Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#35751) tibi666 válasza dízelracer (#35750) üzenetére


tibi666
senior tag

ezt borítékoltam volna. :D
én is a golfra szavazok.

(#35752) !Overdose! válasza sosperecek18 (#35749) üzenetére


!Overdose!
őstag

Golf. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35753) hobizoli válasza hobizoli (#35747) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Most nezem, a RTFM szerint a 30%-nal azert tobb kell... na mind1

hobizoli

több drón kell ;P

(#35754) Ck. válasza Ck. (#35720) üzenetére


Ck.
addikt

Persze a biztosító ügyfélszolgálatán az automata csak annyit mond, hogy "előreláthatólag 1 perc a várakozási idő, jelenleg minden munkatárs foglalt, várjon türelemmel, stb." 3 napja reggel-délbe-este-éjfélkor-éjfél után, stb. Nincs is ott senki... Az idő pedig pörög. Most szerencse mert az ünnepek alatt épp nem kellett kocsiba ülnöm, de ez akkoris elfogadhatatlan. A rendőrnek magyarázhatnám, hogy "hát a biztosító nem küldte el, a telefont pedig b*sznak felvenni..." :(((

(#35755) hobizoli válasza sosperecek18 (#35749) üzenetére


hobizoli
nagyúr

145Ti benzinesben...dizelt csak akkor vegyel, ha sokat (25k+ km/ev) jarsz

Az az 1.9-s dizel a Fiat dizele, azert az annyira nem para am, mint ahogy egyesek eloadjak... kiscsilliard autoba pakoltak azt a motort idotlen-idokig

hobizoli

több drón kell ;P

(#35756) tomcsi23 válasza Ck. (#35754) üzenetére


tomcsi23
veterán

Konkrétan mi a helyzet, mi is a kérdésed :F
Ha két autó van párhuzamosan használva, akkor mindkettőre fizetni kell. A régi kocsira meg 30 napig (de lehet, hogy már 60) elfogadják az előző negyedéves befizetést szvsz. Az újra meg indulásnak annyi is elég, ha az internetes ajánlatot végig viszed, majd kinyomtatod. Ezen rajta lesz a mikortól, aztán majd küldik a csekket, ill. a kötvényt.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#35757) zoo8800 válasza sosperecek18 (#35749) üzenetére


zoo8800
veterán

2 tök különböző autó...

+1 voks a Golfra.
De az érveiden van mit vitatni :D
-hogy melyik van jobb állapotban azt majd meglátod
-felszereltség szintén
-szvsz a Golf belseje 100000x különb, még 15 év után is egyben van

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#35758) csaba54 válasza sosperecek18 (#35749) üzenetére


csaba54
tag

simán a golf

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#35759) whited


whited
addikt

Még valami
ha megnövelem a 13asról 14"-ra a felni méretet akkor többet is fog enni a gép?
Meg lassabban is fog gyorsulni? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#35760) Manitou válasza whited (#35759) üzenetére


Manitou
addikt

Nem kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#35761) whited


whited
addikt

Ui.
1 mitsubishi colt az alany
1.3b 75Le 1995

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#35762) VR6-Fan válasza sosperecek18 (#35749) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ne CL TDI-t néz ha nem tetszik a belső tér illetve a "puha" futomű, hanem GT TDI-t.

whited:ha nem váltó méretben cserélsz igen.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#35763) AMD Power


AMD Power
titán

Mit szóltok ehhez? Nem vagyok otthon a benzines autókban.

RENAULT MEGANE 1.4 16V RT Cool

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35764) hobizoli válasza whited (#35761) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Es az jol gyorsul? :P
En ettol fuggetelnul siman feltennem ra a 14"-t, mert plusz tapadast ad a nagyobb felulete, ami fekezeskor es kanyarodaskor jol johet, ha valtomeret akkor nem fog csalni az ora se, es nem fog rolmalni a "gyorsulasa" se, mert a kerék kerulete ugyanannyi maradt

hobizoli

több drón kell ;P

(#35765) Ck. válasza tomcsi23 (#35756) üzenetére


Ck.
addikt

Konkrétan a problémám az, amit már fentebb is leírtam, hogy a mostani kocsimhoz a 2. negyedéves biztosítási csekket még nem küldték el, holott már ápr. 5-ét írunk! Jövő héten pedig eladom az autót és megveszem az újat, ezért ha időközben megküldik a csekket, én azt már nem szívesen fizetném be. Kérdés erre a biztosító mit reagálna, mert a bónuszomat elveszteni nem akarom, a díjat pedig igazából be kéne fizetni, mert már megkezdett 2. negyedévben vagyunk...de ha szerda-csütörtökön eladom az autót, akkor fizessek ki egy teljes negyedéves díjat ez a 2-3 nap miatt, azaz gyakorlatilag dobjam ki az ablakon azt a pénzt? Vagy ez ilyenkor hogy működik? Eddig még nem futottam bele pont így negyedév eleji autóváltásba.

[ Szerkesztve ]

(#35766) Khelben válasza AMD Power (#35763) üzenetére


Khelben
nagyúr

Francia... ennél többet talán nem kell mondani :)
Km álláshoz +80ezer így kapásból.

[ Szerkesztve ]

(#35767) tomcsi23 válasza Ck. (#35765) üzenetére


tomcsi23
veterán

Befizetheted a negyedévet, az eladás napja utáni különbözet meg visszajár.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#35768) Ck. válasza tomcsi23 (#35767) üzenetére


Ck.
addikt

Köszi, erre voltam kíváncsi.

Mindenkihez:
A 2.2 benzines Peugeot 607-ről tudtok vmit mondani, tapasztalat, pozitívum/negatívum, stb.?

(#35769) zoo8800 válasza AMD Power (#35763) üzenetére


zoo8800
veterán

Látni kéne közelről.
Ha jól tudom, ebben az 1.4-ben még nem hengerenkénti trafó van, ez előny.
Lehet, hogy csak a szemem káprázik, de mintha furán állna rajta a j.e. sárvédő, a küszöbnél látszik. A km lehet valós.

(fehérben nem tetszik :P )

rip and tear, until it is done

(#35770) Sas madár


Sas madár
őstag

Tudtok olyan típust mondani benzinesben ami 1.5 alatti és megelégszik elég nagy szórásban az 5-max 5.5 literes fogyasztással?

Dieseles vagyok és gondolkodom valami kisebb női autó beszerzésén.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#35771) zoo8800 válasza Sas madár (#35770) üzenetére


zoo8800
veterán

Mindenképp 1,5L alatt van olyan kocsi, ami 5L körül eszik:)
Matiz, 1.0 Corsa, Yaris

rip and tear, until it is done

(#35772) Dare2Live válasza Sas madár (#35770) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"5-max 5.5"? talán a prius.

én "minden téren" odafigyelek a fogyasztásra és 1000es Yarissal tavaly összejött 5.7l/100kmes átlag, ezt idén talán lejjebb rakom egy fél literrel de ha ember vagy ott a vége. Ez van.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35773) dragonfx válasza Sas madár (#35770) üzenetére


dragonfx
veterán

de komolyna így hogy lehet autót nézni venni... :O :O :O

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35774) Dare2Live válasza dragonfx (#35773) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

330ft/l nél amikor az éves üzemanyagszámla 200.000-300.000Ft ÉS a magyar átlagkereset annyi amennyi sztem tök természetes, hogy nem csak a zödek nézik a fogyasztást....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35775) Boxer001 válasza Dare2Live (#35774) üzenetére


Boxer001
veterán

Látod neki ilyen jól megy :F

(#35776) Winner_hun válasza Boxer001 (#35775) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35777) zoo8800 válasza Winner_hun (#35776) üzenetére


zoo8800
veterán

:D
lebukott

rip and tear, until it is done

(#35778) Boxer001 válasza Winner_hun (#35776) üzenetére


Boxer001
veterán

Tudom, hogy nem megy neki jól (az eddigi megnyilvánulásai alapján), direkt írtam...fel kéne már nőnie, persze jobb gyereknek lenni, ezt aláírom. :O
Mi már kocsit se veszünk, pedig tudnánk valami néhány éveset, szeretünk is vezetni, sokszor jól is jönne...de ilyen árak mellett inkább a bérlet. :W :((

[ Szerkesztve ]

(#35779) csaba54 válasza Boxer001 (#35778) üzenetére


csaba54
tag

már többször kiszámoltam,ha csak 3-or kell átszállni már olcsóbb az autó
persz a bérlet az más

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#35780) Boxer001 válasza csaba54 (#35779) üzenetére


Boxer001
veterán

Hát figy, asszonynak felnőtt havi bérlet 9800 Ft, nekem meg még több, mint 1 évig diákom van szerencsére, mert esti suliba járok munka mellett, az 3850 Ft.
Igaz néha a HÉV-en fizetünk a pótdíjért, mert még oda is kéne...a fővárosi közig. határon kívül lakunk, de olyan max. 15k körül megáll a havi kiadás utazásra.
Autó kényelmesebb, főleg hétvégén lenne jó, de inkább gyűjtjük a pénzt fontosabb dolgokra. Ez van sajnos, pedig szeretnék autót. :U

[ Szerkesztve ]

(#35781) Winner_hun válasza Boxer001 (#35780) üzenetére


Winner_hun
félisten

Gázt kell bele rakni és kész. Sajnos most nincs rá pénzem, amikor meg volt akkor másra költöttem el. Minden estre meg fogom tenni, lassan ott tartunk hogy fele annyiba kerül mint a benzin és így a megtérülése is sokkal gyorsabb. Nekem 1 év alatt visszajönne az ára.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35782) Boxer001 válasza Winner_hun (#35781) üzenetére


Boxer001
veterán

Tehát tételezzük fel, hogy van autóm. :D Gázzal szimpatizálok, csak a környezetem nem igazán, és mi közösen döntünk, így lehet le lennék szavazva. :D Benzines autót már nem fogok venni, az is biztos...csak akkor, ha átalakíthatom gázosra, vagy etanol esetleg, nem vágom, hogy ott mi a helyzet, nem olvastam még utána :F
Valami dízel kéne majd. :U

(#35783) Sas madár válasza Dare2Live (#35772) üzenetére


Sas madár
őstag

Yarisról más is hasonlót írt. köszi

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#35784) Sas madár válasza zoo8800 (#35771) üzenetére


Sas madár
őstag

Matizt még az első héten megnéztem egyben sem ültem de mára már kizártam,corsából sajna árban még csak a B típus jelent meg azt meg már nem szeretnék a C még drága a tudásához.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#35785) Winner_hun válasza Boxer001 (#35782) üzenetére


Winner_hun
félisten

Minden benzines átalakítható.
Környezettel ne törődj, megveszed az autót, beleteted a gázt aztán mondod hogy aki akar az jöhet veled, ennyi:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35786) Boxer001 válasza Winner_hun (#35785) üzenetére


Boxer001
veterán

Mondasz valamit... ;]

(#35787) Sas madár válasza Winner_hun (#35785) üzenetére


Sas madár
őstag

"Minden benzines átalakítható."
Ez igaz de mennyi ennek a költsége?
Nekem is ajánlották.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#35788) csaba54 válasza Boxer001 (#35786) üzenetére


csaba54
tag

mondjuk egy átalakított benzinest olcsóbban megkapsz,mint ha te fogsz bele az átalakításba

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#35789) zoo8800 válasza csaba54 (#35788) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez igaz. Csak aki átalakította, az jó eséllyel sokat ment vele és nem véletlenül adja el. :U

Sas madár
Akkor nézelődj 1200 ccm környékén.
jóval nagyobb a kínálat:
206, Punto1, Polo3, Swift, stb.
ezekkel még 6L körül maradsz simán.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#35790) csaba54 válasza zoo8800 (#35789) üzenetére


csaba54
tag

ez az átalakítatlannál is esélyes és akkor még jöhet az alakítás is

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#35791) dragonfx válasza Winner_hun (#35781) üzenetére


dragonfx
veterán

persze egyből gázt, hídropalacokot meg 4 nagy akssit villanymotorral és zereled kia civicből az ac pumpát...de azért még a nospalacknak szorítsál helyet.... :C :C :C

én ma 337é láttam ebnyát 3 helyne kissé idegesítő volt..de mondom akkor a lúd legyne kövér mostmár rakok bele neo evo.t.363é :DDD :C ...de van jobb v-power 392 :C

én már röhögök csak ezen komolyan..... :D ..annyit megyek amennyit tudok és slussz passz.munkába meg bkv.val járok és kész. inkább megyke keveset de olyanba ülök amit szeretek.bármelyik balga gondolatomban eladhatnám, és szinte 99% lenne rá vevő nekem nyerő áron mert még mindig nézik mindenhol az angel eyes lámpát találok könnyen egy streetracinges gazdag 18 éves srácot már vinné is....
és jöhetne 1.3 swift 5 literrel de nekem az nem kell!!egyne ez 10et de jól érezzem magam.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35792) dízelracer válasza Sas madár (#35787) üzenetére


dízelracer
senior tag

(#35793) zoo8800 válasza dragonfx (#35791) üzenetére


zoo8800
veterán

Csak számolni kell, és aki sokat megy vele, annak megéri. Ugyanúgy tudod vezetni, max mélygarázsba nem mehetsz. Előbb járnék benzin+gázzal, mint dízellel. Etanol se hülyeség.
Nem értem, mit vagy úgy oda...

rip and tear, until it is done

(#35794) VR6-Fan válasza dízelracer (#35792) üzenetére


VR6-Fan
veterán

a gáznak sincs kenése, ha jól tudom, ugye?

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#35795) dragonfx válasza VR6-Fan (#35794) üzenetére


dragonfx
veterán

vr6 bioetanol power :C

de várjunk csak akkor hány tartály kell a benzines mellé?
nitro.napraforgóolaj, etanol, hydrogén, gáz.....

te figya vízzel nem megy el a kocsi az olcso...... :P :P

nevetséges ez a mizéria manapság!!!!

az auto benzinnel megy!!!persze 316i gázzal...hogyne....meg 320i 6henger gázzal... :O

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35796) dízelracer válasza VR6-Fan (#35794) üzenetére


dízelracer
senior tag

Hát ezt ne tőlem kérdezd sosem volt gázüzemű autóm. Bár a következő a nevemet meghazudtolva valószínűleg az lesz. Szmogriadóban baszhatom az Euro2-es olajkályhát...

dragonfx: vegyél dízelt. Ahhoz lehet víz/alkoholt keverni. Gazdaságosabb nem lesz de kb +15% kraftot ad. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35797) Eagl3 válasza dragonfx (#35795) üzenetére


Eagl3
veterán

Egyesek nem jampickodni, hanem munkához használják az autót. Tudod ezeknek az embereknek nem mindegy, hogy mennyibe kerül a benzin és mennyit fogyaszt az autó. Nem tehetik meg azt amit te, hogy ha nincs pénzük akkor egyszerűen félrerakják az autót hetekre és diszkó napján előássák.

(#35798) dragonfx válasza Eagl3 (#35797) üzenetére


dragonfx
veterán

diszkoba sosme emgyke azzal!!ilyne nehéz felfogni!!!
inkább a pia mint a bmw.zés.
meg sötétbe amugy se látok jol. :O

azért a hetek azok cska inkább napok.heti 3x azért megyek a kocsival.nekem elég is arra amire tartom.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35799) VR6-Fan válasza dragonfx (#35795) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ha komolyabb csigás gépet építenék, és utcán csak poénból használnám, akkor etanol egyértelműen.

de kisérleteznek a vízzel is, tudtommal :))

nem nevetséges, és pont manapság nem az, főleg annak aki nem csak hétvégi járgánynak tartja a 4 kerekűjét, egyre többször elgondolkozok hogy kellene egy 1,6 Döbbenet, az a szűrt ét olajjal is elmegy kb...

mod: de ha heti 3X kell a kocsi vásárláshoz, "meg hétvégén kimenni a telekre". akkor kb bármilyen értelmes olcsón fent tartható alternatívára cserélhetnéd már szegény E36-ost, és talán könnyebben jutnál 1-ről a 2-re, de csak egy kosza gondolat...

dízelracer:hüm legjobb tudomásom szerint annak sincs kenése, de nem vagyok 100%-ig biztos benne.

Yushchenko:a faék bonyolultságával megegyező idősebb turbos dizel, olyat néz amiben elférsz és nem rohadós, jah és persze csak akkor ha nem vagy az ideges tipus. :)

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#35800) zoo8800 válasza dragonfx (#35798) üzenetére


zoo8800
veterán

Ahogy írsz szerintem most is be vagy piálva :P

rip and tear, until it is done

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.