Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#62251) .wantííd válasza do3om (#62250) üzenetére


.wantííd
tag

De még a kettő spirit között mi a különbség? Jobb? Az utolsó meg egy CM t4 akart lenni..

(#62252) do3om válasza .wantííd (#62251) üzenetére


do3om
addikt

Számomra jelentéktelen a különbség, az alapján venném hogy mi mutat jobban a gépben.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#62253) kromatika válasza do3om (#62241) üzenetére


kromatika
veterán

Ezt értem,nem is lenne evvel semmi gond.De a kérdező bele írta a háza tipusát is.És szerintem ebben az esetben ,ez a szakmai topik azért van,hogy akik itt tanácsot adnak hűtő vásárlásra,figyelme vegyék ezt az infót is,ha már meg van adva.

(#62254) zalyy válasza kromatika (#62237) üzenetére


zalyy
tag

Szia, na ma megjött, alig tudtam beszerelni a ventit egy kicsit egy feljebb kellett tegyem mert a réz bordák az alaplapon nem engedték tehát 1 centivel feljebb van de meg most is van hely rendesen az alján. Tehát tudod van az alján egy illesztés féleség és ott még van hely rendesen tehát feljebb is mehetett volna. De próbáltam középre rakni pont.
A gond az, hogy fogalmam sincs mi lehet a baj. Vagy nem szorítottam rá elég erősen de nemhiszem. Vagy az, hogy lejjebb kellett volna rakni a ventit vagy fogalmam sincs. 5 percig nyomattam prime 95-el és felment 60 fokra. Ehhez mit szolsz? Sztem kevesebbnek kellene legyen és nagyon zavar mivel ha jól néztem volt a többi graphot még egy mostani i7-es se megy fennebb 60 foknál ezzel a ventivel akkor az én procimból jégcsapot kellene csináljon. Vagy nem? :W

És kösz szépen az eddigi segítséget :D

[ Szerkesztve ]

(#62255) kromatika válasza Henk (#62242) üzenetére


kromatika
veterán

Eggyetlen házban sincs az alaplaptálca mögött 3 cm kábel management.És ha max cpu magasságot ir a gyártó,akkor álltalában úgy ahogy írják a max -ot értik rajta,tehát oldal lapi venti nélkül.legalább is CM,Antec,Corsair,stb házaknál így van.

(#62256) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Ma megérkezett a legújabb szerzeményem egy THERMALRIGHT Silver Arrow IB-E személyében.
Már a dobozán látszódott, hogy hatalmas egy teremtmény.

Igaz, hogy még most csak alapon hajtom a 4670k-t, de ezzel valószínűleg meghúzgálom a bajszát. Most teljes terhelés alatt sem ment 61 fok fölé a legmelegebb mag hőmérséklete, és gyakorlatilag mindezt hangtalanul teszi.

(#62257) Henk válasza kromatika (#62255) üzenetére


Henk
veterán

Az én házamban 27 mm a cable management az alaplapi tálca mögött, sőt a táp mögötti résznél 32 tehát nem mondanám, hogy egyetlen házban sincs annyi, főleg mert ennél azért vannak nagyobb és komolyabb házak is. De maradjunk az adott Sharkoon háznál ami 200 mm széles, ha csak 140 magas hűtő megy bele akkor hova tűnik a maradék 60 mm? Az egy tök alap ház szinte semmi hely az alaplap mögött (nézd meg a képeket). Biztos vagyok benne, hogy az oldallapi ventivel értik ezt a méretet, nélküle jóval magasabb hűtő befér. Lehet, hogy egy neves gyártó odafigyel a pontos méretek megadására de a Sharkoon azért nem egy prémium kategória.

(#62258) fraba


fraba
aktív tag

Erre valaki?? :F

(#62259) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#62235) üzenetére


Pancsermeste
őstag

No és erre valaki?
Érdemes egyáltalán lecserélni egy HR-02-őt ezen vizes kütyük valamelyikére?

-= Pancsermeste® =-

(#62260) Cseri0058 válasza kromatika (#62240) üzenetére


Cseri0058
őstag

Méregettem egy kicsit. A ház 175mm vastag. Az alaplap síkjától van még 150mm hely kb. A proci mennyire emelkedhet ki a lapból?
Szóval azon az 1 centin múlik hogy belefér-e

(#62261) Pete55555 válasza Cseri0058 (#62260) üzenetére


Pete55555
addikt

Hagyd a fenébe. 140 mm Topflow hűtőt én nem raknék be (kevesebb mint) 150mm helyre. Gondolj bele, lenne 1 cm hely neki, hogy szívja a levegőt...
Válassz egy normális toronyhűtőt, ami elölről szív.

(#62262) Cseri0058 Akkor végülis oké...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#62262) Cseri0058 válasza Pete55555 (#62261) üzenetére


Cseri0058
őstag

De pont szembe vele kivan alakítva egy lyukacsos rács egy 8cm es ventinek. Onnan tudná szívni a levegőt. Nekem csak ez a típusú hűtő jó az alaplapom miatt.

(#62263) RazoR


RazoR
veterán

Hali! Kis tanács kéne. Az az ötlet fogalmazódott meg bennem, hogy a Noctua D14-emen lecserélném a ventiket PWM-esre és ha már lúd legyen kövér alapon 3 ventire gondoltam. Nyernék vele pár fokot szerintetek? Corsair SP120-ra cserélném a Noctuákat...

(#62264) Glaz-dozfhut válasza RazoR (#62263) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Fokozhatnád esetleg 140-es ventikkel ami kör profilú. Az még fel is szerelhető. Próbálkoztam ilyesmivel ugyanezzel a hűtővel. pl Meg is vannak a hozzávalók; 3x 4 pin kábel, 3. felfogató drót, hely meg minden, de végül nem üzemeltem be (,mert nem szorzózármentes CPU-m van). Legfeljebb 2-3 fokot nyerhetnél vele, mint amikor 1 venti mellé egy másodikat raksz, akkor se nagy a difi. Jobban múlik a házszellőzésen.
Hajts ilyet.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#62265) RazoR válasza Glaz-dozfhut (#62264) üzenetére


RazoR
veterán

Esetleg nem akarsz megválni a felfogatóktól (2db) és a 3x4 pin kábeltől? :C

(#62266) Glaz-dozfhut válasza RazoR (#62265) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Elérhető mind a kettő. Történetesen a felfogató rugóacélból lett hajlítva sk, a 3 x 4 pin meg itt elérhető, meg biztos máshol is. Ha nem megy a hajtás az megoldható, maradt még alapanyagom.

- Glaz-doz-fhut -

(#62267) RazoR válasza Glaz-dozfhut (#62266) üzenetére


RazoR
veterán

1 alaplapi csati elbír 3 ventit? Én úgy tudtam max kettőt...

(#62268) Glaz-dozfhut válasza RazoR (#62267) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Így árulják. Ha körbenézel az oldalon, ott van 9x3 pin-es elosztó, igaz már nem Pwm-es. Átlagos fogyasztásúaknak. Szóval gondolom igen. De van olyan Akasa termék, ami a tápról veszi az áramot és az alaplapról a fordulatszabályzást és 4 fele osztja. Az biztosabb. Épp keresem. Ez az.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#62269) do3om válasza fraba (#62258) üzenetére


do3om
addikt

Most erre mit válaszoljanak. :W

"Tegnap ránéztem a bordahőmérsékletre, és 50-60 fok körüli értéket láttam, ami pont elég volt ahhoz, hogy: Na, akkor most jött el az idő... Így a tanácsotokat szeretném kérni."

Akkor ne nézegesd a hőmérsékletet, ennyi.

Ha terhelés alatt volt ennyi , meg jó melegben nem számít sőt igen fasza minden.

2-3e-ből mit ajánljanak ami megérné cserélni a gyárit, legfeljebb használtban.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#62270) .wantííd válasza do3om (#62252) üzenetére


.wantííd
tag

Egyébként ezek beleférnek egy Sharkoon t5 economyba? Más: ennél olcsóbb coolert tudsz ajánlani?

(#62271) vjozsef válasza baritz1995 (#62248) üzenetére


vjozsef
senior tag

Az hogy van ket plusz venti az nem jelent semmit. Azoknak az eredmenyuk a lenyeges. (=legaramlas)

(#62272) do3om válasza .wantííd (#62270) üzenetére


do3om
addikt

Mért nem ellenőrzöd te magad? :F
A ventilátoroknál min den méret megvan adva a gyártó honlapján, néha még műszaki rajzzal is hogy semmi gon ne legyen ha elenörizni szeretnél valamit.

[link]
Max. height CPU cooler 16 cm
Nem árt néha rámérni otthon is mert nem adják meg mindig pontosan, vagy elírják.

Nem ártana mindenkinek azzal kezdeni hogy megnézi mi fér be és az alapján kérdez meg sorol fel lehetséges jelölteket.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#62273) Pete55555 válasza do3om (#62272) üzenetére


Pete55555
addikt

Sokkal egyszerűbb ide beböfögni a kérdést...

Vegyetek példát rólam. Saját készítésű házamban 2 mm hely van a processzorhűtő teteje, és az oldallap között. Ki van mérve :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#62274) klevente


klevente
tag

Sziasztok!
Rendeltem egy Cryorig R1 hűtőt, és az lenne a kérdésem, hogy vegyek hozzá valami pasztát (ha igen, milyet), vagy jó az amit hozzá adnak? Köszi! :)

(#62275) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani AMD FX-8350 procihoz hűtőt? Nem lesz húzva, sima irodai munkára lesz használva, képszerkesztéssel. A lényeg, hogy minél halkabb legyen, a keretösszeg max. 15.000.

Egy kollégámnak lenne, a házról ezt írta: "A ház már egy régi, közel 10 éves darab. Nem ismerem a márkáját. ATX, álló. Ha úgy látod szükségesnek akkor otthon lemérhetem a méreteit, de úgy emlékszek 4 db 5” egységnek van hely benne és kb. 4 db 2,5”-osnak. Az alaplap nagyjából kitölti benne a helyet. Fölötte van a táp, de az nem lóg az alaplap fölé. Az alaplap alatt kb. 7 centi hely van még. Külön hűtés nincs a házban."

Előre is köszönöm!

(#62276) vjozsef válasza N3gro (#62275) üzenetére


vjozsef
senior tag

Pont a leglenyegesebb info maradt le, szelessege, meg hogy mekkora venti fer bele a rendszerhutonek, stb.

(#62277) szallasi007 válasza vjozsef (#62276) üzenetére


szallasi007
őstag

bocs nem ide akart menni

[ Szerkesztve ]

(#62278) kromatika válasza Henk (#62257) üzenetére


kromatika
veterán

Hát igen mondjuk a 27 mm sem 3cm,és a táp mögötti részt nem szoktuk bele venni. ,Ez a Sharkoon nem egy prémium minőség,mondjuk ha így van akkor továbbra sem értem a max cpu hűtő kifejezést a gyártónál.De nem értem miről beszélünk még ez ügyben.Én leírtam egy kb sacc lehetőséget ,de ugye oda írtam hogy az a biztos ha leméri.Azt is megírtam hogyan.Szerintem erről nincs tovább mit beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#62279) kromatika válasza Cseri0058 (#62260) üzenetére


kromatika
veterán

Így elég necces a dolog,A proci is kiemelkedik a lapból,a pupakig mérve,kb 4-5mm.

(#62280) kromatika válasza N3gro (#62275) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Jól át gondoltátok,Egy alapjáraton lévő,irodai használatben lévő procira ,teljesen felesleges 15 000Ft-os hűtő,mert nem használod ki a hűtési előnyét.Ennyiért komoly tuning hűtéseket lehet venni,aminek értelemszerűen tuningnál jön ki az igazi előnyük.Fontos lenne lemérni,a proci kupak,és a ház oldala közötti távolságot.És erre a felhasználásra bőven elég a max 9-10 000ft kategória.Az is bőven halk lesz.

(#62281) zalyy válasza kromatika (#62255) üzenetére


zalyy
tag

Kromatika, mit szólsz az adatokhoz? :))

(#62282) vjozsef


vjozsef
senior tag

(#62283) .wantííd válasza do3om (#62272) üzenetére


.wantííd
tag

Megnéztem, elméletileg 145mm szóval jónak kell lennie a BW verziónak.
Jogos kérés, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#62284) kromatika válasza zalyy (#62281) üzenetére


kromatika
veterán

"prime 95-el és felment 60 fokra" Nincs itt semmi baj. 60 fok prime alatt több mint jó.Főleg 775 ös Core 2 Quad Q9650 procinál ami aztán tud fűteni. :K

(#62285) zalyy válasza kromatika (#62284) üzenetére


zalyy
tag

Sajna csak 3,3-ra tudtam felhúzni, a ram miatt, majd veszek jobbat :D
Amúgy nem úgy kéne legyen, hogy ha ráteszem a kezem a hűtőbordákra akkor az melegek vagy nagyon melegek kellene legyenek? Mert alig melegek tehát akkor ezek szerint tényleg jól elnyelheti a hőt. Ezekszerint 4 ghz felett se lenne semmi baj simán menne 60 fokkal vagy max afelett egy kicsivel, nem? :DDD
Kösz szépen jót ajánlottál.

(#62286) kromatika válasza zalyy (#62285) üzenetére


kromatika
veterán

De a bordának melegnek kellene lennie.Viszont mint írtam prime alatt a 60 fok kimondottan jó eredmény.És ennél a hőfoknál a borda csak langyos. :K Ha rosszul illeszkedne a hűtő talpa,a proci kupakjára,akkor 90 fokra is felmenne prime 95 alatt.a csavarokat átlósan húztad meg ,és vékonyan pasztáztál?

[ Szerkesztve ]

(#62287) zalyy válasza kromatika (#62286) üzenetére


zalyy
tag

Hát annyit raktam, hogy pont átfedi a procit és igen jól meghúztam a csavarokat ha erre gondolsz.

(#62288) kromatika válasza zalyy (#62287) üzenetére


kromatika
veterán

Ok.Rendben a hűtésed ,a hőfokok alapján. :K

(#62289) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

I3-2100 procira mit tudnátok ajánlani? Lehetőleg ne legyen drága, nem vagyok tele. Köszönöm.

(#62290) .wantííd válasza .wantííd (#62283) üzenetére


.wantííd
tag

Valaki igazolja pls

(#62291) zalyy válasza kromatika (#62288) üzenetére


zalyy
tag

Ja akkor oke :))

(#62292) do3om válasza Coccolino_O (#62289) üzenetére


do3om
addikt

A gyári nincs meg hozzá?
Ha nincs pénz ne cseréld feleslegesen. Ha még nem tetted és megoldható tegyél hátra egy kifúvó ventit a gépbe, az sokat segít.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#62293) Coccolino_O válasza do3om (#62292) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Van, de valószínűleg túlmelegszik...

(#62294) do3om válasza Coccolino_O (#62293) üzenetére


do3om
addikt

Azt neked kel tudni milyen hőfok van, ezeknek a cpu-knak nem igen kéne gyári ventivel sem túlmelegedni

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#62295) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! Ma megjött életem első nem gyári hűtője (thermaltake contact 21) és nagyon izgulok, hogy vajon mindent jól csináltam-e. A hozzá adott paszta szokatlan volt számomra, szürkés színű, alig volt kenhető. Emiatt úgy csináltam, hogy a procin elkentem, próbáltam minél vékonyabban, a szélén pedig egy milliméteres paszta nélküli szegélyt hagyva (rányomáskor kitolódik vajon oda a többi, ha ilyen alig kenhető típus?).

Tegnapi mérés gyárival: [link]
Mai mérés új hűtővel:[link]

Bios: [link]

Szerintetek normálisak az értékek? Vagy rosszul kenhettem fel a pasztát? Bioszban a normálról esetleg a normál 2pwm/C-t nagyobbra rakjam? Köszi a válaszokat.

(#62296) .wantííd


.wantííd
tag

CM Hyper T4-ről vélemények? Még mindig nem sikerült választanom, és a gyári hűtő lecserelése lenne a célom.

[ Szerkesztve ]

(#62297) Pete55555 válasza lemusz (#62295) üzenetére


Pete55555
addikt

Szvsz jók az értékek, és az elmondásod alapján a paszta felvétellel sincs nagy gond, bár oldalra kenhettél volna talán pasztát, de valszeg odanyomott egy keveset.
Ha zavar, nyugodtan leveheted, megnézheted, ettől nem lesz baja, visszarakhatod utána újrapasztázás nélkül.

...Szeretem leracsniztatni...

(#62298) N3gro válasza kromatika (#62280) üzenetére


N3gro
aktív tag

Szia!

Azt írtam, hogy ennyi a max., nem feltétlen akar 15-ért hűtőt venni. Ezeket nézte ki:

COOLERMASTER Hyper TX3 EVO 6700Ft
COOLERMASTER Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1 10000Ft

Tudnátok esetleg jobb/halkabb alternatívát ajánlani? A lényeg, hogy csöndes legyen.

Előre is köszönöm!

(#62299) kromatika válasza N3gro (#62298) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Értem a COOLERMASTER Hyper 212 EVO jó választás a procidra,bőven elég lesz.TX3 evo 9 cm-es ventivel szerelt,tehát nem igazán halk kategória,212 evo 12cm-es ventivel szerelt.Jóval halkabb is.Ha extra csendes hűtőt akarsz akkor Thermalright HR-02 Macho,vagy Scythe Ninja 3-at ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#62300) kromatika válasza .wantííd (#62296) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Attól függ mennyiért veszed.A gyári hűtőtől jóval halkabb,és sokkal jobban hűt a T4.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.