Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8018) IRON STORM válasza maestro87 (#8016) üzenetére


IRON STORM
őstag

Alapvető fogalmakat keversz.
Még mindig a DL lemez írásnál tartunk tehát. Megírod a lemezt, most már látom hogy olyan lemezt használsz ami nem ajánlott. Ritek médiakód kilőve, semmire sem jó. Megvan tehát miért nem játssza le az asztalid. Verbatim ( MKM) ill Ricoh ajánlott. Elhiszem hogy 10 perce regeltél még csak, éppen ezért kellene többet olvasnod( vissza is).
DVD-ROM bitsetting. Jelentősége a régebbi asztaliknál van amelyek nem támogatták a +R lemezeket. Itt jól jött(jön) a booktype, az azonosító olyan mintha gyári lemezt raktál volna be.
A Neroban amit látsz táblázat: DVD-ROM lemezt nem tudsz megírni ( fizikailag). Itt jön amit fent írtam +R lemezt tudsz "álcázni DVD-ROM lemeznek. A gyári lemezeket préselik, nem pedig írják.
A támogatott írási sebességeknél irányadó az íródban levő firmware. Ha a firmware csak 2.4x sebességet támogat, akkor fejed tetejére állhatsz akkor sem tudod gyorsabban megírni.

A kétrétegű lemezekből valóban a +R DL ajánlott, azonmban az egyrétegű lemezből nyugodtan vehetsz -R médiát is.

A vitatkozást arra értettem, hogy leírok valamit ami tény, tehát nem én találtam ki, és mégis állítod az ellenkezőjét.

Csak a TDi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.