Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) Potzee válasza samu000 (#46398) üzenetére


Potzee
addikt

Kezdd a CPU coolerrel! Az a jó kis 130W-os proci csinálja a legnagyobb hőt a házban! Ha annak a hűtése nem korrekt, akkor hiába a sok hókuszpók a ventikkel :U
Úgy tedd fel a coolert, hogy lentről felfelé fújjon! A meleg levegő egyébként is felfelé száll és a perforált ház tetején könnyebben távozik a meleg levegő.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46402) samu000 válasza Potzee (#46401) üzenetére


samu000
tag

Erre nem is gondoltam :)) +1 . Tehát ne függőlegesen hanem vízszintesen álljon ? Van még egy két ilyen praktikus tipp?

(#46403) Potzee válasza samu000 (#46402) üzenetére


Potzee
addikt

Esetleg alulfeszelés.
Minimális teljesítmény vesztés vagy egyáltalán nem, viszont akár 20%-os hőmérséklet csökkenés...ez proci függő

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46404) samu000 válasza #98593280 (#46399) üzenetére


samu000
tag

"A 40+ az túlzás, 15k-ért kitűnő házak vannak, 8k-ért meg jobb 12 cm-es CPU bordák."

Ezzel csak az a baj, hogy a 15k-s ház nem lesz hangszigetelt, pár fok különbségért mikor az eddigi is határértéken épphogy belül mozgott, meg nem költenék 25 ezret, ha nem is lesz csendesebb.

[ Szerkesztve ]

(#46405) proci985 válasza Potzee (#46401) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

+1.

meg szerintem a pasztara/felfogatasra is ra kene nezni, TX3nak full fordulaton olyan 45os deltaTt tudnia kene valos 140Wos fogyasztas mellett is.

az enermax ventik meg inkabb disznek jok. Alpenföhn Brocken igy kezdesnek szvsz ha upgrade kell, de igazan ide egy primefur kene 15 percig, aztan utanna nekiallni allitgatni a ventik vezerleset.

plusz a 15percre kene egy CPU es egy GPU hofok graf is, mert a felmelegedes es a lehules is fontos, az egyensulyi helyzet csucsterhelesnel csak a hab a tortan.

az instabilitas pedig lehet lokalis hotspottol, pl videokartya vrm es ramok mindig gyanusak ilyen szempontbol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46406) AxBattler


AxBattler
félisten

A Core szériát tovább bővítik: jön a Fractal régi házainak örököse, az X3-as sorozat, pl. az 1300-as matx ház.

Nem rosszak, csak nem látom, hogy a HDD-tartókon kívül mi a különbség az X5-ös szériához képest. Kicsit fölöslegesnek tűnnek, bár a kedvezőbb ár még adhat okot a szegmentációra.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46407) zsolthee válasza #98593280 (#46350) üzenetére


zsolthee
senior tag

Szia!

NZXT H440-ről mi a véleményed? Találkoztál már vele? Nekem a letisztultsága nagyon tetszik, a színösszeállításról már nem is beszélve! :) (piros-feketében nagyon durva)
Szerinted egy Asus Maximus IV Extreme alaplap beszerelése ebbe a kuckóba okozhat problémát? Hivatalosan EATX (máshol XLATX-nak írják) a mérete. Ha jól látom ez azt jelenti majd, hogy el fogja egy kicsit takarni a kábelelvezetéshez kialakított gumírozott lyuk egy részét. A 24 pin-es tápkábel elfér még ott vagy az alaplapi tálca mellett kell elvezetnem?
A rögzítési pontok is stimmelnek elméletileg az ATX szabvánnyal.

(#46408) hungar


hungar
tag

sziasztok,
kérdezték már páran de számomra nem volt kielégítő válasz :)
carbidge corsair 200r házba befer egy thermalright hr 02 macho?

A ház Elvileg 165mmig engedi a proci hűtőt de valahol csak 160at írnak. A hűtő 162mm magas de valahol 163at is olvasok. Képek alapján a hűtő ventije meg magasabban is van mint ahol végződik a borda.
köszi a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

(#46409) Potzee válasza hungar (#46408) üzenetére


Potzee
addikt

Ha jól emlékszem bombibmw kollégának Carbide 200R-ben volt a HR-02 Macho... :F de egy biztonsági, érdeklődő PÜ-t küldj neki!

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46410) bombibmw válasza Potzee (#46409) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem 500R volt,de ha egy Phanteks is így elfér benne,akkor egy Macho-t elnyel. :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#46411) hungar


hungar
tag

Viszont nekem ez a parám:

látszik hogy a hűtőventi magasabban van, mint a borda teteje, így nem 162 mm a tényleges magasság :F

(#46412) Potzee válasza hungar (#46411) üzenetére


Potzee
addikt

A ventit lentébb tudod húzni a bordán. :K ...ha nincs alatta pont egy kondi vagy mosfet.

Heatsink Specifications:
Dimension: L140mm x W102mm x H162mm

tehát elég a 162 mm-t figyelembe venni a magasságnál.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46413) Burt1793 válasza hungar (#46411) üzenetére


Burt1793
veterán

Én is ezért szívtam az ashurával, mert majd' egy centit túllógott a bordán a venti. Ha lejjebb fogatom, akkor meg csúnyán áll rajta a venti, és a ramok alá kerül... ez az én mAtx-es lapom hátránya. De legalább ráfért az ashura.

(#46414) bombibmw válasza hungar (#46411) üzenetére


bombibmw
veterán

Ne legyen para! :)
Nekem anno egy CM 430-ban volt a Macho,amibe 163mm-es cooler fér el maximum.
Ezen a képen 120mm-es venti van rajta,de nem volt gond a gyári 140-essel sem.


Viszont,ha megnézed a képet,amit beszúrtál,ott a felfogató pálcák szinte maximum magasságban vannak,szóval az nem egy hétköznapi használatban lévő beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#46415) Burt1793 válasza bombibmw (#46414) üzenetére


Burt1793
veterán

Megismerlek, te ajánlottad az ashurát nekem. Ami nagyon bevált. :) Ha jobban belegondolok, ez az egyetlen olyan cucc a gépben, amit nem bántam meg, hogy beleraktam, az utóbbi időben. Najó, még a fanless táp is ilyen.
Az R4-et lehet, hogy lecserélem egy nanoxia deep silence2-re. Csak kell bele ventiszabályzó és az, hogy ne legyen hangosabb a fractal r4-nél. Nem tudom, hogy megéri-e lecserélni (nem pénzügyileg).
Mi az a ház, ami ezek felett van minőségben és ugyanígy szigetelt? Persze nem szeretnék sokkal drágábbat, kb 40 ezerig. Nem szeretnék a vga-val gariköröket futni, ha esetleg túlmelegszik és baja lesz. Bár gondolom automatice újraindul túlmelegedésnél a rendszer.

(#46416) #98593280 válasza Burt1793 (#46415) üzenetére


#98593280
törölt tag

"Az R4-et lehet, hogy lecserélem egy nanoxia deep silence2-re"

Ezt a mondatot bele tudnánk tenni az első HSZ-be?:)

(#46417) #98593280 válasza zsolthee (#46407) üzenetére


#98593280
törölt tag

Amíg csak 1 helyen árulják hazánkban, azt is 16 napra hozzák meg, annyira nem érdekel a tesztje:)

(#46418) K_Gabor


K_Gabor
tag

Sziasztok!

Az alábbi kritériumoknak többé-kevésbé megfelelő kuckót keresek:
-Megfelelő szellőzése legyen
-Mindenképp legyen hozzá porszűrő
-Lehetőleg 15.000 alatt meg kéne úszni
-mATX,ATX egyaránt játszik

A beleépített gép tudomásom szerint ipari környezetben lesz 24/7-ben használva,elég meleg és poros környezetben.

Hálás lennék,ha tudnátok mondani 1-2 alternatívát,már ha létezik ilyen :)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#46419) GeneraL_XTX válasza Burt1793 (#46415) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Jézusom, ember minek?

Most komolyan azon aggódsz, hogy egy 280x 7x fokon tönkremegy? Az épp, hogy még langyos, ne nevettesd ki magad :D

(#46421) Burt1793 válasza GeneraL_XTX (#46419) üzenetére


Burt1793
veterán

Majd ha felkerül pár játék és nagyon felmelegszik. Az, hogy melegebb, mint más házban, az nem gond. Pár hónap múlva kiderül.
Szeretem a gépet ki-bepakolgatni egyik házból a másikba.
Ma nyomok neki egy kis watch dogs-t. Mivel ajánlod nézni a hőfokokat játék közben? Én a playclaw-t szoktam használni.

(#46416) ShellKretor: Ne örülj előre, még csak lehet. :D

(#46422) GeneraL_XTX válasza Burt1793 (#46421) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én afterburnert használok. A 280x nem egy hűvös kártya azért, 70-80 fok náluk teljesen normális.

(#46423) K_Gabor válasza #98593280 (#46420) üzenetére


K_Gabor
tag

Köszi!

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#46424) Burt1793 válasza GeneraL_XTX (#46422) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez a program nagyon állat. Eddig azt hittem, hogy nem lehet 0-ra levenni a kártya ventifordulatját. De le lehet. Le is vettem, hátventik 5V-on, idle-ben 30 fokos a kártya ventik nélkül. nagyon köszi.
Azért jó tanácsokat a progival kapcsolatban örömmel fogadok.
Rátoltam most egy ilyet:
Ez így akkor még egészséges. Vagy inkább járjon folyamatosan?

[ Szerkesztve ]

(#46425) Burt1793 válasza Burt1793 (#46424) üzenetére


Burt1793
veterán

Egy ilyet. Az előbb lemaradt a link.

(#46426) GeneraL_XTX válasza Burt1793 (#46425) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Olyan ventiprofilt használsz, amilyen neked tetszik, ez a szép ebben a progiban :)

Szerintem rendben lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#46427) Bullllit


Bullllit
tag

Üdv
Olyan kérdésem lenne, hogy mit tudnátok ajánlani egy Corsair 500R helyett?

Ezeknek kell beleférni

R9280x Matrix P
nocuta nh c14
3-4hdd+1ssd
asus hero lap(atx-es)

Saccra az 500R árkategóriájában keresgélnék...vagy egy kicsit felette, mondjuk 40 +-1-2e Ft, de az a plafon.

Előre is köszi.

..jobb az erőszakosság,ha a szívünkben indulat van, mint az a szelídség,ami csak a tehetetlenséget álcázza..

(#46428) #67977536


#67977536
törölt tag

Üdv!
Milyen hàzat tudtok ajànlani max 15k-èrt?(az se baj ha alatta van :) )
mATX lap, g3420as proci,egy htpc bōl kiszedett gtx430as kàrtya ,1hdd ès 1ssd osztozna a hàzon(
Odd nem lenne), így nem kifejezetten lesz gond a melegedéssel szerintem, ettōl függetlenül örülnèk a jó szellōzèsnek a jövōbeli esetleges bōvítèsek miatt, ès az elōlapi usb 3.0 is jól jönne. A hàz egyèbkènt elèg po
ros helyen fog àllni, így a szūrō is hasznos lehet.
Kinézet/szín/zajszint nem èrdekel, csakis kizàrólag a funkcionalitàs ès az àr/èrtèk aràny a fontos.
Köszönet elōre is

[ Szerkesztve ]

(#46429) zolee0307 válasza Bullllit (#46427) üzenetére


zolee0307
őstag

Silverstone raven 3, vennének c70, bitfenix colossus?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#46430) GeneraL_XTX válasza Bullllit (#46427) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Miért akarod lecserélni az 500R-t? Miben kéne jobbnak lennie az új háznak?

(#46431) Bullllit válasza GeneraL_XTX (#46430) üzenetére


Bullllit
tag

Igazából most jött egy ilyen gondolat, aztán azért. :)

Funkciójában teljesen megfelel.
Igazából onnan adódik a dolog, hogy fekete-piros az összes cucc ezt kivéve, mert fehér-fekete kivitelem van. A barkácsolás nem erősségem ezért nem festegetem, bár piszkosul tetszenek a moddingolt, házilag barkácsolt cuccok. :( :D

zolee0307
Azok annyira nem jönnek be nekem kinézetre. :(

[ Szerkesztve ]

..jobb az erőszakosság,ha a szívünkben indulat van, mint az a szelídség,ami csak a tehetetlenséget álcázza..

(#46432) bombibmw válasza Bullllit (#46427) üzenetére


bombibmw
veterán

Corsair 750D,vagy ha már piros,akkor NZXT H440 piros változata.
Nekem például nagyon tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#46433) menledge válasza #67977536 (#46428) üzenetére


menledge
senior tag

Helo!

Corsair Carbide 200R

(#46434) RedP válasza #67977536 (#46428) üzenetére


RedP
csendes tag

(#46435) Bullllit válasza bombibmw (#46432) üzenetére


Bullllit
tag

Tyű, az nzxt-nek az a piros fekete háza nagyon tetszik csak kérdés hogy befér-e a vga-m :D
A 750D is tetszik de az már egy kicsit drága...Azért az a 40 1-2-3 e. Ft az nálam ilyen lélektani határ. Bár még kitudja mi lesz... Majd még rákeresek, hogy mekkora cuccok férnek be az nzxt-be. Örülnék ha beférne mert tetszik nagyon.

Egyébként szellőzés ügyileg milyenek ezek a házak? (750D és az H440)

..jobb az erőszakosság,ha a szívünkben indulat van, mint az a szelídség,ami csak a tehetetlenséget álcázza..

(#46436) bombibmw válasza Bullllit (#46435) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem 750D van és megvagyok elégedve a szellőzzéssel,bár nálam az összes venti AF140-es már,de a gyáriak is jók.
Az NZXT-nek jó lehet,mivel elöl telibe 3 venti fúj be.
A VGA-d tuti belefér.
Egyébként oda is van írva a linkelt oldalon,hogy 305mm-es befér HDD ketreccel,anélkül meg 406mm. :)
Tudtommal ekkora VGA nincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#46438) bombibmw válasza jeni (#46437) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen,néztem,hogy nem lehet berakni.
Én lemondanék róla,mivel nagyon keveset használom.
Amikor kéne,akkor rákötök egy tápot,meg egy sata-t,aztán kész.
A mostanit sem használtam már vagy fél éve. :)

(#46439) jeni válasza bombibmw (#46438) üzenetére


jeni
félisten

helyzet az,hogy a boltokban szinte már csak optikai lemezen vannak műsoros anyagok,adatok,játékok.
CD / DVD / Blu-Ray

VHS műsorok kazik szinte nincs már.

VISZONT A RETRO LP zenei anyagok megint gyarapodnak az áruház polcain.!

Pendrive egységen meg semmi sem kapható,csakis üreseket árulnak.

(#46440) zsolthee válasza jeni (#46439) üzenetére


zsolthee
senior tag

Egy ilyen jó házzal szemben ezek gyenge érvek. :N

(#46441) isx1


isx1
csendes tag

Sziasztok!

Feltettem ugyanezt a kérdést a tápoknál is, de a tápokhoz képest túl sok a ház, mint fordítva.
Szóval akkor:
Ezek vajon mennyire barátkoznak?
FRACTAL DESIGN Define XL R2
SEASONIC M12 II 750W
A full ATX-es házhoz képest nem tudom mennyire elegendő ennek a tápnak a kábele.
Valaki? (Köszönöm)

(#46442) eLit-MiLan válasza isx1 (#46441) üzenetére


eLit-MiLan
senior tag

Hello!
Új gépházat tervezek venni, és EZ lenne a kiszemeltem :) Valakinek van véleménye róla? Jó választás?

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#46443) #67977536 válasza menledge (#46433) üzenetére


#67977536
törölt tag

Bejön.keresek hozzà boltot ès veszem is.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#46444) Bullllit válasza bombibmw (#46436) üzenetére


Bullllit
tag

Hát tetszik nagyon a 750D, mert olyan tekintélyt parancsoló a mérete meg sokkal tágasabbnak néz ki a belseje. Viszont az ára az ami nem az igazi számomra.

A H440-nek tetszik a letisztultsága, meg az ára, az meg annyira nembejövős hogy szűkösnek néz ki a hely benne.

Igen most utóbb már én is láttam az adatokat a vga-ról de akkor is :)

Ventilátor ügyben meg én is olyanokat akarok amit írtál, csak hát nem pár Ft az sem :( :D

Még vacilálok egy kicsit aztán majd adok helyzetjelentést ;)

Mindenesetre köszi

..jobb az erőszakosság,ha a szívünkben indulat van, mint az a szelídség,ami csak a tehetetlenséget álcázza..

(#46445) drunkyboy válasza eLit-MiLan (#46442) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Sk oldalán találsz róla egy ismertetőt. Amúgy nagyon jól hűtő, kívül-belül minőségien megtervezett, vad megjelenésű ház, ami az egyik legjobban sikerült Thermaltake kuckó. Nyugodtan veheted!

(#46446) MrPetya19 válasza Bullllit (#46444) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hát én nem venném a corsairt, az biztos.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#46447) bombibmw válasza MrPetya19 (#46446) üzenetére


bombibmw
veterán

Te mindig ellene voltál a 750D-nek,miért?
Nem kötekedés,csak érdekel. :R

(#46448) Milka 78 válasza bombibmw (#46447) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mert neki van már ``fekete gépház``-a :DDD

(#46449) Potzee válasza Milka 78 (#46448) üzenetére


Potzee
addikt

:DD :C

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46450) eLit-MiLan válasza drunkyboy (#46445) üzenetére


eLit-MiLan
senior tag

Köszi a cikket + véleményt, akkor megnyugodtam, ez lesz megvéve :D

[ Szerkesztve ]

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.