Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Milyen készüléket érdemes most vásárolni?
Elvárások:
-2GB RAM
-16GB ROM
-max. 720p stream videók WIFI-n keresztül
-Kodi telepíthető legyen play áruházból
-LE nem lesz futtatva rajta

Ezt néztem ki:

https://m.geekbuying.com/item/MXQ-PRO--Android-7-1-2-Amlogic-S905X-4K-TV-BOX-2GB-16GB-Black-389334.html

Német raktárból rendelek mindenképpen.

Egy ilyen perifériát is kinéztem hozzá:

https://m.aliexpress.com/item/32253544448.html?pid=808_0000_0109&spm=a2g0n.search-amp.list.32253544448

Köszönöm a válaszokat előre is!

UI.: bocs a linkekért, ez telóról ment

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#1752) Breki válasza tranceplanet (#1751) üzenetére


Breki
veterán

Mobilról is lehet linkelni.

Szerintem ez sokkal jobb és még akciós is.

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1753) walakyb


walakyb
aktív tag

Sziasztok.

Gyors segítséget szeretnék kérni. Mennyire szabad megvenni egy Victising VITV 2-ot?
RK3368, Android 5.1, 2/16
Jelenleg 29$ért mérik gb-n
Nagyjából hálózaton keresztül néznék letöltött filmeket, meg esetleg néha youtube

(#1754) kenand válasza walakyb (#1753) üzenetére


kenand
Topikgazda

Hálózatos filmnézésre, youtubera jobb az Androidnál a LibreELEC, Rockchipre viszont nincs LibreELEC, én Amlogic 905X-s (esetleg 905W-s) boxot vennék

(#1755) Headbang válasza cocka (#1750) üzenetére


Headbang
aktív tag

Köszi!
Ez megerősíti a gyanúm, hogy valszeg. egyik kínai box se tudja 2.4Ghzen a 40Mhzes freki sávot.

(#1756) cocka válasza Headbang (#1755) üzenetére


cocka
veterán

És ebből gondolom az is következik, hogy AP-ként nem is tud 40-50 megabitnél többet garantálni más klienseknek.

Mert ha jól láttam 5 GHzen nem megy az AP funkció. :D

[ Szerkesztve ]

(#1757) walakyb válasza kenand (#1754) üzenetére


walakyb
aktív tag

Igen, de egy x kb dupla ennyibe kerül. Tud is annyival többet?

(#1758) cocka válasza cocka (#1756) üzenetére


cocka
veterán

Vagy mi annak a neve na. Wifi hotspot vagy mi a rák... én access pointnak hívom. De a lényeg ugyanaz. Hogy nem az eszköz csatlakozik valamilyen wifi szóróhoz, hanem maga szórja a wifit. Nyilván akkor van ennek értelme, ha mellé még lanról is jön a net a gépbe, hogy legyen mit továbbosztani.

(#1759) kenand válasza walakyb (#1757) üzenetére


kenand
Topikgazda

Akkor vegyél 905w-st az kuponnalmár 20 USD től szokott lenni. X96/mini vagy tanix t3 mini

(#1760) walakyb válasza kenand (#1759) üzenetére


walakyb
aktív tag

Rendben, koszi

(#1761) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Egyébként az ilyen gépeknél (ha így könnyebb, vegyük példának a Mecool M8S Pro Plust), az LibreELEC-re való bootolás hogyan történik? Mennyire egyszerű váltani az Android és a LibreELEC között?

(#1762) kenand


kenand
Topikgazda

Ha benn az SD kártya akkor a LibreElec indul, és onnan lehet indítani az Androidot

(#1763) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Bocs, hogy így dobálózok a kérdésekkel, de nem egyszerre jutnak eszembe, és a vásárlás előtt szeretnék mindent tisztázni.

Külső merevlemezt (ha szükséges, külön tápegységgel) tudnak kezelni ezek a boxok?
(illetve ilyenre lehet telepíteni LE-t?)

(#1764) kenand válasza tamass.szabo (#1763) üzenetére


kenand
Topikgazda

Említett mecoolra megy az LE, 2.5" HDD megy külső táp nélkül is.
Akár transmission is megy és tölt a külső HDD-re.....

(#1765) cocka


cocka
veterán

A Bluetooth 4.1 támogatás mit jelent? Magába foglalja, hogy az előzőekkel visszafelé kompatibilis? Azaz pl. egy 3.0-ás BT egér működhet vele?

Laptophűtőt tud valaki ehhez ajánlani? Nekem eléggé melegszik. Kemény 1 db olyan laptophűtőt találtam az árukeresőben, ami méretben passzol a boxhoz. Az összes többi sokkal nagyobb.

Vagy ti hogy oldjátok meg a hűtést?

(#1766) dugynok válasza cocka (#1765) üzenetére


dugynok
senior tag

Aliról rendeltem usb csatis ventit, azt kétoldalú ragasztóval a venti sarkaira ragasztottam a box aljàra, ahol lyukazva van. A box nàlam a tetejénél a tv hàtàra van ragasztva szintén kétoldalú ragasztóval. Az usb a tv-re volt dugva, így a venti akkor kapcsolt be, mikor a tv is. Nàlam sajnos a tv digitàlis tunerjét bezavarja, nem jönnek be csatornàk, így màshova kellett dugnom. Több féle méret van, 2db volt 5 dolcsi kb.

[ Szerkesztve ]

(#1767) kenand válasza cocka (#1765) üzenetére


kenand
Topikgazda

BT felelé kompatibilis.

(#1768) cocka válasza kenand (#1767) üzenetére


cocka
veterán

Most akkor felfelé vagy lefelé?

(#1769) Necronom


Necronom
senior tag

lefele ... :)
a 2.1 nem tudja 4.0-at, ez csak visszafele igaz
de az csak egy darabig....

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1770) cocka válasza Necronom (#1769) üzenetére


cocka
veterán

De gondolom úgy, mint az usbnél. Hogy amibe dugod a BT eszközt az lehet magasabb verziószámú, míg amit bedugsz az alacsonyabb és nem fordítva.

(#1771) Necronom válasza cocka (#1770) üzenetére


Necronom
senior tag

pontosan!

mas: hasznalt mar valaki 3DMark tesztprogramot a boxahoz?
Erdekes lehetne teszteket kesziteni kulonbozo boxorol, hogy megis mit mutat Android alatt jatekokkal
Ha benne van valaki akkor kezdjunk neki :) Nalam egy X96 van

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1772) cocka válasza Necronom (#1771) üzenetére


cocka
veterán

Egyszer mintha használtam volna ilyen 3D benchmark marhaságot. Én nem javaslom, mert én konkrétan azt hittem, hogy hazavágja az egészet. Az a pár "játékvideo" amit mutatott úgy szaggatott, mint állat.

Na mondom jó, elég ebből a szarból, le is szedtem. Asszem az Antutu 3D szarja volt.

Aztán a végén lefagyott vagy kilépett, de emlékszem, hogy pontozás nem történt a végén.

Ahhoz még kéz alól is túl drága volt, hogy 5 perc alatt hazavágjam egy kib... teszt kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#1773) Necronom válasza cocka (#1772) üzenetére


Necronom
senior tag

Szerintem egy ilyen tesztprogram soha nem fog tonkretenni semmitsem...
Egyreszt doreseg lenne, masreszt meg akkor minek volnanak?

A 3DMark meg egy nagyon regi, bevalt es jo program..meg kellene elotte nezned, mielott ostobasagnak tartanad....
A program ugyanis teljes mertekben ajanlott dolog mind PC-re es tukepp minden rendszerre

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1774) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Tudtok segíteni? Vettem pár hónapja egy Pana 50EX780-at, bármennyire okos, azért félehülye, mert a Skype-ot rohadtul kihagyták már belőle, mi pedig használnák. Tudom, megszűnt a gyártóitámogatás, de azért akkor is csesszék meg h még ennek ellenére sem lehet feltölteni egy korábbi verziót..

Szóval, olyan okosított modult keresnék hozzá, ami tartalmaz - vagy amire telepíthető - Skype, illetve lekezel egy USB gyári Panasonic webkamerát.

Természetesen az sem baj, ha akkor már pluszban medialejátszóként is működik, azaz kompatbilis minden mai, akár 4K formátummal is.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1775) runner 125 válasza runner 125 (#1774) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bocs, kicsúsztam már.

Pl egy ilyet? Minix NEO Z83-4

Ok, ez Win alapú, viszont így legalább komplett pc van a TV-n.
Apropó, dobozos Win benne van az árában? Esetleg ugyanezt Win nélkül nem lehet megvenni?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1776) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Na megrendeltem egy perce a Mecool M8S Pro Plust geekbuyingról, ott volt a legjobb ár (+ olaszországból szállítás). 1-2 napot ír, ami pozitív, bár most itt a hosszú hétvége. Azért remélem, hétfőn kézhez kapom.

A nagy kérdés akkor: említettétek, hogy van hibás széria ebből, ami még néha odajut pár helyre. Hogy tudom ellenőrizni, hogy a hibásból kaptam-e?

Az elsődleges terveim a box-szal, ha megjön: Android TV OS fel, LE kis SD kártyára, meg rákötök valami 2.5"-es usb-s vinyót, amit bátrabban fogok használni torrentre, mint egy sd kártyát/pendrive-ot vagy akár a gép belső memóriáját.

Na most már csak a hozzávaló tv-t kell megvennem ;]

(#1777) cocka válasza tamass.szabo (#1776) üzenetére


cocka
veterán

Ez így megy, hogy egy S912-esre csak úgy felrakok egy Android TV OS-t? Merhogy alapból általában Android OS van rajta, de az Android TV OS az más.

Példának okádék: a play store-ban kifejezetten Android TV OS-hez írt appok nem telepíthetők sima Android OS-re. A fordítottját meg még annyira se tudom tesztelni.

(#1778) tamass.szabo válasza cocka (#1777) üzenetére


tamass.szabo
tag

Pontosan. Így megy. Van a gépre Nexus TV ROM.
[link]

(#1779) tthom válasza tamass.szabo (#1778) üzenetére


tthom
senior tag

Csak arra figyeljetek, hogy néha az Android TVn az appok később frissülnek. Múltkor pl. belefutottam olyanba, hogy le akartam resetelni a TVt. Emiatt, biztos, ami biztos, felraktam a telefonra az Asphaltot, belehúztam az aktuális játékállást és csak utána reseteltem. Igen ám, de a telefonos Asphalt újabb verzió volt, mint az Android TVs, emiatt nem engedte visszatölteni a mentett adatokat.. Eltelt vagy két hét, mire frissült az ATVs is. Tudom, ritka, de számolni kell vele. :)

(#1780) cocka válasza tthom (#1779) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom miért van a királyi többes, de ha esetleg nekem IS címezted, akkor csak halkan súgom meg, hogy abban sem vagyok biztos, hogy a boxom támogatja az Android TV-t. Sima 6.0.1-es Android OS van rajta. De majd teszek egy próbát a 7.1.2-vel is, csak előtte elkértem a gyártótól a 6.0.1-es fwt is, hogy baj esetén legyen mire visszatérni.

(#1781) csibész35


csibész35
tag

Sziasztok! Nemrég cseréltem le egy Andoer Z4-et egy MX9 Pro-ra (4/32). Leginkább a lassúsága miatt, illetve bízva az Android 7.1 korszerűségében. Természetesen csak most kezdtem el olvasgatni a témában - konstatálva, hogy a rockchip nem az igazi - azért megpróbálnám kihozni belőle amit ki lehet. Lejátszással egyenlőre nincs bajom, a lassúsággal és a stabilitással viszont annál inkább. Jó lenne egy stock Android 7.1 a mostani borzalom helyett, de firmware cserében nem vagyok otthon. Milyen megoldások léteznek?
Youtube, Kodi, HBO GO, Chrome, Ttorrent külső HDD-re

(#1782) mexel válasza cocka (#1780) üzenetére


mexel
veterán

Nem mindre van Android TV OS de a mecool m8s pro pluszra van. Egyébként nem egy nagy durannás, én feltettem de le is szedtem pedig mindenképpen azt akartam mert a Sony -n tetszik de boxon nem jön be.

(#1783) tthom válasza cocka (#1780) üzenetére


tthom
senior tag

Nagyon eccerű, véletlenül a válaszra nyomtam az új helyett. :R

(#1784) PSasa


PSasa
tag

Üdv,
Egy ilyen androidos box-al megoldható, hogy a telefonon tárolt képek, videók megjeleníthetők legyenek a TV-n? Ja a teló is android, a TV meg nem okos, de van hozzá egy H96 Pro+ box.

(#1785) Necronom válasza PSasa (#1784) üzenetére


Necronom
senior tag

Ez nagyon alap, szerintem barmelyik box tudja

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1786) Gero66 válasza tamass.szabo (#1776) üzenetére


Gero66
csendes tag

Hello ,ha már beüzemelted,egy rövid véleményt írj légyszives . Én is tervezem a beszerzézét egynek,de még nem tudtam dönteni mivel lennék elégedett.Főleg youtube tartalmakat néznék vele,tehát a navigálás és a zökkenőmentes lejátszás a fontos.
Mások tapasztalatát is szivesen olvasnám.
:F

Azt kapod vissza,amit másoknak adsz.

(#1787) tamass.szabo válasza Gero66 (#1786) üzenetére


tamass.szabo
tag

A boxot remélhetőleg hozza holnap a DHL, de tévém még nincs, azt szerdán hozom haza. Szóval előtte nem ígérek semmit, bár lehet, hogy meg tudom oldani.

(#1788) PSasa válasza Necronom (#1785) üzenetére


PSasa
tag

Ez jó hír, de a hogyan érdekel!

(#1789) Necronom válasza PSasa (#1788) üzenetére


Necronom
senior tag

Mivel nekem X96 boxom van, igy pontosan csak ezt tudom leirni
De nagyjabol minden boxon ugy van, csak meg kell keresni
A box media centereben az Airplay, DLNA auto startra, onnantol a mobilra, tabletra egy szinte barmilyen Miracast app, jo valasztas az Allcast. Az appot megnyitva hozzafersz a mobil tartalmahoz, es tukepp ugyanugy hasznalod a kepnezegetot ahogy szoktad, annyi csak, hogy az a mediaboxon fog megjelenni, az meg ugye a TV-re van dugva
Nehany mobil app kepes a teljes kepernyo tukrozesere is, akkor a boxon a Miracast alkalmazast kell hasznalni es ossze kell connectolni a ket holmit....Filmnezesre erdemes hasznalni..No de ki tarol a telon filmeket? :) Persze itt a mobillal felvett videokra gondoltam, de ugyanigy kepes erre az Allcast is, a vezerlok a mobilon, a film meg a TV-n
A Youtube-ot megint csak a boxrol mint mobilrol...ha mar van

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1790) Necronom


Necronom
senior tag

Kicsit off
Vegre megerkezett a gamepadom :)
Talaltam egy jo kis alkalmazast, amiben benne van nagyon sok, kimondottan gamepaddal jatszhato jatek linkje. Termeszetesen playstoros
....es mukodnek :) Szerencsere a kedvenc autosom is...
Igazan megert 2500 Ft-ot egy vezetek nelkuli gamepad

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1791) PSasa válasza Necronom (#1789) üzenetére


PSasa
tag

Köszönöm :R

(#1792) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Megjött a Mecool M8S Pro Plus-om.
Csak szerdán tudom beüzemelni a tv-vel, addig van bármi mód rá, hogy megtudjam, a hibás szériából kaptam-e?

(#1793) mexel válasza tamass.szabo (#1792) üzenetére


mexel
veterán

Szétszeded és megnézem milyen emmc van benne.

(#1794) tamass.szabo válasza mexel (#1793) üzenetére


tamass.szabo
tag

Szétszedés nélkül meg lehet tudni? Valamilyen programmal, ami hardveradatokat mutat?

(#1795) mexel válasza tamass.szabo (#1794) üzenetére


mexel
veterán

Nézd meg van-e benne reset gomb, ha nincs jó eséllyel már újabb verziód van. De ha érdekel nagyon akkor keress vissza a másik 905-ös topikban és minden kérdésre van infó.

(#1796) Gero66 válasza tamass.szabo (#1792) üzenetére


Gero66
csendes tag

Hello!
Ez már a DDR4 memóriás? Elég jókat írnak róla. Távirányítót milyet választottál hozzá?

[ Szerkesztve ]

Azt kapod vissza,amit másoknak adsz.

(#1797) tamass.szabo válasza Gero66 (#1796) üzenetére


tamass.szabo
tag

Szerintem keverheted valamivel, nem tudok róla, hogy a Pro Plusból lenne új kiadás.

(#1798) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Sziasztok. Szüleimnek vennék egy ilyen nem okostv okosítot. Egyetlen egy dologra lenne használva wifi jel befogása s ezen s a beépített menujen keresztül a youtube s filmek nézésére. Lehet kicsit bonyolultan fogalmazok, de én is hülye vagyok a témához. Tehát egy problémamentes, nem mókolós eszközt vennék, elsősorban külföldről.
Köszi a segítséget s ajánlást.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#1799) Gero66 válasza tamass.szabo (#1797) üzenetére


Gero66
csendes tag

https://rendeljkinait.hu/mecool-m8s-pro-okosabb-mint-egy-otodikes
Ezt néztem,tesztekben van ddr4 ésddr3 is. Viszont ha venni akarok csak a ddr3 ast találom.Már megnéztem vagy százat. Várom hogy kipróbáld,mindenképp írd le a véleményed.
Köszi!

Azt kapod vissza,amit másoknak adsz.

(#1800) tamass.szabo válasza Gero66 (#1799) üzenetére


tamass.szabo
tag

Ez csak a sima Pro.

A teszt alján lévő banggood link a DDR4-esre mutat a Mecool M8S Pro-ból. Kínai raktárból 23 ezer forint.

Geekbuying olasz raktárból 80 dolcsi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.