Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) kenand válasza Andie (#1399) üzenetére


kenand
Topikgazda

Android lehet rossz
Nagyon sok mindent tud a LibreElec Kodi. Reboot from nand paranccsal indul az Android ha akarod. (nem a táv kikapcsolója kell hanem a Kodi quit gombjára kell kattintani akkor felajánlja a választást)
Youtube nem gond a LibreELEC Kodinak a video kiegészítők között telepíteni kell.
Futhat rajta Transmission is. Opensubtitle addon leveszi neked a feliratot a beállított nyelven (pl magyar +angol) Csak regelni kell ingyen a www.opensubtitle.org-on. (és az addon beállításiban meg kell adni a user never+passwdt)
De nagyon sok kiegészítő van...(egy réséhez újabb Kodi kellene ami még nem végleges LibreElec alatt, de majd lesz)

[ Szerkesztve ]

(#1402) Breki


Breki
veterán

Nem is tudtam, hogy van ilyen.

How to Upgrade MeCool M8S Pro PLUS
[link]

Mecool M8S PRO S912: Nexus Rom Firmware Install Guide Tutorial
[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1403) mexel válasza Andie (#1389) üzenetére


mexel
veterán

Szia! Nem X96 mini-d van véletlenül? Egyébként nem kell routolnod, rád csak a leírás vége vonatkozna, kb 3 sort kell bemásolni és jó lesz az android. De jövő héten készen leszek az X96 minire egy teljesen új rom-al, a tanix alapján, az hibátlan lesz, dual-os rendszerrel, LE-vel.

(#1404) ratobi


ratobi
senior tag

Sziasztok, alfawise h96 pro+ - nak hol van a reset gombja. (Nincs a kezemben, csak érdeklődöm..)

(#1405) Andie válasza mexel (#1403) üzenetére


Andie
őstag

Szia!
Elvileg nem mini. Ezt rendeltem, nem írják, hogy mini lenne.
Nagyon jó lenne, ha tudná normálisan lejátszani a filmeket, mert amúgy tetszik a kütyü, elég sokoldalú, gyerek is pikkpakk megtanulta a youtubozást.
Ha nemmegy, akkor a duálbútos megoldás is frankó lenne. Te nem tartasz magánrendelést, ahol rá tudnál nézni?

Kenand: köszi az infókat! Közben megtaláltam a youtube addont, frankó, hogy van benne, bár elég lassú (első keresésnél kb 3 percig homokórázott, mert betárazott egy rakás találatot)
Ha azt választom, hogy reboot from inner storage vagy mi, akkor elindul az eredeti android. De hogy fogom legközelebb ezt a Librelecet elindítani?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1406) mexel válasza Andie (#1405) üzenetére


mexel
veterán

Ha 6-os droid van rajta nem kellene hibáznia a videókkal.

(#1407) kenand válasza Andie (#1405) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha az SD kártyát benn hagyod akkor alapból onnan bootol azaz a LE indul.
Van megoldás lassú SD kártya esetén a LE gyorsítására. keress rá a 905-ös topikban.

(#1408) Breki válasza kenand (#1407) üzenetére


Breki
veterán

Erről jut eszembe én 64 gigás kártyát várok a Mecool M8S PRO -hoz.

Meg tudja valaki erősíteni, hogy tényleg megy vele?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1409) Headbang válasza Breki (#1408) üzenetére


Headbang
aktív tag

Nekem is ez a gép van engem is érdekelne az info.

(#1410) Necronom válasza Andie (#1405) üzenetére


Necronom
senior tag

Kozben eszembe jutott valami...ugy nem a gyari telepitett Kodit hasznalod?
Ill. az SPMC-t kiprobaltad?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1411) Andie válasza Necronom (#1410) üzenetére


Andie
őstag

Nem piszkáltam én első lépésben semmit. Beinditottam a boxot, rádugtam a vinyót, azt hadszóljon.
Aztán közben, hogy a kodi futott, beléptem a beállításaiba, és ott elkezdett millió egy plugint vagy mit upgradelni. El is szüttyögött rajta fél órát, néha hozzá sem lehetett férni a boxhoz, nem reagált semmire.
Aztán megnyugodott, újra is indítottam párszor, tehát elvileg ez már stabil.
Az a gyanús, hogy amint írtam is, a KODI szerint 30-40% a CPU usage úgy, hogy semmi nem történik, elvileg áll minden. Szűz android indítás után, csak a kodi fut. Ez nem normális. Már csak azért sem, mert most a Libeelecben 1-2% az idle cpu usage.
Tehát biztos vagyok benne, hogy a telepített androidon fut a háttérben valami, ami lefog 30%ot a prociból fixen, és ez bőven elég, hogy a 720p akadozik, az 1080p meg nézhetetlen, pár fps. Csak tudnám mi?
Rá van telepítve minden szar, netflix meg online tv, meg skype, anyámkínja is.
Kéne rá egy olyan android ami nálatok jól müxik, de ki tudná rátenni?

Ja, SPMC-t nem próbáltam, az mi? Fent van a store-ban? (Vlc-t próbáltam nem jobb semmivel)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1412) Necronom válasza Andie (#1411) üzenetére


Necronom
senior tag

Elso nekifutasra tedd fel a Nova Launcher, hogy esszerubb legyen kezelni
Utana pedig szedj le rola mindnet, amire nincs szukseged -meg amit enged-, igazabol mindent le lehet, kiveve a Chromot es persze ami az Androidnak letszukseglet
Aztan tedd fel a Play storebol az aktualis Kodit meg ugyanonnan az SPMC-t
Az osszes tobbi videolajatszot feledd el, nem jok az X96-on
Ha ezzel kesz vagy akkor jonak kell legyen....Egyertelmuen jobb lesz a LibreElec, de ha kell a droid, akkor hasznalhato. Nalam a 4k-s videok is teljesen rendben ketyegnek, nulla akadas, nulla kockasodas
Persze vannak extrem kodolasu filmek, amik megakasszak, de azert nalam pl rendekkel jobban jatszik le filmeket mint az asztali gepem windows alatt - pl az asztalin meg se moccan a 4k video, amig a box vigyorogva jatsza...
Szakits egy kis idot ra, kezd el elolrol :) Az LE mar ott van a memo kartyan, filmezni akarmikor tudsz

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1413) mexel válasza Andie (#1411) üzenetére


mexel
veterán

Lehet hogy tettek fel rá valami kéretlen progit. Net nélkül próbáld ki. Aztán nézd meg milyen appok vannak amik oda nem illőek.

(#1414) Andie válasza Necronom (#1412) üzenetére


Andie
őstag

Ez lesz, köszi a tanácsot!
Kicsit megnyugodtam azért, mert a segítségetekkel mostmár legalább műxik. Asszony most is arról nézi az Xaktákat. Nemmintha a tv nem tudná lejátszani, de pl nagy hibája, hogy az mkv-kba kódolt feliratokat nem jeleníti meg. Van pár film ugye, ahol ugyan magyarul beszélnek, de van néhány idegen szöveg, pl bennszülöttek vagy ufók, vagy akármik gagyognak, és ugyan ott az MKV-ban a felirat hozzá, de a samsung tv nem játsza le. Na erre vettem alapvetően ezt a kütyüt. Ez szépen kezeli, csak épp akad rajta minden :)
Ez a LE csoda egyébként. Elindítottam a BD25ös 40 gigás Avatart, és röccenésmentes! Ilyen szépnek még nem láttam 1 filmet sem.

Végigmegyek holnap az ajánlott lépéseken, legyalulok róla mindent amit csak lehet, és meglássuk. Én is arra gyanaxom, hogy valami háttérfolyamat akasztja. :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1415) kenand válasza Andie (#1414) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha film nézés -felirat kezelés/keresés a cél a LibreElec sokkal jobb, gyorsabb, stabilabb.
Feleségemnek én is csináltam egyet, csak akkor vált Androidra, ha nem az iPadján hanem a boxon nézné a HBO Go-t.. (De azért jó szájbarágósan el kellett magyaráznom, hogy kétféle képen tud indulni a gép... :) )
De pl. a HBO go elég bénán van megírva, távirányítóval kezelhetetlen, légegér, vagy sima vezeték nélküli egér kell hozzá..

(#1416) vgyuri válasza Andie (#1414) üzenetére


vgyuri
őstag

VLC-ben próbáld ki, hogy a Beállítások => Hardveres gyorsítást: Kikacsolva-ra teszed. A többi beállításnál nálam is kockásodtak a filmek androidon.

(#1417) mexel válasza vgyuri (#1416) üzenetére


mexel
veterán

6-os androidon nem kellene kockásodni, ez a kockásodás hiba csak a 7-es androidra jellemző. Az azért nem a legjobb megoldás hogy kikapcsoljuk a HW gyorsítást, SW gyorsítással sok film akadni fog.
A megoldás sem ördöngösség:
Letölteni a Buildprop editort és beírni 2 sort a build.prop-ba 7-es droidon:

media.amnuplayer.localplay=false
media.amplayer.widevineenable=true

utána működik a HW gyorsítás is és nem fog pixelesedni. Azért ennyit érdemes megtenni ha már filmezésre vettünk egy boxot. ( bővebben is leírtam már)

[ Szerkesztve ]

(#1418) vgyuri válasza mexel (#1417) üzenetére


vgyuri
őstag

Köszönöm, kipróbáltam, újraindítottam a tv box-ot is, VLC-vel ugyanúgy kockásodik. Android 7 905W, Kodi alatt nálam is tökéletes minden film.

(#1419) mexel válasza vgyuri (#1418) üzenetére


mexel
veterán

A HW+ kockásodik a sima HW gyorsítás nem. A HW+-al nem lehet mit kezdeni. Ha kipróbálod a MXplayert ott jól látható.
A HW gyorsításnak 2 fokozata van legtöbbször. VLC-ben azt hiszem teljes hw gyorsításnak hívják a HW+ nak megfelelőt és dekóderesnek a HW gyorsítást.
Kodiban pedig ha be van kapcsolva a hardveres gyorsítás ott is kockásodnia kell, arra az SPMC a megoldás, de ahhoz is kell egy sor, de az nem a build.prop-ba hanem a public.libraries.txt fájlba

[ Szerkesztve ]

(#1420) Mike81


Mike81
senior tag

Sziasztok!

Kacérkodom a gondolattal hogy fel kellene "okosítani" a tv-t.
A Mecool M8S Pron gondolkozom mert lehet vezetékes nettel is használni. A másik versenyző a Xiaomi Mi Box 3 lenne de azon tudtommal nincs az említett funkció.
A Mecool-al mik a tapasztalatok? Magyarországon hozzá lehet jutni esezleg?
A válaszokat előre is köszönöm :R

(#1421) vgyuri válasza mexel (#1419) üzenetére


vgyuri
őstag

VLC dekódolás gyorsításnál bal felső sarokban játsza le a filmet, a többi részen zöld csíkok vannak, teljes dekódolásnál kockásodik.

Microsd-s Kodi tökéletes, android-on a Processing-nél ugyancsak ki kellett kapcsolnom a gyorsításokat, hogy ne kockásodjon. Noname box, elfogadom ilyennek.

(#1422) Breki válasza Mike81 (#1420) üzenetére


Breki
veterán

[link]

Van már véleményem róla, de egyelőre csak androiddal próbáltam

Nekem nem kockásodik. Eddig VLC jött be a legjobban lejátszónak.

Egy-két bajom van vele,

Miracast ha elindítom, megtalálja a tv-t, de mást nem ezt nem tudom, hogy kéne beállítani, hogy menjen.

a google play olyan csökkentett ezért máshogy kell a programokat felrakni, de ha felrakom a rendes google play-t akkor meg kiírja, hogy nem jó ehhez a változathoz így le kellett szednem a frissítéseket, hogy újra menjen. Kodihoz bevállt a konfigurator program azt megint külön kellett leszednem.

Külső pendrive-t usb hub-ot vígan kezel Ethernetes gigás hub-ról megy neki a net, szintén megy a tv-be is.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1423) mexel válasza vgyuri (#1421) üzenetére


mexel
veterán

Ne törődj bele, a blogomban leírtam a megoldást és műköik, nagyon sok lejátszón teszteltem, csak S912-esekkel van gond néha, ott nem mindig jön be. Milyen a boxod?

(#1424) kenand válasza Mike81 (#1420) üzenetére


kenand
Topikgazda

Keress rá az árgépre, de külföldről olcsóbb. Xiaomi-n nincs LAN, ár USB adapterrel pótolható, de én sem venném meg....minden más boxon van LAN

(#1425) Mike81


Mike81
senior tag

Köszönöm a válaszokat :R

(#1426) vgyuri válasza mexel (#1423) üzenetére


vgyuri
őstag

A95X R2 a box. Olvastam a leírásod, van mentésem is a rendszerről, de ennyire nem szeretnék belepiszkálni.

(#1427) Headbang válasza Mike81 (#1420) üzenetére


Headbang
aktív tag

Mecool m8s pro plus boxom van eddig teljesen jó. :) 7.1 es droid van rajta és nem kellett mókolni semmit, hogy droid alatt ne kockásodjanak a filmek. Szerintem ha 1 usb port van a gépen, mint a mi boxokon az szívás mert nekem pl. a wireless gamepadom se szereti ha hub ra van kötve(percenként dobálja úgy a kapcsolatot) viszont szabad porttal jól működik. Kb 1 pendrive, egér, bill. ezek elmennek a hubon is de csomó eszköz hibásan működhet. Ami nem tetszik a mecoolon, hogy szerintem randa a gyári launcher( és mókolás nélkül nem is lehet tőle megszabadulni) de ez legyen a legnagyobb probléma. Ez az első boxom és bár nem bántam meg a tapasztalatok alapján ha most vennék már erősebb procival és grafikus chippel vennék min 3 usb porttal és Bluetooth-al (sajnos ebben nincs). Sokkal nagyobb a választék vezeték nélküli cuccokból Bluetooth kapcsolattal mint 2,4ghz es wireless-el.

(#1428) Andie


Andie
őstag

Bár valszleg unjátok a bajomat, akik eddig segítettek, azoknak leírom a mai fejleményeket:
Lepucoltam mindent az androidról, de szó szerint, csak a chrome maradt rajta installált app, sőt, még a system futó cuccok közül is disable-oltam az animált háttereket pl.
Ezután újraindítottam.
Felraktam a legújabb Kodit (17.6 asszem?), szépen felment. Semmit nem állítottam rajta, elindítottam a filmeket külső ssd-ről.
A változás szemmel látható, de nem tökéletes. 720p már csak pár másodpercenként röccen, 1080p kb dettó. A BD25 Avatar elején van a dzsungel fölött repülős rész, na az kb 2 másodpercenként berecésedik, megakad. De mindenképpen folyamatosabb mint tegnap, mikor lassított felvétel volt (5 fps kb)
Ennek ellenére továbbra sem tudok rajta filmet nézni, mert mostmár rá is áll a szemem ezekre az akadásokra, és rendkívül bosszant.
Kodiban a proci terhelés csökkent, de még mindig 10-20 közötti.

Libbel minden tökéletes, Avatar elején a dzsungel úgy úszik, hogy öröm nézni, mintha élőben vitorláznék fölötte egy sárkánnyal.

Remény talán van, egy titkos segítőm már felajánlotta, hogy átnézi ezt a rohadt boxot, hogy mi lehet a baja :) Addig dualbútolok, és élvezem a Libelecet :)

Apropó: az véletlen, hogy nálam kikapcsoláskor a TV-t is lelövi? Vagy nálatok is? Paraméterezhető? Zavaró, hogy kikapcsolnám, nézném a Thomeot, de a TV-t újra be kell kapcsolni :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1429) Necronom válasza Andie (#1428) üzenetére


Necronom
senior tag

Meg adj egy eselyt az SPMC proginak, ugyanugy a storebol tudod lehuzni
Lenyeg, hogy javult Android alatt a lejatszas, de ne add fel :)
Sajna SPMC utan mar en sem nagyon tudnek mit mondani, reboot es LE, hiszen azon kompromisszumok nelkul megy

A TV dolgat illetoen meg a boxon kapcsold ki a CEC funkciot :)
De mi lenne, ha forditva csinalnad? Inabb a TV tavjaval iranyitsd a boxot es akkor a CEC meg aldas is lehet
A boxon allitsd be alvast akarhany percre es hagyhatod beken, a TV tavjarol meg fel is tudod eleszteni
- Samsung TV: tools gomb --> Aninet+ (HDMI-CEC)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1430) Breki válasza Headbang (#1427) üzenetére


Breki
veterán

Miért nem lehet tőle megszabadulni?

Setting
More setting
És Home

Default Launcher beállitása
[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1431) Breki válasza Necronom (#1429) üzenetére


Breki
veterán

Mondjátok már meg nekem, hogy kell ezt az SPMC-t beállìtani, hogy teljes ablakban fusson nem csak a képernyő negyedén.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1432) Andie válasza Necronom (#1429) üzenetére


Andie
őstag

Kipróbálom az SPMC-t is! Bár félek az sem tud mit kezdeni vele, hisz a Kodi is önmagában egy brutál jó lejátszó, ha hagyják proci időhöz jutni...
Ez a CEC most kicsit túlterhelte az agyamat. Micsináljak hogy? :)
Tools... áhá, megvan! Fantasztikus! köszi :)
A lekapcsolási időt is beállítottam, 10 percre, most várom, hogy mi lesz :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1433) Headbang válasza Breki (#1430) üzenetére


Headbang
aktív tag

Az oké, de bekapcsoláskor akkor is a gyári tölt be majd csak ezután, home gomb megnyomásával indul a beállított launcher.

(#1434) Necronom válasza Headbang (#1433) üzenetére


Necronom
senior tag

Be van allitva alapertelmezettkent?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1435) Headbang válasza Necronom (#1434) üzenetére


Headbang
aktív tag

igen :)

(#1436) Necronom válasza Headbang (#1435) üzenetére


Necronom
senior tag

Mexel leirasa alapjan sem ment?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1437) Necronom válasza Andie (#1432) üzenetére


Necronom
senior tag

Na en is kivancsi vagyok mit mondasz ;]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1438) Andie válasza Necronom (#1437) üzenetére


Andie
őstag

Lekapcsolt, szuper :) Köszi!
Gyerek most keres rajta a youtubon viharhangokat, arra szeret elaludni :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1439) Headbang válasza Necronom (#1436) üzenetére


Headbang
aktív tag

Olyan szinten nem akartam még belenyúlni, ha valamiért nem tudja indítani a letöltött launchert és nem tud a gyárihoz se visszatérni félek hogy betéglásítanám.

(#1440) mexel


mexel
veterán

Lehet hogy lesz jó launcher hamarosan, ma és holnap tesztelem :)

(#1441) Andie


Andie
őstag

Még 1 kérdés, ha szabad:
- Beállítottam az SSH elérést a LE-ben
- Totalcommanderrel felléptem rá, gyönyörűen látom a box fileszerkezetét
De hogy férek hozzá a rádugott vinyóhoz? Azt sehol nem találom.

Megvan! /var/media :) (ha valaki keresné itt)

Mondjuk nem valami szupergyors, 2 mb/s :D
Mire ezzel felpakolok egy fullHD filmet?!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1442) Breki


Breki
veterán

Ilyet képesek kezelni ezek a boxok?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1443) kenand válasza Breki (#1442) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igen ez passzív cucc nem függ a boxtól

(#1444) Headbang


Headbang
aktív tag

Kövezzetek meg, de építettem egy kis ventillátoros hűtőpadot a boxom alá. :) kb. 20 fokot hűt rajta. Így hogy alacsony hőfokon tartja úgy érzem jobb a teljesítmény.

(#1445) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

sziasztok!
vettem egy a95x-r1 boxot és szétvet az ideg, mert állandóan lefagy. Nem csak youtubeozás közben, hanem akár csak simán a főmenüben, vagy a képernyőkímélő alatt. Már ott vagyok, hogy a falhoz csapdosom... Néha annyira behülyül, hogy csak a wipe segít rajta.
Honnan lehet hozza letölteni másik romot? Nekem az a gyanúm, hogy valami tákolt rom lehet rajta, mert 7.0 van rajta és ahogy keresgéltem, eddig ilyen romot nem találtam hozzá... Jó hozzá bermelyik s905 rom, vagy csak az, amire specifikusan írják, hogy A95X-R1-hez való?

(#1446) kenand válasza dreizwanzig (#1445) üzenetére


kenand
Topikgazda

Csak az (esetleg amit kipróbáltak/hozzáigazítottak)

Nézd át az orosz fórumot hátha van okosság.
(bár ha Rokchip akkor az orosz link sem jó :( )
Esetleg tegyél rá LibreElecet SD-re (úgy látom amlogic box)
Rokchip sajna marad az Android

[ Szerkesztve ]

(#1447) cocka válasza Breki (#1442) üzenetére


cocka
veterán

Nekem ilyen van, mert a tévén egy db HDMI bemenet van és olykor 3 HDMI kimenetes eszköz is osztozna azon az egy bemeneten. Nyilván természetesen egyszerre csak egy eszköz képe jeleníthető meg, de a gombbal állítható. Bár az enyém oda-vissza működik, tehát ha egy eszközt három megjelenítőre is akarok, akkor olyat is lehet. Nyilván nem egyszerre, hanem külön-külön.

Az az USB vég nem tudom micsoda, mert az enyém egy szimpla vastag HDMI kábel az egyik vége MALE, a másik meg három FEMALE és ennyi. Nincs semmiféle USB, az áramot a HDMI portról veszi fel. Annyi bőven elég neki.

(#1448) Breki válasza cocka (#1447) üzenetére


Breki
veterán

Power USB-nek írja

[link]

Aztán lehet inkább a TV fórumában kellett volna megkérdeznem. :-)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1449) jorák válasza kenand (#1369) üzenetére


jorák
újonc

Köszönöm a segítséget

(#1450) adise


adise
őstag

üdv! mi az ajánlott box manapság 4K HDR-hez? Android+Libreelec dualboot még megoldható? 5ghz wifi?
Xiaomi Mi Box-t néztem az megéri? Vagy van jobb ajánlat? köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.