Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Lacccca87 válasza Lacccca87 (#300) üzenetére


Lacccca87
őstag

Végül is a következőt rendeltem meg: dolamee D9 4K x 2K TV Box.
15-25 nap mire megérkezik, 42$ volt.
8 mag 2.0Ghz-n meg egy viszonylag friss Mali gpu meglátjuk mennyire lesz elég :)

(#302) kjoo válasza altntv (#298) üzenetére


kjoo
kezdő

Hali!

Nálam működik a TVGO egy KIII boxon. Kicsit szenvedtem vele, de aztán összejött.

1. nem lehet root-olt a cucc. Nálam gyárilag az volt, ki kellett kapcsolnom.

2. csak az AV csatlakozón lehet nézni. HDMI-vel hibát jelez, de az AV porton keresztül rendesen működik. Ez nálam nem volt gond, mert pont egy régi TV-hez kellett.

https://prohardver.hu/tema/milyen_android_tv_box-ot_vegyek/keres.php?type=-&stext=kjoo&submit=%C2%A0

Üdv:

KJoo

(#303) varázsgömb


varázsgömb
aktív tag

Sziasztok!
Létezik olyan tv okosító, média lejátszó, ami mondjuk bluetooth-on átküldi a hangot egy erősítőre? A cél, hogy a tv-n lehessen youtube videót nézni, de a hangot a távolabb lévő erősítőn lehessen hallgatni. Ha lehet, kihagynám a kábelezést.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#304) Pandal válasza Bitlisz (#280) üzenetére


Pandal
újonc

Sziasztok!
Amiatt érdeklődöm, hogy melyik tv boxok képesek pc képernyőtükrözésére vagy, hogy léteznek-e egyáltalán olyanok? Ezt úgy gondolom, hogyha egy tv nem képes rá akkor ezt a funkciót egy tv okosító box helyettesítheti-e?

(#305) Olaci1976 válasza kjoo (#302) üzenetére


Olaci1976
csendes tag

Hi. Nálam ugyanez lehet a gond,hogy rootolt a box? My telenor tv nem megy vele. Illetve már a play storba sem lép be. A rootot ,hogy kapcsoltad ki? Az én boxom venz v10 pro, lehet ezzel más a gond.

(#306) Bitlisz válasza Pandal (#304) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

A Chrome böngészőben történő dolgok TV-re küldését a Xiaomi Mi Box, nVidia Shield Android TV, de még egy a Chromecast is tudja. De nem ez a fő céljuk.
https://support.google.com/chromecast/answer/2998338?hl=hu
Persze sima Androidos boxra feltett PC remote is át tudja venni a képet (pl Microsoftnak az RD Client-je).

(#307) Bitlisz válasza varázsgömb (#303) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Bármelyik Androidos ketyerének kéne tudnia amiben van BT.
(De Android TV csak asszem 6.0-tól hivatalosan)

Az nVidia Shield Android TV tudja (már 5.0-ban is tudta), hogy BT fülesre megy a hang, de a távjában is van fülhallgató jack aljzat.

(#308) tylerddd


tylerddd
veterán

Urak! Vélemény egy T96Plus TV Box-ról? Rokon vette és pikk-pakk szétk**t az ideg vele. Papíron mindent tud a cucc, gyakorlatilag meg semmit. Egy sz**os P9 Lite-ról nem tudtunk elindítani egy youtube vagy bármilyen videót. Miracasttel átment a teljes kijelzőkép, de teljesen szétesve. Töltöttem le remote appot hozzá, nem találja a teló a tv-boxot a hálózaton. Bluetooth-on összekapcsoltuk még egy Lumiával is, de nem tudom minek?! Úgy tudtuk megnézni a telefonnal készített videót, h áttöltötte a box saját háttértárára. Elvileg AirPlay-t is tud, ezt az én készülékemmel néztük. Először megtalálta, aztán semmi.

Szóval biztos én vagyok a béna, de én egy ilyen cuccal már kapásból nem is foglalkoznék, ha ennél komolyabb beállítást igényel. Chromecast 2 szétszívatja nálam, pedig nem is Androidos a telóm.

Segítség, ötlet, tanács?! Elvileg annyiért lenne rá vevő, amennyiért aliexpressről vette, 21k volt. Az azért sok egy semmire való kütyüért. Külső tárolóról viszont szépen játszik le filmet, ez az egy pozitívum.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#309) varázsgömb válasza Bitlisz (#307) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Köszönöm a válaszod!
Annyira komolyat nem akarok, mint az nVidia-s, olyan van( Popcorn A410, konzol is, PS3).
Amit keresek, az a konyhai tv-hez kellene, egy egyszerűbb, szinte csak Youtube-ozáshoz, de BT-on dobja át a hangot a Pioneer HM72-re.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#310) peter1998


peter1998
tag

Sziasztok ! Remélem a megfelelő témához írok. Van nekem egy Andoer Q7 CS918 nevű médiaboxom.Egy olyan problémám van ha rácsatlakoztatom az internetre wifi-n vagy eteherneten akkor a routrem lekapcsolja a WAN portot. Ha eltávolítom a hálózatról akkor vissza kapcsolódik az internetre. A router típusa TL-WR740N. A lokális hálózat megmarad. Mi az oka ennek és ezt hogyan lehet orvosolni ?

(#311) b-max válasza tylerddd (#308) üzenetére


b-max
aktív tag

Kodival sem tudod használni ? Nekem NEXBOX A95X , youtubra tökéletes .

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#312) tylerddd válasza b-max (#311) üzenetére


tylerddd
veterán

Ahhoz letöltöttem a droidos készülékre a Kore hivatalos appot, megtalálta a telót, de felhasználónevet meg jelszót kért a telefonos app, amit nem tudom, h minek a felhasználóneve/jelszava?! Én a boxon a Kodiban nem találtam semmi ilyet.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#313) b-max válasza tylerddd (#312) üzenetére


b-max
aktív tag

azt hiszem a default kodi/kodi

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#314) tylerddd válasza b-max (#313) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi, megnézem majd!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#315) Nerich


Nerich
csendes tag

Sziasztok!

Nagy dilemmába vagyok.

Ez a három készülék ami tetszik és ár-érték arányba legmegfelelőbb:

- Beelink Mini MX Ver 1.0 TV Box Android 5.1 Amlogic S905 Quad-core - 2GB+16GB EU PLUG

- KM8 Pro Android 6.0 TV Box - 2GB RAM + 16GB ROM EU PLUG

- Mi Box

Ti melyiket javasoljátok?? Vagy van valami ami jobb??

Amik fontosak:
1. Telefon/laptop képét wifin keresztül átküldeni a TV-re.
2. Play Áruház
3. KODI
4. Lehetőleg 4K
5. Gyors (4-8 mag)
6. Min. 16GB ROM
7. Min. 2GB RAM
8. EU PLUG
9. Wifi, Buetooth, USB, HMDI
10. Ár: 15.000,-Ft - 20.000,-Ft

Köszönöm a segítséget!!!

[ Szerkesztve ]

(#316) jézusom válasza Nerich (#315) üzenetére


jézusom
addikt

Ha szeretnél librelecet használni ebben a nagy dilemmábaN, akkor 905 verziót vegyél x nélkül a végén. A MI az nem tudom milyen chipes, de szimpi lenne.

Nekem is Minimx van, 4k-t viszi gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#317) Nerich válasza jézusom (#316) üzenetére


Nerich
csendes tag

A mi box specifikációi: Specifikáció

Még kezdő vagyok ebben, nem tudom a KODI-hoz mi kell.

(#318) Nerich válasza Nerich (#317) üzenetére


Nerich
csendes tag

(#319) Michele válasza Nerich (#315) üzenetére


Michele
tag

Nekem van egy Mi Box új egy napos + hozzá MI Joystick , erős dilemmában vagyok vele , hogy el adjam e ....
Ugyanis amivel játszani akartam vele azok pont nem mennek rajta mivel az Android TV nem támogatja ...

(#320) nickcreeper


nickcreeper
tag

Sziasztok!
Alkalmi játékra és esetleg filmezésre keresnék, valami olcsóbb tvboxot.
Fire TV Gaming Editiont kerestem, de már nem forgalmazza az Amazon EU-ban.
Mi TV 3 is szóba jöhetne, csak az ára kicsit már húzósabb.
Esetleg tudtok ajánlani valamit?
Előre is köszönöm!

(#321) hajos001


hajos001
újonc

Sziasztok,érdeklödni szeretnék hogy mit tudnátok javasolni online tv-zéshez? Igazán osztrák adokat szeretnék néznimert idáig ment csak a kábel szolgáltató megszüntette,ezért gondoltam nézem online,PC-n megy a tv csatorna,androidos tableten szintén megy a csatorna,iphonon szintén,viszont lg smart tv-n már nem jön be,ezért vettem egy egy androidos NATEC SMART TV BOX HD250-et (20 e ft),ezt össze kötöttem egy lg sima led tv-vel és semmi ezen se jön be a tv adás,ilyenkos mit tudok csinálni? Vegyek egy másik tv boxot? Vagy igy nem lehet külföldi online tv-t nézni? köszi a segitségeteket elöre is.

(#322) Peugeot308


Peugeot308
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni,hogy az általam választott TV Box minőségben és árban jó választás lenne-e...
Előny,hogy EU raktárból és használható, megbízható készülék legyen.Ha ebben az árkategóriában lenne jobb javaslatotok,akkor segítsetek.
Előre is köszönöm!

A választott.:

[link]

(#323) gabeeboy


gabeeboy
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék vásárolni egy ilyen androidos boxot.

Youtube,és a torrentezés lenne a fö szempont,illetve tudok e external HDD-t használni torrentezésre?

Előre is köszönöm a segitséget.

Ha igen esetlek ki milyet ajnánl?

Esetleg Aliexpress és társai fekszenek e ilyen téren?

(#324) Castell válasza gabeeboy (#323) üzenetére


Castell
aktív tag

Torrentezés szerintem felejtő, mert nem ez a fő funkciója...

Youtube ok.

(#325) hati válasza mobbo (#289) üzenetére


hati
addikt

Ugyan nem android TV alapokon, de pl. így tudod a saját otthoni csatornáidat magadnak stream-elni Androidra: Saját "TVGO" rendszer építése

(#326) sesshou


sesshou
senior tag

Üdv,

Nemrég fizettünk elő HBO ra és HBO GO is járt hozzá. próbáltam raspberry re feltenni valamit amivel elérhető lenne a GO. de sajnos kodira nincs semmi és az android még kezdetlegesen működik rajta. Kaptam ajándékba egy raspberry pi 3-at így már kettő van otthon és úgy gondltam az egyiket eladom és az árából veszek egy android tv-s cuccot.

Tudtok esetleg ojat ajánlani amint már megy a HBO go?

(#327) satti82


satti82
újonc

Sziasztok! Nemrég vettem egy MXQ OTT Tv Box-ot ebayen, megis érkezett, összeraktam mindent,, viszont nem kapcsol be. a készüléken a kék led folyamatosan világít, de tovább semmi. Kipróbáltam másik táppal, másik tévével és hdmi kábellel, de mindig ugyanaz. próbáltam resetelni a fogpiszkálós módszerrel ,de semmi. Szerintetek mi legyen vele, mit tudnék vele csinálni? Áljak neki flashelni? Ez a második ilyen kütyüm, az első meg se érkezett hozzám, ez meg nem indul.. Tanácsot tud adni valaki? Köszönöm!
Amugy pont ilyenem van és ez után a video után vettem egy ilyet, nem indul:
https://www.youtube.com/watch?v=x7PtK1GvdFs&t=742s

[ Szerkesztve ]

(#328) Castell válasza satti82 (#327) üzenetére


Castell
aktív tag

Próbáld meg a hdmi kábelt egy kicsit jobban beljebb nyomni. Ne erőltesd, ha nem megy. Múltkor volt nálam egy ilyen boksz és nem tudtam, hogy miért nem megy. Aztán a hdmi nem volt benne rendesen, holott többször is ki be húztam...

Ez csak egy ötlet. Chipset függő, hogy hogyan kell flashelni. Ez enyém, úgy kb. 2 hónapja lett tégla. A sírból hoztam vissza kb. Találtam hozzá neten sw-t és újraraktam...

[ Szerkesztve ]

(#329) satti82 válasza Castell (#328) üzenetére


satti82
újonc

Megpróbálom, hátha a kábellel van gond (amugy kétlem). olyan, mintha nem akarna "alvó" módbol felkelni, mivel van folyamatos kék led és nem csak villog, lehet a távkapcsra nem reagál, de akkor a resetre miért nem? létezhet, hogy eleve szar az egész? vicc az egész igy ebben a formában, hogy megkapom és máris flashalni kelljen, meg a netet bujni, hogy bekapcsoljon

(#330) Ciccuka válasza satti82 (#329) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pontosan milyen modell?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#331) satti82 válasza Ciccuka (#330) üzenetére


satti82
újonc

Csak annyit tudok róla mondani, hogy OTT TV Box MXQ (nincs power gomb rajta)
Ez az, innen vettem, de valahogy mégis másként néz ki
http://www.ebay.com/itm/131453629386?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

[ Szerkesztve ]

(#332) Peugeot308


Peugeot308
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni,hogy az általam választott TV Box minőségben és árban jó választás lenne-e...
Előny,hogy EU raktárból és használható, megbízható készülék legyen.Ha ebben az árkategóriában lenne jobb javaslatotok,akkor segítsetek.
Előre is köszönöm!

Tudna valaki segíteni???

A választott.:

[link]

(#333) satti82


satti82
újonc

kibontottam a dobozt és MXQ S805Q_V2.0 alaplap van benne hinyx chippel. Szóval próbáltam a fentiek alapján rendesen beledugni a hdmi-t de semmi,csak kéken világít. az sd kártyás flash sem fog működni, mert még a recovery sem be. akkor viszont gépre kell kötni és ott flashelni, na de mit és milyet? Valaki flashelt már ilyet,mert ezen uton még nincs tapasztalatom, telefonokat már csináltam, gondolom ez se lehet más..

(#334) Ciccuka válasza satti82 (#331) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez V88 4K. Eléggé elavult már (RK3229, Mali-400, Android 4.4). Miért ezt vetted pont?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#335) satti82 válasza Ciccuka (#334) üzenetére


satti82
újonc

A fiamnak szántam, hogy a saját szobájában tudjon youtubozni,ne mindig a táblát, vagy a pc-t nyomja. ez a második már az első meg se érkezett. már nem is merek ilyeneket rendelni, mert elég rossz szájízt hagyott bennem. lehet visszaküldöm az eladónak nem kisérletezek vele. nem hiszem el, hogy valami eleve uj állapotában ilyen szar legyen!

(#336) Ciccuka válasza satti82 (#335) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sunvell az megbízhatóbb. Amit te vettél azt nem szabadott volna megvenni (gagyi, elavult, nem véletlenül volt olcsó).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#337) satti82 válasza Ciccuka (#336) üzenetére


satti82
újonc

késő bánat, elötte fogalmam sem volt, hogy milyenek vannak... számomra mind egyforma volt

(#338) Teplic


Teplic
tag

Szerintem csak S905 -ös boxot szabad venni jelenleg, a LibreELEC támogatottság nagyon nem mindegy.. :)

(#339) Castell válasza Ciccuka (#336) üzenetére


Castell
aktív tag

A rockhip-es modelleket mondhatjuk, hogy elavultak, de azért gagyinak nem mondanám. Nekem ilyen van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve, ergo Kodi-ra vagy lejátszásra simán elég...

(#340) Castell válasza satti82 (#337) üzenetére


Castell
aktív tag

Tehát 2x fáztál rá, ez sajnálatos. Az a gond, hogy vettél egy viszonylag régi típust, ami ráncfelvarrva lett az android 5.1-vel, és ugye nem is működik. A helyzetet tovább súlyosbíthatja, hogy az olcsónak hitt boxot még megvámolják és így már mindjárt nem éri meg Kínából rendelni, tehát:

Spórolunk pár ezret, de nem kapunk jótállást a készülékre és ráadásul még egy hónapot is várhatunk a szállításra, arról nem is beszélve, hogy az is benne van a pakliban, hogy téglaként érkezik az eszköz. És mostanában egyre több ilyet látni, hogy nem működik a Kínából érkezett friss cucc.

Én most már mindenképpen itthon vennék boxot, főleg a garancia miatt...

Még megpróbálhatod a flasht, nekem van romom ehhez a típushoz, de a needrom oldaláról is letölthető, egy próbát megér. a Flashelés egyszerű, indulásképp kell hozzá egy usb-usb kábel (apa-apa).

Maga flash valahogy így néz ki, a rockchipes modelleknél:

[link]

(#341) sesshou válasza Teplic (#338) üzenetére


sesshou
senior tag

En Michele forumtasunktol vettem meg a mibox at amiben 905x van. Tudtommal ezen mnem megy a libreelec de miert jobb a libre elec mint kodit tenni az android tv re?

(#342) satti82


satti82
újonc

az enyém az hynix chippes, a net pedig RTL8188ETV chippes, most probálok flashelni, a pénz meg visszakövetelni az eladotol. az a legnagyobb problémám,hogy nem igazán találok normális firmware-t hozzá.

(#343) sesshou


sesshou
senior tag

Akarmilyen video chat mukodik android tv vel? Pl mibox al? Ugy olvastam a web cam ek tamogatott saga eleg tré es skype sincs ra hivatalosan.

(#344) satti82


satti82
újonc

probáltam flashaleni, zártam a 7-8as pineket,de semmi. ezzel a hibával állt ki folyamatosan, ahol véletlenül elfogadta a romot:
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#345) SkylineR34


SkylineR34
csendes tag

Sziasztok! Van egy Mecool BB2 Pro.

[link]

Gyárilag 17-es kodi volt rajta,de hiányzott a PVR Iptv simple client. Utólag sehogy sem tudtam telepíteni,ezért régi kodi unistall,másik vissza.Igen ám de csak a 16-ost engedte telepíteni. Tudja valaki hogy miért?
Másik dolog. Megy valakinek a BES-IPTV?
Elnézés ha ez a hozzászólás nem ide való.

(#346) sesshou válasza SkylineR34 (#345) üzenetére


sesshou
senior tag

A 17 es kodi meg hivatalosan nincs kiadva ezert nem fogod megtalalni a play storban(ha esetleg ott kerested) szedd le valahonnan az apk filet es probald ugy feltenni a 17 est

(#347) SkylineR34 válasza sesshou (#346) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

Letöltöttem 2 félét a 17-ből de nem telepíti.

(#348) sesshou válasza SkylineR34 (#347) üzenetére


sesshou
senior tag

Az mit jelent hogy nem telepíti? simán csak nem indul el az install vagy hibát ír ki?

(#349) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

nem tudom, hogy a jó topikban érdeklődöm-e, de.....szóval az a szitu, hogy szeretném kicsit optimálisabb folyamat fele terelni a házimozizást, cska nem tudom pontosan milyen eszközre is volna szükségem....htpc, tv box vagy egyéb

Nagy elvárások nincsenek, csak azt szeretném áthidalni valahogy, hogy a laptopról kelljen állandóan másolgatni külső vinyóra a filmeket, és a tv beépített fapados lejátszójával bohóckodni rajta.

Szóval egy kicsit vizuálisabb GUI-ra lenne szükség (pl filmborítókkal), Plexi, Kodi, hasonlók....illetve pl wifiről lehessen másolni rá laptopról, külső vinyóra, NAS-ra....vagy gépről kiadni az utasítást hogy közvetlen az ehhez csatlakoztatott eszközre töltsön le torrenten keresztül. Neadjisten valami mobilos alkalmazással távvezérelni, hogy mire hazaérek, a letöltés befejeződjön

ezek a kütyük tudnak ilyesmit ? full HTPC-re nem lenne szükségem, mert cask este 1-1 filmezés erejéig tudok odaülni, másra nem használnám ki, viszont ehhez kapcsolódóan kéne tudnia a fentieket

(#350) sesshou válasza Kobe (#349) üzenetére


sesshou
senior tag

Ha csak filmezesre hasznalnad talan a leg olcsobb megoldas egy raspberri pi lenne. De ez itt ott maceras lehet ha nem ertesz hozza vagy nincs segitseged a telepitesben. Ha plug and play eszközt szeretnel meg youtubot es egyeb android tv altal nyujtott finomsagokat akkor tenyleg android tv t vegyel a mi box (nekem ez van) pl 25 bol megvan ha meguszod a vamot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.