válasza Burt1793 (#46242) üzenetére


#98593280
törölt tag

Neked nem biztos:)

(#46244) kalapacsolok válasza GeneraL_XTX (#46233) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

No meg irodai használatra lesz... Több veszélyét látom a porbeszívásnak, a gépet meg szétszedni gyakran nem fogják, hogy kitisztítsák - szóval felső tápos mellett döntöttem. AEROCOOL QS-200 Advance fekete

Alapból hátul van benne ventilátor, érdemes venni bele még 1-et szerintetek, vagy teljesen felesleges? Ha kell, akkor előre vagy oldalra érdemes? http://www.aerocool.com.tw/images/case/PGS-Q/Qs-200_adv/images/iso-4.png

(#46245) anytime válasza #98593280 (#46243) üzenetére


anytime
őstag

Ne piszkald mar :)

[ Szerkesztve ]

(#46246) #98593280 válasza kalapacsolok (#46244) üzenetére


#98593280
törölt tag

Aerocool? Szerintem igen rossz döntés, a ház gyártók legalja, silány anyagminőség, vékony lemez stb...

(#46247) #98593280


#98593280
törölt tag

nem reklámnak szánom értelemszerűen, de véletlenül találtam:
ZALMAN Z9 13k az iponon

(#46248) tranceplanet válasza #98593280 (#46247) üzenetére


tranceplanet
addikt

Na ez instant legjobb vétel ennyiért :K

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#46249) #98593280 válasza tranceplanet (#46248) üzenetére


#98593280
törölt tag

így van és aki NAGYON HALK gémer gépet épít és elég neki egy GTX 750 Ti, ezt k.ra ajánlom:
MSI N750Ti TF 2GD5/OC GTX750Ti 2GB GDDR5 PCIE
TWIN FROZR!!!

a leghalkabb VGA!!
egy halk vinyót jobban lehet hallani mint Őt terhelve
ráadásul baromi keveset fogyaszt és majdnem tudja a a GTX 660-at vagy a HD7850-et.
GPU maxon terhelve 45 fokos!!

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_750_and_750_ti_gaming_review,6.html

http://www.tweaktown.com/reviews/6148/msi-geforce-gtx-750-ti-2gb-twin-frozr-gaming-oc-video-card-review/index22.html

http://www.tweaktown.com/reviews/6148/msi-geforce-gtx-750-ti-2gb-twin-frozr-gaming-oc-video-card-review/index21.html

140 watt a teljes gép:
http://prohardver.hu/teszt/nvidia_geforce_gtx_750_ti_itt_a_maxwell/tesztkonfig_fogyasztas_tuning_specifikaciok.html

[ Szerkesztve ]

(#46250) tranceplanet válasza #98593280 (#46249) üzenetére


tranceplanet
addikt

Meg kell hagyni ez a maxwell jó húzás volt zöld részről. Keveset is esznek, tápellátás ügyileg frankón sikerültek. Mondjuk engem az nvidia eddig nem tudott megvenni, GCN-ben sokkal több fantáziát látok (hiába a magasabb fogyasztás). Ami viszont igazán lázba hozott, az ez az APU: A8-7600 Itt már feltűn egy tesztben : 7600 Viszont még mindig nem kapható :( (természetesen dVGA nélküli géphez néztem ki).

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.