Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Necronom válasza mihione (#1050) üzenetére


Necronom
senior tag

Sajna en nem ertek az LE-hez...a bitrata alapjan elmeletben meg ennek is kellene menjen, de a gyakorlat sokszor mast mutat....
Biztosan jon majd segitseg, csak epp pihenik a faradalmakat :)

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1052) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem!
Van egy régi d6100-as samsung tv-m, elvileg okos, de az utóbbi időben egyre butább. Igy 40 fele én is lassan így járok.
A lényeg, hogy nemrég letiltották rajta a youtube alkalmazást, mert a samsung összeveszett velük vagy mittomén. Ez volt az egyik amire használtam, bár nem volt zökkenőmentes, döglassú volt és nehézkesen kezelhető.
A másik az USB-n keresztül videólejátszás. Ez most úgy történik, hogy laptopon letöltöm a filmet, ezt átmásolom egy külső vinyóra, fogom, odamegyek a tv-hez, rádugom, és elinditom a filmet. Igencsak macerás, nehézkes, állandó ki-bedugdosás, stb. Ráadásul az MKV-ba kódolt feliratokat nem játssza le, ha olyan filmet nézünk, ami ugyan magyar, de van benne néhány idegen beszéd (akár szó szerint, akár külföldi), akkor ahhoz vadászhatok feliratot, majd másolhatom fel külön az SRT-t.
Lényegében erre a 2 funkcióra kellene nekem egy ilyen kis TV box. Mit javasoltok?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1053) gulac12 válasza Andie (#1052) üzenetére


gulac12
tag

Jelenleg az Amlogic S905 lejátszókat tartják a legalkalmasabbnak tv okosításra, további információk a szaktopikban találhatók, érdemes az összefoglalóval kezdeni.

(#1054) Napfénysüti

Sziasztok!

Olyan 30.000 Ft-ig milyen Android TV Boxot érdemes venni?
Xiaomi Mi Box-szal szemezek egyelőre de ha van jobb ajánlat akkor megfontolnám.

Mennyire macerás ezeken weblapokat böngészni? Lehet a telefont virtuális billentyűzetként használva keresni vagy mindenképp kell venni egy vezetéknélküli céleszközt erre?

Més que un club!

(#1055) kenand válasza Napfénysüti (#1054) üzenetére


kenand
Topikgazda

Xiaomit TV boxban nem vennék, még LAN sincs rajta...ugyan pótolható egy USB-LAN adapterrel, de akkor sem...
Ha van pénzed akkor Minix Alogic 905x-es vagy 912-es box.
http://minix.com.hk/

vagy
Himedia Q10 Pro / Q5 Pro

Ha nem akarsz költeni sokat akkor egy 905x/905w-s Amlogicos TV box+Libreelec (pl x96 vagy x96 mini amlogic 905x vagy 905w)

(#1056) Andie válasza gulac12 (#1053) üzenetére


Andie
őstag

Köszi, ez kellett nekem.
Látom, hogy a most futtatott boxok általában 905W -sek, de a linkelt oldal szerint nem javallottak, csak az X-esek.
Megnéztem mi a különbség:
To be simple:
S905W: 4K@30fps
S905X: 4K@30fps + 4K@60fps

Magyarul egyetlen különbség, hogy a W nem tud 4K-t 60 fps-el. Kell ez nekem? Elvileg az emberi szem nem képes 25-26 fpsnél többet érzékelni. Mi szükség van 60-ra?
(ráadásul nem is 4K a tévém, de ez 1-2 éven belül ugye változhat)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1057) Necronom válasza Napfénysüti (#1054) üzenetére


Necronom
senior tag

X96-bol inkabb mar az ujabb Xnano X96 Pro - a mini helyett.....szerintem

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1058) erer1000 válasza Andie (#1056) üzenetére


erer1000
őstag

youtube-on nézz meg egy vidit 30fps majd 60fps módban :)

látni lehet a különbséget még.
a szem nem kimondottan 25-30 képet készít, hanem folyamatosan érzékel, csak a 30fps-t már nem zavaróan darabosnak látja, hanem szép fluid.

nem úgy működik mint egy fényképező hogy egybe kitol magából 1-1 képet sorba, hanem folyamatosan megy az agyba. az agy ami nem tudja túl gyorsan feldolgozni

de a 60fps az még dog egyet rá :)

(ha bele akarok kötni az 1 szem 30fps-be, mondanám hogy 2 szemünk van :D )

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#1059) Napfénysüti válasza kenand (#1055) üzenetére

Még a Minixből is néztem az U1-et illetve az U9-et. Akkor ezek szerint megérné inkább többet szánni rá és az utóbbit venni?
Nálunk szimpatikus még hogy van ez az A2 Lite vezetéknélküli billentyűzet ami számomra hasznos lenne.

Més que un club!

(#1060) Peugeot308


Peugeot308
csendes tag

Sziasztok!
Mivel úgy néz ki,hogy tönkre ment a Beelink Mini MXIII II boxom és jelenleg sehol sem kapni,mi legyen az utód,amin működik a Kodi normálisan?Igazából az MS REPO és a Lazarus repo addonjait szoktam használni.
Tavaly,amikor vettem,akkor azt a tanácsot kaptam,hogy mindenképpen S905X-es legyen,ezért ajánlottátok a Beelink Mini MXIII II-őt.Most elég sokan vesznek GT1-et,amit linkeltem,ennél viszont a CPU Amlogic S912,tavaly ezt nem nagyon ajánlottátok.Mi legyen érdemes megvenni az S912-est,tudom használni ugyanúgy azokat az addonokat,mint eddig?
Ő lenne az,jelenleg csak ez kapható az MXIII II nem... :
[link]

(#1061) kenand válasza Necronom (#1057) üzenetére


kenand
Topikgazda

Kevésbé kapható, mivel 905x-es (ami ugyan jobb), de miden store a 905w-s gépeket nyomatja...

(#1062) palgabo


palgabo
csendes tag

Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni és informálódni, de annyira outsider vagyok a témában, hogy csak egyre több kétség merült fel bennem. Ezért kérem segítségeteket. Szeretném felokosítan a Samsung Full HD tévémet. Alapvetően megtetszett ez az androidos megoldás, de ez inkább szimpátia mint szilárd meggyőződés ami abból ered, hogy egy csomo + lehetőséget rejt magában amiről nekem elképzelésem sincs. :)
Alapvetően azért szeretném az okosítást, mert Netflixet szeretnék és esetleg HBO Go-t. Ez a legfontosabb szempont. Ha még böngészhetek rajta és más oldalakon is mozizhatok az szuper. Örülnék ha a vinyómat nem kéne hurcibálni állandóan a tv és a gép között ha letöltök valami filmet hanem menne hálózatról. A játék sem hangzik rosszul, de nem szempont mivel így sem nagyon játszok uh. nem biztos, hogy kihasználnám ezt a lehetőséget! ;) Ja, és a legfontosabb kb. 30 e. HUF-ot szánnék rá és magyarországról rendelném a garancia és a gyors hozzáférés okán.
Eddig a Xiaomi Mi Box 3 és a Venztech V10 PRO tűnik a legszimpatikusabbnak, de mint írtam tanácstalan vagyok.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1063) kenand válasza Andie (#1056) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ahogy írod, ha megelégszel kicsit kurtítottabb 4K-val akkor 905w-s box megfelelő, ára miatt kurtították meg a 905x-et... de az már alig elérhető.

Néhány 905w-s boxon pl x96 mini az SPDIF is elhagyásra került. Gond ha régebbi még nem HDMI-s merősítőn akarod kihangosítani (nekem az egyik szobában olyan van, ott nagyon kell az SPDIF kimenet, oda szóba sem jönne az x96 mini...)

Ebayen azért még van x96 905x-el 1 GBs 25 USD, 2GBs 31 USD körül..

[ Szerkesztve ]

(#1064) mexel válasza palgabo (#1062) üzenetére


mexel
veterán

A gyorsaság eu raktáras üzletekben is elérhető, a gari meg nem biztos hogy megér kb 2x-es árat SZVSZ. A V10 nekem nem túl szimpi, simán túlárazott és nem írnak jókat sem róla, az MI-n 1 USB van.
Ha mindenképpen itthon keresel, talán PCX-ben volt aránylag jónak mondott áron Minix.
Netflixhez viszont nem ártana a Widevine Level 1, azt pedig nem minden box tudja. ( minixet nem tudom, nem néztem utána, de a legtöbb nem tudja más gyártmányokból) Kb 15-ért viszont európából van Mecool ami tudja, pár nap és hozza a futár pl Geekbuyingtól, vagy ha kell akár amazonról is németektől ha abban jobban bízol, igaz onnan drágább nem hiszem hogy megéri.

kenand: sajnos valóban úgy van ahogy írod, a 905W árelőnye ami miatt kiadták, valahogy alig látszik. Azért dobták piacra hogy legyen olcsó ellenfele az olcsó RK-knak de valahogy már közelebb van a régebbi 905X árhoz, az meg feljebb kúszik talán :(

[ Szerkesztve ]

(#1065) Necronom válasza palgabo (#1062) üzenetére


Necronom
senior tag

Elottem mar tobben is irtak, hogy "sziamia" (Xiaomi) nem igazan jo megoldas halozatos lejatszasra, mivel LAN port nincs rajta...wifirol meg nagyon instabil a halozatos filmezes
Jomagam csak azt tudom ajanlani, amim nekem is van, az pedig az X96 - es meg mindig meg vagyok elegedve vele
Ebbol a fajtabol van egy uj is, annyi kulonbseggel, hogy van rajta meg egy micro USB is a 2 masik mellett es picibb :)
De, hogy ezeket itthon hol kapod meg azt nem tudom...
Viszont fele ara az irt 30 ezernek...ha EU raktarbol rendeled..

Itthonrol semmi mas lenyeg nincs, csak az S905, S905X SoC legyen, esetleg 905W legyen de az inkabb kerulendo
Lehetoleg 6-is android, a 7es senkinek nem valt be!
2-3MB memo is elony - fokent jatekra, minel tobb tarhely sem hatrany, de memokartyaval ugye ez bovitheto konnyeden

Annyira azert nem nehez valasztani, szoval vedd azt amelyik szimpatikus kinezetre, a fentebb leirt parameterekkel :)

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1066) Necronom válasza kenand (#1063) üzenetére


Necronom
senior tag

ott nagyon kell az SPDIF kimenet, oda szóba sem jönne az x96 mini

mini helyett: Xnano X96 Pro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1067) kenand válasza Necronom (#1066) üzenetére


kenand
Topikgazda

Oks, de ez is 905x ami kevésbé vagy csak drágábban kapható. (Miután a Gearbest kibaltázott velem és törölte a 2 db x96-os megrendelésemet, amit 16USD/db áron hirdetett EU raktárból Ebayről vettem egy x96-ot)

(#1068) mexel


mexel
veterán

Egy X96-ot nekem is szereznem kell még tesztre, mert a Gearbest nekem is törölte az összes rendelésem, így sok boxom nem jött meg. Sajnos nem találok most jó áron X96-ot.

(#1069) kenand válasza mexel (#1068) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ebayes is emelt egy kicsit, de még így is kibírható

Ez egy kicsit olcsóbb

[ Szerkesztve ]

(#1070) mexel válasza kenand (#1069) üzenetére


mexel
veterán

Nézegetem én is az ebay-t is bár mostanában onnan nem vettem ilyesmit , régen a sok klón elvette a kedvem, most nem tudom milyenek az ott kapható boxok. Sajnos sokszor drágább mint valamelyik GB. ( Geekbuying vagy GearBest)
Azért egy olcsót ha kifogok ott rendelek :D , bár én csak 2gb-osat veszek android tesztelgetés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1071) Necronom válasza kenand (#1067) üzenetére


Necronom
senior tag

Nem olcso viszont van
https://www.tomtop.com/p-v2248eu-16g.html

Rendeltem innen mar tobbfele holmit, mindig idoben megjott a nemet raktarbol alig egy het alatt

Udv: Necro

ps
Mexel ugye most nem neztem be? :DD

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1072) kenand válasza mexel (#1070) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajnos a Gaerbesten is belefuthat az ember ócska dologba. M8s 812-es klón van nekem is és talán a Geekbuyingról jött, Androidot nem is mertem rajta frissíteni, szerencsére találtam rá egy LibreElecet.

Ha lehet éj van valami jó kupon/vagy van sok pontom akkor az ára miatt a Gearbestet választom én is.
Amikor a rendelést törölték egyből megnéztem a Geekbuyingon és a Banggoodon is, de 2-3x áron volt...

Az a gáz, hogy ha volt 17-21 USD-ért akkor az ember 40-50 USD-ért már nem akarja megvenni :)
Még szerencse, hogy a 2 GBs 21USD-st elküldték. (De abból meg karácsonyi ajándék lett az unokaöcsémnek)

[ Szerkesztve ]

(#1073) palgabo válasza mexel (#1064) üzenetére


palgabo
csendes tag

Húha! Asszem rádumáltatok a külföldi rendelésre. :DD Én eddig kínából rendeltem párszor és az nagyon lassan ért ide, de ez a geekbuying elég szímpatikusnak tűnik, ha ide ér nekem egy hét alatt én maximálisan elégedett lennék. Ráadásul óriási a választék, ami miatt most vadul vakarom a fejem, melyik lehet a legjobb választás. :F

A Widevine Level 1 mit jelent?
Közbe eszembe jutott, hogy az optikai audió is szempont az erősítő miatt, de ahogy látom több is rendelkezik ilyennel.

(#1074) kenand válasza palgabo (#1073) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ez 50 USD alatt meg van EU-ból futárral

(#1075) Necronom válasza kenand (#1074) üzenetére


Necronom
senior tag

Nem tuti, hogy jo lesz a 7.1 droid miatt....
Filmezesre tuti LE lesz belole igy :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1076) Kobe


Kobe
veterán

ezzel az X96-tal én is szemezek

ez a fajta belőle az ajánlott?

(#1077) kenand válasza Kobe (#1076) üzenetére


kenand
Topikgazda

2GBs nincs raktáron, x96 1GB-s 25USD ugyan ott az bevállalható, vagy majd 20U SD-vel drágábban a 2GBs (de annyival nem jobb)

[ Szerkesztve ]

(#1078) Necronom válasza Kobe (#1076) üzenetére


Necronom
senior tag

Igen, ez az uj...
Meg van a regebbi is, fentebb is irtunk par linket ahol kaphato

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1079) Kobe válasza kenand (#1077) üzenetére


Kobe
veterán

nem rohanok érte, meg tudom várni amig lesz a 2G-sből. 1G-sbe mér semmiképp nem feccölnék pénzt.

(#1080) kenand válasza Kobe (#1079) üzenetére


kenand
Topikgazda

1GBs is elég ha LibreEleccel használod...

(#1081) Necronom


Necronom
senior tag

Esetleg tud valaki olyan boxrol amiben ezektol az altalanostol elteroen joval erosebb proci es mondjuk legalabb 4Gb vagy tobb memo van?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1082) mexel válasza Necronom (#1075) üzenetére


mexel
veterán

Ne keverd a 7-es droid hibába a mecoolt :) A mecool az aminél nincs gond android 7.1-nél, az nem pixelesedik a sima lejátszóknál, kivéve a kodi néha, de helyette ott az spmc ami működik hibátlanul.
Viszont Palgabonak kell optikai kimenet és azt hiszem a Mecoolon az nincs ha jól emlékszem, de meg kell nézni, pedig pár napja telepítettem egyet de szilveszterkor csináltam egy resetet magamon így most nem tudom pontosan.
Az M8s Pro + jó darab, LE is hibátlanul megy wifivel, androidon kodin kívül nincs pixelesedés ( helyette ott az spmc), van többféle rom hozzá, stb.
Az egyik simán vállalható darab szerintem az X96 mellett.

(#1083) cocka


cocka
veterán

Tesztelgettem a Venz V12 Ultrát, egyébként 25k-ért vettem innen az oldalról, szóval a hibái ellenére azért nem rossz vétel volt.

Lejátszottam 5 GHzes wifin keresztül (közelebbről meg távolabbról is) a kodiban az itteni bővített videos tesztcsomagot és talán 1-2 kivételtől eltekintve nem volt szakadozás.
Távolabbról wanon megvolt a 30-40 megabit, szóval nem hiszem, hogy a lanos sebességgel lett volna a baj. Kodin keresztül játszottam a windóz megosztást (SMB). Asszem a tesztcsomagból az a kínai nagyfalas akadozott ezerrel, de az a videofájl amúgy is valami 4k 735 mega agyontömörítve, valami eszelős bitrátával.

Ja igen: Video: MPEG4 Video (H264) 3840x2160 59.94fps [V: English [eng] (h264 high L5.1, yuv420p, 3840x2160) [default]]

Bit rate : 45.9 Mb/s

Akkor ezért. (mellesleg ezt a PC-m is szaggatva játssza)

Ugyanakkor egy ilyen is szakadozott:

Video: MPEG4 Video (H264) 3840x2160 29.97fps 20060kbps [V: h264 high L5.1, yuv420p, 3840x2160, 20060 kb/s]

Szóval lehet, hogy itt a Kodi SMB-n keresztüli elérésével van gebasz. Megmondom őszintén, hogy közvetlenül usbről vagy külső hddről nem teszteltem, hogy kizárhassam a hálózati instabilitást, de ha ott is ezerrel világoskék kerekezik LOL meg ugrik a kép, akkor valószínű a procival lesz a gond, főleg ha usb3-as peneimről olvas, mert azok kimagasló olvasási sebességgel rendelkeznek (legalábbis usb3-on, az usb2-t meg kimaxolják)

Egyébként nekem is szokott kelleni az optikai audiokimenet, mert néha rákényszerülök egy monitorra, amin viszont csak dsub és DVI port van. DVI-HDMI kábellel kötöm össze, a hang meg DAC-on keresztül mehet valamilyen analóg kimenetre.

Amúgy azt észrevettem, hogy a cucc nagyon melegszik az ilyen 4k és hasonló videok lejátszásától.

Akinek Plex hiánya van, az ne az appot telepítse fel, mert az csak 1 perces betekintést engedélyez a videokba, a Kodi addon verzió viszont teljes értékű.

DLNA / UPnP lejátszásnál valamivel egyszerűbbnek és kényelmesebbnek találtam a saját beépített media center programját, mint a Kodit.

Egyébként a cucc egy 2 amperes USB portról is simán megy, ha van USB A - DC 3.5 × 1.35-ös végű kábeled.

2 ampernél kevesebbet tudó port nem jó, mert durvább igénybevétel esetén 1.5 ampert is felvesz! De legalábbis mindenképpen túllépi az 1 ampert.

Ami a ramot illeti, nekem megnyitogatott meg bezárt progikkal is kb. 1 giga a foglalás, azaz gondolom ha az ember 1 giga ramos boxot vesz ne csodálkozzon, ha csigalassú minden!

(#1084) handrash válasza cocka (#1083) üzenetére


handrash
őstag

Hol találom ezeket a teszt videókat?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1085) cocka válasza handrash (#1084) üzenetére


cocka
veterán

(#1086) handrash válasza cocka (#1085) üzenetére


handrash
őstag

Köszönöm!

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1087) Necronom válasza cocka (#1083) üzenetére


Necronom
senior tag

Szóval lehet, hogy itt a Kodi SMB-n keresztüli elérésével van gebasz.

DLNA keresztul nincs ilyen problema az emlitett videoval
SMB megosztasom nekem nincs a szamgepemen, mert minek, ha van DLNA
A cuccom tovabbra is az X96 es 100as LAN

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1088) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Sziasztok!

Most ismerkedem ezzel a TV BOX témával.
Rengeteg fullHD-s filmet, sorozatot nézünk párommal, tipikus merevlemezre kimásolásos, tv-re dugós történet.
Már egy ideje agyalok azon, hogy neten keresztül kéne megoldani a jel átküldést, de nyilván - hiába az okos tv - nem a legstabilabb megoldás lenne.

Ezért ismerkedem a TV BOX-al.
Kérdésem az lenne, hogy kb. 50-ezerért milyen gépet tudnátok ajánlani? Számomra ami fontos, a fullHD cuccokat simán tudja vinni neten keresztül. Jelenlegi netem (ha számít) FiberP 240.

Mint írtam, ismerkedem a témával, lehet hogy írtam hülyeséget. :)

Segítséget előre is köszönöm! :)

TL

(#1089) cocka


cocka
veterán

Hát vannak itt gondok. Pl. ilyenek, hogy pendrive-ról lejátszva a csomagból a 10 bites cuccok, a kínai nagy falas (legnagyobb méretben), a 4k-s cuccok meg a wmv szaggat vagy nagyon darabos. A lejátszás egyedül a kínai nagy falasnál torpan meg egy-egy mpre, a többi lejátszása amiket írtam inkább darabos.

Érdekes, hogy asszem wifin keresztül meg több volt kevésbé darabos, de többször is torpant meg a lejátszás.

(#1090) cocka válasza Necronom (#1087) üzenetére


cocka
veterán

És a többivel mi újság?

Mezzmot használok DLNA-ra és az a baj, hogy nem tudom a médialejátszóhoz tartozó megfelelő profilt. Így aztán DLNA-t csak a BD lejátszón használok.

(#1091) kenand válasza TOTAL LOKI (#1088) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

Ha jó neted van és nem kell a 4K- fullhd sima ügy- akkor válassz egy 905-ös chipsetes boxot gigabites LAN-nal. 1 GBs is elég tegyél rá LIbreElecet mehet rá az usb HDD és egy Transmission plugin. Simán tölti a filmeket és lejátssza akár egyiket játssza másikat tölti.Windows NET-en is felajánlja.
Kicsit több pénzért esetleg 912-est de ott rá kell kérdezni melyikkel megy jól a LibreElec, mert 912-őn problémásabb.

[ Szerkesztve ]

(#1092) cocka


cocka
veterán

Na most ellenkampányt fogok itt nyomatni. A legtöbb fullHD-s formátumot a BD lejátszóm is lejátssza és szerintem sokkal folyamatosabb a kép, mint az ilyen-olyan androidos boxokon. Sajnos ezt kell mondjam. Hiába támogat h265-öt meg 10 bitet, 4k-t meg egyéb marhaságokat, egyszerűen nem tűnik olyan folyamatosnak a kép, még úgy sem, hogy úgy mond be van állítva a Kodiban a kadenciahelyesség.

[ Szerkesztve ]

(#1093) kenand válasza cocka (#1092) üzenetére


kenand
Topikgazda

Én meg nem szórakoznék BD lejátszóval.... az másra való. Sokkal kényelmesebb egy BOX KOdival.
De kinek mi jön be....

(#1094) cocka válasza kenand (#1093) üzenetére


cocka
veterán

De én arról beszélek, hogy van összehasonlítási alapom és szerintem a BD folyamatosabb, természetesebb és élvezhetőbb képet ad. Ennyi. Értsd: nem szemrontó, nem érzem 5 perc után, hogy hú de fáj már tőle a szemem. Ellentétben a "csoda" boxszal.

Plusz a 24-30 stb.. fps váltás valóban működik is, nem úgy mint a boxnál.

[ Szerkesztve ]

(#1095) Necronom válasza cocka (#1090) üzenetére


Necronom
senior tag

hat okes, letoltom akkor az egesz pakkot ugy ahogy van es megnezem mindet egyesevel halozaton es USB wincsin us
Nekem ez nagyon egyszeru feladat, mivel az USB wincsiken osztozik a box es a pc is egy switchen kereszul

Egyebirant szerintem a box (vagy barmi mas, amin USB 2) pont olyen sebesseggel olvassa az USB2 pen, mint az USB3-at...hiszen nem a pendrive tolja a cuccokat befele :)
(egyertelmu, hogy vannak rossz minusegu pendriveok, de most maradjunk a papirformanal)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1096) mexel válasza cocka (#1094) üzenetére


mexel
veterán

Android alatt hiába állítod be kadenciahelyesen a kodit, android alatt csak trükkel vagy most már app-al lehet megoldani.
Csak LE alatt kadenciahelyes a lejátszás alapból ha jól van beállítva.
Plusz a boxokon érdeme kikapcsolni az NR-t ( Noise Reduction) amit sokan nem látnak hogy rontana a képen , pedig számít. ( LE alatt és android alatt is.
Ha mindenhol kadenciahelyes a lejátszás nem lehet ilyen különbség, viszont azt elhiszem hogy egy dedikált eszköznek ( BD lejátszó pl) jobb a képminősége kicsit, viszont ha jól működik a frekiváltás akadás nem lehet a boxon sem. ( Én a WD TV-t is jobbnak látom kicsivel, de nagyon kicsi a különbség valószínűleg)

[ Szerkesztve ]

(#1097) cocka válasza Necronom (#1095) üzenetére


cocka
veterán

egy switchen kereszul

Úgy érted egy hálózati eszköz? Mert kicsit elbizonytalanodtam.

Egyebirant szerintem a box (vagy barmi mas, amin USB 2) pont olyen sebesseggel olvassa az USB2 pen, mint az USB3-at...

Ezt egy percig sem vitattam.

(#1098) cocka válasza mexel (#1096) üzenetére


cocka
veterán

És ez az app minden más appban is igazít vagy csak a Kodiban?

(#1099) palgabo


palgabo
csendes tag

Tanácsaitok és az olvasottak alapján ezt a pár boxot néztem ki magamnak.
Szerintetek melyik a legjobb választás? (az optikai audio kimenetet meg tudom úgy oldani, hogy a tvből hozom ki a hangot)

https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT1-Amlogic-S912-4K-TV-BOX-3GB-32GB-Black-389239.html
https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-L-Android-7-1-S912-TV-Box-3GB-16GB-388114.html
https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-Plus-4K-TV-Box-381461.html
https://www.geekbuying.com/item/X98-PRO-Amlogic-S912-3GB-32GB-Android-TV-BOX-380013.html
https://www.tomtop.com/p-v2248eu-16g.html

Persze, ha tudtok jobbat.... :)

(#1100) Necronom válasza cocka (#1097) üzenetére


Necronom
senior tag

Ja nem :) egy USB switchrol van szo, amin is van 2 port be, meg 4 port ki
Ugy meg tudok osztani 2 geprol kulonbozo USB-s eszkozoket, pl wireless eger + bill, webcam es a hdd-k

A masikra nem azert irtam, csak ugy jott le, mintha egy USB3-as penrol jobban tudna olvasni barmi eszkoz amin USB2 van
Persze ez siman elofordulhat, ha mondjuk vacak USB2 pent hasznalunk....
Ez a lenyege

Amugy elkeszultem egy igencsak atfogo teszttel :)
Mindjart irom is, csak hosszu lesz

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.