Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#62151) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

Egy ilyen proci vételét tervezem: AMD FX-6300 3.5GHz AM3
Az lenne a kérdés h ennek elég-e a gyári hűtő (már ha adnak mellé) vagy érdemes venni és ha igen akkor milyet? (húzva nem nagyon lesz ha kell mellé akkor fő szempont a tartósság és a hangtalan működés)

A válaszokat és a segítséget előre is nagyon köszönöm!

(#62152) pr1mzejEE válasza tankraid (#62151) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Nekem is ilyenem van. A gyári hűtő nevetséges, vegyél rá egy normálisat. Ami nekem van az pl teljesen egy alap hűtő, terhelés nélkül nem sok hangja van, de terheléssel sem vészes.(CoolerMaster Hyper TX3 EVO - tuningra nem alkalmas)

[ Szerkesztve ]

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#62153) Archeres


Archeres
tag

Sziasztok!
Intel Core i5 4590-re milyen hűtőt ajánlanátok 10 000 Ft-i és 160 mm-ig?
Freezer i30-at néztem de az sajnos 161mm és nem tudom, hogy a FD Core 3000 házba beférne-e mert az elvileg csak 160mm-ig támogat. Az oldallapot meg nem szeretném ha kicsit is meghajlítaná vagy ráfeszülne.

(#62154) tankraid válasza pr1mzejEE (#62152) üzenetére


tankraid
aktív tag

Oks. Köszi. Valaki tud még alternatívát jöhet mert ezt még le kell mérnem és hátha nem fér be.

(#62155) Potzee válasza tankraid (#62151) üzenetére


Potzee
addikt

Ház? (a rendelkezésre álló hely miatt)
Anyagi keret?
Ramok? (magas hűtőbordás, normál, low profile)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62156) Potzee válasza Archeres (#62153) üzenetére


Potzee
addikt

Scythe Kotetsu, Alpenföhn Matterhorn Pure, Alpenföhn Brocken ECO

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62157) tankraid válasza Potzee (#62155) üzenetére


tankraid
aktív tag

Nexus thrio 310 (midi)
10-15e de az már nagyon a teteje
Két db corrsair
XMS3 DDR-3 8GB/1600 KIT hasonló méretűek mint ez.

(#62158) Potzee válasza tankraid (#62157) üzenetére


Potzee
addikt

92 mm-es ventis toronyhűtők vagy topflow coolerek jöhetnek szóba.
EKL Cold Tower, Coolermaster TX3, Alpenföhn Sella, Xigmatek Loki II., Raijintek Aidos
Pontos mérések után...ha már tudjuk, hogy pontosan mennyi a rendelkezésre álló hely...esetleg befér a Deepcool Gammaxx S40, Thermalright True Spirit 120M is a 120mm-es ventisek közül.
Topflow coolerek közül Scythe Grand Kama Cross Rev.2., be quiet! Shadow Rock Topflow SR1

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62159) tankraid válasza Potzee (#62158) üzenetére


tankraid
aktív tag

Wow! Köszönöm, szemezgetek.

(#62160) tankraid válasza Potzee (#62158) üzenetére


tankraid
aktív tag

Háááát átmérőben 12cm ha a hűtő középpontja egybe esik a proci középpontjával, tehát a porci közepétől (átlóinak keresztmetszetétől) minden irányba egy vastag 6cm
magasságra pedig úgyszintén egy bő 12cm

Így le tudod nekem szűkíteni a kört?

(#62161) Potzee válasza tankraid (#62160) üzenetére


Potzee
addikt

Nem.
A proci tetejétől mérd meg a távolságot a ház oldallapjáig! Ez lesz a CPU cooler max.magassága

Hoppá! Mit találtam!
Ebben a cikkben egy Coolermaster Z600 foglal helyet a Nexus Thrio 310-ben, ami 160 mm magas.
Tehát ilyen magasságú cooler fér be.
Akkor szóba jöhet még a korábban említetteken kívül Raijintek Themis, Coolermaster Hyper 212, Hyper T4, Scythe Kotetsu, Alpenföhn Mattterhorn, Alpenföhn Brocken ECO/ Brocken 2...és még amit a többiek ajánlanak.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62162) Shade45


Shade45
senior tag

Üdv!

Egy CPU hűtő ajánlást szeretnék kapni ehhez a konfighoz, esetleg házat is, ha van javaslatotok (amiben elfér a hűtő, és a memória magassága sem akadály):

CPU: A8 5600K
Alaplap: Asrock FM2A55M-DGS
Táp: FSP400-60PN
Ram: 1600 MHz Kingston KHX1600C9D3B1K2/4GX

Procihűtővel együtt szeretnék kijönni 15 ezerből kb.

Előre is köszönöm!

(#62163) Archeres


Archeres
tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#62164) do3om válasza Shade45 (#62162) üzenetére


do3om
addikt

Ház+hűtő legyen 15ezer?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#62165) Shade45 válasza do3om (#62164) üzenetére


Shade45
senior tag

Igen!

1-2 ezerrel kitudom tolni a keretet.

[ Szerkesztve ]

(#62166) fmx


fmx
tag

Sziasztok!
Mi a vélemény/tapasztalat a Corsair Hxx féle hűtésekről? FX8350-et kellene hűteni és egy minimális tuninggal terhelném a procit.

Edit:
Megtaláltam a Hydro Series topikot.Elnézést!

[ Szerkesztve ]

(#62167) Potzee válasza Shade45 (#62162) üzenetére


Potzee
addikt

Sharkoon Vaya II + Cooletmaster Hyper T4
vagy használtan egy Scythe Mugen 4 / Ninja 3, Alpenföhn Brocken az apróról.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62168) tankraid válasza Potzee (#62161) üzenetére


tankraid
aktív tag

Zsír! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!! Písz!

(#62169) do3om válasza Shade45 (#62165) üzenetére


do3om
addikt

Érdemes lehet aprón is körülnézni, gondolom táp nem kel szóval használt házat simán be lehet vállalni. Meg valami jó kis hűtést is.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#62170) Werkly


Werkly
őstag

Kérdezném, hogy a CPU-t, hogyan érdemes pasztázni? A tetején vékonyan "bemázolni" vagy egy pöttyöt a közepére és azt a hűtő nyomja szét? Melyik a jobb megoldás? Köszönöm a hozzászólásokat és a segítségeket!

(#62171) benvolio válasza Werkly (#62170) üzenetére


benvolio
őstag

Én X-et szoktam a közepére, van aki pöttyöt van aki elkeni, változó. Dönts, neked melyik szimpatikus. :)

(#62172) Speed® válasza Werkly (#62170) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vékony máz..úgy biztos nem a szerencsén múlik a terülés. Kidolgozza a felesleget, ha nem kőmíveskanállal vakolsz ;p

(#62173) Tsabi84 válasza Werkly (#62170) üzenetére


Tsabi84
csendes tag

Én széjjel szoktam kenni a pasztát vékonyan.

Van rá egy egy jó kis videó 3:40től érdekes: [link]

[ Szerkesztve ]

| BF4: Tsabi1984 | BF3: Tsabi1984 | Origin: Tsabi1984 | Steam: Tsabi84

(#62174) Speed® válasza Tsabi84 (#62173) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dzsízüsz..a videó alatt elken ~10 komplett gépre való pasztát :DDD
Jó a szétkenegetős módszer, de sokkal véknyabban javaslom :U

(#62175) Werkly válasza Tsabi84 (#62173) üzenetére


Werkly
őstag

:R

(#62176) Werkly válasza Speed® (#62174) üzenetére


Werkly
őstag

Na ja megkente rendesen mintha falat rakna.

(#62177) Tsabi84 válasza Speed® (#62174) üzenetére


Tsabi84
csendes tag

Igen elég sokat nyom rá, én is vékonyabban javaslom.

| BF4: Tsabi1984 | BF3: Tsabi1984 | Origin: Tsabi1984 | Steam: Tsabi84

(#62178) smiti válasza Tsabi84 (#62173) üzenetére


smiti
addikt

Valahol a youtubeon van egy ennél jobb videó, ott egy plexi vagy üveglappal mutatják be ehhez hasonlóan.

(#62179) -KP-


-KP-
addikt

én nem értem minek kell elkenni a pasztát. ha rányomom a hűtést az úgyis szétkeni, pont ahogy kell.

(#62180) Shade45


Shade45
senior tag

Üdv!

2 hűtő között vacillálok:

- Thermalright True Spirit 120

- Cooler Master Hyper T4 RR-T4-18PK-R1

Ti melyiket választanátok? Melyik hűthet a kettő közül nagyobb hatásfokkal?

Illetve az lenne még a kérdésem, hogy hogyan érdemes elhelyezni a hűtőt, merre nézzen a házban a CPU hűtő ventilátora?

(#62181) Speed® válasza -KP- (#62179) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pont erről láthatsz videót, emnnyire nem állja meg a helyét. A teljes IHSen történik a hőátadás, egész felületes kontakt kell. Nyomkodással nem terül szét szélekig.

Shade45
A True120 nagyobb, súlyosabb, így elvileg jobb is. Gyakorlatilag marginális különbség nem lehet..a T4 meg direct contactos, az hoz valamennyit megfelelő IHSen. Cserébe egy rakás kaki a gyári rögzítője szerintem, legalábbis ami a kezeim közt járt, mind "lötyögött" picit Intelen, nem volt valami szimpatikus.

Házfüggő az elhelyezés, de jellemzően RAMok felől legyen a venti, hátrafelé fújó állásban. Így a házhűtés kitessékeli a meleget a házból. Alsótápos felül ventis kecóban melegedő VGAval lehet a VGA felől a venti, hogy leszívja róla a meleget..cserébe a CPUn mérhető hatásfok romlik valamennyit. Felsőtáposnál ez nem javasolt, a táp nem arra való, hogy a VGA/CPU hőjét kidolgozza a kecóból.

[ Szerkesztve ]

(#62182) -KP- válasza Speed® (#62181) üzenetére


-KP-
addikt

nem? pont tegnap raktam fel egy hűtőt. közepére nyomtam egy pöttyöt és nem terítettem szét. sajna le kellett szedjem a hűtést egyszer és látszott hogy gyönyörűen szét volt kenődve a proci és a hűtő full felületére a paszta.

(#62183) Speed® válasza -KP- (#62182) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mázli :P

;]

(#62184) do3om válasza Speed® (#62183) üzenetére


do3om
addikt

kib*szott sok paszta ;]

*Szépen beszélj b+ x)

[ Módosította: Speed® ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#62185) Speed® válasza do3om (#62184) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na ja, az is lehet :D

(#62186) benfolds


benfolds
őstag

sziasztok! arra gondoltam, hogy a gyári am3-as hűtőmre veszek egy 8 cm-es pwm-es ház ventilátort (elvileg a furattávolság ugyanaz), mert eltűnt a régi venti egy pakolászással párhuzamosan zajló szerelés közben. jó ötlet? általában halkabbak, mint a gyári hűtők ventilátorai. az nem lehet gond, hogy a házventi alapból másik irányba (tehát a hűtőbordákra) viszi a levegőt, ellentétben a sima processzorhűtő ventilátorával? ez esetben, ha olyan típust vennék, amit meg lehet fordítani? tudnátok ajánlani valamilyen halk típust, ami nekem jó lehet?

(#62187) Speed® válasza benfolds (#62186) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

:F A gyári venti is a bordára küldi az ájert. Ha rá tudod rögzíteni, akkor nincs gond, PWMet meg vezérli a lap. És igen, csendesebb lesz, hiszen a gyári venti vékony és 5000ig pörög kb. Ha nem kazán van alatta, a teljesítménnyel se lesz gond.

(#62188) kmisi99


kmisi99
addikt

Nem teljesen ide tartozik, de tud valaki Jobbulást gap padot termal padot? 1mm vastag volt 0.5mm res lehet vékony 1mm ből kéne rugalmasabb.

(#62189) vjozsef válasza kmisi99 (#62188) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ebay...itthon anno a pixel arulta de evekkel ezelott.

(#62190) vjozsef


vjozsef
senior tag

Kissé átépítettem a gépemet, végre bekerült az új hűtő is.

Ami átköltözött:

ASRock FM2A88M-HD+
AMD A8-6500 APU
120-as OCZ SSD
FSP 350PNF
8GB Kingston RAM
Be Quiet Shadow Rock 2

Amibe átköltözött:

Super-Flower SF-7010

Miért ez a ház? Mert ez volt kéznél, 0 pénzből ez van!

Itt még az asztalon, csak hogy a méreteket el tudjuk képzelni, ugye az alatta egy mATX alaplap:

Itt már beszerelve:

Kis probléma, mert túl közel van az ATX tápcsati a hűtőhöz, de még éppen hogy nem feszül, legfeljebb esztétikailag kifogásolható:

A VGA kártya épphogy elfér, akár hosszában akár széltében nézem:

[ Szerkesztve ]

(#62191) malphitee válasza vjozsef (#62190) üzenetére


malphitee
senior tag

Jézusom mekkora az a QSR2, pedig a teljesítménye nem olyan hatékony mint a nagysága :D

(#62192) vjozsef válasza malphitee (#62191) üzenetére


vjozsef
senior tag

Dehogynem, foleg ha 65W-os a6500re megy. :D

(#62193) chosa91


chosa91
aktív tag

Üdv!

Egy olyan problémába futottam, hogy vásároltam egy CM Hyper 212-est, ami ugyebár 775ös lefogatással van.
Az alaplapom (Asrock pro3 gen3) befogadja a 775/1155-öt is, eddig vízhűtés volt és a blokk jóval magasabbról rögzült, viszont most csak úgy tudtam rárakni a cooler-t, hogy le kellett szednem a CPU leszorítót backplate-tel együtt.
Tudtok esetleg valami univerzális megoldást a problémámra? (Direkt link, hely, shop minden jöhet)

Előre is köszi!

J

"Find something boring, and make it funny!"

(#62194) talpas válasza kmisi99 (#62188) üzenetére


talpas
aktív tag

Szétszeded a bedöglött belső DVD meghajtókat és benne találsz darabokat, sajna kicsiket. Méretre többet a kérdésedből sem lehet kihámozni :F

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#62195) PNP


PNP
őstag

Üdv!

Cooler Master Hyper T4 ventijét mire érdemes lecserélni? Néha rettentően zörög, még garanciális, de nem szeretnék gép nélkül maradni, így inkább vennék rá valami nem túl drága, csendes ventit, csak nem tudom, hogy légszállításban mi az, ami megfelelő cseredarab lenne. Köszönöm.

(#62196) do3om


do3om
addikt

Ma melóba találkoztam egy érdekes dologgal vortex cooler. Sajnos számítógépben nem igen használható mivel folyamatosan levegő kel neki kompresszorról. De nagyon érdekes dolog, vezérlőszekrény tetején a nagy dög klímát helyettesíti. Alig nagyobb mint egy félliteres flakon, besorakoztattuk a levegőt és a másik végén teljesen hideg levegő jött ki. Még nem igen értem a működését de nyomáskülönbség hatására hőt von ki és így hűt, a másik vége meg forró volt. Nagyon fasza tök hideg levegőt nyomott magából. Tunigos szórakozásra igen fasza lenne szerezni egyet :DDD
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#62197) atenza


atenza
senior tag

Sziasztok,
szükségem lenne egy új procihűtőre, most egy Cooler Master 212 plus van a phenom2 x4-emen, de öcsémnek adom, nekem lesz egy i5 2500k(ésszerű tuninggal) és kellene rá hasonló szintű hűtő, a házamba ez még pont belefér magasságilag, szóval nagyobb ne legyen, viszont már régi hűtő, így gondolom van újabb/jobb.

A kérdés az hogy vegyek megint ilyet(ha jól látom 10k körül van most), vagy ennyiért, esetleg kicsit többért van-e olyan ami jobban megéri?

(#62198) bombibmw válasza atenza (#62197) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Scythe Kotetsu,Alpenföhn Brocken Eco.

(#62199) atenza válasza bombibmw (#62198) üzenetére


atenza
senior tag

Köszönöm! Van értelme kicsit feljebb lépni árban? 15k környékére?

(#62200) bombibmw válasza atenza (#62199) üzenetére


bombibmw
veterán

Magasabb tuninghoz igen.
Ez esetben Scythe Ashura,TR Macho rev.a.bw.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.