Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

SZiasztok!

Két ház közt vacilálok. Cooler Master Silencio 352 14k ért és Aerocool Dead silence 25 k ért. Megér +11 et szerintetekaz Aerocool? Köszi

(#46852) tranceplanet válasza kretenallat (#46849) üzenetére


tranceplanet
addikt

FRACTAL DESIGN ARC Mini R2 ~23K Letisztult mATX házikó és nagyon jól hűt. Igaz optikai meghajtó hely van, de ez a házak 99%-ánál így van :)
Arc Mini R2

----------------------------------------------------------------
(#46851) Bigmasterl

Dead silence gyengén hűt, de a Silencio még gyengébben: DS Sajnos egyik sem igazán jó választás, ha a halkságra és jó hűtésre mész rá: Nanoxia Deep Silence 4 Black

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#46853) patomi válasza Bigmasterl (#46851) üzenetére


patomi
őstag

Ha nem "gémer" gépet építesz a silecioba nem lesz vele gondod.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#46854) Bigmasterl válasza patomi (#46853) üzenetére


Bigmasterl
tag

Nem gémer gép lesz, külön vga t sem vennék bele csak Amd A10 7850 es procit.

(#46855) gergiboy07


gergiboy07
csendes tag

Helló mindenkinek!

Szeretnék venni egy időt álló,jó minőségü gépházat.

Ezekre a házakra esett a választásom:

CORSAIR Carbide Series 330R

COOLERMASTER Silencio 650 Pure

Abban kérném a segÍtségeteket hogy melyik lenne jobb hosszú távra akár több konfigurációhoz is.

SegÍtségeteket előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom a siker első titka

(#46856) kretenallat válasza tranceplanet (#46852) üzenetére


kretenallat
senior tag

Köszönöm, megnézem!

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#46857) neath


neath
csendes tag

Sziasztok,

egy esti mozizáshoz (is) használt lehetőleg csendes házat keresek, nagyjából ehhez a konfighoz:

Tudom a hűtő nem fér bele a házba, már kértem javaslatot a hűtős topikban!

- ház elején USB3.0 a pendrive-nak (ideálisan a ház tetején, egymással párhuzamosan)
- a ház ne legyen 20cm-nél szélesebb (ideálisan 18) ... mivel az aszal alatt a labamnál lesz elhelyezve...
Sajnos ez a 20eFt ár a max, amit erre tudnék szánni

Előre is kösz!

(#46858) patomi válasza Bigmasterl (#46854) üzenetére


patomi
őstag

Oda bőven megfelel. Én is AMD procival használtam vga nélkül és nem voltak melegedési gondok.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#46859) BomiBoogie válasza neath (#46857) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Esti mozizáshoz nem kell feltétlen i5, ha kicsit spórolnál. :)

(#46860) Rounder válasza BomiBoogie (#46859) üzenetére


Rounder
csendes tag

Nekem is ez jutott eszembe amikor olvastam a hsz-t, de ki tudja milyen egyéb szempontokat is figyelembe vett még a konfig összeállításakor, esetleges jövőbeli bővíthetőség, ez az i5 egy komolyabb játékgéphez is elég lehet, ha van tervben ilyen fejlesztés, és akkor nem kell proci csere. Esetleg ha sokat renderel, konvertál, csomagol, akkor jól jön az erős CPU, a gyengécske GPU rész meg mozizásra elég.

(#46861) BomiBoogie válasza Rounder (#46860) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Persze, azért is írtam csak "zárójelben", filmezésre (is) kell a gép, látom, de nem kizárólag arra.

(#46862) AxBattler válasza BomiBoogie (#46859) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, i3 is bőven elég, a fennmaradó pénzből meg inkább mITX lapra + mITX házra költenék, ha valóban nincs más, megterhelőbb felhasználási kör.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46863) den dro


den dro
csendes tag

Sziasztok! Hosszas utánaolvasás után a Fractal Design Core 3000-re esett a választásom, pechemre azonban a nagyobb webshopokban a hétvége óta már nem elérhető és nem is rendelhető. Szerintetek a többi helyen is ez a helyzet, csak még nem frissítették az adatbázist vagy érdemes berendelni mindenhonnan ahol még rendelhető hátha az egyik bejön? Esetleg vmi ötlet ahol érdemes lenne megnéznem?
Köszi előre is!

(#46864) Rounder válasza den dro (#46863) üzenetére


Rounder
csendes tag

Csatlakoznék a kérdéshez :DD csak Xigmatek Asgard Pro az áhított házikó, amit úg ylátom már sehol nem kapni :(((

(#46865) smiti válasza den dro (#46863) üzenetére


smiti
addikt

Itt az apróhirdetések között található két jóárasított, valamelyikhez még ajándék is jár.
[link]

Mivel nem az enyémek ezért remélem nem billentenek fenékbe hogy hirdetek a fórumon. :B

(#46866) den dro válasza smiti (#46865) üzenetére


den dro
csendes tag

Köszi! Ha nem találok mást, akkor marad a használt :)

(#46867) jeni válasza den dro (#46866) üzenetére


jeni
félisten

semmi baja használt házaknak főleg ha garisak,ugyanis nincs ami elromlana benne,NA JÓ A VENTILÁTOROK :U vagyis arra is érvényesek a 3 év garancia.

(#46868) den dro válasza jeni (#46867) üzenetére


den dro
csendes tag

Igazad van, csak webshopon keresztül egyszerűbb hozzájutnom, szegedi átvétel lenne a legjobb nekem. Azért is írtam, hogy ha nem sikerül bolton keresztül, akkor körülnézek majd a használtak között.. addig is még reménykedek, hátha :)

(#46869) JohnK válasza jeni (#46867) üzenetére


JohnK
aktív tag

Én most vettem Fractal Desing 3000-ret és a ventilátorokra NINCS GARANCIA, kizárólag az előlapi dolgokra, szabályozóra.

(#46870) Killer01 válasza gergiboy07 (#46855) üzenetére


Killer01
őstag

Hy,
a konfiguráció a kérdés, mennyire "gémer" amit használni akarsz. Ezek a házak hangszigeteltek, így a hűtésük gyengébb mint a nem hangszigetelt társaiké. Nekem 330R van (konfig az adatlapomon), de költöttem a ház mellett normális minőségű ventikre, illetve elég jó a proc hűtőm is. Egyébként meg vagyok elégedve a házzal néhány hibája ellenére, itt leírtam a tapasztalataim: [link] ha van még kérdésed állok rendelkezésre :)

(#46871) jeni válasza JohnK (#46869) üzenetére


jeni
félisten

na nekem ezt nem mondták,le is van írva ?
mert én még az enyémet sem láttam,hogy a ventire nem érvényes a jótállás,csak annyi van megadva,hogy a típusra mennyi gari van ( 3 év )

(#46872) JohnK válasza jeni (#46871) üzenetére


JohnK
aktív tag

A 3 év az stimmel, ott érdemes érdeklődnöd, ahol vetted. Nem mintha ezekkel a márkás házakban lévő ventilátorokkal bármi gond szokott lenni 3 év alatt, utána meg úgyis mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#46873) neath válasza BomiBoogie (#46859) üzenetére


neath
csendes tag

Igen tudom, de nem csak mozizásra használnám!

De ami a lényeg, hogy ez a ház megéri-e, tehát valóban csendesebb-e annyival, amennyivel kevésbé jól hűt?
Vagy van-e ennél jobb ezen az áron (netán olcsóbban)? A nem kifejezetten "csendes"-nek mondott házakról nem sok infóm van, hogy milyen hangosak...

(#46874) gergiboy07 válasza Killer01 (#46870) üzenetére


gergiboy07
csendes tag

köszönöm a válaszodat a konfigom az adatlapomon van.
Lehetséges még hogy egy cm storm scout 2-őt veszek.

De itt van a konfigom mert itt egyszerűbb megnézned:

Intel Core I5 4570

Asus B85-plus

8GB kingston memória

Asus Radeon HD7770

Chieftech Iarea 500w

Meg egy modecom logic ház de gyenge hűtése miatt le szeretném cserélni. :)

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom a siker első titka

(#46875) Potzee válasza gergiboy07 (#46874) üzenetére


Potzee
addikt

Azt a tápot is cseréld le!!! Kár lenne bármelyik alkatrészedért...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46876) gergiboy07 válasza Potzee (#46875) üzenetére


gergiboy07
csendes tag

dehát márkás,nem? a chieftech-et dÍcsérik.

Az önbizalom a siker első titka

(#46877) Grave_444 válasza gergiboy07 (#46876) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Csak nem ezt a típust.

(#46878) Potzee válasza gergiboy07 (#46876) üzenetére


Potzee
addikt

A Chieftec nem gyárt tápot, csak matricázza a különböző OEM gyártók cuccait.
Van közöttük jó (pl. a Sirtec beles CTG vagy APS széria vagy a régebbi Delta beles Smart GPS) és van gyengébb sorozat is (pl. a CWT alsó kategóriás elektronikáját használó iArena)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46879) Killer01 válasza gergiboy07 (#46874) üzenetére


Killer01
őstag

mi az oka amiért hangszigetelteket néztél? Fontos számodra a csendes üzem?

(#46880) gergiboy07 válasza Killer01 (#46879) üzenetére


gergiboy07
csendes tag

A hangszigetelés nékül meglennék nem az volt a fő ok,hanem az elegáns,letisztult forma és a nyitható előlap nagyon bejön(nem szeretem ha a ház egy csillárként funkcionál,ezt hÍvom ámÍtás technikának).Sajnos nem találtam ilyesmit ami nem hangszigetelt kivéve a fractal design define xl-t de anyit nem adok egy házért.

Esetleg tudtok valami olyan házat ami ezeknek megfelel nagydarab és max 20k.

Még talán hozzá Írható hogy Ídőt álló legyen,de szerintem ez az árból adódik.

Előre is hálás vagyok a segÍtségetekért. :R

Potzee

Egyenlőre nincs pénzem corsair tápra de ha majd egyszer lesz rá lecserélem. :)

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom a siker első titka

(#46881) JohnK válasza gergiboy07 (#46880) üzenetére


JohnK
aktív tag

Személyes tapasztalat: A FD Core 3000-nak teljesen leteekert ventilátorokkal alig van hangja, ha többi komponens (táp, cpu cooler, vga) is elég halk.

(#46882) Potzee válasza gergiboy07 (#46880) üzenetére


Potzee
addikt

Csöbörből vödörbe... :N a Corsair is csak egy marketing brand, néhány jó modellel, de többnyire túlárazott holmikkal!
Én a valódi gyártók termékeit favorizálom, Seasonic, FSP, Enermax, Super Flower, stb. Néhány megbízható OEM gyártó, pl. Sirtec, Delta, Enhance belsőre épülő cuccai is jöhetnek, de a marketing brandekkel csak óvatosan, mint pl. Corsair, Coolermaster, Thermaltake, Zalman!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46883) gergiboy07 válasza JohnK (#46881) üzenetére


gergiboy07
csendes tag

Hát nézegedtem ezt a házat de nem túl kicsi?

Az előző válaszomnál elfelejtettem Írni hogy használt árúkal sem vagyok roszban (sőt nagyon is pártolója vagyok a használt házaknak)
Tehát olyan házak is megfelelnek amiknek a használt áruk biztosan 20k vagy alatti.

köszönöm hogy segÍtetek nekem :R

Az önbizalom a siker első titka

(#46884) Killer01 válasza Potzee (#46882) üzenetére


Killer01
őstag

Azér' Enermax-nál már sajna szintén utána kell nézni mi lapul a fémházban....volt pár kakukktojás sorozatuk.

gergiboy07: nézz körül a Bitfenix háza táján, szerintem nagyon kellemes házaik vannak. Anno ha nem lett volna nálam szempont az előlapi panel (asztalban van a gépem, gépház tetején kialakított panelesek így kiestek) biztos benevezek egyre (bár lehet nem férnek bele a 20 k-ba).

[ Szerkesztve ]

(#46885) Potzee válasza Killer01 (#46884) üzenetére


Potzee
addikt

Persze, közéjük is beférkőzött a CWT és a többiek, de én még továbbra is a tápgyártók között tartom számon.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46886) JohnK válasza gergiboy07 (#46883) üzenetére


JohnK
aktív tag

Attól függ mihez, nekem az adatlapomon található konfig van benne. Ha ilyen tornyos processzorhűtőd van akkor úgy is keress, hogy nézd meg az adott házba max mekkora fér...

(#46887) muszor


muszor
tag

Sziasztok. Az után érdeklődnék hogy meg tudja -e vki mondani hogy a Zalman Z9 u3 -ba lehet e betenni 2db ssd-t.

zsoltee

(#46888) RVR400 válasza muszor (#46887) üzenetére


RVR400
veterán

Az oldalsó részre 1-et tudsz rögzíteni, a hozzá adott tálcára még egyet, meg a 3.5-es helyekre átalakítóval még 4-et, ha van bent egy HDD-d, mert ha nincs, akkor az még 5.

(#46889) PAINfájdalom


PAINfájdalom
aktív tag

Üdvözletem. Egy jól szellőző házat keresnék, amiben elférne egy 180mm magas hűtő is. Egy db hdd-m van, későbbiekben lehet lesz még egy, de egy ssd biztosra vehető. Árban 15k környéke lenne szimpatikus, legfeljebb 20k

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#46890) gergiboy07 válasza Killer01 (#46884) üzenetére


gergiboy07
csendes tag

Ok köszönöm válaszodat.

mindenképpen megnézem a bitfenix házakat

a Zalmannak a sima z11 háza is világít?Mert ha nem világít akkor az is tetszetős lenne,a nagy hely miatt. :)

Nem győzöm megköszönni a segítségeteket :R :R

Az önbizalom a siker első titka

(#46891) muszor válasza RVR400 (#46888) üzenetére


muszor
tag

Woow köszi szépen a gyors segítséget. Akkor ezek szerint 2öt tudok átalakító nélkül. De jó:p Nagyon odavagyok ezért a házért. Még arra leszek kíváncsi hogy a front usb 3.0 csatlakozókat rá tudom e majd kötni az alaplapra, mert azt olvastam itt hogy nem alaplapi megoldású a zalman z9 u3 -ban. Jó lenne kihasználni az alaplapom fronthoz tartozó usb portjait. MSI H97 gaming3. Lehet vennem kell majd ahhoz egy átalakítót? Annak mi a neve, és hol kapható? Media markt? Bocsi a tudatlanságom miatt.:/

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#46892) Burt1793 válasza muszor (#46891) üzenetére


Burt1793
veterán

Ezen az alaplapon biztos van internal 20 pines usb csatlakozó, szóval rá fogod tudni kötni az előlapi kettőt.
=>nem kell venni semmit sem pluszban

[ Szerkesztve ]

(#46893) muszor válasza Burt1793 (#46892) üzenetére


muszor
tag

De jó köszi szépen)

zsoltee

(#46894) rudii


rudii
tag

Sziasztok! :)
Egy ZALMAN ZM-Z11 Plus (20000ft) házat néztem ki magamnak. Mit gondoltok? Megéri az árát? Vagy ugyan ilyen jó van jobb pénzért is?
Üdv! ;)

(#46895) BomiBoogie válasza rudii (#46894) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ajánlott ház. :K

(#46896) Killer01 válasza gergiboy07 (#46890) üzenetére


Killer01
őstag

tudtommal igen, abba is led-es ventit raknak gyárilag.

(#46897) gergiboy07 válasza Killer01 (#46896) üzenetére


gergiboy07
csendes tag

Azt hiszem megvan a kiszemelt gépház.
Az enermax ivektor-ról mi a vélményetek. Mert nem találtam sehol tesztet

Az önbizalom a siker első titka

(#46898) gergiboy07 válasza gergiboy07 (#46897) üzenetére


gergiboy07
csendes tag

Esetleg van valakinek ilyen háza?

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom a siker első titka

(#46899) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello az normális, hogy a HAF XB házamban a 3,5"-os merevlemez 46 fokosra melegszik? Mellesleg azota csinálja miota elkezdődött a nyár és 99%-os lett a kondíciója.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#46900) BomiBoogie válasza kalozhun100 (#46899) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem igen. Főleg, ha a szobában sincs klíma, ilyesmi, minden alkatrész jobban melegszik, a HDD-n meg ugye nincs is külön hűtés, szóval mindent megkap. :K

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.