Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45451) Atlantis


Atlantis
veterán

Népszerű manapság a FD Define R4: kb. 1 hete költöztettem be a gépem egy ilyen házba, írnék pár sort róla.

Egy 6 éves Poseidon-t váltott helyhiány miatt. Nem vagyok nagy gépszerelő, elképzelhető, hogy nem minden, másoknak egyértelmű szerelési sorrendet tartottam be.

Szerelhetősége még egy magamfajta kétbalkezesnek is jó, rengeteg hely van benne a kábeleknek az alaplap mögött, aminek nagyon örültem, mert sajnos a tápom SATA csatlakozói eléggé merevek, az 5 eszközt bekötni nem volt egyszerű. Gondolom szabványméret, de lehetne több hely az alaplap felső éle és a ház teteje, pontosabban az ott lévő kábelbevezetés között, a procinak szükséges + 8-as kábelt kissé nehéz volt bedugnom, részlegesen le kellett hozzá bontanom a procihűtőt. Az még jobban bosszantott, hogy a nem teljes ATX-méretű alaplapok (244 mm helyett csak 220 mm széles) jobb szélét nem lehet alátámasztani, ott nincs előkészített furat a távtartóknak. Sajnos mivel a legtöbb lapon itt vannak a SATA dugók, minden egyes SATA-kábel csatlakoztatásánál az elégtelen megtámasztás miatt eléggé meghajol az alaplap (pláne a nem 90°-os, hanem merőleges csatlakozóval megáldott lapoknál), ami nem feltétlen tesz neki jót, ha nem tévedek. Szintén apró malőr, hogy az előlapi HD-audiokábel túl rövid, nem éri el a lapomon lévő csatlakozót, ez mondjuk az alaplap elbaszott elrendezése miatt is lehet. Engem nem zavar, mert nem használnám. Kissé meglepett, hogy nincs HDD-led, sem pedig "pittyegő hangszóró" (nem tudom, mi rendes neve), lehet, hogy manapság már ez a divat.
A sok mozgatás miatt az egyik láb gumitappancsa már levált...gyenge a ragasztás.

Hűtése nekem teljesen jó, bár nem nagy hőtermelő a gépem. Alapon, minden energiatakarékossági funkciót engedélyezve 30°C-ot sem éri el a proci hőmérséklete AIDA szerint, a vinyók 26-27, az SSD-k 23-24°C-osak HD Sentinel szerint, a házban lévő ventiket 12V-on hagyva. Nekem nem volt bajom a szabályzóval, alacsonyabb feszültségen is elindultak a ventik. Mindez egy átlagos, 23-24 °C-os panelszobában.
Hja, hangja gyakorlatilag nincs, a környezeti zajok mellett nem is hallom a gépet, még terhelve sem. Pedig a V4900 hűtőventije minden, csak nem halk, terhelve a Poseidonból ki szokott hallatszani rendesen. Vinyókat sem hallani egyáltalán.

Na, kicsit hosszú lett, bocs.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#45452) icerockk


icerockk
tag

Sziasztok!

Ház vásárlás előtt állok, annyit néztem már, hogy nem tudok dönteni... Egy FX 8320 + Radeon R9-270X + 1 SSD + 1 HDD + 1 550-es táp lenne benne.

Max keret 12.000 forint, a lényeg, hogy jól szerelhető, és jól szellőző ház legyen. Nem nagyon érdekel, ha hangos, de a hűtés kellene, mert legalább 4,2-4,4 GHz-ig húznám a procit.

A tápnak XFX Pro 550-et néztem. Jó választás? Vagy inkább Raider?

Háznak pedig.... Hát ami kijönne 12000 alatt leginkább, eddig ezeket néztem:

THERMALTAKE Versa G2
BITFENIX Merc Alpha
THERMALTAKE V3

Ezek közül valamelyik? Esetleg más? Köszi!

(#45453) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

Irodai PC konfignak keresek házat. Eddig Gigabyte GZ-M1 volt az etalon évekig, de sajnos már nem elérhető.

Tud esetleg valaki hasonló árban, hasonló minőségű (nem papírvékony lemezből készült) házat, ilyen szép, egyszerűbb kinézettel?

MZ/X

(#45454) Potzee válasza icerockk (#45452) üzenetére


Potzee
addikt

Gondolj a CPU hűtésre is ne csak a házhűtésre!
A Versa G2-be max. 155 mm-es, a V3-ba kb. 160 mm-es ill. a Merc Alpha-ba 165 mm magas CPU cooler fér be. Én egyértelműen a Merc Alpha-t javaslom.
XFX Pro 550W jó táp, Seasonic beles. :K

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#45455) AxBattler válasza DopeBob (#45453) üzenetére


AxBattler
félisten

Aprón van GZ-M2-es. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45456) AxBattler válasza AxBattler (#45443) üzenetére


AxBattler
félisten

Erre senki?

Mondjuk nézegettem ezt a Recon-t a Caseking.de-n, és az ottani galériában nem is tűnik olyan gagyinak. És egész jól elfér benne egy ATX build.

Lehet, ez lesz, úgysem lenne benne VGA.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45457) DopeBob válasza AxBattler (#45455) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem egy darab kéne, és ez nem nagyon tetszik. Az a baj, hogy sokat keresgéltem mar, de nem nagyon találok hasonlót :(

MZ/X

(#45458) AxBattler válasza DopeBob (#45457) üzenetére


AxBattler
félisten

Igazából ugyanakkora méretre, mint a mostani TJ08-E-m, csak ATX deszka mehet bele - abból pedig jóval nagyobb a választék, mint mATX-ból (lapcsere előtt állok).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45459) patomi válasza AxBattler (#45456) üzenetére


patomi
őstag

Itt barátibb áron van, mint (ott+posta).

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#45460) AxBattler válasza patomi (#45459) üzenetére


AxBattler
félisten

Bluechip-en még barátibb, és pk sincs, viszont kicsit tartok az olcsóságától... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45461) Plex14


Plex14
csendes tag

Sziasztok!

maximum 16,5k-ért keresek egy házat (pcx-ről, mivel gépösszeszereléssel rendelek, szóval abból a kínálatból kéne körül nézni), amibe befér egy 212 evo, egy Sapphire R9 270x Dual-x videókártya.
van előlapján usb 3.0 és usb 2.0 egyaránt, legyen hely egy dvd író/olvasónak, ssd-nek, jól szellőzik, van benne legalább 2 ventilátor elhelyezve és még lehet belerakni. és nem követelmény de lehetne plexi az oldalán :)

idáig: k380 kwn1-2-t néztem, zalman z3 plus-t, z5-t 79-et, corsair carbide 200r-t, sharkoon rex3 value-t, gigabyte gz-g1 plus-t, de inkább az ilyen nevesebb márkák felé haladnék.

Választ előre is köszi! :))

(#45462) ObiWan13


ObiWan13
tag

Milyen házba költöztessem?

GIGABYTE GA-F2A88XM-HD3

AMD Athlon II X4 760K 3.80GHz FM2 BOX

TOSHIBA 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100

MSI R9 270 GAMING 2G 2GB GDDR5 PCIE

XFX Pro 450W

KINGSTON 4GB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9D3B1/4G

Max. 10 000-ig, jól szellőző legyen.

(#45463) patomi válasza AxBattler (#45460) üzenetére


patomi
őstag

Igen, látom is :K . A temjin nyomába sem ér az biztos.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#45464) 3.Aragorn válasza GeneraL_XTX (#45449) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Több ventis Delta T
A Corsair 300R jól szerepel.

Silverstone-t azért mertem ajánlani, mert jó a hűtése. Van akinek nem tetszik a kinézete, vagy az elrendezése, de ettől még jól hűt.

Potzee: Pont nem azokat ajánlottam. :DDD Biztos véletlen volt.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45465) TomiLi válasza 3.Aragorn (#45464) üzenetére


TomiLi
addikt

Silverstone-ból szerintem nem sokára jön a pofásabb (és qua drága) RV/FT 05. (dettó,~ mint a raven 03

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#45466) 3.Aragorn válasza AxBattler (#45450) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A méret korlát miatt nehéz a választás. Lényegében matx házakat találtam, ami belefér, de azokból nem találtam olyat, ami jól is hűt és bele is fér a keretedbe...
Íróasztalba megy, vagy miért ez a korlát?

ceaser: Végre! Ha hamarabb jön, és megfelel a minősége/szolgáltatásai, lehet egy ilyenre ruházok be a Nanoxia helyett! Ami még mindig gariztatás alatt van. :((( Ok, a Merlines support rendben van, segítőkészek, gond nélkül cserélik, el is intézték, meg is küldte nekik a Nanoxia a cseredarabot, erre nem ablaktalan verzió érkezett? :DDD :W Banyek most megint várhatok legalább egy hetet...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45467) GeneraL_XTX válasza 3.Aragorn (#45464) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Yep, de a FD Core 3000 jobban.....amit nem is értek, hisz ha a Core-ból kiszedem a középső HDD tömböt (amit amúgy alap megtennék) akkor a két ház hűtése (közel) megegyezik azt feltételezve, hogy mindenhol van venti.

Mégis mitől jobb ennyire a Fractal? :U

(#45468) TomiLi válasza 3.Aragorn (#45466) üzenetére


TomiLi
addikt

Hu... ezt sajnálom!!! Mi lett a Nanoxiával?

A Silverstone megjelenése szerintem még odébb van, Computexen mutatták be, de még a honlapjukon nincs fent sajnos.

Én is várom őket, jobban tetszenek, mint az elődök: RV/FT04.

Bogyóka

(#45469) Powermetal


Powermetal
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit géphez tudtam ülni,így nézelődtem:
Mit mondtok erről a házról a a sima Vaya-hoz képest? :
Vaya II.
Csak egy ezressel drágább.
Ő is alsós?
Szerk.: Csak mert még ez is belefér a költségvetésbe,ha tényleg jobb/hűvösebb az elődjénél.

[ Szerkesztve ]

(#45470) AxBattler válasza 3.Aragorn (#45466) üzenetére


AxBattler
félisten

Polcra kellene felrakni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45471) 3.Aragorn válasza TomiLi (#45468) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Így jártam.
Ennek ellenére a rendelt ház még továbbra is favorit. Nem az anyag- vagy a gyártási minőség volt rossz, egyszerűen valahol valaki a hosszú logisztikai láncban hanyag volt és nem vigyázott rá.
A merlines support eddig rendben van. Kicsit gyorsabbak lehetnének mondjuk. :U
Remélem a cseredarabbal már nem lesznek gondok.

Nem minden vándorút céltalan...

(#45472) 3.Aragorn válasza GeneraL_XTX (#45467) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez egy nagyon jó kérdés. Megvárnám vele Shellkretor kollégát.

AxBattler: Polcra? :Y ;]

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45473) TomiLi válasza 3.Aragorn (#45471) üzenetére


TomiLi
addikt

Hu - ez a méreg!

Sajnos tapasztaltam én is hasonlóakat, de nem ennyire durva sérüléseket. Remélem hamar megoldódik a csere most már, hogy elsőre nem sikerült... :F

Bogyóka

(#45474) 3.Aragorn válasza TomiLi (#45473) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi. Egyelőre nincs más, kaparom a falat, míg meg nem érkezik... :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#45475) AxBattler válasza 3.Aragorn (#45472) üzenetére


AxBattler
félisten

Szekrény / heavy könyvespolc, kb. 220cm magas, 45cm mély, stb. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45476) Potzee válasza Powermetal (#45469) üzenetére


Potzee
addikt

Az előd Vaya-hoz képest a CPU cooler szempontjából belül tágasabb lett a domború oldallapnak köszönhetően! :K
155 mm magas cooler helyett belefér egy 160-165 mm magas is!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#45477) Potzee válasza DopeBob (#45453) üzenetére


Potzee
addikt

GZ-X1?

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#45478) alfiboy válasza 3.Aragorn (#45466) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Szia!

Milyen színű DS5 küldtek?
Ha Anthracit lenne arra csapnék is, már nagyon beköltöznék, csak máj. végére igérik nekem.

...

(#45479) Atii91


Atii91
tag

Sziasztok! Nem tudok dönteni 2 microATX-es ház között, Xigmatek Aquila illetve Bitfenix Prodigy M.
Árban hasonlóak, elrendezésben viszont eltérőek. Melyik lehet a jobb, Xigmatek háznál a ház elején szívja be a levegőt és távozhat a hátulján ill. a tetején is, Prodigy-nél viszont ház aljából szívja be a levegőt és távozik felfelé, melyik lehet vajon a jobb hűtés?

(#45480) 3.Aragorn válasza alfiboy (#45478) üzenetére


3.Aragorn
addikt

DS 5 Antracit

Nem minden vándorút céltalan...

(#45481) Powermetal válasza Potzee (#45476) üzenetére


Powermetal
csendes tag

Tehát,akkor alapesetben érdemi különbség nincs,csak az árában?
Nem terveztem most ventit venni bele :DDD

(#45482) Potzee válasza Powermetal (#45481) üzenetére


Potzee
addikt

Max. height CPU cooler: 15.5 ccm helyett 16.5 cm
Ez nálam fontos érdemi különbség... :K de egyébként igen, ezen kívül nincs gyökeres változás.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#45483) alfiboy válasza 3.Aragorn (#45480) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Köszi!
Felhívom Őket hátha.

...

(#45484) 3.Aragorn válasza alfiboy (#45483) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ok.
Nem tudom amúgy, hogy ilyenkor a tévesen küldött házat visszaküldik-e a gyártónak, vagy megy a raktárba majd eladásra...

Nem minden vándorút céltalan...

(#45485) AxBattler válasza 3.Aragorn (#45466) üzenetére


AxBattler
félisten

Megvan egy lehetséges alternatíva - kár, hogy nálunk nem kapható... :(

GMC Force

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45486) 3.Aragorn válasza AxBattler (#45485) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A képek alapján kulturált háznak tűnik.

Nem minden vándorút céltalan...

(#45487) AxBattler válasza AxBattler (#45485) üzenetére


AxBattler
félisten

Közben gondolkodom a Recon-on is; Caseking-en azt írják, hogy kb. 4kg lehet.
Az nem is olyan kevés - a picivel nagyobb CM Elite-ek között is sok a 4,5kg-körüli modell.

(#45486) 3.Aragorn
Jah, csak elérhető lenne... :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45488) 3.Aragorn válasza AxBattler (#45487) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hát azért 4 kg házaknál elég pehely súlynak számít - még a kisebb házak körében is. Pl. a Corsair Obsidian 350d 6,1 kg...

Nem minden vándorút céltalan...

(#45489) AxBattler válasza 3.Aragorn (#45488) üzenetére


AxBattler
félisten

De az egy másik árkategória, kb. 2,5-ször annyiba kerül, mint a Recon.

Ez de lenne rossz, csak kicsit kisebben: Zalman Z1

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45490) 3.Aragorn válasza AxBattler (#45489) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igaz, az árakat nem néztem. :B Szvsz nagyon bekorlátozod magad ezekkel a méretekkel. Nem lehet a polcon faragni? :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45491) AxBattler válasza 3.Aragorn (#45490) üzenetére


AxBattler
félisten

Sajnos nem.

Valami ilyesmi ház kéne, csak valahogy olcsóbban: Lian Li PC-X900.
Talán lehetne hegeszteni egy Chieftec Dragon-ból. :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45492) 3.Aragorn válasza AxBattler (#45491) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Silverstone FT03 és FT03-mini? Formára hasonlók. Egyedi elrendezés.
Mondjuk az ára ezeknek is riasztó... :(

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45493) Longhandd


Longhandd
tag

Sziasztok!
Öreg, rosszul szellőző házamat cserélném. 20000 Ft alatt és fontos, hogy Scythe Ashura CPU hűtöm elférjen.
Néztem egy ilyet, 174 mm-t biztosít a CPU hűtő számára.
Továbbá ebben is elférnék, viszont egy tesztben rossz szellőzésről olvastam.
Van-e ezeken kívül, amit még ajánlanátok?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#45494) burny


burny
aktív tag

Ehhez nagyon hasonló (keskeny) ház létezik-e?

(#45495) TomiLi válasza burny (#45494) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem rég jelent meg a Silverstone Raven z01, és hamarosan várható az ml07 is

Bogyóka

(#45496) 3.Aragorn válasza Longhandd (#45493) üzenetére


3.Aragorn
addikt

1. Hsz:
"Gamer (jó hűtésű) ATX házak:
Bitfenix Merc Alpha, 12k
Xigmatek Asgard Pro, 14k
Zalman Z9, 16k
Corsair Carbide 200, 16k
Fractal Design Core 3000 usb3, 18k
IN WIN Mana 136, 19k
Corsair Carbide 300, 19k
Zalman Z11 Plus, 22k
Xigmatek Midgard II, 23k"

1. körben ezeket nézd meg!

Nem minden vándorút céltalan...

(#45497) Longhandd válasza 3.Aragorn (#45496) üzenetére


Longhandd
tag

Köszi, átnézem:)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#45498) TomiLi válasza TomiLi (#45465) üzenetére


TomiLi
addikt

Egy hasznos infó még a Silverstone újdonságairól
(ránézésre nagyobbnak tűnt az FT05, ez jó hír, hogy nem egy batár lesz)

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#45499) Plex14


Plex14
csendes tag

Hétfőn szeretném megrendelni az új gépemet, de még mindig nem tudom melyik házat vegyem..
a lényeg, hogy jól szellőzzön legyen benne 90fokban elforgatott hdd blokk, legyen ssdnek helye, és legyen az előlapján usb3.0 is, dvd írónak hely és legyen maximum 16,5k
idáig Corsair Carbide 200R-re jutottam, de Shellkretor.hu-n rápillantottam, hogy sokkal jobb helyezést ért el hűtési teljesítményben az Enermax Ostrog, mint a 200R, és egy árban vannak..
nos a kérdés Enermax Ostrog vs. Carbide 200R, vagy esetleg más lenne a befutó? :U

[ Szerkesztve ]

(#45500) 3.Aragorn válasza Plex14 (#45499) üzenetére


3.Aragorn
addikt

E kettő közül én a Carbide 200R-t venném.

Nem minden vándorút céltalan...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.