Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#62951) Potzee válasza Hobbbyt (#62950) üzenetére


Potzee
addikt

Én a helyedben vennék egy HR-02 Macho-t, használnám a nagy 140-es ventijével és kivenném a ház tetejéről a 80-as Noctua-t.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62952) Hobbbyt válasza Potzee (#62951) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Borda gyanánt én is a HR-02 Macho felé hajlok.. az úgy árban is elfogadható. A ventik elhelyezése pedig leginkább hangulat függő lesz.. de az biztos, hogy nem lesz 4. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#62953) and1ao válasza Hobbbyt (#62952) üzenetére


and1ao
őstag

Vagy nem írtál árat vagy én voltam szimplám bamba és nem figyeltem :) maybe mb. Ezért írtam a lehető legjobb megoldás szerint.

Macho 140-es venti, előre ha jól tudom 140-es megy a 690-be szóval az sem lehet rossz már ha nem gyári, hátra talán csak 120-as, abból is lehet halk féléket kapni ha a mostanid nem lenne az, és nem kell több venti.

Ui.: jelenleg megvagyok kergülve mert a VGA-om a venti csapágyazás jeleit mutatja és zörög kicsit szegény úgyhogy most átélem a hangosság érzését elhiheted :D

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#62954) lalawr


lalawr
tag

Üdv.
Olyan kérdésem lenne AMD Fx 8350-hez hűtést.
10-15k között, lehetséges tuningolva lesz.
Köszi válaszokat:D :R :R :R :R

A két legfontosabb nap az életünkben, a születésünk napja, és a nap, amikor rájövünk, miért születtünk.

(#62955) misfine válasza lalawr (#62954) üzenetére

Nekem Alpenföhn Matterhorn Pure Edition van 12K körül mozog, i5-3570k-t hűtök vele ami 4.5ghz-n megy 24/7-be, prime alatt 72C° volt a max, szóval elég jó kis hűtő. Olvasgattam ilyen teszteket, közelít egy noctua teljesítményhez, de -10K-val alatta van árban, szóval nekem eddig nagyon bejött:)

never say never

(#62956) lalawr válasza misfine (#62955) üzenetére


lalawr
tag

:D és ez szerinted jó lenne [link]

A két legfontosabb nap az életünkben, a születésünk napja, és a nap, amikor rájövünk, miért születtünk.

(#62957) misfine válasza lalawr (#62956) üzenetére

Bocsi a többit nem ismerem. Én is ezt vettem kb 1 hete, azért tudok róla nyilatkozni, de teljes mértékbe megérte szerintem:)))

never say never

(#62958) lalawr válasza misfine (#62957) üzenetére


lalawr
tag

Köszi azért:D

A két legfontosabb nap az életünkben, a születésünk napja, és a nap, amikor rájövünk, miért születtünk.

(#62959) pipo112 válasza lalawr (#62956) üzenetére


pipo112
senior tag

Akkor inkább ashura ha befér a házadba 161mm magas vagy 162 mm magas a Macho hr02 vagy a Mati is jó választás

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#62960) lalawr válasza pipo112 (#62959) üzenetére


lalawr
tag

Ház Zalma z9 Plus

A két legfontosabb nap az életünkben, a születésünk napja, és a nap, amikor rájövünk, miért születtünk.

(#62961) and1ao válasza lalawr (#62954) üzenetére


and1ao
őstag

Scythe Asura Brocken 2
Macho
Bármelyik jó lehet kérdés hogy low profil vagy magas bordás ramok vannak.

Guild Wars2!

(#62962) reset válasza reset (#62938) üzenetére


reset
senior tag

Én részemről maradok a "kiscsikónál" (#62945)...CM HAF XB házam van egy i5-3570 K procival - sztem ebben a huzatos házban megfelelően kiszolgálja ez a hűtő / akár még egy lightos tuning is belefér...

(#62963) Potzee válasza and1ao (#62961) üzenetére


Potzee
addikt

Általánosságban szerintem nincs sok értelme a magas hűtőbordás ramoknak, csak leszűkítik a választható CPU cooler alternatívákat.
Jelen esetben mindegy, hogy low profile, normál vagy magas hűtőbordás memóriával van dolgunk mert a Scythe Ashura, Thermalright HR-02 Macho és az Alpenföhn Brocken 2 is elfér a ram slotok mellett az elcsúsztatott toronyfelépítésnek köszönhetően.
A Matterhorn-nál bekavarhat a magas ramhűtés...mellé mindenképp normál vagy low profile ram javasolt.
A dupla torony coolerek felszerelése csak low profile ill. normál ramok esetében lehetséges, magas hűtőbordás ramokkal együtt nem tudunk használni pl. egy Noctua D-14-et, K2-őt,stb.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62964) pipo112 válasza and1ao (#62961) üzenetére


pipo112
senior tag

Na a Zalman z9 plusba max hűtő magasság 160mm szal ashura még éppen beférhet pici modinggsl.
a hr02 már szerintem necces de a brocken pl jó választás.

nekem is ilyen kuckom van , a Noctua NH-D14 és az oldallap között kb van 2mm

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#62965) lalawr


lalawr
tag

Köszönöm mindenkinek! :R :R :R
Alpenföhn Brocken 2 lesz :D

A két legfontosabb nap az életünkben, a születésünk napja, és a nap, amikor rájövünk, miért születtünk.

(#62966) pipo112 válasza lalawr (#62965) üzenetére


pipo112
senior tag

Jó választás :K

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#62967) perecKING válasza Potzee (#62945) üzenetére


perecKING
senior tag

Ahh...ez a lista! Foleg az utolso. Kar hogy nem perforalt a hazam teteje. Es hogy a huto tobbe kerulne mint a proci...

(#62968) xTc válasza Hobbbyt (#62946) üzenetére


xTc
aktív tag

Nekem is ilyen háztam van egy Macho 120-szal karöltve, extra ventik nélkül szinte néma. Esetleg nézd meg ezt is.

(#62969) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Szerintetek egy I5 4570-re elég lenne passzívan egy Alpenföhn Himalaya?

Mögötte van egy 14cm-es venti meg elöl 2db 92-es. [link]

(#62970) Heu


Heu
újonc

Szerintetek egy FX-8320-ashoz ha még egy kicsit meg is hajtom elég egy Cooler Master Hyper 103-as? Ha nem, akkor mit ajánlotok?

(#62971) Potzee válasza Heu (#62970) üzenetére


Potzee
addikt

Szerintem oda gyenge egy 92mm-es ventis cooler...

Ház? Ramok? Anygai keret?

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62972) Heu válasza Potzee (#62971) üzenetére


Heu
újonc

Én háznak egy CM K350-et választottam, memória 2 db Kingmax 4gb-os, 1600-as, semmi extrém. Anyagiakban pedig maradnék egy max. 15k-es kereten belül.

(#62973) Potzee válasza Heu (#62972) üzenetére


Potzee
addikt

" CPU cooler height: 148.5mm " Tehát nincs nagy hely... :(
Thermalright True Spirit 120M, Deepcool Gammaxx S40 vagy neccesen egy Thermalright Macho 120, ami szóba jöhet illetve a topflow coolerek: Scythe Grand Kama Cross rev.2, be quiet! Shadow Rock SR1 Topflow, stb.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62974) jim bcs válasza Grave_444 (#62969) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

inkább egy ZALMAN FX70, de szerintem megreccsintve kelleni fog egy venti

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62975) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#62931) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ebben tud valaki segíteni? :U

Smoke some weed nigga!

(#62976) jim bcs válasza Wiz Khalifa (#62975) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szerintem Cooler Master Eclipse (RR-CCB-WLU1-GP)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62977) Wiz Khalifa válasza jim bcs (#62976) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igen ez az! :R

Nem tudjátok hogy hol tudok venni hozzá ilyen készletet? [link] Ha egyáltalán valaki eladja? Mert nekem 775-re van felszerelve de két csavar eltört és azt kell cserélni meg két anyát. De nem lenne rossz ha AMD-re is meg lenne a felfogatás.

amúgy van olyan lap ahova egyáltalán felszerelhető úgy hogy a ventilátor ahogy szívja a levegőt, az a része a gépház eleje fele álljon? Mert nekem a táp nem engedi ezt. Így hátulról szipuzza a levegőt de így eléggé melegen tartja a Celeron D prockót. :DD

Smoke some weed nigga!

(#62978) jim bcs válasza Wiz Khalifa (#62977) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

itt az Aprón vagy használt pc-seknél érdeklődj, szerintem lesz hozzá minden

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62979) Wiz Khalifa válasza jim bcs (#62978) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Remélem. Mert ha nem találok akkor házilag megtuningolom azzal nem lesz gond de jobb azért a gyári megoldás.

És a hűtőről mi a véleményed? Szerinted mennyire jóféle? :)

Smoke some weed nigga!

(#62980) Dzsosy


Dzsosy
senior tag

Üdv!
Bár nem cpu hűtő probléma, de feltenném ide a kérdésem.

Tehát adott egy 4 pines venti, ami kivezeti a házból a hőt. Sajna az alaplapon csak 3 pines csatlakozó van (a 4 pines a procihűtőé). Eddig ugye nincs gond, hisz össze lehet dugni őket. Ez eseteben viszont maximális a fordulatszám, ami borzasztóan hangos.

Szeretnék beiktatni egy szabályzót (Zalman Fan Mate 2), csak az a gondom, hogy ez a zalman 3 pines mindkét végén.
Erre van valami megoldás? Mármint, hogy a venti 4 pineséből 3-as legyen, hogy erre a szabályzóra rá tudjam kötni?

[ Szerkesztve ]

(#62981) Zin


Zin
senior tag

i7 4770-re Mit ajánl a nagyérdemű? Gyári turbo boost van csak... ;]

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#62982) GardaY


GardaY
tag

Milyen hűtőt ajánlotok egy Zalman z9 plusba
I5 4670k mellé?
Ramok: Corsair Vengeance pro - CMY8GX3M2A2133C11
Tuning későbbiekben nem kizárt.nagyon max 15k a keret.

Asus Z87 Plus, Intel i5 4670K, 20gb DDR3, R9 280x, 120gb SSD, WD 2tb, 550w Chieftec /// P30 Pro 256gb ///

(#62983) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

valakinek van tapasztalata túlméretes kéttornyos hűtőkkel (socket2011en) olyan lappal, amin a pciE x16 a legfelso slotban van?

alulrol felfele, pullpullba van bealltiva, de elkezdtem picit nyugtalan lenni. a huto IFX14, a lap egy X79-UP4 lesz.

a dolog pikanteriaja, hogy nincs 2011es csavarom, amit meregdragan egy masik orszagbol kene rendelnem: tehat ha eleve ra se fer, akkor kihagynam

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#62984) do3om válasza Grave_444 (#62969) üzenetére


do3om
addikt

Úgy látszik nem lesz válasz :(

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#62985) bsh válasza proci985 (#62983) üzenetére


bsh
őstag

ne nyugtalankodj emiatt, nem fog elférni ;]

(#62986) fer válasza Dzsosy (#62980) üzenetére


fer
őstag

Állítsd be a biosba, hogy szabályozza a ventit!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#62987) jim bcs válasza Zin (#62981) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#62981) Zin
vízhűtést 150k-ért ;] , írj egy keretet

(#62984) do3om
már adtam választ :U

(#62982) GardaY
SCYTHE Ashura Shadow
SCYTHE Mugen MAX
ZALMAN FX70 + venti
ALPENFÖHN Brocken 2
DEEPCOOL LUCIFER
DEEPCOOL GAMMAXX S40
THERMALRIGHT Macho120 Rev.A

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62988) do3om válasza jim bcs (#62987) üzenetére


do3om
addikt

ja akkor jó csak az nekem nincs, 4e-ért hozzájut ahhoz is? :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#62989) Glaz-dozfhut válasza Grave_444 (#62969) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ha csak internetezésre van használva úgy biztos, bár gondolom nem azért lett i5 véve. Bár elég közel van a 14-es venti, hogy érje légáram. Ha már megvan, meg lehet próbálni rizikó nélkül. Merem állítani, hogy elbírná. Lehet, hogy 61 -két fokos lenne teljes terhelésen, de menne. Viszont órákon át teljesen terhelve, azt nem tudom. Ezzel a hűtővel nem volt dolgom, csak a méretéből és a felépítéséből tippelek erre.

- Glaz-doz-fhut -

(#62990) Potzee válasza Grave_444 (#62969) üzenetére


Potzee
addikt

:F
Miért akarsz passzívan hűteni egy processzort, ha 3 venti van a házban?
Egyszerűen nincs értelme!
Én előlről kivennék egy 92-est és tennék egy 140-est a Himalaya-ra 500rpm-re állítva.

#62945

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62991) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Tudnék most venni egy Alpenföhn Wassert használtan 11500-ért. Megér ennyit? Mennyire megbízható darabok? Egy FX 6300-at hűtene Define R4 házban.

(#62992) Zin válasza jim bcs (#62987) üzenetére


Zin
senior tag

10-13K korul gondoltam.
Akarok vizet, de ahhoz kéne egy COOLERMASTER SGC-5000-KKN1 CM Storm Trooper ház...
CORSAIR Hydro Series H105 Ezzel a kombóval mondjuk :)

[ Szerkesztve ]

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#62993) jim bcs válasza Zin (#62992) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

lég:
Deepcool Gammax S40 ~8k
Deepcool Lucifer ~12k
Deepcool ICE BLADE PRO V2.0 ~12k
ALPENFÖHN Brocken 2 ~13k

kompakt víz:
-inkább egy ENERMAX Liqtech 240
-de elég egy ENERMAX Liqtech 120X, ANTEC Kühler H2O 950, ZALMAN Reserator 3 Max

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62994) and1ao válasza Potzee (#62963) üzenetére


and1ao
őstag

Ezt már jóval régebben megbeszéltük hogy szerintem én vagyok az egyik ha nem legnagyobb hatere a csili vili 70 cm magas bordának mert nincs értelme, csak a kezedet köti meg mert nem fogsz memoriát tunningolni legalábbis teljesen értelmetlen.
Szóval normál ram forever.

Egyébként tőled kérdezem meg te vagy a passiv mester mi ez a Zalman FX70 hype? :D

Guild Wars2!

(#62995) trikko


trikko
tag

Sziasztok.

Hűtőt keresek az alábbi konfigra.Tudnátok segíteni?
A proci:HexaCore AMD FX-6100, 3918 MHz (19.5 x 201)
Az alaplap:Asus M5A78L-M/USB3 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN).

Régebben az EKL Cold Tower Merlin Edition-t ajánlották de addig vártam amig nem lehet kapni sehol!

Tudnátok ötletet adni mit lehetne beletenni a gyári helyett?

Előre is köszi!

Üdv

(#62996) Potzee válasza and1ao (#62994) üzenetére


Potzee
addikt

:K :C :R

Sajnos még nem volt szerencsém az FX70-hez. Nagyon szép cooler és a 14-15 ezres árával mindenképp figyelemre méltó. A gyártó gondolatmenetét követve a hajlítgatott lamellák miatt nagyobb a hőleadó felület, ezért hatékonyabb, mint a kategória társai...jó lenne ezt a gyakorlatban is kipróbálni. Sajnos még nem találtam róla egy épkézláb tesztet. A korábban megjelent FX 100-assal kb. egy szinten van a HR-02 Macho, egy Heligon pedig felülmúlja, szóval az annyira talán nem jött be, de erre az FX70-re nagyon kíváncsi vagyok. A gyártó ad a borda mellé 2 db venti rözítéséhez szükséges clips-et is, szóval használható aktív módban is, ha mégsem bírná a passzív üzemet... ;]

(#62995) trikko
Ház? Ramok? Anyagi keret? (3-4k, mint az EKL volt?)

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#62997) trikko válasza Potzee (#62996) üzenetére


trikko
tag

Szia.

Ház-at passzolom nem tudom milyen gyártmány.
RAM 8Gb-van benne.
Anyagi pedig kb EKL magasság de ha kicsivel több megoldható.Kb 5-10e között megáll az jó!

Köszi

Üdv

(#62998) do3om válasza trikko (#62997) üzenetére


do3om
addikt

A ház azért nem mindegy, persze ha az oldalát nem szoktad felrakni akkor jó. :DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#62999) trikko válasza do3om (#62998) üzenetére


trikko
tag

Hali.

Tudom hogy számít de most néztem meg és nem látok semmi "jelzést" rajta hogy ki fia borja.

Az oldala most sincs rajta hogy kapjon levegőt mert a gyári hűtő már nem az igazi.

Találtam eggyet ami jó lehet erről mi a véleményetek?

[link]

Üdv

(#63000) do3om válasza trikko (#62999) üzenetére


do3om
addikt

Az legalább biztos befér, amúgy nem rossz hűtő a Coold Tower eladtam sokat és azt mondták teljesen jó (az 1200-as árához mérten gondolom is)

Gondolom bemennél érte a boltba igaz? Csak mert ha nem akkor elég drága lesz a szállítással, de ha bemész akkor jó. :K

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.