Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) Vladi válasza 3.Aragorn (#46092) üzenetére


Vladi
nagyúr

Attól kapnék agyérgörcsöt. Megrendelem a cucot, vasárnap raknám össze, és hiányzik 1 hosszabbító kábel. :DD

A fentebb javasolt márkákból ha nézek valami olcsóbb felső tápost? Gondolom azért csak nem kutyaütő házak.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#46102) Joe Swanson válasza Vladi (#46101) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Tegnap óta így élek :) De nem sokáig.

(#46103) menledge válasza Vladi (#46101) üzenetére


menledge
senior tag

Ebben az esetben ARCTIC COOLING Silentium T11, bár teljes feketét nem találtam ipponban, vagy Fractal Design Core 1000 (hűtése is jóval rosszabb), de ez nincs ott.

Én a helyedben viszont inkább egy másik tápot választanék, pl Chieftec CTG 500-80P
Árban ugyan ott vagy, de lényegében jobb házad lenne :U

[ Szerkesztve ]

(#46104) RePC


RePC
csendes tag

Üdv!

Segítséget kérnék hozzá értő személyektől abban, hogy a kinézet házak közül melyiket válasszam. A fő szemponttok a ház választás során: hűtés, zaj (ne legyenek hangosak a coolerek), rázkódáscsillapítás, jó anyag használat és kivitelezés, minőség, ár.

Ezeket néztem:

Zalman Z12 Plus

Thermaltake Chaser A31 Black VP300A1W2N

Sharkoon T9 Value

Raidmax Viper GX

Vagy ha valaki ebben az árkategóriában esetleg tud jobbat arra is kíváncsi vagyok.
Egyébként max. 23000-et szántam számítógépházra.

(#46105) menledge válasza RePC (#46104) üzenetére


menledge
senior tag

Zalman Z11,Corsair Carbide 300R, Xigmatek Midgard II, vagy ha nem kell ilyen plexis, hanem elég az egyszerűbb is akkor Fractal Design Core 3000

[ Szerkesztve ]

(#46106) RePC válasza menledge (#46105) üzenetére


RePC
csendes tag

Zalman 11-ről azt halottam nagyon szívja be a port és abban nincs porszűrő.
Xigmatek Midgard II mondjuk ezt néztem. Ez elég jó.

(#46107) RePC válasza menledge (#46105) üzenetére


RePC
csendes tag

És a felsoroltakról valami tapasztalat vagy vélemény vagy infó?

(#46108) 3.Aragorn válasza RePC (#46106) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen, elég jó.

Nem minden vándorút céltalan...

(#46109) menledge válasza RePC (#46107) üzenetére


menledge
senior tag

Carbide 300R
FD3K

A midgardról 3.Aragorn fórumtárs már linkelt is.
Személyes tapasztalat az FD3K-val van, nekem nagyon bejött, egyszerű, jól hűt, sokat "tud", szerelés is elég könnyű. :)

(#46110) RePC válasza menledge (#46109) üzenetére


RePC
csendes tag

"És a felsoroltakról valami tapasztalat vagy vélemény vagy infó?"

Mondjuk én a saját felsorolásomra gondoltam. Hogy valakinek van-e ilyen háza vagy halott róla valamit?

[ Szerkesztve ]

(#46111) menledge válasza RePC (#46110) üzenetére


menledge
senior tag

Okés, kétértelmű volt... :U

Zalman Z12 rosszabb a hűtése jóval mint a többinek.
Többiről még életbe nem hallottam! :DDD
Bár nem vagyok egy nagy ház guru, de sose olvastam se a fórumon se sehol róluk.
Azon kívül, h nagyon csili vilinek tűnnek... nem hiszem h bármiben is kiemelkednének, főleg amennyi az áruk...
Szvsz, nem hiszem, h vmi jó házak lennének :N

(#46112) RePC válasza menledge (#46111) üzenetére


RePC
csendes tag

Persze az ajánlottakra is kíváncsi vagyok! Szóval köszönöm az infót! :)

[ Szerkesztve ]

(#46113) RePC válasza menledge (#46111) üzenetére


RePC
csendes tag

Carbide 300R
FD3K

Ezeknél jobbak!
http://www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/fn:termekek-osszehasonlitasa:sharkoon-t9-value-p49335268,thermaltake-chaser-a31-black-vp300a1w2n-p145011118,zalman-z12-plus-p149171289,raidmax-viper-gx-p223014094/

(#46114) zoltan6 válasza RePC (#46113) üzenetére


zoltan6
őstag

sharkoon t9 van a fiamnak,nem rossz ház,de szerintem ennyi pénzért azért van jobb,nekem nem jön be a világítós ventillátor,szép plexis az oldala,viszont eléggé zárt,van benne 3db ventillátor gyárilag,elől 2db,és hátul 1db,teteje oldala teljesen zárt,plusz venti beépítési lehetőség nincs,gyári ventillátorok hatékonyak,és nem hangosak,kábelmenedzsment kielégítő.

(#46115) Vladi válasza menledge (#46103) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mondjuk ez az artic jó lenne. De miért csak 1 3.5 van benne? :F

Esetleg ez?

A tápot is megnézem, lehet még megyek a tápost topikba. De az fsp már korábban bevált.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#46116) menledge válasza Vladi (#46115) üzenetére


menledge
senior tag

Hát azt ne tőlem kérdezt, h miért annyi van benne. :D

FSP-ből is van hosszabb kábelű, szerintem még mindig úgy járnál jobban.

Nem ismerem azt a házat, de nem hiszem h olyan jó volna...

(#46113) RePC
Szerintem jobbak! :)

[ Szerkesztve ]

(#46117) Vladi válasza menledge (#46116) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát te vagy itt, kinek mondjam? :DD

Szerintem maradok a ARCTIC COOLING Silentium T11 fehérnél, amit javasoltál.
rövidre zárom már.
1 hdd és 1 ssd lesz benne.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#46118) menledge válasza Vladi (#46117) üzenetére


menledge
senior tag

Hát ahogy gondolod, én tartom a véleményem ;]

(#46119) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,szakik,erről a házról mi a véleményetek?

Zero Defect.No Compromise !

(#46120) xtevo válasza Giovanny (#46119) üzenetére


xtevo
őstag

Megmondom őszintén nem ismerem annyira a házat, de nemrég készült róla egy szubjektív írás Logout-ra róla, itt találod: katt, ha esetleg még nem olvastad volna.

(#46121) 3.Aragorn válasza Giovanny (#46119) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nekem az, hogy ebben az árkategóriában azért akadnak versenytársai bőven.

Nem minden vándorút céltalan...

(#46123) Vekko


Vekko
aktív tag

Nem tudok dönteni a Zalman z9 (sima) és Fractal Design Core 3000 USB 3.0 között. Igaz a Fractal jobban bejön. De megéri a plusz 4 ezer forintot (egyik 14 másik 18)?

(#46124) #98593280 válasza Vekko (#46123) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Z9 plexis, adott esetben világítós lehet, a csatlakozói elöl vannak, miközben az FD3k-nak felül és letisztultabb design. A hűtése az FD3k-nak a legjobb, 2x3 db HDD/SSD tehető bele, a Z9-be csak 5. Az FD3k-ban kivehető a középső HDD blokk is, így akármekkora VGA kari beletehető, a Z9-be limitált ez a méret. A Z9-ben USB3 sincs, az alapverzióban. Az FD3k-ban pedig kicsit szűk a kábel support, de még elégséges. Továbbá 3 ventivel és szabályzóval szállítják a Fractal-t.

Szerintem mindkettővel jól jársz. Fenti adatok és a szimpátia + ár, dönthet.
Ha kisebb VGA karid lesz és nincs sok HDD-d, akkor a Z9 is good choice.

[ Szerkesztve ]

(#46125) Giovanny válasza 3.Aragorn (#46121) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia,igen nem kevés pénz,és van választék,de nekem a full fekete házak nem jönnek be,eddig az volt,és már meguntam,és valami hasonlót keresek fekete-fehér színekben.

xtevo Köszönöm,ezt még nem olvastam.

Zero Defect.No Compromise !

(#46126) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok! 10ezer forint körül/alatt milyen ház ajánlott? Egy odd és egy ssd lesz benne, micro atx alaplappal, semmi extra elvárás nincs.

(#46127) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok,

Vélemények róla: Corsair Obsidian Series 750D ?

Egy Noctua NH-D15 még itt elfér? :B

Köszi. :R

(#46128) menledge válasza Joe fiú (#46126) üzenetére


menledge
senior tag

Sharkoon Vaya, Bitfenix Merc Alpha/Beta

(#46129) Joe fiú válasza menledge (#46128) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Köszi, igazából már ezek körítése is soknak számít, amit még néztem az Cooler Master NSE-200

(#46130) menledge válasza Joe fiú (#46129) üzenetére


menledge
senior tag

Ez is "jó"! :K

(#46132) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák az elmúlt 1-1,5 évben nem jött ki semmi olyasmi jellegű ház, mint a Bitfenix Prodigy csak rendes mATX formátummal és azért minőséget produkál? Prodigy M nem tetszik. :R

(#46133) AxBattler válasza KaiotEch (#46132) üzenetére


AxBattler
félisten

Xigmatek Aquila, Aerocool Dead Silence?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46134) KaiotEch válasza AxBattler (#46133) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezeket is ismerem. Nem nyerte el a tetszésemet :(

(#46135) Goblin12 válasza KaiotEch (#46134) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

tessék : 431 darab microATX ház

(#46136) Joe fiú válasza #98593280 (#46131) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Köszi, átolvasom majd :R

(#46137) Goblin12 válasza Goblin12 (#46127) üzenetére


Goblin12
őstag

750D-re senki? :B

(#46138) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Egy kis helpet kérnék.
Van nekem egy Zalman Z11 Pluszos kis kuckóm (konfigom többi részéért katt a nevemre), és sajnos még hidegebb -20 fok körüli- szobában is megsül az alaplap. Jelenleg ventiből van elöl 1, 2 oldalt, 1 hátul, és 1 felül (az elejéhez közelebb). Szerintetek további 2 (felülre a hátuljához közelebbre, és alulra) venti beszerelése mennyit segítene a hőmérséklet lenntartásában? Főleg a VRM-ot kéne jobban hűteni. Gépbe Alpenföhn Matterhorn hűtő van, ezt figyelembe véve hogyan kéne a ventik irányát belőnöm? Felül és alul és oldalt, és elöl befele tolja, és csak hátul ki? Vagy alul oldalt, és elöl be, felül, és hátul ki? (elöl és oldalt alapventik vannak, amik alapból befele tolják a levegőt. Alul és felül kéne csak eldönteni hogy hogyan legyenek)

Hamár itt tartunk, tudtok nekem mondani alulra és felülre ventit ami annyira nem drága, de erősen hűt, és a zajszintje sem túl nagy? 30db-nél ne legyen hangosabb. Fontossági sorrend hűtés>hang>ár (persze csak bizonyos kereteken belül 8k-t nemadnék semmilyen ventiért sem). Jólenne ha világítana kéken, mivel ilyen a ház témája, de ez elég utolsó szempont, emiatt nem akarok szarabbat, csak mert világít, inkább jobbat, ami sima.

(#46139) Atii91 válasza Sotyks94 (#46138) üzenetére


Atii91
tag

Szerintem a felsőt tedd a hátuljához közelebb és szívja ki a levegőt hisz felfele áramlik, hátsó alap hogy kifele, oldalsókra nemtudom teszteld ki, alsó befele ahogy az elől lévő is. Enermaxnak van kék ledes ventije, pontosan nemtudom a márkáját, iponon megtalálod azt hiszem 4-5k körül mozog az ára és csendes is.

(#46140) Atii91 válasza Sotyks94 (#46138) üzenetére


Atii91
tag

Enermax Apollish erre gondoltam, kérdezd meg az okosoktól milyen venti, nekem cimbora ajánlotta, bár még énse vettem, 12, 14cmes változatban 3-4ezerért van. Mindenki azt írja alapon halk, maxon biztos ez is hangos ahogy az összes többi, Noctuákat is dicsérik, hogy jól hűtenek,de hát azoknak is van hangjuk. Alapjáraton sok a csendes venti de azért ha játszasz komoly játékokkal fel kell tekerni a fordulatot, olyan venti meg nem igen akad ami olyankor is halk lenne.

(#46141) 3.Aragorn válasza Sotyks94 (#46138) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Mielőtt nagyon belemelegednénk a helyzetelemzésbe, légy szíves írj részletes hőfokadatokat - azaz milyen terhelés alatt melyik komponens hogyan viselkedett! A tápod pontos típusa is kellene!

Nem minden vándorút céltalan...

(#46142) Sotyks94 válasza 3.Aragorn (#46141) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Igazából nem 100 hogy a túlmelegedés a gond, de ez a legvalószínűbb, ugyanis a probléma hogy procinál minden c1, c6, és egyéb auto szabályozót kinyomtam, mégis magától állítgatja a multipliert ha kezd melegedni. Az figyelhető meg hogy ha a proci 50-52 fok környékére ér akkor 22-ről 8-ra visszanyomja a multipliert, meg a corefeszt is 1.25-ről 0,83-ra, emiatt egy 10 mp-re brutálisan beakad az egész gép. Az 50 fok még egyáltalán nem nagy, így arra jutottunk hogy valszeg a vrm melegszik túl, de lehet hogy más, a lényeg hogy jobb hűtés kéne, és mivel amúgy is terveztem még bele a maradék 2 ventislotra rakni ventit ezért most gondoltam megteszem. (bár sikerült kiügyeskednem csökkentett core voltaget annyira hogy alapfeszen még a proci épp megálljon 49 fokon, és ilyenkor nem is kapcsol vissza, és nem is akad be)

Proci hőmérsékletek: alapon szoba-hőmérsékletű. Picit húzva (gyenge játék, film, stb) 30-35fok. középkategóriás gamek (proci 30-50%-on) 40 fok körül, és teljes húzással (bf4, cryísis 3, brenchmarkok) 40-50 fok.
Vga: alapon 50 fok, közepes gamek 60 erősebb gamek 70-75 fok. (emiatt is akarok alulról a VGA-ra fújatni levegőt, mert ott most eléggé megrekednek a dolgok)

Egyéb adatokat nem mértem. Jelenleg a ventiket nem állítgattam alapon mennek. A vga (egyenlőre) alap feszen és frekin megy, a proci alap frekin, de csökkentett feszen megy. Azért is akrok még hűtőket szerelni, mert később ha már nem bizonyul elégnek akkor húzni is tervezem.

Gépem további adatai (amúgy ANTEC NeoECO 620C táp van benne)

(#46143) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Srácok, nem fogjátok elhinni, mit raktak le az ajtóm elé ma reggel... :))

Nem minden vándorút céltalan...

(#46144) AxBattler válasza 3.Aragorn (#46143) üzenetére


AxBattler
félisten

Grats, szurkolunk hogy hibátlan legyen! :C
Aztán csinálj majd pár képet...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46145) 3.Aragorn válasza Sotyks94 (#46142) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A tápod rendben van, Seasonic beles megbízható példány. Nem hinném, hogy feszültség-ingadozást okoz, a probléma egy kicsit összetettebb: AMD procid van, ezek ha jól tudom, 60 fok fölött nem szeretik. Elképzelhető, hogy az egyik mag pillanatnyi hőmérséklete eléri ezt a 60 fokot, itt bekapcsol a biztonsági funkció, elkezd "throttling"-olni a gép - agresszívan visszaveszi a szorzót/feszültséget vagy akármit, hogy csökkenjen a hő output, így védve a hardvered épségét. Ez járhat ilyen drasztikus lassulásokkal, amit írtál.
Első körben kikapcsolnék minden tuningot és a továbbiakban gyári órajelek mellett tesztelgetném a rendszert. Ezt követően újrapasztáznám a Matterhorn-t, minden venti fordulatot maxra vennék (biosba is nézz bele, nincs e véletlenül bekapcsolva valami extra csendes mód a procihűtőnél például), a ház ventiket is. Ha így sem javul a helyzet, akkor érdemes lehet a hűtésbe befektetni.
A vga rendben van, azt fűthetnéd 90 fok fölé is, csak nem érdemes, mert a cpu szekciónak sem segít ez a hőszennyezés...

Mindenesetre érdemes lenne meglátogatni az AMD FX topicot, itt tudnak majd konkrét tanácsot adni a prociddal kapcsolatban. Ha hűtés upgrade mellett döntesz, akkor várunk szeretettel a Léghűtés topicban, ha pedig ház csere mellett, akkor itt.

Nem minden vándorút céltalan...

(#46146) 3.Aragorn válasza AxBattler (#46144) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A ház úgy néz ki, hogy sérülésmentes - persze hogy az, átnézettem velük, mielőtt elküldik és cserélni is kellett az egyik hdd keretet meg a pexi oldallapot - funkcionalitását tekintve még nem volt időm tüzetesen átnézni, egyelőre ennyi hibát fedeztem fel, hogy az alsó porszűrős ventikeret "bepattintós zárszerkezete" nem fogja a helyére a keretet, ezért az fél centivel kintebb van, mint a másik. :U
Majd hétvégén lesz időm beüzemelni és képeket csinálni, most mennem kell dolgozni.

Nem minden vándorút céltalan...

(#46147) Sotyks94 válasza 3.Aragorn (#46145) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

62 fok elvileg a max ajánlott. És azzal nem is lenne probléma, de ez 52-nél már visszavesz. Elvileg a progi amivel nézem magonként nézni a hőt, és eléggé egységesek, ekkora eltérés soha sincs.
Az több mint valószínű hogy azért veszi vissza a cpu-t mert túl melege van, csak a hőfok nem stimmel. 50-en még azért egy szaros AMD-nek is mennie kéne vígan. A bisoban MINDEN c1, c6, quiet, powersaving, csendes és egyéb vacak ki van nyomva, amit csak engedett. És igen, az akadás is amiatt van mert viszsaveszi a dolgokat, erre tegnap már rájöttem :S
A ram és vga teljesen gyári beállításokkal van, a proci is gyári frekin (4Ghz)-n van, csak alapbeállításnak túl sok feszt ad neki, ami miatt melegedett túl, azt most levettem, így kevésbé melegszik.
Pasztázva fél éve volt, de lehet akkor megint kenek rá egy adagot.

Mind 2 topikban jelen vagyok ezügyben, de azért köszi a linkeket :) (amikor többesszámban beszéltem arról hogy hogyan diagnosztizáltuk a dolgokat akkor arra utaltam hogy az FX fórumos tagok segítettek benne :) )

Igazából ide azért jöttem hogy arról kérjek tanácsot hogy a Zalman Z11-es viskóba milyen irányba, hogyan érdemes ventiket szerelni, csak aztán picit el lett terelve a téma :D

(#46148) alfiboy válasza 3.Aragorn (#46143) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Grat hozzá, várjuk a beszámolót!

...

(#46149) drunkyboy válasza Sotyks94 (#46147) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

A Z11es egy jól hűtő ház, a ventilátor elhelyezéseket pedig kolléga feljebb már jól mondta, vagyis elől és alul befelé fúj, hátul és fent kifelé szellőzik. Az oldalsó venti hasznosságáról megoszlanak a vélemények, SK korábbi mérései szerint nincs nagy jelentősége (1-2 fok).
Mielőtt még két ventit veszel, szerintem jobb lenne a két oldalsót az alsó és a felső üres helyre áttenni, majd megnézed így is, hogyan változtak a hőmérsékletek.

(#46150) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek nzxt phantom 410-et érdemes vennem? most egy zalman z11 Plusom van.

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.