Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) alex devil válasza Necronom (#1249) üzenetére


alex devil
senior tag

@Necronom
@kenand
:R

S23

(#1252) szabí


szabí
csendes tag

Sziasztok !

Jelenleg van egy WD TV live lejátszóm, de úgy érzem eljárt felette az idő.
Nem jönnek rá már frissítések, megszünt a youtube támogatás, stb.
Így elkezdtem keresgetni, hogy mivel tudnám kiváltani.
Így találtam ezeket az androidos tv boxokat.
Pár cikket már elolvastam, még több youtube videot, de még mindig tanácstalan vagyok.
A segítségeteket szeretném kérni a kiválasztásba.
Igény:
- NAS-ról videok lejátszása (minidlna)
- youtube videok lejátszása
- ár ~20e Ft
- pár évig ne kelljen lecserélnem

Elsőre a MI box-ba futottam, de elég kevésnek érzem rajta a csatlakozókat.
Aggódom a utp csatlakozó hiánya miatt, és "csak" 4 magos procija van.

Mit tudnátok ajánlani? Best buy?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1253) kenand válasza szabí (#1252) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mi box nem szerencsés, nincs rajta LAN.
MiniDLNA helyett sokkal jobb samba meghajtóról filmet lejátszani...(NAS is biztosan tud samba-t)

Bármely 905x/w box LibreEleccel tudja az amit leírtál. Ha még kifogható egy x96 (905x)2gB RAM tökéletes.
Gyári Androiddal is használható, de sokkal gyorsabb filmre/youtubera a LibreELEC

4 magos proci bőven elég...

[ Szerkesztve ]

(#1254) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

Egy ideje próbálgatom ezeket a boxokat, de most szeretnék valami olyat venni, aminek nincs teljesítmény problémája játékra. A következő hármat találtam, ami használhatónak tűnik:

Amazon Fire TV 4k előző generáció: MT8173C (csak használtan lehet beszerezni és úgy is jó áruk van)
Mi box 3 Enhanced: MT8693 (csak kinti modell, alig van pár webshopban)
RK3399 dobozok.
Nvidia Shield (de ez kiesik az ára miatt, annyiért már xbox-ot lehet venni. :) )

Tud még valaki esetleg a listához tenni?
Próbáltam az S912-eseket, de valahogy nem az igaziak ilyen szempontból. Valamint az rk3399-esekről is olvasok olyat, hogy szép az Antutu pontszáma, de valahogy mégse érezni használat közben.

Másik opció, PC alapon, aztán RemixOS, vagy hasonló rá, de az meg mintha nem mindig küldené ki a hangot hdmin.

(#1255) Necronom válasza tthom (#1254) üzenetére


Necronom
senior tag

A Rockchip cuccok nem hinnem, hogy nagyobb teljesitmenyuek lennenek az S912 sorozattol
a "sziamia" holmiktol pedig erosen tartozkodnek :)
De ez megintcsak privat velemeny

PC alapon nagy teljesitmenyt ugy szerezhetsz, hogy egy X86-os droidot teszel fel, pl a 6.0-at
Ott nem lesz baj, hogy hol a hangkimenet...

Igazbol en is kerestem egy nagyiobb teljesitmenyu boxot, de szerintem nincs (meg nincs)
Egyelore egy jobb tablet sokkal jobb eredmenyeket mutat
pl nalam a Chuwii...barmivel el lehet jatszani rajta

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1256) tthom válasza Necronom (#1255) üzenetére


tthom
senior tag

Hát akkor nem csak én gondolom így.
Néztem még az Odroid XU4-et, ami még erősebb, de az meg nem mai darab.

Az a röhej, hogy lassan kb. bármelyik telefon erősebb ezeknél, de azokat nem lehet TVre kötni direktben. :)

(#1257) robi12ster


robi12ster
tag

Sziasztok. Kb egy éve akarok boxot venni. Háromszor rendeltem az ebayen , ami nem jött meg. Egyszer vettem egyet magyarba, ami két hónap után be sem kapcsolt (v88). Most a véleményeteket kérem. Olyat keresek, améken elindul a tv go, kodi, és a mirascreenek használhataó. Esetleg linux is futtatható rajta. Jöhet használt is, csak megbízható legyen.

(#1258) Necronom válasza robi12ster (#1257) üzenetére


Necronom
senior tag

X96 vagy inkabb ma mar az Xnano 96Pro
LibreElec memokartyara fel es helyben a Kodi
kesz :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1259) robi12ster válasza Necronom (#1258) üzenetére


robi12ster
tag

Most árulnak debrecenben x96mini -t? Az is ilyesmi?

(#1260) kenand válasza Necronom (#1258) üzenetére


kenand
Topikgazda

Egyébként már van új X96 is (sajna 905w-vel).

X96 mini 1gb/8gb 19.90 USD
(GBX96MN )

Libreelechez bőven elég

Debrecenben nem tudom árulnak-e, de 5500Ft-ért biztosan nem

Linux is fut rajta csicsoka megosztott egy imaget

[ Szerkesztve ]

(#1261) robi12ster válasza kenand (#1260) üzenetére


robi12ster
tag

Találtam x96-ot. 12000-ért. Debrecen.

(#1262) mexel


mexel
veterán

Én nem vennék 1/8-as boxot már, pár dollár a különbség, soha nem tudni mikor kellhet a plusz. 26$ volt nem réegen ( talán most is ) kuponnal a 2/16.

(#1263) robi12ster válasza mexel (#1262) üzenetére


robi12ster
tag

Meik?

[ Szerkesztve ]

(#1264) g4b3


g4b3
újonc

Sziasztok!
Szeretnek toletek tanacsot kerni, milyen Android TV Boxot vagy streaming eszkozt vasaroljak. Az alabbiak az "elvarasaim":
- tudjak rajta valamilyen modon bongeszoben, videos formaban elerheto tartalmat lejatszani (pl Youtube, Indavideo, Videa, Rtl Most, kulfoldi egyeb videomegosztok)
- tudjam hasznalni a "hires" VOD szolgaltatokat, akar bongeszobol, akar appkent (HBO Go, Netflix)
- adott esetben a telefonom, Linuxos PC-m kepernyojet is tudjam tukrozni (ez a legkevesbe fontos, lehet nativan vagy app segitsegevel)
- FONTOS hogy azert mindezeket egy turheto sebesseggel tudjam elerni

Eddig foleg a Chromecastot es a Fire TV Sticket neztem. Az elobbivel az a gond, hogy pl a bongeszo tab streamelese fogyasztja a mobil akkut kemenyen. A masodiknal ilyen nincs, hisz a sajat OS-en futna a bongeszo, de felek, hogy ez meg lassu.
Neztem klasszikus boxokat is, de itt meg azzal van gondom, hogy nem bizok a gyartok frissiteseiben (a Google-nel ugye ezzel nyilvan nem lenne gond, az Amazon hasonlo, es a Fire OS zartabb mint a "sima" Android) illetve a kinai boxoknal nagy az eselye, hogy barmilyen spyware, keylogger, malware (akar adware-kent szerepeltetve) lehet rajtuk.

(#1265) mexel válasza g4b3 (#1264) üzenetére


mexel
veterán

Ha netflix is kellene akkor a Mecool M8s Pro + t javaslom a Widevine Level 1 miatt, akkor HD-ben tudod nézni a Netflixet. Viszont nincs optikai kimenet a boxon, ha erősítőre úgy kötnéd akkor az kieshet. Másrészről ajánlott szerintem.

robi12ster: fentebbre írtam, csak nem válasz gombot használtam, az X96 minire gondoltam hogy akciós volt( vagy az is) de általánosságban pedig azt hogy nem éri meg az 1/8-as amikor ilyen olcsók a boxok. 1-2-3 ezer ft-ért talán nem érdemes spórolgatni egy olyan eszközön amit esetleg minden nap használunk. Tényleg csak akkor jó az 1/8 ha csak LE-re lesz használva, de ártani nem árthat a 2/16 semmiképpen.

(#1266) g4b3 válasza mexel (#1265) üzenetére


g4b3
újonc

Szia, koszonom a valaszt eloszor is. Erre gondolsz, ugye? Ha igen, akkor ugy latom, ez Kinabol van, es raadasul nem igazan derul ki, hogy ki/mi a gyarto, nem lehet informaciot kapni rola. Mikor lesz egy ilyen eszkozhoz update? Lesz egyaltalan? Mi biztosit afelol, hogy Kinaban nem elotelepitik ra a legujabb keyloggereket? (Igen-igen, bizonyos orszagok harom betus ugynoksegei igy is ugy is hozzafernek az adatainkhoz, de azert az megis egy masik helyzet)

(#1267) mexel válasza g4b3 (#1266) üzenetére


mexel
veterán

Igen, ez az. A GW6-os raktár eu raktár, igaz van szállítási díj is de ha teszel mellé valamit lehet hogy nem lesz. Úgy nincs áfa sem és gyorsabb is (elvileg)
Ezen éppen van 6-8 kínai bloatware amit le kell szedni de erről már írtam ha kell majd megkeresem de Te is megtalálod itt vagy a másik topikban. Frissítések vannak rá, erre van ATV OS is, a gyártó pedig a Mecool, akármi is az :DDD
Sok ilyen boxot telepítetem, aki használja szereti.

(#1268) g4b3 válasza mexel (#1267) üzenetére


g4b3
újonc

Nem tudom, a raktar helye szamit-e ilyen szempontbol... :) Mi az az ATV OS? Esetleg van valami europai vagy eszak-amerikai box, amit tudnal javasolni? A Fire TV Stick-rol mi a velemenyed?

(#1269) Janusz001


Janusz001
őstag

Sziasztok, van olyan androidos box amire lehet tv go -t telepíteni? Gearbest, bangood játszik.

(#1270) kenand válasza mexel (#1262) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajnos a 2GB-s 31 USD, és nekem csak LE kell arra meg tökéletes az 1BGs. (Elmegy rajta Tarr TV és HBO Go is az 1GB-vel, más meg biztosan nem kell nekem, játék kilőve)

20 USD azt aztán biztosan AFA és sarc mentes. úgy 40 USD-ig megúszható a a méltányosságot figyelembe veszik...

(#1269) Janusz001
Nagyon sok boxon elfut még olyanon is amin Android 4.2 van. A lényeg ne legyan rootolt

[ Szerkesztve ]

(#1271) Breki válasza mexel (#1267) üzenetére


Breki
veterán

Szia

Engem érdekelne ez a bloatware leszedés és a frissítések.

Mecool M8s Pro tegnap érkezett meg beüzemeltem, de van pár kérdésem amik gondolom az ittenieknek elég alapok.

1. Ennek jól gondolom, hogy nincs saját tunere?
2. Ha az adroidot is meg akarom hagyni és a linuxot is kipróbálni azt lehet úgy, hogy az pendrivéről megy?
3. Tv adást keresni és felvenni, hogy lehet vele?
4. Gyárilag rárakott Facebook alkalmazást le lehet cserélni pl Aptoide-val? A rajta lévó google play lecserélhető?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1272) cocka válasza g4b3 (#1264) üzenetére


cocka
veterán

Az RTL most egy kalap szar, mert nincs landscape állásra optimalizálva. Azaz lesheted az álló függőleges téglalapot, amennyi a tévédre, monitorodra függőlegesen kifér. Gratulálok az alkalmazás készítőinek.

van olyan androidos box amire lehet tv go -t telepíteni?

Mindre lehet telepíteni, amin Android fut, csak éppen a rootolt eszközökön nem fog indulni a lejátszás. :D

Mellesleg honnan lehet tudni, hogy melyik a bloatware?

(#1273) kenand válasza Breki (#1271) üzenetére


kenand
Topikgazda

Olvass a Amlogic topikban kérdéseid 99%-ra van válasz a topik összefoglalóban.

Linux/LibreElec bootolhat SD kártyáról és USB driveról is
TV adásra nem jó oda 905D-s box kellene tunerrel (hacsak nem Appon keresztül nézel, de felvenni nem lehet)
Szerintem Android alatt lehet cserélni alkalmazásokat..

(#1272) cocka

Minden Androidon fut az nem biztos, hogy igaz....időnként kikötik melyik verziótól (Pl a HBO Go korábban ment a mygicamon Android 4.2.2 most már nem , mert az új app már nem települ rá, a régit indítva meg kiírja frissíts... De a TV Go megy 4.2-n is -egylőre

[ Szerkesztve ]

(#1274) Breki válasza kenand (#1273) üzenetére


Breki
veterán

Köszi, olvasom azt is, csak az már nagyon szakmai még nekem, és direkt itt kérdeztem ilyen alap dolgokat.

Köszi a válaszokat.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1275) cocka válasza Breki (#1271) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem a tuner feleslegesen drágítja a boxot. A Strong SRT valahanyas androidos tunerrel, meg lehet nézni, hogy ehhez teljesítményben mi jár. Spoiler: kevés ram, kevés tárhely, gagyi proci.

Aztán el lehet dönteni, hogy mi a fontosabb. Persze vannak drágábbak is, de azok kb. 2.5-szer annyiba kerülnek, mint a Strong SRT-k.

(#1276) robi12ster válasza mexel (#1265) üzenetére


robi12ster
tag

Igen.
Köszi mindenkinek. 2 gigásat találtam, jobban megéri.

(#1277) kenand válasza Breki (#1271) üzenetére


kenand
Topikgazda

Itt van egy 905d-s, tuneres box, EU raktárból, de 3-4x annyi mint egy legolcsóbb 905w

(#1278) Breki válasza kenand (#1277) üzenetére


Breki
veterán

Köszönöm jó lesz nekem a mostani is.

De akkor ha jól gondolom a tv koax kábelt se kell átdugni maradhat a tv-ben.

Memóriakártyát ajánlott bele venni, vagy elég pendrive külső vinyó?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1279) kenand válasza Breki (#1278) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

Egy 8GBs micoSD kártya kényelmesebb OpenElec/Linux ) számára, mivel ez nem lóg ki, ráadásul nem foglalja el az USB slotot. UHC-I jobb, de ha van fiókban class 4 az is megfelel, esetleg egy scripttel fel lehet másolni bizonyos dolgokat a NAND-a és akkor onnan fut (Attól még marad az Android is a NAND-on) és gyorsabb lesz.
LibreElec alatt mehet Transmission is akár és ment egy USB HDD-re amit aztán WindowS Samban felkínál más lejátszóknak a házban.
Youtube is jól megy teljes képernyőn LibreElec alatt.

Box-os tunerre én sem ruháznék be, Mindig TVs-s olcsó kütyüm van 3 db is, ráadásul azokba kártya is dugható esetleg előfizetnék több csatornára. Ha meg kábel TV és DBV-c kellene, az sem jó, mert 99%-an ott is szolgáltatói kártya kell...

[ Szerkesztve ]

(#1280) cocka válasza kenand (#1279) üzenetére


cocka
veterán

mivel ez nem lóg ki, ráadásul nem foglalja el az USB slotot.

Meg valószínűleg a fogyasztása is sokkal kisebb.

LibreElec alatt mehet Transmission is akár és ment egy USB HDD-re

Ami persze nem jelenti azt, hogy erre Androidon nincs megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

(#1281) kenand válasza cocka (#1280) üzenetére


kenand
Topikgazda

Androidon is mehet torrent, de LibreElec jobb host torrent számára.

(#1282) Breki válasza kenand (#1279) üzenetére


Breki
veterán

Köszi a választ ismét. Egy 16 gigásnál nagyobb kártya is mehet bele?

Mennyi a max?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1283) kenand válasza Breki (#1282) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igen, 32 GBs-t írnak általában a box leírásoknál, de szerintem simán kezel 64GBst is...
(nagyobbak általában gyorsabbak, bár túl gyors nem kell. nem hiszem hogy DDR50-esnél gyorsabb SD káryta busz van bennük, az meg úgy durván USB 2.0 sebesség 37Mega/S)

(#1284) mexel válasza g4b3 (#1268) üzenetére


mexel
veterán

A raktár helye számít, az áfa és kezelési költség miatt és esetleg a gyorsaság miatt ha sürgős mert EU-ból jön elvileg ( igaz egy 30$-os box még valószínűleg átjön a vámon). Az EU raktár drágább is ez miatt.
Miért keresel amerikai vagy európai boxot? Azok is kínában készülnének, mert ami nem kínai az hamis :D
Ha fontos hogy márkás legyen akkor valami mást kell keresni, nem tudom mik vannak, a Wetek és a Minix akkor ugyanúgy nem tekinthető annak ha olyan nevet keresel amit máshonnan is ismerhetsz. De egy kb 8-15 ezer ft-os boxnál nem kell ezzel foglalkozni szerintem.
Azt ATV os az Android TV OS , kb leegyszerűsítve ami pl egy Sony TV-n látható.
Fire TV sticket nem ismerem, de én nem vennék sticket de ez csak az én vélményem, nem tudok semmit mondani róla mivel nem volt ilyenem még.

(#1285) Necronom válasza Breki (#1282) üzenetére


Necronom
senior tag

Ehhez kapcsoldik egy erdekesseg...
Tettem ra egy masik USB HDD is probakeppen, allandoan kerdezi, formazza meg belso tarhelynek?
Most megmondtam, hogy igen....nos, ez 320Gb es tokeletes lett :)
Nem tudom hogy az SD kartyakkal mit tenne, de ez igy belso tarhely lett, mar telepitett ra appokat is
Amit sajnalok picit, hogy nem lehet neki megmondani, hogy mit hova telepitsen, igazbol ugy tunik, hogy osszevissza pakolgat sajat izlese szerint :)
De azert ez jo....nincs tarhelyhiany

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1286) g4b3 válasza mexel (#1284) üzenetére


g4b3
újonc

> Miért keresel amerikai vagy európai boxot? Azok is kínában készülnének, mert ami nem kínai az hamis
Azért, mert feltételezem, hogy ezek nagyobb ellenőrzéseken esnek át és kisebb az esélye, hogy "kéretlen program" van rajtuk, mint pl http://www.androidpolice.com/2016/11/15/security-firm-reportedly-finds-spyware-on-chinese-android-phones-including-blu-devices-sold-in-the-us/ Ha keresel, akkor még ezer ilyet találni. Nyilván minden gyártó minden termékében feltételezhetően van valamiféle backdoor/spyware, de nem mindegy, hogy Kína és/vagy hackerek illetve bűnözők felé vagy a "nyugati bűnüldöző szervek felé".
Emellett ezeknél a frissítések is gyakoribbak - legalábbis én úgy látom, ez kezd lenni a trend (pl. Nokia), nem hagynak ott egy régi OS-sel.

> Ha fontos hogy márkás legyen akkor valami mást kell keresni, nem tudom mik vannak, a Wetek és a Minix akkor ugyanúgy nem tekinthető annak ha olyan nevet keresel amit máshonnan is ismerhetsz.
A márka nem fontos, csak hogy legyen valamennyire biztonságos (update, megbízható forrás).

(#1287) kenand válasza g4b3 (#1286) üzenetére


kenand
Topikgazda

905 topikösszefoglalóban felsorolják az A kategóriás gépeket. Minix stb vegyél olyat.
Én nem költenék rá. Film nézésre nekem tökéletes a kínai box (20-30 usd) +Librelec biztosan kémprogram mentes.

(#1288) Necronom válasza g4b3 (#1286) üzenetére


Necronom
senior tag

Szerintem meg az A kategoriasoknal sem 100 az update
Ezek pont ezert olyan olcsoak, mert mulo dolgok....bar jopar evig elvannak, akiknek tenyleg csak filmezni kell
Ott az LE meg benne Kodi, igazabol filmezesre tenyleg nem kell tobb......dehat ezek tukepp arra is valok :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1289) kenand válasza Necronom (#1288) üzenetére


kenand
Topikgazda

Így van 1-2 év alatt elévül biztosan. Ha 5000 ft volt egyáltalán nem bánkódom majd. Ha 50 000ft volt és éppúgy nem használható.....
Sajna az updazenak az Android a gátja. Az újabb már nem rakható régebbi chipstere.... ezzel meg is áll a fejlesztés.

(#1290) mexel válasza g4b3 (#1286) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos arra sincs biztosíték hogy bármelyik gyártó firmje nem tartalmaz valami oda nem illőt, de nem jellemző. Te is átnézheted a rendszert simán egyébként. Ahogy írtam a Meccolon van is kb 6 progi ami nem kell, de azért azok sem okoztak komolyabb gondot senkinek ha ottmaradnak sem. Ha csak filmezésre és hasonlókra kell akkor nem hiszem hogy ezek a boxok tudnának nagy gondot okozni ilyesmivel, egy telefonnál már macerásabb lehet, de ott sem voltak annyira veszélyesek pedig anno szedegettem pár romból felesleges dolgokat :)
Minőségre meg simán megfelelnek, főként hogy ahogy írtam 7-15 ezr ft-os készülékekről van szó, amik max pár évig lesznek használatban. Nem egy atomtengeralattjáró kategóriás eszközök, nincs sok lehetőség bennük.
Vegyél Wetek-et, megbízható, frissítik, stb. Drágább mint a többi, de ha ez nyugtat meg akkor nem rossz választás. Azt biztosan joban "ellenőrzik" gyártás után (igaz erre nem vennék mérget)
Nekem volt, de nem adnék most annyit értük mégegyszer, arra amire keresel egy Mecool is megfelelne szerintem. ( a Netflix miatt ajánlom a Mecoolt)
Vagy ha biztosra akarsz menni építs egy olcsó HTPC-t, és ellenőrzött szoftverekkel és általad választott gyátók összetevőivel megépítheted. Az ár több lesz, a beállítás is nehezebb esetleg, de tuti gépet lehet építeni :)
Vagy vegyél mini pc-t és friss wint-t telepítesz rá amin tudo mi fut és mi nem.
Esetleg ilyen ha az ár nem számít. Nem néztem mit tud, de "márkás" ( annak aki szereti :) )

[ Szerkesztve ]

(#1291) g4b3 válasza mexel (#1290) üzenetére


g4b3
újonc

Tulajdonkeppen belatom, hogy igaz, amit irtok, ezek par evre szolnak, en pl azt mar el tudnam fogadni, ha harom evig kibirna egy ilyen vacak. Par kerdes:
1) Amennyiben a Mecool 85 Pro+ a valasztas, akkor pl innen rendelni szerintetek jo dontes? Nekem a Kinabol jovo is megfelel, hisz szerintem a raktar helyetol nem fugg pl. a szoftver, es minel olcsobb... vagy ertelmesebb otlet lenne EU-s raktarbol?
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_656048.html?wid=21

2) Ez az eszkoz miben rosszabb, mint a Mecool? (pl DRM/Widevine level? Hol derul ki ez?)
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1097977.html?wid=21

3) Amennyiben nekem (itt reszben ismetlem onmagamat)
- foleg a bongeszobol lejatszhato videok fontosak
- Youtube nagyon fontos
- HBO Go / Netflix / Mindig TV app vagy weboldal fontos
- rendben ha minden csak 720p vagy 1080p mert nem vagyok egy nagy gourmet
akkor velemenyetek szerint a 1) es/vagy 2) eszkoz ki tud szolgalni? (Megerosites :)

4) Elozoleg irta valaki, hogy Mecool-ra Android TV telepitheto. Hogyan?
5) Mecool gyarto oldalan lattam valami firmware update-et. Ezt erdemes feltenni? Flashelni kell?
6) Mecool bloatware eltavolitas is erdekelne, illetve ha eltavolitotta az ember, nincs "gyanus" halozati forgalom stb.?

(#1292) cocka válasza g4b3 (#1291) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem ez a böngészőből lejátszhatóság felejtős. Mármint technikailag teljes mértékben kivitelezhető, csak kényelmetlen fos. Próbálj meg inkább a weboldalnak megfelelő appot keresni, annak több értelme van, mint böngészőből lejátszogatni.

- Youtube nagyon fontos

Nyilván arra is van külön app. Tehát ott sem a webböngészőből kell betölteni a dolgokat.

Mindig TV app vagy weboldal fontos

Hát nekem az a röpke gyors véleményem, hogy az 5 GHzes wifin a sebességem 33-70 megabit/sec közt szokott lenni 10 méterről, nem tudom mitől függ ez, de lejjebb nem nagyon megy. A ping is max. 20 ms, a Mindig TV app mégis pixelesedik, szakadozik az élő adás lejátszása közben, míg pl. a Telenor MyTV abszolút nem csinálja ezt, max. az elején de ott is csak pár mpig. A Mindig TV élő adás minőségéről nem találtam infót, de a MyTV-t tudom, hogy 576p és mintha a képe is szebb lenne, mint a Mindig TV-jé.

[ Szerkesztve ]

(#1293) g4b3 válasza cocka (#1292) üzenetére


g4b3
újonc

> Szerintem ez a böngészőből lejátszhatóság felejtős. Mármint technikailag teljes mértékben kivitelezhető, csak kényelmetlen fos. Próbálj meg inkább a weboldalnak megfelelő appot keresni, annak több értelme van, mint böngészőből lejátszogatni.

A Youtube meg par dolog eseteben biztos van jo app, de amit mondtal azalapjan pl a Mindig TV App eppen fos. Meg szerintem nincs app az Indavideohoz, Videa-hoz, kulfoldi egyeb videomegosztokhoz. Az jogos, hogy kenyelmetlen, de gondolom ugy erted a kenyelmetlenseget, hogy nehez a taviranyitoval navigalni, igaz? Lehet akar mobilrol is vezerelni a Boxot, nem?

(#1294) Necronom válasza g4b3 (#1293) üzenetére


Necronom
senior tag

Nos bongeszobol lejatszani nem ezek boxok erossege....fokepp nem azok a tartalmak, amiket feltuntettel
Le lehet jatszani, megy is, de nem leszel vele megelegedve, igy szerintem neked nem ilyen kell...
Azt nem tudom, hogy neked mire lenne szukseged, mielott kerded :)
De szvsz sokkal jobban jarnal egy epitett HTPC-vel - ugy erzem, hogy meg jobban a winhez vagy szokva

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1295) g4b3


g4b3
újonc

Nem hasznalok Win-t :) Linux Mint-et, Arch Linuxot, Androidot es Mac-et hasznalok. :)

Azert ragaszkodom a bongeszohoz mert az appok vagy szarok (Rtl Most, Mindig TV) vagy idovel megszunik a tamogatas, vagy nincs is app (hadd ne nevezzem meg bizonyos "film nezos oldalak" eseteben nem letezik app). Miert nem az erosseguk, kerlek fejtsd ki. Van mas oka is annak, hogy ezt irod, a kezelhetosegen kivul?

Hozzateszem, hogy az altalam eddig hasznalt Androidos eszkozokon tokeletesen mukodott a bongeszos lejatszas - az egyetlen gondot ott latom, hogy ha "kivesszuk az erintokepernyot", akkor valahogy meg kell oldani a vezerlest (tobb megoldast el tudok kepzelni, eger es kepernyobillentyuzet, egy masik telefon erintokepernyoje peldaul)

[ Szerkesztve ]

(#1296) Necronom válasza g4b3 (#1295) üzenetére


Necronom
senior tag

Akkor a wines dolgokat beneztem :) de igazbol amiket leirtal ott egy eros alappal dolgozhatsz, amig ebben az esetben elegge korlatozottak az eroforrasok ezekhez az igenyekhez, igazbol ezek a holmik pore egyszeruen nem erre valok....
Mindent lehet rajta csinalni, bizonyos korlatokkal
Jomagam is minipc-kent hasznalom a boxot, de igazabol ez csak onsanyagatas :D
Bekapcsolom az asztalit es megkonnyebbules a box utan webezni rajta..egyszeruen nincs nekik eleg eroforrasuk ehhez, nem is tudom, hogy egyatalan letezik-e ilyen box, pedig tobbunk keresi - termesztesen ilyen arak mellett :) Ezert gondolom, hogy csodak nincsenek, mert meg nem talaltunk...
Jelenleg egy jobb telefon felulmulja ezeket a boxokat eroforrasban

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1297) cocka


cocka
veterán

de nem leszel vele megelegedve

Főleg, hogy még meg se vett egy boxot se, ki se próbálta, de már megy a szövegelés, hogy mi miért nem jó.

Nekem az is poén, mikor szintén 0 kmes userek jönnek, hogy milyen boxot vegyek, de már azt fontolgatják, hogy hogy lehet rá egyedi linuxot meg LibreELECet meg egyéb mókolásokat tenni, holott Androiddal még esélye sem volt kipróbálni. De gondolatban már fel van hackelve az egész. :C

(#1298) Necronom válasza cocka (#1297) üzenetére


Necronom
senior tag

egs

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1299) g4b3 válasza Necronom (#1296) üzenetére


g4b3
újonc

> Ezert gondolom, hogy csodak nincsenek, mert meg nem talaltunk...
Igen, ezt ujra es ujra meg kell tanulnom. :)
Ha nem a "TV okositasra" illetve streamingre szant boxokat nezzuk, hanem barmilyen minipc (stb kicsi eszkoz) szoba johet, akkor amin Android fut olyat esetleg tudsz ajanlani? Egyszer regen volt a kezemben Cubieboard, de azzal hasonlo elmenyem lehetett, mint amit leirtal a box utani asztali gep hasznalatrol. Lehet az is, hogy nekem a legjobb megis a Chromecast, hiszen akkor a telefonomon fut minden (bongeszos lejatszasnal maradva) es a stream megy at. :)

En amugy mielott megveszek valamit, tajakozodni probalok, hogy mit tud, vagy hogy egyaltalan jo-e arra, amire nekem kell, ezt nehanyan szovegelesnek nevezik. Hat igen, egeszsegukre. ;)

(#1300) Necronom válasza g4b3 (#1299) üzenetére


Necronom
senior tag

Nos nem sok van ami olyan....
Amit Mexel is ajanlott az jo lehet, az osszefoglaloban is vannak A kategoris boxok
Egyertelmu, hogy mindet senki sem probalta ki
A MINIX boxokat sokan ajanljak, egeszen beztosan jo valasztas lehet, de nekem draga
Itt egy es meg egy masik is

Van a Mecoolnak jobb verzioja szinten hasonlo arkategoriaban pl ez itt
Talan elonyere valik a 3Gb memo, a 6-os droid es ha kell van benne tuner is
(ebbol persze van tuner nelkuli verzson, ami joval olcsobb, amit pl Mexel is ajanlott)

Ezektol fuggetlen en az X96-ot valasztottam, persze, hogy az ara miatt
El lehet lenni vele, de ahogy irtam korlatokkal es turelemmel...ma mar nem ezt valasztanam, hanem Xnano 96Pro-t
Webezek rajta, world-excel megy, jatszom vele - szinten korlatokkal, wireless eger+bill ahogyan hasznalom, de ehhez is kellett nemi okossag, amit szinten itt szereztem ezen a forumon - pl mindig feladta a kepernyo billenytuzetet hiaba volt radugva barmilyen bill, akar USB-s is, ehhez kellett nemi segitseg, de megoldottuk...
Ezek mind mind aprosagok, amit meg lehet javitgatni, reszelgetni....aztan vegul is kapsz egy aranylag hasznalhato valamit...
Orultem neki, csak rajottem, hogy a kenyelemert mi az ami felaldozhato
Mindezek mellett most is a boxrol irok :)

Egytalan nem celom, hogy lebeszeljelek barmi box vasarlasarol
2 dolog van: ha olcsot veszel, akkor ott van a kis bibi, hogy lassu lesz, nyugvenyelos, ahogy nalam is
ha dragabbat valasztasz, akkor meg elofordulhat, hogy sajnalni fogod a kiadott penzt ra kesobb, hiszen az sem lesz sokkal jobb arra, amire kivanod hasznalni
Keresgess te magad is, egyertelmu, hogy sok memo az jo, 6-os droid nagyon jo a boxokon, fokepp a filmenezes miatt, de ahogy Kenand is irja, filmezesre szuper az LE es egy memo kartyarol elketyeg szepen, mindemelett megmarad a droid rajta jatszani, webezni..ezekhez erdemesebb S905, 905X valasztani
Ha a filmezes masodlagos es inkabb a droid kell, akkor sok memo a nyerobb - de annyiert mar inkabb vennek egy tabot, azt felragasztom a TV hatuljara :)

Akartam megmutatni a web sebessegeket, de sajna egyik kepernyo rogzito sem mukodik rendesen, hogy videot csinaljak

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.