Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#43901) KaiotEch válasza Potzee (#43900) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jobb, mint a harang? :)

(#43902) Potzee válasza KaiotEch (#43901) üzenetére


Potzee
addikt

:F Harang? Milyen harang?

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#43903) kromatika válasza neduddgi8456 (#43896) üzenetére


kromatika
veterán

szia szerintem nem fér alá,de az alpenföhn tulajok topikjában kérdezz rá azért.[link] ami melett tuti elfér az az alpenföhn himalaya,mert direkt úgy alakították ki ,hogy bármilyen magas ram,nem probléma.itt egy video róla[link] Taragas. ninja 3,halkabb mint a brocken,és hasonló árkategória.kicsit gyengébb a teljesítménye,de intelen tényleg csak kicsit. jó választás. :K seederking:mattehorn sokkal nagyobb teljesítményű,és halkabb is mint az ekl cold tower.Jelentős változás.Alpenföhn Wing-Boost 120 venti jó választás rá.

[ Szerkesztve ]

(#43904) stratova válasza Potzee (#43902) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem ez (egyébként pedig ez) :)

Tiszta HW canucks Winter Edition

[ Szerkesztve ]

(#43905) KaiotEch válasza Potzee (#43902) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Még Te mondtad priviben a True Spirit 120m-re :C

(#43906) seederking


seederking
őstag

Légyszi segítsetek,erre (Alpenföhn Matterhorn rev.a) a bordára milyen ventit vegyek?
Milyen rpm-el vagy mi a lényeg venti vásárláskor?

Innen van valami amit ajánlanátok?

Ui : Max 2ezer párszáz amit adnék érte.

Az az igazság,hogy nem vágom mivel a mostani ekl-em 2300rpm-el pörög de gondolom mivel,hogy most 120mm-es ventit kell vegyek így nem lesz akkora rpm-es "(vagyis nincs rá szükség)"

[ Szerkesztve ]

(#43907) Potzee válasza KaiotEch (#43905) üzenetére


Potzee
addikt

Jaaa...vágom...a harangöntők... :DDD
A Macho, az máááás... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#43908) kromatika válasza seederking (#43906) üzenetére


kromatika
veterán

Innét, BITFENIX Spectre 120mm vagy ha belefér
BITFENIX Spectre Pro 120mm

(#43909) KaiotEch válasza Potzee (#43907) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Rosszabb a True sokkal? :(

(#43910) kromatika válasza KaiotEch (#43909) üzenetére


kromatika
veterán

a True-tól nem sok egy tornyos borda van a picaon ami jobb,még ma sem.főleg ha tuning is játszik(látom i5 2500K-van)a macho 120 nem jobb nála,föleg ha tuningolni is akarsz.true ról akkor érné meg talán macho 120-ra váltani,ha "hangmániás vagy" és kb o 5-600rpm-en akarod járatni a bordán a ventit.de akkor csak minimális ráfizetéssel érné meg.True tuningnál a Brockent is alázza 1300rpm fölött.

[ Szerkesztve ]

(#43911) KaiotEch válasza kromatika (#43910) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát esetleg a True-ra lehet rakni egy Gentle Typhoon 120-ast és akkor nagyon halk gondolom én. És köszi a "megnyugtatást" :)

(#43912) hadogabi1 válasza neduddgi8456 (#43896) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Szerintem válassz valami low profile-os vagy sima átlagos profilos ramot. Nem látsz majd teljesítménybeli különbséget javaslom Gskill vagy Corsair.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#43913) kromatika válasza KaiotEch (#43911) üzenetére


kromatika
veterán

szivesen,ez az igazság. :K a Gentle Typhoon jó választás,csak arra ügyelj hogy a true sűrű borda(többek között ezért olyan jó a tuning teljesítménye) és kb olyan 1200rpm-en pörgő venti,kezdi átfújni.tehát a D1225C12B3AP-13 (1,150 rpm) -et vegyed az még ténylg halk kategória és jó a légszállítása is.vagy a feljebbit D1225C12B4AP-14 (1,450 rpm)
is jó választás .attól függ mekkora tuning van.ha pwm-es kell akkor meg Alpenföhn Wing Boost Plus 120

[ Szerkesztve ]

(#43914) KaiotEch válasza kromatika (#43913) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

1150-est néztem ki én is. Tuning? Most feszeltem alul :C

(#43915) kromatika válasza KaiotEch (#43914) üzenetére


kromatika
veterán

akkor több mint elég lesz :K

(#43916) KaiotEch válasza kromatika (#43915) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszönöm szépen a segítséget :R

(#43917) Taragas válasza kromatika (#43903) üzenetére


Taragas
aktív tag

Hát nem tom. Lehet mégis brocken lesz belőle, mert amik teszteket láttam, ha a VGAról szívja el a levegőt, még úgy is hozza a nála 5-6kval drágább CPU hűtők teljesítményét 1, ismétlem 1 ventivel. Nem tom hogy sikerült ilyen jól összerakniuk azt a hűtőt, de nagyon jó lett, Úgy is haf12+-om van, abba meg felül van egy 200-as venti, szal felfele van a jelentősebb levegő áramlás. A ninja 3 alá, meg nem fér be minden ram, a brocken alá meg még így is. Legalább a vga is felszabadul még jobban. A kérdés amúgy, hogy ha 2 ventivel akarom használni, akkor el fér e hűtőborda, és a 200 mm-es venti között a plusz venti? Valakinek erről tapasztalata?

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#43918) seederking válasza kromatika (#43908) üzenetére


seederking
őstag

Köszönöm akkor vagy ez lesz vagy innen ha néznél/ajánlanál valamit akkor itt is utána néznék.
Láttam újat/bontatlant is csak nem tudom melyik jöhet szóba.
Pl ez?

[ Szerkesztve ]

(#43919) olivera88


olivera88
veterán

Erre valaki? [link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#43920) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Létezik, hogy az itt taglalt az egyetlen toronyhűtő, ami rámegy a keskeny változatú 2011 foglalatra? Más néven narrow ILM-mel rendelkező lapokra...
Ha van még tudomásotok egyébről, ne tartsátok magatokban!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#43921) kromatika válasza Taragas (#43917) üzenetére


kromatika
veterán

én használtam haf 912+ ban brockent,és én is felfelé fújva.igen elférne 2 ventivel is :K de nincs nagyon sok értelme brockenre 2 ventit rakni,mert kb 2,3 fokot hoz csak,és ha 1 ventivel használod felfelé fújva,a 20-as felső rögtön kiszívja a meleg levegőt. seederking:inkább PWM-es ventit vegyél: 2000Ft alatt ezeket találtam.[link] ehhez potméter is van,kézzel is tudod jól szabályozni. vagy [link]

(#43922) BlessedElroy válasza kromatika (#43895) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

köszi a választ és a tippeket!

Origin: BlessedElroy

(#43923) LamaCube válasza neduddgi8456 (#43896) üzenetére


LamaCube
addikt

Állítólag az Alpenföhn Triglav alá befér. Bár 163mm a hútő magassága, tehát ezt vedd figyelembe. Ha gondolod megmérem mennyi hely van a venti és a ram között.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#43924) kita100


kita100
csendes tag

Vki nem tudna segiteni hogy zalmann cpu hutot hogyan kell lga 1155-re feltenni? Elv megvan hozza minden tartozekom de sehogyse megy ra. a huto zalmman cnps 9500 led

(#43925) Merlinclub válasza somasz (#43920) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Dynatron R14 amit én tudok, az ára sem éppen bagó, 13K körül van

(#43926) KaiotEch válasza kita100 (#43924) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ha AsRock lapod van 775-ös furatokkal akkor felmegy, egyébként nem. Mondjuk azt írja rámegy.

[ Szerkesztve ]

(#43927) somasz válasza Merlinclub (#43925) üzenetére


somasz
addikt

Ahha, akkor már a Supermicro valszeg halkabb, nagyobb ventije van. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#43928) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali!

Esetleg vki összehasonlító oldalt lég VS kompaktvízre?
CoolerMaster Seidon120M érdekelne egy Prolimatech Genesis-el szemben.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#43929) Silentfrog válasza Apollo_21 (#43928) üzenetére


Silentfrog
veterán

Az iponon volt ma egy hasonló cikk,teszt ami hasonló témájú volt.

(#43930) Apollo_21 válasza Silentfrog (#43929) üzenetére


Apollo_21
addikt

"Tényleg jó a víz?" címmel..ha erre gondolsz olvastam:D
Konkrét erre a 2hütésre lennék kiváncsi, mert sajnos a Genesis nemfog megbírkózni a jelenlegi 4ghz-es beállítással nyáron ez már fix..és kellene vmi "jobb" helyette.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#43931) Silentfrog válasza Apollo_21 (#43930) üzenetére


Silentfrog
veterán

:K Erre gondoltam. Akkor olvastad.

(#43932) Apollo_21 válasza Silentfrog (#43931) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha lenne vmi oldal ahol eme gyöngyszem vizet összevetik a gennel boldog embör volnék:D
Keresgélek addigis, ha vki rátalálna esetleg vmi táblázatra ahol felvannak tüntetve a cpu hűtések hütéstudásilag. Víz és lég egyaránt.
Megköszönném!

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#43933) proci985 válasza Apollo_21 (#43932) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha kevés a Genesis, akkor marad a Silver Arrow SB-E, ha süket vagy. ha nem, akkor rendes víz kell.

kérdés: mennyire kevés a Genesis?

Merlinclub: ez az R14 tényleg tud 0.2 C/Wt (mármint valós procin is), vagy ez a cég is optimista specifikáció tekintetében?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43934) Apollo_21 válasza proci985 (#43933) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha igazán neki engedem ezen cpu beállítással, akkor 57környékén megfogja. (Most 1,48V-at kap.)
De ez nyáron nem tartja meg majd így.
Tavaly nyáron a gyári 3,4Ghz-en a maga kis 1,38V cpu fesszel feltolta egész 55re.
Most alaphelyzetben 36fokos, ha dolgoztatva van gyári órajelen akkor max 48. De tél van...22fokos a szoba.

Esetleg, nagyobb Rpm-el rendelkező ventikkel érdemes kísérletezni?
Jelen pillanatban 3 Alpenföhn wingboost 120mm-es dolgoznak rajta 1000es rpm-el.

Házban elöl egy 200as coolermaster venti (befelé fúj), fent is a gyári 200as(kifelé fúj [felfelé]) és hátul egy 120as gyári(kifelé fúj).

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#43935) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#43934) üzenetére


Apollo_21
addikt

Helyesbítek nem 120asok hanem 140es wingek...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#43936) proci985 válasza Apollo_21 (#43934) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

meddig mehet el a proci?

jó kérdés, asztalon próbáltad meddig melegszik? házventiken tudsz állítani felfelé?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43937) Apollo_21 válasza proci985 (#43936) üzenetére


Apollo_21
addikt

Minden a legmagasab fordulaton pörög..a hátsó házventi ha jól emlékszem egy phanteks 140es kék fehér venti 1200as fordulattal...
Cpu-world szerint 1,4V lehetne max..és 62fok fölé nemigen kellene engedjem....
Házból még nemkaptam ki, bár esetleg hátrányomra lehet hogy a gépház az asztal és a fal közé van préselve mindkét oldalánál 5-5centi. HAF 922 jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#43938) ZiD válasza proci985 (#43936) üzenetére


ZiD
tag

Sziasztok,
Csak egy visszajelzést szeretnék írni: a Ti tanácsotokra egy Xigmatek Gaia-ra esett a választásom, nagyon tetszik. BIOSl 890-re engedi leszabályozni, a 3 gyári házventivel együtt sem hallok konkrétan semmit :))
Fél óra teljes terhelésnél 45 fokos volt a proci a fenti fordulaton. Szerelni könnyű, egyedül a gumi venti felfogatóval szenvedtem, mert először nem mertem erőből meghúzni:)

Szóval ajánlom, a segítséget pedig köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#43939) proci985 válasza Apollo_21 (#43937) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gyakorlatban így a legvégén venticserével lehetne nyerni (tippre ilyen 1-2 fok), ill polírozással (2-4 fok). másik probléma, hogy a Genesis az egyik leghatékonyabb borda a piacon, tehát légen még pár fokot tudnál nyerni (SB-E is leginkább a brutális erejű ventik miatt jobb).

marad a házhűtés optimalizálása vagy picit visszavenni az értékeket nyárra. vagy egy normális vízhűtés.

ZiD: köszi a tapasztalatokat, örülök, hogy jól működik!:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43940) Apollo_21 válasza proci985 (#43939) üzenetére


Apollo_21
addikt

Rendben, köszönöm a válaszaidat!
Holnap azért kíváncsiságból kidobom a cuccot az asztalra és megnézem mit tesz vagy nem...
Túlzott paranoia is lehetséges hogy játszik..avagy fail pasztázás/hűtés felrakás, de nemtudok kiegyezni azzal hogy egy Sc2 vagy Ibt vagy bármi egyéb indulásakor jó 10fokos is ugrik hirtelen a hőfok...ez vagy nemnormális vagy csak én túlzom el. Fesszel is megpróbálok lejjebb menni, hátha.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#43941) proci985 válasza Apollo_21 (#43940) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha a terhelés megszűnése után ugyanúgy visszaesik a hőfok, akkor rendben kéne lennie.

paszta milyen, eltérés fokban terhelésen magok között mekkora?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43942) Apollo_21 válasza proci985 (#43941) üzenetére


Apollo_21
addikt

Azt hiszem Mx2, terhelés után azonnal beáll a normálra. Eltérés 2-3fok

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#43943) proci985 válasza Apollo_21 (#43942) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mx2 remek, én az mx4 és aközött nem tudtam különbséget mérni (mondjuk polírozott cuccokkal néztem).

2-3 fok reális.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43944) Apollo_21 válasza proci985 (#43943) üzenetére


Apollo_21
addikt

Tehát pasztából sem érdemes az ebben az árszegmensben mozgók fölé lőni mert nemlesz érdemben változás?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#43945) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#43944) üzenetére


Apollo_21
addikt

Pl Snékánóóneee, Thermalright Chillaramid?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#43946) kromatika válasza Apollo_21 (#43944) üzenetére


kromatika
veterán

+1.így van. mx2 , mx4 nagyon jó.

(#43947) proci985 válasza Apollo_21 (#43944) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az mx2 mx4 között annyi volt nálam a különbség, hogy az mx2 ragad és macera kenni, az mx4 meg barátibb állagú. kb ennyi. többször újramértem, valósan 150W fölött fogyasztó procival.

másikakat nem tudom, de alapvetően a paszta a lyukak kitöltésére kell, szóval ha ez ennyire szűk keresztmetszet az mx4 felett akkor már eleve megette a fene (pl gyenge a felfogatás/hullámos a talp).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43948) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Holnap ha minden igaz rendelem a szerkezetem. :))

Azonban a hűtés terén még bajban vagyok.

FM2A85X-ITX alaplap lesz és eddig úgy van, hogy egy SCYTHE Big Shuriken 2 menne a procira. Ezt úgy tudom rárakni, hogy a hátsó merevítőtől le kell vágni egy kis szivacsdarabot, mert ott van egy alaplapi alkatrész.

De most elgondolkodtam, hogy egy THERMALRIGHT AXP-100 se lenne rossz... Azonban nem tudom, hogy ez rámenne-e. Esetleg valaki használja ezt a párosítást?

Köszi!

═════════════════════════════════════════

(#43949) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ezt a tegnapi iPon cikket néztem én is és Seidon-on elgondolkodtam. Egyszer mondjuk kipróbálnám mire képes a procim hátha én is olyat kaptam, mint 04ahgy és 5,7-et megy. Batch számra megegyezik. Viszont ahhoz egy True Spirit kevés lesz. Bár lehet Siler Arrow is :D Nem akarok olyan nagyon nagy batárt, szeretnék még valamit látni az alaplapból :C

(#43950) Apollo_21 válasza proci985 (#43947) üzenetére


Apollo_21
addikt

Annyi a bajom a mostani pasztával..hamég elbírsz 1kérdést:D
Nagyon összeáll...tiszta darabos szerkezetű, alig tudom kenni...nem lágy, hanem a kinyomás pillanatától olyan rideg anyag hogy alig marad fent a hűtésen...szinte lemezkékben jön fel ha hozzányúlok újból a szétkenéshez, ezért kérnék javaslatokat pasztára.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.