Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) JohnK


JohnK
aktív tag

Sziasztok!

A következő ház: [link] mennyire ajánlott vétel? A jelenlegi (adatlapomon is leírt) konfig kerülne bele, de ha teljesen új gépet vennék is ebbe kerülne majd. A honlapon is lévő tetszett olvastam róla, de nem ajánlotta egyértelműen! :F

(#45702) 3.Aragorn válasza JohnK (#45701) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Pedig ajánlott.

Nem minden vándorút céltalan...

(#45703) JohnK válasza 3.Aragorn (#45702) üzenetére


JohnK
aktív tag

Ja bocsi, most látom az összefoglalóban is! Köszi! :R

(#45704) Shepherdke


Shepherdke
tag

Sziasztok!
Erről a házról mi a véleményetek?
Mennyire "zörgős" és mennyire porosodnak benne az alkatrészek?

(#45705) Burt1793 válasza 3.Aragorn (#45684) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem 2 terrás seagate-jeim vannak. Mind 7200as. De hdd switch-csel kettő kb mindig áll, 1 megy egész gyakran, amúgy ssdvel használom a windows-t, meg a gyakori fájlokat. 120 gigára még pár játék is fért. Ha zenét steretnék hallgatni, akkor viszont indítom a gyakran használt fájlok 2 terrás hddjét. :-) a hddk nélkül hangtalan az egész, hddvel meg zenét hallgatok. Amúgy akkor se hangos. Ha bemegyek a szobába nem hallom, csak akkor hallatszik, amikor nagy csendebn, egy kertesházban ülök már egy ideje a gépház mellett.

(#45706) zalyy


zalyy
tag

Sziasztok! Új házat szeretnék venni komoly használatra tehát a gép 24 órát menne napokig vagy hetekig kb. 60-80%-os kihasználtságban. Lehetőleg 40-60 fok között szeretném tartani mindig.

Mostani konfig:

Intel Core 2 Quad Q9650 3.0Ghz (Stock cooler van rajta, lecserélem ezt is valószínű)
6GB DDR3 Ram
500GB Barracuda HDD
GTX 550 Ti (Ház újítással valószínű lecserélném egy GTX 750 Ti 2GB-osra)

Ilyen felállás mellett milyen házat ajánlotok tudom nem ide illő de esetleg milyen CPU coolert? Szerintem felesleges lenne ugyanezt a dolgot még egyszer megkérdezzem a CPU hűtés topikba.

Köszönöm szépen!

(#45707) LyonnaisFan1 válasza drunkyboy (#45698) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Köszi a választ!

Mindkettő elég jól néz ki, ráadásul plexisek, így ha piros ventiket tennék bele jól nézne ki. (Piros - Fehér kombós lehetne.)
Viszont a jövő szempontjából valóban nem lenne túl jó, mert a vga rövidesen cserélve lesz, és több komponens is megújulhat akár a jövőben.

Szomorú, hogy a piacon alig lehet találni fehér színű házikót, ami erősen korlátozza a lehetőségeket. :(

A Thermaltake oldalán találtam egy házat, ami kb. 15k-ba kerül:

[link]

Ez jó lehet? Hűtés szempontjából jobb lehet a másik kettőnél?

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#45708) Shepherdke


Shepherdke
tag

Raidmax Agusta
Nektek mi a véleményetek róla?

(#45709) Picturemaker válasza Potzee (#45699) üzenetére


Picturemaker
őstag

Köszi. Ez tényleg jó szélesnek tűnik. (Sajna messze van az eladó)

Lehet, hogy barkácsolok kicsit a ház oldalán. Ha nem sikerül, akkor veszek csak másik házat.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#45710) bigbadforty


bigbadforty
tag

Sziasztok!

Nagyon SOS kérdésem lenne felétek. Linkelek egy konfigot amit most szeretnék megrendelni és amihez kinéztem egy gépházat, viszont nem tudom, hogy jól szellőzve beleférne-e a cuccok. A konfigom:

Alaplap ASROCK Z87M Extreme4
Processzor INTEL Core i5-4670 3.40GHz 1150 BOX
Memória KINGSTON 8GB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL10 KHX1600C10D3B1/8G
Videókártya SAPPHIRE 11221-12-40G R9 280X 3GB GDDR5 Vapor-X Tri-X OC Boost PCIE
Merevlemez WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
SSD SAMSUNG 120GB mSATA 2.5" 840 Evo MZ-MTE120BW
Optikai egység SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM
Ház AEROCOOL Mechatron fehér
Táp CORSAIR RM Series 650W

Köszönöm!

(#45711) SpZ válasza bigbadforty (#45710) üzenetére


SpZ
senior tag

Nem hiszem hogy sokan ajánlanának itt neked aerocool gépházakat a dead silencen kivül. Ennyiért nagyon bő a felhozatal szerencsére. Ami talán stilusban hasonló és megfelelő a célra az a Zalman Z11 Plus ráadásul még olcsóbb is. A fennmaradó keretből még pár ventivel ha megtámogatod tökéletes lehet.

(#45712) bigbadforty válasza SpZ (#45711) üzenetére


bigbadforty
tag

Akkor a Corsair 400R amit olvastam, hogy elég jó? Csak az a gond, hogy nem tetszik...Jóóóó tudom ez mellékes de mégiscsak. Amit írtam konfigot tudnál egy jó külsejű házat ajánlani? Köszönöm!

(#45713) SpZ válasza bigbadforty (#45712) üzenetére


SpZ
senior tag

Teljesen biztos hogy nem egyezik az izlésünk. Azért ajánlottam a Zalman Z11 Plus -t mert az talán stilusban hasonló mint a fent emlitett aerocool.

(#45714) Menthirist válasza bigbadforty (#45712) üzenetére


Menthirist
veterán

mindenképp vedd figyelembe, hogy a választott ház azt is meghatározza, később milyen venti fér a procira, ha a gyárit le akarod cserélni (ahogy látom ugyanis nem írtál ventit, tehát felteszem a gyárit akarod erőltetni)

én hasonló árban vettem a Coolermaster CM690 III-amat, eléggé meg vagyok vele elégedve külsőleg és belsőleg is :)

szerk: mondjuk ahogy nézek 1-2 review-t, ez a Mechatron még a jobb aerocool-ok közé tartozhat, bár ez a 0.6-os fal elég vékonykának tűnik.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45715) bigbadforty válasza Menthirist (#45714) üzenetére


bigbadforty
tag

A Zalman Z11-be belefér a kártya, amit kiválasztottam úgy, hogy megfelelően tud szellőzni?

Szerk. Igen én is a vélemények miatt gondoltam arra a házra. Szerinted megéri?

[ Szerkesztve ]

(#45716) Menthirist válasza bigbadforty (#45715) üzenetére


Menthirist
veterán

Szerintem egyáltalán nem férne be. Azt írják a Z11 oldalán hogy a vga támogatás Full Size (up to 290mm), a TRI-X R9 280X viszont 308mm hosszú. A CM690-ben a vinyó két keretben lehet, az alsóban 3 vinyó fér el, a felsőben szerintem vagy 5, de nekem az totál ki is van szerelve. Ha benne lenne, akkor épphogy férne csak el (talán) a 275mm hosszú vga-m. Szóval a 308mm hosszú, az nálam sem férne be, ha benn lenne a felső vinyó keret. a Z11-ben meg nem látom hogy kiszerelhető lenne.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45717) bigbadforty válasza Menthirist (#45716) üzenetére


bigbadforty
tag

Akkor maradjon a Corsair 500R? Vagy esetleg van alternatíva hasonló árban?

[ Szerkesztve ]

(#45718) Menthirist válasza bigbadforty (#45717) üzenetére


Menthirist
veterán

Hát a 400R mindenképp jó ház, és elfér benne normális cpu (175mm) és vga (318mm) is. 7 kiló (szemben az én 690-esemmel, ami majdnem 9), ha ez jelent valamit (csak azért hozom fel mindig a 690-est, mert én ahhoz tudom hasonlítani, ez előtt egy k350-es cm-em volt, az előtt meg noname házak).

Az CM N600-ról is alapvetően jókat mondtak, bár azóta megtanult a cm is jobb házakat gyártani (épeszűbb elhelyezésekkel :) ). btw ha kinéztél egy házat, lehet érdemes lecsekkolni hogy HardwareCanucks-éknál lecsekkolták-e, én eléggé egyetértettem az tesztjeikkel, szóval adok a szavukra.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45719) bigbadforty válasza Menthirist (#45718) üzenetére


bigbadforty
tag

Az 500R lesz szerintem, jó nagy ház tág helyekkel, meg működés közben meg is tetszett. :) Köszönöm az infókat!

(#45720) JohnK válasza bigbadforty (#45719) üzenetére


JohnK
aktív tag

Kicsit OFF, de van valamilyen tuti módszer az enyhén összekarcolódott házon a finom, de látható karc eltüntetésére? (Fekete, műanyag, sima felület.)

(#45721) zalyy válasza zalyy (#45706) üzenetére


zalyy
tag

Valaki esetleg tudna ajánlani valamit? :(

(#45722) Menthirist válasza bigbadforty (#45719) üzenetére


Menthirist
veterán

HardwareCanucks 500R review

Amúgy elég nagy, elfér benne minden. mondjuk én az oldalsó ventit leszedném :D amúgy szépen ki van hagyva a hátsó kábelvezetésnek a hely, kiszedhető vinyórács, porszűrő mindenen... Szóval jó kis ház.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45723) Menthirist válasza zalyy (#45721) üzenetére


Menthirist
veterán

szervernek vagy renderfarmnak lesz tartva? :) Amúgy ugyanazok az igények mint a többi háznál: jó szellőzés, normálisan szerelhető ház, stb. milyen árkategóriában gondolkodtál?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45724) zalyy válasza Menthirist (#45723) üzenetére


zalyy
tag

Botfarmnak kellene :DDD
Maximum 35 ezer forintot ruháznák be.
Mit ajánlanál?

(#45725) Menthirist


Menthirist
veterán

szerintem ha nincs különösebb extrémitás (pl 6 vga), akkor mindegy, bármilyen jól szellőző, porszűrős ház megteszi, amibe elfér a vga, és esetleg procihűtés, bár felteszem itt főként a vga-k dolgoznának, de azok maxon. nem tudom milyen hőterheléssel jár a bányászat, vagy van-e más igény is (pl csendesség), de a fent említett 400R, 500R, CM 690 III... ezekbe beférnek a 310 centinél hosszabb vga-k is, és kellően szét lehet őket ventizni ha kellene. Viszont alapvetően nem a néma kategóriában indulnak. hány vga?

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45726) zalyy válasza Menthirist (#45725) üzenetére


zalyy
tag

1 VGA lenne benne az bőven elég az ígénynek. Csendesség jó lenne! :)

[ Szerkesztve ]

(#45727) Menthirist válasza zalyy (#45726) üzenetére


Menthirist
veterán

hát ha a vga számol, akkor leginkább az számít, milyen hűtéssel veszed magát a karit. mondom, a felsoroltakkal nem lősz mellé, akkor se ha erős vga-t veszel és kell a házhűtés. vagy milyen konfigról lenne szó? és gpu vagy cpu igényes a számolásod?

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45728) zalyy válasza Menthirist (#45727) üzenetére


zalyy
tag

Konfigot leírtam mar feljebb :)
Rendben akkor kösz az eddigit

(#45729) Menthirist válasza zalyy (#45728) üzenetére


Menthirist
veterán

Jah, igaz. Azoknak a vga-knak nincs nagy fogyasztása (a procinak viszont igen), úgyhogy olyat kell nézni, amibe nagy prociventi is befér, Corsair Carbide 400R, 500R, CM690 III, ezek mind jöhetnek.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45730) drunkyboy válasza LyonnaisFan1 (#45707) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Azért többért vannak jó hűtésű fehér házak. Olcsóért mindnek van valami nyűgje (hűtés, anyaghasználat, szerelhetőség, kábelmenedzsment).
A TT Ms-I is nagyon gyenge a hűtés terén, még a fenti kettőnél is rosszabb. TTből az Overseer ami nagyon ajánlott, karcos ára ellenére a legjobbak közt van a hűtése.
Van még pl a CM Storm Stryker, vagy hangszigeteltben a Nanoxia Deep Silence 2.
És a személyes kedvencem még mindig a Corsair Vengeance C70.

Olcsóbban ismét kompromisszumokkal:
Enermax Ostrog White
Bitfenix Shinobi
Sharkoon Rex3

esetleg
Sharkoon Vaya Value

Vagy megveszed valamelyik olcsóbbat, vagy gyűjtesz még rá, és hosszú távra boldog tulajdonosa leszel egy gyönyörű fehér házikónak.

(#45729) Menthirist: azért a Cm 690 III-at nem ajánlanám ilyen konfighoz folyamatos működéshez. A hűtését nagyon elrontották. A külföldi oldalak pedig azt írnak, amit a gyártó szeretne hallani egy kis ezért-azért.... Inkább nézz szét a házak Szentírásában Shellkretor oldalán :) Ha jól tudom őt még nem fizették le... vagy nem nagyon

[ Szerkesztve ]

(#45731) 3.Aragorn válasza Burt1793 (#45705) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az szép. Hdd swich?

(#45714) Menthirist : A 0,6-os lemezvastagság inkább átlagosnak mondható manapság. Sajnos. :U

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45732) 3.Aragorn válasza JohnK (#45720) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Konkrétan műanyag felületéről szeretnéd eltüntetni a karcot, vagy a fémről? Utóbbi esetben csiszolás polír-papírral és festékszóró a megoldás; előbbiben... hm, fogósabb kérdés. Itt biztos adnak jó ötleteket!

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45733) Menthirist válasza drunkyboy (#45730) üzenetére


Menthirist
veterán

Első kézből tudom hogy milyen a hűtése, mert nekem is ilyenem van :D Shellkretor oldalán pedig a gyári kiszerelés mellett írja a teljesítményt, nem pedig az alapján, milyen lehetőségek vannak. Ergo ha egy házhoz gyárilag nem adnának ventit, akkor szar pontokat kapna, hiába lehet marha jó szellőzést benne kialakítani.

Ami az igazság: 27k-ért merev ház (nem nyeklik nyaklik össze-vissza, kb 0.8-as falvastagság, de 8.9 kiló), hátsó fal olyan kialakítású hogy a kábeleket el lehessen vezetni normálisan, porszűrő elől, felül alul, és a ventitámogatása:
fenn 2x 120 vagy 140 (nálam 2x140), hátul 1x120, elől 1x200 gyárilag, de cserélve lesz 2x120 PWM-re (ugyanakkor 2x140-est is támogat elől), lenn pedig 1x120-as, az oldalfalára pedig lehet tenni 1x200, 2x120 vagy 2x140-eset (de nem tennék ide semmit) A hátsó és az oldalsó kivételével (tehát lenn-fenn-elől, ahol szív) mind porszűrős. ssd hely az alaplap oldalán, remek drive cage testreszabhatóság, nagy cpu cooler és vga támogatás, gyárilag adott rezgéselnyelő szivacsok, könnyű porszűrő tisztíthatóság, és szvsz nagyon szép.

Szóval a gyári 200-assal elhiszem hogy nincs benn a toplistán, de nagyon összerakott, jó minőségű és átgondolt ház, tonnányi testreszabhatósággal.
A HardwareCanucks-nál is jókat mondtak róla, és az enyémen még a belső lyukakban is van gumitömítés (a videóban lévőn nincs, gondolom az valami korai példány lehetett)

Szóval ez a gép így, első körben 4 ghz-re húzva a 8320-at (ami elég kazán), Ashura Shadow-val 45 fok fölé nem engedi burn testben a procit, de idle-ben állítani kellett hogy ne aludjon el a prociventi, mert konkrétan 150 alatt akart forogni alapból. Most úgy van beállítva hogy 33 fokos a mag idle-ben, de csak 400-at forog a prociventi, szabályozás nélkül 5-600-on forogna és 25 fok körül lenne.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45734) Menthirist


Menthirist
veterán

Amúgy meg Shellkretor csak egy fő, nekem semmivel sem mérvadóbb a szava mint más oldalaké (lehet hogy ő is le van fizetve valaki által :D), szóval szokásom több helyről összeszedni és átlagolni az infókat (beleértve pl amazon user hozzászólásokat). Annyi, hogy mivel saját szemmemmel látom milyen jó a CM690-es hűtése, ha nem csak a gyári ventiket használjuk (mert miért feltétlen azt használnánk, ezért vannak rajtuk lyukak, még a 200-as mögött is), így Shellkretor véleménye számomra semmit sem jelent, és fals. De még egyszer mondom, gyárilag felszerelve lehet hogy nem az über kategória ahogy ő is mondta, árban lehet hogy hasonlót lehet olcsóbban és drágábban is szerezni (mert ugye a kinézet szintjén az kinek ez jön be, kinek az), de egy nagyon pöpec kis ház (pedig szintén szereltem már párat), annyi hogy az ember úgyis azért vesz ilyen árkategóriás házat, mert még tesz bele hűtőt (lég vagy víz), és ha pakolgatunk bele ide-oda slip stream-eket vagy silent wings 2-őket, akkor tonnányi hűtés lesz. Szóval részemről az hogy a házat mennyi ventivel szállítják, semmit sem jelent. Egy jó ház nálam merev, átgondolt szerelhetőségű, vannak benne ötletes és hasznos feature-ök, és számos lehetőséget biztosít a hűtéshez. Az hogy gyárilag adnak-e hozzá vagy sem, teszek rá, úgyis lecserélem őket.

De semmiképp sem szentírás nekem a véleménye :) Megvan a sajátom is, köszönöm szépen :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45735) Burt1793 válasza 3.Aragorn (#45731) üzenetére


Burt1793
veterán

Orico márkájú, hot swapes satás hddkkek használható. Nagyon jó. Sajnos nem volt benne alapból a házban.

(#45736) zalyy válasza Menthirist (#45729) üzenetére


zalyy
tag

A három közül melyik a legjobb, ha van legjobb? :DDD

(#45737) Shepherdke


Shepherdke
tag

A Corsair Obsidian 450D-ről mi a véleményetek?

(#45738) Milka 78 válasza Shepherdke (#45737) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálam bevált.Baromi masszív,halk,nem rezonál,jól szerelhető,kábelek szépen elvezethetőek,mindenhol porszűrő.A hűtésről nem tudok nyilatkozni,mert minden motyó vizes.

(#45739) Menthirist válasza zalyy (#45736) üzenetére


Menthirist
veterán

nincs legjobb. ezek jó házak, egyiknek lehet itt az előnye, másiknak ott... dönts kinézet és pénztárca alapján, persze még ha mások más házakat is ajánlanak, azt is beveheted a listádba. Mindenesetre ez a 3 mindenképp jó ház.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45740) TomiLi válasza Milka 78 (#45738) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem a hűtése látatlanban is csak jó lehet!
Elől már rácsos, így könnyen jut be a levegő, ráadásul nem akadályozza semmi az útját (nincs egymillió hdd rack a ventik és a vga/mobo közt)
A tetején is rácsos, ami alapból jó, de még ha az ember tesz oda ventiket még jobb lesz!
Ha lesz róla teszt, csodálkoznék, ha nem az élmezőnyben végezne...

Bogyóka

(#45741) Shepherdke válasza Milka 78 (#45738) üzenetére


Shepherdke
tag

Akkor megéri a pénzét?
30K-ért láttam.

(#45742) zalyy válasza Menthirist (#45739) üzenetére


zalyy
tag

Értem tehát jó hűtéssel és a GTX 750 Ti-vel magas használaton mennyire lenne hangos? Nekem most kb olyan mint egy porszívó. Nincs esetleg valami decibel mérő? Vagy valami amivel letudom mérni most mekkora a zaj?

(#45743) Menthirist válasza zalyy (#45742) üzenetére


Menthirist
veterán

de van zajszint mérő eszköz (15-től 50 ezerig), illetve láttam már okostelefonra is, persze kérdéses hogy működik-e és hogy milyen pontos. A ház nem tud túl sokat tenni ha nagyon hangos a vga-d vagy a procid ventije, max abban segíthet hogy ha jól szellőzik, talán kevésbé maxolja ki magátz eszköz saját hűtése. Tehát ha üvölt a vga vagy a prociventi, egy jól szellőző háztól max kicsit kevésbé fog üvölteni, de csendesedni csak akkor fog, ha le van cserélve a hűtés is az eszközön. Tipikus példa: ha 6000-ret pörgő venti van a procin, az hangos lesz egy jobb házban is.

Nálam a 7950 Vapor-X-emnek 100%-os venti mellett szintén marha hangos lenne a ventije, de tuninggal sem megy 50% felé. Amióta kidekoráltam a házat ventikkel, azóta pár százalékkal talán csökkent a venti szükséges fordulatszáma, de drámai hatásokra azért (tehát hogy pl eddig 70%-on kellett a venti, most meg már csak 30) nem kell számítani. Ha külön zajszigetelt házat vesz az ember, akkor le tud faragni a hangból, de azok általában kevésbé szellőznek jól.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45744) Milka 78 válasza Shepherdke (#45741) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Minden fillérét megéri :K

ceaser Azt ne felejtsük el,hogy nincs oldal venti rajta ami extrém esetekben kéne.Pl.Custom 290-esek nagyon be tudnak fülledni(főleg CF-nél).Ezek a befele fűtős kazán vga-k meghálálják ha oldalról kapnak egy kis plusz levegőt.Ettől függetlenül nagyon minőséginek érzem a házat.Mindenhol egymozdulatos oldható porszűrők vannak rajta,egy mozdulat a tisztításuk.Szerintem korrekt csomag amit kapunk ennyi pénzért. :K

[ Szerkesztve ]

(#45745) Shepherdke válasza Milka 78 (#45744) üzenetére


Shepherdke
tag

Rendben.
Köszönöm a válaszokat.
Hétfőn meg is veszem. :)
További kellemes hétvégét mindenkinek. :K

(#45746) zalyy válasza Menthirist (#45743) üzenetére


zalyy
tag

Hmm, ez kicsit elbizonytalanított, hogy vegyek-e, 6-8 órai mellette üléssel most nagyon idegesítő és a fűlnek se tesz jót. 100%on a VGA venti most pl. 3400 fordulatszám itt egy példa:
https://soundcloud.com/domnul-cascaval/venti

(#45747) Menthirist válasza zalyy (#45746) üzenetére


Menthirist
veterán

milyen 750 Ti-ről van szó?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45748) zalyy válasza Menthirist (#45747) üzenetére


zalyy
tag

Erről lenne szó: http://www.asus.com/Graphics_Cards/GTX750TIOC2GD5/

(#45749) Menthirist válasza zalyy (#45748) üzenetére


Menthirist
veterán

És ez neked 100%-on megy? Azt hittem valami gagyi hűtéses cucc lesz, de ez korrekt. nem tudom mitől lehet ilyen hangos, én most teszteltem az én karimat és húzva sem megy 50% felé a venti furmark burn tesztben, ennél nagyobb igénybevételt meg nem tudsz a vga-nak adni.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45750) zalyy válasza Menthirist (#45749) üzenetére


zalyy
tag

Mármint az 550 Ti? Igen ilyen hangos... valószínű fos a hűtése s elcseszték az MSI-sek.
Mindegy valószínű amíg meg nem veszem a dolgokat addig nem fogom megtudni milyen lesz majd ha a végin hangos lesz akkor max kivágom az ablakon...
De kösz szépen!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.