Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45251) tranceplanet válasza drunkyboy (#45247) üzenetére


tranceplanet
addikt

Végül is, mihez képest, relatív. Sharkoon gyárt azért használható házat is. Szereltem már több gagyi házat is, a vaya például ezekhez képest profi cucc, árához képest elég sok szolgáltatást nyújt. Árban, ha felfelé megyünk valóban a konkurens gyártók megverik a termékeit, ettől függetlenül gagyinak nem nevezném semmiképpen sem! M-tech gyártóval nem említeném egy lapon a sharkoon-t. Aerocool sem a legjobb házairól híres, ettől függetlenül épít használható kuckókat is. Ennyi lett volna a hozzáfűznivalóm.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#45252) BookerDeWitt válasza tranceplanet (#45251) üzenetére


BookerDeWitt
tag

Értem én,hogy nem az árat kell nézni,de látok Aerocool házakat 30kba! Akkor azok is gagyik! Szóval csak lehúzzák az embereket és nem kapnak annyi pénzért egy jól hűtött házat?

(#45253) drunkyboy válasza BookerDeWitt (#45249) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Alap irodai munkára elmegy, de játékhoz azért told meg egy két ventivel, bár úgy is csak néhány fokot nyersz vele.
Legközelebbi vásárlás előtt talán kezdhetnél itt, biztos tudunk neked valami jobb házikót találni ;)

(#45254) BookerDeWitt válasza drunkyboy (#45253) üzenetére


BookerDeWitt
tag

Köszönöm! Következőleg elhiheted...itt fogok kezdeni! :) Lehet eladom gyorsan aztán veszek egy másikat!
Akkor mi az ami nem olyan drága (10-20k) és jó is?

(#45255) tranceplanet válasza BookerDeWitt (#45252) üzenetére


tranceplanet
addikt

Tudatos vásárló előre tájékozódik. Teszteket kell olvasgatni, SK.hu sem véletlenül jött létre. Aki pedig szimplán nem akarja beleásni magát, annak szívesen ajánlanak itt megfelelő házat. Amúgy mellesleg a mai fogyasztói társadalomban bármelyik ágazatban lehúzzák az embert simán, nem azt kapja a pénzéért, ami járna, ez nem újdonság.

-----------------------------------------------------
(#45254) SoapMacTavis

Xigmatek Asgard Pro
Zalman Z5/Z9/Z11 Plus
Fractal Design Core 3000
Corsair Carbide 200R
BITFENIX SHINOBI
Antec ONE
...

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#45256) BookerDeWitt válasza tranceplanet (#45255) üzenetére


BookerDeWitt
tag

Hidd el...mindennek utána nézek! Sajnos ezt az egy dolgot kihagytam! Majd következőleg figyelmesebb leszek!

(#45257) BookerDeWitt válasza tranceplanet (#45255) üzenetére


BookerDeWitt
tag

Köszi a házakat! Már nézem is...

(#45258) drunkyboy válasza tranceplanet (#45251) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Persze minden relatív. És vannak kivételek is, ezeknél a gyártóknál is van egy-egy (de inkább egy) jobban sikerült ház, ami még kompromisszumokkal vállalható, de ahogy írtad a maga árkategóriájában mindegyiknek van jobb alternatívája.
Én is szereltem Vayát, a lemezei nekem nagyon vékonykának tűntek, simán be lehetett nyomi az oldalait, tetejét, még a hátulját is. Anyaghasználatban olyan mint a Noname házak, a belső, a szolgáltatásai kielégítőek, egy nem gamer géphez vállalható, de ott van helyette a mikro FDC1K vagy a kicsit drágább Merc Alpha.

[ Szerkesztve ]

(#45259) BookerDeWitt válasza drunkyboy (#45258) üzenetére


BookerDeWitt
tag

Tranceplanet küldött pár darab házat ami érdemes és ezek az Antec házak tetszenek! Eléggé jókat írnak róluk! Egy ilyennek utánanézek...idővel csak megtudok szabadúlni az m-techtől! Ha meg nem,akkor megy a tárolóba! :)

(#45260) TotO' válasza drunkyboy (#45247) üzenetére


TotO'
aktív tag

Értem, köszi! :R

4a || Neuzer Courier DT

(#45261) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Ház vásárlás előtt állok, segitséget szeretnék kérni,ha tudnátok ajánlani alternativákat az alábbi paraméterek mellé.
Ár max 35k
usb3 előlapi,165mm cpu hűtő,és 31cm vga menne bele,elfogadható szellőzés,nem gamer felhasználásra,de ha van ventiszabályzásra lehetőség az sem baj,de nem kizáró ok.
A legfontosabb: letisztult forma egyszerű kinézet.+plexi oldalso ablak.
Én egy Fractal difine r4 grey Window-ot néztem ki magamnak,de annak teszt alpaján szar a szellőzése.
Mondjuk nekem az nem mond semmit hogy 4 fokkal melegebb benne a cpu+a hdd+ a vga,mint a jol szellőző házakban.
Ez nem függ attól hogy magán a cpu,vga milyen hűtés van és mennyi az üzemi hőmérséklet???
Köszönet minden segitőkész válaszért.

(#45262) Memorystick


Memorystick
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérésem lenne,hogy i7 2600,Gigabyte z68x-ud3h-b3 az alaplap,ASUS HD7850-DC2-2GD5-V2,Milyen házban férne el?Azt szeretném,ha elől USB3.0 lenne.Jó hűtést lehessen beleépíteni
Hűtés ügyileg vízhűtésben gondolkodom,de ha van tanácsotok szívesen fogadom.

Árban úgy gondolkodom,hogy 10k fölött,de 25 alatt.Több eshetőséget is írhattok :)

Köszönöm a segítséget!

(#45263) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a Xigmatek Midgard II még mindig jó vétel masszivitás szempontjából? Egy nagyon masszív házat keresek a jelenlegi helyett. A jelenlegire simán ráülök/állok a ~105 kilómmal és meg se mozdul. Csak az a baj, hogy nincs hova elrejteni a kábeleket, ezért cserélném.

(#45264) 3.Aragorn válasza ctrlaltdel13 (#45261) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"Ez nem függ attól hogy magán a cpu,vga milyen hűtés van és mennyi az üzemi hőmérséklet???"
Dehogynem, minden összefügg mindennel.
Érdemes megnézned a Nanoxia házait. Design, elrendezés minőség hasonló, mint a Fractalok, 1-2 plusz extra illetve a szellőzésben valamivel jobbak. [link]

Astrasattila: A Midgard 2 még mindig jó vétel, kellőképpen masszív, jól szellőzik és jó a kábel menedzsmentje.
Szvsz 105 kilóval ne ülj rá... ;]

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45265) 3.Aragorn válasza Memorystick (#45262) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Vízhűtés ügyében nem tudok segíteni, az általam linkelt nanoxiák legtöbbje támogatja az ilyesmit, de azok nem férnek bele ennyibe.

Nem minden vándorút céltalan...

(#45266) Milka 78 válasza ctrlaltdel13 (#45261) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Corsair 450d-t nézted?Eddig csak jót tudok róla mondani.Stabil szerkezet,vastag oldallapok és robosztus váz,minőségi kecó..Szerintem elég letisztult(bár elől nem zárható ajtós),van usb3,290-em simán elfér benne,165mm-es lég befér (gyàrtói oldal).Scythe KazeQ 12 csatis venti vezérlőt használok hozzá.Szellőzésről nem tudok nyilatkozni,mert kompakt vizeket használok(H105&Hybrid).Annyi a nyűgje,hogy 3 ropival drágább mint a Fractal.

(#45267) Astrasattila válasza 3.Aragorn (#45264) üzenetére


Astrasattila
tag

Valahogy izzót kell cserélni az ufóba na! :DDD

Még annyi, hogy van valami számsor vagy bármi, ami a plexisre utal? Mert az nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#45268) Astrasattila válasza Astrasattila (#45267) üzenetére


Astrasattila
tag

Bocsánat, de elnéztem. Ebből nincs plexis változat. Mégis csak van II W néven. Ha esetleg zavaró a közlendőm, az illetékes törölheti bátran! Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#45269) MrPetya19 válasza Memorystick (#45262) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mennyire komoly vízről van szó?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45270) kalozhun100 válasza MrPetya19 (#45269) üzenetére


kalozhun100
őstag

Csak nem belvízről?:D :O

Samsung Galaxy S7 Edge

(#45271) 3.Aragorn válasza kalozhun100 (#45270) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jajj, ez fájt így korán reggel... :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#45272) drunkyboy válasza ctrlaltdel13 (#45261) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Corsair 300R + nagyon jó hűtése van, bár a Merlin oldalán csak max160mm CPU hűtő magasságot írnak, a gyártó oldalán 170mm áll.

(#45273) BomiBoogie válasza drunkyboy (#45272) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én a gyártónak hinnék. :)

(#45274) drunkyboy válasza BomiBoogie (#45273) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Ja és SK oldalán is a 170mm van, ő jobban tudja a gyártónál is, inkább neki hiszek :D

(#45275) 3.Aragorn válasza drunkyboy (#45274) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ő szokott mérni. :K Nem csak ctrl insert shift insert, mint legtöbb helyen.

Nem minden vándorút céltalan...

(#45276) Warter


Warter
őstag

Sziasztok!
Olyasmi házat keresek, mint a HP microserver háza. Egy passzív mini ITX alaplap menne bele, 2.5"-es HDD-vel és egy pci-os sata kártyával. Ezen kívül 2-3 hotswapes 3.5"-es hely kellene. Tehát minél kisebb "szerverházat" keresek. Előre is köszi!

(#45277) szaki86


szaki86
csendes tag

Sziasztok!
Az adatlapomon látható konfigot szeretném átköltöztetni egy olyan házba ami kevésbé veszi át a merevlemezek búgását illetve rezgését ( Jelenlegi ház valami codegen gyártmány, főlege az eleje rezonál be ). A keret olyan 15k lenne rá. :)

(#45278) 3.Aragorn válasza szaki86 (#45277) üzenetére


3.Aragorn
addikt

FRACTAL Design Core 3000 Minőségi, megoldott a rezgéscsillapítás, porszűrés, jól szellőzik, elfogadható az ára, mi kell még? ;)

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#45279) szaki86 válasza 3.Aragorn (#45278) üzenetére


szaki86
csendes tag

Köszönöm a választ, ez pont tetszik is. Valószinűleg ez lesz a választott!! :R

(#45280) 3.Aragorn válasza szaki86 (#45279) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Örülök, ha segíthettem. Várjuk a tapasztalatokat. :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#45281) ctrlaltdel13 válasza 3.Aragorn (#45264) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Köszi mindenkinek a tanácsot a Midgard 2 lett a befutó.
A megmaradt pénz meg minőségi ventikbe fektetem.

(#45282) paavoo


paavoo
aktív tag

Sziasztok!

A mostani Gigabyte GZ-X3 (amit 2010-ben vettem) szeretném lecserélni, egy olyan házra ami:
- a legfontosabb , hogy nem rezonál, zörög (gumirozott legyen az alja, vinyónál is valami felfogja a rezgést)
- előlapon lévő ledek nem sütik ki a szemet (sőt jobb ha nincs is semmi világítása!)
- viszonylag nagy hely legyen benne (49 magas, 25 centi széles lehet max, belül 6870-es vga a leghosszabb jelenleg, ami 25 centis)
- porszűrő (jó lenne, mert most rengeteg por szokott lenni benne, és allergiás vagyok a háziporra)
- viszonylag jó hangszigetelés
- elől usb 2/3 bemenet
- normális szellőzés (bár egy asztalba lenne beépítve, oldalt közre fogva, hátul ki van vágva), általában netezésre van használva, hétvégenként egy kis Diablo 3 ami megdolgoztatja
- min 2 ventilátor, legalábbis ennyi elégnek tűnt Gigabyte esetén
- max 20k-s keretre gondoltam
- külseje mindegy, lehet bűnronda is, csak a fentieknek megfeleljen

A következő konfighoz kéne:
Asus M4a77td-pro
AMD Phenom 955 (CM Hyper TX3 hűtéssel, ami játéknál elég hangos szokott lenni)
AMD 6870
Asus Xonar DS
1 ősrégi 250gb 5400 rpm vinyo (ezt lehet lecserélem egy ssd-re)
1 samsung 500 gb 7200 rpm vinyo

Köszi előre!

(#45283) menledge válasza paavoo (#45282) üzenetére


menledge
senior tag

A ledes dolgot meg tudod ház csere nélkül is oldani! Annyi, h nem kötöd rá az alaplapra! :DDD

Fractal Design Core 3000 (ennek is erős a fénye) megér egy pillantást, keress rá! :)

[ Szerkesztve ]

(#45284) Spancho


Spancho
őstag

Kb 2 hete megvan a Corsair Carbide 300R típusú házikóm.
Nagyon szép ,nagyon jó szerelni (egyetlen negatívum az előlapi audió kábel rövid és nem lehet hátul eldugni :) középen elől kell elvinni)
Sokan kérdezték ,hogy mennyire hangos mivel eléggé 'lyukacsos a ház'
Az előlapi ventihez téve (3cm) a telót 42db-t mutatott, felül 32 körül.
Ahol a fejem van ott 28db.
Szóval szinte hangtalan (egyenlőre a 2 alap Corsair venti van benne + egy stock intel cpu cooler i5)
Lehet hallani legalább ,hogy be van kapcsolva :)
A bekapcsoló gomb szépen , nem zavaróan világít.
A reset gomb tényleg kicsi ,és akár nehéz lehet benyomni is. (mondjuk nem is sokszor van rá szükség.)

Szóval aki ezt a házat nézte ki ,de félt hogy hangos lesz + poros az nyugodtan megveheti.
Nekem kinézetre és 'tudásra' 10/10-es.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#45285) paavoo válasza menledge (#45283) üzenetére


paavoo
aktív tag

Azért nem árt ha van egy halvány jelzése a lednek, de ha ennyire erős akkor inkább nem kötöm rá.
Megnéztem a házat, nem rossz!
Esetleg olyat tudnátok ajánlani, ami ebben a boltban is kapható? (bocsi ezt elfelejtettem írni)

(#45286) menledge válasza paavoo (#45285) üzenetére


menledge
senior tag

Hát akkor maradnak olyan lehetőségek, mint pl. ragasztol rá vmit, ami felfogja a fény egy részét, vagyis inkább tompítja.

Abból az üzletből talán a CM N300, K380. De elég gyér a kínálata, és az árai... :(

szerk.: de hozzátenném, h ezek a házak hűtés szempontjából lényegesen rosszabbak, meg más szempontokból is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45287) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Segítsetek plz ebben a kérdésben: [link] keret 25-30K, cél a VGA hôfok csökkentése. Jobban vágjátok melyik kuckó a megfelelő erre a célra. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#45289) tranceplanet válasza h1mpi (#45287) üzenetére


tranceplanet
addikt

Bocs, de ez szörnyen kaotikus, tessék szépen rendberakni a kábeleket és kihasználni a kábel menedzsmentet: Z11 minta A zalman ledes ventik nem a leghatékonyabbak, szerintem az első a hátsó és a felső ventiket ki kellene cserélned: COOLINK SWiF2-1201 x 3db = 7,5K Ha ezután sem javulnak a hőfokaid, akkor új jobban szellőző házat kell venned.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#45290) h1mpi válasza #98593280 (#45288) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi! Nem nekem lesz, nekem szép rendezett (már amennyire lehet a tápkábeleket) a CM Strom Trooperem :)

(#45289) tranceplanet: hátha megússza csere nélkül a dolgot :)) köszi :R

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#45291) Atii91


Atii91
tag

Sziasztok! Olyan Micro-ATX-es házat keresek aminek jó a hűtése és 25k körül van az ára.
Előre is köszi! :R
AEROCOOL DEAD SILENCE CUBE
XIGMATEK AQUILA
Ezeket néztem ki, de látom Shellkretor oldalán nem valami fényes a hűtésük.

[ Szerkesztve ]

(#45292) drunkyboy válasza h1mpi (#45290) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

... és ha elrendezted a kábeleket, alulra is besuvaszthatsz egy ventit, ami segít a felsőnek függőleges irányban átmozgatni a levegőt.

(#45291) Atii91: SilverStone PS07
InWin Dragon Slayer

[ Szerkesztve ]

(#45293) Anubris válasza tranceplanet (#45289) üzenetére


Anubris
őstag

Szia, nálam van a probléma, megpróbálok akkor a kábelekkel kezdeni valamit illetve a ventis dolgot is átgondolom.

(#45294) h1mpi válasza Anubris (#45293) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Lehet nem ártott volna az XXX változatot venned semi modularban és nem lenne annyi felesleges kábel

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#45295) Anubris válasza h1mpi (#45294) üzenetére


Anubris
őstag

Ez igaz, így nehezebb lesz kezdeni velük valamit. :)

(#45296) Memorystick


Memorystick
csendes tag

Sziasztok!

Elöször is leírom a konfigot amit kinéztem és utána a házat.

Alaplap:ASUS B85-PRO GAMER
Proci: i5 4670
Videókari:Asus R9 270X
RAM:Corsair Vegance 2*8Gb 1600Mhz
Táp:CORSAIR CX600M 600W MODULAR
CPU hűtő:CORSAIR Hydro Series H100i
SSD:Samsung 840 Evo 250Gb

Ház:erre gondoltam:COOLERMASTER RC-912P

Ha esetleg valakinek lenne tanácsa,más ötlete szivesen fogadom :) :R

(#45297) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

kicsit próbáltam utána nézni a dolgoknak.
Ne haragudjatok ha hülye kérdés, de nem értek én ezekhez. Most mi a garancia, ha új házat veszek az tutira beválik? Lehet hogy annál is lekellene cserélni a gyári ventillátorokat nem?

Lehet akkor elsőre jobb lenne ezen belül ventiket cserélni, ha meg nem jön be akkor az új házba mennének a jobb ventik is.

A ventikkel kapcsolatban, az nem segíthet ha felülre menne még egy darab ventillátor? Mert úgy láttam azt sok Z11-nél alkalmaznak.
Az egyik gyári vent mehetne akkor le is. Illetve nem tudom mennyi értelme lenne, ha a Ashura proci hűtő másik felére is menne egy venti? Mert ha jól tudom ennek mindkét oldalára lehet rakni.

Továbbá még annyi kérdésem lenne, tudom hisztisnek tűnök vele, de esetleg kék ledes megfelelő ventit nem tudtok ajánlani, ez a sárga nekem kicsit erős. :DD


(#45298) menledge válasza Anubris (#45297) üzenetére


menledge
senior tag

Tutira semmi sem tuti. Semmi nem 100%, mivel erösen függ a konfigtól is amit beleraksz. De mivel sokan tesztelnek egy házat, megnézed és ez alapján lehet következtetni.

Ott van ShellK. oldala is, ahol rangsorolva van, az már egy támpont. Biztos, h nem pont olyan eredményket kapsz, de nyilván ami nála az elsö helyen van valószínű, sőt biztos h szinte bármilyen konfigot teszel bele jó lesz a hőmérséklete, míg az utolsóba hiába teszel bármilyen ventit melegedni fog!

Először nyilván érdemes kicsit próbálgatni, kábelrendezés, plusz 1-2 venti. Nem kell rögtön új ház. Itt már előttem tanácsolták hova tehetnél még ventit, akár alulra vagy még egyet felülre. Ha így sem jó, akkor elgondolkozhatsz másik házon. A proci hűtőre felesleges még egy, hisz azt írtad a VGAd melegszik.

Ventihez nem értek, de a ledes cuccok általában nem a legjobbak.
Ha meg új ház kell, nem kell szerintem 20-30ezres, ott van pl. az FD Core 3000, amibe szinte biztos h nem lesz melege semelyik alkatrészednek! :)

(#45299) menledge válasza Anubris (#45297) üzenetére


menledge
senior tag

Tutira semmi sem tuti. Semmi nem 100%, mivel erősen függ a konfigtól is amit beleraksz. De mivel sokan tesztelnek egy házat, megnézed és ez alapján lehet következtetni.

Ott van ShellK. oldala is, ahol rangsorolva van, az már egy támpont. Biztos, h nem pont olyan eredményket kapsz, de nyilván ami nála az elsö helyen van valószínű, sőt biztos h szinte bármilyen konfigot teszel bele jó lesz a hőmérséklete, míg az utolsóba hiába teszel bármilyen ventit melegedni fog!

Először nyilván érdemes kicsit próbálgatni, kábelrendezés, plusz 1-2 venti. Nem kell rögtön új ház. Itt már előttem tanácsolták hova tehetnél még ventit, akár alulra vagy még egyet felülre. Ha így sem jó, akkor elgondolkozhatsz másik házon. A proci hűtőre felesleges még egy, hisz azt írtad a VGAd melegszik.

Ventihez nem értek, de a ledes cuccok általában nem a legjobbak.
Ha meg új ház kell, nem kell szerintem 20-30 ezres, ott van pl. az FD Core 3000, amibe szinte biztos h nem lesz melege semelyik alkatrészednek! :)

(#45300) turorudi


turorudi
aktív tag

Sziasztok,

Corsair Carbide 330R vagy Fractal R4 (ablak nélküli)?
Szempont lenne a hangcsillapítás, bár nincsenek túlhajtott cuccok benne, viszont 4-5 vinyó van. Szeretnék USB3 portokat is, illetve könnyű szerelhetőséget, illetve azt, hogy masszív legyen.
Számítanak a gyári dampferek egyáltalán valamit?

köszönöm

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.