Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) 3.Aragorn válasza alfiboy (#46148) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi! Megtörtént a beüzemelés. Szépen működik minden. A beszámolóba most nem kezdenék bele, mert készül egy hosszabb hangvételű írás, mely ha jól sikerül akár cikk - szerencsés esetben akár teszt - is lehet belőle. Egyelőre próbálom összeszedni az összeszerelés során szerzett tapasztalataimat. Fényképező és bárminemű mérőműszer hiányában komolyabban nem ásnám magam bele a témába.
A jelenlegi és az eljövendő konfigommal is szeretném letesztelni a rendszert, valamint plusz ventilátorok beépítése mellett is.
Korlátaim lesznek: nincs/nem tudok beszerezni hangnyomásmérőt, illetve digitális hőmérőt a környezeti hőfokok méréséhez. Ez utóbbit jobb híján fali hőmérővel pótlom majd.
Ha tervemmel kapcsolatban bárkinek bármilyen ötlete/javaslata/jó tanácsa van, szívesen meghallgatom! :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#46152) Sotyks94 válasza drunkyboy (#46149) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Az oldalsók kisebbek is,meg be is vannak építve a házba, így macerás kiszedni. Azok tényleg nem túl sokat zavarnak be. igazából alulra 100% hogy veszek 1-et, mert így alul a vidikarinál beszorul a meleg levegő, felülre lehet nem veszek még1-et, de inkább legyen, mennyünk biztosra, ne ezen a 3k-n múljon :D Az elrendezést meg köszi, ha meglesznek átrakom őket így :)

(#46153) bozont


bozont
veterán

Üdv

Nézegetem ezeket az ITX-es házakat, és neten több videót is látni ahol egy komolyabb konfig kerül bele. Viszont a hőfokok általában már lemaradnak, csak a beszerelést mutatják.

A kérdésem, hogy egy ilyen házban van esély halkan lehűteni egy i5 4670K procit minimális tuninggal (alapfeszen olyan 4GHz körül) + 270X kombót?

Például a CM Elite 130 és Corsair 250D elég jól szellőzőnek tűnik ebben a méretben.

(#46155) Grave_444 válasza bozont (#46153) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igen le lehet hűteni halkan ITX házakban is. :) Gyere át az ITX topikba.

[ Szerkesztve ]

(#46156) 3.Aragorn válasza #98593280 (#46154) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hát, a bemutató alapján nem. :))

Tényleg ShellKretor, szerinted érdemes belevágnom a DS5 tesztelésébe?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#46157) #98593280 válasza 3.Aragorn (#46156) üzenetére


#98593280
törölt tag

Persze hogy érdemes, amióta én nem írok a LOGOUT-ra azóta csökkent ott a színvonal is, szóval bizonyára jól jönne egy minőségibb tartalmasabb cikk.

(#46158) Giovanny


Giovanny
őstag

A Corsair 760T ről letettem,mivel "instabil" , de talàltam EZT nagyon tetszik,csak nincs benne 5.25 hely,és nem rég vettem egy Bitfenix vetniszabályzót,még a régi házba...

Zero Defect.No Compromise !

(#46159) 3.Aragorn válasza #98593280 (#46157) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ezt jó hallani. Esetleg, ha van időd, adnál néhány jó tanácsot - akár privátban - hogy mire érdemes figyelni a tesztelés során, mi az aminek benne kell lennie, stb? Nagyra értékelem a munkásságodat, tapasztalataidat.

Nem minden vándorút céltalan...

(#46160) BenHans válasza 3.Aragorn (#46156) üzenetére


BenHans
addikt

Én előre is nagyon szépen megköszönöm, ha megírod, mert ilyen házat szeretnék. :R

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#46161) 3.Aragorn válasza BenHans (#46160) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Dolgozom rajta, de szükséges eszközök híján vagyok, mire azokat fölhozom Pestre, az néhány hét. Szóval remélem nem sürget az idő. :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#46162) alfiboy válasza 3.Aragorn (#46151) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Jó hallani, hogy jól működik minden! Nálam is megtörtént a beüzemelés egy része, előlapot kell bekötni és telepítések vannak vissza, hogy indulhasson a rendszer.
Bár a H110 kissé megtréfált, mert előre rakva nem ért el a CPU ig a csöve, ezért felüre került. Oly módon, hogy a Viperek kifelé fújnak. Ezért meg maradt 2x Viperem és 2x DS PWM140mm. Az első merevlemez ketrec sort kiszedtük, hátsót pedig megfordítottuk, hogy jobban el lehessen rejteni a kábeleket.

...

(#46163) BenHans válasza 3.Aragorn (#46161) üzenetére


BenHans
addikt

Az sajnos nem sürget... De majd mindenképp megsürgetlek ha nyerek a lottón vagy rám szakad az otp. :D Ez esetben összeállunk SK-val és szponzorálom a sok CPU-s VGA-s ház és egyéb teszteket. Reszkess Anandtech, Vortez és Overclock3D :DDD De még lehet így is belekötnének a tesztekbe. :U

Tervben volt és össze is állt az elképzelés egy komoly konfigról,(ami a DS5-ben lett volna) csak úgy alakult az anyagi helyzet hogy ez lett a távlati terv és egy jóval kisebb teljesítményű géppel húzom addig. Dehát ez van. :((( Majd lesz jobb! :)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#46164) 3.Aragorn válasza alfiboy (#46162) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A vizes részhez nem tudok hozzászólni, az engem nem érint.
Jaja, a hdd részleg szépen variálható, ennél sokoldalúbb megoldása csak a Fractalnak van - ott 90 fokkal is elforgathatók a rekeszek.

BenHans: Reméljük a legjobbakat. ;)

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#46165) MrPetya19 válasza Giovanny (#46158) üzenetére


MrPetya19
addikt

Melyik venti vezérlőt vetted?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#46166) 3.Aragorn válasza MrPetya19 (#46165) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez engem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#46167) Giovanny


Giovanny
őstag

EZT és ezen töröm a fejem hogy hogyan és hol találjam neki helyet ebben a házban...

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#46168) 3.Aragorn válasza Giovanny (#46167) üzenetére


3.Aragorn
addikt

0 db 5,25"-ös hely? Az úgy érdekes lesz... :U

Nem minden vándorút céltalan...

(#46169) #98593280 válasza 3.Aragorn (#46168) üzenetére


#98593280
törölt tag

LOL :)

(#46170) gerenda110 válasza gerenda110 (#46150) üzenetére


gerenda110
aktív tag

valaki erre?

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#46171) Potzee válasza gerenda110 (#46150) üzenetére


Potzee
addikt

Mi a ban a Zalmannal? Szerintem nem érné meg váltani. A Z11 nagyon jó kis ház, a Phantommal nem lennél előrébb...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46172) gerenda110 válasza Potzee (#46171) üzenetére


gerenda110
aktív tag

hát igazából cpu coolert akarok majd venni (CM H100i)-t gondolom ez jó a 4770kra vagy ha nem aaz akkor v8 gts mert dizájnra is megyek:D és h kényelmesen elférnék e benne

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#46173) MrPetya19 válasza Giovanny (#46167) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hát max annyit tehetsz, hogy berakod alulra az előlap mögé, és winből irányítod a ventiket. Vagy vágsz neki helyet a táp takaró lemezén.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#46174) Potzee válasza gerenda110 (#46172) üzenetére


Potzee
addikt

Hát, a V8 az ára mellett inkább a design-al tűnik ki, mint a hűtési teljesítménnyel...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46175) Giovanny válasza MrPetya19 (#46173) üzenetére


Giovanny
őstag

Valami hasonlót terveztem :)

Zero Defect.No Compromise !

(#46176) AirBundy1


AirBundy1
tag

Sziasztok,

Van esetleg valakinek Antec ISK600-a? Milyen véleménnyel vagytok róla? Lehetséges, hogy szűkös és emiatt hajlamos a melegedésre? Csak egy tesztet találtam róla, de az egy kicsit PR szagú.

Köszönöm.

(#46177) Grave_444 válasza AirBundy1 (#46176) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem a Fracdal Design Node 304 jobb ennél, hasonló a felépítése, viszont kicsit nagyobb.

(#46178) AirBundy1 válasza Grave_444 (#46177) üzenetére


AirBundy1
tag

Néztem azt is, méretben nagyon hasonlónak tűnik. Ami miatt szimpatikusabb az Antec, hogy ott 3 év gari áll szemben a Fractal 1 évével. Tudom, nem sok minden tud elromlani egy táp nélküli házon, de ez mégis jelzés értékű. Mit gondolsz?

(#46179) MrPetya19 válasza AirBundy1 (#46178) üzenetére


MrPetya19
addikt

Fractal eléggé minőségi termék.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#46180) Grave_444 válasza AirBundy1 (#46178) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azt gondolom a Fractal minőségibb, jobban szellőzik, nálam labdába se rúgna az ISK600.

Közbe látom, hogy mit tennél a gépbe. Mivel nem lesz dedikált vga én tuti ilyen házat vennék. Van benne néma paneltáp, elég lenne az is. ;) [link]

[ Szerkesztve ]

(#46182) AirBundy1 válasza #98593280 (#46181) üzenetére


AirBundy1
tag

Már olvastam a tesztedet, igen meggyőző. Ha 1 év után valamelyik venti megadja magát, azt külön lehet cserélni, szerelni?

Grave444: A paneltápokból egy életre elegem lett, csak belső táppal szerelhető jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#46183) #98593280 válasza AirBundy1 (#46182) üzenetére


#98593280
törölt tag

Igen, lehet cserélni a ventiket.

(#46184) Silgard


Silgard
csendes tag

Sziasztok! Egy FULL plexi oldalú, vizezésre alkalmas, tágas házat tudnátok ajánlani? Corsair 760T-t néztem, de perpill nincs "kedvem" hozzá a készülő gép miatt:) Esetleg ti házguruk mondanátok egykét alternatívát?
:R

(#46185) RePC


RePC
csendes tag

Helló!

103000Ft-ból ezt a gépet raktam össze. A többi eszköz/hardware meg van.

Játékra szánom! Valaki ebből az összegből jobb gépet? Vagy valamin lehet javítani ezen a pénz kereten belül?
Persze a vásárlás lehetőleg egy helyről. A hardware elemek meg lehetőleg megbízhatóak legyenek. Ezért választottam így, mert ezek a gyártók/márkanevek megbízhatóak.

AMD FX-4350 processzor

Asus M5A97 LE R2.0 alaplap

Asus R7 250 1GB DDR5 R7250-1GD5 videokártya

Chieftec CTG-550-80P 550W tápegység

Kingston HyperX Blu 4GB 1333MHz DDR3 KHX1333C9D3B1/4G memória

Sharkoon Vaya Value 4044951011704 számítógép ház

(#46186) menledge válasza RePC (#46185) üzenetére


menledge
senior tag

Rossz topicba írtál!
Másold át a kérdésed IDE :)

Ha már írtam..
Proci: i5-4440
Alaplap: Asrock B85M Pro4
Táp: Chieftec CTG 500-80P
VGA, Ház, Ram: ugyan az
Ez procierőben agyonveri az általad összeállított konfigot, és később is bőven tudod fejleszteni!

[ Szerkesztve ]

(#46187) 3.Aragorn válasza RePC (#46185) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ezt a kérdést inkább itt tedd föl kérlek!

szerk: Franc, megelőztek... :)

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#46188) menledge válasza 3.Aragorn (#46187) üzenetére


menledge
senior tag

Jókor jó helyen :)) :P

A házad, akkor még összeállításra vár a teszt miatt? Vagy már összeraktad? :)

[ Szerkesztve ]

(#46189) 3.Aragorn válasza menledge (#46188) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Összeraktam, működik. A teszt írása még folyamatban. Jelenleg a bemutató résznél járok, műszerek híján nem kezdek neki a tesztelésnek. Illetve az új konfigom sincs még meg bele. Ezzel is le szeretném tesztelni.

Nem minden vándorút céltalan...

(#46190) menledge válasza 3.Aragorn (#46189) üzenetére


menledge
senior tag

Értem :) Már azon gondolkoztam, h bírod kivárni az összerakást.
Akkor a cuccok közük a bádogdobozt már ki is húzhatod! :))

(#46191) 3.Aragorn válasza menledge (#46190) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Valóban. :D Ki is húzom!
Természetesen nem bírtam ki összerakás nélkül, így a teszt nem is egy szokványos unboxing lesz...

Nem minden vándorút céltalan...

(#46192) Grave_444 válasza #98593280 (#46181) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Mi a véleményed a Node 304-ről? Olvastam a teszted. Szerinted lehet benne szinte néma gépet építeni?
A táp 20dB(A) körüli lenne, max 25dB(A). A gyári ventillátorok is szabályozva lennének.
ASUS R9 270 DCU II és egy I5 lenne benne. Először leszabályozott gyári hűtővel, de lehet vennék bele valami egyszerűbb toronyhűtőt is.

(#46193) patomi válasza menledge (#46186) üzenetére


patomi
őstag

Oda írta,hogy 103E a keret, te meg beajánlasz egy 40 rugós procit. :F Akkor talán pentium nem de? De ez már off eléggé..Bő 120 rugó

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#46194) menledge válasza patomi (#46193) üzenetére


menledge
senior tag

Igen olvastam! Talán azt nem vettem figyelembe, vagyis azt nem vettem észre, h játékra. Úgy valóban inkább egy pentium és erősebb VGA kellett volna írnom, de amikor észrevettem már lejárt a szerk. idő. Azt azért hozzátenném, h 40 rugos proci ide vagy oda max 110-re jött ki, és nemövadásztam hanem egyhelyröl néztem...

(#46195) patomi válasza menledge (#46194) üzenetére


patomi
őstag

Ja, ahol én néztem kb. 120-21 között jött ki, jó kis különbségek vannak. Nem néztem át több boltot.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#46196) menledge válasza patomi (#46195) üzenetére


menledge
senior tag

Sajnos vannak, és nem is kicsik! :(((

(#46197) burny válasza patomi (#46193) üzenetére


burny
aktív tag

Ne csodálkozz hogy csak intelt fognak ajánlani mindenhol. FM2-es tokozással nézz szét még az amd-nél A4, A6...

(#46198) tsiga18


tsiga18
tag

Sziasztok
Nemigazán vagyok otthon a házak terén, ezért kérném a segítségetek.
Eddig egy Asus Vento házat használtam másfél évig, de kicsinek találom, szűkösen fér el benne minden. Szóval valami nagyon tágas házat keresnék, 14cm-es hátoldali ventihellyel. Keret az kb 20ezer Ft lenne rá.

(#46200) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Üdv! Irodai munkára, hálózati dolgokra venném az alábbi gépet:

A-data SSD
asrock h81m-hds
g3220
4GB ram
tápkábel
ctg-450
odd

Háznak a cooler master n200-at ajánlották. A gép nem lesz megizzasztva, viszont a helység poros, takarítók nincsenek a topon, ezért az a kérdésem, hogy van olyan ház, aminek a tetején nincs szellőzőnyílás? Mert ott egyszerűen megáll, sőt, belehull könnyedén a gép belsejébe a por... Mit lehet tenni ez ellen, mit ajánlotok? Nekem olcsóbb ház is jó, ha azok közül van olyan, aminek zárt a teteje, és álló kivitelű, és előny, ha minél kisebb! :) A házat nem fogom fogdosni, az ár viszont fontos számomra, ezért nem tudom, megér-e a cooler master 13 ezret, mikor feléért is van sok ház.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.