Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74401) Rick4 válasza naja (#74397) üzenetére


Rick4
félisten

Én is furcsálltam, ezért kérdezek...
naja:
Persze, ez van benne:
wd80efzz-68btxn0

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74402) Lokii válasza Rowon (#74399) üzenetére


Lokii
tag

Akkoriban 500 GB is eléggé jó volt , 320 se volt piskóta , nekem 500gbos színtelen sata 2 WD volt :)

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#74403) Djuree


Djuree
félisten

sziasztok!
nem tudom jó helyre írok e a problémámmal.
van nekem egy külső raid meghajtóban 2 hdd-m raid0-ban.
fotók vannak rajta, pont azért van így hogy ha az egyik megdöglik akkor ne vesszenek el.
ahogy olvasom ez pont nem jó, raid1-ben kellene lennie. :U
viszont az egyik winyó meghalt úgy tűnik.
de a másikon is rajta van minden ahogy nézem. vagy csak úgy látszik de nem minden adat lesz olvasható rajta? vagy így is rajta volt mindkét winyón a cucc párhuzamosan?
remélem nem vesznek el a fotóim. :(

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74404) Djuree


Djuree
félisten

egyébként ilyen hdd-k, egyet most akkor kell vennem a rossz helyett.
[link]
ez jó márka amúgy? azért vettem ezt mert régen ilyenem volt és bevált, de nem bírt 3 évet se, pedig alig volt használva... :W
csak fotók másolására kell néha, a sebesség sem számít. inkább hogy megbízható legyen.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74405) naja válasza Djuree (#74403) üzenetére


naja
aktív tag

Nem vagyok Raid szakértő, de ha jól tudom, akkor ha tényleg teljesen tönkrement az egyik, akkor minden odavan. Ha van rá halvány esély, hogy megmentsd a döglöttet, akkor arra fókuszálj.
A raid0 lényege, hogy összefűzöd (-adod) a hdd-k kapacitását, ezzel megduplázva (2db esetében) az összterületet és az átvitel sebességét. Az egymás után következő adatblokkokat felváltva, párhuzamosan kapják a merevlemezek kiírásra, így lehet növelni a teljesítményt. Gondolj rá úgy, mintha egy könyvből minden második karaktert kitörölnél: olvashatatlanná válna a szöveg.

https://hu.wikipedia.org/wiki/RAID

Itt kérdezheted a feketeöveseket: https://prohardver.hu/tema/raid_5/friss.html

2. A 2,5"-os 1TB Barracudát nem véleményezném, mert ennek sem vagyok a szakértője. Viszont tutira nem vennék ilyet. Ennyiért, vagy nem sokkal többért vennék akár használtan SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#74406) tibaimp válasza Djuree (#74404) üzenetére


tibaimp
nagyúr

RAID-el kapcsolatban itt érdeklődj (ahogy naja kolléga is javasolta): RAID

HDD: a külső házad fogad 3,5 colos HDD-ket?
Mert ha igen, lehetőleg kerüld el a 2,5 colos HDD-ket, mert kb. nem érnek semmit. Mind SMR-es ma már, ami azt jelenti, hogy nagyon be tud lassulni, akár pár 10MB/sec-re is: [link] A másik probléma a 2,5 colos HDD-kkel, hogy nem megbízhatóak annyira, eleve csak 2 év gar van az összesre, nem véletlenül.

3,5 colos HDD esetében mekkora TB kapacitásra lenne szükséged, jó lenne pontosítani!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74407) Rick4 válasza Djuree (#74404) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem ez a külső merevlemez téma már kissé régi történet, ideje lenne elfelejteni, idejétmúlt, lassú, és ezek a mindennapok során érzékelhető hátrányok, de nagyritkén más jellegű végleges problémák lépnek fel, amire sokszor nincs megldás sem.
Van itthon külső nvme ssd házam (apróban is van fent belőle), benne egy 1Tb-os nvme SSD, amire 380MB/s sebességgel tudok másolni, vagy róla olvasni, ez a tempó az esetek döntő többségében bőven elég, az ilyen jellegű eszközök nagy többségét pedig messze felülmúlja. Minden tönkremehet, de az esély azért itt elég kicsi, nincs mozgó alkatrész, egy alu ház fogja közre az ssd-t, és amúgy sincs nagy tömege, ha leesne, nem kell sok mozgási energiát átalakítani..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74408) Djuree válasza tibaimp (#74406) üzenetére


Djuree
félisten

csak 2,5-ös megy bele sajnos. 500gb elég lenne. vagy max 1tb ha nem sokkal drágább.

Rick4: azért vettem ilyet mert egy 1terrás ssd azért jóval drágább, mikor vettem 2021-ben meg még drágább volt. így aránylag olcsón megúsztam. de megnézem mostanában milyen árban vannak ezek. az a baj kap egy túlfeszt és vége, az meg könnyen megvan. az ssd nagyon érzékeny a fesz tüskékre úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74409) tibaimp válasza Djuree (#74408) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor sok választásod nincs. Ez amit linkeltél 2,5 colos HDD is SMR-es [link] ez a legolcsóbb megoldás.

Vagy veszel egy másik, 1-es külső házat 3,5 colos méretben Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja (arra vigyáz, hogy az összes 230V-os konnektort igényel!!) és veszel bele normális 3,5 colos HDD-t, nagyobb TB kapacitással, mert az 1TB már nem igazán éri meg. Erre a célra jó lehetne a WD Purple, WD Red Plus, Seagate Ironwolf 2-4TB méretben mondjuk, ezek mind 3 év garos, CMR, halkabb (főleg a Purple), 5400RPM-es, olcsóbb HDD-k.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74410) Djuree válasza tibaimp (#74409) üzenetére


Djuree
félisten

köszi, akkor lehet az lesz. :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74411) Rick4 válasza Djuree (#74408) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, 21-ben más árak voltak, de azóta le lehetett volna cserélni, pláne hogy a vinyó is öregszik. Én a nasban szigoróan 2.5 évente cserélem a vinyót, fut közben eleget, amikor én tervezek egy vinyócserét, az még mindig job, mint ha egyszer csak nem érem el, és fontos dolgom van...
Ez itt egy usb csatolón keresztül csatlakozik a gépre, azaz nem kap tüskét, vagy valami nagyon nagy bajnak kell lennie, ha tüskét kap...
Amúgy meg venni kell egyet boltban, garival, és ha gond van, visszaviszed, ha mentést csinálsz, és az ssd meghal, nem sok esély van, hogy az eredeti adathozdozó is megmakkanjon pont akkor, szóval az adatok mindenképp megmaradnak.
Nálam ez biztonsági tartalék, a fő nas ment a másidik nasra este 10-kor, az este 10-kor kapcsol be, 5 perc múlva indul a szinkronizálás, 10:15-kor kikapcsol. A két eszköz között 400 km távolság van, szóval elvileg háztűz, betörés, árvíz, földrengés, villám egyszerre max egyet érint, ha a fő nas meghal, de elég csak egy telekomos kábel átvágás, üzemzavar, hálózzati eszköz lehalás, 10 másodperc alatt bekapcsolom okoskonnektorról a második nast, és 3 perc múlva minden adathoz hozzáférek. Ha a második nas sem elérhető, de az elsőt villám, vinyóhiba, eszközhiba okozta, azaz nem minden semmisül meg a telken belül, akkor előveszem a fiókból a kis ssd tokom, bedugom egy gépbe, és ott van minden adatom. És nem gyakori szinkronnal, de még van egy 3.5"-os vinyóm is, amin rajta van az adatok 90%-a, szóval amit lehet, én megtettem.
Nekem ez csak a sokadik opció, ssd nálam még sose ment tönkre, pedig most is van kb 20 db 10m-en belül. ...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74412) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

Látom nem rég volt róla szó, és én is küzdök vele, a 18TB Ironwolf Pro nagyon hangos, rendelnem kéne helyette valamit.
Külföldi fórumokban keresgéltem, írnak mindent össze-vissza, 2 fórumban is azt állítják, hogy a 12TB Red Plus a leghalkabb, se lefelé, se felfelé nem annyira jó, mint az
Alzán átlag feletti értékelése van nem kevés szavazattal
Purple-t az ittenin kívül még nem igazán láttam ajánlásnak
Red Plussal kéne próbálkozzak, vagy inkább WD Purple?

[ Szerkesztve ]

(#74413) Rick4 válasza Devsey (#74412) üzenetére


Rick4
félisten

Én egy 6TB-os wd purple-t cseréltem le, és egy 8TB-os WD red plus lett helyette, ahhoz képest iszonyat hangos lett, szinte már már enretprise kategória a hangja...
Hogy felette pont a 12TB-os jobb-e, nem tudom, de ha a fülem mellett lenne ez a vinyó, és éjjel dolgozna, engem zavarna, amíg a purple-nek semmi hangja se volt, szóval próbáld a purple adatai alapján lecsekkolni, arra mit mondanak. Az WD60PURZ számon fut. Ha közel van hozzá, bizti jó lesz neked is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74414) Devsey válasza Rick4 (#74413) üzenetére


Devsey
tag

Azt írták, hogy lefele hangos, csak a 12-es és talán a 14-es jó.
De most már 3 helyen láttam ezt.
Purple-ből a sima jó, a nem pro, de nagy méretből kb csak pro kapható már

[ Szerkesztve ]

(#74415) tibaimp válasza Devsey (#74412) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az a gond a hangossággal, hogy nagyon szubjektív! Kinek mi hangos, esetleg a HDD hangosságot összekeveri a rezgése által keltett ház rezonancia zajjal, ha mondjuk nem ért hozzá, stb.
Az viszont tény, hogy itt, úgy általában, a WD Purple-val meg vannak elégedve az emberek hangosság szempontjából. Nekem személy szerint nincs, de hoztam haveroknak, és másoltam rájuk külső dokkolóban mindent is, és semmi hangja. A dokkoló olyan 2m-re van ahhoz képest, ahol ülök. Itt van még pár itteni vélemény: [link] , [link] , [link] , [link] !
Az, hogy pont a 12TB-os halk-e....
Az még szintén tapasztalat, hogy a He töltetű HDD-k halkabbak (és hűvösebbek), mint a sima levegős társaik, vagyis, ma már, 10-12TB-tól fölfelé! A gond viszont az, hogy ebben a méretben már kb. mind 7200-as RPM, mert az 5400-5640 RPM csak 8TB-is jellemző, ez valamivel hangosítja, viszont sokkal gyorsabb is egyúttal. A WD Purple széria ma úgy néz ki, hogy a WD Purple csak 8TB-is létezik, míg fölötte már a 7200-as Purple PRO van 5 év garral, nagy írástűréssel, így drágább is, jóval! [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74416) Djuree válasza Rick4 (#74411) üzenetére


Djuree
félisten

én ennyire nem értek hozzá, felét se értem amit írsz. :DDD
nekem csak valami minél biztosabb winyó kell, havi egyszer van bekapcsolva amíg rámásolom a képeket a telóról, ezért nem is értem mitől szart be a kis laptopwinyó, 1-2 órát ha ment összesen, mozgatva se volt. :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74417) tibaimp válasza Djuree (#74416) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Végül is mi mellett döntöttél, ha döntöttél?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74418) Patice


Patice
nagyúr

Egy kis tapasztalatot osztanék meg egy újabb Toshiba MG10-es 20TB-os példányról.
Seagate Exos X18 18TB-hoz képest hallhatóan halkabb idle, a fejmozgás itt nem ropogás, hanem magasabb kattogás inkább, de elég tompa, bár ettől még hallható.
USB dokkolóban próbáltam eddig, nem tudom, hogy egy gépházat mennyire rezonáltatna, de kézzel megfogva ebben is jobb, nem rázkódik annyira.
Eddig elégedett vagyok vele, itt vettem Hardveraprón. (Nincs érdekeltségem a hirdetésében.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#74419) Djuree válasza tibaimp (#74417) üzenetére


Djuree
félisten

hát még nem tudom.
megnézem az árakat, de valszeg sima hdd 3,5"-ös lesz. talán az a legolcsóbb ami aránylag jó megoldás lehet.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74420) tibaimp válasza Patice (#74418) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R
Ha nem bánod, hivatkozok majd erre a hsz-edre, mint személyes tapasztalat, hangosság kérdésében! :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74421) tibaimp válasza Djuree (#74419) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem! 2-3 TB-ban nézelődj, ott van talán a legjobb TB/Ft arány. Külső házban, meg amit linkeltem topik, van ott egy nagy táblázat is az elérhető tárolókról. Ami fontos, mint írtam is, hogy külön 230V-os táp kell a háznak. Ennek a mostani tárolódnak nem tudom kellett-e.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74422) Patice válasza tibaimp (#74420) üzenetére


Patice
nagyúr

Persze, nyugodtan. Ez volt a célom, hogy legyen ezzel is már bejegyzés.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#74423) Lokii válasza tibaimp (#74417) üzenetére


Lokii
tag

2 tbos nvme vagy 2-4 gbos winyó nem lenne rossz a céljára, teló képekre én is hasonlót(akár) fogok. WD red pro , CMR purple , iron wolf(ergo ami nekem lett ajánljva)n300 x300 stb

SSDben meg van szintén sok lehetőség még drágulások után is lehet TLC HMBset kapni jó áron. Meg ugye enterprise állítólag de abban 1 kolléga nem bízik

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#74424) tibaimp válasza Lokii (#74423) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Külső házba épített M2-es nvme/SATA SSD-t inkább, mint hurcolászó, külső eszközt, tudom elképzelni, ill. raktam is össze olyat. Végül is egy tuti gyors (több 100MB/sec írás/olvasás) pendrive, csak valamivel nagyobb.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74425) Djuree válasza tibaimp (#74421) üzenetére


Djuree
félisten

köszi! :R
igen kellett, de nem bánnám ha nem kellene. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74426) Lokii válasza tibaimp (#74424) üzenetére


Lokii
tag

Igen meg talán megbízhatóbb mint egy pendrive, SD kártya elvileg. Régebbi nvmet is így újra lehet használni, 2 tbosra fel a 250-500-1 tbos tartalmát Pl :) hordozható game drive , egyik(ez esetben jobb azért ha van még 1 ezen kívül szerintem) telefon kép biztonsági mentés, program telepítő tároló stb

[ Szerkesztve ]

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#74427) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Sziasztok. Melyik modell ajánlott most 4-6 TB méretben NAS ba? A lényeg, hogy minél halkabb legyen. Letöltés, adattárolás a cél.

(#74428) Lokii válasza Dareiosss (#74427) üzenetére


Lokii
tag

WD purple jut csak eszembe jelenleg , P300 ha lenne 5400as CMR. N300 ami NASba Való az egy jobb gamer winyó kb , kétezer annyi cache mint X300asban mondjuk arányosan drágább/olcsóbb. Nyilván nem halnak annyira gondolom

Seagateet át tanulmányozom szerintem majd

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#74429) tibaimp válasza Dareiosss (#74427) üzenetére


tibaimp
nagyúr

WD Purple, WD Red Plus, Seagate Ironwolf, de a leghalkabb a WD Purple. Ezek még 5400-asok, 3 év gar, tuti CMR, olcsóbb.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74430) Lokii válasza tibaimp (#74429) üzenetére


Lokii
tag

Jaaaa a red pro a 7200as CMR , Red plus 5400as. Na akkor az is tök jó :R annyi fajta variáció van régenhez képest , nem semmi melot csinálnak ködösítésben

[ Szerkesztve ]

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#74431) tibaimp válasza Lokii (#74430) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van!
Annyi, hogy a WD Red PRO egy 5 év garos, enetrpise HDD, ezért is 7200-as, ez miatt hangosabb (mondjuk gyorsabb is), illetve jóval drágább is! Az a gond, hogy ebben a kisebb mérettartományban (~8-10TB alatt) nem igazán éri meg.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74432) Rick4 válasza Lokii (#74430) üzenetére


Rick4
félisten

A red plus is ír- olvas 180MB/s körül, szóval egy 1Gbit lan-os gépbe bőven tökéletes választás.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74433) Rick4 válasza Djuree (#74416) üzenetére


Rick4
félisten

A vinyónak az se jó, ha nonstop pörög, és az se, ha kevés üzemőra mellett sok az indítás- leállítás, vagyis egy 10-20 perces működésre van egy indítás. Igazából a notivinyók annyira nem stabil eszközök, ráadásul elég rikán sikerül olyan helyre beépíteni, ahol megfelelő hűtést kap, és a nagy részük sajnos főzve van egész életében..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74434) Dareiosss válasza tibaimp (#74429) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Köszi

(#74435) Usstom


Usstom
csendes tag

Sziasztok,

nem is olyan rég megírtam én is, hogy sajnos a legrosszabb akusztikus tulajdonságokkal rendelkező 2x10TBos WD purplet WD102PURZ sikerült beszereznem (de legalább fantasztikus áron). Egy DS224+ a gazdateste. Maga az alapjárat egy elég hangos fehérzaj, amiben pluszban hallatszódnak az írási hangok, azok viszont szerencsére nem kiugróan magas frekvencián, szóval igazából a statikus folyamatos fehér zaj idegesít, főleg este mikor néma csend lenne. Jómagam is gondolkozom azon, hogy másik merevlemezekre cseréljem, a 12TB és a18TB modelleket néztem ki WD purple vagy WD red típusokból, a datasheet legalábbis ezeknek írja a legjobb akusztikus tulajdonságokat (leghalkabbak).
Viszont láttam egy youtube videot, amiben a srác egy DIY acoustic foam boxot készített és azzal tompította a NAS hangját.
https://youtu.be/A4HzqyG6UbU?si=7mZRp2eJAL288z9w
Utána néztem az anyagáraknak és nem tűnt vésznek ezért én is nekileselkedtem, egy próbát megér. Meg is építettem és bár csodát nem szabad várni tőle, de számomra hallható lett a különbség, most azt mondom elviselhető szintre csökkent a zaj és így ráér a HDD csere, várok majd egy jó ajánlatra. Jogos a kérdés, hogy de a hőmérsékletet ez mennyiben befolyásolta. Mivel nem nyüstölöm agyon a NASt ezért csak az alapértékekről tudok nyilatkozni, NAS thermal statusa 45 -> 47 re emelkedett és a merevlemezeknél is 2 fokos emelkedés történt, 40 -> 42 és 45 -> 47 fokra. A doboz hátulja nyitott hátrafelé.
Próbáltam lemérni is telefonnal a különbséget, valamennyire látszik rajta, hogy halkabb lett, de emberi füllel szerintem kicsivel jobban.
Dobozban [kép]
Önmagában [kép]
Az elkészült dobozról és elhelyezkedéséről: [kép] [kép]
Nem a reklám helye, de ha valakit érdekelnek az árak vagy hogy mit hol vettem:
https://www.ikea.com/hu/hu/p/eket-szekreny-soetetszuerke-50334591/
https://www.obi.hu/habositott-hoszigetelo-anyagok/hangszigetelo-tabla-4-5-cm/p/4130373

(#74436) Rick4 válasza Usstom (#74435) üzenetére


Rick4
félisten

A syno nasok alapból egy rezgésre, így bármiféle hang felerősítsére hajlamod hdd kerettel rendelkeznek, ezt még sikerült megtoldnai egy rossz minőségű olcsó anyagú műanyag házzal, szóval syno tulajok sok éve közdenek a zaj vagy rezgáscsillapítással. ŰElső körben 1500ft-os polifoam szőnyeg méretre vátva, egy alá, másik három pedig a tetejére és a két oldalára, máris előrébb lesze. De mindezek nélkül is működik a dologoz, ugyanis az alapeset amúgyis az, hogy egy folyamatosan működő, zajt keltő eszköznek nem az élettérben a helye, hanem attól 1-2 ajtóval távolabb, akár kamra, akár wc álmennyezeten, felső polcon, ahol nem is látod, és nem is hallod.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74437) naja válasza Rick4 (#74413) üzenetére


naja
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy pontosan milyen típusú Purple-t cseréltél le és pontosan milyen Red Plusra? A WD6 és WD8 utáni 5 számjegy lenne az érdekes.

Kezd lassan összeállni egy kép a nagy WD számozási katyvaszról. Ezért kérek mindenkitől pontosítást.

A kollégáknak – akik itt ajánlanak típusokat az újonnan érkezőknek – felhívnám a figyelmét, hogy fontos lenne hangsúlyozni, hogy a színek a WD-nél még csak az infó felét hordozzák. A normál/plus/pro altípus még legalább annyira fontos adat. A vásárlás előtti pontos egyeztetést is kiemelném. Láttam, hogy valaki vett 10TB-os WD-t, hogy majd halk lesz, aztán koppant mert náluk 12TB-tól vannak a He töltetek, és a 10TB-os kifejezetten hangos. Ajánlásoknál meg 10-12TB+ -ról van szó, hogy halkak, gondolom az összes gyártó He használata alapján.
Továbbá a generáció sem mindegy, de nagyon. Erről jut eszembe, az összefoglalóban van néhány régi adat. Ez persze teljesen természetes, és nem szemrehányásnak szánom. Kinek van ideje/módja/kedve/infója naprakészen tartani ezt őrületes típus lavinát? Igyekszem mihamarabb letisztázni és összefoglalni a begyűjtött adatokat, és megosztani veletek.

(#74438) naja válasza naja (#74437) üzenetére


naja
aktív tag

A második mondat helyesen: A WD6 és WD8 utáni 5 karakter lenne az érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#74439) Djuree


Djuree
félisten

üdv megint.
ez jó lenne nekem fotók tárolására?:
[link]
kb. havi 1 használat lenne amíg felrakom rá a képeket.
lényeg lenne hogy megbízható legyen. vagy a red plus megéri a felárat?
vennék hozzá valami külső hdd házat. pl.:
[link]
nem okoz gondot hogy nem fekve van használva? :F

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74440) Lauda válasza Djuree (#74439) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Megfelel! Használhatod oldalt fekve is. :K

(#74441) tibaimp válasza Djuree (#74439) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így jó választás! Én is fekve használom az összes külső házamat, simán jó úgy is (legalább nem dől el)!

szerk: a RAID dologgal végül is mi lett? Megmaradtak az adatok?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74442) Djuree válasza tibaimp (#74441) üzenetére


Djuree
félisten

megmaradtak! minden!
érdekes, pedig raid1-ben volt a jumper nem raid0-ban...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74443) naja válasza Djuree (#74442) üzenetére


naja
aktív tag

Hát, én ehhez annyira láma vagyok, és most kíváncsivá tettél. Milyen jumper, milyen külső raid meghajtóban? Visszaolvastam, de nem találom a típusát, bocs ha már írtad.

(#74444) Rick4 válasza naja (#74437) üzenetére


Rick4
félisten

Szia, persze, bár nekem úgy rémlik, erre a kérdésre már valahol válaszoltam. :D
A red plus: WD80EFZZ-68BTXN0
A purple: WD60PURZ-85ZUFY1

Én is sejtettem, hogy hangosabb lesz, de azt nem, hogy ennyivel, és érdekes, hogy idővel halkult, igaz azóta került rezgéscsillapító tappancs a nas alá, lett alsó beszívó venti porszűrővel, amik mind fogják a hangot. De a purple ennél a két kontér számú vinyót összehasonlítva egyértelműen halkabb.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74445) Djuree válasza naja (#74443) üzenetére


Djuree
félisten

bocsánat hülye vagyok!
raid0-ban volt csak elnéztem. :W
szal ezért maradt meg minden. :D

ez az, csak ez már az újabb verzió, de a régi is ugyanez csak dizájnkülönbség van.
ott a hátulján a jumper, 4 féle lehetőség van.
[link]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74446) tibaimp válasza Djuree (#74442) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor jó! :K

Majd írd meg, hogy hogy tetszik a Purple hangja!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74447) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Synology DS423+ -ba mit választanátok az alábbiak közül? Fontos a zajszint és a megbízhatóság, utána jön a sebesség és a többi...
12TB WD Red Plus WD120EFBX 256MB, 3év gari, AF;
14TB Seagate IronWolf Pro ST14000NE0008 256MB, 5év gari.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#74448) Lokii válasza tibaimp (#74441) üzenetére


Lokii
tag

Ez off és nem hdd vagy SSD , ill külső ház de:

Sima pc ház se rossz fektetve talán , mert VGA stb nem fog lógni , vagy nehezebb CPU hűtő nekem ROG STRIX rx560 saggelt , space engineersben vettem észre hogy ugrál az órajel, drottal kísérleteztem , elsőnek két helyen kötöttem ki aztán már csak a PCI-E kábelnel(hogy oldalfalat vissza tudjam rakni ha akarom, mert hűtő fémrudánál volt ez a kötés és felül mesh túl kicsi , ventilátor telepítő nyilás messze van szal oldallap lyuka jó max)szóval tök hasznos ebből a szempontból is hogy van , így oldallap mehet majd vissza nyilván új VGA kéne majd de nyár előtt újra pasztáztatom :B

Mondjuk nekem marad állítva mert fektetve több hely kell, meg alapvetően állásra van "dizájnolva" :)

[ Szerkesztve ]

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#74449) tibaimp válasza Lokii (#74448) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, a gond az, amit írtál az utolsó mondatban, az kb. a mai házak 95%-ra igaz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74450) Lokii válasza tibaimp (#74449) üzenetére


Lokii
tag

Igen régebben talán több volt ,mondjuk talán irodaiban főleg , azóta azok ilyen vékony tornyok lettek ahogy láttam , a fektetett sima/gamerből nem tudom mennyi volt aránylag, felső PSU is eltűnt de az érthető mondjuk engem nem zavart

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#74451) tibaimp válasza Lokii (#74450) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem még volt így kinéző konfigom (az se "ma" volt): [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74452) tibaimp válasza Seraph 16 (#74447) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A NAS ezeket támogatja? Mert ebben a TB méretben, már az összes HDD He töltetű, de 7200-as, ezek is. Más típus nem jöhet szóba? Például Toshiba MGxx, WD Purple PRO? Ezek is elég halkak már ebben a méretben és a Toshiba MGxx igen jó áron szokott lenni!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74453) Djuree válasza tibaimp (#74446) üzenetére


Djuree
félisten

:K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74454) Seraph 16 válasza tibaimp (#74452) üzenetére


Seraph 16
őstag

A WD Red plus-t igen, az Ironwolfnál nem pont ez a típusszám van, a Toshiba MG szériáját sajnos nem írják, a WD Purple pro széria megintcsak nincs feltüntetve. Akkor el is dőlt?
[link]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#74455) tibaimp válasza Seraph 16 (#74454) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egy telefont, vagy e-mail-t lehet megérne a hazai support felé! Vagy akkor WD Red Plus! Mondjuk az is a halk HDD-k közé tartozik, csak ekkora kapacitásban jóval drágább, mint például a Toshiba MGxx.
Illetve itt van pár itteni tapasztalat: Red Plus: [link] , Toshiba MG: [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74456) Rick4 válasza tibaimp (#74452) üzenetére


Rick4
félisten

Furcsa ez a vinyóghangon rugózás, ekkora méretben nem annyira otthoni felhasználóknak készülnek a vinyók, sok más olyan paraméter van, ami döntő szempont kell legyen, és a vinyóhang a vételben elvileg semmilyen szerepet se játszhatna, ha a vinyó a megfelelő eszközbe lenne beszerelve, és az eszköz a megfelelő helyre, emberi fülektől, hálószobától jó távol lenne elhelyezve.

Sokkal inkább döntenék egy gyors, stabil, olcsóbb vinyó mellett, ha hangosabb is, mint egy lassú, halk, és drágább mellett.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74457) tibaimp válasza Rick4 (#74456) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezt megint embere válogatja, kinek mi! Illetve nem teljesen értek egyet. Nekem nincs NAS-on, a gépben van a 16TB-os Toshiba és volt a sok HDD korábban, amiket szép lassan SSD-re cseréltem, és így már csak 2 darab HDD van a gépben, és igen is fontos az, hogy maga a gép se legyen hangos, aminek része a HDD is.
Itt inkább az a gond szerintem, hogy sokan összekeverik a HDD hangját az általa keltett rezonancia okozta hanggal, ami simán csak vagy rossz beszerelés, vagy rossz ház eredménye.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74458) Seraph 16 válasza tibaimp (#74455) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi szépen a segítséget, utánanézek!

#74456 Rick4
Sajnos amiket a "ha" után írtál, nem kivitelezhetőek. Egy egyébként csendes nappilaban tudom elhelyezni, a laptopnak gyakorlatilag nincs hangja, így egyáltalán nem mindegy a zajszint. Azon is gondolkodom, hogy inkább a hálóba szerelem be, és éjszakára kikapcsolom, így legalább napközben nem hallom. A NAS-nak 2x1Gbps lan csatlakozása van, így szerintem nem a HDD lesz sebességben a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#74459) Rick4 válasza tibaimp (#74457) üzenetére


Rick4
félisten

Az asztali gépes dolognak ehhez nincs köze, az nyilván más tészta, de a legutóbbi kérdező is nasba akart vásárolni, az előtte lévő is, és ezen megy a rugózás.

Alapból gond, hogy a gyártók is különcként kezelik azt, aki esetleg csillapítaná a vinyózajt, webshopokban sincsenek szem előtt a zajcsillapító elemek, de még egy porszűrő készlet is ritka, ellenben 50 féle villogó ventit, csövet,szalagot lehet mindenhol kapni. :D
Szóval valamiért nyűg tartani ilyen eszközöket, nyűg a kompatibilitás, nem akar velük senki se igazán foglalkozni, holott 2024-ben már alapból lehetne egy 10mm-rel nagyobb vinyókeret mindenben, amiben alapértelmezetten négy gumibogyóra fügeszted fel a vinyót, nem direktben csavarozol.
Nekem is hetekig tartott, mire megtaláltam a tökéletes megoldást, a dolgok egy része 3D nyomtatott, a másik részének köze sincs a pc iparhoz, aztán mégis megoldottam velük, hogy eltüntessem a kis szerverem házáról a rezonanciát, pedig az nem mellettem működik, mégis zavart, hogy rezonál.

Seraph 16: Van egy csomó jó eszköz, ami nem zajos, de egyetlen gyártó sincs felkészülve a technikailag rossz elhelyezésre, érthető, hogy neked, meg sok más embernek nincs külön dedfikált szerverszobája, utólag nehéz a kamrába- wc-be lankábelt vezetni, nyilván éthető, hogy emiatt nem vésel újra mindent. Én azért még egy powerline, vagy két routerből álló vezeték nélküli mesh hálóval próbálkoznék, kamra, wc a legkisebb lakásban is van, 230V aljzat biztosan van bennük, egy fej fölötti polc nem nagy költség, ha ez az én problémám lenne, én addig mennék, amíg ezt meg nem tudom oldani, én se csípem, ha a fülem mellett zörög valami.
De sajnos korlátoknak ütközik az ember, mikor egy ilyen hiányosságot akar helyrerakni, nem alakult ki egyszerűen az a vonal, hogy némán dolgozzanak az ilyen eszközök.
Jaja, egy ilyen vinyó simán ír- olvas 170MB/s fölött, szóval valóban nem ezen fog múlni.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74460) tibaimp válasza Rick4 (#74459) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja, hogy NAS-ban értendő hang problémára írtad. Igen, az más tészta valóban.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74461) Seraph 16 válasza Rick4 (#74459) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi, ezt a mesh routeres megoldást megnézem! Egyébként nevetni fogsz, a wc-ben nincs konnektor, csak ha tetetünk be egyet, és kamra sincs, viszont a konyhabútorba lehet, hogy el lehetne így dugni, és csak messzebb lenne, illetve fojtana le a zajból. Sajnos jelenleg nem olyan egyszerű ez...

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#74462) Lokii


Lokii
tag

X/N300 sima illetve pro között mi a különbség? Persze utána nézek , csak a személyes tapasztalat vagy ismerőstöl Info azért az más . Kanadai embernek 8 TBos X300 Gamingre Pl Tökjó, rokonának 4 tbos is elvileg. Hazai tapasztalatot meg én tudok majd adni ha megveszem valamelyiker

Seagate elnevezéseket és számokat át tanulmányozom majd , mert WD és Toshiba nem ködös már , csak ugye black nem éri meg , míg P300 cmr 3 TB 29-31, x300 4 TB 128 MB cache 39-44 és 256 pufferes n300 48-52 szóval mondhatni "arányos". Pl Gaming , programok , kép tárolás felhasználás.Míg black aranyárban van. Kíváncsi vagyok Seagatenel ezek hogy vannak :F

És ja van a használt piac csak drágulás miatt érdemes újat venni talán mert használt piacon talán kevésbé lehet majd érezni ennek a hatását,bár Seagate , és WD is azonnal emelt :C

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#74463) Rick4 válasza Seraph 16 (#74461) üzenetére


Rick4
félisten

De lámpa van, kívül lámpakapcsoló is van, és onnan már van 230V is, az oda behúzott plusz szállal már felvittél a lámpa mellé egy konnektort, és kapcsolható lesz ismét a lámpa, csináltunk már ilyet, nem nagy ügy, paneleknél kiemelt konnektorok vannak, olcsó, 1000-1200 forintos ársávban, könnyen beszerezhető dolog, és ezeket utólag, a festés megsértése nélkül könnyű bekötni, plusz egy praktikeres lebegő polc, amire felfér még 20 tekercs wc papír, pár ezres, mondjuk 5K.
Eléred kézzel, de sosincs útban, a csukott ajtó miatt nem hallasz belőle semmit, az a légköbméter, plusz a napi 8x-i kinyitás pont elég légcsere lesz, két router helyett egyszerűbb és olcsóbb egy powerline adapter páros, ami 15K, a kapccsolóval, polccal együtt is megáll 25-ből.
Messze ez a legolcsóbb meogldás. De természetesen csak egy ötlet, én így csinálnám.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74464) Seraph 16 válasza Rick4 (#74463) üzenetére


Seraph 16
őstag

Jól hangzik. Ez a Power line adapter nem viszi át a jelet a szomszédhoz?

Akkor csak utánamegyek ennek a Toshiba MG szériának, mert elsőre szimpatikus. 20TB-ssel nagyon sokáig meg leszek, azt gondolom, és az már tényleg nem sokkal drágább a 12TB-s WD RED Plus-nál.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#74465) Rick4 válasza Seraph 16 (#74464) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, ez nem wifis cucc, az elmondásod alapján lakásod van, ahol a wifi egész biztosan nagyon telített, így két router között vezeték nélküli kapcsaolaton se fog olyan sebességgel menni az adat, ami elvárható, ezért jobb powerline, ráadásul a powerline a két routerhet képest fele áron megvan. Ez két kis konnektorba dugható éjjeli iránylámpa szerű- méretű cucc, beugod őket a konnektorba, egyikbe bedugod a router/ telekomos- digis- vodás eszköz oldali lan kábelt, azonos hálózaton bedugod a másikat is a konnektorba, ott is bedugod a lan kábelt, bedugod a másik végét a nasba, és vezetékes kapcsolatot csinál a kettő között a falban lévő villanyvezeték segítségével.
Pl ez ennyiért jó, 1Gbit sebességet ígér. [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74466) tibaimp válasza Seraph 16 (#74464) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mindenképp megér egy kis utánajárást, mert a WD ebben a TB tartományban nagyon drága!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74467) Rick4 válasza tibaimp (#74466) üzenetére


Rick4
félisten

Találtam egy ilyen adatbázist, nem tűnik rossznak, ezek szerint legalább azt nem kell kutatni, smr-be sikerül-e nyúlni vagy sikerül cmr-t venni, mert ez mint cmr.
[link]

pl a MG08ACA16TE 112 ezer újonnan, miközben egy red pro ugyancsak 16TB méretben 157 ezer, és ugyanúgy 2.5 millió óra, 550TB/év, 5 év garit adnak rá.
[link]

Mondjuk néztem az árakat, ipon szokás szerint egy vicc, a toshiba 130K 1 év garival, firstshopnál meg ugyanaz 1400 forinttal drágább, de 60 hónapot írnak rá...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74468) tibaimp válasza Rick4 (#74467) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van! Az Enterprise kategóriában, kifejezetten a nagyobb TB tartományban, igen jó áron van a Toshiba MGxx és a Seagate EXOS, és semmivel nem tud kevesebbet, mint a hasonló WD, ahogy írod is!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74469) Rick4 válasza tibaimp (#74468) üzenetére


Rick4
félisten

Sőt, most nézem, 16TB 3.5" vinyók árazása elég érdekes, talán így öszeszedettebb

Seagate 111K ugyanúgy 2.5M óra [link]
Toshiba 131K 2.5M óra/ 550TB/év [link]
WD red pro 157K 2.5M óra/ 550TB/év

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74470) tibaimp válasza Rick4 (#74469) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Annyi, hogy az EXOS-t hangos(abbnak) tartják itt [link] , [link] , és mivel Seraph 16-nál is fontos volt a zajszint, így azt nem ajánlottam.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#74471) Rick4 válasza tibaimp (#74470) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig azért a 20K különbségért pont meg tudja finanszírozni a powerline cuccokat, és a wc konnektorosítást, így csak 5K-t kell beletennie egy lebegő polcba, és messzel, csukot ajtó mögött lesz a fülétől éjjel a nas, azaz egy huszárvágással minden probléma megoldva, pláne hogy van, akit még egy toshiba hangja is zavarhat, ezt nem tudjuk, így lehet azzal se lenne előrébb.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.