Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) Habugi


Habugi
addikt

(#46493) zolee0307, (#46498) proci985

Köszönöm ! :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46502) bluyoo válasza Lacielvtárs (#46500) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Esetleg a BitFenix Ghost?
BitFenix Ghost review
Nekem bevált, hangszigetelt ház és a gyári szélkavarói is halkak. Nálam is SWiF2-k vannak pluszban. Egy 1201 hátul és egy 120P a CPU hűtőn. Már vannak vagy 4 évesek és még mindig halkan teszik a dolgukat.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46503) Lacielvtárs válasza bluyoo (#46502) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az ok hogy hangszigeteltek, de nem tudom az altalad linkelt hazba rakni a corsair h100-at, vagy tevedek? De pofas haz, meg kell hagyni :-)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46504) bluyoo válasza Lacielvtárs (#46503) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen tévedsz! :DDD Bár én nem vízhűtéssel használom ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46505) Lacielvtárs válasza bluyoo (#46504) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jogos, on nyert, tabletrol nyomulok, nem tudok guglizni, koszi linkeket :-) es hol, mennyiert kaphato az ilyen house?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46506) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#46505) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

és esetleg a hdd keretek mennyire "rezgéscsillapítósak"?

szerk: most látom mennyi és hol kapható :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46507) bluyoo válasza Lacielvtárs (#46506) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A linkelt tesztekben láthatod hogy szilikongyűrűs csillapítása van a kereteknek.
A felső fiókban meg két szivacsszerű csík van ragasztva. Nekem egy WD Red van benne nem igazán hallom (bár ez a Red-nek is köszönhető).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46508) Lacielvtárs válasza bluyoo (#46507) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

aham, értelekt titeket...
no most már gépen vagyok, és látom, köszönöm
de ez nagyon rendben levő ház, úgy gondolom
no és megfizethető :R
hát eddig hajlok rá hogy ilyen legyen...
tetszik hogy ilyen "egyszerű", letisztult a design...
köszönöm mindkettőtök ötletét véleményét :)
:R :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46509) GeneraL_XTX válasza Lacielvtárs (#46508) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Van még esetleg a Corsair 330 szériából is hangszigetelt példány 330R néven.

(#46510) Lacielvtárs válasza GeneraL_XTX (#46509) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez is tetszetős darab :R
de ezek a hangszigeteltek jól néznek ki és végül is jó lenne hasonló vagy akár ez is, bár az előző amit kiveséztünk, az jobban tetszik, már mint kinézetre :)
amúgy nektek mi a véleményetek a vízhűtésről?
jelen esetben egy ilyen általam tervezett corsair h100i-ről?
halkabb lehet és "jobb" mint egy atom nehéz léghűtő?
még sem húzza el az alaplapot, gondolom én :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46511) bluyoo válasza Lacielvtárs (#46510) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Személy szerint inkább vennék egy komolyabb léghűtést. A 30K-s keretből meg akármelyiket megveszed.
Az Alpenföhn K2 -től a be quiet! Dark Rock Pro 3 -mon át a Noctua NH-D15 -ig .....
Milyen CPU hűtőt vegyek?
Egyáltalán milyen vas lesz? :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46512) Burt1793 válasza Lacielvtárs (#46510) üzenetére


Burt1793
veterán

Én csak a legerősebb proci+vga-k (min 2. :D) kombóra raknék vízhűtést. Nekem egy i7-esem és egy asus 280x-es vga-m van, ezekre soha nem raknék. Sokkal olcsóbban kijössz léghűtéssel (ha még nincs meg a vízhűtés) és alapjában véve csendesebb is. Ha nem vagy nagy gémer, aki erős cpu-val, vgakkal nyomatja napi 10 órákat, akkor szerintem felesleges a vízhűtés (persze csak ha még nincs meg az eszköz). Egy ashura (12-13 ezer forintos cpu léghűtő) simán elbánik az i7 2600k-mal 4-4,5 ghz-en még ebben a szigetelt gyengébben hűtő házban is. Ennél nem nagyon kell több, ha meg igen, akkor új cpu és nagyobb borda rá...

(#46513) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Üdv!
Fractal arc midi r2 valaki tapasztalat,vélemény!?

(#46514) smiti válasza Hardver Arc (#46513) üzenetére


smiti
addikt

Én elégedett használója vagyok, tágas, jó management van benne, óriási nagy CPU hűtő is kényelmesen elfér , szerintem a legnagyobb vga is belefér simán.
Nálam ilyen a beltér:

(#46515) Burt1793 válasza smiti (#46514) üzenetére


Burt1793
veterán

Dettó ugyanazokból az elemekből épül fel, mint az r4. :) Persze ez normális.
Szép az ashurád. :B

Én beraktam hátra az ssd-t, mindig 30 fokos, tökéletes az a hátsó tároló (főleg, ha előre nem fér).

[ Szerkesztve ]

(#46516) Hardver Arc válasza smiti (#46514) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jól nézz ki.. De a tied nem micro atx lap!?
Mert én azt hittem ez direkt csak mikro atx lapoknak van ez a házikó.

[ Szerkesztve ]

(#46517) bluyoo válasza Hardver Arc (#46516) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De te a ARC Midi R2 -t kérdezted nem az ARC Mini R2 -t ami tényleg mITX, mATX-es. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46518) Hardver Arc válasza bluyoo (#46517) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jah vágom azt hittem csak midi van... De akkor igen mini kéne nekem..

(#46519) Lacielvtárs válasza bluyoo (#46511) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

a jelenlegi cuccaimhoz képes így fog alakulni a változás...
félkövérrel szedem a változást
Alaplap (Asus M5A99FX R2.0); CéPéU (AMD FX-8350); RAM (32 GB Kingston HyperX Beast KIT); GéPéU (Sapphire R9 270X Dual-X OC 2GB); CéPéU kúler (Freezer Xtreme Rev. 2); Kuckó (THERMALTAKE V3 Black); eSeSDé (Samsung EVO 840 120 GB); HáDéDéK (2,5 TB WD EZEX); TÁP (Chieftec CTG-750 moduláris); Asus XonaR (DS)

az áthúzott helyére jönne a vizes cucc
a jelenlegi kuckó cserélődne valami általatok ajánlottra...
de már alakul a döntés :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46520) Lacielvtárs válasza Burt1793 (#46512) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

még nincs meg a vizes cucc, ezek csak a közeljövőben terveim :)
igazából a vízben az tetszik hogy ki biorom hozni a legnagyobb hő forrás a gép ház belsejéből...
de elgondolkodtató amit mondasz te is...
viszont reménykedem benne hogy ez a corsair legalább akkor eredményt hoz mint a jelenlegi kúlerem :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46521) bluyoo válasza Lacielvtárs (#46519) üzenetére


bluyoo
nagyúr

AMD FX-8150-et FX-8350-re? Ha már fejlesztesz akkor már miért nem I5? :)
És a "vizes cucc" máris feleslegessé válik .....

Bazinga!

(#46522) Lacielvtárs válasza bluyoo (#46521) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ha vennék Intelt, akkor már valami atom ütős i7-ben gondolkodnék :)
jah, és törzsgyökeres AMD párti vagyok, lehet sajnos, de nekem még nem okoztak csalódást :R

szerk: és elvileg a két proci között van 5-20 % javulás...
tesztekben olvastam :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46523) #98593280 válasza Lacielvtárs (#46519) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mihez kell 32 Gb Ram?

(#46524) smiti válasza Hardver Arc (#46518) üzenetére


smiti
addikt

Volt az is nálam, igaz nem az R2 hanem a sima Arc Mini:

Szerintem a legjobb házam volt. Ráadásul ShellKretor toplistáján is az előkelő 20. helyet foglalja el. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46525) Lacielvtárs válasza #98593280 (#46523) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ramdisc-hez...
photoshop, és webdesign készítés...
párom fotós, és gyilokja retusálás közben a gépet :C
igaz elég lenne az ssd is, de a ram disk, örök élet meg egy nap, legalább is remélem ;]
már most is ramdisc-et használom, amihez a nagy felbontás miatt néha kevés a 8 giga ramdisc....
(photoshop munkafile)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46526) Hardver Arc válasza smiti (#46524) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Igen hasonlít az r2 minire.. De mindenképp jövőhónapba beújítok rá! Jól nézz ki :D
Most sajnos a monitorra meg még 4giga ramra kell költenem ha jön a fizu..

(#46527) bluyoo válasza Lacielvtárs (#46522) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Maradjunk a 10%-nál. AMD FX-8150 vs FX-8350
És attól hogy nem I7, attól még az I5 mára jobb CPU mint az FX-ek!
Egy I5-4590 egy jobb lappal és máris fejeltebb géped lehet.
Nem egy fotós ismerősöm használ I5-ös vasat ... ráadásul még 3.generációs szorzózárasok, gyári hűtővel.
"de nekem még nem okoztak csalódást" Csalódást a csajok szoktak okozni! :DDD De hát ha neked egy több éves cucc kell, felesleges tízezreket a hűtésre költve ..... :R

(#46528) Lacielvtars
:DDD
Az Intel most dobta piacra a I5-4590-et, és alájuk jöttek az új 9-es szériás lapok (míg a kinézett több mint két éves).
Pl. az Asus H97-PRO hogy márkánál maradjak. M.2 foglalat és SATA Express porttal, .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46528) Lacielvtárs válasza bluyoo (#46527) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nah jóó, a csajokat illetően igazad van, maximálisan... ;]
a többinek meg utána járok/olvasok :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46529) Habugi válasza bluyoo (#46527) üzenetére


Habugi
addikt

Nos, a dolog ott kezdődik, hogy amennyiben valaki nem vágyik extrém tunningra és megelégszik bő 5ghz-el, "felesleges" 8350est venni, a 8320asok többsége ugyan azt tudja, csak sok esetben adott órajelhez kevesebb fesszel.

Ez az i5 vs FX dolog pedig nem a topic témája. Egy 8320as 33-34k-ért vehető újonnan, míg egy jobb i5ös, ne adj isten K-s alulról súrolja a 60at. Abba bele sem érdemes menni akárkivel, hogy 4.4-4.5ghz-en vagy fölötte (FX esetén) az i5-ök már sehol nincsenek, i7 az összehasonlítási alap pláne azoknak akik napi szinten ülnek i7 elött is melóban/havernál, utána pedig otthon FX elött.

Komolyabb VGA mellé (290/290x v. 780/Ti esetleg dual gpu/sli/crossfire) el lehet mondani, hogy még egy húzott FX sem hajtja ki rendesen, és ajánlott egy i5/i7.
Játékra ezen a kihajtja/nem hajtja ki a top 120+220k-s VGA-t dolgon kivül semmit nem lehet felsorakoztatni az intel javára, persze intel fan kényszerképzetek azok vannak, de a valóságon nem változtatnak. :N

Ha valaki megtisztel azzal, hogy megosztja veled ő márpedig régóta AMD párti, bőven elégedett velük, megkímélhetnéd attól, hogy másodjára is ráborítod ugyan azt a salátát, ami kb 20ból 18topicban megtalálható.
Ha másért nem, hát azért, mert ha ennek ellenére sem váltott még intelre nem te leszel az aki meggyőzi arról, hogy jobban járna kétszeres áron azonos vagy kicsit kevesebb teljesítménnyel pl. egy i5 esetében.

No offense! Tengermély tisztelet! :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46530) anytime válasza Burt1793 (#46496) üzenetére


anytime
őstag

Latom, megtort SK ;]

(#46531) anytime válasza Habugi (#46529) üzenetére


anytime
őstag

Bluyoo!
Finoman, de elkuldtek :)
Atyam, meguntak a teritest :D
En csak a veredet szivom!!! :R

(#46532) b1sti válasza Milka 78 (#46473) üzenetére


b1sti
senior tag

Szia!

Köszönöm szépen, de már egy másik topikban kaptam választ a kérdésemre! Amúgy két külön gép lesz ilyen házban összerakva! Az egyik egy i5-4570, R9270X, hyper 212 hűtős stb.... inkább játékra használt gép lesz majd az egyik, a másik pedig egy g3220, R7260X-el semmi extra, azon is lesz játék, de természetesen nem a legjobbak, legjobb grafikával... nem mintha a másikon kivitelezhető lenne, de tény, hogy erősebb a másik! De azért még egyszer köszi a választ!

(#46533) Burt1793 válasza Habugi (#46529) üzenetére


Burt1793
veterán

Aki ezt nem akarja elolvasni, annak lerövidítem. Mindenki maradjon a sajátjánál, én mindig is Intelt használtam és örömmel látom, hogy egy játékban se kell az i7-es miatt aggódni, a 280x sokkal hamarabb elfogy.
Mindegy, sok gépet összeraktam, sose rakok beléjük amd procit (már vga-ból se szeretem, de itt is az van, hogy sokkal olcsóbb, mint az nvidia, így én is bedőltem... :D), de találkoztam már olyan amd fannal, aki képes volt az általam összeállított megrendelést önfejűen módosítani az utolsó pillanatban, így rendelt egy amd-s procit az inteles laphoz. ;]

(#46530) anytime: Meg, b****a meg. ;]

[ Szerkesztve ]

(#46534) Habugi válasza Burt1793 (#46533) üzenetére


Habugi
addikt

Egyetértek!
Egy érem két oldala, magam is elég sűrűn rakok össze költséghatékony játékra szánt configokat, az utóbbi két évben egyikbe sem került se intel cpu, se nvidia kártya. A legnagyobb különbség az érem két oldala között mégis az, hogy a magamfajták (szín amd) valami rejtélyes okból nem próbálnak állandóan önigazolást keresni a döntésük okán és nem f*snak tele minden topicot, mint pl. ezen a fórumon azzal, hogy bizonygassák milyen jó az ami nekik van. Ugyan akkor az érem másik oldala finoman szólva is kényszeres ebből a szempontból.
(Tisztelet annak a kevéske kivételnek! :R )

Megérteni sosem fogom, pár karnyi kezdő pszichológus biztos sikeres diplomamunkát tudna írni belőle, nade off az offnak! :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46535) AxBattler


AxBattler
félisten

Az 1300-as, és 1500-as mellett lesz még a Fractal Core szériájának alacsonyabb árfekvésű, kis méretű mATX háza: CORE 1100.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46536) tranceplanet válasza AxBattler (#46535) üzenetére


tranceplanet
addikt

Úgy látom nem tanultak az 1000 hibáiból, lenne mit javítani rajta. :(

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#46537) AxBattler válasza tranceplanet (#46536) üzenetére


AxBattler
félisten

Annak külön meg kell fizetni az árát az 1300-asban, 1500-asban. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46538) Lacielvtárs válasza Habugi (#46529) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszönöm a te véleményed is :R
valami hasonlóra jutottam én is az olvasgatásaim során :R

most már csak az a kérdésem - de ez is megválasztódni látszik - hogy milyen házba is rakjam a motyóm majd :C

nem akartam Intel Vs Amd vitaestet generálni... :
tény hogy az Intel jobbnak mondható, tesztekben, de nem vagyok abban biztos hogy az a felárért amit az Intel képvisel, megéri az a mennyiségű teljesítmény (ár/teljesítmény arányra gondolok) C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46539) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!

Régebben kérdeztem ezt:
"Mire kell figyelni új ház vásárlásakor? Elsődleges szempont a halk működés (zaj csillapítás) és jó minőségű anyaghasználat.
A gép teljesítménye nem lesz nagy, i3-as proci gyári hűtővel és valami halk Seasonic táp, SSD-vel. VGA később.
Letisztult design kell, nem olyan robot kinézet. Fekete pl. és nem kell sok (kék) fény sem. De azért modern legyen. 40 év körüli fickónak és családjának kell.
Milyet ajánlotok? Milyen márkák körül nézegessek?
(eddig Chieftec-eket és Cooler Master-eket néztünk)"

De most lett aktuális...
Akkor a Cooler Master Silencio 450-t ajánlottátok. Mert pl. hangszigetelt...
De úgy látom nem nagyon lehet kapni, ott ahol venném. A nagykerben ahonnan hozná a bolt, nincs.
Az Aerocool V3X Black Edition-t ajánlották, de a képen valami piros venti van, az meg nem kellene. A bekapcsoló gomb meg az USB középre vagy alulra kellene, nem fel.
Ajánljatok légyszi valamit...

(#46540) tranceplanet válasza Soma01 (#46539) üzenetére


tranceplanet
addikt

Egyik ház sem ajánlott! A hangszigetelt házak általában rosszul hűtenek, amelyik meg jól, annak meg is kérik az árát. Egy ilyen gép nem fog nagy hőt termelni, a zaj sem lesz nagy emiatt, minőségi ventis komponensekkel minimálisra lehet a zajt csökkenteni, jó lesz neked egy jól szellőző házikó:
-Fractal Design Core 3000
-Fractal Design Arc mini
-Zalman Z9 (esetleg Plus)
-Corsair Carbide 200R (ez már kicsit gyengébb hűtésben a többinél)
-Corsair Carbide 300R

mATX háznál természetesen csak mATX lap szerelhető be, erre figyelj majd!

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#46541) bluyoo válasza Habugi (#46529) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szinte semmi értelmét nem látom a mostani több éves Asus M5A97 R2.0 / AMD FX-8150 -et leváltani az ugyancsak több éves Asus M5A99FX PRO R2.0 AMD FX-8350 -re .... Mondhatni csöbörből, vödörbe!
Mindenesetre nekem aztán mindegy milyen zászlót lengettek, és hogy mi mellett marad, egyiktől sem leszek sem több sem kevesebb. Csak fel mertem vetni és indokolni egy másik utat. Azt hiszem nem tettem ezt erőszakosan hogy egyáltalán indokolt legyen a monológod. Mély tisztelettel! :R
De mára egy szorzózáras I5 is szinte mindenre elég, nem kell tuninggal kezdeni a napot meg alulfeszeléssel, 30K-s CPU hűtővel ....
Ezért is mertem "régóta AMD pártinak" is felvetni (Nem akartalak titeket megsérteni ezzel! Szóval bocsánart, nem tudtam ...) a pár napja kijött modern deszkát, és egy egy ugyancsak pár napja megjelent CPU-t ugyan annyiért, mínusz a 30K-s hűtő (mert ugye az már felesleges lenne az I5-re).
De hogyha a FX-8150-nek és egy 30K-s vizes rendszernek több értelme van, akkor én kérek elnézést!
Hozzáteszem ha nem szánsz időt erre a kis monológra amit megírtál, akkor nem is lett volna újra egy vita generálva (ráadásul off-ba ugye) , hanem le lett volna azzal zárva hogy "a többinek meg utána járok/olvasok", és maradtatok volna csendben hithű AMD-s lovagok. ;)
Szerintem maradjunk ennyiben! :R

(#46531) anytime
Hát igen néha vérszemet kapnak ... de előbb utóbb úgy is Intel CPU-t vesznek! Vagy egy négymagos APU-t! ;]
Te megúsztad mert a méret miatt nem játszott az FX! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46542) #98593280 válasza GeneraL_XTX (#46499) üzenetére


#98593280
törölt tag

A több darab plusz ventivel együtt már nem olcsóbb.
Ráadásul a több plusz ventivel sem éri utol a gyári Nanoxia hűtés teljesítményét.

(#46543) Kristof9094 válasza bluyoo (#46541) üzenetére


Kristof9094
senior tag

+1 ! :)

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#46544) Soma01 válasza tranceplanet (#46540) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

10.000 Ft körül valami kb. a Aerocool V3X árában? CoolerMaster-ek közül esetleg?

(#46545) #98593280 válasza Soma01 (#46544) üzenetére


#98593280
törölt tag

szart szarra?:)

(#46546) Burt1793 válasza bluyoo (#46541) üzenetére


Burt1793
veterán

Arról nem beszélve, hogy a vizes cuccot figyelni kell, több karbantartást igényel, ha tönkremegy valami, akkor drágább megcsinálni és az egész pack többet fogyaszt. Dehát egy AMD-re egy kis húzáshoz is vízhűtés kell. ;]

(#46547) patomi válasza Burt1793 (#46546) üzenetére


patomi
őstag

H100i-ről volt szó, kompakt víz.. mi a csudát akarsz azon karban tartani. Az amdintel vita gerjesztést meg szerintem nem kéne erőltetni, már mindenki érti,hogy inteles vagy köszönjük.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#46548) bluyoo válasza Kristof9094 (#46543) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:)

(#46546) Burt1793
(#46547) patomi
Megvan az Intelnek, és az AMD-nek is a saját előnye. Mint ahogy a vízhűtésnek, és a léghűtésnek is megvan. Ugyan úgy, mint a hangszigetelt házaknak és az inkább a szellőzést az előtérbe helyező házaknak is ...
Szerintem ne harapdáljuk tovább egymás torkát! :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46549) RVR400


RVR400
veterán

Egy kis segítséget kérnék.

Van egy Zalman Z9 Plus házam. Ehhez keresnék én felső USB3-as panelt. A gyárija USB2-es, és az egyik aljzat már nem is jó, így szeretném kicserélni. Próbáltam keresni, de nem igazán találtam. Esetleg valaki találkozott már ilyennel valahol, vagy tudja honnan tudnám beszerezni?

Köszi!

(#46550) tranceplanet válasza RVR400 (#46549) üzenetére


tranceplanet
addikt

A gyárit már csak házi moddinggal tudod szerintem megjavítani/kicserélni USB3-ra.
Pl. ~4K-ért beszerezhető

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.