Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46352) L4mie


L4mie
veterán

Hát ppl! tegnap vettem a Define Mini-t :D
hogy ez nem MINI csak annyira mint manapság a telefonoknál az biztos,
De én voltam a lüke, képek- nem pedig számok alapján képzeltem mellé egy méretet,
Na de egy microATX háztól nem vártam, hogy nagyobb legyen mint a korábbi ATX házam :P
mindenesetre nagyon szolid, letisztult, szép, minőségi.

A problémám, hogy hiába a gumipad darál a HDD-m :S mit lehet vele kezdeni? :S
Na meg nekem is lejött a gumiharang mint ShellKretor-nak.
hőfokokban /minden ventilátor minimumon/ egyenlőre kellemesen hűvös.
majd ma ráeresztek egy bf4-et :)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46353) Potzee válasza #98593280 (#46347) üzenetére


Potzee
addikt

Korábban egy elég zárt Chieftec házban volt egy Q6600 + 8800GT konfigom. A procin egy Brocken a VGA kártyán egy AC Accelero Twin Turbo hűtött és soha sem fagyott be a gép.
Szvsz a fagyás biztosan nem a ház gyenge hűtése miatt történt! :N
Ha van egy jó CPU cooler és egy jó hűtés a VGA kártyán, akkor ott nem lesz kékhalál!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46354) 3.Aragorn válasza Potzee (#46353) üzenetére


3.Aragorn
addikt

+1

Nem minden vándorút céltalan...

(#46355) #98593280 válasza Potzee (#46353) üzenetére


#98593280
törölt tag

" a fagyás biztosan nem a ház gyenge hűtése miatt történt!"

Értelemszerűen komolyabb CPU hűtő javítana a helyzeten, viszont a tény számomra az volt, hogy a Thermaltake V9-ben nem fagyott a gép, miközben ugyanazt a cuccot átszerelve a Define R4-ben igen. Következésképpen nekem volt igazam, mivel azt mondtam hogy a Define R4 szarabbul fog hűteni. Megtörtént...

(#46356) AxBattler válasza #98593280 (#46351) üzenetére


AxBattler
félisten

Kíváncsi lennék, hogy mi a helyzet az mATX szabványú Nanoxia Deep Silence 4-gyel?
Vajon ugyanolyan jól hűt, mint a nagytesója?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46357) Burt1793 válasza #98593280 (#46355) üzenetére


Burt1793
veterán

Az igazán szomorú az az, hogy a nyári kánikulában 26-28 fok is lehet bent a szobában, vagyis 5-7 fokkal melegebb. Ha ezt hozzáadjuk a mostani adataimhoz, akkor 65 fokos cpu és 77 fokos vga hőmérséklet már egy kicsit ijesztő lesz. Persze nem én mondtam a buta vgaventiknek, hogy 40%-on pörögjenek. A kártya topikjában azt olvastam, hogy 77 foknál kapcsol feljebb a venti, talán 50%-ra. :) :C
Az ashura meg remélem magához tér, és kipörgeti azt az 1300 rpm-et, ami benne van. Nem akarok kékhalállal szenvedni majd, amikor végre lesz időm játszani. :(

Egy i7 2600k meddig melegedhet?

Remélem a tx3-at maxra állította a tag, lehet, hogy eddig nem volt rá szükség, mert ott volt felette egy 20 centi propeller...

[ Szerkesztve ]

(#46358) GeneraL_XTX válasza #98593280 (#46347) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ott valami más probléma lehetett, mert mondjuk egy intel cpu még 100-110fok környékén se fagy meg...tapasztalat. Túlmelegedés miatt meg nem lefagy, hanem a hővédelem közbeavatkozik és újraindul a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#46359) Burt1793


Burt1793
veterán

Biztos, ami biztos, azt olvastam, hogy a bf3 vsync off-fal teljesen kihajtja a vga-t (szinte maximális a fogyasztása), úgy is ingyé van, leszedem és majd megnyúzom. Nekem cm430-cal volt olyan, hogy újraindult a gép, igaz, akkor rendesen húztam is, hogy sok legyen az fps-em a gta4 alatt. ;]

(#46360) 3.Aragorn válasza Burt1793 (#46357) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Egy i7 2600k meddig melegedhet?

90-100 fok között még stabilnak kell lennie. Elvileg 100 fok fölött valahogy kapcsol be a biztonság és kapcsolja le a rendszert. Mondjuk célszerű 70 fok alatt tartani.

Nem minden vándorút céltalan...

(#46361) SkiDev válasza #98593280 (#46346) üzenetére


SkiDev
senior tag

Köszönöm a választ! Elgondolkodom rajta, mert nagyon jónak tűnik, bár nála egyedül ez a fránya "könnyen eltörik a pattintó" zavar kissé. Hűtésben hozza nagyon is az elvártat! :)) Bár nem akartam ennyit házra költeni, de inkább akkor egyelőre lemondok majd az új gépnél az SSD-ről :DD

Ezt a gépet fogja majd hűteni úgy tűnik most már :))
*Asrock B85 PRO4 alaplap
*Chieftec CTG-500-80P dobozos táp 36 hó gar.
*Genius KB-G235 Gaming USB Fekete billentyűzet 12 hó gar.
*Gigabyte GTX750 Ti 2GB DDR5 GV-N75TOC-2GI videokártya 36 hó gar.
*Intel Core i5-4440 processzor 36 hó gar.
*Kingston 8GB DDR3 1600MHz KHX16C9/8 memória 36 hó gar.
*Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 24 hó gar.

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#46362) GeneraL_XTX válasza 3.Aragorn (#46360) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hveromnak 102-103 fokon ment tavaly az i3-asa, 2 éve nem takarított gyári hűtő miatt.

Belassult, csinált furcsaságokat, de fagyni azt nem fagyott. :DDD

(#46363) 3.Aragorn válasza GeneraL_XTX (#46362) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ilyenkor lép föl a throttling nemde?

Nem minden vándorút céltalan...

(#46364) Burt1793 válasza GeneraL_XTX (#46362) üzenetére


Burt1793
veterán

Ismerős. 3 éve összeraktam egy ismerősömnek egy irodai gépet, pár hete mondta, hogy kicsit behangosodott. Nem elég, hogy a radiátor mellett van a gépház, de egyszer se volt takarítva. És a házban nem az a legtöbbet takarított szoba. Egy órán keresztül porszívóztuk a tx3-as bordáját és a házat. :D Minden egységesen szürke volt.

(#46365) samu000 válasza #98593280 (#46355) üzenetére


samu000
tag

Ez téves következtetés.

Ugyanis a Thermaltakeben tavaly nyáron 1 20 centis hútővel teszt programokat nem futtattam, csak 3 darab windowst

Most pedig a Prime-ot futtattam, ami lehet ugyanúgy kifagyasztaná azt is, még szerencse hogy sosem fog 8x 100% on futni.

De belekalkulálva hogy még nincs is igazán meleg nyár, és szimpla játéktól felment 70 fokra,

SHELLKRETOR kollégának igaza volt. De a felfogóképességével gondok vannak.

(#46366) samu000 válasza GeneraL_XTX (#46358) üzenetére


samu000
tag

Hát átszereltem a gépet, szerintem mindent össze dugtam, stabilan játszottam meg neteztem 5 órán át, de ahogy elinditotta a prime-ot, majd kikapcsoltam 3 perc múlva akkor fagyott be, de volt hogy közben is.

(#46367) Burt1793 válasza samu000 (#46366) üzenetére


Burt1793
veterán

A figyelőprogit felraktad, amit írtam? CPU venti max fordulaton pörög?
Próbálj más benchmark progit, pl a Valley benchmark nevű programot. Én tegnap ezt futtattam, ezt ajánlották a kártya topikban, mert mindenki ezzel nézte meg a sajátját. :)
Lehet, hogy rossz programot szedtél le és azért fagyott be. Már nem emlékszem, hogy mi a konfigod, ha erős a proci és 8 magos intel(?!), akkor elfér rajta egy tx3-nál erősebb hűtő, illetve a 70 fok se olyan nagyon vészes.

[ Szerkesztve ]

(#46368) Milka 78 válasza samu000 (#46365) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csak a tisztánlàtás miatt,hány fokot változott a cuccaid hőfoka?

(#46369) Burt1793 válasza Burt1793 (#46367) üzenetére


Burt1793
veterán

Ingyen leszedhető benchmark program, elég jól megkínozza a gépet, ha megkéred rá. ;)

(#46370) GeneraL_XTX válasza samu000 (#46366) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"de ahogy elinditottaM a prime-ot, majd kikapcsoltam 3 perc múlva akkor fagyott be, de volt hogy közben is"

Ez leginkább valami instabil hw-re utaló jel, nem processzor túlmelegedése miatti fagyás. Ugyanis a Prime a ramokat is ugyanúgy megdolgoztatja mint mondjuk a procit, de a processzorra azért nem ró olyan hatalmas terhelést, mint mondjuk egy Linx.

Én is futattam egy prime-ot a 4770-en, kb 20 fokkal hővösebb volt a proci 100% terhelés mellett, mintha Linx-et futtattam volna, gyakorlatilag a CPU hűtőnek még a fordulatszámát se kellett megemelnie az R4-ben, hogy 60-65 fok körül tartsa. És ez egy melegedő, Haswell i7 :K

Bios reset megvolt? Hátha valami instabil OC okozza a hibát?

Milka 78: erre mondjuk én is kíváncsi lennék... mert ha jól értem a kollégát a TT házban nem is futtatott Preime-ot, szóval az, hogy az R4-ben kifagy teljesen irreleváns :U

[ Szerkesztve ]

(#46371) samu000 válasza Burt1793 (#46367) üzenetére


samu000
tag

Felraktam persze, wolfenstein full graf 1 óra után közben kezdtem el nézni ilyen 68-69 fok volt, de nem igazán pörgős a játék, volt olyan pont hogy felugrott 71 fokra, de ez kb 5 másodpercig tartott. Nem, a CPU hűtő alapon 40% on pörög, ez hangtalan, játék közben 50-60% on pörög, ez az amit még el lehet viselni, 100% on nem próbáltam de magától felvitte ezeken a bizonyos 5-6 másodperces kihágásokon 80% ra , de akkor már hangos.
A lényeg hogy kb 60% felett már hallatszik. Fullon meg idegesítő.

Prime-nál ugye fullon bekapcsolt 100% on és még az sem volt elég. 4 magos, de engedélyezve van a hyperthread, így 8 at mutat a mérő mindnehol. Sokat olvastam utána és írták hogy 69 felé nem kéne optimálisan mennie, nincs húzva meg ilyenek, persze ettől még mehet de már nem garis és nem akarom kínozni.

(#46372) samu000 válasza Milka 78 (#46368) üzenetére


samu000
tag

Hmm, ez az amit nem tudok megmondani, mert ezzel a programmal nem teszteltem még az előtt mielőtt ne romlott volna el a régi venti a TT v9ben. Viszont azt tudom, hogy legnagyobb melegbe max 70% on pörgött a cpu venti és akkor tartotta a 69-70 et. Szóval a válasz valahol 3-4 fele lehet, és még nincs meleg a szobába.

(#46373) GeneraL_XTX válasza samu000 (#46372) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Tehát ha jól értem,a hűtőd (ami kétséget kizáróan KEVÉS ehhez a procihoz) most 50-60%-os fordulaton tartja 69-70 fokon a procid, amit a régi házadban 70%-os maximum fordulaton tett?

Akkor ez most miért is rosszabb? :U

(#46374) Burt1793 válasza samu000 (#46371) üzenetére


Burt1793
veterán

60%-on idegesítő? :D
Az a hallhatatlan felett egy kicsivel. ;) (Az ashura hallhatatlan 60%-on, a vga alapjáraton több hangot ad ki nálam).
A ventibeállítás változhatott bios frissítéssel vagy manuálisan is...
A lényeg, hogy akkor nincs semmi gond, nem túlmelegedés miatt fagyott ki. A 70 fok nem olyan sok, főleg, ha az órajelet magától feljebb állítja a gép nagy terhelésnél. Nekem 4ghz-re felnyomja. Az enyém is 4mag+HT-s.

Sajnos mivel te se mértél régebbi házban ugyanezzel a módszerrel, így nem tudunk semmit leszűrni az eredményeidből találomra...
Ez a kb 70%-on pörgött a régi házban, ez így fülre megy? ;] Mert most az r4-ben biztos halkabb a 70%.

[ Szerkesztve ]

(#46375) Milka 78 válasza GeneraL_XTX (#46373) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha jól értem 70%-volt a max full nyáron a régi kuckóban,most meg ebben a "tavaszi" hűs időben az új házban belenyal a 80%-ba is néha a hűtő,de lehet félreértelmeztem(adatlap híján,amiből megtudhatnánk,hogy mi a búbánatból épül fel az egész gép).Isten igazából ez így főleg nem releváns,mert az egész gép instabil,így jóformán kitesztelhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#46376) Burt1793 válasza Milka 78 (#46375) üzenetére


Burt1793
veterán

Megtaláltam a HSZ-t, itt írt a konfigjáról.
Elég hiányos.
A 750W-os táp is elég bizarr, remélem nem egy kínai matricázott 300W-os táp... :B
Persze nem akarom leszólni, de egy korrekt leírás a bent lévő cuccokról jó lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#46377) Milka 78 válasza Burt1793 (#46376) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Arról nem is beszélve,hogy a szóban forgó prociról egy ékvonásnyi szó sem esik...mi vagyok én Mentalista??? :DDD A HT-ből adódóan i7-ről van szó,de abból is van vagy 5 generációnyi.Nem értem mi lehet az a földöntúli akadály,hogy kitöltsük azt a mágikus adatlapot(nekem 2 gép is odafért) :(

(#46378) samu000 válasza Milka 78 (#46375) üzenetére


samu000
tag

Látom van itt kavarodás baszki :D, de te értetted jól.

Akkor tisztázunk egy kettőt, hátha segít :)
Gép
Alaplap asus p6t deluxe v2
Cpu i7 950 3.06 ghz
vga gigabyte gtx 660
Cpu hűtő tx3
Táp : chieftec 750W
Ram : 8Gb Hyperx 1866mhz
Vinyó : WD 1tB Black Caviar

A fokméréseket a HWmonitorral mértem tavaly is meg most is, ez ugyanaz, a konfig ugyanaz.
A szobám tetőtéri, kis szoba, nyáron kb 30-32 fok van idebent. Most van 24-26.
A cpu venti szabályzást és a vga-jét is magam állítom, egyiket a fan xpert-tel a másikat az OC guruval.
Így tehát biztos pontokon tudom mik voltak tavaly mert azt is én csináltam.
Tavaly 3 win7 futott a gépen virtualba, és a cpu 80% állandó terheltséggel dolgozott napi 18 órán át vagy több. Ez alatt a CPU hűtőt 1900 rpm- re húztam, ami 65% a fan xpert szerint. Itt megállt a hő 69-70 fokon egész nap.

Most :
alap járaton

1 óra Wolfenstein után így néztek ki az adatok :

itt teszem hozzá, hogy látjátok felszökött 72-73 fokra egyes pillanatokban a cpu, ekkor rákapcsolt a cpu hűtő 2300 rpm re ami a max -5% körül van. Ilyen tavaly nem fordult elő soha. ÉS 25 fok van bent nem 32.

Most azon dolgozok, hogy a 3 windowst újra előszedjem és megint elindítpm ott a 80% terheltség mellett, hogy ugyanaz legyen mint tavaly. Ha valami még nem világos, akkor jöhetnek a kérdések :D

[ Szerkesztve ]

(#46379) Potzee válasza samu000 (#46378) üzenetére


Potzee
addikt

Szerintem túlforogjátok ezt a házhűtés - témát... :F Nyilvánvaló, hogy egy 130W-os procin hamar "efogy" egy 3 hőcsöves, 92 mm-es ventis TX3.
Én mindenképp lecserélném egy komolyabb 120/140 mm-es ventis coolerre (Hyper 212, Brocken, Matterhorn, HR-02 Macho, stb) de kétségtelen, hogy a fagyás nem ettől van.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46380) #98593280 válasza samu000 (#46365) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mivel lehulyeztel privatban, nem kivanok a temahoz hozzaszolni.

(#46381) samu000 válasza #98593280 (#46380) üzenetére


samu000
tag

Külön megkérlek, hogy ne, belőled elég volt annyi.

[ Szerkesztve ]

(#46382) patomi válasza samu000 (#46381) üzenetére


patomi
őstag

Heloka,, kolléga már letett az asztalra ez-azt itt.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#46383) #98593280 válasza samu000 (#46381) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nézd, 3 év alatt van egy darab problémád (50 db HSZ), bejössz ide (soha nem látunk valószínűleg pár évig), próbálunk segíteni, mindenki veled foglalkozik, mert van egy TT V9 régi házad, egy i7-et hűtesz egy hangos gyenge TX3-as bordával. 20 ezer szakmai HSZ után, körülbelül 120 db letesztelt házzal, megannyi cikkel és saját honlappal magam mögött tippelek arra, hogy ha a Define R4-et megveszed, gyengébben fog szellőzni. Nem hiszel nekem, aznap elmégy a boltba és igazam lesz. Nem jössz ide a topikba beismerni ezt, hanem nekem sírsz privátban hogy mitévő legyél. Szerinted engem foglalkoztat az ezek után, hogy hol veszel és mennyiért akármilyen házat? Valóban azt gondolod hogy ez az a gerinces hozzáállás amit én díjazok? Ha nem írom be a topikba, hogy befagyott a géped, örök homály merül erre a történetre is (és most itt teljesen mind1, hogy instabil-e a géped vagy hogy mivel nem tesztelted a cuccot a V9-ben).

Non plusz ultra hogy még engem hülyézel le privátban és még neked áll feljebb.
Őszintén szólva néha elgondolkodok azon, érdemes-e azt csinálnom amit.
Érdemes ilyen embereknek ingyen dolgozni, tesztelni, cikket írni??

[ Szerkesztve ]

(#46384) Burt1793 válasza samu000 (#46381) üzenetére


Burt1793
veterán

Szent kleofás. :D
Ez a topik az ő méréseire és véleményére épül illetve pár érdeklődő hülyeségére épül.
"Beszóltál" a főnöknek. :B

(#46385) samu000 válasza Burt1793 (#46384) üzenetére


samu000
tag

Figyelj, attól hogy idejövök segítséget kérni, szerintem pont ezért van a topik. Mindent érdemi hozzászólást értékelek.
Én egy egyszerű kérdéssel jöttem amiből végül csűrés csavarás lett, lett két oldal egyik ezt mondta másik azt mondta.
Tökre nem érdekel, hogy itt ki mekkora téglát rakott le az asztalra, én mindenki véleményét pont ugyanúgy értékelem. Az hogy én azt kérdeztem milyen házat kellene venni a meglévő helyett erre jött egy olyan válasz, aminek utána néztem és ha jó ha nem jó nem lehet beszerezni ilyet magyarországon és még drágább is volt jó 30% al. Erre az a válasz jött, hogy ő tesztelő és őt az ára és a beszerzése hidegen hagyja. ??? Én magamnak kértem tanácsot nem azt hogy mondjon egy házat amit se megvenni nem lehet + még drágább is, és ha nem tudom megszerezni hát az őt nem érdekli.

Aztán privátba körülbelül megint ez jött le, hogy ő tesztelő és hogy ablakos vagy nem nem érdekli még mindig ezt a választ adja. Hát akkor bammeg. Nem az volt a kérdés, hogy mit nem szerezhetek be, hanem egy életképes alternatívát szerettem volna hallani.

Leírtam, hogy tényleg melegebb volt de az ő válaszaival meg tanácsaival semmire nem megyek és nem is kérek belőle többet, mert feleslegesen írja. Meg az hogy lehülyézek valakit ? hát istenem de érzékeny emberek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#46386) Burt1793 válasza samu000 (#46385) üzenetére


Burt1793
veterán

Az, hogy nem beszerezhető az tényleg nem az ő hibája, az, hogy drágább és te nem akarsz rá annyit költeni az meg akkor gyorsan eldönti, hogy akkor olyat nem veszel.
Amúgy részben jogos a felháborodásod, de abban meg neki van igaza, hogy ebbe a házba rakni kell egy jobb hűtést, hogy rendesen működjön. Abban viszont a többi fórumozónak lehet igaza, hogy nem a ház miatt fagyott le a géped.
A lényeg az, hogy nincs mért adatod mindkét házzal, úgy mint neki, így most sajnos semmit se sikerült bebizonyítani.

(#46387) samu000 válasza Burt1793 (#46386) üzenetére


samu000
tag

1, persze hogy nem az ő hibája hogy nem szerezhető be, csak hagy hozzak egy kis fikcionált történetet,
ha te elmész kocsit venni és bemész a kocsi találkozóra, mondod hogy kellene egy jobb van rá 500 ezred, és a fő veterán a legtapasztaltabb csibész azt mondja hogy vegyél egy régi bmw-t, amit már semelyik üzletben nem kaphatsz és ráadásul nem 500 hanem 750 ezer, akkor közlöd vele, hogy mondjon már valami más alternatívát, mert ilyet nem tudsz beszerezni. Erre ő másodjára meg harmadjára is azt mondja hogy az a bmw-t vegyél, és őt nem érdekli hogy nem tudsz beszerezni, mert ő tunningos, akkor nem hagyod ott a fenébe, hogy ezzel a tippel semmire nem mész?

2, Igaza volt, amit le is írtam hogy ez a ház melegebb, le is írtam. Egy szóval sem mondtam, hogy a ház miatt fagyott le a gépen, szarakodik a RAM-om de az átpakolás előtt nem fagyott le, lehet érintkezési hiba, nem vagyok profi szerelő első gépemet 3 éve raktam össze, ez volt a második szerelésem, nem a lefagyáson volt a hangsúly, az persze hogy ha eddig nem csinálta akkor csak ideiglenes tényező.

3, Mindjárt lesz egy tökéletes mérésem, ami nem erre való programmal, nem műszerekkel mérek, de 1:1 ugyanaz a beállítás mint tavaly nyáron, ugyanazok a programok, ugyanaz a játék és ugyanaz a hwmonitor, meg cpu mérő. Mert nem töröltem le semmit azóta. És ezekből ha mást nem tudok meggyőzni hogy melyik a jobb, akkor az sem baj mert én már tudom a választ. (amiért idejöttem)

[ Szerkesztve ]

(#46388) Potzee


Potzee
addikt

Már kb. egy órája OFF-ban megy a száj karate... :F
Nem tudom, hogy kinek van igaza és kinek nincs, de ez rohadtul nem tesz jót ennek a topic-nak és szerintem senki sem jut előbbre.
Uraim!
Több szakmaiságot kérek a többi fórumot olvasó társamnak! :R

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46389) #98593280 válasza samu000 (#46387) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ez a BMW-s sztori egy kissé sántít.
Ugyanis én javasoltam hogy NE vegyél R4-et,
erre Te még is azt vettél:
[link]
"csak azért is elmegyek ma és hazahozok egy r4 et"

Van egy utad majd vissza a bótba:)

[ Szerkesztve ]

(#46390) samu000


samu000
tag

Kész

Megállapítás és végkonklúzió : A thermaltake v9 egy darab 20 centis tetőventilátorral 2 fokkal volt hűvösebb úgy hogy nyár volt 30 fokos szobába, mint a Define r4, alap hűtőkkel így estefelé 24 fokban.
Tehát igen, ennyit dob egy proci fölé elhelyezett 20 centis venti. El lehet dönteni, a csendet szereti valaki, vagy a hűvöset. Persze biztos lehet ez is hűvösebb ha egy jó pár ezret még bele invesztál valaki.

(#46391) Burt1793 válasza #98593280 (#46389) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, jó lenne, ha le tudná cserélni ds2-re, már csak összehasonlításképpen is. :)

(#46390) samu000: Ez nem kis különbség. VGA hőmérséklet összehasonlító adatod is van esetleg? Az lehet, hogy nem ilyen durva.

[ Szerkesztve ]

(#46392) anytime válasza Potzee (#46388) üzenetére


anytime
őstag

Lassan ez a topic "megszokott" menetrendje, sajnos :(

(#46393) samu000 válasza #98593280 (#46389) üzenetére


samu000
tag

Nem értem miért baj az, hogy ha az egyetlen opciót választottam, mivel csak ez volt 20-25 körül, ami szigetelt ház volt, és kapható volt a közelbe. Mondtad, hogy NE vegyek, viszont más életképes alternatívát nem kínáltál , Ez az út ( 2x20 perc ) volt az ára a tesztelgetésemnek.

Az egészet idézd be
"De csak azért is elmegyek ma és hazahozok egy r4 et, elinditom a Wolfenstein-t full grafon játszok 2 órát és megmondom hogy jó-e vagy sem a v9 hez képest. Ha nem jó még mindig visszavihetem elállás ként."

És így is tettem/teszek. Nem vesztettem semmit :) Megbántam volna ha nem próbálom ki, így "visszaspóroltam" 20 ezret, mert 5 ért veszek egy normális 20 centis ventit

[ Szerkesztve ]

(#46394) #98593280 válasza anytime (#46392) üzenetére


#98593280
törölt tag

Miért sajnos?
Szerintem sikerült a topiknak valakit rábeszélni az R4 megvásárlására és ismételten kiderült egy információ, miszerint gyengén hűt az R4:)

(#46395) samu000 válasza Burt1793 (#46391) üzenetére


samu000
tag

Sajnos az a program, illetve játék amiből többet futatttam nem igazán kell hozzá vga, illetve le is van butítva rendesen direkt ez a szempontból, és én nem játszok vga-t igénybebevő játékokkal mostanában. Annyit viszont tudok mondani, hogy letöltöttem a Valley-t és 68 fokig ment fel a vga, az Xtreme fulllos mindenen. Wolf közben 55 körül volt végig ami tűrhető, de biztos vagyok benne, hogy egy pár fokkal 2-3 hidegebb volt a régiben.

(#46396) samu000 válasza #98593280 (#46394) üzenetére


samu000
tag

Így igaz, bár egy pár órán belül meggyőztem magam az r4 ről. Én élveztem, bárcsak mindent kipróbálhatnék ilyen jó dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#46397) #98593280 válasza samu000 (#46393) üzenetére


#98593280
törölt tag

és azt hiszed, az 5 ezres venti az segíteni fog? :)
erre ott van a következő söröm, kb. pár fok javulást fogsz max vele elérni.
Egyébként is megsúgom, a 20-as ventik szart sem érnek, a legtöbb gyengén hűtő házban 20-as ventik vannak.
Széles a ház és könnyebben megmozgatja a levegőt egy keskenyebb házban több 12-es ventilátor.

Házat kellene cserélni, cpu bordát és több jobb ventit beletenni a házba.

(#46398) samu000 válasza #98593280 (#46397) üzenetére


samu000
tag

Lehet visszanyerem a sörömet, ugyanis ha eddig egy TT2020 megtette és meg volt az a pár fok, és bőven jó ha 68-69 marad nyáron, akkor miért ne tenné meg egy jobb?

Házcsere, cpu borda több venti = 40+ , egyszer majd sor kerül rá ha ez a gép elromlik. Ameddig megteszi a 20 centis addig felesleges többet venni. Ez a dolog ami egyébként igénybe veszi a dolgokat csak 4 havonta van és 1 hónapig tart, ennyit még levett házoldallal is kibírok, vagy beszerzek egy 12 es ventit a régi V9 be.

(#46399) #98593280 válasza samu000 (#46398) üzenetére


#98593280
törölt tag

A levett oldallap nem javít a hőfokokon, mértem:)
Megszűnik a légcsatorna...
persze az nálad nincs is, mert csak felül van egy venti :D

A 40+ az túlzás, 15k-ért kitűnő házak vannak, 8k-ért meg jobb 12 cm-es CPU bordák.

[ Szerkesztve ]

(#46400) samu000 válasza #98593280 (#46399) üzenetére


samu000
tag

Ezért tökéletes. Veszek valami halk enermaxot hátra ha eldurvul a helyzet és kész

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.