Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) Menthirist válasza zalyy (#45750) üzenetére


Menthirist
veterán

Jah hogy az 550 Ti hangos... az nem csoda, az ha jól tudom elég forrófejű volt az erejéhez képest, ergo a hűtése is lehet hangosabb.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45752) zalyy


zalyy
tag

Ha jól hallottam ez az új 750 ti asus féle fele annyira hangos csak még maxon is.

(#45753) Menthirist válasza zalyy (#45752) üzenetére


Menthirist
veterán

Meg ez már ha jól tudom Maxwell alapú.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45754) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Remélem egy, a házakkal kapcsolatos topikban annyira nem off kérdés:

Ilyen, vagy ehhez nagyon hasonló kábelrendező/felfogató kittet szerintetek lehet kapni nálunk is? :F A googliban a - kábelmenedzsment, kábelrendező szavakra nem igazán találtam alternatívát. :U

Az lenne a célom, hogy az asztal aljára felcsavarozom, így frankón fogna. Vannak számtalan megoldások de én ezt találom a legcélszerűbbnek.

Vélemény? Vagy ajánlhattok ezzel kapcsolatos topikot is ha van.

:R
T

(#45755) Potzee válasza tomi5244 (#45754) üzenetére


Potzee
addikt

Tépőzár?
Olcsóbb és elég ragasztani.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#45756) smiti válasza tomi5244 (#45754) üzenetére


smiti
addikt

Én Lidl-ben szoktam venni, de ha jól emlékszem az OBI-ban is van.

(#45757) TomiLi válasza Milka 78 (#45744) üzenetére


TomiLi
addikt

Na ebben nincs tapasztalatom, ez igaz. (szerencsére nem volt ennyire forró fejű vga-m mostanában.
Akkor léghűtésre lehet, hogy jobb egy Carbide 300R? :R

Bogyóka

(#45758) zoltan6 válasza tomi5244 (#45754) üzenetére


zoltan6
őstag

van öntapados aljzat kábekötegelőhöz(racsnis szalag)
[link]
vagy öntapadós kábeltartó
vagy itt válogass.

[ Szerkesztve ]

(#45759) semetka


semetka
őstag

Sziasztok. Szeretnék venni egy új gépházat. Cooler master-t szeretnék a legjobban, de ha ajánlotok jobbat nála akkor változhat. Az a lényeg hogy oldala átlátszó, alsótápos legyen. 2 HDD és 1 SSD megy bele. Az ára max 20e Ft legyen. Akinek van tapasztalata velük leírhatná hogy melyiket érdemes. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#45760) #98593280 válasza semetka (#45759) üzenetére


#98593280
törölt tag

Milyen CPU és VGA lesz benne?

(#45761) semetka válasza #98593280 (#45760) üzenetére


semetka
őstag

Régi konfigom lesz átültetve. Egy Core 2 Duo e8400 és egy 8800GT.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#45763) semetka válasza #98593280 (#45762) üzenetére


semetka
őstag

Szép ház, jól látom hogy a HDD/SSD -t 90 fokkal elforgatva kell beletenni?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#45764) #98593280 válasza semetka (#45763) üzenetére


#98593280
törölt tag

jól

(#45765) semetka válasza #98593280 (#45764) üzenetére


semetka
őstag

Na az szuper , nem volt feltétel de tetszik hogy a HDD-nél se látszik majd a kábel. Köszi a segítséget, nyilván ezt választom akkor.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#45766) semetka válasza semetka (#45765) üzenetére


semetka
őstag

Rémélem az alaplap felfogatáshoz ilyen fém pöcköt adnak, mert ami nekem van gépház annak ilyen gagyi műanyag és már csak 2-3 csavar fogja az alaplapomat. :D

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#45767) tomi5244 válasza zoltan6 (#45758) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszönöm!

(#45768) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Mini ITX-es házba Ez a táp belemenne? Van egy olyan érzésem, hogy elfelejthetem ezt a tápot mini ITX-es házba.

(#45769) Milka 78 válasza TomiLi (#45757) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Meglehet,bàr 300r nem volt a kezeim közt.Azért a hangsúly az extrém körülményeken van(mondjuk egy 290 agyonfeszelve,dög meleg nyári napon,de a kártya fórumán napi szinten van tárgyalva az oldal ventik és hatásaik,amik a poén kedvéért kàrtya gyártónként tud változni).Normál körülmények közt max a vga hűtő jobban teker és ezzel kompenzálja a plusz hőmérsékletet.Főleg CF nél számít,de a híresen forró VTX 7870 Tahiti-le cf-emnél is brutális javulás volt tapasztalható hőfokok/hang terén,miután kapott 2db 12-es ventit.

[ Szerkesztve ]

(#45770) Menthirist válasza drunkyboy (#45730) üzenetére


Menthirist
veterán

"Inkább nézz szét a házak Szentírásában Shellkretor oldalán :) Ha jól tudom őt még nem fizették le... vagy nem nagyon"

Hát ahogy most válaszolt a privimre, én nem tartanám szentírásnak az oldalát. Sőt a véleményét sem.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45771) #98593280 válasza Menthirist (#45770) üzenetére


#98593280
törölt tag

Majd ha megtanulsz köszönni privát első levélben, tisztelettel és nem "Amúgy"-al kezdeni mondatot, reklamálhatsz és jöhetsz ide nyilvános fórumba panaszkodni.

[ Szerkesztve ]

(#45772) Menthirist válasza #98593280 (#45771) üzenetére


Menthirist
veterán

Az hogy egy gyors technikai kiigazítás odanyújtásához köszönök-e vagy sem előtte, egy dolog. Az meg hogy egy "leszarom"-mal el lett intézve, holott szemmel láthatóan úgy tűnik hogy az oldalad szakszerűségre törekedne, egy másik. Ez alapján meg eldöntheti mindenki más is, hány "leszarom" pontosságú adat van még a cikkeidben.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45773) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Erről a házról tapasztalatok? Nagyon teccik..
Cooler Master CM 690 II Advanced nVidia Edition
I5 4440 + msi gammer gtx 660 megy bele.

[ Szerkesztve ]

(#45774) #98593280 válasza Menthirist (#45772) üzenetére


#98593280
törölt tag

Leírtam hány darab ventilátor van gyárilag a CM 690 III-ban és hogy hányat lehet még beletenni. Utóbbi rész valóban nem törekedett a teljességre, nem tartottam fontosnak, mivel hogy a hivatalos CM site-on is meg van adva, hova mekkora és menyi ventit lehet szerelni.

Számomra az fontos, hogy ÉN MEGMÉRTEM, ellentétben több reklámszagú innen onnan összeollózott, magát tesznek nevező cikknek és kiderült, hogy a CM 690 III gyengén hűt.

Nem utolsósorban én döntöm el mit írok le egy cikkben és mit nem. Mivel hogy ez az én saját tulajdonú nonprofit oldalam. Nem a prohardver-é.

A tiszteletlen privát megkeresésekre pedig engedtessék meg hogy ne reagáljak, vagy éppen úgy és hasonlóképp, ahogy engem nem tisztelt meg első körben a kérdező vagy éppen kritizáló.

Azt pedig kikérem magamnak hogy elfogultsággal vádoljon valaki is. Ami elfogult, az pl. a Cooler Master topik. Ott biztosan nem kapsz NEM vagy NEM JÓ választ egy CM termékre...

[ Szerkesztve ]

(#45775) jeni


jeni
félisten

Hello
Tudsz e olyan külföldi lapokat amelyekben PC házakat tesztelnek? Név szerint,kiadás szerint?

(#45776) Menthirist válasza Hardver Arc (#45773) üzenetére


Menthirist
veterán

Jó ház, de talán a táp alatt nem porszűrős.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45777) Menthirist válasza #98593280 (#45774) üzenetére


Menthirist
veterán

Az hogy lemaradt egy hello, még nem hinném hogy olyan szinten tiszteletlen lenne, hogy ilyen nemtörődöm választ kapjak rá. Akkor is ezt kaptam volna, ha sziával nyitok? szerintem igen.

Ha a hivatalos oldalon lévő adatok teljessége nem fontos a cikkedben (csak felületesen), akkor ne is foglalkozz azzal a résszel benne. De ha már foglalkozol, akkor azt tedd korrekten. Érted, ha azt mondom, hogy "a ház szarul szellőzik, mert elől van egy gyenge 200-as, felülre lehet tenni két 120-asat meg hátra és lentre egy-egy 120-asat", az "kissé" más hangvételű, mintha le lenne írva hogy te 200-assal elől mérted, úgy gyenge volt, de fentre mehet 2x120, 2x140 vagy 1x200, előre a 200-as helyére mehet 2x120 vagy 2x140 is, és lentre-hátra mehet 1-1 120-as. Mocskosul nem ugyanaz, mert a te leírásodban az embernek nem célszerű foglalkoznia a házzal, mert elől gyenge az a 200-as, holott a valóságban simán lecserélhető, és így az oldalfalit beleszámolva akár 8 darab 120-as ventivel igenis lehet benn huzatot csinálni, arról nem is beszélve hogy ez azért bőven ad rugalmasságot hogy az ember játszadozzon a hűtéssel. És ha ezt így nem tűnteted fel, akkor más házak tesztjében is lehet hogy lehagyod, ez pedig a minőségre és korrektségre való törekvés ellen van, ami egy technikai oldalon szerintem nem megengedhető, mert félrevezető.

Elhiszem, te megmérted, mindenki más hazudik, én tapasztalom az ellentétét, biztos én is :)
Az oldalon persze azt írsz amit akarsz, ebben nincs is kivetnivaló. Csak ha már technikai cikk, akkor csak pontosan és alaposan. Szerintem.

ui: ha csak simán visszadobtál volna egy ok-ot, és beírod azt a 2 vagy 3 szót a cikkedbe, meg lett volna oldva az egész. De ehelyett a "k. ra nem érdekel" reakció igenis minősíti az oldalt is, és téged is, bármennyire is bánt (mint ahogy a lemaradt köszönés is engem, igen)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45778) #98593280 válasza Menthirist (#45777) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az offtopicokot én befejezem, arra pedig figyelmeztetlek, hogy privát levelezést TILOS A PH szabályzata alapján beidézni!

(#45779) Grave_444 válasza HaZsolt (#45768) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Attól függ milyen házat akarsz.

(#45780) Menthirist válasza #98593280 (#45778) üzenetére


Menthirist
veterán

Én is befejeztem, és nehéz nem beidézni, amikor csak egy csonka mondatot kaptam válaszul, 3 szóval.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45781) #98593280 válasza Menthirist (#45777) üzenetére


#98593280
törölt tag

"Ha a hivatalos oldalon lévő adatok teljessége nem fontos a cikkedben (csak felületesen), akkor ne is foglalkozz azzal a résszel benne. De ha már foglalkozol, akkor azt tedd korrekten."

Még egyszer mondom: a cikket én írom és majd én eldöntöm mi kerül bele és hogyan! Én nem másolom a hivatalos site-ok adatait, ha neked ez kell, akkor betöltöd jelen esetben a hivatalos CM oldalat és megnézed hány száz venti tehető bele még a CM 690 III-ba.

" az oldalfalit beleszámolva akár 8 darab 120-as ventivel igenis lehet benn huzatot csinálni, arról nem is beszélve hogy ez azért bőven ad rugalmasságot hogy az ember játszadozzon a hűtéssel"

"Igenis"? Ez jelen esetben mit jelent? Feltételezés részedről? Úgy gondolod hogy ha 8 db más fajta ventilátort beleépítesz, mondjuk 8 db 4 eFt-os Nochtua (alá Burt kolléga R4 feljavítása 40 ezres értékű házra...), akkor az majd kiválóan fog hűteni és megelőzi még a legjobb FD3k-t is? Ezt az egészet csak és kizárólag feltételezed!! Nem mérted meg, nem bizonyítottad. Okoskodsz. Ráadásul 8 venti tudod mekkora plusz költség?? Ki az az illető, aki 30-ért vesz egy házat, ami szarul hűz gyárilag és bvesz még hozzá mondjuk 20 ezerért 8 ventit??

"Játszadozni" pedig igen, persze, lehet. Csakhogy az én időm drága és mindig jön a következő ház teszt és a következő ház cikk. Ráadásul ki sem tudom vitelezni hogy 8 db ventit építsek bele, meg igen, nem is érdekel, mert túlzónak tartom. Hatalmasat növekszik a zaj és bizonyos számú plusz venti beépítése felett a hőfokok már csak keveset javulnak, tehát nem érdemes.

Ezért is építek pluszba kb. 2-3 max 4 db ventit még a házakba. A CM 690 III-al is megtettem ezt. Mert hogy ÉN MEGMÉRTEM plusz ventilátorokkal is és megsúgom, úgy sem hűt jól!!

(#45782) marci1250


marci1250
tag

Sziasztok! :)

Most van egy m-tech fm12a-bk házam, szerintetek belefér egy Msi n760 tf? Ha nem tudnátok pár jól szellőző házat mondani? Nem szeretnék sokat költeni rá, max 10 ezer plusz-minusz 5k :R

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#45783) TomiLi válasza Milka 78 (#45769) üzenetére


TomiLi
addikt

Csak gondoltam, hogy ez megfelel az oldal ventis kritériumnak. Viszont jobban megnézve már is van - számomra - egy hibája a 450D-vel szemben: ha jól láttam akkor az alsó hdd rack nem kiszerelhető?
Ott már a ez első/alsó venti légáramlatát felfogja a hdd rack, főleg ha meg is van pakolva hdd-vel.

De az is igaz, hogy ezek a tényezők hétköznapi használat mellett annyira nem is számítanak.

Bogyóka

(#45784) Burt1793 válasza #98593280 (#45781) üzenetére


Burt1793
veterán

Aranyos vagy, hogy belekeversz, de már a silverstone-hoz vettem a 12 centis noctuát, mivel többen azt mondták, hogy az a legjobb (előtte vettem egy 1500 forintos nemtommit, ami szar volt).
Ezen kívül EGY darab noctuát vettem, mégpedig egy 14 centis, nagy lapátú verziót, ezt a bluechiptől rendeltem, a házzal együtt jött ki.
És sokkal jobb ez a két venti, mint a ház alap ventilátorai.
Szerintem, ha az R4-be, majd a nanoxiába is beraknád ezt a két noctuát, akkor nem lenne nagy eltérés a hőmérsékletek között.
Mindegy, nem akarok vitázni, csak nem tetszett, hogy ennyire elferdítetted az igazságot. ;)

(#45785) Menthirist válasza #98593280 (#45781) üzenetére


Menthirist
veterán

Jó, akkor folytassuk. Nem azt írtam hogy ha teletűzdelik agy nélkül 8 ventivel, akkor az lesöpör mindent. Feltűnt? azt írtam, hogy rugalmasan lehet variálni a hűtést, rugalmasabban mint ahogy te sugalltad a cikkben. Leszarom hogy utolsó marad-e vagy sem, sőt az egész ranglistára teszek magasról. Az volt a bajom, hogy NEM PONTOS a leírásod. Olyan mintha azt írnád az autóról hogy 160 fölötti tempóra képes, holott tud menni 260-al is (mégha sok más autó is van, ami 300 felett is). Adatnak adat, a pontos érték leolvasható a hivatalos weboldalról, a jelentése mégis más.

Szóval még egyszer leírom, ezt kétszer is olvasd el: nem azt mondtam, hogy az alap hűtése biztos olyan hű de jó (bár nekem konkrétan gondja nincsen), és azt sem hogy most ennek feltétlen toplista győztesnek kellene lennie. Azt hiányoltam hogy az legyen feltűntetve, hogy annyi ventit lehet olyan elrendezésben betenni mint a legtöbb házba, és mivel a ház széles, így igen, kevésbé jó lesz a hűtése mint más házaknak).

Jól szellőző és szellőztethető házat pedig szerintem az ember azért vesz, mert ventiket is aggat majd még bele, az ár validságát pedig a kinézet is sokat befolyásolja. Én pl nem vennék egy core 3000-ret egy tizessel olcsóbban, hiába van a listád élmezőnyébe, mert simán csak nem tetszik. Az hogy gyárilag hány ventivel adják, magasról teszek, a venti cserélhető, míg pl a szerelhetőség vagy a kivehető drive cage már nem módosítható utólag.

De oké, te megmérted, nem hűt jól. Igaz ezt nem tapasztalom, de mérve biztos kijön az a különbség. Mint százszor leírtam már, teszek rá hogy hanyadik helyen van a toplistádon, és nem is ezt nehezményeztem. Felőlem lehet utolsó is. A lényeg hogy NEM írtad le pontosan a lehetőségeket, és pont. Ezt te is elismerted, nincs ezen mit vitázni tovább. Attól hogy leírtad volna, még nem került volna egy lépcsővel sem előre vagy hátra, csak pontosabb képet adott volna a házról.

Szóval utoljára: nem azt mondtam hogy hamis a végkövetkeztetésed, hanem azt hogy nem pontos a megfogalmazásod. Persze mint ezt is írtam, rajtad áll hogy törekedsz-e erre vagy sem.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45786) #98593280 válasza Burt1793 (#45784) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem ferdítem el, tízezreket költöttél a Defire R4-re, utolérted/überelted a Nanoxia árát és még most sem biztos az, hogy úgy jobban hűt mint a Nanoxia gyári kiépítésben.

A Noctua ventiket küldd el annak, akinek van most ilyen Nanoxia háza és van ideje kedve letesztelni. Én nem foglalkozom letesztelt házak újratesztelésével.

[ Szerkesztve ]

(#45787) Menthirist válasza Menthirist (#45785) üzenetére


Menthirist
veterán

Én amúgy befejeztem, a pm alapján látni hogy magyarázhatom én a világ végéig, felesleges mert nem érti mit sérelmeztem. Kiszálltam ebből a vitából.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45788) #98593280 válasza Menthirist (#45785) üzenetére


#98593280
törölt tag

Valamit tisztázzunk újfent: neked van egy ilyen CM 690 III-as házad, most.
Én ezt tudom, mert privátban elszóltad magad.
A többiek nem tudják.
Innentől kezdve és azért is, mert "leszarod a ranglistámat",
azt hiszem nem kívánok mást hozzáfűzni a mondandódhoz.

Te vagy a CM 690 III ház befolyásoltsága alatt.
Következésképpen a Te véleményed elfogult.

(#45789) Menthirist válasza #98593280 (#45788) üzenetére


Menthirist
veterán

De tudják, mert már írtam fentebb, sőt másoknak is úgy mondtam véleményt hogy kiemeltem, hogy az én házam milyen volt, milyen lett, mik voltak az előnyök, hátrányok, stb. Senki előtt nem titkoltam hogy 690-esem van, bármennyire is teregeted ki szintén a privát üzis dolgokat, amiket nekem bezzeg felróttál hogy miért teszem :)

De ennél többször már tényleg felesleges leírnom, hogy azt mondtam pontatlan a leírásod, nem azt hogy nem igaz. Az hogy leszarom a ranglistádat, az azért van, mert látom, tapasztalom hogy hogy szellőzik, és lehet hogy a listádon csak a 90. helyen van, de már ez is teljességgel elég a tuningolt gépemhez, tehát ha a toplista első helyén lévő házam lenne, sokkal azzal sem lennék előrébb.

Ha az, hogy korrekciót, pontosítást írtam neked pm-ben hogy mi szerelhető be a házba már azt jelenti hogy a ház befolyása alatt vagyok és elfogult, akkor igen. Gratulálok a következtetésedhez.

Na ismét befejeztem.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45790) jeni válasza Menthirist (#45787) üzenetére


jeni
félisten

röviden:
ezen a valós-nem valós értéken való szakmai-technikai meddő vitán egyetlen módon lehet változtatni,korrigálni,javítani a teszt minőségén,mennyiségén,mikéntjén.
HA:
lenne aki szintén fel tudná áldozni a szabad idejét ilyenfajta PC házas tesztes projektre,hogy legyen ellenvélemény az adott tesztelés menetéről,módjáról,milyenségéről.
ezzel ki lehetne szűrni a fals eredményeket,az egyoldalú eredményeket,ugyanis "konkurencia nélkül" nincs ellenvélemény,
HA ily módon menne tovább a dolog:
akkor erre lehetne mondani,írni,hogy nem lett lefizetve,megfizetve,megkenve,nem egy fizetett alkalmazott tollából van az írás.
Hanem egy elfogulatlan,gyártótól,támogatótól független szakmai dolgon megalapuló írás.
EZT ne szó szerint vegyétek,csak példaként írtam

[ Szerkesztve ]

(#45791) Milka 78 válasza TomiLi (#45783) üzenetére


Milka 78
nagyúr

És most megnézve...tényleg nem kiszedhető.Mondjuk itt már a praktikusság is beleszól,és való igaz kicsit le tudja fogni a ház szellőztetését a HDD keret.Én pl a 450d-ben cseréltem a gyári keretet egy NXZT Vulcanra,pont azért mert kisebb és könnyebben arrébb tudtam tenni,hogy beférjen előre a radi.

[ Szerkesztve ]

(#45792) #98593280 válasza Menthirist (#45789) üzenetére


#98593280
törölt tag

"látom, tapasztalom hogy hogy szellőzik"

Mit látsz? Semmit nem hasonlítasz. Vannak hőfokaid melyek neked megfelelnek.
Ennyi.
Tedd be a 8320-at és a 7950-et egy Fractal 3000-be és majd utána jelentsd ki azt, hogy jól szellőzik a 690 III...
Viszont ezt nem fogod megtenni, mert szinte mindenkinek csak a szája jár és feltételezésekkel él.
A tesztelő én vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#45793) TomiLi válasza Milka 78 (#45791) üzenetére


TomiLi
addikt

Ügyesen megoldottad! :C Erre gondolhatott volna a Corsair is. Nekem a 450D-ben még a variálhatóság az ami nagyon tetszik! Nagyon jó léghűtéses rendszerhez is, de (kis leleményességgel ) vízhűtéshez is!
És tetszik a teli ablakos oldallap!!

Bogyóka

(#45794) Menthirist válasza #98593280 (#45792) üzenetére


Menthirist
veterán

Értem, tehát ha lenne valami, amiben jobban szellőzik, az már azt is jelenti hogy nem szellőzik jól :D Az hogy a jelenleg 4.2-őn járó 8320-asom 45 fok fölé nem megy burn tesztben sem, és a 850/1250-ről 1100/1550-re húzott 7950-esem ventije se megy 50% fölé furmark-ban, szintén. Köszi a logikai levezetést :) El ne felejtsem hogy pocsék a hűtés :)

de a tesztelő, meg a kiskirály te vagy, a te szavad a szent, más véleménye nem ér semmit, mert nem hasonlította össze 100 másikkal! Mert a tesztelő te vagy, az én saját szememmel látott tapasztalataim meg szart sem érnek, és még ha azt is látom hogy jól szellőzik, valójában szarul

na jó, hagyjuk egymást a fenébe.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45795) smiti válasza Menthirist (#45794) üzenetére


smiti
addikt

Hello!

Ne haragudj, nem akartam beleszólni de :

" a jelenleg 4.2-őn járó 8320-asom 45 fok fölé nem megy burn tesztben sem, "

Remélem nem gondoltad komolyan, hogy ez az érték valós lehet? Az AMD procik nagy többsége félremér. Az idle hőmérsékleted mennyi? Érdemes lenne valami infrás hőmérővel leellenőrizned, nehogy meglepetés érjen majd egyszer, mondjuk a nyáron. ;)

(#45796) Menthirist válasza smiti (#45795) üzenetére


Menthirist
veterán

infrás hőmérőm nincs, a borda az alapoknál langymeleg, nekem ez elég. idle-ben meg némára van állítva minden, tehát olyan 32-35 fok alá nem hagyom menni. ezt az ashura shadow olyan 300-as rpm mellett meg is oldja (amúgy ezt emelnem kellett, mert el akart aludni a venti, konkrétan 100 alá esett az rpm idle-ben)

Az hogy valós vagy sem, addig nem zavar ameddig nem forró levegőt okád kinn fenn és hátul, de nem. Langyos levegőt fúj ki is, szóval biztosan nem 60-70 fok körül jár. Amúgy tudom hogy eltérően mér (meg több dolgot is, nem mindegy hogy mag vagy tokhőt nézek), de azért köszi a figyelmeztetést :)

szerk: amúgy ugyanebben a lapban ugyanez a proci TX3 Evo-val 75 fok fölé ment alap 3.5-en is prime95 mellett, szóval tudom milyen az amikor forró a rendszer :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45797) #98593280 válasza Menthirist (#45794) üzenetére


#98593280
törölt tag

A processzort valóban jól hűti a CM 690 III. A vinyót, az alaplapot és a VGA kártyát viszont gyengébben, itt vérzik el. Jó hír, hogy a Delta-T nélküli listában már középmezőny, azaz 60. helyen van.
Ennyit kiegészítésként szerettem volna hozzátenni,
a többi offtopik sarad nem érdekel.
Egy dolgot lehet hogy megköszönhet neked most mindenki:
privát üzenetre ezentúl nem válaszolok.
Akinek esetleg vmi fontos, az facebook-on elér.

(#45798) Menthirist válasza #98593280 (#45797) üzenetére


Menthirist
veterán

Ez érett felfogást tükröz :) Egy ember kevés ennek eléréséhez :)
Bár az enyémre adott válaszod sem volt túl meggyőző, szóval kérdés ott mennyiben zajlana máshogy... bannolhatod az embert és kész :) Igazi vitamegoldó megoldás, mint ez a "nem válaszolok többé" is :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45799) #98593280 válasza Menthirist (#45798) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha nincs privát üzenet, akkor nem keveredek többet ilyen felesleges vitába.
Olyanba, ami meddő és egyébként elveszi az időmet, azt az időt, amit háztesztelésre szánnék pl.
Nem utolsósorban, a hangulatomat sem rontják le a hozzád hasonlók.
Ami nem működik, hasztalan, idegesít, felesleges, hátráltat, zavar, azt ki kell zárni az életből.
Azzal kell foglalkozni ami hasznos, nyugtat, inspirál, építő jellegű.
Ez pedig most éppen egy új cikk írása... szóval ha nem haragszol, mennék:)

Egyébként a PH-n a szakmai topikok frontembereitől ez egyáltalán nem távol álló megszokás.
Pl. Kelzsoca sem válaszol szakmai kérdésekre privátban, arra ott van a nyilvános fórum, azért van.

[ Szerkesztve ]

(#45800) Menthirist válasza #98593280 (#45799) üzenetére


Menthirist
veterán

Hajrá (lehet hogy téged meglep, de) várjuk szeretettel :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.