Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) mexel válasza Necronom (#1300) üzenetére


mexel
veterán

Mecool K3 pro helyezz akkor inkább a Mecool K1 pro.
Ráadásul a feladatokhoz amit keres van sok lehetőség a kodiban is. Böngésző is működik, azt sem kell kizárni. Szerintem vegyél egyet, teszteld le és ha nem tetszik 100% hogy itt a hardveraprón átveszi valaki beszerzési áron, akár én is ( kérdés merre laksz.) - ez GB43-nak szólt :)

[ Szerkesztve ]

(#1302) Necronom válasza mexel (#1301) üzenetére


Necronom
senior tag

Megprobaltam a Kodiban a bongeszot meg regebben, de nalam roszabb volt, mint csak siman droidban
Meglehet hogy ez a box ilyen, azt nem tudom

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1303) mexel válasza Necronom (#1302) üzenetére


mexel
veterán

Nem a böngészőre gondoltam konkrétan hanem az online filmezésre stb. Jobb mintböngészőből. A mindig tv addon nem tudom működik-e, de azt hiszem működik az is.
Youtubra én droid alá 2 verziót szoktam telepíteni egyszerre, egy egérrel és egy távval vezérelhetőt.

[ Szerkesztve ]

(#1304) Necronom válasza mexel (#1303) üzenetére


Necronom
senior tag

Mukszik a mindig tv addon a kodiban
Amugy amit nekem ajanlottal YT az megy egerrel meg tavval is :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1305) mexel válasza Necronom (#1304) üzenetére


mexel
veterán

A frissített verziója már igen, de azt nem szeretem használni mert sajnos úgy csinálták meg, ha mozdítok az egéren előjön a menü. Nem lehet egy videót sem úgy végignézni, még egy percet sem hogy ne ugorjon bea menü. Azt úgy kellett volna csinálni hogy csak kattintásra jöjjön elő. ( én most még 2.02.08 verziótól beszélek, nem néztem van-e újabb - javított de most néztem még nincs azt hiszem)
Én a 2.01.04-et használom.
Ajánlom bárkinek, ez ami a TV-re is telepítve van, böngészőben kb így néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#1306) kenand válasza Necronom (#1300) üzenetére


kenand
Topikgazda

(régi) X96 szerintem jobb, mint a Naono Xpro, mivel 905x chipset, nem 905w... (sajna már ban új X96 905w-vel, Android 7.1-gyel)

(#1307) Necronom válasza kenand (#1306) üzenetére


Necronom
senior tag

Nezd csak meg ezt

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1308) cocka


cocka
veterán

Mecool K3 Pro ugyanazt tudja kb. mint a Venzem, csak van rajta DVB-T meg DVB-S. Akkor esetleg még el is gondolkodtam volna rajta, ha tudna DVB-C-t is, de így számomra nem sok értelme lenne.

(#1309) Necronom válasza cocka (#1308) üzenetére


Necronom
senior tag

Egyebkent mennyire van letjogusultsaga a tuneres boxoknak, ha ugyis ott a TV amin nezi az ember fia?
Esetleg monitorral rendelkezo usereknek, akik mondjuk pc-s kornyezetben vannak, ott persze okes
Pl nalam, digi netes felhasznalonal ott a digi online, igy barmit meg tudok nezni amit elofizettem
Biztosan nem minden szolgaltatonal van ilyen, ez okes

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1310) mexel válasza Necronom (#1309) üzenetére


mexel
veterán

Vagy például olyan tv-nél ahol nincs még benne a digitális tuner, mint nekem is, régebbi plazmán. ( amit nem cserélek le egy új LCD-re sem amíg működik)

(#1311) Headbang válasza Necronom (#1309) üzenetére


Headbang
aktív tag

Nekem special elég fapad a tv-m beépített tunerjára írt gyári szoftver felülete stb. illetve a time shift és az élő adás rögzítés sokszor összeomlik. De akiknek ezek a funkciók abszolút nincsenek a tv-ben beépítve azoknak is hasznos lehet.

(#1312) Necronom válasza Headbang (#1311) üzenetére


Necronom
senior tag

Vagom mar, koszi skacok :)
En akkor ennek pont az ellenkezojet csinalom :D
Keresem a lehetosegeket, hogy neten nezhessem a TV adasokat
Egylore csak a digi online van, ami szamomra hasznalhato, otthoni digi elofizetesem van, igy ez praktikusnak tunik...Netem meg mindenhol van, amerre jarok

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1313) kenand válasza Necronom (#1307) üzenetére


kenand
Topikgazda

Bocs igaz az is 905X-es, rosszul emlékeztem de pont amiatt, hogy 905x már alig/kevés helyen kapható. (Banggoodon is under restocking) Bár jónak tűnik a BT nem ér meg 1.5-2X árat... (sima mini 1GB/8GB most 20 USD, ahhoz meg 3x az ár....)

Tudom 60 USD sem sok, WD TV-t 30 000FT-ért vettem 6 éve.....de ha 20 USD-ért is majd ugyan azt tudja nem akarok rá 60 USD-t költeni...

Tarr TV is egészen tűrhetően működik, a baj, hogy mobil Net nem TV-re való, Balatonon jönne még szóba nyáron, ott tudok kábel NET-et, de piszik drágán adnak 4 ! megabitest, és időnként 0-ra esik az is...(Z-net monopol helyzetben van)

[ Szerkesztve ]

(#1314) Necronom válasza kenand (#1313) üzenetére


Necronom
senior tag

Ez nagyon off itt: regebben kiserleteztem a digitalis jelek vezetek nelkuli tovabbitasan
De annyi eszkoz kell hozza, hogy piszkosul nem eri meg, en pl hasznat vennem az rc modell versenyeken is
Ma mar van LAN megoldas a HDMI jel tovabbitasra, de ugye meg az is vezetekes, bar 100m-re huzhato
Nalunk jol jonne pl a kivetitohoz, hogy a tabbol vagy a notebokbol kapjon video es audio jelet
Jo lenne erre pont egy ilyen kis box is a kivetitore dugva es mondjuk Miracaston kapcsolodni hozza...
(a kivetiton vannak nalunk a versenyeredmenyek pl, futam kozben meg az aktualis esemeny, helyzesek, igy barki ra tud pillantani szurkolas kozben :)
Csak sajna a Miracast elegge provizorikus - vagy megy vagy nem, ha megy akkor sem 100as, de inkabb nem megy
Analog modon vezetek nelkul tovabbitva a kep es a hangjelet meg az egesz eyg high fosh, nagyon vacak minosegu kepet kapunk, mindemelett pl a tabon nincs semmilyen analog kimenet, ugyhogy meg azt is kozbe kene iktaktni....

Sokmindnre keresek gyakorlati alkalmazast, van is, viszont a profi rendszerek megfizethetetlenek
Sorry az offokert...

A tevezes en sem mobilnetrol gondoltam, tukepp az osszes helyen van vezetekes net, ahol en megfodulok es tevezhetnekem lenne :) igy ezt ezert probalom "elvinni magammal"

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1315) kenand válasza Necronom (#1314) üzenetére


kenand
Topikgazda

Én a fiúk szobájában oldottam meg a TV nézést TV box-szal, falra akasztott 23" monitorral, appal, de ritkán használják. Balaton lenne jó nyáron - bár csak este néz az ember TV-t- de ahogy említettem ócska és drága a NET...
Inkább mindig TV-t nézünk, korábban vettem 3 MindigTV boxot is 6- 12 hónapos prae paid kártyával fél áron, úgy hogy még idénre is kitart...(olcsóbb volt a box+ kártya, mint csak a kártya, egyszerűbb mkv-kat is lejátszik)

(#1316) Necronom válasza kenand (#1315) üzenetére


Necronom
senior tag

Nem semmi :) akkor jo boltot csinaltal, gratula :)
No igen, ha kifoghato akkor lehet okosan vasarolni, mindig csak ugy, amire szukseg van

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1317) headhunter válasza cocka (#1297) üzenetére


headhunter
addikt

"...Nekem az is poén, mikor szintén 0 kmes userek jönnek, hogy milyen boxot vegyek, de már azt fontolgatják, hogy hogy lehet rá egyedi linuxot meg LibreELECet meg egyéb mókolásokat tenni, holott Androiddal még esélye sem volt kipróbálni. De gondolatban már fel van hackelve az egész. :C"

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nálam akkor "dobja le agyam az ékszíjat", amikor 55-65"-os Full HD vagy 4K TV-hez keresnek 10.000Ft alatt Android Boxot, 1GB RAM-mal.
TV 250-500.000Ft, de a Box legyen színte "ingyen"...

Saját vélemény: Minimum 2GB RAM, de a 3-4GB sem ördögtől való...

Jelenlegi "készlet":

Zidoo X6 Pro 2GB/16GB (RK3368) (2015.11.) Android 5.1.1 (Torrent, Web)
X9 2GB/8GB (S905X) (2016.12.) LibreELEC 8.90.2 + Android 6.0 (Film, sorozat)

Következő kiszemelt (Android Box): [link], [link]

Január végére az új firmware-ben, Netflix 1080p.

[ Szerkesztve ]

(#1318) cocka válasza Necronom (#1309) üzenetére


cocka
veterán

Ott-ott, rátapintottál a lényegre. PC-nél szeretném használni. Bár lehet hogy érdemesebb akkor valami tunert venni. Olcsóbb.

nalam, digi netes felhasznalonal ott a digi online, igy barmit meg tudok nezni amit elofizettem

Nálam meg ott a horizon go, de rettentő idegesítő, mert teljesen mindegy milyen platformon nézem nincs biztosítva a zökkenőmentes működés.

Pl. ha neten nézem, akkor simán előfordulhat, hogy elkezd pufferelni az örökkévalóságig, utána pedig az újratöltéskor egyszerűen nem jegyzi meg hol tartottál. -> Kezdheted elölről, HA van türelmed.

Ha médiaboxon nézem, akkor meg belecsavarás vagy megállítás után vagy képes visszatérni a lejátszáshoz ha újra a play gombot nyomom meg vagy nem. Teljesen lutri. Természetesen ha nem tud visszatérni, akkor kilép és nem tudja folytatni, mintha akkor játszanám le először.

Lekopogom androidos boxon még nem tapasztaltam hibát, bár ott nem is tesztelgettem annyit, mint az előző két helyen.

kenand

a TV nézést TV box-szal, falra akasztott 23" monitorral, appal, de ritkán használják

És megfejtetted az okát?

headhunter

Nekem csak egy Venz V12 Ultra van, de nekem bőven elég a 16 giga tárhely. Nem szemetelem tele, mert minek.

(#1319) Necronom válasza cocka (#1318) üzenetére


Necronom
senior tag

Akkor csak szerencses vagyok, mert a digi onlinenal ilyen meg nem fordult elo
Teny, hogy ritkan nezem, csak akkor ha nem vagyok otthon es nincs mar mas, vagy a baratnom akarja nezni a sorozatait, amit nem bir kivarni amig letoltom :)
De meg nem tapasztaltam semmi rosszasagot.....kopp kopp

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1320) kenand válasza cocka (#1318) üzenetére


kenand
Topikgazda

Egyszerűen nem néznek TV-t ez az oka, nem az hogy nem jó... asztali gépük előtt ülnek inkább, ott megy a team játék, duma a haverokkal...
Hátsó épületből - többek között- nekik kialakított buli helyen TV box (LibeElec) van+ (használt) projektor. Igaz most tél van de ősszel sem volt "túlhasználva". 1-1 film, vagy nagyban a falra kivetített Youtube videó+ jó nagy hangerő az tetszik nekik azért, bár szigorúan csak akkor a jönnek a haverok is

(#1321) kenand válasza headhunter (#1317) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igaz én öreg motoros vagyok, de én egyből tolok LibreElecet az olcsó boxra. Egyszerűen sokkal jobb arra amire nekem kell: film nézés hálózati meghajtóról+ néhány Youtube videoklipp, esetleg zene...erre a Kodi tökéletes és LibreElec alatt kisebb erőforrással gördülékenyebben fut, mint Androidra telepítve. Ha véletlenül HBO Go vagy Tarr TV kellene akkor újraindítom a boxot a NAND-ról és 20 másodperc múlva betölt az Android.
És erre a feladatra- annyira lementek az árak- egy 20-30 USD-s box elég akár 1GB RAM-mal.
Játék nálam nem szempont.

Az első Androidos box-om ez volt, sajnos használhatatlannak bizonyult, binaris képernyő driver miatt OpenElec ill. BeXBOX nem készült hozzá használható minőségben. Android is katasztrofális volt. Így Linux szerver lett belőle, azóta is ezt használjuk.

[ Szerkesztve ]

(#1322) cocka


cocka
veterán

Ha már itt tartunk, nincs valami Serviiohoz hasonló megoldás a live streamek betöltésére? Hogy csak beírom a linket és megnyílik az adás a Kodiban?

(#1323) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Érkezik egy BT képes boxom.
Tudok vele bt fülest használni,hogy ne a tv-n szóljon a hang hanem a fülesen?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1324) kenand válasza beci (#1323) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igen, bar csak Librelec alatt próbáltam ott lehet választani a hangkimenetek között

[ Szerkesztve ]

(#1325) beci válasza kenand (#1324) üzenetére


beci
őstag

Android alatt lehet,nem tudod?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1326) kenand válasza beci (#1325) üzenetére


kenand
Topikgazda

A beállításoknál ott is leht választani, hogy hova küldje a hangot de Android alatt nem próbáltam, mivela z én boxom amin néztem nem BT s. Egy BT stickkel oldottam meg az meg Android alatt nem megy csak Librelec alatt (ott is kellet nemi hack) De LE alatt szépen ment a füles és a BT hangfal is.
Van egy BTs boxom de hétfőig nem leszek otthon hogy megnézzem.

(#1327) Breki


Breki
veterán

A Mecool M8s Pro-hoz van ajánlott Air mouse + + Remote Control f?

Esetleg giroszkópos?

Ilyesmire gondolok.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1328) kenand válasza Breki (#1327) üzenetére


kenand
Topikgazda

Talán ilyenem van. Megy minden box-szal.

(#1329) Breki válasza kenand (#1328) üzenetére


Breki
veterán

giroszkóp is?

okos tv-vel is megy?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1330) ratobi


ratobi
senior tag

Sziasztok, alfawise távirányítót sikerült valakinek hozzátanítani a tv-hez? (Samsung) Nem jövök rá, hogy is kellene...

(#1331) #72797440


#72797440
törölt tag

Sziasztok! Van olyan TVBox amin van: Youtube, valami jó FullHD video lejátszó - mkv+srt - (mondjuk ami amilyen a Kodi az tökéletes), HBOGO és, TED. Netflix is de majd akkor érdekel ha több felirat lesz a tartalmakhoz; és mindez működik a Box távirányítójával.

(#1332) mexel válasza #72797440 (#1331) üzenetére


mexel
veterán

Kb ilyenek a boxok :D

(#1333) beci válasza kenand (#1326) üzenetére


beci
őstag

Ha majd megnezned,megkoszonnem.😊🖒

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1334) kenand válasza Breki (#1329) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha android alapú a tv akkor talán megy simán nem tudom, de ha gondolod holnap este érek haza van egy regebbi még nem webOS LG már szenilis okos TVm megnézem vele. Etedeti LG magic remote is van hozza de 1* ha használtam, nekem nem jött be...

beci
Ha holnap időben haza érek megnézem ha nem szerda délután mert kedden mindig megyek a 2. munkahelyemre és 21 felé érek haza

[ Szerkesztve ]

(#1335) alma007


alma007
csendes tag

Szevasztok!
A T6 4K UHD Smart TV Box S905X Anroid7.1 2G+16G 17.1-ról van esetleg valakinek bármilyen tapasztalata?
Sajnos a Youtuben kívül semmilyen tesztet, értékelést nem találtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#1336) deltoro1


deltoro1
csendes tag

Sziasztok,

Segítsetek kerlek, hogyan tudnám a Beelink gt1 ultimatere csatlakoztatott hdd-t osx-ről elérni hogy felmásoljam a filmeket?

koszonom

(#1337) kenand válasza alma007 (#1335) üzenetére


kenand
Topikgazda

Kérdezz vagy keress rá az amlogic 905 topikban.

#1336
Osx is látja sambat. Ha nem LE hanem Android fut a boxon a koor kell a megosztáshoz app. Sambadroid stb

[ Szerkesztve ]

(#1338) deltoro1 válasza kenand (#1337) üzenetére


deltoro1
csendes tag

koszi a valaszt, de sajnos a sambadroid nem megy. rootolva van, de valamiert 7.1.2 android alatt a sambadroid nem mukodik.

(#1339) banana_joe


banana_joe
tag

Sziasztok,

használ vki innen KM8 Pro-t? az enyémen megadta magát a wifi érdekelne h ez másnál is előfordult e?

PSN: bananosjoe84

(#1340) Breki válasza banana_joe (#1339) üzenetére


Breki
veterán

Én igen, szerencsére nem, de nálam kábelen is rá van kötve

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1341) Breki válasza kenand (#1334) üzenetére


Breki
veterán

Nem Androidos, hanem webOS LG van nekem

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1342) kenand válasza Breki (#1341) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ok. LG Ből ha jól tudom nincs Androidos csak régi egyedi oprendszer majd webos. Nekem még az előbbi van mert már 5-6 éves a TV. Azon tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#1343) Breki válasza kenand (#1342) üzenetére


Breki
veterán

Igen nem androidos.

Még egy kérdés kipróbáltam egy usb-s olcsó de jó egeret a boxon szuperül megy vele, csak kellene egy alátét, mikor pl fekve szeretném irányítani.

Van ilyen úgymond merevebb egér alá való alátét ami bevált többeknek?

Cipős doboz tetején pl. tök jól megy. :-)

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1344) banana_joe válasza Breki (#1340) üzenetére


banana_joe
tag

nagyon nem vagyok otthon az androidos témában, esetleg usb wifi stick müködhetne a hiba kiküszöbölésére? vagy itt driver gondok lehetnek?

[ Szerkesztve ]

PSN: bananosjoe84

(#1345) Breki válasza banana_joe (#1344) üzenetére


Breki
veterán

Ezt én is csak olvastam, hátha segít.

"fogsz egy OTG kabelt, radugsz egy pendrive-ot. - Ha ez nem megy, akkor nem megy az USB host mode, nem fog menni."

Itt nemrég volt egy fél mondat egy firmware frissítésről azt is érdemes megnézni én még nem néztem utána, de engem is érdekel.

Esetleg ha fel tudod rakni ajánlom a wifi manager programot nekem az androidon telefonokon nagyon bevált.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1346) kenand válasza deltoro1 (#1338) üzenetére


kenand
Topikgazda

Akkor keress a storrban másik samba megosztó appra biztosan van. Csak megy valamelyik

(#1347) kenand válasza banana_joe (#1344) üzenetére


kenand
Topikgazda

Wifi stick működhet csak rá kell keresni melyik megy Androidon alapban. (ugyan az biztosan megy ami az alaplapon volt)
Egyik usb port host szokott lenni

[ Szerkesztve ]

(#1348) kenand válasza Breki (#1345) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

Sajna a kérdezett remote nem megy az én még nem WEBOS alapú LG okos TV-men. De ez valami egyedi OS. saját 1 gen Magic remote megy rajta mint légegér. (nem adták hozzá utólag vettem)

(#1325) beci

Kipróbáltam a Bluetooth fülest, működik Android alatt -ha a boxban van BT.
Párosítottam a fülest utána oda küldte a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#1349) beci válasza kenand (#1348) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm szépen.😊🖒

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1350) Breki válasza kenand (#1348) üzenetére


Breki
veterán

Nagyon szépen köszönöm, hogy megnézted.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.