Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) viktorhu válasza Necronom (#750) üzenetére


viktorhu
veterán

Én használtam egy hasonlót, de nem windowsról, hanem telefonról, és az nem adta át a vezérlést + wifin akadozott, vezetékes hálón pedig azt hitte, hogy nem csatlakozik (mert androidként a wifit részesíti előnyben, hogy ne a mobilnetet fogyassza :) )

Ezért inkább a kodit kezdtem használni vetítésre, de azt sem a vezérlés átadására.

(#752) Necronom válasza viktorhu (#751) üzenetére


Necronom
senior tag

A DLNA teljesen jol megy, azzal a reszevel nincs is gondom, meg kivetiteni is tudok ra, vagy akar kozvetlen a TV-re is....ezekkel nincs gaz
Ez a franya miracast kicsit homaly meg szamomra, mert ugye a leirasokbol egyenesen kovetkezik az, hogy at tudja adni a vezerlest is
De az X96-ot nem birtam ravenni a miracast connecre....egyebkent igen, csak wifin hajlando menni
de sehogysem megy.....az is lehet, hogy pont csak ez a tv box a hibas
Nemtudom, epp ezert kerdem, hogy barki mas hasznalta....vagy barmelyik dobozban :)

Ugy nezem ezt a technologiat nagy homaly fedi, iromanyt sem lehet talalni rola, mikent mukodnek ezek es legfokepp mi kell hozza.....
Egyedul a Microsoftnak van egy hasonlo doboza ami nagyjabol erre jo, de legfokepp arra, hogy a windowsos mobilunkat kitegyeuk a TV-re vele majd a sajat bill+egerrel hasznaljuk....Erre meg 100 fele mas ingyenes megoldasok is vannak....
Raadasul szerintem felmegoldas :) es rettento draga a kutyu

Itt nincs arrol szo, hogy mennek vagy nem mennek az x86-os porgik a telon, mert egy teljes erteku w10 tabot hasznalnek hozza...Csakhogy a franya nem connectol ossze, akar, de aztan eldobja...de nem a halo hiba miatt az 100

Na hatha valaki tud tapasztalatot irni, vagy csak azt, hogy hol beszelgetunk a castokrol :)
Vagy nyiisak neki temat? Erdekelne valakit egytalan?

Udv: Necro

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#753) kenand válasza kjoo (#746) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szerintem az IPTV-k sem engedik meg, hogy a csatornájukat csak úgy felvedd.
Mindig TV-ből is csak a kódolatlanokat lehet rögzíteni.

(#754) B.F.G. válasza kenand (#753) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Nah jó, de csak a kódolatlant tudod nézni és épp ezért úgy gondolom, hogy épp ezért fel is tudod venni.

(#755) kenand válasza B.F.G. (#754) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem . Beteszed a kártyát ami a kódolthoz jó, de nem tudod rögzíteni.
Az okos TV-k sem hiába titkosítva rögzítik a műsort és csak azzal a készülékkel tudod visszanézni amivel felvetted.... (Bizonyos Samsungokra van hack)

(#756) stomi78


stomi78
tag

Sziasztok !

Van egy ilyen távirányítóm: http://tinyurl.hu/ySma/

Az lenne a kérdés,hogy szerintetek milyen Chipsettel szerelt Androidos Box-ok tudják azt,hogy az ebben lévő Gyro-t is ki tudjam használni ,mondjuk autóversenyzős játékoknál.
Sajnos a jelenlegi boxom nem tudja ezt.

(#757) szucsinka


szucsinka
őstag

Sziasztok ezt érdemes lenne megvenni?
Nincs 4k tv-em csak torrentezni ncore ról + később lehet lesz 4k :D
KB erre kéne

[link]

[ Szerkesztve ]

Dema Boost

(#758) szucsinka válasza szucsinka (#757) üzenetére


szucsinka
őstag

Vagy telenor mytv, illetve itt-ott tv-zni elég lenne egy ilyen is? : [link]

Dema Boost

(#759) kenand


kenand
Topikgazda

Nálunk tarr TV van, minden Amlogic boxon szépen fut az Androidps TV app.
Torrentre nem igazén jó az Android, akkor inkább LibreElec az alá van transmission pugin (bár én inkább arra is külön régi android boxot használok Linux-szal.

(#760) szucsinka válasza kenand (#759) üzenetére


szucsinka
őstag

Köszönöm :R

Dema Boost

(#761) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Kizárólag Youtube nézésre mi az ajánlott cucc dongle kivitelben?

(#762) gaijin09


gaijin09
csendes tag

Play áruházban megtalálható NFL Gamepasst szeretnék nézni TV-n. van valakinek tapasztala?

(#763) sagem válasza Hauptmann (#761) üzenetére


sagem
addikt

Google Chromecast, legalábbis szerintem :) Olcsó, könnyen beszerezhető és tudja amit szeretnél.

szerk: bár ez nagyobb, mint amit szeretnél

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#764) Hauptmann válasza sagem (#763) üzenetére


Hauptmann
addikt

A Chromecast nemcak a telefon képét lövi tövább a tv-re? Olyat szeretnék, ami a telefontól teljesen független.

[ Szerkesztve ]

(#765) DJ Diablo


DJ Diablo
tag

Sziasztok!

Ez a tvbox megér 24 USD-t? Ez lenne az első tvbox rendelésem. Egy HD Ready tv-hez kellene. Ha jól nézem van benne wifi is. Pcről tudok erre wifin kersztül pl filmet küldeni? (Úgy mint egy wifis smart tv-re?)

Köszi a választ!

(#766) viktorhu válasza Hauptmann (#764) üzenetére


viktorhu
veterán

Az indításhoz kell telefon, de nem a telefonról veszi a képet. Pl. a youtube-videót chromecastra küldöd, és akkor a chromecast a wifiről csatlakozik a youtube-ra, nem a telefonon keresztül.

(#767) Diplomata


Diplomata
aktív tag

Üdv!

Kinéztem egy ilyen box-ot. A kérdésem hogy ennyi pénzért alkalmas lehet e filmnézésre hálózatból, esetleg külső vinyóról, talán még egy kis youtube menne rajta max. 1080p felbontásban. Késöbb vennék hozzá egeret és bill.-t is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#768) Headbang válasza Diplomata (#767) üzenetére


Headbang
aktív tag

Szia
Nekem nem ez a box van de ugyanez a hardwer van benne, 16giga rommal. Elég arra amit írtál. Viszont szerintem ez gyanúsan olcsó. Inkább Gearbesten nézelődnék.

[ Szerkesztve ]

(#769) kenand válasza Diplomata (#767) üzenetére


kenand
Topikgazda

Amlogic 905x jó, de ez átverés lehet ennyiért....

(#765) DJ Diablo

Ne küldj rá semmit, csak oszd meg a géped HDD-jét sambán (windowsos hálózat), onnan lejátssza.

[ Szerkesztve ]

(#770) mexel válasza Diplomata (#767) üzenetére


mexel
veterán

Ez gyanús nagyon, még ha küldenek is ennyiért boxot szerintem nagy eséllyel valami dzsunka klón lesz. Gearbest és Geekbuying ajánlottabb is, ( Lehet ebay-on is jót kifogni természetesen mielőtt bárki szólna ezért, sikerült is már nekem is, de a tapasztalataim szerint is arányaiban anno több klónt küldtek ebayről amiknél sokszor kellett matatni egy frissítés után hogy a tégla állapotból visszahozzam, és amiket hoztak hozzám feléleszteni azok nagy része is onnan származott és olcsóak voltak) Sok bosszúságtól lehet megszabadulni pár $ különbséggel. Vegyél valami ajánlottabb típust szerintem, ha pedig LE is kell akkor érdemes olyat aminek a wifije ie támogatot, még ha kábelről megy is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#771) mexel válasza Diplomata (#767) üzenetére


mexel
veterán

Ráadásul a kép köszönő viszonyban sincs a leírtakkal. A képen S905 embléma és Android Lollipop felirat, a címben S905x és Android 6.0, szerintem ezt simán felejtsd el, és az eladónak is összesen 42 értékelése van, de azt meg sem néztem mire.

(#772) killerjohn


killerjohn
addikt

sziasztok!

Van egy 4k TV-m, amit laptopról hajtok meg. A laptopon vannak a filmek. FullHDig nincs semmi gond (BD50-et is simám viszi a noti), de a 4k lejátszás meg se nyekken. Igaz hogy nincs sok 4k tartalom, de lassan nyitott lennék valami 'tv box' beszerzésére'. Mivel külön NASra nincs szükségem (a gépek között resilio sync oldja meg a redundanciát), ezért a legjobb az lenne ha a boxban lenne vinyó (vagy USB) meg torrent kliens. Ha még hálózatra is tudom kötni, az epic win.

Esetleg van valami javaslatotok?

szerk: a TV egy Samsung UE65KS8000

[ Szerkesztve ]

(#773) kenand válasza killerjohn (#772) üzenetére


kenand
Topikgazda

Amlogic 905x vagy 912-es box

(#774) Diplomata válasza killerjohn (#772) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Köszönöm az infókat!

(#775) Headbang


Headbang
aktív tag

sziasztok

Vettem egy Mecool boxot. Szeretem, de számomra irgalmatlanul ocsmány a gyári home screen :D
Le szeretném cserélni egy egyszerű csempés felületre. Play áruházban nézelődtem, de eddig nem találtam megfelelőt. Tudnátok ajánlani egy jó launchert?
köszi

(#776) mexel válasza Headbang (#775) üzenetére


mexel
veterán

Nova launcher. Vagy tedd fel az Android TV OS-t, arra a lejátszóra fel lehet tenni. Én mondjuk éppen az egyszerűsége miatt szeretem, a sok MYTV és hasonló felületek gázabbak szerintem. Cserélj egy háttérképet és máris nem lesz olyan csúnya. :)
Másrészt ne a felületet nézd hanem a filmeket, Youtubot, böngészőt :DDD
Egy hiba van vele az tény: ha hozzáadsz egyalkalmazást a főképernyőhöz akkor nem tudod leszedni, legalábbis nekem nem sikerült :F Persze lehet hogy balf@sz vagyok, de nem sokáig keresgéltem rá a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#777) Headbang válasza mexel (#776) üzenetére


Headbang
aktív tag

Abban esetleg tudsz, vagy tudtok segíteni, hogy az miért van hogy ha a wifire akarok csatlakozni kb. 5mp múlva ledobja a kütyüt? b/g/n szabványokat is tudja a mecool pedig. Egy régebbi TP-linkes routerhez akarok vele csatlakozni. Többi csatlakozó telefonnak laptopnak nincs problémája a routerrel.
Jelenleg utp patch kábellal van összekötve azzal megy, de vannak funkciók miracast, kodi pl. amihez kéne a wifi is.

[ Szerkesztve ]

(#778) Headbang válasza Headbang (#777) üzenetére


Headbang
aktív tag

Megoldódott, nem tetszett a jelszó kódolás típusa a mecoolnak wep-típusúval megy szépen.

(#779) FüligJimmy


FüligJimmy
csendes tag

Sziasztok!

Tervezek venni egy Philips tv-t (Philips 32PFT4132 LED TV), ehhez keresek valami hdmi-s stick-et. Tudtok ajánlani egy használhatót, ami FHD-t gond nélkül visz? Illetve van tapasztalatotok ezeknek a tunereknek a rootolásával? Esetleg vannak custom rom-ok?

Kösz előre is!

(#780) Hompi01


Hompi01
tag

Sziasztok milyen tv okosíton tudok zökkenőmentesen horizon go alkalmazást futtatni? :S

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#781) Jako0527


Jako0527
újonc

Sziasztok

Szerintetek ez megér ennyit ? Vagy valós adatok lehetnek benne ?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#782) Necronom


Necronom
senior tag

Skacok!

X96-on lehet cserelni valahogy a launchert?
Masreszt a nyavajas ezer eves Youtube appot nem tudom frissiteni...
Masikat letoltve a kezdokep sajat youtube ikonja nem oda mutat

Hatha van valakinek okossaga
Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#783) attika11


attika11
tag

Sziasztok.
Nemrég 2 tv boxot is vettem a gearbestről (mindkettő akciósan 25$ körül volt):
Az egyik (w95 2/16Gb) egy amlogic s905w a másik (alfawise Z28Pro 2/8Gb) egy rk3328 procis készülék. Sajnos a w95 készüléken lejátszott videók nagyon pixelesednek, úszik a kép. Nem nagy felbontású videókról van szó hanem egyszerű mkv fájlokról. Több filmet is próbáltam de mind ugyanazt produkálja. Az Lg tévém és az alfawise simán lejátszik mindent.
Volt valakinek hasonló problémája, vagy van valami ötletetek,hogy mi lehet a gond?
Előre is kösz.

(#784) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

hello,
tudnátok olyan androidos box mondani ami támogatja a Dolby visiont?

(#785) mexel válasza attika11 (#783) üzenetére


mexel
veterán

A pixelesedés szinte mindegyik 7-es droidos Amlogic-os boxon ott van. Gyors félmegoldásom van rá, attól függ kodit vagy pl mxplayer szerű lejátszót akarsz-e használni droid alatt. Egyszerre a kettő nem működik most hardveres gyorsítással. Valami hiba van az OMX dekóderekkel és akadnak a többivel, remélhetőleg adak ki hamar valami javítást mert minden boxon szinte ott a hiba. Hamarosan írok majd privit és mondom mit csinálj, csak most el kell mennem, később leszek.

Necronom: Neked is írok amint lesz időm ,van jó YT megoldás is.

[ Szerkesztve ]

(#786) attika11 válasza mexel (#785) üzenetére


attika11
tag

Köszi.
Nem valószínű, hogy kodi lesz rajta. Az mx player megfelel.
Egyébként ahogy megvettem már két automatikus frissítés is volt egymás után. A második frissítés dátuma 171125 ha jól emlékszek.
Mégegyszer kösz, várom a megoldást.

(#787) mexel válasza attika11 (#786) üzenetére


mexel
veterán

Délután -estefelé lesz időm és írok.

(#788) mexel


mexel
veterán

Írtam priviket :)

(#789) Necronom válasza mexel (#788) üzenetére


Necronom
senior tag

Koszi megjott :)

Igen ez jo megoldas, ugyan 2db YT van, dehat na bumm....
Ezert lenne jo lecserelni a franya launchert.....leginkabb egy sima egyszeru droidos kezdokepernyo lenne jo....almodozom :)

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#790) mexel válasza Necronom (#789) üzenetére


mexel
veterán

Tedd fel a Nova launchert, X96 ra egyébként vannak jó romok is, azt hiszem arra van Android TV OS is, szerintem az a legjobb.

(#791) mexel


mexel
veterán

Közben az új Youtube frissítéssel mátr megoldódott az egér kezelési gond is úgy tűnik :)

(#792) Necronom válasza mexel (#790) üzenetére


Necronom
senior tag

WOW! Ez a Nova Launcher kituno :)
Ez kell nekem, de nem lehet lecserelni a sajatjat ezzel?

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#793) mexel válasza Necronom (#792) üzenetére


mexel
veterán

Elvileg le lehet, a telepítőbe is be lehet tenni de szerintem simán felmegy rá, bár nem próbáltam. Talán a build.propból ki kell venni a launcherre vonatkozó részt vagy átírni, fejből most ezt nem tudom, utána kellene nézni. Próbáld meg simán telepíteni engedi-e.

(#794) kakukkmarci válasza mexel (#793) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Sziasztok!
Xiaomi MiBox3-mal nekem is ellenérzéseim vannak a gyári kezdőképernyővel és a launcherrel szemben is. Van rá mód, hogy egy személyreszabhatóbbat rakjak fel ?
Köszi

noob... rooter... geek

(#795) Necronom válasza mexel (#793) üzenetére


Necronom
senior tag

Persze, fentvan es teszi a dolgat es meg tetszik is
Sima, egyszeru, letisztult droidos asztalt kaptam - ez keresem :)

Csak ugye el kell inditani..nem szeretnem kulon elinditani, a gyari helyett szeretnem ezt :)

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#796) mexel válasza Necronom (#795) üzenetére


mexel
veterán

Az alakalmazások kezelésénél az alapértelemzést ki kell kapcsolni, utána majd megkérdi melyiket használja. Akkor a novát kell választani. Mindjárt kipróbálom egy Tanix-on és megnézem hogy megy.
Ez most nem pontos leírás, csak elnagyoltam de valahogy így megy :)

[ Szerkesztve ]

(#797) Necronom válasza mexel (#796) üzenetére


Necronom
senior tag

Inkabb kivarom, nem szeretnek egy aranyos kisteglat csinalni a dobozbol ;]
De nagyjabol vagom mi a palya :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#798) mexel válasza Necronom (#797) üzenetére


mexel
veterán

Egy launcherrel nem csinálsz téglát belőle :)

(#799) Necronom


Necronom
senior tag

Nem nyugszom, kiprobaltam :)

Beallitasok --> Rendszer --> Media Box --> alapert. torlese, majd valoban felajanlja a lehetoseget es kivalasztom a Nova es lon vilagossag :)
Muxik, nagyon szepen koszonom!!!

Udv: Necro

ps.: mar csak arra kene rajonni, hogy a virtualis bill hogyan lehetne kikapcsolni, hogy az ne jojjon fel

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#800) Headbang válasza mexel (#798) üzenetére


Headbang
aktív tag

Szia
Android 7nél is így működik? Csak azt tudom beállítani hogy az új legyen az alapértelmezett launcher, eddig oké. Viszont indításnál először a gyári tölt be.
Pedig a gyárit le is tiltottam. :/
Mecool box.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.