Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) mexel válasza Headbang (#800) üzenetére


mexel
veterán

Mecoolnál azt hiszem van valami ilyen sor a build.prop-ban:

ro.platform.has.vslauncher2=true

Lehet hogy ha ezt tiltod, vagy teszel elé egy # -t próbára, talán jó lesz. De nem emlékszem hogy ez volt-e a megoldás. Most nem tudom kipróbálni sajnos, de azt hiszem ez működik.

[ Szerkesztve ]

(#802) Headbang válasza mexel (#801) üzenetére


Headbang
aktív tag

Nem vagyok egy pro romolgatásban sem.
Lehet hülye kérdés de ebbe hol kell belenyúlni? :D

(#803) mexel válasza Headbang (#802) üzenetére


mexel
veterán

Ezzel a progival tudod szerkeszteni a build.propot. A végén el kell menteni és újraindítani.
Elindítod a progit, jobb felül kis ceruzára klikkelsz. Utána szerkeszthetsz, azt a sort valahol közép-háromnegyed tájon találod azt hiszem ha szerencséd van akkor a 274. sor lesz az :DDD
Semmi mást ne írj át! Írj elé egy # -et és utána jobb felül nyomj a kis lemez ikora majd saves.
Újraindítod és akkor mehet a nova

Innen le is tölthető.

(#804) Headbang válasza mexel (#803) üzenetére


Headbang
aktív tag

Ezzel nem fogom téglásítani? :/

(#805) mexel válasza Headbang (#804) üzenetére


mexel
veterán

Remélem :DDD Ha félsz tőle ne állj neki. Elvileg ezzel nem lehet, de én nem vállalok felelősséget ilyenre, csak akkor csináld ha jónak látod. Elvileg ettől nem lesz semi baj, max nem indul :) De tégla azért nem lesz. A tégla az amikor meghal és nem lehet semmit csinálni vele, de legtöbbször még akkor is van megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#806) Headbang válasza mexel (#805) üzenetére


Headbang
aktív tag

Köszi! Persze ez nyilván mindenki saját felelőssége. Még egy valamiben szeretném kérni a segítséged. A miracast funkció nem igazán akar életre kelni. A teló és a box csatlakozik wifin a routerre eddig oké. Belépek a miracast appba a boxon, a telóban rábökök a kivetítésre. Látja is a boxot a teló, rábökök a csatlakozásra ,de nem történik semmi. Mi lehet a gond?

(#807) Necronom válasza Headbang (#806) üzenetére


Necronom
senior tag

Milyen jol jonne valami miracastos szaki...nalam is pont ennyit csinalt
Ma mar ennyit se, nem is latja a tab a boxot... :O :F

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#808) viktorhu válasza Headbang (#806) üzenetére


viktorhu
veterán

Felbontás? Nekem 720p-re kellett levennem a felbontást, hogy működjön. De ha a telefonra is a wifiről jött a kép (youtube), és ugyanazon a wifin kellett a dobozra is átdobnia a képet, akadozott szépen a vetítés. A kodi viszont teljesen jó volt, azon simán ment a távirányítás és a vetítés is.

Sajnos már nem tudom használni a boxomat, állandóan fagy rajta a droid, pedig arról netflixeztem :(

(#809) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!
Telenor mytv-hez keresek egy androidos boxot, semmi másra nem lesz használva, csak arra. Minél egyszerűbb legyen, mert idősebb ember számára lenne. :R

(#810) Headbang


Headbang
aktív tag

Amlogic S905X nél normális a terhelés nélküli 55-60C fok?
Nem zavar csak nem szeretném, hogy hamar elhalálozzon emiatt a box.

(#811) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Tv okositot keresek,youtube,netezes,online filmnezes...stb.
Eu raktáros érdekelne ami ideer karacsonyra.😊

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#812) Necronom


Necronom
senior tag

Nos skacok nekem egyre jobban tetszik ez az X96
Le is irogatom, hogy miert, de eloszor is koszonet Mexelnek, hogy megadta a kezdo lokest :) szoval koszi!

- eddig atomstabil (tobb mint 2 hete nyuzom)
- nagyon szuperul es egyszeruen szemelyre szabhato
- nem talaltam olyan appot, ami ne menne rajta (termesztesen a sajat igenyeimet nezve)
- olcso!
- eleg jok a parameterek az arahoz kepest 2GB memo, 16GB tarhely, nincs bajom a sebesseggel sem
- TF kartyara egy az egyben insatallhato appok - mi jatszunk is rajta
- eddig semmilyen film nem okozott neki problemat
- Kodi tokeletes, VLC jo (nincs tapiscreen, es nincs egy ertelmes file kezelo igy a Kodi jobb)
- nincs kockasodas

Minden mas amit nem tudok, az az en tudasbeli hianyossagom, pl hogy miert nem mukod rajta miracast (en ezert vettem volna amugy)
Szoval a cucc nalam tokeletesen alkalmas mind online lejatszasra, akar NET, akar DLNA, akar barmi halozat (az mar mas kerdes, hogy mi felesleges es mi nem)
USB-rol teljesen tokelestes filmlejatszas (en csak FHD-ig tudom)

Configom:
Samsung UE37C6000 37" - HDMI Cec, igy a TV tavjaval jatszani is tudok rajta :)
wireles bill+eger
500Gb USB hdd a filmeknek

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#813) gyvince


gyvince
senior tag

Sziasztok tv boxot szeretnék venni egy full hd lg lf5400 asszem youtubera kellene chromecastot néztem van jobb alternatíva??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#814) Necronom


Necronom
senior tag

Meg egy erv az X96 mellett, csak mert nekem ez van :P
Simab formattalhatsz egy megfelelo SD kartyat neki belso tarhelyenek, persze megfelelo sebessegut
Nekem egy noname class10-nek mondottra nem sikerult, viszont egy Kingstonra meg igen....
Igy azert mar joval baratibb a rapakolhato adat es jatekmenyiseg, persze sima bovitokartyanak barmi megfelel hozza, de ugya arra nem tudsz appokat installni, amig igy, ebben a formaban meg igen...

Hatha hasznos ez is valakinek :)
Ezzel nehany "milyen boxot vegyek" kerdesre is valaszt lehetett kapni a fenti irassal egyutt - szerintem

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#815) Diplomata válasza Necronom (#814) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Optikai kimenet van rajta?

(#816) kenand válasza Diplomata (#815) üzenetére


kenand
Topikgazda

x96-on van optikai kimenet én is úgy használom egy régi de jó hangú még nem HDMI-s erősítővel (Marantz SR4400)

[ Szerkesztve ]

(#817) Necronom válasza kenand (#816) üzenetére


Necronom
senior tag

Ugyam, nalam egy Denon AVR 1804-et hajt meg :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#818) benesteven


benesteven
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok véleményt mondani Alfawise S95 TV Box-ról?

(#819) kenand válasza benesteven (#818) üzenetére


kenand
Topikgazda

Amlogic 905w chipset, nem rossz. LibreElec is tehető rá, Alfawise S95 -nak nem tudom milyen a Wifi chipje (Libreelecnél fontos lehet) 905w-sekből a X96 mini biztosan probléma mentes.

(#820) benesteven válasza kenand (#819) üzenetére


benesteven
csendes tag

Olvastam h az x96 mini tesztelt és jó de sajnos használtan kell vennem egy boxot mert aliról csak januárban jönne meg. És senkinek sincs eladó használt x96 box

(#821) kenand válasza benesteven (#820) üzenetére


kenand
Topikgazda

Úgy látom a Gerbesten is csak China stock van, sőt a 2 hete rendelt EU stockosokat sem küldik (nagy akció volt 15-17 USD volt az 1 GBs)

(#822) benesteven válasza kenand (#821) üzenetére


benesteven
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Nézegetem a hírdetéseket, ha szerencsém lesz raknak fel.

(#823) zncs


zncs
csendes tag

Sziasztok!
Megjött keletről a várva várt H96 Pro+, de egyelőre az őrületbe kerget.
Próbálok lejátszani rajta egy filmet, de tragikus a videó minősége. Először a vele szállított lejátszót okoltam, de aztán letöltöttem egy MX Player-t és azzal is ugyanaz lett az eredmény. Foltokkal teli filmkockák, hol játszik hangot, hol nem...
Mit cseszek el? Kell még valamit varázsolni, frissíteni ezeken a boxokon, hogy működjenek?
Plusz még valami: a külső HD-t nem is tudja kezelni az USB-n. Valószínű, hogy kevés a táp a porton?
Ötletek? Mit csináljak? A 6 éve az ALDI-ban vásárolt Chili lejátszóm ettől sokkal jobban muzsikált eddig... :-(

(#824) kenand válasza zncs (#823) üzenetére


kenand
Topikgazda

mx player sajna már nem támogatja alapban a Dolby digitalt DTS-t, így le kell tölteni és software audio codecet engedélyezni, akkor lesz hang.
De legjobb, ha sd-ről futtatsz egy LibreElecet.
olvasd el a topik összefoglalót itt

[ Szerkesztve ]

(#825) zncs válasza kenand (#824) üzenetére


zncs
csendes tag

Á, bocs! Ott tényleg minden ott van leírva! Kösz!

(#826) kenand válasza zncs (#825) üzenetére


kenand
Topikgazda

Semmi gond nem ismerheti az ember az összes topikot......

(#827) mexel


mexel
veterán

A blogomban próbáltam nagyon részletesen laikusoknak ( mert én is az vagyok eléggé) leírni a megoldást a pixelesedésre, talán segít pár embernek. Sajnos néhány S912-esen nem működött a visszajelzések alapján de van amelyiken igen. S905x- és S905W-ken működik, legalábbis a kb 30-35 visszajelzés alapján.

[ Szerkesztve ]

(#828) kenand válasza mexel (#827) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

905-öt kihagyhatod arra nincs Android 7. -sőt még 6 sem csak 5.1- és bár a 905-ös boxomat 99% LibreEleccel használom, Android alatt is megnéztem, nem volt blokkosodás.
Vannak oyln Androidos appok - pl a Thome-os TV- amik nem mennek ha rootolva van a TV box, szóval aki olyat akar használni, ne rootoljon.

De köszönjük a leírást és az önzetlen segítséget. Többek között ilyen leírások miatt jár az ember a a lapcsalád fórumaira.

[ Szerkesztve ]

(#829) Necronom válasza mexel (#827) üzenetére


Necronom
senior tag

Koszi a leirast, akkor ebbol az derul ki, hogy a 6-is droidnal azert nem tapasztaltam pixelesedet, mert nincs :)
Viszont hogyan es mibol ismerem fel azt, hogy - ezt a szuper szot hasznalval - kadenciahelyes a filmlejatszas vagy sem?
Mert mivan, ha en ez szemmel-fullel nem veszem eszre? :)

Udv: Necro

ps: nagy igazsag az, hogy ilyen onzetlen es kozertheto leirasokat masutt nem is talalni, en is pont azert vagyok itt, mert itt vannak az ilyen emberek akik ezeket elkeszitik :C :R

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#830) mexel válasza kenand (#828) üzenetére


mexel
veterán

Szándékosan nem írtam be mert azt nem teszteltem és főként azokon nem volt hiba a droid 7-es hiánya miatt, valahogy most kevesebb van belőle már, inkább a 905X-et nyomják és nagyon jönnek a 905W-k ( ahol még úgynéz ki hogy a vásárlókat inkább tesztelőnek tekintik mint felhasználónak :) )
Több progi is van ami roottal nem megy talán még a mindig tv sem ha jól emlékszem ( de lehet hogy az régebben volt), de azok már az alap root-ot sem szeretik, a boxok 99% meg szerintem rootolva érkezik. Az a root elég is sok mindenre, pl olyasmihez nem mint az Adaway reklámblokkoló, de azt végül is nem írtam be mert az is más téma már. Én azt a boxokra alapból felteszem mert nincs Youtube reklám és a böngészőket is jól szűri, viszont nem fogja meg a boxot, nem lassítja és nem kell vele sokat foglalkozni.
Az egész root témát csak inkább plusznak tettem oda, mert ez a Magisk jónak tűnik, a custom recovery -k telepítése meg sokszor okozott gondot boxokon ahogy olvasgattam, erre elég a külső TWRP megoldás. Úgysem kell minden nap használni, de segíthet azoknak is akik csak egy új romot szeretnének feltenni és ebbe beleakadnak. Kiindulási alapnak már jó lehet egy biztonsági mentéshez akár.
A lényeg csak a a pixelesedés kikerülése volt, ahhoz elég 3 sor átírása és akinek fontos a kadenciahelyes lejátszás akkor arról sem kell lemondani, ez az utóbbbi volt az egyik legnagyobb ellenérv sokszor az androidos filmezéssel kapcsolatban. Nekem csak az nem tetszik hogy minden tekerésnél, film kezdésnél-leállásnál vált a képernyő, van aki szerint természetes, engem néha zavar, bár nekem a tv-m sem tudja a 24-pt így mindegy.
De legalább lehetőség már adott.
Az Immersive módot meg kiveszem majd a leírásból, csak volt aki unszolt hogy rakjam bele, de feleleges, az teljesen más téma, és van rá más megoldás is, csak én is sok boxxal találkoztam amin ott az alsó és felő menü sáv és nem kapcsolható ki a rendszerben.
De arra kellene akkor egy külön blog hogy leírjam, stb, mert alkalaklmazás ami van erre nem működik jól. Mindenesetre ebből a leírásból kiveszem mert így is túl hosszú.

Necronom: Elvileg nem "akad" vagy "röccen" a kép ha nagyon le akarom egyszerűsíteni, de le akarom mert nagyon szakszerűen nem tudom leírni csak ha puskázok :D Gyakorlatilag a megjelenítő ( tv) azokon a frekiken játsza le a filmet amilyen a fil. Pl a 24Hz-eset 24-en, de a 23.976-ot már 23.976-on, az 50HZ-esnél meg 50Hz-re kapcsol. Így folyamatos lesz a lejátszás. Van aki szemét nagyon zavarja, van akit nem érdekel van aki észre sem veszi. ( mindaddig amíg nem mondják meg neki mi ez)
Egyébként valóban " simábbnak " tűnik a lejátszás így, a spmc-vel főkeg, igaz én a kezelés egyszerűsége miatt szeretem az MXplaeyrt, nekem csak legyen egy mappalista, egy oké gomb, tekerés és kész :D Nem vagyok nagy filmnézegető.
Egyébként aki valóban csak filmezésre akarja használni akkor ott a Libreelec, ha a használata tetszik valakinek akkor az a legjobb, ott jól működnek a dolgok csak az átlag user fél tőle a sok beállítás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#831) Necronom válasza mexel (#830) üzenetére


Necronom
senior tag

Koszonom szepen!
Akkor nalam vagy nem akad es nem is roccen, vagy pedig nem veszem eszre
Figyeltem:
a filmek tekeresekor sem kockasodik be - ilyet pedig lattam mar masutt
a roccenesekre is lattam mar peldat, amikor inditok filmet vagy pedig beletekerek, olyankor a hang lemarad picit, majd szazad mp-nyi sotet, egy villanas es mar jo
No ezeket nem csinalja a box, semmit sem modositottam rajta, a gyari rendszer van rajta csupan a launcher valtozott...ezzel igy viszont kaptam egy piszok nagykepernyos droidos kisgepet, ami jelenleg 99%-ban kielegiti az igenyeimet

Jomagam inkabb egy minipc-t szerettem volna, a filmezes is sokat szamit, nagyon filmes vagyok
Igy a hasznalata tovabbra is a mindenesseg :) Egy kis excel, skype, web, youtube, jatekok es a filmezes

Viszont ami nagy kerdes nalam tovabbra is az, amiert vasaroltam ill. amire szantam az eddig nem jott ossze
A nagy kerdes pedig a miracast ..egytalan maga a dolog.
Nem csak a kivetites resze a lenyeg, az annyira nem szamit (nalam teljesen felesleges), hanem az, hogy a box-ra dugott bill+egerrel vezerelhessek egy windowsos tabot (van ms remote desktop appom, megy is, de nem tetszik)
Bar mar vannak ketelyeim a miracast mibenletevel es a mukodesi elvevel (lila gozom se nincs), viszont az ominozus tabbal es egy notebookal sikerult megcsinalnom az ahitott dolgot, mukodott, megfelelo sebesseggel...
Megfogalmazodottegy kerdes ez ugyben: vajon akkor ez milyen kapcsolat, ha nem miracast....
Bar tudnam hol kaphatnek egy kis helpet ez ugyben...a sajat eroimet meghaladja a kereses, azaz semmit sem talaltam

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#832) kenand válasza mexel (#830) üzenetére


kenand
Topikgazda

"Ez a módszer az AMLOGIC S905, S905X és S905W típusokra vonatkozik főként" ezt írtad, erre válaszoltam, hogy szerintem a 905-öt (905x-et) nem érinti mivel azokra nincs Android 7. Régebbi SOC-kra általában nem jön ki újabb Android...szóval nem fog belefutni a user abba hogy 905-ös boxot vesz és android 7 van rajta...

De ahogy írtam nem kötözködésből tettem a megjegyzést...

(#833) mexel válasza kenand (#832) üzenetére


mexel
veterán

Ja hogy a 905-öt is beírtam? Azt hittem az nincs beírva , így is reagáltam rá :) , mindjárt javítom, köszönöm! A 905X-re van bőven, azokkal van is baj. Illetve fura, mert sokszor a 7.1.1-el nincs gáz, a 7.21.2-vel igen. de van box ahol minden hetes rossz. :(
Mondjuk a 905 viszont maradhatna az AFR és root miatt mert azt érinti, ezt majd átírom valahogy így. Itt a 912-t már nem írtam be mert az kicsit másabb állatfajta.

[ Szerkesztve ]

(#834) tupijani válasza kenand (#832) üzenetére


tupijani
tag

Szia! Én egy ilyen kombi eszközön töröm a fejem, és ennél azt írják, hogy Android 7.1 van rajta.
A soc s905d-b (írva vagyon, nem tudom milyen :) ).

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#835) mexel válasza tupijani (#834) üzenetére


mexel
veterán

Valaki volt itt nálam és elvitt egy Tanix TX3 minit, valami hasonló Strongjuk van. Szidta nagyon. 2 nap múlva szólt hogy a tanix sokkal jobb. ( az más kérdés most hogy nem tuneres) Csak hallomás infó, de gondoltam leírom, ha több helyről hallanád akkor gondold meg.

(#836) tupijani válasza mexel (#835) üzenetére


tupijani
tag

Köszönöm, minden információnak örülök.
Szerk.: Viszont ez is s905w és Android 7.1. Most akkor mit higgyek?

[ Szerkesztve ]

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#837) mexel válasza tupijani (#836) üzenetére


mexel
veterán

A strong nem 905W hanem 905D gondolom.

(#838) benesteven


benesteven
csendes tag

Sziasztok.
Tudnátok véleményt írni VORKE Z6 Plus boxról?

(#839) tupijani válasza mexel (#837) üzenetére


tupijani
tag

Igen, jól mondod. De jobban megnéztem az általad ajánlott box-ot. Tetszik, és szállítással együtt 13 ezer Ft lenne (wish-en). Ez jó ár érte? (a strong 3 tuneres és kb. 30.000)

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#840) mexel válasza tupijani (#839) üzenetére


mexel
veterán

Bocsi, félreértettél én nem ajánlottam a Tanix TX3-at, csak azt mondtam hogy egy strong tulaj még azt is jobbnak tartotta :) Ha tunerest keresel akkor azokból is van választék, hapedig csak sima boxot akkor kár lenne a tuneres strongot annyiért megvenni. ( mag különben is sok érte valószínűleg)
De a Strong után érdeklődni kell mert nekem csak ez az 1 infóm van róla és ez abszolút nem biztos hogy "valaki azt mondta", én igazából csak saját tapasztalat alapján szeretek véleményt mondani.
Először is mire szeretnéd használni? Kell -e bele tuner mert az igen leszűkíti a választékot. Android vagy Libreelec amivel használni akarod?

[ Szerkesztve ]

(#841) Necronom válasza benesteven (#838) üzenetére


Necronom
senior tag

A kerdes jo :) de mire hasznalod?
Ha csak filmezesre arra nem a legjobb valasztas...sokan leirtak mar mi kell a jo filmezesre
Errol a boxrol meg csak az tud erdemben nyilatkozni, aki mar jol kiprobalta
Vannak elonyei amit a tech infobol lehet tudni
- 3/32Gb az szuperjonak mondhato droidnal
- dual wifi is jo, ha jol teszi a dolgat a box (fokepp ha van mivel kihasznalni az 5GHz halot)
- bluetooth is jo dolog benne, ha zenet akarsz hallgatni telorol (bar eleve butsagnak tartom TV-re tenni a zenet), de pl billenyure jo

Amit hatranylanak latok (de ez csak privat velemeny)
- Android 7.1.2 - de csak ha kell a droid resze
- nincs semmilyen vezetek nelkuli kapcsolat kulso eszkozokre (ez is csak akkor szamit, ha kell)
Egyebirant meg gozom se nincs mi az a Google tv :)

Ezeken felul meg szerintem egy tokre atlagos box, kiemleten jo memoriaval es tarkapacitassal
Azt hiszem ennyi...

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#842) Necronom


Necronom
senior tag

Annyit meg a VORKE Z6 Plus boxhoz, hogy LibreELEC-cel nagyon jo szolgalatot tehet mint medialejatszo
Legalabbis tobben is dicsergetik ezt a SoC-ot hozza :)
De meg nem probaltam...
Egyelore nekem az X96 a kis mindenesem, igazbol egy jobb telefon az egesz nagy kepernyon :)
Ha egyszer veszek is masikat az valami dual bootos kis csoda lesz...nekem inkabb minipc-nek kell az egesz, de fontos a filmnezegetes is.....
Szabadulni szeretnek az asztali geptol itthon....

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#843) benesteven


benesteven
csendes tag

Jelenleg egy mini itx alaplapos extra mini pc-m van amin egy kivelezett win 10 ketyeg. Torrent kliens van telepítve és egy serviio server. Ezt szeretném lecserélni egy androidos boxra. Usb-n lenne csatlakoztatva egy 1TB hdd. Ami nekem tetszik ha gigabites lan van benne. Gigabites routert fogok venni és szeretném fokozatosan a többi eszközt is átcserélni gigabitesre.

(#844) handrash


handrash
őstag

Rendeltem egy T95z-t. Nemigen találok róla itthoni írásokat. Ki-mit tud róla?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#845) Necronom válasza benesteven (#843) üzenetére


Necronom
senior tag

Ertem en, hogy szeretned kivaltani a PC-t ..nalam is ez a cel
De egyelore nem megy....sajna eleg sok hianyossaga van a droidnak, amit jelenleg nem tudok kikerulni
A gigabites halo mindig jo otlet, kerdes csak az, hogy kisznalod vagy sem....erdemes egytalan erre kolteni? :)
Hiaba dugsz ra 1TB wincsit (nem is 100% hogy elkezeli a box), arra csak adatot tehetsz vagy filmet
Arra is nagyon nehez rabirni a droidot, hogy egy torrent kliensenek megmondd, hogy a wincsire szeretnel torrentezni....Meg nem probaltam, csak olvasgattam rola.
A megosztasokrol nem is beszelek, ertem en, hogy Samba :)
Sok a kerdes, keves a valasz...legalabbis nalam...sajna tudasbeli hianyossagaim vannak es nincs olyen topik amibe mindent fel lehet tenni, ami osszefuggo is akar

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#846) Necronom válasza handrash (#844) üzenetére


Necronom
senior tag

Annyit lehet rola tudni, ami masik boxokrol is
Mire szeretned hasznalni? Inkabb ez a legfontosabb kerdes...Ezek a kis kutyuk tukepp majd mind egyformak, a kulonbseget akkor lehet tapasztalni, amikor valamit szeretnel tole....egyiknel okes masiknal nem
Amik itt is le lettek mar irva azokat erdemes atbogaraszni, epp elobb volt szo az S912-rol, hogy szereik egymast a LibreELEC rendszerrel, amit jo ha feloakol az, akinek filmezes a fo szempont..mert azt tudja jol

Aki meg a droid miatt vette, vagy minipcnek szeretne hasznalni, ott is szo volt, hogy a 6.0 folotti droidos elet nem egyszeru....sok bibi van a filmlejatszasnal pl es mas egyebekkel is
Erdemes vasarlas elott atolvasni az osszefoglalot, nem pedig vasarlas utan beirni, hogy mit szereztel :)
Tukepp en azt nem ertem ilyenkor, hogy mi az indittatas egy full ismeretlen box vasarlasara :)
Mellesleg en is szemeztem vele, mert roppant jol nez ki :C

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#847) handrash válasza Necronom (#846) üzenetére


handrash
őstag

Nem vagyok teljesen lama. :) Eddig egy r42-es boxom volt. Lassú volt és időnkét akadozott, újraindult stb. Illetve 720p-nél jobb felbontású filmeknél is akadt. Ezt váltom le. Feltételezem, hogy megfelel majd. Több memória, kétszer annyi mag, stb.
Egyszerűen feltűnt, hogy bár lassan egy éves, mégse "jegyzik" itthon.

Azért választottam ezt, mert nemigen találtam ebben az árkategóriában 8 magosat 3/32 memóriával.

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#848) kenand válasza handrash (#847) üzenetére


kenand
Topikgazda

LibreElec a megoldás, akkor nincs akadás, 1080p ha kell 4K is megy. És nem is kell a legerősebb chipset,
sok RAM (sőt 905, 905x, 905w egyeőre jobb LE-hez, 1GB is elég)

(#849) Necronom válasza handrash (#847) üzenetére


Necronom
senior tag

Filmezesre mindenki a LibreElec mondja
Biztosan van benne valami, ha ennyien igazoljak :)

Nalam szerecsere nincs bibi a filmnezessel az X96-on
FHD siman nezheto, nincs se akadas se roccenes es meg a gigabites halot sem hianyoltam eddig
teny, hogy itt is tobb mint 1Gb van....2/16
Megy a youtube is 1080p-be, akar DLNA is jo neki, vagy csak siman USB HDD
Ettol tobbre nincs szuksegem, a TV-m sem tud tobbet

De mivel nalam nem csak filmezes van, igy az LE ugrott a kinalatbol, marad a droid, szerencsere a belso memot is tudom novelgetni egy SD-vel

Udv: Necro

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#850) kenand válasza Necronom (#849) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nagyon sok minden megy LE alatt filmen kívül: youtue, MindigTV, HBOGo, stb, akár transmission

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.