Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) mexel válasza Necronom (#849) üzenetére


mexel
veterán

Jó a droid is a filmezésre igényektől függ. Túl van misztifikálva a LE, sokan olyan ínyecnek mondják magukat hogy csak az a jó, de aztán kiderül hogy nem is látják amit néznek, akkor oly mindegy mit használ az ember, csak jól hangzik hogy azt használnak de valakinek felesleges ( de 100% ban jobb, és én is azt mondom jobb a LE csak filmezésre, a többiben már nem veri a droidot egyértelműen, sem Youtube sem más szinten, a játékról-böngészőről nem is beszélve, de lehet párhuzamosan használni mindkettő és így megoldott) . A droidon nem tökéletes a kadenciahelyes lejátszás bár már van megoldás, de főként a hangkimnettel van gond házimozizásra, ott a droid néha elvérzik. De ha valaki átlag tv-n nézi és a tv hangszóróin hallgatja nyugodtan használható, egy 2gb-os box már nem akadozik manapság androidon sem, ezek a procik simán kiköhögik a fullhd-t 4k-t.

[ Szerkesztve ]

(#852) Necronom válasza kenand (#850) üzenetére


Necronom
senior tag

Igen, nalam ezek a filmezes kategoria
Itt nalam eleg sok jatek megy rajta, elvezzuk, hogy droidos jatekokat a TV-n :)
Napi szinten FB-t, Messengert, rajzporgramokat hasznalok rajta, egy kis Execel is belefer, ezt az LE-ben mar nem tudom megoldani...mint irtam nalunk ez mint egy minipc teljesit szolgalatot (sokszor jobban mint az asztali), de kivaltani sajnos nem tudja...

kenand: esetleg a miracasthoz tudsz helpet adni nekem?

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#853) Necronom válasza mexel (#851) üzenetére


Necronom
senior tag

Beszeltunk mar rola igen....nalam FHD-ig jo a droid egy Denon erolkodot hajt meg az optikai kimeneten
Egyetlen filmmel sem talalkoztam meg - amitota beszeltunk -, ami megakadt volna, vagy en barmi rosszasagot eszrevettem volna droid alatt
Epp a hetvegen tartottunk Star Wars napokat es DLNA ment a szamgeprol fullHD-ben Kodival...pedig figyeltem es semmi akadast nem tapasztaltam...

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#854) kenand válasza Necronom (#852) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna azt nem próbáltam

(#855) Necronom válasza kenand (#854) üzenetére


Necronom
senior tag

Igy jartam :)
De meg nem adom fel... :U

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#856) kopi72 válasza Headbang (#810) üzenetére


kopi72
aktív tag

s912-nel nalam 81 fok alapbol, szerintem rosszul meri, mert kezre a haz nem forro

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#857) handrash válasza Necronom (#853) üzenetére


handrash
őstag

No, nekem is Denon van, de csak első három hangszóróval használom.

Ez mit jelent: A droidon nem tökéletes a kadenciahelyes lejátszás? Mi a kadencia (nem ismerem a kifejezést)?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#858) Necronom válasza handrash (#857) üzenetére


Necronom
senior tag

mexel itt irola nekem cimezve
https://mobilarena.hu/tema/milyen_android_tv_box-ot_vegyek/hsz_830-830.html

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#859) cocka válasza kopi72 (#856) üzenetére


cocka
veterán

És biztos, hogy nem Fahrenheit? Mert az Celsiusban csak 27 fok, ami valóban nem meleg. :D

(#860) Necronom


Necronom
senior tag

Nem talaltam semmilyen megoldast a miracastra, tovabbra sem tudom mukodesre birni :(
Esetleg van valaki, aki barmilyen boxon probalta mar a miracastot?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#861) viktorhu válasza Necronom (#860) üzenetére


viktorhu
veterán

Én leírtam, hogy nekem hogyan ment, amikor erről beszéltetek pár napja.

(#862) Necronom válasza viktorhu (#861) üzenetére


Necronom
senior tag

en is probaltam jatszani a felbontasokkal de sehogysem
az az erdekes, hogy a box a peer device listben lat egy csomo dolgot, masik TV-t de meg a szomszedet is, mert nalunk olyan nincs is :)
A telefonomat is latja, de kapcsolodni egyikkel sem tud, a telefon azt mondja, hogy nincs a kozelben mas eszkoz
a tab windows alatt meg connected, aztan sotet kep, majd vissza adja a fokepenyot a box....
ennyi amit el tudtam benne erni...
Ugy is probaltam, hogy csak wifin allt es vart, nem kapcsolodtam a routerhez, de az eredmeny ugyanaz
Igazbol csak a tab volt az ami mintha akart volna valamit, semmilyen mas eszkozzel nem lehetett csatlakozni

A videok kepenek atkuldese az rendben megy az nem okoz problemat, de azt a TV-re is tudom szoval ez nem jatszik

Udv: Necro

ps
mindjart kiprobalom ezt az egeszet egy xboxon :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#863) Necronom


Necronom
senior tag

Xboxra csatlakozas OK
Windowsos notebookra csatlakozas OK
Mboxra csatlakozas semmi :(

kezdem ugy erezni, hogy a kis boxxal van bibi...

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#864) Necronom


Necronom
senior tag

Ezt szeretnem elerni a boxon
Ebben a videoban tukepp minden benne van
Igazbol teljesen olyan mint a remote desktop, csak ez sokkal, de sokkal jobb

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#865) Norcsika


Norcsika
csendes tag

Sziasztok! Van egy MECOOL VS - RK3399 android boxom. Sajnálatos módon nem akar be bootolni. Az elején még be bootolt, minden rendben volt. Aztán jött egy hihetetlen lassúlás, ezt megoldottam egy egy motnitor cserével, mivel a tv-n a márka logóig jutott csak a boot, aztán semmi. Aztán próbáltam a hdmi beállításokat(androidon) módosítani, hogy a tv-n is müködjön. Ott valamit nagyon elronttam. Ezek után már több monitor, tv-k, vetiők és több kábelen túl vagyok, de sehol se bootol be, csak is a videostrong.rog logóig megyen aztán semmi. Mivel van rajta usb-c bemenet és volt egy usb-c-HDMI, amit a telóhoz kaptam hát ha ezzel valami videó jelet nyerek ki, de semmi ott a logóig se jutott. Található rajta 3 gomb, egy reset, power és recovery, de sajna több kombináció után se jutottam sehova csak is a reset gomb reagál, amivel újra indul. Próbáltam egy hard resetet csinálni pc-n keresztül, mert ott felismeri a eszközt drivert telepít, de sajna mivel nem volt usb debugging engedélyezve, az rootolva van. Még hozá tennék annyi , hogy adb próbálkoztam, root szinttel enged mindent. wm display parancsnál a következőt hozza Bocsi, ha esetleg nem jó helyen járok a problémám, de a segítséget nagyon köszönöm!

(#866) Necronom válasza Norcsika (#865) üzenetére


Necronom
senior tag

Szia,

Szerintem a masik topikban kicsi "szakmaibb" urak is vannak....talan ott jobban valaszra talalsz...

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#867) kenand válasza Norcsika (#865) üzenetére


kenand
Topikgazda

Simán recovery módban indítva nem lehet factory resetet indítani?

Sajnos a Rockchip újabb változatait nem ismerem, Inteles Androidos gépet sokszor kellett már újra raknom ott képben vagyok. Nem kell USB debugging, ha a driver fenn van, recovery módban be van indítva az eszköz, akkor feltolja az Android fw-t

(#868) Headbang válasza kopi72 (#856) üzenetére


Headbang
aktív tag

Köszi!
Nekem is az a fura, hogy legfeljebb langyos maga a box háza. Pedig 60-70fokra is felmegy.

(#869) Headbang válasza Necronom (#862) üzenetére


Headbang
aktív tag

Én is csak eddig jutok :/ Próbáltam túrni a goglét, hogy mi lehet a gond de nem jutottam előrébb.

(#870) Necronom válasza Headbang (#869) üzenetére


Necronom
senior tag

De akkor mar ezzel is jutottunk elorebb, mert nem hiszem, hogy mindkettonk boxa hibas lenne
Sem a google sem yt videokban nem talaltam semmi hasznosat
Igazbol mindenki azt mondja, hogy van miracast, connectol azt kesz :)
Csomo videon latni, de bakker, hogy egyik sem nyul a nyavajas egerhez.....mind a telefonjan matat es nezi a nagykepernyot, holott a boxba meg benne nekik a bill meg az eger....hihetetlen :)

Na szoval vagy tudasbelo hianyossagaink vannak, vagy barmi ...
en meg gondoltam a routeremre, talan regi ...vagy valami nem megfelelo sebessegu
De igazbol a miracasnek edes mind1, mert router nelkul is kellene dolgozzon, hiszen direkt kapcsolat
Ki is probaltam router kapcsolat nelkul, viszont a dolog pont ugyanaz, connected, sotet kepernyo, majd vissza
A tab pedig azt mondja, hogy nem sikerult csatlakozni...ennyi.

Varunk meg, hatha valaki hajlando kiprobalni :)
Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#871) viktorhu válasza Necronom (#870) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem a Miracast nem remote desktop, nem tudja átadni az irányítást a másik eszköznek, ez inkább egy drót nélküli kijelzőcsatlakoztatási módszer.

(#872) Headbang válasza Necronom (#870) üzenetére


Headbang
aktív tag

Wifi direct-be lépve is látja a teló és a box is egymást. Kapcsolódnak is de kb ennyi. A képernyő tartalom nem megy át.

(#873) Headbang


Headbang
aktív tag

Android 7alatt lehet torrentezni külső tárhelyre? Csak a belső tárhely az amit látnak a torrent progik a boxomon. :/

(#874) kenand válasza Headbang (#873) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha amlogicos boxod van tegyél SD kártyára LibreElecet azzal, lehet Transmissiont futtatni és mehet külső HDD-re

(#875) Headbang válasza kenand (#874) üzenetére


Headbang
aktív tag

Ttorrenttel valahogy sikerült kivalasztani próbaképpen egy pendrive-ot. :) Elindul, maga a torrent egy kicsit magába zuhan az app, de tölti lefele. Amlogicos egyébként.

(#876) kenand válasza Headbang (#875) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!
Ha amlogic 905/905x/905e/912 (esetleg 805/812) érdemes rá LibreElecet tenni, film nézésre jobb , sokkal gyorsabb a menü kezelés jobban bánik az erőforrásokkal és transmission plugin könnyen feltehető rá. Menüből beállítható hogy USB HDD-re töltsön. (pont ilyet rakok most össze karácsonyi ajándéknak az unokaöcsémnek ki si próbáltam szépen megy a transmission is: 905x box LibreElec+750GB USD HDD)

[ Szerkesztve ]

(#877) Headbang válasza kenand (#876) üzenetére


Headbang
aktív tag

Köszi szépen!
Ki fogom próbálni!

(#878) kenand válasza Headbang (#877) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ebben a topikban segítenek ha elakadsz, előbb olvasd el az összefoglalót ott 99%-ban le van írva minden.

(#879) stickrs


stickrs
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani pár tv-box-ot, a cél szinte csak hogy a youtube jól menjen róla...nem nagyon vagyok otthon ebben a témában, és témaösszefoglalót sem találtam.. köszi a segítséget :)

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#880) kenand válasza stickrs (#879) üzenetére


kenand
Topikgazda

Kövesd a linket egy hozzászólással feljebb :)
Amlogic chipeset vegyél...

(#881) kopi72 válasza cocka (#859) üzenetére


kopi72
aktív tag

szia,

hat attol melegebb volt kezre, de akar igazad is lehet...
utanajarok. Amugy a nexus rommal igazan jopofa lett

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#882) kopi72 válasza Necronom (#866) üzenetére


kopi72
aktív tag

Szia, sajnalom, nem tudok segiteni, csak annyit a 3399 az s912-et alaposan oda vero proci.
Sott ugy tudom meg a snapdragon 820-asat is.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#883) Headbang


Headbang
aktív tag

Böngészőből mit tudtok ajanlani, ami ugyanúgy megbirkózik a komplexebb oldalakkal mint a Chrome, de nincs akkora erőforrás igénye?

(#884) stickrs válasza kenand (#880) üzenetére


stickrs
senior tag

Köszi szépen a választ :)

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#885) pajszer91


pajszer91
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Asus Oplayt használok tv-n való filmnézésre, utp kábelen keresztül a notebookról osztom meg vele a filmeket, de feltünt, hogy a nagy terjedelmű mkv filmeknél előfordul hangcsúszás, ezért gondoltam, hogy egy olyan média-box megoldhatná a problémát aminek a Lan portja 10/100/1000, mert az oplaynak 10/100-as.
Pl.: MECOOL BB2 PRO TV Box Android ennek a boxnak a paraméterei tetszenek, többek között az 5Ghz wifi is. Van ajánlott típus itthon vagy kinai webshopban? Köszi előre is.

(#886) kenand válasza pajszer91 (#885) üzenetére


kenand
Topikgazda

100-LAN-nak bírnia kell a HD filmeket, nem az lehet a gond.
Véleményem szerint ha nem kell 4K akkor Amlogic 905-ös box -ha kell gigabites Lannal- és LibreElec-kl SD kártyáról bootolva jó megoldás. Vagy 950X/905w Box és USB Gigabites LAN adapter. A linket 912-es box is jó, de arra még nem kiforrott a LibreElec. Feljebb linkeltem az Amlogic topikot, ott az összefoglalóvel kezdj és sok kérdésedre választ kapsz.
Libreeleccel megoldhatod, hogy a box kezelje a letöltést egy USB HDD-vel és akkor nem is kell küldözgetni a filmeket hálón...

(#887) handrash


handrash
őstag

Ezt hol kérdezzem ahol élet is van?
Vettem egy új boxot, frissítettem kodit is.
Beállítottam az Universal Movie Scrapert viszont sehogyan se tudom rávenni, hogy "keressen". Az xbnc-vel anno működött...
Biztos én vagyok Lama, segítsetek!

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#888) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv. Mi box mennyire bevált dolog? Köszönöm. Nem értek hozzá hiába olvasgatok.

(#889) Headbang válasza Kolondrum (#888) üzenetére


Headbang
aktív tag

Jó cucc az. Én csak azért nem azt valasztottam, mert kicsinek éreztem a 8gb romot és az 1db usb csatit. Illetve hasonló tudasú boxok voltak kedvezőbb áron, mint a xiaomi terméke.

[ Szerkesztve ]

(#890) Kolondrum válasza Headbang (#889) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pl mondanál alternatívát?

(#891) Headbang válasza Kolondrum (#890) üzenetére


Headbang
aktív tag

Itthonról vennéd vagy Kína is szóba jöhet?
Nem feltétlenül márkára mennék inkább konfigra ennél lejebb nem adnám:
CPU: Amlogic S905X
Core: 2.0GHz
GPU: Mali-450
RAM: 2G
ROM: 16G

Ha jól tudom, de javítson ki valaki ha tévednék a mi boxban is ugyanez van csak 8gb rommal.

[ Szerkesztve ]

(#892) kenand válasza Headbang (#889) üzenetére


kenand
Topikgazda

És a Xiaomin nincs LAN...

X96 2GB/16GB jó választás. (X96 mini már 905w, hakevésbé kell 4K és optikai hangkimenet akkor az is bevállalható)

[ Szerkesztve ]

(#893) mexel válasza kenand (#892) üzenetére


mexel
veterán

Szerintem is ez egy jó választás lehet, az X96-ról jók a vélemények bár még nem teszteltem. A LE alá tökéletes, és android alatt sincsenek különösebb gondok, máshol is ajánlják. A távja is az elfogadható kategória. Azzal nagyon nem lehet talán mellényúlni :)

(#894) Kolondrum válasza Headbang (#891) üzenetére


Kolondrum
félisten

Is-is max 30k-ig. Nem értek hozzá.

(#895) mexel válasza Kolondrum (#894) üzenetére


mexel
veterán

Egyébként mire akarod használni? Az is fontos lehet. Ha a pénz és az olcsó vásárlás nem érdekel vagy nem számít, de mindenképpen a legjobbak közül keresel, akkor itthon is kapni kis(?) felárral. Ha viszont a felhasználásra olcsóbb kategória is jó lehet és nem is irtóra sürgős akkor érdemesebb kintről rendelni olyat ami az igényeknek megfelel. Szerintem nagy csodák nincsenek a nagy árkülönbségek ellenére. Ha a Libreelec a fontos mert leginkább arra használod akkor akár az igen olcsó kategóriában is találsz megfelelőt. ha az android a fő csapásirány akkor inkább ott érdemes keresgélni, hogy azon belül mire használnád. Egy biztos: soha nem szabad egy boxtól azt elvárni amit egy telefon vagy tablet tud android szinten SZVSZ.

[ Szerkesztve ]

(#896) cocka


cocka
veterán

Azt honnan lehet tudni, hogy ezek a csodaboxok támogatják-e a 64 gigás microsdket?

(#897) Headbang válasza cocka (#896) üzenetére


Headbang
aktív tag

Specifikációban meg van adva, hogy mekkora kártyát kezel. :)

[ Szerkesztve ]

(#898) Kolondrum válasza mexel (#895) üzenetére


Kolondrum
félisten

Idézem:
Online filmezesre addonokon keresztul, Pl movieshark
YouTube
Az h nincs benne microusb hely az hol baj?

(#899) mexel válasza Kolondrum (#898) üzenetére


mexel
veterán

Ezek mehetnek LE alatt, arra gyakorlatilag ( kis túlzással természetesen) bármi jó. Az én véleményem szerint ( de mielőtt vita lenne mégegyszer írom hogy ez csak az és saját véleményem) a Youtube jobb android alatt, a Kodi pedig ahol a Movieshark és társai megtalálhatóak jobbak lehetnek LE alatt, de tulajdonképpen ugyanúgy mennek androidos Kodival is. Kérdés mennyire fontos a kadenvciahelyes lejátszás és milyen hangrendszer lesz.Úgy veszem ki az írásodból nem neked kell. Ha olyannak kell akiknek én is vettem pár dobozt mert kérték, ők maximálisan meg vannak elégedve az androiddal is, boldogan használják egy alap 100cm-es tv-n. Ha kicsit profibbak akkor LE kell nekik. Androidra jó lehet az X96 ahogy ajánlották is már. Én továbbra is ajánlanám a Mecool M8S Pro pluszt, de mégsem ajánlom mert meghajlok a népakarat előtt akik szerint sok a hibás eMMC-s darab, bár amiket én rendeltem mind jó volt. Nehéz a döntés, de ha maradsz az X96-nál minden esetben jó lehet a használata. Jó a droid része is ( jól be kell állítani mindent) és tökéletes rajta a LE is. Érdemes az S905X-et venni, nem a mini-t ami S90W.
Talán inkább aza lényeg hog ypár dollár miatt ne vegyenek 1/8gb-os darabot ( igaz LE alá elég de szerintem kár megvenni) és noname darabot se vegyenek. Megbízható helyről, pl Geekbuying kell vásárolni hogy ne valami klón legyen. (gearbestet most nem ajánlanám jó szívvel) Annyira nagyon mellényúlni nem lehet szerintem ha csak nem valami extrém rosszat fog ki az ember. Tlán számít hogy wifivel vagy kábellel használják, mert ha wifivel akkor olyan kell aminek az is jó lehet, de ez is lutri is lehet akár.
Microusb pl jó arra hogy telepíts rá LE-t és akkor a 2 rendszer párhuzamosan működhet. De az mehet pendriv-ról is.

[ Szerkesztve ]

(#900) Headbang válasza mexel (#899) üzenetére


Headbang
aktív tag

Szia

De jó hogy írtad a Mecool M8S Pro pluszt. Ez van nekem is. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy miért nem működik a Miracast rajta. Nincs valami tipped, hogy mi lehet a baj? A csatlakoztatni kívant teló és maga a box látják egymást, de mégsem épül fel a kapcsolat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.