Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#35051) _Voyage_ válasza aero. (#35050) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Galaxyt eddig minden teszt dícsérte, de neked nem kell. :)
C-Max az kicsi... :D
Új sharan kb 10.000.000 alatt nem lesz, 3-4 év múlva lesz csak ott.
Az, hogy lomha, nem számít, ha a fogyasztása kevés. :K

Úgynéz ki, hétvégén viszik a galaxyját, szóval addig kéne találni egy autót, mert kedden megy isztambulba, és addigra kell autó. :D

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#35052) m3tr0 válasza _Voyage_ (#35051) üzenetére


m3tr0
senior tag

Hát nem cicizik az ismerősöd. :DDD
Keményen tolja. :))

Szerintem Land Cruiser és társainál jobbat nem találsz.. :U

(#35053) lajafix válasza lajo (#35048) üzenetére


lajafix
addikt

én még az ez előtti 2004-07 között a VWvel közösen gyártottakra gondoltam.

Voyage: lehetetlen 1 hét alatt ezeknek a feltételeknek megfelelő autót találni. Ennyi idő alatt nem lehet értelmesen összehasonlítani a lehetőségeket, mérlegelni és hosszútávon jó döntést hozni.Avagy a népi bölcsesség erről a "Kétszer vesz, ki gyorsan vesz" mondást állította fel.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#35054) Dare2Live válasza _Voyage_ (#35038) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kia/hyundai dizelek ha vigyázol rájuk jók, simán mennek évi 70.000kmet és úgy 300.000kmig nagy bajuk nem is lesz, ha nem vigyznak rá mint a rossz dizelek. Tavaly köszönt el egy turbo mert gyujtást mindig csak ugy levették. De porlasztócsúcs, nagynyomású szivatyu is félmillios tétel szintjén járnak. De a 3200es dizel már nem csúnyány traktorhangú. :)

SUVban még az új Nissan Quasquai jutott eszembe, nagyobb is lett (bár 7személyesen hátul ~10éves korig) és akciozzak is 6misiért már nem is alapfeleszereltséges újat kapsz.
és ültem benne nagyon kényelmes darab, nekem is szimpik a "magas" kocsik. (Ezért is van Yarisom. :DDD )

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35055) Tothgera30 válasza _Voyage_ (#35051) üzenetére


Tothgera30
Ármester

..esetleg Grand Vitara, az bejövős lenne szerintem...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35056) Integra válasza _Voyage_ (#35051) üzenetére


Integra
titán

már látom ahogy belenyúl a "tutiba" egy neppernél:))
ennyi idő alatt még itt sem mernék autót venni, pedig itt aztán olyan kínálat van, hogy csak kapkodod a fejed.
ha benzines is szóba jöhetne, most küldeném a reálszisztémához, de az ugye kiseik.. menjen márkakereskedéshez és ott vegyen esetleg használtat, de garanciásat. toyota pl ad használtautó garanciát is. legalábbis nálunk van ilyenjük. ez olyan mint a bmw premium seleciton. okosabbat nem tudok.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35057) _Voyage_ válasza m3tr0 (#35052) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Elvileg ma ment megnézett egy Pajerot, igaz, az majdnem 7 millió volt, de az emberke odaadná 6-ért, ha elvinné kp-ra.
Azt mondta nem rossz, viszont 170.000km van benne, ami sok, mert 1 év múlva 240k, és akkor már nem lesz olyan happy... :DDD

Nézett ML mercit is, de az kicsi volt, X5-ös szintén volt a helyszínen, az már jobb egy fokkal.
Viszont talált egy pug 807-est, 2 éveset, 5.5-ért, eléggé felextrázva, 140k km-el, vélemény erről? :F

Úgy néz ki, 3 hét van autót találni, mert jövő hétre még tuti nem lenne meg, de azt mondta, megy a nejének a golf kombijával. Szóval 3 hét alatt van már mit nézni.
Addig mi faterral fel vagyunk hatalmazva, hogy nézzünk meg párat, aztán a legjobbakat írjuk ki, és mutassuk meg neki is.
Így már sokkal könnyebb lesz nézni, én fél óra múlva megyek is megnézni egy Touareg-et, 2.5tádé, fekete, viszonylag ismerem az emberkét akié, sajátkézből adja el, első tulaj, nem kereskedés, nincs fent használtautón se. :K

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#35058) Tothgera30 válasza _Voyage_ (#35057) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én a Pajerot venném az egy visszautasíthatatlan ajánlat ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35059) Rick4


Rick4
félisten

Na, úgy néz ki, megtaláltam azt a Toyotát, amit meg is vennék, lehet meg is lesz. Toyota Sequoia. ha valaki nem ismerné: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#35060) !Overdose! válasza _Voyage_ (#35057) üzenetére


!Overdose!
őstag

"Addig mi faterral fel vagyunk hatalmazva, hogy nézzünk meg párat, aztán a legjobbakat írjuk ki, és mutassuk meg neki is."

Na ennek nem szokott jó vége lenni. :DDD Miért nem keres magának autót? :F

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#35061) Tothgera30 válasza Rick4 (#35059) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mikor először megláttam, azt mondtam: "e' má'n nagy dög" :Y . De mikor már végignéztem a videót, eléggé megtetszett :K . Amúgy olyan "amerikaiautóssuv-os" feelingje van :) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35062) Integra válasza Tothgera30 (#35061) üzenetére


Integra
titán

ez nem nagy, ez ***i nagy:)
nekem is első dolgom lesz ha usa-ban vagyok egy nap, hogy veszek egy hodály v8-at, a többi aztán nem érdekel...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35063) Rick4 válasza Integra (#35062) üzenetére


Rick4
félisten

Akárhogy nézem, ennek a motor-váltója annyira ott van (5.7 V8, 380HP, 6 seb autostick automata), hogy a többi nincs igazán jó pozícióban mellette.. Ismerősnek van egy ugyanilyen csak platós (annak Tundra a neve), elég állat a gép, vegyesben 13.5-tel jár vele... Igaz, hátul merev tengely, de nekem nincsen bajom vele...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#35064) Integra válasza Rick4 (#35063) üzenetére


Integra
titán

igen, a gmc-k őskövületek, de a gmc orr azért még mindig üt. legalábbis nekem nagyon tetszik mai napig:)
azt még nem láttam csak a sequoia-ban ültem. meg hibrid v6 highlanderrel mentem. eléggé rendben van az is, a hodály az szerény jelző arra is. tundra-ban amúgy engem se zavarna, úgysem száguldozni akarnék vele, hanem a motorom feltolni rá, aztán menni pályázni:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35065) Rick4 válasza Integra (#35064) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem ez legalább akkorát üt, mint egy újabb (pár éves ) Chevrolet Suburban.. Csak ugye a technika ami ott rejtőzik. Remélem a pedál nem ragad.. :DDD Árban kb ugyanannyi, a 2007-esek kb 30ezer EUR-tól indulnak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#35066) _Voyage_ válasza !Overdose! (#35060) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Keres ő, csak nincs ideje napi 30-40 autót megnézni... :)
Forma számára szinte mindegy, ami meg követelmény részéről, az meg fix, szóval ami megfelel a követelményeknek, állapota jó, azokból a legjobbakat kiválogatjuk, aztán ő is elmegy megnézni. :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#35067) gaborbol


gaborbol
őstag

Munkatarsam vett itt kint par napja egy WV GTI-t.Azt mondja azt irja a kezikonyve, hogy a motort magyarorszagon szereltek ossze.Kerdezte tolem, hogy mire szamithat? :DDD
En nem hallottam rola, hogy Mo-on szerelnenk ossze motort a GTI-be, ti mit modtok?

[ Szerkesztve ]

(#35068) Integra válasza gaborbol (#35067) üzenetére


Integra
titán

valszeg győrben szerelték össze a motort. ha audiba jó, akkor vw-ba is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35069) neduddki válasza gaborbol (#35067) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

2008ban 1.9M
2009ban 1.3M motor szerelodott ossze gyorben aszemez ez nem egy nay meglepeste:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35070) Tothgera30 válasza Integra (#35062) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ja, úgy is lehet élni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35071) tibi666


tibi666
senior tag

[link]

ez a no comment kategória.

ez viszont nagy poén

[ Szerkesztve ]

(#35072) Integra válasza tibi666 (#35071) üzenetére


Integra
titán

ebben az a durva ha ezt az amerikaiak meg is fogják engedni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35073) tibi666 válasza Integra (#35072) üzenetére


tibi666
senior tag

de csak nem ezekkel a modellekkel. szétszednék őket a jogászok.

(#35074) Enton válasza tibi666 (#35071) üzenetére


Enton
addikt

Érdekes ez az felhasználása a fm modulátornak. :C

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#35075) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok.
Lehet sokan kérdezték már, de szeretnék 1-2 hónapon belül autót vásárolni. Első autó lenne, de nagy szükség lesz rá az elkövetkezendő pár évben. Tehát 3-4 évre terveznék vele.
Valami nyugati benzines autóra gondoltam, max keret 250ezer. Tehát nem mai autó, de azért 90-es évek csodáira gondoltam. Melyiket ajánljátok, amivel a legkevesebb gond van? Tudom régi autóknál mindig van gond, de nem mindegy a mértéke és mennyisége.
Nézegettem egy 1.8-as Seat Toledo-t, 1992-es, egész szép állapotban 220K-ért. Nem tudom, hogy ezeknek van-e típus hibái, itt rákeresve nem találtam konkrét választ.
A segítséget előre is köszönöm :R

(#35076) _Voyage_ válasza eddie17 (#35075) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Ennyi pénzért Swift, ez egyértelmű.

Más:

Vélemény az S-Max-ról? :F

Konkrétan ezek lennének a célpontok: [link], [link], [link], [link].

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#35077) Khelben válasza _Voyage_ (#35076) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanaz a tdci motor van benne, mint a mondeoban. A gatyád rámegy a szervizre.

(#35078) _Voyage_ válasza Khelben (#35077) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Nem nekem kell. :N
Évi 70.000km-re lenne használva, szóval nem egy nyaralásra, de leginkább autópályán. Mennyire megbízható ez a dolog? Szervíz összeg szerintem nem olyan hűde fontos. :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#35079) eddie17 válasza _Voyage_ (#35076) üzenetére


eddie17
addikt

Csak a Swift? Nem is tudom. Valahogy fenntartásaim vannak a régi swift-ekkel. De lehet, hogy ez az én saját hülyeségem.

(#35080) Rick4 válasza _Voyage_ (#35076) üzenetére


Rick4
félisten

2.5T autógázzal a tuti..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#35081) _Voyage_ válasza Rick4 (#35080) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Az biztos, hogy ő gázt nem tenne bele, 3 gyerek mellett rengeteg csomag lenne, pótkerék tartállyal meg kb 200km-enként meg kéne álljon isztambul fele, hogy keressen valamelyik városban gázkutat... :DDD

Hamarabb venne benzinest, mint gázost valaha is. :)

eddie17: Szerintem is egy sz#r a régi swift(új se sokkal jobb), meg tuti meghalsz benne, ha csattansz, viszont 250k-ért semmi más nincs, amire nem költenéd rá évente a vásárlási árat mégegyszer... :)

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#35082) Khelben válasza _Voyage_ (#35078) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szervíz összeg szerintem nem olyan hűde fontos.

Majd amikor az első 400ezrest elé tolják, akkor fontos lesz. Még fontosabb lesz, amikor másfél év múlva egy ugyanolyan 400ezrest tolnak elé, ugyanazokról a tételekről :DDD

(#35083) _Voyage_ válasza Khelben (#35082) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

400k?
Nem is vészes, az astrán csak fékek, meg lengéscsillapítók voltak cserélve most, 120.000ft, ugye műszakival együtt... :DDD

Amúgymeg ha ilyen szar lenne a TDCi, akkor nem minden második ford(amiből nem kevés van) ezzel szaladgálna az utakon, szerintem... :)
Szóval szokásos túlzásokkal nem foglalkozok. Mindenhol agyon dícsérik, csak te fikázod ismét. :)
Én se vagyok a dízelek híve, de azért az tuti, hogy nem olyan szar, mint ahogy te beállítod. Ok, ford dízelek nem a legjobbak, tudom, magamnak nem vennék, de népítélet tele van 4-5 csillagos ítéletekkel... :U

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#35084) dragonfx válasza Tothgera30 (#35002) üzenetére


dragonfx
veterán

béemvéemháróm :K :K :R

csak kell egy benzinkutas ismerös ;]

lassan nekem is.

de akkor s tágítok.
m43b18 kell proba.ha az is zabál akkor opel astra lesz vagy corsa avgy civic.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35085) VR6-Fan válasza eddie17 (#35075) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hy!

kétszázzőtvené, jót nem kapsz csak jobbat ezt tedd helyre magadban.

olyat keressél ami nem rozsda bogja, és nem folyamatos olaj cserével megy, az hogy az ülés már ki van kopva és karcos a kasztni annyira ne zavarjon.

amúgy ugyan az mint a korabeli golf/vento, csak spanyol csomagolásban.

Golf/Jetta 2 nézzél esetleg, olcsón, fent tartható igénytelen, a fiatalabbakba ugyan az a (szerintem nem túl gazdaságos és jó) 1,8-as központi befecsis motor van már.

1,6-os karbisat ne, sok vele a szívás és zabál is, a legjobb lenne 1,8-as hengerenkénti befecskendezős (GTI), motorosat venni kettesből.

Voyage:ehh nekem annyi egy komplett motorgenerál :DDD

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#35086) Khelben válasza _Voyage_ (#35083) üzenetére


Khelben
nagyúr

csak fékek, meg lengéscsillapítók voltak cserélve most, 120.000ft, ugye műszakival együtt

Jó drága autód van.

(#35087) _Voyage_ válasza Khelben (#35086) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

:DDD
Ez most szuper értelmes volt.
Esetleg jó drága az alkatrész, vagy szar autód van, vagy balf#sz vagy, és szart vettél drágán, vagy valami hasonló, de ebből hogy jött le, hogy drága lenne az autóm... :DDD
Amúgy szimplán csak márkaszervíz. :U

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#35088) SpeedR válasza eddie17 (#35075) üzenetére


SpeedR
őstag

Ennyi pénznél szerintem nem nagyon kell egyik márkát sem preferálni. Meg kell venni az első viszonylag jó állapotút, amit találsz. Ha tényleg egyben van az a toledo(szerelő átnézte?) akkor szvsz ne is keresgélj tovább.

(#35089) Rick4


Rick4
félisten

Streetracereknek kötelező darab lesz.. [link] :DDD Állat volt, aki kitalálta... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#35090) Khelben válasza _Voyage_ (#35087) üzenetére


Khelben
nagyúr

látom, pontosan vetted, mit akartam kifejezni, úgyhogy nem tudom mi bajod. Az üzenet átment :D

(#35091) Tothgera30 válasza Rick4 (#35089) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az a gond hogy ez kívül nem igazán hallatszik. De majd jönnek a vérpisitik az 1.2-es Fábiával és megoldják a gyári alpha rádióval és a mélynyomó plusz négy gyári hangszóró kombóval.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35092) Integra


Integra
titán

ezt kérném szépen így ahogy van:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35093) gaborbol válasza tibi666 (#35071) üzenetére


gaborbol
őstag

Megveszik az emberek, ugy mint a baratom.
Bement a toyotahoz, megnezte az uj camry-t,nagyon fasza.
Atmenet a Hyundai-hoz, mondta neki a kereskedo ,nekunk is van camry csak olcsobb, de nezze meg, meg is vette.
[link]

En nem tudom, a fel vilagot le tudjak koppintani, de a minoseget is le tudjak?

[ Szerkesztve ]

(#35094) eddie17 válasza VR6-Fan (#35085) üzenetére


eddie17
addikt

Köszi, értem. Át is nyálaztam a használtautót, találtam egy két jónak tűnő autót.
Persze, gondoltam, hogy teljesen korrekt autót nem fogok ennyiért kapni, de ha ennyiért tudok venni, akkor nincs több pénz rá:) persze van, de belekalkuláltam az átírást, meg egyéb bürokráciát.

_Voyage_: Konkrétan én is arra gondoltam hogy szar, csak nem akartam kimondani:)

SpeedR: Nem preferálok márkát, csak ezt találtam akkor, de azóta néztem többet is.
Nem nézte meg szervizes, használtautóm láttam.

(#35095) SaNyEe válasza Integra (#35092) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

és még befektetésnek sem utolsó (:

-- end of transmission --

(#35096) dragonfx válasza Integra (#35092) üzenetére


dragonfx
veterán

narancsba inkább... :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35097) Dumb válasza gaborbol (#35067) üzenetére


Dumb
senior tag

Régen, W123-as Mercihez az utólag vett gyári kerékcsapágy is magyar volt. Meglepődtem, mert általában japán csapágyakat alkalmaztak.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#35098) burasu4 válasza eddie17 (#35094) üzenetére


burasu4
senior tag

A Swift nem szar...és nem kell rákölteni csak tankolni.
De ha soka pénzed -már pedig nem- akkor vegyél egy 20 éves német sz@rt és majd járhatsz szervízbe. Bírom hogy úgy alkotnak egyesek véleményt autóról, hogy nem is ültek benne.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#35099) Integra válasza dragonfx (#35096) üzenetére


Integra
titán

igen, nekem is abban kéne inkbb :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35100) eddie17 válasza burasu4 (#35098) üzenetére


eddie17
addikt

Ültem elég Swiftben. Konkrétan nem mondtam, hogy szar, csak helyeseltem. De köszönöm a segítséget. Nem akarok 20 éves német szart venni, se egy totálkáros opelt. Amiket nézegettem 250ezerig, mind egész jó állapotban voltak, lehet van egy két hákliuk, nem tudom. Tény a swift igénytelen autó, nem kell sokat költeni rá.
Én meg azt bírom, hogy egyesek mindent tudnak egyesekről.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.