Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) bombibmw válasza kalozhun100 (#46899) üzenetére


bombibmw
veterán

Szerintem nem.
Nálam 2 hónapja írja a HDS,hogy 38 nap van hátra szegény vinyómnak és azóta is hűs és gyors. :D

(#46902) RVR400 válasza bombibmw (#46901) üzenetére


RVR400
veterán

Hasonlítsd össze a két ház kialakítását, és rájössz, hogy teljesen reális a Te 34 fokos winyódhoz képest az a hőfok. ;)

(#46903) bombibmw: mondjuk azt nem tudjuk, hogy előtte mennyi volt. :D Lehet, hogy 39, akkor meg főleg elfogadható a 46.

[ Szerkesztve ]

(#46903) bombibmw válasza RVR400 (#46902) üzenetére


bombibmw
veterán

SK oldalát nézegetve a normál kialakítású,álló házakban sem sokkal jobb a HDD hűtés,mint a fekvő XB-ben.
Most nincs is annyira meleg ráadásul,hogy ennyit ugorjon a HDD hőfoka.
Magyarázatom nincs rá,de szerintem ez nem normális.
Ha kint van a kertben a ház,a napon,akkor normális. :D

[ Szerkesztve ]

(#46904) Zenger


Zenger
tag

Hello!

Mostanság vennék egy új gépet, ezért megszeretném kérdezni tőletek, hogy esetleg valakinek van tapasztalata
a Corsair SPEC-03-ról, az Enermax iVektor blackről. Ha esetleg vannak javaslataitok, akkor írjátok meg. ja kb. 20k-t számok rá. :R

(#46905) Gstyler válasza kalozhun100 (#46899) üzenetére


Gstyler
senior tag

Sajnos ez normális...
Az már egy másik kérdés, hogy ez a 46 fok, hha jól tudom már nem a legoptimálisabb egy winyónak!
Hha tudsz, akkor tegyél be elé egy ventit.

(#46906) drunkyboy válasza gergiboy07 (#46897) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

A konkrét típust nem ismerem, de az Enermax házakat általában silány anyaghasználat jellemzi, pl az Ostrogot is. Vékony lemezek, sok műanyag kívül, bosszantó apró hibák.
Az iVektornál a képeket elnézve egy hibát mindjárt látok is: a 4-8 pines alaplapi vezetéket a bal felső sarokban azon a kis lyukon szenvedés lehet áthúzni. Ennyi pénzt szerintem nem ér ez az Enermax.

Ajánlottak előttem már házakat, azok miért nem jók? Vannak 20k körül Fractal-ok, Corsair-ek, egy-két Bitfenix is. Szerintem még az NZXT házait is átnézhetnéd. Az tény, hogy ott is jellemző a sok műanyaghasználat, de azon kívül jól meg vannak tervezve.

Az első hozzászólásban találsz egy összefoglalót az ajánlott házakról, de ha még több infora van szükséged, nyugodtan használd ShellKretor oldalát.

(#46904) Zenger: nem a hármas, de az egyesről van ismertető Corsair Spec-01

[ Szerkesztve ]

(#46907) reset válasza kalozhun100 (#46899) üzenetére


reset
senior tag

Nekem is HAF XB házam van. Sajna a "HDD-ketrec" igen szűkös és eléggé kiesik a légáramlatok útjából...
Nekem két db. vinyó van itt; és mivel én is tapasztaltam a melegedést (főképpen a felsőnél) - ezért beraktam egy plusz ventit a "ketrec" jobb oldalához...Azóta nincs gond.

(#46908) reset


reset
senior tag

Íme

(#46909) Killer01 válasza gergiboy07 (#46897) üzenetére


Killer01
őstag

[link] Érdekes választás, ez minden csak nem letisztult és elegáns :DDD

(#46910) kalozhun100 válasza reset (#46908) üzenetére


kalozhun100
őstag

Mekkora ventit tettél be oda? Illetve mivel fogattad oda?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#46911) Zenger


Zenger
tag

Mit szóltok az Antec GX700-hoz?

(#46913) #98593280


#98593280
törölt tag

Egyébként jó az az Enermax iVektor, nekem tetszett:)

(#46914) Zenger válasza #98593280 (#46913) üzenetére


Zenger
tag

És te az Antec GX700-at vagy az Enermax iVektort vennéd?

[ Szerkesztve ]

(#46915) #98593280 válasza Zenger (#46914) üzenetére


#98593280
törölt tag

iVektor

(#46916) Zenger válasza #98593280 (#46915) üzenetére


Zenger
tag

Köszi az lesz :R

(#46917) reset válasza kalozhun100 (#46910) üzenetére


reset
senior tag

ARCTIC COOLING Freezer 13 Pro CPU-hűtő ventijét. Nem hangos, mert AI Suit-tal optimális fordulaton tartom (A fotón, kissé halványan, de olvasható a felirat.) Annyira passzol a mérete, hogy csupán gumilapkával (alul) és gumicső darabokkal (felül) rögzítettem - nem akartam fúrni, faragni... Több mint egy hónapja dolgozik így, nem túl dizájnos, de nekem megfelel... :D

[ Szerkesztve ]

(#46918) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

jelenleg egy Zalman Z11 plus házam van az alábbi konfiggal:
i7-4770K::Asrock Z87M EXtreme 4::EVGA GTX 780 Ti Classified+backplate::Corsair Vengeance 8 Gb:: 2TB WD RED::120GB Samsung 840 EVO::Corsair H75::XFX 650 Pro modular

Sajnos nem férek el kényelmesen a házban. felakartam rakatni két ventit felülre de a vízhűtés radiátora miatt nem igen fér el. Előre is akartam két ventit tetetni, de csak a gyárit tudtam lecserélni. A ház aljába is akartam egyet, de a tápegység kicsit rosszul van kitalálva a kábelek pont alul helyezkednek el igy nem tudok mellé betenni egyet.

Egy olyan házat szeretnék ami jóval nagyobb mint a mostani, a vga-m épp hogy elfér ebben a házban, jó lenne, egy hoszabb ház, olyan amibe később akár egy H110 venti felülre felférne, úgy hogy a vga-t semmi kábel se zavarja. Gyári ventillátorok minősége nem érdekel, mert van vagy 6 normális ventim amit beszerélnék a gépbe.

Az Aerocool xpredator x3 black editiont néztem ami így elsőre hasonló dizájn csak nagyobb, de úgy látom már csak a piros változat kapható nekem inkább sima fekete (kék ledes) ház kellene.

Tudnátok pár alternatívát mondani? Árban max 40.000-ret szánnék rá.

Előre is köszönöm!

(#46919) gergiboy07 válasza Killer01 (#46909) üzenetére


gergiboy07
csendes tag

Csak megteteszett a vonalvezetése.Az az igazság hogy nem akarok hülyének tűnni,csak mindenképpen egy olyan házat szeretnék venni a több konfigurációt is elbÍr,és csak biztos akarok lenni a választásomban.

Köszöm a segÍtségeteket :)

Az önbizalom a siker első titka

(#46920) mailroy


mailroy
csendes tag

Sziasztok! Normál ATX méretű házat szeretnék vásárolni max. 20 000 Ft-ig. Amire szükség lenne: Normális kábelmenedzsment, SSD, HDD könnyű beszerelés, előlapi usb 3 és jó szellőzés. 1 SSD 1 HDD 1 DVD író menne bele, proci hűtő 145 mm magas, videokártya sima GTX 660 ti. Amikre eddig gondoltam: Sharkoon Mask, Zalman Z3 plus, Corsair Carbide Spec 01, Enermax Thorex, Antec GX 500, Coolermaster N400.

Valaki tudna segíteni új ajánlásával, vagy a kör leszűkítésével? A legjobban a CM, Enermax és Sharkoon tetszik. Köszi

(#46922) mailroy válasza #98593280 (#46921) üzenetére


mailroy
csendes tag

Ès egy Corsair carbide spec 03-ról mi a vèlemènyed?

(#46923) #98593280 válasza mailroy (#46922) üzenetére


#98593280
törölt tag

Konkrét véleményem nincs, mert azt nem teszteltem. A 01-et igen, annál gondolom kicsivel jobb.
éssel nem kezdünk mondatot:. jujj mit tettem:)

[ Szerkesztve ]

(#46924) Anubris válasza Anubris (#46918) üzenetére


Anubris
őstag

Közbe lemértem és a predator nem férne be nekem az asztal alá. Két ház maradt a Corsair 750D és az 500R, vélemények róluk?

(#46925) mailroy válasza #98593280 (#46923) üzenetére


mailroy
csendes tag

Bocsánat :) Hol lehet elolvasni a tesztedet?

(#46927) Archeres


Archeres
tag

Sziasztok!

Már máshol is jeleztem csak más más kérdésben, de gépet újítanék fel, melynek egyik összetevője a ház lenne. Ti mit ajánlanátok maximum 50 000 Ft-ig bezárólag az alábbi szempontokat szemmel tartva?
- Legyen jó a szellőzése
- Legyen letisztult (Nem szeretnék "neoncsöveket", világító ledeket mindenütt, se plexi oldallapot)
- Legyen masszív jó anyagfelhasználtságú
- Kényelmes kábelmanagement.
- Tágas (ATX lapom van hozzá és egy Tri-X 280X vga menne még bele)
- Alsó tápos legyen
- Nem kell, hogy tökéletesen hangtalan legyen, de ne halljam nagyon, mert este is menni fog.
Tudom soknak tűnik az elvárás, de ebben az árban már úgy érzem lehetnek ilyen igények.
Köszi a segítséget! :)) :))

OFF: Tudnátok linkelni egy kategóriát a fórumon belül, ahol feltudom tenni a kérdést miszerint XY alkatrészek passzolnak-e egymáshoz kihajtják-e egymást stb?

(#46928) jeni válasza Archeres (#46927) üzenetére


jeni
félisten

Üdv

Olcsón egy HAF-932 is jó lehet.
20000 Ft alatt megvehető használtan is. A házak nem romlanak el! Ott csak a ventilátorok mennek tönkre vagy cserélgeti a tulaj.
A 12-14-s ház elején levő ventis házak jobban szellőznek,mint a 20-s méretűekkel szerelt ventis házak.
Skellkretor
ranglista

ez vezeti a listát
ezt is dicsérik

nem feltétlenül az 50000 Ft ház a legjobb vétel. Vannak ennél jóval olcsóbb 30000 Ft házak ami tökéletesen megfelelne neked.

Kérdés akarsz-e vízhűtést? USB 3-0 előlapi csatlakozásokat?
egyéb csatlakozásokat: e-sata? sata3/6 kivezetéseket?

(#46929) Burt1793 válasza Archeres (#46927) üzenetére


Burt1793
veterán

Kérdezz rá a milyen gépet vegyek topikban .:-D
Ennyiért házat csak a világ legerősebb gépéhez vennék. Vegyél egy nanoxia deep silence 2,4,5öt.

(#46930) mailroy


mailroy
csendes tag

Sziasztok! Végül két ház között születik meg a döntés, szerintetek In Win GT1, vagy Corsair 200 R (plexis)? Köszi

(#46931) BomiBoogie válasza Archeres (#46927) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Van minden alkatrészre külön topik.

A legegyszerűbb, ha egy keresőbe beírod: "milyen procit vegyek", "milyen alaplapot vegyek", "milyen SSD-t vegyek", "milyen asztali gépet vegyek", "milyen videókártyát vegyek" stb. :K

(#46932) Archeres


Archeres
tag

Köszönöm a válaszokat :)

(#46933) Archeres


Archeres
tag

Végülis kinéztem kettőt magamnak amik között vacillálok...
Az egyiket régebben, Fractal Design R4, de erről újabban azt olvasom, hogy nem a legjobb a szellőzése, pedig minden más tekintetben megfelelne. A másik amiről csupa jót olvasok az a Cooler Master HAF XB, viszont olyan picikének néz ki, és habár támogatná a vga hosszúságot meg az atx lapot kicsit gyanakvó vagyok, hogy valóban hűsen tudnám-e tartani a VGA-t. SAPPHIRE VAPOR-X R9 280X 3GB GDDR5 TRI-X. Ha esetleg ennek ellenkezőjéről megtudnátok győzni vagy épp lebeszélnétek róla ne habozzatok. :)
Nem tervezek vízhűtést.
Tényleg köszönöm a segítséget!

(#46934) Burt1793 válasza Archeres (#46933) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem R4-ben van a konfigom (adatlapomon olvasható), 2 venti van bent a k gyári mellett, a hűtés teljesen megfelelő. Nekem is 280x-em van, csak asus.
Ventiprofiltól függően max terhelésnél: 65-75 fokos (30-70%-os ventifordulat).
A proci 60 fok fölé nem melegszik. A PSU fanless, így rontja a ház hűtését, tehát enélkül sokkal jobb értékeket is kaphatsz, bár a két noctua házventi jól szellőztet. :) Alaplap 40 fok körül van.

(#46935) Archeres válasza Burt1793 (#46934) üzenetére


Archeres
tag

Igazából a VGA lenne fontos, hogy jól hűtve legyen no meg a proci de nem hiszem, hogy az i5 majd forrósodna gyári ventik ellenére sem. Csak minnél kevesebb esélyt akarok adni, hogy a vrm elszálljon a vga-n.

(#46936) Soos95


Soos95
tag

Sziasztok!

Ezt a konfigot szeretném belepréselni egy jól hűtő házba, nagyrészt játék és 3DS Maxra lenne használva, így megy majd rendesen. Maximum 15 ezer forintot szeretnék rászánni.

i5 4590
ASRock H97M Pro4
Corsair 8GB Vengeance LP
WD10EZEX
Asus R9 270-DC2OC-2GD5
FSP 550W Raider 550 80+

Eddig Zalman Z9-et néztem, de sajna most felugrott az ára. Ti mit javasoltok?
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#46937) Burt1793 válasza Archeres (#46935) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem száll el, max újraindul a gép. De nekem a vrm hőfok is megnyugtató (sajna csak vrm1-et mér a kártya), 60-70 fokos terheléstől függően. Ez Top kártya, szóval alapból húzott. Azt mondták, hogy 80 fokig nincs miért félni, főleg, hogy van tartalék a ventikben. Ha van jópár házventid, amiket terhelés közben maxon járatsz, akkor nem lesz baj az R4-ben. A 280x tulajok felének (mármint abban a topikban) R4-e van.

(#46938) csigusz04


csigusz04
csendes tag

Üdv.
egy kicsit jobb házat keresek szeretett gépemnek, most egy Codegen 3326-CA tipusú kuckóban él, de sajnos eléggé meg gyötri így a nyár beköszöntével :/

az alaplapom: Gigabyte GA 990XA UD3 (átlag 39-40°C)
CPU AMD FX 8320 (átlag 30+ °C)
CPU hűtő Cooler Master Hyper 612S
RAM Kingston HyperX Blu 2x4GB 1600MHz (átlag ismeretlen, de biztos, hogy megüti a 40°C-t)
VGA: ASUS Nvidia GeForce GTX 560Ti DCII Top (átlag 40-50 °C)
PSU: Chiftec CTG-500-80P (ismeretlen átlag, de elég meleg)
játék közben ezek az értékek igen csak megnőnek, alaplap 45+, CPU: 58-60, RAM -ismeretlen, VGA 71°C, PSU: majdnem jobb, mint egy hajszárító

ami nagyobb gondot okoz, hogy a processzor hűtőből a hő nem tud rendesen távozni a gépházból, (hátra felé fúj jelenleg, de ott csak egy 8cmes venti hely van, szinte közvetlen felette van a tápegység ami a hűtőből áradó hőt szívja belefe, a ventije is igen csak magas fordulaton megy emiatt (avagy elég hangos), máskülönben csak a HDD-t lehet hallani. sem a vga, sem a ram nem egy túl hűvös model sajna, valamint a ház oldallapját nem lehet fel helyezni a hűtő mérete miatt.

egy olyan házra lenne szükségem, amiben van hely az alaplapnak rendesen,
nem túl gagyi az anyagi minősége, illesztése
kényelmesen fel lehet tenni az oldallapot,
alsó tápos,
lehetőleg elől 2x12, hátul 1x12, felül 2x12cm venti helyek, több venti hely már csak bónusz (alsó, oldalsó),
későbbiekben vízhűtésre készen áll
esetlegesen átlátszó, ablakos oldallapos
kb 20-25K keret körül

Isten áldja Ame, Ame, A metrón nem fingókat. ;)

(#46940) Archeres válasza Burt1793 (#46937) üzenetére


Archeres
tag

Á értem, akkor jó elég jó árban van a házikó mellé veszek még két jó ventit. (Esetleg tudsz ajánlani noctula-n belül?) Illetve nem is úgy értettem az elszállást, hanem nem szeretnék artifact-al találkozni meg hasonlókkal amit úgy tudom a magas hőmérséklet idéz elő és véglegesen megmarad sajnos :/

(#46941) Archeres válasza csigusz04 (#46938) üzenetére


Archeres
tag

Érdemes kiszerelni a tápot és megnézni, portalanítani, olajozni, ugyanis nekem nem sokkal azután pukkant el a tápom (igaz szar codgen volt), hogy elkezdett olyan forrósággal éldegélni jóideig amin akár tükörtojást süthettem volna. Kiszereltük és hát igen poros is volt csórikám meg valószínű elhasználódott.

(#46942) csigusz04 válasza #98593280 (#46939) üzenetére


csigusz04
csendes tag

FRACTAL Design Core 3000 usb3
- 160 mm-es CPU borda

Cooler Master Hyper 612S
Dimension 140 x 128 x 163 mm

biztos, hogy rá menne így az oldallapja? O.O

Isten áldja Ame, Ame, A metrón nem fingókat. ;)

(#46944) Burt1793 válasza Archeres (#46940) üzenetére


Burt1793
veterán

Én két FLX ventit használok. A 14-esből csak egy ilyen van, a 12-esből meg az s12a típusút. Mindkettő tökéletes. Itt van róluk egy kis összehasonlítás: [link]
Persze, ha valami [durvát] szeretnél... ;]
Lehet, hogy a hdd-kre fújó gyári ventit is lecserélem egy noctuára.
Amúgy az artifact garis hiba, nem? Én figyelem a vrm1 hőmérsékletét, 75 fok fölé biztosan nem ment sohasem. Most olvastam a kártya topikjában, hogy valaki furmarkkal 99 fokig melegítette a vrm1-et... :D És nem beszélt artifact-ról. Mondta, hogy full csendes a kártya. ;]

(#46945) Archeres válasza Burt1793 (#46944) üzenetére


Archeres
tag

Hát elvileg garis történet, csak nem szeretnék 4-5-6 hetet várni míg kapok cserét :/ Mondjuk a Vapor-X Tri-X 280X-es kártyákról még nem hallottam sok rosszat. Mindenesetre igyekeznék megelőzni a bajt :D
Köszi a válaszod, akkor maradok ennél az R4-esnél és a 2 ventit én is kipróbálom amit javasoltál :)

(#46946) Burt1793 válasza Archeres (#46945) üzenetére


Burt1793
veterán

Szerintem simán elég, nekem asus-om van, nincs vrm hűtése...
De mint írtam, sokaknak van R4-ük a 280x-es topikban és mindenki megelégedéssel használja.
nekem egy bajom van vele: 5V-on nem indul el a 14es noctua, minden indításnál fel kell rakni 7V-ra a ház kapcsolóját (utána, ha beindult, már le lehet venni 5V-ra. :( ) Ez jó lenne ha orvosolható lenne.

(#46947) Archeres válasza Burt1793 (#46946) üzenetére


Archeres
tag

Nem lehet gariztatni csak a venti vezérlőt?

(#46948) #98593280 válasza Archeres (#46947) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mi köze van annak hozzá? A Noctua induló feszültsége magas.

(#46949) Archeres válasza #98593280 (#46948) üzenetére


Archeres
tag

Bocsánat, nem tudtam. Azt hittem ez szabályzó probléma.

(#46950) Burt1793 válasza Archeres (#46947) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, ez a noctua hibája, bár ez lehet, hogy direkt ilyen, hogy ne induljon el, csak terhelés esetén, ha alaplapról vezérled, akkor csak 7V fölött indul be, alatta meg se moccan. Mert ugye alaplapokkal nem mindig lehet 0-ra levenni a fordulatot feszültséggel. Ez egy 3 pines venti, tehát feszültségráadással szabályozható.

Vagy még nincs bekopva a venti. :D A 12es elindul 5 volton is.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.