Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Necronom válasza Headbang (#900) üzenetére


Necronom
senior tag

a topik utolso negyedeben errol irkalok :)
tovabbgondolva szerintem egyik boxon sem mukodik a miracast ...ennyire nem lehetunk hulyek :D
raadasul 2 kulonbozo tipusu boxon is PONT ugyanaz bibi

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#902) mexel válasza Headbang (#900) üzenetére


mexel
veterán

Nem tudom, más is írta hogy más boxokon sem megy nekik. Valami általános hiba lehet talán, nem box függő. Ezek nem előre telepített appok? Lehet le kellene törölni és feltenni újból egy "eredetit". Lehet persze hogy ez hülyeség de sok előtelepítzett kínai app nem működik a tapasztalataim szerint, szeretnek belepiszkálni.
Soha nem próbáltam még a Miracastot egy boxon sem, valahogy kimaradt :)

[ Szerkesztve ]

(#903) Necronom válasza mexel (#902) üzenetére


Necronom
senior tag

Kiindulasi alapnak nem rossz otlet uj appot felrakni...
Ha pl a skypebol indulok ki ami pedig mindenhol ugynaz, de pl nalam nem akart bejelentkezni, akkor lehet megoldas lesz, ha lehet talalni ilyen Miracast appot
Holnap ki is probalom :)

Jah amugy most probaltam kb 60 nem a storebol valo jatekkal az X96-ot, kb 30% ami mukodott
tobbsege a tapiscreen hianya miatt nem megy, a tobbire nem jottem ra, hogy miert nem
Ami megy, azzal meg nincs baj nekunk
Persze sokan irjak, hogy egy TV box sosem lesz olyan mint egy tab, de ennyi penzert szerintem nagyon jo

Amire meg rajottem - persze lehet blod dolog :DDD ctr+alt+del=restart box, alt+tab=appok kozotti valtas es bezaras

Udv: Necro

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#904) cocka válasza Necronom (#903) üzenetére


cocka
veterán

a skypebol indulok ki ami pedig mindenhol ugynaz, de pl nalam nem akart bejelentkezni,

Hi! Nálam sem, az előtelepített. Aztán eltávolítottam és utána feltettem a play áruházból. Azóta jó.

(#905) Headbang válasza mexel (#902) üzenetére


Headbang
aktív tag

Pedig reménykedtem, hogy csak én bénázok. :/ :D

(#906) Headbang válasza Necronom (#903) üzenetére


Headbang
aktív tag

Ezt a kört is lefutottam már. :)
Kerestem egy másik miracast appot pár nappal ezelőtt-->boxra telepít-->ugyanaz az eredmény :/
Azt írta ki, hogy gond van a csatlakoztatni kívánt teló Ip címével.
Bár mondjuk több appot is ki lehetne próbálni. Egyébként az a fura, hogy mielőtt megrendeltem ezt a boxot, YouTube-on néztem róla teszteket, de ott mindenkinek rögtön sikerül összehozni a Miracast kapcsolatot.
A googlben rákeresve, pedig senki sem panaszodik ilyen hibára mint mi.

[ Szerkesztve ]

(#907) Necronom válasza cocka (#904) üzenetére


Necronom
senior tag

Igen igen, szerencsere a Skype is ujra lehetett rakni, a Kodit is ujra lehetett, de a nyavajas chromot nem tudom ujra tenni, de meg csak frissiteni sem lehet...orokre vasalva. A Firefox meg sajna lassu
Akik hasznaljak a droidot a dobozon - szinten Mexel javallatara - a Nova Launcher tuti jo szolgalatot tesz, erdemes hasznalni
Windowsos userek hasznalhatjak ezt is, biztosan orulnek neki :)

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#908) Necronom válasza Headbang (#906) üzenetére


Necronom
senior tag

Nyavajas Miracast :W Igen, egyebkent minden videoban tokre egyszeru, mert mindenkiek megy
Egyebkent mire akarod hasznalni? Mert csak sima kivetitesre a box magatol is kepes, DLNA is van, mukodik is rendesen...Kivetitesre csomo app van ami jol megy.
A kepernyo tukrozes az mas, oda jobb lenne a Miracast
Amugy utanaolvasa a Miracast ketiranyu kapcsolat, azaz siman at tudja adni a vezerlest a kivevtiteni szandekozo eszkozrol...
Ezt irtam mar regebben is, siman mukodik egy notebookon, at tudom venni vele a tab iranyitasat, en pl ezt szeretnem elerni, nem csak latni es a tabot tapicskolni

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#909) handrash válasza mexel (#899) üzenetére


handrash
őstag

Légy szíves magyarázd el, hogy mit kell értsek a kadenciahelyes lejátszás alatt, illetve mit kellene látnom, ha nem az!

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#910) Headbang válasza Necronom (#908) üzenetére


Headbang
aktív tag

Játékok, instagram stb. kivetítésére kéne.

(#911) Necronom válasza Headbang (#910) üzenetére


Necronom
senior tag

A jatekok eleg nagy resze mukodhet a dobozkan is, insta szinten megy helyben, szoval arra sem kell kivetites
Telefonon tarolt tartalmakra, videokra, kepekre meg nem kell a miracast, a legtobb doboz megoldja nelkule....
Kiprobalok nehany appot, amit tuti jonak talalok erre a celra ha gondolod :)

Viszont ha telefonon, tabon akarsz jatszani es kepernyo tukrozest csinalni, pl gr sensor miatt autos jatekok, no arra mar kellene ill, amikhez kell a tapiscreen - bar ezekhez is emlegettek valami appot, hogy az egernek es/vagy a billenyunek meg lehet mondani, hogy az erintesvezerlo legyen....

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#912) Necronom válasza Headbang (#910) üzenetére


Necronom
senior tag

Megneztem egy par appot..pl ami tuti jo a telo mediatartalmanak kivetitesere miracast nelkul is, az pl az AllCast nevu kis app...
Felfedezi az eszkozeidet es meg is talalja a boxot, de mindezek elott erdemes bekapcsolni a boxon - X96-nal pl van egy mediacenter nevu app -, hogy startoljanak el indulaskor a DMR es a tobbiek, ezek utan restart box
Innentol nalam a telon tartolt tartalmak tokeletesen mennek: kepek, videok, zenek...
Persze ettol meg a jatekok nem mukodnek, no arra kellene a Miracast, hogy a telo teljes kepernyojet tukrozni tudd...De ha netan sikerulne is talalnod valamit amivel mukodik, akkor jon majd a tobbi bibi, hogy lagol, lassu, elvezhetetlen...
Tokeletesen nalam a Miracast meg ezidaig csak egy HP notebookon mukodott, arra mindent ki tudtam vetitetni es tukorozni is persze, ezen felul a notebookal tudtam vezerleni a tabletem, mint egy remote desktop es ez telefonnal is mukodott pont ugyanigy....

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#913) Necronom


Necronom
senior tag

Kicsit off a dolog, de esetleg valaki tudja, hogyan lehetne ezeken a boxokon kikapcsolni a kepernyu billentyuzetet? ha mar egyszer ra van dugva egy rendes tokre zavaro, hogy allandoan feljon...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#914) Headbang válasza Necronom (#912) üzenetére


Headbang
aktív tag

Szia
Köszi a tippet ez tulajdonképpen DLNA kapcsolat. Insta, face, gmail tudom hogy működne, de nem szeretnék bejelentkezni ezekre a boxon. :)
Játék miatt kellene, mert a box grafikus chipje elég gyengécske ehhez. :)
Kontrollerrel egérrel billentyűzettel lehet hogy elszórakoznék vele néha. Telefon tapicskolása nem ad számomra játékélményt. Mondjuk igen lehet hogy laggolni fog de azért kipróbálnám :) .

[ Szerkesztve ]

(#915) Necronom válasza Headbang (#914) üzenetére


Necronom
senior tag

Igen, tukepp a DLNA siman megy...Kozben probaltam egyet: AirScreen install a boxra, engedelyezd benne, a miracast always on es onnantol megy a kepernyo tukrozes....De ez sem 100as igazbol sajna....Raadaskent kiirta, hogy tap and hold OK - a tobbit nem lattam, mert elvette - es atadja a vezerlest...No igy a vezerles atadasa nem sikerult, de a kepernyo tukrozes igen. De csak a tabletrol droidban, telefonrol nem kapcsolodik, tablet windowsban kapcsolodik, kepernyo sotet, de a boxon semmi csak a connected felirat log a semmibe. Erdekesseg, hogy ezek utan a sajat miracast programja is siman mukodik, de nalam csak a tabon es csak droidrol...(em egeszen tuti, hogy app bibi, a tab sajat kepernyotartalom atkuldese siman mukod) ..Ha esetleg kiprobalod es latod a feliratot, hogy mit kell TAP and HOLD :) akkor ird mar meg legyszi, mert azota sem adja fel ezt a szoveget ...

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#916) mexel válasza Necronom (#915) üzenetére


mexel
veterán

Ilyesmit próbáltál?

(#917) Necronom válasza mexel (#916) üzenetére


Necronom
senior tag

Ha jol ertelmezem a csakot, akkor en is pont ezt szeretnem..A win10es tabomat szeretnem a boxra tukrozni, de az en olvasatomban a csakonak sem sikerul...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#918) Necronom válasza Necronom (#913) üzenetére


Necronom
senior tag

Letiltottam a kepernyo billentyuzetet, az okes, most nem jelenik meg, viszont nincs enter :W Fene ebbe az egeszbe :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#919) Necronom válasza mexel (#916) üzenetére


Necronom
senior tag

ja hogy ez a csako egy masik mukodo boxrol akarja leszedni es felpakolni maganak?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#920) mexel válasza Necronom (#919) üzenetére


mexel
veterán

Nem tudom, nem olvastam végig :) csak azt láttam a végn megköszönte, talám működhet. ha lesz időm majd utánanézek ennek mi lehet az oka, de az már csak január lesz :)

(#921) Headbang válasza Necronom (#915) üzenetére


Headbang
aktív tag

Szia

Leszedtem ezt az appot.
Nekem megy a Miracast a xiaomi telómmal. Hálás köszönet érte!!!! Egyenlőre tesztelgetem a sebességét.

(#922) Headbang válasza Headbang (#921) üzenetére


Headbang
aktív tag

A probléma csak annyi vele hogy időkorlatos a miracast ebben a free appban. Eddig mondjuk valóban sok a lagg a jatékokban.

(#923) Necronom válasza Headbang (#922) üzenetére


Necronom
senior tag

Akkor hasznald az AirPlay, a kepernyotartalmat siman atcipeli
Egyebkent nekem mostantol az elotelepitett miracasttal is connenctol szepen
Nem irta ki neked hogy mit kell tap and hold, hogy atadja a vezerlest?

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#924) Headbang válasza Necronom (#923) üzenetére


Headbang
aktív tag

Én is leokéztam sajnos. 😀

(#925) Necronom válasza Headbang (#924) üzenetére


Necronom
senior tag

:W :W :W :O

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#926) Headbang válasza Necronom (#925) üzenetére


Headbang
aktív tag

Ez az AirpinPro előre telepített cucc volt a boxon 😀.

(#927) Necronom válasza Headbang (#926) üzenetére


Necronom
senior tag

es az most megy egyebkent?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#928) Headbang válasza Necronom (#927) üzenetére


Headbang
aktív tag

Ja de erre meg annyira nem volt igényem amit ez tud. 😀
Egyébként megy a torrentezés? Úgy olvastam azt is szeretnél de nem megy külső eszközre.

(#929) Necronom válasza Headbang (#928) üzenetére


Necronom
senior tag

nem, en meg nem torrentezek a boxon
egyelore szamgeprol torrentezek egy usb winyora, van egy usb switchem es igy hasznalom a wicsit, meg bill+eger a ket eszkozon...ma pl tukepp egesz nap elvoltam a boxon, az opera bongeszot talaltam a legjobban kezelhetonek es a leggyorsabbnak is az X96-on

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#930) handrash


handrash
őstag

Szeretnék beszámolni a T95z plus-szal szerzett első tapasztalataimról.

Eredeti androiddal és Kodival használom.
Kijelzője és LED díszítése szerintem tök fölösleges.
A hozzáadott távirányítóján van 5 programozható gomb, ami egy másik szembefordított távirányítón megnyomott gomb jelét meg tudja tanulni, szerintem praktikus funkció.

Eddig se hang se kép hibával nem találkoztam. HD filmeket simán játsza 5 gigás wifin.( Mi az a kadencia helyesség???)

Eddig egy bosszantó hibáját találtam, az USB-je kikapcsolt állapotban is ad ki feszültséget, és bár a rádugott HDD motorja leáll egy idő után, de kellemesen langyos marad.
GUI lehetne jobb, és testreszabhatóbb...

Összességében tetszik.

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#931) Necronom válasza handrash (#930) üzenetére


Necronom
senior tag

GUI-nak tedd fel pl. a Nova Launchert szerintem tuti jo, de van csomo mas jo, ha pl szereted a win10 van egy total olyan is :) Nalam is megy a wincsi, de ido mulva leall, viszont nrm melegszik, igaz en altatom a boxot, mert filmen alszok el es ugy szepen kikapcsol minden

Annak a csunya szonak a jelenteset Mexel szegeny mar parszor leirta :) #830 ott van
Egyebkent meg probald ki rajta a miracastot, ha mododban all

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#932) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Köszi. X96 lesz 2/16. Kérdés: honnan?

(#933) Bukk900


Bukk900
őstag

Sziasztok!
Nem okos TV-re szeretnék Android képernyő tartalmat tükrözni (fotók), a TV hangját Bluetooth fejhallgatón hallgatni és YouTube-ot nézni.
Mit tudtok ajánlani? A Chromecast-ban, ha jól tudom nincs BT...

(#934) Necronom válasza Kolondrum (#932) üzenetére


Necronom
senior tag

Szia,

Innen: https://www.banggood.com/X96-Amlogic-S905X-Quad-Core-2G16G-Android-6_0-Marshmallow-Wifi-HDMI-4K-Kodi-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1071134.html?rmmds=search&ID=43101&cur_warehouse=CN
ez meg a 6-os droidos..mar ha kell...
Ha ma rendeled, allitolag 28-an postara adjak az EU raktarrol..

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#935) mexel válasza Necronom (#934) üzenetére


mexel
veterán

Ezen linken amit adtál nekem úgy tűnik Kínából jön nem EU raktárból. Így akár vámolhatják is!

(#936) Necronom válasza Bukk900 (#933) üzenetére


Necronom
senior tag

Szia,

Ebben van 4.0 Bt is es szinten 6-os droid ami jo
https://www.banggood.com/Xnano-X96-Pro-Amlogic-S905X-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1124407.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Ami plussz a sima X96-hoz kepest, igy akkor a BT es az OTG ami akar hasznos is lehet
A kepernyo tartalom tukrozes es a telefonon tartolt tartalmak nem ugyanazok
A kivetites siman fog mukodni, de a telefon kepenek tukrozesre a miracast kell...ha olvasgattal akkor megvan a bajunk vele...
No, de hogy a TV hangjat egytalan tudod-e ezen hallgatni az mar mas kerdes...
Talan akkor, ha olyan boxot szerzel be amiben van tuner es azt hasznalod, de arra en nem tudok kiprobalt boxot mondani
Itt szerintem a BT a boxbol kaphato hangot tud BT-ra kirakni, pl a YT hangjat, vagy a jatekoket, meg persze mindent amit rajta keresztul nezel, hallgatsz

Udv; Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#937) Necronom válasza mexel (#935) üzenetére


Necronom
senior tag

valts at EU raktarra, bocs de ugy nem tudom linkelni :)
De ugye under restocking...gondoom azert a dec 28

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#938) mexel válasza Necronom (#937) üzenetére


mexel
veterán

Nem találtam olyan lehetőséget, azért írtam. Ahol van EU raktáros ott lehet választani más terméknél szerintem.

Pl itt egy EU-s termék, itt választható hogy kína vagy EU.

[ Szerkesztve ]

(#939) Headbang válasza mexel (#938) üzenetére


Headbang
aktív tag

Rendeld Gearbest-ről nekem azt írták a csomagomra, hogy 15dolcsi pedig nyilván nem annyit fizettem érte. Haver milliónyi cuccot rendelt onnan, sosem vámolták meg.
Bár mondjuk erre az értékre egyébként is max áfát rakhatnának rá.

[ Szerkesztve ]

(#940) mexel válasza Headbang (#939) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, én nem rendelni akarok, ha visszaolvasol látod hogy valakinek ajánlottak egy boxot hogy eu raktáras. Én erre írtam hoogy az nem biztos hogy EU-s, szerintem inkább kínai. Nehogy véletlenül félreértse aki az infót kérte.

A Gearbestet inkább meg hagyjuk, most átmentek inkorrekt hazudós, lenyúlós cégbe. Nekem törölték az akciós megrendeléseimet (ahogy sokaknak!), hazudoznak, időt húznak és a pénzt is csak PP-al sikerült visszaszerezni az el nem küldött termékek után, nem szívesen adják vissza mindig. Tőlük nem valószínű hogy bármikor is rendelni fogok, nálam feketelistára kerültek ( nem ők ez elsők sok év rendelgetései után). A GeekBuying szerintem megbízhatóbb ( jelenleg!), onnan mindent azonnal küldtek és nekik is van eu raktáruk. De ezt a Gearbestes topikba nem nagyon szabad beírni mert ha szóvá teszed ki is tilthatnak, főleg ha rontod valaki üzletét ezzel :D Velem is megtörtént de azért nagy lelki törést nem okozott. :DDD
Ráaádásul most elvileg meg is hackelték a Gearbest oldalát és a jelszavakhoz hozzá lehet férni, lehet hogy olyat is megpróbáltak átverni aki így állt bosszút. Szerintem csak olyan rendeljen most Gearbestről aki szereti az extrém sportokat és imádja ha hazudozik neki a support, ha egy termékre azt írják hogy raktáron van az sem biztos, de ez leginkább az EU raktárakra igaz :) A kínából érkező rendelésekkel mondjuk nem volt gondom náluk sem, ez is az igazsághoz tartozik, ott persze türelem kell hogy megjöjjön de aki rendelt már az úgyis tudja

[ Szerkesztve ]

(#941) Bukk900 válasza Necronom (#936) üzenetére


Bukk900
őstag

A Bluetooth hangot megoldanám ezzel [link]. A miracastra és YT-ra van valami egyszerű szerkezet? Csak telefonhoz lenne.

(#942) Necronom válasza mexel (#938) üzenetére


Necronom
senior tag

Nalam pedig van EU raktar lehetoseg, pont azert irtam

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#943) Necronom válasza Bukk900 (#941) üzenetére


Necronom
senior tag

Igy mar jo lehet a hang a TV-rol :)
A boxokon kivul en mast sajna nem tudok ajanlani...nem probaltam az ilyen stickes cuccokat meg egyet sem

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#944) mexel válasza Necronom (#942) üzenetére


mexel
veterán

Én mindig nem látom. Ami nálad EU-ként be van ikszelve az csak az EU adapter amit én látok. De fent a Warehause résznél csak CN -t ír ki nálam.

[ Szerkesztve ]

(#945) Necronom válasza mexel (#944) üzenetére


Necronom
senior tag

ijjj.....SORRY!!! igazad van, beneztem....elnezesetek kerem!

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#946) mexel válasza Necronom (#945) üzenetére


mexel
veterán

:D Előfordul így karácsony előtt :DDD A Geekbuyingnál olasz raktárban vannak boxok, januárban biztos ide érnek. Nekem még novemberben 3 nap alatt megjöttek onnan. ( a gearbestről azóta sem :( )

(#947) Necronom válasza mexel (#946) üzenetére


Necronom
senior tag

A Gearbest nagyon gazos lett...csomo aprosagom van bent, amit mar 2 honapja kuldenek lassan...(kabelek, telos aprosagok)
Igy ezt en leirtam, nem fogok rendelni onnan...
Viszont a Bangood meg a Tomtop meg egyelore nem okozott csalodast :)

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#948) handrash válasza Necronom (#931) üzenetére


handrash
őstag

A telefonomon Apex van, az hasonló mint A Nova. Előző Bodomra telepítettem. Úgy érzem, hogy a gyári távirányítóval nem lenne az igazi.

Miracast elsőre nálam se megy, igaz a box típusára rákeresve azt írják, hogy nem is támogatott.

Megnéztem a javasolt hozzászólást, de továbbra se értem mi az, hogy tekerés közben vált a kép. De majd tekergetek és figyelek. 😁

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#949) Necronom válasza handrash (#948) üzenetére


Necronom
senior tag

Igaz, a Nova nem taviranyitora valo ....inkabb bill+egeres, bar a Kodit inditva, tokeletesen megy tavval is....en a TV tavjat hasznalom (HDMI CEC), jatekokra is :)

Neked melyik verziod van ebbol? 6.0 vagy a tes droid?

Igazabol azt kellene eszrevenni szerintem, hogy gyors mozgasoknal, ill kamera oldalra mozgasnal a kep picit akad, vagy villog...ezt nem mindenki veszi eszre es ha mondjuk beletekersz, akkor kockasodik a film...
En barmennyire nezem, nem latom...van akit pedig ezek a nuansznyi bibik nagyon zavarnak
Windowsnal latom, sot kockasodas is van akkor, pl ha felbe hagyom a filmet, majd orak mulva ujra elinditom
Na az a kadenciahelyesseg, amikor ezek nincsnek, gondolom ez all a hang+kep tokeletes egyuttmukodeseben is
pici utmutato, bar nekem ez sok :)
https://geeks.hu/hu/node/3868

Udv: Necro

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#950) Necronom válasza Necronom (#949) üzenetére


Necronom
senior tag

Neked melyik verziod van ebbol? 6.0 vagy a 7es droid?
*az elozot mar nem tudtam szerkeszteni

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.