Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) xb12x válasza Rico45 (#50) üzenetére


xb12x
tag

A youtube-on van valami szűrés, nem mindenhol elérhető a 1080. Szerintem nálam is 720 a max pedig drótos, nem wifis. De ez függhet az internet sebességétől is, érdemes lehet egy speedtest-et csinálni.

Unroot, esetleg működik ha a SuperSU telepítve volt gyárilag.

(#52) Rico45 válasza xb12x (#51) üzenetére


Rico45
őstag

Az opció hiányzik! A net megvan szépen. Full HD-tolok Plexel simán.

unroot nem megy így sajnos!

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#53) Halihólaci


Halihólaci
tag

Sziasztok! Vettem én is egy androidos kütyüt, hibátlan, csak egy problémám van vele, mindig elveszíti a pontos időt! A TV usb portjáról kapja a tápot, tehát a tv-vel együtt kapcsol be-ki. Ez eddig nagyon jó, de mivel ez alapvetően egy mobiltelefonos elektronika a hálózati pontos időt valószínűleg a telefonos hálózatról szeretné szinkronizálni. Az meg ügye nincs. Az állandó beállítgatáson kívül mit lehetne tenni? Nem, nem szeretném ha állandóan menne...

Illetve ha esetleg tudja vki dvd ISO-t mivel lehet hálózatról lejátszani, megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#54) xb12x válasza Halihólaci (#53) üzenetére


xb12x
tag

Ott valami más gond lesz, wifiről is szinkronizál ha engedélyezve van.
ISOra a korábban említett kodit tudom csak, de azt kicsit macerás beállítani és a file nevének egyezni kell a film címével.

(#55) Halihólaci válasza xb12x (#54) üzenetére


Halihólaci
tag

Sajnos nem, minden működik, de a pontos idő csak manuálisan.
A Kodi-val most is küzdök, sehogyan nem tudom a felirathoz a progit feltenni, ha esetleg vki tudja, kérem ossza meg velem, a fiammal másfél órát küzdöttünk vele, de nem ment.
Az MX Player-en megy, ott meg nincs hang, és a Cortex A5-höz nem találok kodeket. Szóval se így se úgy nem megy...
MXQ TV box, 4 magos, hardveres 1080p,

(#56) xb12x válasza Halihólaci (#55) üzenetére


xb12x
tag

Mx-hez ezek vannak, én is innen használom és működik xda

Iso-hoz szeretnél külső feliratot? Szerintem azt nem tudja semmi.

(#57) Halihólaci válasza xb12x (#56) üzenetére


Halihólaci
tag

Nem, sima mkv volt, nem a felirat a gond, hanem a kodi alapból nem tartalmazza a felirat kezelő progit (miért is nem?), és a neten talált leírásokkal nem tudom feltenni...
Az Mx-hez én is megtaláltam a kodekeket, el is kezdtem felrakosgatni, de sajna nem tudom melyik kell a négymagos Cortex A5-höz, amiket feltettem azzal eddig nem megy...
Aztán a legszebb,h már 3 méterről szakadozott a 720p, most összekötöm kábellal, szerencsére ezen van lan is, bár csak 100-as, de egy próbát megér.

(#58) xb12x válasza Halihólaci (#57) üzenetére


xb12x
tag

ez érdekes, nekem soha sem volt gondom se külső, se média file-ban lévő feliratokkal, Kodi idáig tudta hiba nélkül alapból. kiegészítőt csak arra kellett hogy letöltse ha nem volt mellette.

(#59) Halihólaci válasza xb12x (#58) üzenetére


Halihólaci
tag

Most néztem a két lejátszómon sem azonos a Kodi, ez előtelepített progi volt, szóval ma ráteszem a legfrissebbet, és megnézem!

(#60) Halihólaci válasza Halihólaci (#57) üzenetére


Halihólaci
tag

Nos a 100-as lan-on szakadás mentesen megy az 1080p is, Wifi-n még az antennák állítgatásával is csak a MKV 720p a plafon, szóval a 2,4GHz-en többet senki ne várjon, a többi csak marketing! Szóval egy androidos TV stick-el alapból csak a 720p megy, ami azért nem rossz, az a képminőség már azért bőven jó egy filmnézéshez! Ha 1080p kell akkor lan, vagy bemásolni a stick memóriájába, és onnan lejátszani!
Nekem egy ilyen van, ez lan nélküli, de nagyon jó a Wifi-je:

http://www.aliexpress.com/item/MXQ-Android-TV-Box-Amlogic-S805-Quad-Core-XBMC-4-4-DDR3-1G-ROM-8G-LAN/32438661635.html?spm=2114.01010208.3.1.O49wO9&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_2_9982_10017_10005_10006_10034_10021_507_10022_10020_10018_10019,searchweb201603_6&btsid=62792959-d905-40e5-8b3d-d56d4dd55599

és vettem egy ugyan ilyent lan-al is:

http://www.aliexpress.com/item/MXQ-Android-TV-Box-Amlogic-S805-Quad-Core-XBMC-4-4-DDR3-1G-ROM-8G-LAN/32438661635.html?spm=2114.01010208.3.1.O49wO9&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_2_9982_10017_10005_10006_10034_10021_507_10022_10020_10018_10019,searchweb201603_6&btsid=62792959-d905-40e5-8b3d-d56d4dd55599

(#61) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok! FullHD filmek lejatszasahoz NASrol melyik most a bestbuy box?

(#62) Castell válasza Szicskeee (#61) üzenetére


Castell
aktív tag

- Amlogic S805 cpu-val (4 mag, 1 GB ram): [link]
- Rockchip 3229 cpu-val(4 mag, 1 GB ram): [link]
- Amlogic S812 cpu-val (4 mag, 2 GB ram): [link]

Értelemszerűen az utolsó, a drágább ajánlat a legütősebb, főleg, hogy 2 giga ram van benne :)

Személy szerint nekem a Rockchip 3229-es van, mert akcióban 23 USD volt csak. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Szinte mindent legyalultam vagy letiltottam róla, amit lehetett. Csak a youtube app és a kodi maradt meg meg egy light böngésző... A gyári, nem rootolt rom is tökéletes. Mi leginkább az online tartalmak fogyasztására használjuk (kodin keresztül). Teszi a dolgát. Ha az árazást nézem, piszokul megéri mindegyik. Sajnos itthon vastagon fog a ceruza a kereskedőknél, nem ritka a 2,5x árazás sem.

Az Amlogic S805 vs. RK3229, itt talán s805 jobb lehet, mert a gpu erősebb benne...

És természetesen ezeket a dobozokat szintúgy meg lehet fektetni, mint egy telefont. Főleg az 1 Gb rammal szerelt modelleknél...

(#63) Halihólaci válasza Castell (#62) üzenetére


Halihólaci
tag

Pontosan ez az s805-öm van nekem is! Ami szerintem fontos,h a 2,4-es WIFI nem elég HD-re! Szóval csak olyan modell jó, ami lan-t is tud, persze jó lenne 1000-es, de nálam a 100-ason is megy az 1080p (MKV).
Én most egy ilyent rendeltem: [link]
Ha Kodit használsz kérlek segíts! Amikor videók hozzáadásánál tartok NFS-en csak az Synology NAS IP címéig jutok, a mappákat már nem látja. Nem tudok felhasználó nevet-kódot sem beírni, nem is tudom itt hová kell, nem kéri, nem is ajánlja fel. DLnA simán megy, de ISO ott szaggat, és persze sok ISO-m van.
köszi

(#64) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Rikomagic mk802 mini pc android tv okosító van használtan 3500-ért a neten.
Mi a véleményetek róla? Nekem igazából csak zenére (Spotify) meg TvGo-ra kellene mert van előfizum!

Erre elég lenne ez az olcsó kütyű?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#65) Castell válasza Halihólaci (#63) üzenetére


Castell
aktív tag

Sajna nincs NAS-om, tehát ebben segíteni sem tudok. Csak a kodi online részét szoktuk "fogyasztani"

Egyébként a link nem működik, de erre gondoltál?

Ha igen, ez nagyon jó doboz. Mondjuk ha áfa köteles lesz, akkor 25 500 Ft-ból megáll. És ez már egy kicsit sok az én olvasatom szerint, de az biztos, hogy itthon alig ha kapnál ilyet...

(#66) Castell válasza Rico45 (#64) üzenetére


Castell
aktív tag

Melyik változat? Ennyiért gondolom a dual core-os verzió jár. Szerintem nem éri meg.

(#67) Rico45 válasza Castell (#66) üzenetére


Rico45
őstag

Írtan neki ,de nem válaszolt még sajnos!

Ezt vajon? Ez sem drága.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#68) Castell válasza Rico45 (#67) üzenetére


Castell
aktív tag

Hát nem tudom. Ok, hogy Spotify-ra meg TvGo-ra szeretnéd használni, de ha később nagyobbak lesznek az igények, már nem biztos, hogy elég lesz a 2 mag. Sőt, szerintem alap legyen a 4 mag. Meg a 4.2.2 OS... Már a KitKat sem módi manapság. A külföldi rendelésekkel mi a helyzet? Onnan nem szeretnél rendelni? Mert gyakorlatilag a hazai használt piacon sok a régi ketyere, amiknek nem valami jó az ár-érték arány mutatója.

(#69) Rico45 válasza Castell (#68) üzenetére


Rico45
őstag

Külföldről nem szeretnék!

Ez egy ideig megtenné!

Köszi a válaszod! :R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#70) Halihólaci válasza Castell (#65) üzenetére


Halihólaci
tag

Igen, tudom, sajna átléptem én is árban a határt...
Viszont jelenleg még az a problémám,h ez az androidos lejátszás azt hiszem reménytelen...
A Kodi szuper, de nem tudom sehogyan megjeleníteni a feliratot, felirat szolgáltatás telepítését kér, de amit kér, az persze a leírások szerinti helyen nincs, nem tudom feltelepíteni...
Mx player nincs hang. A már belinkelt S805-ös stick-em van, minden kodeket megpróbáltam, hang sehol...
BS player egész jó, van hang, felirat, látja helyből a Synology-t de sajna nincs ISO...

Nem mehetne ez is pont úgy, mint egy asztali lejátszónál? Szóval nincs esetleg egy olyan progi, amit ha feltelepítek észleli a gépem paramétereit, az országot,a nyelvet, és beállít hozzá mindent! Lehet fizető is, már nagyon sok időm-energiám kezd elmenni az agyament ötletemre,h minden TV-hez egy lejátszó, és bármit bármelyiken lehet nézni...

[ Szerkesztve ]

(#71) Castell válasza Halihólaci (#70) üzenetére


Castell
aktív tag

Érdekes ez a felirat mizéria a kodiban. Nálam megy a felirat, de állítani film nézés közben nem tudom, vissza kell lépnem a beállítások menübe. Mondjuk belőttem egy adott méretre és állítani már nem is akarnám. Még használom az opensubtitle felirat kiegészítőt is, amivel filmnézés közben le is lehet tölteni a feliratot, ez egy nagyon hasznos dolog...

Lehet, hogy mégis csak cpu ludas a dolog...

(#72) Halihólaci válasza Castell (#71) üzenetére


Halihólaci
tag

Köszi a felirat kiegészítő ötletet, már fel is tettem! Nagyon jó! :-)
Hátha vkinek jó:
Kodi film közbeni felirat letöltés:
beállítások-kiegészítők-telepítés tárolóból-feliratok-OpenSubtitles.org
Most megvárom az új KIII-as kütyüt, addig kibírom, csak az ISO szaggat, én így nem használom, engem zavar. A gyerkőcök szerint nem vészes, bár őket amúgy sem igazán érinti, sorozatfüggők...

(#73) xb12x válasza Halihólaci (#72) üzenetére


xb12x
tag

Èrdemes fetenni még a feliratok.info kiegészítőt is, ebben jobb minőségűek a feliratok - bár néha nem működik. Letöltéskor tudsz választani melyiket használja.

Iso korábban ment rendben de ez az új andriodos kodek nem mindig faja. Kapcsold ki a 'Videó váltottsoros mentesítése' opciót. Lejátszás közben is elérhető ez a beállítás.

(#74) Halihólaci válasza xb12x (#73) üzenetére


Halihólaci
tag

Köszönöm, most kosártornán vagyunk, ha hazaértem hétfőn kipróbálom! :R

(#75) Halihólaci válasza xb12x (#73) üzenetére


Halihólaci
tag

Nos kipróbáltam, sajnos a Kodi-n ugyan úgy nem folyamatos ISO-ról a lejátszás, szinte állandóan ugrál. A legszebb,h a gépre telepített alap Média Center is simán szakadozgatás nélkül lejátssza, csak azon eddig nem tudtam rájönni a nyelv-felirat választásra...
Szóval elképzelhető,h az új kütyümre a Kodi még nincs optimalizálva, vagy bármi...
Valahogyan úgy tűnik,h ez továbbra is csak egy TV okosító, arra hibátlan, de valahogyan a filmlejátszás, főleg az ISO egyenlőre nem megy. Tegnap este egy sima xvid is kifogott a Kodi-n, ha belepörgettünk már nem volt szinkronban a hang, és nem is lett...

(#76) Halihólaci válasza Halihólaci (#75) üzenetére


Halihólaci
tag

Sziasztok!
Megköszönve a segítséget leírom a tapasztalataimat!
Megjött a KIII Amlogic S905, a Kodi azonban ezen is beremegett ISO-n.
Elolvasva a leírásokat, és az itt kapott segítséggel elkezdtem állítgatni.
Végül ami bevált:
Kodi beállítások lejátszás közben:
-kép beállítások- váltott soros mentesítés: ki
-képskálázás: legközelebbi szomszéd
Még el kell menteni alapértelmezettként, és izgulni,h beválik-e...

(#77) Halihólaci


Halihólaci
tag

Még egy kérdés,hátha vki tudja! A boxra feltettem a face-t és messengert is, de csak alkalmanként használnám. Sajnos azonban mindig együtt indul a rendszerrel. Van a gépen egy progi ami ki tudná lőni az automata indulást, de root jogokat kérne.
Ilyenkor van megoldás, vagy inkább vegyem le? Eléggé zavaró, amikor film közben kiteszi az üzenetet, az értesítést pedig csak 24 órára engedi letiltani...

(#78) Halihólaci válasza Halihólaci (#77) üzenetére


Halihólaci
tag

Nos megoldva, az a progi tud root jogokat adni meghatározott időre, így le is állítottam azt az 5 alkalmazást, ami számomra feleslegesen együtt indult a rendszerrel! A hétvégén nem leszünk itthon, de a jövő héten majd tesztelem, és beírom a program nevét is, hátha kell másnak is!

(#79) bobsurf


bobsurf
senior tag

Sziasztok!

Én jelenleg egy RasPI2-n futtatom a kodit. Lejátszás NASról és kis youtube. Nagyon meg vagyok elégedve.
Ezt lehet a tv távirányítójával vezérelni hdmi n keresztül. Ezt a többi kodis box-al is lehet vajon?

NVIDIA shieldel van valakinek tapasztalata?
és ezzel: http://www.ebay.com/itm/Idroidnation-I-Box-Android-5-1-Octa-Core-2g-8g-Kodi-15-Isengard-Wifi-4k-Smart-Tv-/291533161524

(#80) Halihólaci válasza bobsurf (#79) üzenetére


Halihólaci
tag

Ennél lényegesen olcsóbb amit én vettem ( [link] ) és abban 1000-es lan, és ac-s WIFI van!

A távvezérlést nem is próbáltam a tv távjával, bevallom fel sem merült bennem, pedig tapipados a panám távja is, este megnézem!

Közben megoldódott úgy néz ki a Kodi szaggatása is. Mivel elkezdte néhány más formátumnál is, elkezdtem a Panasonic TV-ben keresni a hibát. A beállításoknál alapértelmezetté tettem mindent, persze egyszerre nem szaggatott. Szépen egyesével visszakapcsolgatva a mozgások egyenleteséé tételéért felelős panasonic intelligent frame creation miatt szaggatott! Szóval a tapasztalat, mikor hibát keresünk nem csak az új gépben kell keresni... És persze új gép beállítása mindent alapértelmezettre, aztán csak lépésenként...

(#81) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Kicsit off de MK808 android stick-re hogy tudnám visszavarázsolni a gyári sima romot?
Most Finless ROM 2.1 van rajta! De a gyári sima jobb volt! Vagy ehhez 1080p kernelt hol találok hozzá vajon?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#82) Halihólaci válasza Rico45 (#81) üzenetére


Halihólaci
tag

Szerintem ezt a itt kérdezd meg:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#83) Halihólaci válasza bobsurf (#79) üzenetére


Halihólaci
tag

Sajnos az én Pana TV-m tapipados távjával nem megy az androidos kütyüm HDMI-n keresztül való távvezérlése, engedélyeztem mindent amit csak lehetett, de nem működik!

(#84) Rico45 válasza Halihólaci (#82) üzenetére


Rico45
őstag

Szia! Köszi! Sajna nem pörög a totyik :-)

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#85) Halihólaci


Halihólaci
tag

Már nagyon klasszul megy az androidos kütyüm ( [link] ), most már csak a pontos idő a problémám. Sajnos minden kikapcsoláskor elveszíti a pontos időt (pedig tápfeszen marad), és nem is állítja automatikusan be.
A ClockSync progival kezdtem, azonban sem Wifi-n sem lan-on nem tudtam beállítani a pontos időt.
A következő a SmartTime volt, ez már képes a pontos idő beállítására, de sehogyan sem megy automatikusan, sőt még hiába adok neki véglegesen root jogokat minden alkalommal újra kéri...
Esetleg vmi ötlet?

(#86) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok!

lehet nem jó helyre irok, de tudnátok segiteni, és ajálani egy androidos kütyüt, ami a 3d BD iso-kat viszi ?
... szóval lényeg hogy egy 3d-s pana aktiv 3d-s tv-n menjen rendesen a 3d !
illetve netezéshez, valami jó egér-billt-hozzá!

illetve egy sima is kellene olcsóbb, de jó, amin csak mkv, és net a lényeg !
Elöre is köszi a segitségeteket !

(#87) stinky14


stinky14
csendes tag

Sziasztok.
Talán még ez lesz a legmegfelelőbb hely a kérdésemre.
Androidos boxot, vagy miracast-et szeretnék venni, tv és projektor okosításra.
Ezekkel az eszközökkel megoldható lenne, hogy egy központi NAS-röl streemeljek filmet, úgy, hogy telefonról (iphone) adok neki utasítást?
Legtöbbnél írják, hogy airplay kompatibilis, de a filmek, amiket néznék nem a telón van. A távirányítóját szeretném nélkülözni, ha már minden egyéb helyről sikerült, de úgy látom, ezeknél bluetooth-os, ugyhogy a máshol bevált módszer nem működne.

(#88) nauro


nauro
aktív tag

Ha valakinek hasonló gondja volt mint nekem, hogy hogyan nézze kábelTV hozzáférés nélkül android TV-n a meccseket, akkor nesztek, gyorsan összedobtunk egy m4 streem továbbítót, mindjárt felkerül store-ba ;)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#89) msam


msam
tag

Szerintem elég jó az ár.
[link]

[ Szerkesztve ]

msam

(#90) Castell válasza msam (#89) üzenetére


Castell
aktív tag

Sztem ez full kamu. Az eladónak 0%-os az értékelése.

(#91) msam válasza Castell (#90) üzenetére


msam
tag

Új eladónak szerinted mennyinek kellene lennie? :)
Majd én is kíváncsi leszek hogy mi lesz belőle.
Egyébként vásároltam már így jó dolgot negyed áron, szerencse kel hozzá.
Bukni meg nem fogsz mert visszafizetik az árát ha kamu.

[ Szerkesztve ]

msam

(#92) f4lcon


f4lcon
őstag

most vettem egy ilyet: Beelink MiniMX3
ha szerencsém van, akkor a jövő héten már a kezembe is vehetem (EU warehouse-ból vettem)
utána teszt :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#93) Castell válasza f4lcon (#92) üzenetére


Castell
aktív tag

Up!

Van egyébként 10 dodóval olcsóbb ketyere is: [link]

(#94) f4lcon válasza Castell (#93) üzenetére


f4lcon
őstag

hardveresen azért gyengébb, nincs benne gigabites hálózat és csak 8Gb rom nem 16Gb mind a Beelink-ben.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#95) caris1


caris1
tag

Sziasztok!

Van arról bárkinek tapasztalata, hogy megy-e a DIGI Online HU alkalmazás Android TV BOX-okon?

Köszi,

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#96) Rico45 válasza caris1 (#95) üzenetére


Rico45
őstag

Szia! Nekem pl. a TvGo megy! Akkor szerintem a Digi is fog.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#97) caris1 válasza Rico45 (#96) üzenetére


caris1
tag

Köszönöm a választ. Akkor a következő kérdés, hogy milyen TV BOX az ajánlott mkv/avi lejátszásra, maximum fullHD felbontásra. Kodi fusson rajta, Ethernet csatlakozó és távirányító mellett más elvárásom nincs :)

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#98) Rico45 válasza caris1 (#97) üzenetére


Rico45
őstag

Ja!Még annyi hogy nem legyen Root-olt a készülék!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#99) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Vettem 2 hónapja egy MXQ boxot gearbestről 23.9 dolcsiért, meg is jött, ment rajta a horizon go, viszont maga a menü meg minden annyi nyögvenyelősen ment rajta, hogy az eszméletlen, ezért eladtam, mit ajánlanátok helyette? Nem sokkal drágábban szeretnék lehetőleg, de olyat amin nem akad az irányítás.

(#100) Teplic válasza PainKiller13 (#99) üzenetére


Teplic
tag

MINI MXIII most jó áron van.
Nekem A95X ami még bejött, de ebben nyilván az olcsósága is közrejátszik. azzal együtt értékelem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.